Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 17 stu 2018 22:18.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2015 20:35 
Početnik

savjeti za kolokvij koliko napisat po cemu ucit....?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2015 17:59 
Početnik

moze li pitanja od danasnjeg ispita?

evo cega se ja sican:

1) hrvatski drzavljanin i djevojka talijanka pocinu KD iznude (kazna zatvora od 6mj-5 god) u italji. jeli se moze kaznjavati prema hrvatskom zakonodavstvo prema kojim nacelima?

2) zakonska def. pocinitelja kaznenog djela? dolozno sredstvo bez kvalifikacije

3) neki cl. o sigurnosti u prometu pa jeli to povreda KD / konkretno ugrozavanje ili apstraktno ugrozavanje (zaokruziti) pa sve 3 definicije

4) uvjeti za uvjetni otpust...i ja mislin kad se opozove uvjetnu osudu

5) mjesovita teorija - (ne)ubrojivosti

6) osoba A vrijeda osobu B... osoba ja (preplasena?) gurne osobu B kroz stepenice i ta pogine.. koje KD

eto odprilike nesto...bila su jos dva pitanja al se nemogu sitit vise :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2015 11:07 
Aktivan

Hvala kolegice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2015 14:22 
Početnik

Moze li netko napisati pitanja s ovog roka 14.12. ?
I kada ce vam biti rezultati i usmeni? Da znam za drugi rok planirat. Unaprijed hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2015 14:48 
Početnik

Rezultati su bili danas. Usmeni je podijelila u tri grupe, danas, sutra i u ponedjeljak.
Može mi netko reći tko ispituje sutra na usmenom i kako izgleda ispitivanje? Hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2015 20:15 
Aktivan

cross je napisao/la:
Rezultati su bili danas. Usmeni je podijelila u tri grupe, danas, sutra i u ponedjeljak.
Može mi netko reći tko ispituje sutra na usmenom i kako izgleda ispitivanje? Hvala :)

moze li neko napisat pitanja koja su bila na usmenom i tko je ispitivao?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 sij 2016 21:58 
Početnik

haha.haha je napisao/la:
cross je napisao/la:

moze li neko napisat pitanja koja su bila na usmenom i tko je ispitivao?

pitala je docentica i jos jedna s katedre, a nije profesorica. asistentica postavlja pitanje iz onoga sta je losije napisano, a to je najcesce dio kazneno djelo, jedno pitanje pita npr. krajnja nuzda, pa sve okolo toga, trazi logicko zakljucivanje, pa i primjere. pomaze poprilicno, al nuzno joj je odlicno ili bar dobro razumijevanje gradiva za prolaz.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2016 02:53 
Početnik

Zna li netko informaciju hoće li izmjene i dopune kaznenog zakona biti dio ispitne literature na roku u veljači?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2016 21:51 
Početnik

pravo95 je napisao/la:
Zna li netko informaciju hoće li izmjene i dopune kaznenog zakona biti dio ispitne literature na roku u veljači?

hoće

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2016 23:48 
Početnik

malajedala je napisao/la:
pravo95 je napisao/la:

hoće

Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2016 09:50 
Početnik

"S obzirom na to da je stupio na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Kaznenog zakona (Narodne novine br. 56/15, s ispravkom u 61/15), obavještavaju se studenti da će navedene izmjene postati dio ispitne literature počevši od ljetnog semestra akad. god. 2015/2016 te će se primijenjivati na svim ispitnim rokovima u toj akademskoj godini (novi neslužbeni pročišćeni tekst Kaznenog zakona dostupan je u repozitoriju).
Kazneni zakon koji ne uključuje posljednje izmjene primjenjivat će se do (uključujući) ispitnih rokova u veljači 2016."

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2016 12:03 
Početnik

varenjka je napisao/la:
"S obzirom na to da je stupio na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Kaznenog zakona (Narodne novine br. 56/15, s ispravkom u 61/15), obavještavaju se studenti da će navedene izmjene postati dio ispitne literature počevši od ljetnog semestra akad. god. 2015/2016 te će se primijenjivati na svim ispitnim rokovima u toj akademskoj godini (novi neslužbeni pročišćeni tekst Kaznenog zakona dostupan je u repozitoriju).
Kazneni zakon koji ne uključuje posljednje izmjene primjenjivat će se do (uključujući) ispitnih rokova u veljači 2016."

di to pisem jer jedino sta san nasla je na stranici katedre ovo "Tridesetog svibnja o.g. stupila je na snagu druga izmjena i dopuna Kaznenog zakona. Obzirom da je područje zakonskih izmjena djelomično obuhvaćeno ispitnim gradivom iz kolegija Kazneno pravo, obavještavaju se studenti da zaključno do izvanrednog ispitnog roka u prosincu 2015. ispitnu materiju obuhvaćenu izmjenama mogu pripremati ili po važećem ili po starom zakonskom tekstu. Od redovnog zimskog ispitnog roka (siječanj/veljača akademske godine 2015./16.), gradivo obuhvaćeno zakonskim izmjenama ispitivat će se isključivo po važećem zakonskom tekstu. "

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2016 11:28 
Početnik

Zna li netko kad su rezultati iz kaznenog?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2016 22:02 
Aktivan

nih je napisao/la:
Zna li netko kad su rezultati iz kaznenog?

Koja su pitanja bila?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2016 13:04 
Početnik

Tko moze ici na kolokvij iz Kaznenog i koji dio se mijenja iz novog zakona? Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2016 22:59 
Početnik

Zna li tko pitanja od prvog roka sada od 02.02.16.??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2016 14:53 
Aktivan

pitanja?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2016 09:45 
Početnik

haha.haha je napisao/la:
pitanja?!

nije bas da se vise sican ali...

-medunarodnopravo- razvitak kroz 4 stadija i izvori
- prosirene imovinske koristi
- spolno uznemiravanje
- zak. definicija nuzna obrana i krajnja nuzda + neki primjer bila je neka zabluda ja mislin
- materijalni pojam kaznenog djela i jos nesto
- delicta sui generis i kada je neki pokusaj fakultativan razlog za oslobavanje

to je nesto cega se sican...al bilo je naravno uvik pod 3 podpitanja jos i tako...mozda se netko drugo vise sica

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2016 10:19 
Početnik

Kada ce biti rezultati pismenog od danas, 23.02?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2016 11:52 
Početnik

koliko vremena traje pismeni ispit iz kaznenog prafva

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2016 09:50 
Početnik

60 minuta traje ispit

I rezultati su u utorak u 10 sati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2016 13:19 
Aktivan

nih je napisao/la:
60 minuta traje ispit

I rezultati su u utorak u 10 sati.

koja su bila pitanja? :celebrate :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2016 13:23 
Početnik

1. Stav školi o slobodnoj volji? Koji je zakon bio na snazi od 1852.?
2. Trajno kazneno djelo
3. Nužna obrana i primjer
4. Definicija neubrojivosti i primjer prevare
5. Dovršeni pokušaj, neuspjeli pokušaj i nekauzalni odustanak + primjer za sve
6. Produljeno kazneno djelo i primjer
7. Pravilo i iznimke za odmjeravanje kazne za osuđene osobe
8. zakonski opis tučnjave

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 tra 2016 09:17 
Početnik

Da li je u prodaji nova knjiga iz Kaznenog i da li je dovoljno po njoj ucit? Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2016 18:23 
Početnik

ljudi molim vas pomozite!!!!vračam se na pravo nakon par godina...čista 2.god..nemam pojma odakle počet...za početak mi trebaju materijali...sta da uzmem u skriptarnici za kazneno...koji autori??tenks:)))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2016 09:16 
Aktivan

1.Kurtović Mišić, Anita; Krstulović Dragičević, Antonija: Kazneno pravo (Temeljni pojmovi i instituti), Split, 2014.
2.Derenčinović, Davor (ur.); Cvitanović, Leo; Turković, Ksenija; Munivrana Vajda, Maja; Posebni dio kaznenog prava, Zagreb, 2013.
3.Kazneni zakon, Narodne novine, br. NN 125/11, 144/12, 56/15, 61/15 – pročišćeni tekst dostupan pod linkom:http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2016 00:16 
Početnik

Pitanja????? Fala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lis 2016 09:27 
Početnik

zna li netko gdje u zagrebu mogu kupiti kjigu Kurtović Mišić, Krstulović Dragičević: Kazneno pravo (Temeljni pojmovi i instituti)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 lis 2016 08:23 
Početnik

merylstreep je napisao/la:
Pozdrav!
Namjeravam polagati kazneno u jesenskom roku. Kupila sam novu knjigu od profesorica, zanima me gdje mogu kupiti kopiju posebnog dijela i zakon i koje godine su ta dva izdanja...može li mi tko reći i cijenu?!
Unaprijed hvala :*

di si kupila knjiigu od profesorica?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2016 10:15 
Početnik

Pozdrav ljudi:)

spremam kazneno za 12.mjesec,tek sam se prebacila u Split,pa ako mi možete reći koji savjet da što bolje pripremim taj predmet,i da li bi bilo dobro da odem na konzultacije prije ispita ?
i da li bi mi bilo pametno učiti i Statistiku uz kazneno za 12.mjesec?

hvalaa na pomoći :))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2016 08:18 
Početnik

cherrysweet je napisao/la:
Pozdrav ljudi:)

spremam kazneno za 12.mjesec,tek sam se prebacila u Split,pa ako mi možete reći koji savjet da što bolje pripremim taj predmet,i da li bi bilo dobro da odem na konzultacije prije ispita ?
i da li bi mi bilo pametno učiti i Statistiku uz kazneno za 12.mjesec?

hvalaa na pomoći :))

Mislim da ti je uvijek dobro otici na konzultacije prije bilo kojeg ispita, a sto se tice spremanja jos nekog ispita uz KP, bolje nemoj. KP je tezak i poprilicno zahtjevan ispit, a moras znati apsolutno sve, pogotovo poglavlje Kazneno djelo iz Opceg dijela.

No, ucis po knjizi od profesorice (opci dio), a posebni je dio i dalje od Novoselca. Opci dio je tezi, od 8 pitanja u ispitu 6 ce ti definitivno biti iz opceg dijela. Ispit se sastoji od pismenog i usmenog, a pismeni dio ima, ponavljam, 8 pitanja koja imaju dva do tri podpitanja. Moguca su tri boda za svako pitanje, a ukoliko recimo jedno podpitanje fulas dok su ostala tocna, dobit ces 1 bod, a ne 2. Pismeni je rigorozan, pise se 60min i moras pisati kratko i precizno: nema puno filozofije, ako si ucila po knjizi i naucila sve kako pise, proci ces. No, moras znati sve.

Usmeni nije samo potvrda pismenog kako pojedinci vole pricati vec je i on veoma zahtjevan. Moras znati sve i to sa razumijevanjem. Znaju biti jako ugodni, ali samo ako znas; ako ne znas, usmeni se moze pretvoriti u doslovno cijedenje i resetanje. Po meni se nemas cega bojati i ako danas sjednes i pocnes uciti min 5 sati dnevno, stici ces spremiti KP za 12.mj i to tako da ga i polozis :)

Gradivo je zahtjevno, ima jako puno detalja i slicnih, a razlicitih stvari, ali moze se! I da, uci primjere za sve! Sretno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2016 00:56 
Početnik

vidim tu po forumu da pise samo neka poglavlja da treba nauciti izposebnog dijela..to jos uvijek vrijedi ili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 stu 2016 17:25 
Početnik

Treba ova poglavlja : 1.) uvod, sistematika posebnog dijela
2.) kaznena djela protiv covjecnosti i ljudskog dostojanstva 3.) kaznena djela protiv zivota i tijela 4.)kaznena djela protiv casti i ugleda 5.) kaznena djela protiv spolne slobode 6.) kaznena djela protiv sigurnosti prometa ( samo izazivanje prometne nesrece iz clanka 227.) 7.) kaznena djela protiv imovine 8.) kaznena djela protiv RH

Neka ispravi netko ako se sto mijenjalo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 stu 2016 19:09 
Početnik

Jel zna netko ako je pismeni u pon 12.12. kada bi mogli biti usmeni? U istom tjednu ili sljedecem?
Putnik sam pa bi mi bilo lakse organizirat smjestaj kad bi znala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 pro 2016 04:31 
Početnik

Emm@ je napisao/la:
Jel zna netko ako je pismeni u pon 12.12. kada bi mogli biti usmeni? U istom tjednu ili sljedecem?
Putnik sam pa bi mi bilo lakse organizirat smjestaj kad bi znala

Pošto je 12. ponedjeljak vrlo vjerojatno će biti isti tjedan, al pošto će bit dosta ljudi na roku teško da će bit utorak. Po meni ili srijeda ili četvrtak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2016 15:25 
Početnik

Zna li netko iz vlastitog iskustva i pouzdano, je li istina da u stvari ne mozes nikada ostvariti dva boda za odgovor nego ako ti je sve savrseno dobijes tri boda, a ako nesto fali odmah dobijes jedan? Nadam se da je dezinformacija jer mi se to cini preekstremno :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2016 15:28 
Početnik

gracekelly je napisao/la:
Zna li netko iz vlastitog iskustva i pouzdano, je li istina da u stvari ne mozes nikada ostvariti dva boda za odgovor nego ako ti je sve savrseno dobijes tri boda, a ako nesto fali odmah dobijes jedan? Nadam se da je dezinformacija jer mi se to cini preekstremno :/

Bodovanje je 0,1,3. I sve mora biti navedeno za 3 inace daju 1 bod.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2016 15:53 
Početnik

nih je napisao/la:
gracekelly je napisao/la:

Bodovanje je 0,1,3. I sve mora biti navedeno za 3 inace daju 1 bod.

ok..tenks

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 pro 2016 12:54 
Početnik

Savjet: u pismenom pisite samo ono sto traze. Ako se odgovor sastoji od dvije rijeci, napisite samo to. Budite kratki, jasni i precizni.

Sto se tice usmenog, obavezno pitanja koja ste losije napisali ponovite jer ce vas prvo to pitati na usmenom, a tek onda druge stvari. Sretno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 sij 2017 20:20 
Početnik

Pozdrav kolege,

zamolila bi ako mi možete dati savjet za ovaj ispit,jer prvi put izlazim,da li ima veze tezina roka ako idem na prvi rok krajem ovog mj.ili pocetkom 2mj,
posto je pismeni u utorak da li znate kad su otprilike usmeni,
i da li je dovoljno uciti po njihovoj knjizi iz St od 249.str opći dio i po zelenoj knjigi iz Zg posebni dio za prolaznu ocjenu ?

PUNO HVALA NA POMOĆI :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: