Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 svi 2018 11:00.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1667 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 00:34 
김정일

Prof. dr. sc. Nikola Visković
Prof. dr. sc. Zoran Pokrovac
Dr. sc. Žaklina Harašić

S K R I P T A R N I C A

Sluzbene stranice:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=108

Preporučena literatura : NIKOLA VISKOVIĆ, TEORIJA DRŽAVE I PRAVA (2001)
Dopunska literatura: U POPISU S KRAJA UDŽBENIKA (str. 279)

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2005 22:03 
Ja sam nedavno imala neugodno iskustvo s prof. Pokrovcem...
Naime pisala sam pismeni dio ispita i po mom mišljenju, napisala ga dobro. Profesor je na početku rekao da je od 5 pitanja dovoljno riješiti 2 za prolaz, odnosno pristupanje usmenom dijelu ispita. No, kad sam došla po rezultate, profesor mi je rekao da sam pala, ali mi nije htio objasniti zašto i u čemu sam pogriješila, čak ni nakon što sam ga nekoliko puta zamolila.
Samo bi rekao ne i onako mi se bezobrazno smješkao u lice...
Smatram da je moje pravo znati što nisam dobro napisala, odnosno da je dužnost profesora objasniti studentu zašto ga baca.

Upravo radi Teorije države i prava sam izgubila godinu dana i još je nisam položila, nadam se da u 1. mjesec hoću.
Bio bi i red nakon što sam išla na predavanja za redovne, predavanja za vanredne, seminar, učila iz knjige i napisala vlastitu skriptu... :roll:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 pro 2005 01:52 
slažem se sa anonimusom!!
ja sam teroriju usila proći iz drugog puta i moram reći da nisam imal takvo neugodnih iskustava. prvi put sam odgovarala kod prof. viskovića. i pala. nije me pitao ništa što nije u knjizi, jedino što je kod njega malo zapetljano je da se mora cijela knjiga znati napamet(skoro!!) profesor pita po onim svojim pitanjima.

drugi put sam odogovarala kod profesora pokrovca. naravno da sam odmah ispitu pristupila sa ogromnim strahom i prezirom upravo zbog ovakvih prića, ali pokazalo se potuno suprotno. pismeni dio ispita je bio sasvim "bezbolan" (preporučam nabaviti primjere ispita sa prijašnjih godina!!!1) a na usmenome je profesor bio potpuno korektan. ukolko dobro napišete pismeni neće(ne će) vas puno tlačit. a to da prof. pita koje su njemačke pokrajine to je opća kultura i to bi svak trebao znati, ali da zbog toga baca (ako je to istina) to nije u redu!!!

SAMO HRABRO NAPRIJED, NE BOJTE SE PRISTUPITI ISPITU!!!!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 20:21 
Forumaš

da, kad sam ja odgovarao jednom kod njega, vidio sam koliko zapravo on studira oko toga koga ce zapravo poslati kod nje... hehehe, čovjek ima cijelu proceduru oko toga. Prvo pregleda cijeli index, onda nešto zvirka po urudžbenoj knjizi, te onda odvaja indexe na dvije grupe... obično oni koji, kao što je kolega rekao, imaju viši prosjek budu te sreće da odu kod nje, ali nije to jedini kriterij, jer nekad bi znao i one koji slušaju ispit (kod njega, pogotovo ako odgovore na neko pitanje) cijeli rok (a prijavili su zadnji dan roka) poslati kod nje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 10:00 
Forumaš

Yggdrasil je napisao/la:
mi smo u petak na seminarskom pisali nekakav test iz teorije države...cisto za probu, pitanja su bila:

1. Na koji način se obavlja pravni i politički nadzor upravne djelatnosti?
2. Što je to politika, a što su moderni politički subjekti?
3. Nabrojite najšira tipska svojstva moderne države i objasnite barem tri.
4. Zbog kojih su potreba nastale federacije?
5. Što odlikuje pravnu vrhovnost države u suvremenom smislu?
6. Na koja dva načina je moguće definirati državu?
7. Kojim političko-pravnim mehanizmima se štite temeljne ljudske slobode i prava?
8. Što je to nadležnost državnog organa i koja su dva aspekta nadležnosti?
9. U čemu je razlika između profesionalnih i neprofesionalnih državnih organa?
10. Koje su metode i sredstva ideološkog djelovanja države?

inace ovo su Žaklinina pitanja

hahaha, često ti i Pokrovac zna dati upravo ovakva pitanja, pogotovo razlozi federacija i sl. :) Sada gledam pa se smijem, jer si rekao da su Žaklinina, a praktički su i Pokrovčeva - iz države!

Usput, za sve koji kod njega pišu samo neka se koncentriraju, trebaju odgovoriti dobro na 3 pitanja i riješili su problem, zbilja :!:

Također, Pokrovac je doktorirao na Kantorowicz-u i slobodnopravnom pokretu prava tako da to često bude pitanje... meni je doduše došao Toma Akvinski, i kada sam pisao o cijeloj srednjovjekovnoj kršćanskoj teoriji, onda se napizdio i rekao da me pitao samo Tomu Akvinskog - nije mi dao ni bod tu!

Valjda napomenuti da on češto da primjer norme, pa moraš iz navedene norme sljedeće:
a) klasificirati normu po onim kriterijima (on zada obavezno neke, a što više klasificiraš to bolje);
b) odredi elemente norme (hipotezu, traženje, delikt i sankciju)
c) (nekada - ovisno o normi) ako nema delikta i sankcije, da je sam dodaš, kako bi to kao trebalo izgledati...
OBAVEZNO NAUČITE NORME JER TO JE UVIJEK PITAO JAKO DETALJANO!

To je sve čega se mogu sjetiti sada, ako mi nešto padne na pamet, napisat ću.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 10:57 
Forumaš

Da, slažem se s Insomniacom... usput, na usmenom su obično drukčija pitanja; Krivnja, namjera, nehaj, umišljaj, zablude, pravomoćnost, poništiti, ukinuti, odbaciti, odbiti i sl. = ovo se odnosi ako je pismeni ok, usput, pismeni je ok ako su ti tri pitanja točno odgovorena...

I usput, SRNJ = Savezna Republika Njemačka, to nemoj ne znati! :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 13:30 
Forumaš

Citat:
hahaha, često ti i Pokrovac zna dati upravo ovakva pitanja, pogotovo razlozi federacija i sl. Smile Sada gledam pa se smijem, jer si rekao da su Žaklinina, a praktički su i Pokrovčeva - iz države!

ma ja sam u Pokrovcevoj grupi ali je on u Njemackoj pa ga Žaklin mjenja, možda i jesu njegova pitanja :wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2006 15:56 
Forumaš

želja je napisao/la:
ja san čula da će bit kolokvij(ili je bija, nebi znala) iz teorije, i da kao da su uglavnom da su tu priliku imali prvo seminaristi, ali kao ko je tija, i ostali su mogli izac... stvar je da su tu informaciju tek DANAS iznili tj. jedna cura je tim riječima kritizirala.. jer svi oni(a ima ih) koji bi stvarno i izasli rado na taj kolokvij, nisu imali i jos nemaju PoJma DA uopce tako nesto postoji.
:roll:

tim kolokvijem se necete rješit niti jednog djela gradiva, necete dobit predrok...taj kolokvij ce bit obavljen na konzultacijama kod Žaklin u utorak 25. 4. cisto kao vježba, ideju su dale dvije kolegice sa seminarskog i zasad prakticki jedino one planiraju izac na to (u mojoj seminarskoj grupi)

gradivo ce bit teorija države + teorija prava dokle se stiglo

ponavljam: kolokvij ne daje Visković nego Žaklin i njime se necete rješit gradiva

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 12 tra 2006 10:20 
Forumaš

Naravno da trežaš izaći, ono što ja radim je najgore, a to je ne izlaziti na ispit - izađi možeš samo pasti, a to je jednako što i ne proči, što ćeš i tako "ostvariti" ako ne izađeš!

Drugo, ali postoji asistentica iz Sociologije?

Treće, taj kolokvij uopće nije kolokvij i ništa ne znači kod Viskovića.... trebate tražiti od Pokrovca da vam da kolokvij (pravi) što je on radio prije par godina. To je u pravilu vrijedilo za seminariste iz Teorije, i oni koji su to prošli imali su pravo izaći na predrok (samo usmeni). Iz nekih razloga je odustao od toga baš kada sam ja upisao faks (2002.)

Četvrto, Pokrovac sada dolazi iz Švabije, i biti će na roku u četvrtom mjesecu, cijeli rok. Nisam znao da ne će biti u 6. mj, pa me zanima odakle ti to Yggdrasile, i možeš li mi potvrditi kao provjereno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 tra 2006 22:25 
Forumaš

ja sam odogovarala u viskovića (prvi put). pita me dosta pitanja i to uglavnom sa onoga svoga papira, državu pita za "opuštanje" a nakon toga pravo. traži ti definicije točno kako piše u knjizi i ne filozofiraj previše, tribaš mu naučit knjigu i ispivat je...UGLAVNOM PALA SAM, Da sam malo više učila bia bi bolji rezultat!!!
kod pokrovca sam prošla. on ti da pismeni 5 pitanja(imaš primjere testa za kupit u fotokopirnici...kod dugokosog, to ti je dobro za vježbu,a li ne oslanjaj se na njih) i nakon pismenog ti je usmeni. meni je osobno bio ovo draži i bolji način polaganaj ispita. na usmenome ne moraš znati od rječi do rječi, možeš svojim rječima, pita ti skoro stalno one pravne škole :oops: :twisted:
profesor mi se nije svidia na predavanjima, ali na ispitu mi je bia skroz ok!!

SRITNO

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 21:30 
김정일

amy je napisao/la:
Ima li netko ko je polozio u Viskovica kakav dobar savjet,17.-og mi je ispit pa svaka informacija dobro dode..

nisam polozio u viskovica,ali ovako nesto bi trebalo upaliti :)
Prvi dio koji se tice drzave ne trebas tako dobro nauciti jer ces dobiti mozda jedno pitanje iz njega.
Najbolje nauči pravne praznine, i ona pravna tumačenja,te pravne škole.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 21:35 
김정일

amy je napisao/la:
Drzavu sam vec naucila tako da mi nije toliko ni bitno oce li me to pitat.
Hvala ti puno! Ipak se jos molim da moj index zavrsi u Zakline..

Prema pricama,osobe koje su bolji studenti i imaju visi prosjek posalje Zaklini,dok ove gore osobno ispitiva.
Pa ako ti to nesto pomaze....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 21:42 
Forumaš

i nauči dobro tumačenja, pravna područja, definicije NAIZUST!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 21:48 
김정일

amy je napisao/la:
Isplati li se ici slusati ispite kod njega, mislila sam otici sada u cetvrtak i petak buduci da jos nisam dgovarala kod njega?!

Isplati se,po mogucnost ostani do kraja i zapisivaj pitanja koja on pita.Puno pomogne u procesu ucenja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 19:39 
Sega mega kul forumaš bez života

Kad se pise pismeni u biti se i ne zna pise li se u Pokrovca ili u Zakline jer ne pise koji je profesor koji datum..
Ali ne mora znaciti da opet nece uvesti usmene tako da oni koji ubuduce budu pisali ne bi to uzeli zdravo za gotovo.
A uvijek postoji mogucnost da ce im pismeni biti izmedu 1 i 2 i da ce morati odgovarati..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2007 17:59 
Forumaš

imam seminar iz teorije i profesor je u početku spomenija mogućnost kolokviranja međutim kako vrime odmiče niko ništa ne spominje... :x PFS je teški kupus od faksa...............................

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2007 19:02 
No life

pa koliko sam ja razumio imas 2 kolokvija, jedan posli praznika i jedan u 5. misecu. Ako prvi i polozis drugi neces a ako ne polozis oba odgovaras sve u 6. misecu tako da ti nema velike koristi od teorije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2008 20:12 
Forumaš

ne kuzin jer u prvom dijelu prvog ispitnog roka-znaci sada krajem prvog ili pocetkom drugog mjeseca...jel se odgovara ili pise(svejedno)samo drzava ili?ovisi li to o profesoru?usput ja sam izvanredni student....zanima me moze li se polovica rijesiti sad a drugo dio(pravo) u drugom semestru.i kako ce on znati sta ja zelim odgovarat?triba li s njim popricat???pomozite..................

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2008 20:55 
No life

kolegice, ocito nisi u dovoljnoj mjeri upucena u nacin rada na pravnom fakultetu.
kao vanredan student mozes izac na bilo koji ispit prve godine u bilo kojem roku ali uvjek odgovaras cjelo gradivo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2008 21:44 
Aktivan

Imam ispit iz teorije 18.2. a sad sam pocela uciti. Zanima me dali imam dovoljno vremena za nauciti sve ako ucim 3-4 sata dnevno? Znam, netko ce reci:"Ako se potrudis, naucit ces". Citala sam sve poruke ove teme i vecina kaze kako je taj ispit grozan, strasan, sve zivo pita...itd.,itd... Pa nije valjda toliko strasan? Prva sam godina i to mi je drugi ispit koji polazem.
Zanima me da li se moze nazvati telefonom prof. Viskovica ili ove druge prof. koji takodjer predaju taj predmet i upitati dali moze dati konzultacije telefonom? To pitam buduci sam zaposlena osoba i zivim u Zadru. Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2008 08:47 
Sega mega kul forumaš

vremena imas sasvim dovoljno, ali pod uvjetom da se drzis plana kojeg si napisala.
sto se tice profesora i telefonskih konzultacija, najbole da nazoves i objasnis im da nisi u st i da ti trebaju neke informacije.
ionako nema pravila kod profesora. nekada su ok volje pa ti izadju u susret i vise nego ocekujes, a drugi put su pak mrzovoljni iz ovog ili onog razloga pa te drsko otkace.
inace, svi profesori ( bar mislim ) imaju email, pa im se mozes i tim putem obratiti.
ja osobno komuniciram uvijek putem maila jer mi se to cini povoljnije. na telefonu nemaju uvijek vremena i volje, a mail procitaju pa mogu kad tad naci malo vremena za odgovor ( naravno da i ovdje ima iznimaka ).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2008 01:07 
No life

Ako budes pisala mail, posalji ga pokrovcu. On ti redovito cita e-mail tako da ces sigurno dobit odgovor, jedino ako se odnosi na nesto konkretno u ovome roku u 2. misecu onda radije nazovi viskovica jer ko zna oce li pokrovca bit,jos je u njemackoj. Ono mozes viskovicu poslat i mail ali covjek ti se ne razumi bas u kompjutere, barem po njegovim izjavama na predavanjima, tako da ne mozes racunat na brz odgovor. Onu zensku zaboravi, nju ti nije bas puno briga za icim tako da najvjerojatnije neces dobit potpun odgovor ili ce te uputit viskovicu i pokrovcu

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2008 15:09 
Početnik

Sto se tice kolokvija iz teorije to imaju pravo samo seminaristi. Na pismenom nas je proslo 17 od 70 i moramo odgovarat usmeno kod harasicke ili viskovica nakon ispitnog roka. Odgovaras samo drzavu i to je najgluplje jer to nije niti trecina gradiva! :x
Sto se tice organizacije faksa, predavanja(mislim na njihovu kvalitetu), cisti jad :thumbsdown
Sve se svodi na pojedinca i njegov trud, naravno uz logisticku potporu forumasa, svaka cast administratorima, ja ne bi imala zivaca odgovarat na sva ova pitanja:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2008 19:15 
Forumaš

tea0501 je napisao/la:
Blondina a jeli prvo pismeno pa usmeno kod žakline ili je samo usmeno, i jeli ja mogu ić kod koga ja oću? ja imam prekosutra ispit pa se moram psihički pripremit

e za to ti nisan sigurna...znan da je ona sutra i u petak...mislin da ti je on u cetvrtak...ti ne mozes birat kod koga ces izac...a ako ti bude on onda ces imat samo usmeni...ne znan kako to kod nje ide...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2008 19:44 
-Admin-

Kad sam ja odgovarala, onda bi profesor Visković prepustio dio indeksa profesorici Harašić, pogotovo ako bi taj dan bilo puno studenata.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2008 14:18 
Forumaš

ZNA LI KO AKO NE PROĐEM PISMENI KO ŽAKLINE KOJI JE BIA DANAS JEL POSTOJI MOGUĆNOST DA ME IPAK PITA NA USMENOM

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2008 16:28 
No life

Pa znas mogucnost postoji ali ako si pala pismeni onda si za nju vec pala tako da bi trebala sve znat na usmenom od a do z samo da bi prosla,tako da ti je pametnije provat jos jednom u drugome dijelu roka

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2008 17:10 
Aktivan

Zna li netko ako ti dopadne da odgovaras kod Viskovica, dali bude kod njega prvo pismeni, pa onda usmeni? Ili samo pismeni? Pita li na usmenom ako jako dobro napises pismeni? Dali se Pokrovac vratio? :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2008 15:33 
Forumaš

kod njega ti je samo usmeni...
nema pokrovca...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 05 vel 2008 09:57 

tea0501 je napisao/la:
ima li ko pitanja pismeni dio od žakline

Ako se ne varam,imaš ih za skinut na portalu,možda piše da su od Pokrovca,ali kad sam ja polagala njihovi pismeni su bili isti,pa pogledaj ta pitanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2008 00:21 
Početnik

polozila sam prije par dana teoriju kod prof. harasic i pitanja na pismenom su stvarno zeznuta. stvar je u tome da morate jako dobro procitati pitanja i razmisliti. ako polozite pismeni, na usmenom vam ponudi hocete li odgovarat za visu ocjenu. pismeni je koncipiran tako da postoji 8 nazovi pitanja unutar kojih su tvrdnje od a) do e). one tvrdnje koje su ispravne morate zaokruziti, a moze biti i vise ispravnih tvrdnji. ako kod jednog pitanja pogrijesite jednu tvrdnju, priznaje pola boda. pitanja su stvarno lukavo postavljena jer se vrlo lako mozes zbunit, primjerice kod pitanja o pravnim cinjenicama daje medju ostalim:
-pravna fikcija je istinitost podataka upisanim u javnim ispravama
- pravna pretpostavka je da je zemljiste na kojem se nalazi diplomatsko predstavnistvo dio teritorija cije je diplomatsko predstavnistvo
kod pitanja o pravnim poslovima:
- oporuka je jednostranoobvezujuci pravni posao

kad tek procitas pitanja cini ti se da sve znas, ali su zapravo pitanja na neki nacin jezicni trikovi (nijedna tvrdnja od gore navedenih nije istinita, a dok ne razmislis misilis da je).
ostalih se pitanja bas i ne mogu sjetit, ali iako djeluje da je ispit na zaokruzivanje lagan, na kraju se ispostavi da to bas i nije tako jer je obuhvaceno cjelokupno gradivo i ako niste bas sigurni tesko da cete proc. ovaj ispit polazem po drugi put, s tim da sam bila u devetom mjesecu kod prof. pokrovca i mislim da je njegov pismeni mozda ipak lakse poloziti. on trazi razumijevanje, a pogotovo razumijevanje pravne norme i njenih dijelova.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2008 15:31 
Sega mega kul forumaš

annna je napisao/la:
prijavljujem teoriju u 4.mjesecu preko interneta.koliko mi treba vremenski za naučiti po viskovićevoj knjizi?da li je uvijek pismeni i usmeni?kolika je prolaznost na pismenim ispitima?kad slijedi usmeni nakon pismenog?koji je profesor najnormalniji na usmenom?

za nauciti po knjizi ( sto inace preporucam, a ne skripte ) dovoljno ti je 2-3 tjedna redovitog ucenja. knjiga je jako dobro koncipirana.
mislim da nije uvijek pismeni i usmeni, iako sam ja imao oba jer nas je bilo previse pa su napravili selekciju pomocu pismenog. usmeni je bio tjedan dana kasnije.
prolaznost na pismenim je bila relativno niska kada sam ja pisao, proslo nas je mozda 15-ak % ( ovo ne uzimati za sigurno, to je procjena na osnovi sjecanja ).
na usmenom je svakako lutrija ako dobijes profesoricu harasic, no to se dogada rijetko, vecinom je pokrovac ili viskovic.
meni osobno jako interesantan predmet, prosao iz prvog pokusaja.
dakle, ne uzimati preozbiljno neke price kako treba pola godine za spremiti taj ispit i sl.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2008 21:35 
No life

ne trebas ti u pokrovca definiciju bas znat onako kako pise u knjizi,on ti nije bas veliki prijatelj od viskoviceve knjige,
ali zato moras onda sam slozit definiciju u glavi sta ti je zapravo i teze od obicnog nabubetanja onoga sta u knjizi pise.
ja bi ti preporucio da naucis definiciju onako kako u knjizi pise ali ako ti na samome ispitu mozak bloka,ti slobodno slozi svoju definiciju,nece ti bit minus.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2008 21:36 

black je napisao/la:
Treba li kod Pokrovca znati sve definicije napamet kao kod viskovića ili je moguće ipak nešto drukčije reći?ponavljaju li se šta ona pitanja sa prethodnih pismenih kod njega? 8)

Meni je pokrovac bio super,budući da sam knjigu učila samo 5 dana jer zbog rima mi nije ostalo više vremena,cijeli pismeni sam napisala svojim riječima i bio je jako,jako ljubazan prema meni iako ništa živo nisam znala na usmenom,rekao mi je da je to odlično za prvi put i da ću sigurno položit u drugom dijelu roka.
Tako je i bilo..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 lip 2008 18:25 
No life

nekistudent je napisao/la:
Hrvoje 1 je napisao/la:
a jesu li ispiti na zaokruživanje

zaklina da
viskovic ne
pokrovac prije ne nego da

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 07:38 
Veteran

dobila sam preporuku da se ne zamaram puno sa državom,jer čini jedno pitanje u cijelom ispitu,sad da ga poslušam? mislila sam samo pročitati državu i onda se dobro baciti na pravo pa ako bude vremena vratiti se na državu..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 15:54 
No life

s jedne strane istina s druge strane trebas SVE znat, pogotovo ako upadnes kod naseg dragog prof pokrovca koji ti moze postavit podpitanje iz toga. A i zadnji put kad sam cuo neka pitanja sa ispita ,od 4 sta sam cuo bila su ti 2 iz drzave.
Pazi, svakako je dosta manje iz drzave nego iz prava ali nemoj napravit gresku pa je ne naucit zbog toga

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 srp 2008 14:34 
Početnik

evo ovako. danas nas je došlo 40-ak na ispit, a kad su zapisali one koji su došli 3. put, one koji su odgađali, kad su konačno podijelili testove i kad smo ih vidili ostalo nas je pisat manje od 10.; pitanja su bila: koju teoriju zastupa Max Weber i koja stajališta; racionalno djlovanje u modernoj državi; trostruka vezanost prava i države; sudsko pravo; objasni glavne pravne uredbe.
Šta se tiče testova dakle bili su opisni, pitala nas je jesu teška pitanja i rekla da je prominila jer joj se puno studenata dizalo pa je mislila da je zaokruživanje preteško, al da sad vidi da očito nije u tome stvar kad i ovo proizvodi jednake učinke. Tako da tko zna možda i vrati zaokruživanje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 srp 2008 16:19 
Početnik

ne mora značit.zna se dogodit da budu sva iz prava.naročito ako su to pokrovčevi ispiti.
jučerašnja pitanja:škola egzegeze,formalno i materijalno pravo u pravnim područjima,upravna djelatnost,sistematsko tumačenje i dispozitivne norme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2008 12:40 
No life

pokrovac?
pa on je opasan, trazi jako dobro znanje ali je korektan, daje vrmena da se razmisli, da se sastavi suvisla recenica i tako...
pokrovac voli pitat međunarodno privatno pravo, pravne skole, one osnovne stvari kao, pravna norma itd.
ako znas prolazis ,ako ne znas bas ni ne prolazis bas :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1667 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: