Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 kol 2018 10:33.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1577 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 ožu 2015 22:13 
Aktivan

pinkgiraffe je napisao/la:
Jel iko zna kakva je prof.Šarac na konzultacijama? Je li onako cila presluzbena ka inace ili se da s njom razgovarat, pritom ne mislim na pricu o horoskopu i slicnim glupostima nego ono.. je li susretljiva? I jos nesto... postoji li neka osoba na fakultetu koja moze dat neki dobar savjet opcenito o ucenju i polaganju ispita, s kojom se moze porazgovarat ako mislimo da imamo neki problem i to?

ma stvari o njoj su prenapuhane... skroz je ok na ispitu i ne traži ništa nemoguće... slobodno se javi ode u inbox :cheers :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2015 10:16 
Početnik

Pa mi je kamen sa srca! Tebi u inbox jel? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2015 22:52 
Početnik

[quote="pinkgiraffe" I jos nesto... postoji li neka osoba na fakultetu koja moze dat neki dobar savjet opcenito o ucenju i polaganju ispita, s kojom se moze porazgovarat ako mislimo da imamo neki problem i to?[/quote]
mos i meni u inbox ako zatriba savjet :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2015 10:50 
Početnik

ma... evo ovde cu napisat
izasla sam 2 puta kod prof.stanicic i sve vise pocinjem mislit da me bas ono direktno ZEZA
ne mogu jos rec sa sigurnoscu jer nisam 100% sigurna u svoje znanje
al ne znam kako bi iko i moga bit siguran s obzirom na njen pristup, nacin ispitivanja...

u pocetku sam mislila da su sve te price o njoj gluposti jer mi se parilo da niko nista ne zna, realno-ne mos bas doc na ispit rimskog, ne znat niti rici rec o nekim bitnim stvarima i ocekivat da ces dobit 2. bila san cila hepi jer san mislila da je dovoljno da ona vidi da razumis sve i to je to..
necu sad komentirat znanje kolega kojima je ipak davala 2 ili 3 ali svima je jasno da se radi o cistoj neobjektivnosti, i nisu mi ni najmanje jasni kriteriji po kojima ona kao procjenjuje znanje i daje ocjenu.
sve bi to jos mogla nekako razumit, i pricu o horoskopu i kravama i seceru i ne znam ni ja vise cemu, zapravo cak mi je u neku ruku i simpaticna, ali to da nakon ispita u knjizi vidim da sam stvarno neke stvari dobro rekla ali ona to ne zeli da prihvati, jos ti se ruga i zgrazava se nad tim sta govoris, da se stvarno zapitas ko je tu lud - e to mi nije jasno..
i to jos nije po knjizi od Sarac, ali ona je mene pitala prvi put jesam li ja ucila po Sarac-ja sam joj rekla da jesam, i iako sam za drugi put dosta prosla Horvata, ona je ocito mislila da govorim nesto iz Sarac pa nije tila nista prihvatit.. mislin mogu o ovome do prikosutra, ugl. grozno se osjecam :(

sad ne znam sta da radin, da izadjen kod nje jos jednom ili da odem u Sarac? jer jedino cega se bojim je ta prokleta neobjektivnost, postala sam vec paranoicna da mos znat i knjigu od Sarac i od Horvat napamet, i sve objasnit svojim ricima na 5 nacina ako triba al da te nece pustit da prodjes jer je njih tako puklo, a kamoli ti dat vecu ocjenu.. :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2015 16:02 
Aktivan

pinkgiraffe je napisao/la:
ma... evo ovde cu napisat
izasla sam 2 puta kod prof.stanicic i sve vise pocinjem mislit da me bas ono direktno ZEZA
ne mogu jos rec sa sigurnoscu jer nisam 100% sigurna u svoje znanje
al ne znam kako bi iko i moga bit siguran s obzirom na njen pristup, nacin ispitivanja...

u pocetku sam mislila da su sve te price o njoj gluposti jer mi se parilo da niko nista ne zna, realno-ne mos bas doc na ispit rimskog, ne znat niti rici rec o nekim bitnim stvarima i ocekivat da ces dobit 2. bila san cila hepi jer san mislila da je dovoljno da ona vidi da razumis sve i to je to..
necu sad komentirat znanje kolega kojima je ipak davala 2 ili 3 ali svima je jasno da se radi o cistoj neobjektivnosti, i nisu mi ni najmanje jasni kriteriji po kojima ona kao procjenjuje znanje i daje ocjenu.
sve bi to jos mogla nekako razumit, i pricu o horoskopu i kravama i seceru i ne znam ni ja vise cemu, zapravo cak mi je u neku ruku i simpaticna, ali to da nakon ispita u knjizi vidim da sam stvarno neke stvari dobro rekla ali ona to ne zeli da prihvati, jos ti se ruga i zgrazava se nad tim sta govoris, da se stvarno zapitas ko je tu lud - e to mi nije jasno..
i to jos nije po knjizi od Sarac, ali ona je mene pitala prvi put jesam li ja ucila po Sarac-ja sam joj rekla da jesam, i iako sam za drugi put dosta prosla Horvata, ona je ocito mislila da govorim nesto iz Sarac pa nije tila nista prihvatit.. mislin mogu o ovome do prikosutra, ugl. grozno se osjecam :(

sad ne znam sta da radin, da izadjen kod nje jos jednom ili da odem u Sarac? jer jedino cega se bojim je ta prokleta neobjektivnost, postala sam vec paranoicna da mos znat i knjigu od Sarac i od Horvat napamet, i sve objasnit svojim ricima na 5 nacina ako triba al da te nece pustit da prodjes jer je njih tako puklo, a kamoli ti dat vecu ocjenu.. :please:

ako si naučila ajde u šarac i prolazis... sarac cijeni znanje i ne zeza oko nikakvih gluposti ! :thumbsup :thumbsup :thumbsup :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2015 20:18 
Početnik

odi kod sarac tu zns zns ne znas nzns

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2015 20:34 
Aktivan

stpocetnik je napisao/la:
odi kod sarac tu zns zns ne znas nzns

slazem se... i skroz je korektna kao ispitivaccc :seewhy :seewhy :happpppppy :happpppppy :happy :happy :inluv: :inluv: :welcome :welcome :cerek: :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2015 14:38 
Početnik

Može li netko reći kako izgleda usmeni kod Šarac? Da li očekuje konkretne definicije,podjele i takve stvari ili očekuje da objašnjavamo na primjerima? Inzistira na povezivanju gradiva,logičkom zaključivanju? Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2015 20:03 
Početnik

Sistem je kartica.. Izvuces jednu karticu i odgovaras to sta dobijes, ne mozes minjat pa nesto drugo nego bas to. Mozes na papir napisat neki koncept... ona ispituje dvoje, troje ljudi usporedno pa dok ti pises koncept ili razmisljas pita nekog drugog. Bijele kartice su obvezno pravo i to je njoj najbitnije, plave su stvarno, a roze nasljedno, povijest i ovo ostalo. Rijetko trazi da izvuces rozu, svi izvlace bijelu, a neki plavu (koliko sam ja uspila vidit).Prvo dan prije bude pismeni pa ko prodje pismeni ide na usmeni. al iman osjecaj da joj pismeni nije nesto bitan i dosta je fleksibilna s tim ispitivanjem (tipa ne pise uvik pad, dopusti da u jednom roku pises pismeni a u sljedecem odgovaras usmeno itd.) tako da mozda mos i samo na usmeni doc, al to nisam sigurna.. Primjetila san poprilicnu razliku sta se tice znanja studenata koji dodju kod Stanicic i koji dodju kod Sarac.. u Stanicic rijetko ko ISTA zna makar pitala najbanalnije pitanje (valjda se nadaju da ce joj se svidit pa da ce dobit pozitivnu ocjenu, a bojim se da to obicno i bude slucaj), ka da uopce nisu ucili, a kod Sarac vecina dodju poprilicno dobro pripremljeni.. Cini mi se da ih puno dobije 3. Ali triba se dosta znat, ajmo rec da je minimum definicija i latinski naziv i eventualno podjela, nesto ukratko o tome (ne povijesno, vec pravno), a s obzirom da te priko kartica moze dopast bas bilo sta triba SVE naucit-cilu knjigu, makar taj minimum od svega. Nekad se zna na to sta odgovaras nadovezat s nekim pitanjima, sta nije po meni neki problem ako dobro prodjes gradivo.. A na logickom zakljucivanju i povezivanju mislim da vise inzistira ako pokusava izvuc vecu ocjenu iz tebe i to. Ne tolerira bas neke gluposti iz kojih se vidi da neko nije bas prosa dobro to sta ga pita (npr.neki momak danas da je rok(ili uvjet nezz sta je tocno bilo) bitni sastojak pravnog posla). Sve u svemu, jako korektna i normalna, veeelika razlika od prof.Stanicic.. svaka joj cast :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lip 2015 08:54 
Početnik

Kolege,mene zanima hoce sad na roku isti dan biti i pismeni i usmeni?jako mi je bitno zbog posla jer nemogu cijela dan dobit slobodno.hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lip 2015 13:22 
Početnik

anastazija91 je napisao/la:
Kolege,mene zanima hoce sad na roku isti dan biti i pismeni i usmeni?jako mi je bitno zbog posla jer nemogu cijela dan dobit slobodno.hvala

Ovisi kod koje prof ideš. Ako kod prof Šarac,onda je slijedeći dan usmeni,a kod prof Staničić ima samo usmeni utorkom

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lip 2015 13:24 
Početnik

Zna li netko postoji li neka razlika u rokovima 15.6.(pon) i 19.6.(pet) kod prof Šarac? Mislim da bi mi tih par dana više puno značilo,ali se bojim da ne bi ispit bio teži?! :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2015 17:49 
Početnik

Kolege ima li netko da je bio na roku 19.6.,da mi kaze da li je isti dan bio usmeni?putnik sam pa mi je ta info bitna.hvala vam :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2015 23:45 
Početnik

Kolege ima li netko da je bio na roku 19.6.,da mi kaze da li je isti dan bio usmeni?putnik sam pa mi je ta info bitna.hvala vam :)

bia je

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2015 15:17 
Početnik

Koja su pitanja bila na pismenom?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 kol 2015 12:43 
Početnik

jel iko ikada pokusao ista preko akripte za rim radit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 kol 2015 15:03 
Aktivan

novis je napisao/la:

jaaa, i prosla sam :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 kol 2015 11:19 
Početnik

haha.haha je napisao/la:
novis je napisao/la:

preko koje ,ima li je na netu i jesi li uz nju ista radila i kod koje profe,oprosti na pouno pitanja al znas i sama kako je kad pokusavas sa svime samo da prodjes :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 kol 2015 14:31 
Aktivan

novis je napisao/la:
haha.haha je napisao/la:
novis je napisao/la:

preko koje ,ima li je na netu i jesi li uz nju ista radila i kod koje profe,oprosti na pouno pitanja al znas i sama kako je kad pokusavas sa svime samo da prodjes :3

a to je moja skripta.. i dobila sam 4 u sarac :celebrate :celebrate :celebrate :celebrate :celebrate :celebrate :celebrate :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2015 07:28 
Početnik

Kakve su šanse za proći rim na dekanskom?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2015 08:40 
Aktivan

Daisy12 je napisao/la:
Kakve su šanse za proći rim na dekanskom?

ako naucis proc ces

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ruj 2015 12:16 
Početnik

A ko je na dekanskom, prof. Šarac ili Staničić?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2015 09:19 
Aktivan

Daisy12 je napisao/la:
A ko je na dekanskom, prof. Šarac ili Staničić?

Staničić

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2015 15:46 
Početnik

Jel to provjerena informacija?Obično bi uvik obe bile na dekanskom,svaka u svom kabinetu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2015 09:21 
Početnik

Bit će obe na dekanskom. Prof Šarac u dvorani, a prof Staničić u kabinetu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2015 10:57 
Početnik

Daisy12 je napisao/la:

Znaci u istu uru su obe? u 9:00?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2015 17:24 
Početnik

Pitanja od ponediljka?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2015 16:01 
Aktivan

Da li je netko dobio referadu?Da li ima ispita u utorak, s obzirom da je najavljen štrajk od petka 25.09.?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2015 23:05 
Početnik

Daisy12 je napisao/la:

Nisu,ispit u 9 h u predavaonici br. 6 drži mr.sc. Gorana Staničić, a kod prof.dr.sc. Mirele Šarac pisani dio ispita će se održati u 11 h u predavaonici br. 6.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2015 05:56 
Aktivan

Daisy12 je napisao/la:
Daisy12 je napisao/la:

Nisu,ispit u 9 h u predavaonici br. 6 drži mr.sc. Gorana Staničić, a kod prof.dr.sc. Mirele Šarac pisani dio ispita će se održati u 11 h u predavaonici br. 6.

Ali ispit ce se odrzati?Jer ce navodno od petka neki fakulteti,skole biti u strajku.Valjda ce se netko iz referade javit na tel ili mail...Pretpostavljam da nas fak. radi jer nisu nikakvu obavijest stavili na web.Gdje je predavaonica br. 6?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2015 12:09 
Početnik

Di se objavljuju rezultati Rima?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lis 2015 18:05 
-Moderator-

Evo na stranicama faxa asistentica je objavila cijelu knjigu Šarac-Lucic: Rimsko privatno pravo u .doc formatu, mozete skinuti na linku: www.pravst.hr/dokumenti/novosti/blog/bl ... knjiga.doc

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2015 08:44 
Početnik

Je li prof. Šarac smeta ako student ima njenu kopiranu knjigu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2015 08:48 
-Moderator-

u svakom slucaju nemoj da ti ona vidi kopiranu, gore ti je link na njezinu knjigu pa mos download ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2015 19:39 
Početnik

Možete li savjetovat nas brucoše, je li se isplati iz rimskog raditi seminar (trebamo izlagat prezentaciju ako sam dobro razumjela) ako ćemo biti oslobođeni usmenog??
Je li se pod usmenim misli na ispit u 2.mjesecu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2015 18:46 
Početnik

shade4 je napisao/la:
Možete li savjetovat nas brucoše, je li se isplati iz rimskog raditi seminar (trebamo izlagat prezentaciju ako sam dobro razumjela) ako ćemo biti oslobođeni usmenog??

Da i mene ovo zanima.
Koliko prezentacija stvarno mora biti kvalitetna da bi se studenta/icu oslobodilo usmenog djela ispita i koliko je ljudi prosjecno po generaciji radilo te prezentacije i jesu li bile uspješne.

Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2015 19:33 
Aktivan

Cesta pitanja s rokova u veljaci,srpnju, kolov. i rujn. 2015-prof.Stanicic
Izvori rimskog prava, stvarno pravo, sto znaci da pravo prati stvar,sto je posjed,vrste posjeda, zastita posjeda, sto je vlasnistvo,vlasnicke tuzbe,posudba,bona fides,volja,mane volje, bludnja,locatio conductio,ugovor/kontrakt ,izvori obveza, A. Publiciana,pr. posao-sve,besplatan pravni posao,steta,odgovornost za stetu,naknada stete,krivnja,mandat,bonitarno vlasnistvo,pravne cinjenice,delikti+primjer,societas,najblizi rod societasu,volja,sluznosti-sve,razlika izmedu osobnih i zemljisnih sluznosti,kauza,kauza kod kupoprodaje,stipulatio,kauza kod stipul.,kviritsko vlasnistvo,pakti,inominantni kontrakti,a. negatoria,realni kontrakti,stvar i podjela,plodovi, plodonosne stvari,pravni ucinak,superficies,zajam,najblizi rod zajmu,pomorski zajam,razlika izmedu zajma i pomorskog zajma,dosjelost,suvlasnistvo,obveza,digesta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2015 12:49 
Aktivan

Centurion je napisao/la:
shade4 je napisao/la:

Da i mene ovo zanima.
Koliko prezentacija stvarno mora biti kvalitetna da bi se studenta/icu oslobodilo usmenog djela ispita i koliko je ljudi prosjecno po generaciji radilo te prezentacije i jesu li bile uspješne.

Hvala

krivo ste razumjeli, nikako ne mozete bit oslobodeni usmenog! :welcome :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2015 13:22 
Početnik

Žena je jasno rekla na prvom predavanju da nas kvalitetno urađeni seminarski rad oslobađa usmenog dijela ispita. :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2015 18:06 
Aktivan

soleus55 je napisao/la:
Žena je jasno rekla na prvom predavanju da nas kvalitetno urađeni seminarski rad oslobađa usmenog dijela ispita. :celebrate

prvi put cujem :wtf , onda ti se isplati potruditi :seewhy :seewhy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1577 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: