Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2018 06:44.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 15:18 
김정일

Prof. dr. sc. Goran Tomašević
Mr. sc. Marina Carić
Mr. sc. Matko Pajčić

S K R I P T A R N I C A

Stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=114

Literatura:

Službena predavanja opći dio 2007/08

Preporučena literatura :

Krapac, D.: Kazneno procesno pravo, Prva knjiga: Institucije, Zagreb, 2000.

Tomašević, G.: Kazneno procesno pravo, Temeljni pojmovi i osnove praktične primjene, Split, 1998.

Krapac, D.: Zakon o kaznenom postupku i drugi izvori hrvatskoga postupovnog prava, Zagreb, 2002.
Dopunska literatura:

1.Bayer, V.: Kazneno procesno pravo - odabrana poglavlja, Knjiga II.: Povijesni razvoj kaznenog procesnog prava (priredio prof. dr. D. Krapac), Zagreb, 1995.
2. Krapac, D. i suradnici: Kazneno procesno pravo - Primjerovnik, Zagreb, 2001.
3.Kurtović, A. - Tomašević, G.: Osnove kaznenog prava i postupka, Split, 2002.
4.Ljubanović, V.: Kazneno procesno pravo, izabrana poglavlja, Osijek, 2002.
5.Pavišić, B.: Komentar Zakona o kaznenom postupku, Rijeka, 2002.
6.Tomašević, G. - Kurtović, A.: Praktični priručnik za kazneni postupak, Split

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 21:43 
김정일

laracroft je napisao/la:
I jel stvarno tih kartica 400 ili 120 koliko sam ih ja nabavila u skriptarnici faksa?
Mislim u ovih 120 je SVE iz knjige(prošla sam cijelu), ni redak, ni fus nota preskočeno, pa ne znam šta bi trebalo bit u njih 400...?

ma imaš masu kartica, sigurno preko 200 komada (ogroman plik kad ih izvlačiš), ali fakat nema smisla učit po njima jer on pita svašta, ne samo ono što izvučeš...
npr, izvukao sam pitanje mjesna nadležnost, a on me pitao nadležnost, pa stvarnu nadležnost, pa neka načela itd...

Thanks, ma nisam mislila učit po njima nego ponavljati po njima, al kad ih ima toliko nema smisla... Very Happy
To šta pita dodatna pitanja možda je i bolje ako imaš dobro znanje...

po čemu ste vi učili koji ste položili? prof. je za obv.literaturu naveo stvarno previše knjiga

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 23:26 
김정일

Dakle kako sam i obećao.
KPP je po meni i još par drugih kolega najteži ispit na fakultetu. Ispit se sprema na sljedeći način,najbolja kombinacija je knjiga i kratki pregled.Ali....
Knjiga je tiskana 1998 godine,i neke informacije u njoj su se promjenile jer se i zakon donekle mijenjao. Uz knjigu obvezan je i kratki pregled,vi dakle učite tako da u kratkom pregledu pregledavate ono što će vas profesor pitati,i to tražite u knjizi. Skripta koja se nalazi na portalu je jako dobra za ponavljanje,jer sadrži u sebi neke novije stvari,a u isto vrijeme nije preštura. Isto tako imate i predavanja,njih čisto možete prolistati da bi vidjeli kako profesor želi da mu koncipirate odgovor. ZKP pročitajte. Pročićeni tekst ZKP-a,imate na portalu. U opticaju su nekakve ispitne kartice. Po njima se ne isplati učiti. Imate sigurno preko 200 kartica,a čini mi se da je profesor jednom prilikom rekao da ih postoji oko 400. Kartice se mijenjaju svaki ispitni rok.Takoder se trazi odredeno znanje iz Kaznenog materijalnog prava.
Trebat znati sto je :Stjecaj,Krivnja,namjera,beznacajno KZD,teorije počinjenja kaznenog djela.
Realno,za ovaj predmet neki minimum bi bio oko mjesec dana učenja.Pripazite kako znate,jer vrlo lako možete doci do komisije.
Sretno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 16:49 
Forumaš

bam je napisao/la:
E sada , je da znam koja je literatura ali ne znam što je s ovom knjigom iz 2007. g? Je li se ona može nabaviti ili je još nema , zna li tko??

Izašla je nova knjiga koju je napisao Davor Krapac. Ali po meni je knjiga skroz loše napisana. Bila sam na predavanjima i profesor je možda svega 3 puta uputio da pročitamo nešto u toj knjizi i to samo da malo proširimo znanje. Sve podjele su totalno obrnute i ispremješane, a neke stvari koje su profesoru bitne su napisane sitnim slovima i skroz šturo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2008 18:01 
김정일

bam je napisao/la:
Hvala na informaciji! :grin: Mogu li se predavanja nabaviti u kopirnici, zna li tko ima li ?

predavanja najnovija imaš na nasciturusu
ja sam ucio po njima i prošao...
preporučam

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 16:07 
김정일

Neka skripta po pitanjima,ne znam kakva je,pa pogledajte i kazite dali je zelite ostaviti ili da je mičemo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2008 20:22 
Forumaš

nisam još pogledala ovu , ali ona s predavanja je super ali fali IV. ili V.dio - uglavnom to je tijek k. postupka a mislim da je to važno... :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2008 08:52 
Forumaš

jelenaa je napisao/la:
bam je napisao/la:
E sada , je da znam koja je literatura ali ne znam što je s ovom knjigom iz 2007. g? Je li se ona može nabaviti ili je još nema , zna li tko??

Izašla je nova knjiga koju je napisao Davor Krapac. Ali po meni je knjiga skroz loše napisana. Bila sam na predavanjima i profesor je možda svega 3 puta uputio da pročitamo nešto u toj knjizi i to samo da malo proširimo znanje. Sve podjele su totalno obrnute i ispremješane, a neke stvari koje su profesoru bitne su napisane sitnim slovima i skroz šturo.

Zna li tko na koje je dijelove profesor uputio da se uče iz knjige prof. Krapca, navodno trebaju 3 dodatna načela koja se trebaju naučiti iz te knjige?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2008 09:18 
김정일

Ta dodatna načela imas obrađena u predavanjima.....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 tra 2008 14:48 
Forumaš

Pomoć: di mogu naći definicije pojmova korupcija i organizirani kriminalitet, gotovo sam sigurna da sam negdi to vidila dok sam učila kp, a sad nikako naći

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 05 svi 2008 17:17 
Sega mega kul forumaš

Trebat znati sto je :Stjecaj,Krivnja,namjera,beznacajno KZD,teorije počinjenja kaznenog djela.

Ne mogu se sjetiti na sto se tocno odnosi-teorije pocinjenja kd?!

Molim pomoc

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 05 svi 2008 17:29 
김정일

analinaaa je napisao/la:

Ne mogu se sjetiti na sto se tocno odnosi-teorije pocinjenja kd?!

Molim pomoc

Teorija mjesta izvršenja KD,teorija posljedice KD,teorija ubikviteta

AFAIK

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2008 07:52 
Sega mega kul forumaš

da jos pitam mislis li na skriptu ili na skriptu s pitanjima?
Inso je napisao/la:
analinaaa je napisao/la:
Na samom sam pocetku ucenja,ucim iz predavanja s nasciturusa ,zanima me jel to sve ili trebam i knjigu. :?

ona tipkana skripta sa nasciturusa ti jos treba....
i kratki pregled

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2008 08:20 
김정일

skripta vulgaris.... dakle ona bez pitanja
U odnosu na knjigu ima jos dodana ona dodatna načela iz krapca. Jednostavno kada zavrsis sa učenjem (predavanja+skripta), prolistaj knjigu, posebno onaj dio što se tiče načela.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2008 17:08 
Forumaš

Danas sam čitala , ne treba prijavljivati, piše da se samo dođe pa ako položite ispit kasnije prijavite . I ne može se istodobno pristupiti kolokvijima i ispitu u istom roku.Zanima me tko može izaći na te kolokvije, i kako ide procedura? Isplati li se polagati na taj način?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2008 08:44 
김정일

bam je napisao/la:
Da li prof. da da se promijeni termin ispita za kasnije, bar dok još nije rok- u referadi?

Ne znam kako to mislis,profesor je dopustao uvijek odgodu ispita,ali uvijek bi ti naglasio da u slucaju da bude previse ljudi,da te neće ispitati. Jer ce prvo ispitati ljude koji su prijavljeni za taj dan,pa onda ostale.

bam je napisao/la:
A ako ne,što ako padnem, mogu li prijaviti na bilo koji datum u 2. dijelu roka ili on odredi datum ?

Profesor odredi datum. 14 dana nakon sto si izasao prvi put.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 lip 2008 15:17 
Forumaš

na obavijesti na ogl. ploči koliko sam zapamtila piše:
- tem. pojmovi
- međunarodno
- subjekti
- načela
- konsenzualnost

A posebni dio:
- tijek
- činjenice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2008 17:54 
Početnik

Uzela sam onu podjelu za kolokvij kod profesora na opći i posebni dio ali mi nisu jasna pojedina pitanja npr. iz međunarodnog prava policijska suradnja koju nemogu naći ili ustroj policije te njen odnos sa državnim odvjetnikom. Može li mi netko pomoći?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lip 2008 17:31 
김정일

kristi je napisao/la:
bam je napisao/la:
to ti je kod DO ili kasnije u tijeku kpostupka kod izvida

Nema ustroja policije nigdje , a međunarodna policijska suradnja bi valjda trebala biti u temeljnim institutima međunarodnog prava a ni toga nema jer je zadnje pravo europske unije, a da negovorim da nemogu naći nikakve usporedne i statističke podatke o broju sudova,statističke podatke o policiji u RH?

Ma mora bit u onim papirima koji se tiču međunarodnog prava....
Što se tiče o broju sudova, 99.99 % sam siguran da u knjizi negdje piše

XY općinskih
XX županijskih
4 Uskoka
1 Vrhovni

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lip 2008 19:53 
Početnik

da, to je to novo navodno, a ni ja ne mogu naci odgovore, nesto ima u predavanjima o suradnji policije i drz.odvjetnika i to je sve sto sam nasla, a imam Tomasevicevu knjigu, kratak pregled, Krapac: Institucije 2007, medj.pravo, predavanja i jos mi samo fali fuckin knjiga od Krapca o Zkp-u komentar a kladim se da ni tamo nema!! :whyowhy: mora on nesto komplicirati da nam ne bi slucajno bilo lakse poloziti putem kolokvija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lip 2008 20:23 
No life

Inso je napisao/la:
kristi je napisao/la:
bam je napisao/la:
to ti je kod DO ili kasnije u tijeku kpostupka kod izvida

Nema ustroja policije nigdje , a međunarodna policijska suradnja bi valjda trebala biti u temeljnim institutima međunarodnog prava a ni toga nema jer je zadnje pravo europske unije, a da negovorim da nemogu naći nikakve usporedne i statističke podatke o broju sudova,statističke podatke o policiji u RH?

Ma mora bit u onim papirima koji se tiču međunarodnog prava....
Što se tiče o broju sudova, 99.99 % sam siguran da u knjizi negdje piše

XY općinskih
XX županijskih
4 Uskoka
1 Vrhovni

17 zupanijskih 2xx opcinskih mislim, e i za vrhovni i ja mislim da bi treba bit 1 :wh
inace www. *adresa ministarstva pravosudja* . hr
tu ti pise sve

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lip 2008 06:45 
Početnik

Laura 007 je napisao/la:
jel moze netko stavit tu njegovu podjelu na opći i posebni dio ? da na kraju vise znam sto sve to točno spada u taj 1. kolokvij :tres:

novo je nač.razmjernosti,pravičnosti,neovisnosti suda
konsenzualnost,ustroj policije te njen odnos s drž.odvjetnikom što se nalazi u udžbeniku za visoke škole iz 2005 kao i međunarodna policijska suradnja koja se nadovezuje na međ.pravo.
ALI SVAKAKO TREBA IMATI TAJ NJEGOV POPIS GDJE TOČNO PIŠE ŠTA TRAŽI -potpitanja iz svih poglavlja

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2008 16:12 
Sega mega kul forumaš

Zakon o podrucjima i sjedistima sudova u RH , NN 3/94 s kasnijim izmjenama i dopunama...
Kak je bilo 1994....21 zupanijski,90 opcinskih...sad treba provjeriti izmjene i dopune....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2008 10:07 
Sega mega kul forumaš

Eh da...putem internet stranice sudacka mreza dosla sam do brojke-
21 zupanijski i 114 opcinskih...to je danasnje stanje...
pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2008 17:15 
Početnik

Laura 007 je napisao/la:
nisam u Splitu da mogu nabaviti taj popis, inace ne bi visila na forumu, uglavnom jel spadaju mjere opreza i činjenice u opći dio??

mjere opreza i činjenice ne spadaju u opći dio, jedino ono na početku činjenica o procesnim radnjama,pojam,forma,vrijeme i mjesto.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 srp 2008 20:02 
Početnik

alo ljudi - moji supatnici...
neko je pita za mjere opreza - mislin da i to spada u opći dio zato šta su među pitanjima i procesne radnje prisile. naravno, pod tim nazivom knjiga nista ne spominje ali sam zaključila da tu spadaju mjere osiguranja nazočnosti okrivljenika i druge mjere opreza: zadržavanje i pritvor su klasični primjeri mjera prisile. E, tako bar ja mislin.
uglavnom, moran vam reć da je stvarno pretjera sa ovin kolokvijen - izvlačiš kartice, misliš da je lakše proć a na kraju te pita skoro cilu knjigu (a ti naivno misliš da ne pita dio pa to i ne spremiš) i mislin čak da moraš dobit najmanje 3 za prolaz. :thumbsdown
a i ova reforma pravosuđa koja se spominje i prijedlog novog zkp-a nam ne ide na ruku. sad u 6 misec pita je jednu curu o sudu i ona je spomenila da u nas nema kaznenih sudova nego odjela unutar suda- a on je reka da će je sad pustit da prođe ali kad se zakon promini da će to bit pad. on misli da će to bit već od 9 miseca! jednostavno dođe čoviku da kosu iščupa! :ucenje
Eto, čujemo se! Sritno onima koji izlaze još sutra na ispit (mislin da ću i ja iskušat svoju sriću)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 srp 2008 14:50 
Forumaš

Da, profesor Tomašević, izmjene ispituje od sljedeće godine, jer ova generacija to nije mogla slušati na predavanjima. Mislim da se radi o izmjenama ZKP-a i Z. o sudovima koji sad preuzima i bitno mijenja pitanja o nadležnosti itd. Uglavnom, još 9.mjesec po starom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2008 14:07 
김정일

Puse i pozdravi katedri za KPP :mrgreen:

Pregled predavanja (2007-2008), OPCI DIO
Službena predavanja koja su ustupljena od strane katedre za Kazneno procesno pravo.

Tako da vise ne trebat cekat objavu na pravst.hr

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 kol 2008 18:01 
Forumaš

po meni prvenstveno od pregleda predavanja, što je vodič, a onda o tebi ovisi hoćeš li knjigu koja je zastarjela i zkp ili skriptu u kojoj su unesene neke izmjene. i meni su dobra ona rukom pisana predavanja s nasciturusa , inače nema idealne formule za ovaj ispit :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 kol 2008 22:40 
Forumaš

Rekla sam, to je nezgodno za savjetovati, jer ovaj ispit možeš proći po skripti a možda i ne....
Pregled predavanja se uči zajedno s skriptom ili knjigom, što već izabereš, a ZKP nikako nije na odmet. Ova skripta po pitanjima navodno nije baš neka....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:13 
Aktivan

bubi-ljubi je napisao/la:
Na kolokvij i za opći i posebni dio možeš izac onaj dan kad su ispiti - to je valjda neko opće pravilo. A možda se možes dogovorit s prof. Marinom Carić za termin jer bi ona tribala to ispitavat.
Iman i ja jedno pitanje u vezi kolokvija. Jeli itko zna tribali učit istragu, sumarni postupak, posebne postupke (duševni bolesnici, maloljetnici i sl.) te izvanredne pravne ljekove za opći dio kolokvija? thx

Mislim da se za kolokvij trebalo prije prijavit 7 dana prije roka asistentu pajčiću za opći i carić za posebni. Tako da oni mogu napravit liste,koje su trebale biti objavljene 3 dana prije roka. a kolokvij bi se trebao održavati svaki tad tijekom roka ako ima najmanje 5 a najviše 12 ljudi. Tako meni piše u papirima šta sam na početku god dobila. Sad ako niste prijavili neznam je li se može izać, možda da pitate asistente.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 16:59 
김정일

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 17:42 
Sega mega kul forumaš bez života

kitty je napisao/la:
Mislim da se za kolokvij trebalo prije prijavit 7 dana prije roka asistentu pajčiću za opći i carić za posebni. Tako da oni mogu napravit liste,koje su trebale biti objavljene 3 dana prije roka. a kolokvij bi se trebao održavati svaki tad tijekom roka ako ima najmanje 5 a najviše 12 ljudi. Tako meni piše u papirima šta sam na početku god dobila. Sad ako niste prijavili neznam je li se može izać, možda da pitate asistente.

Nema frke s tim.
Jedan kolega i ja smo prosli tjedan uhvatili prof.Tomasevica i pitali ga kako stoje stvari s kolokvijima.
Covjek kaze samo da dodemo na dan ispita,i nakon sta ispita ove sta ce odgovarat kompletno gradivo,krece s kolokvijem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 20:55 
김정일

dakle,ovo je radna verzija teksta koji bi se trebao naći u vodiču za treću godinu
pa vas molim da izgubite par minuta,svratite na ovaj topic

viewtopic.php?p=31387#p31387
i date svoje komentare ili dopune

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 23:20 
김정일

kitty je napisao/la:
Spin je napisao/la:
Nesto me buni lagano....
Kad Vrhovni sud odlucuje u vijecu od 7 sudaca?

Nikad. sudi u vijećima od 3 i 5 profesionalnih sudaca.

Ja se isto sjecam kad sam prosle godine ucio da je bila brojka 7 negdje spomenuta...so i googled

http://www.vsrh.hr/EasyWeb.asp?pcpid=41

Vrhovni sud Republike Hrvatske ima dva sudska odjela unutar kojih je ustrojena služba evidencije, praćenje i proučavanje sudske prakse:

1. Građanski odjel
2. Kazneni odjel

Kazneni odjel

Kazneni odjel ima 5 sudskih vijeća u sastavu od tri suca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima u drugom stupnju, vijeće za mladež i dva sudska vijeća od sedam sudaca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima trećeg stupnja.

I onda sam se sjetio jedne skripte:

Pred Vrhovnim sudom RH branitelj može biti samo odvjetnik, a kad Vrhovni sud RH odlučuje u vijeću od 7 sudaca, branitelj može biti samo odvjetnik koji nakon položenoga pravosudnog ispita ima praksu od najmanje 5 godina u pravosudnim tijelima ili odvjetničkoj pisarni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 00:00 
Sega mega kul forumaš bez života

"Kazneni odjel ima 5 sudskih vijeća u sastavu od tri suca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima u drugom stupnju, vijeće za mladež i dva sudska vijeća od sedam sudaca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima trećeg stupnja."

Opet frka...
Po knjizi,Vrhovni sud u trecem stupnju sudi u vijecu od 3 suca ako je u drugom stupnu nadlezan Zupanijski sud,i u vijecu od 5 sudaca ako je u drugom stupnju nadlezan Vrhovni sud.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 01:12 
Aktivan

Spin je napisao/la:
"Kazneni odjel ima 5 sudskih vijeća u sastavu od tri suca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima u drugom stupnju, vijeće za mladež i dva sudska vijeća od sedam sudaca Vrhovnog suda za suđenje u kaznenim stvarima trećeg stupnja."

Opet frka...
Po knjizi,Vrhovni sud u trecem stupnju sudi u vijecu od 3 suca ako je u drugom stupnu nadlezan Zupanijski sud,i u vijecu od 5 sudaca ako je u drugom stupnju nadlezan Vrhovni sud.

Ustvari po knjizi piše i u vijeću od 7 sudaca ako je u drugom stupnju nadležan vsrh. ali je to prekriženo i napisano 5, bar u mojoj. neznam, da se to mijenjalo zar nebi bile i neke izmjene zkp, u čl. 22 se sad ne spominje 7 nigdje. šta bi onda ispalo da je bilo 7 po knjizi i zkp iz 97. pa 5 pa sad opet 7. Novi kratki pregled predavanja koji je by the way stavljen u 8 mj., također nigdi ne spominje 7. Ja mislim a možda sam u krivu, da je u ovom pročišćenom tekstu zkp ovo greška i da je tribalo pisat 5. jer se u čl. o sastavu vsrh taj br nigdi ne spominje. a ko zna kad su ovi zadnji put minjali str a ako su je i prominili, jesu li sastav mijenjali.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 18:26 
Aktivan

Spin je napisao/la:
Da,po svoj prilici se potkrala greska u prociscenom tekstu zakona.

Evo i zvala prijateljicu koja ima komentar zkp-a, pošto ja imam ovaj pročišćeni, i kaže da joj u fusnoti piše da se riječ 7 zamijenjuje s riječi 5. Znači greška u pročišćenom. Aleluja :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 23:21 
Početnik

Evo jedan mali komentar Insina teksta:
dobro je napisan i daje sve potrebne informacije za ispit. Šta se tiče kolikvija način održavanja je istovjetan ispitu. Dakle, izvlači se kartica a pitanje koje spada u posebni dio se izostavlja. Ali triba imat na umu da određena pitanja iz posebnog dijela pita i na prvom dijelu kolokvija (za opći dio).
Ja ću svoju sriću okušat sutra. :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 22:06 
Početnik

jelenaa je napisao/la:
Je li tko bio na kolokviju iz posebnog dijela, kako izgleda, koja pitanja je pitala??

carićka je legenda. ne pila puno...tribas samo znat definiciju i podjele i dobit ces istu ocjenu koju ti je da Tomašević. Ne izvlače se nikakve kartice nego te pita iz svega po nesto..ali stvarno najopcenitija pitanja pita i ne ulazi u detalje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 636 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: