Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 22 lis 2018 17:17.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 13 srp 2014 17:34 
Aktivan

Ako mi je kod Kačre 4. put, vriejdi li ono pravilo da ako padnem je 2 mjeseca zabrane? Iz Zagreba sam pa zato pitam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2014 10:52 
Početnik

može li netko napisati datume rokova u 9. mjesecu?
Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2014 17:04 
Početnik

domorovac je napisao/la:
može li netko napisati datume rokova u 9. mjesecu?
Hvala!

04.,11., 18. i 25. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2014 10:21 
Početnik

Ako je tko za zajedničko učenje,nek se javi. Znam već dosta toga, znam i puno novijih caka koje profesor koristi na ispitu,tako da mogu dosta pomoć. Broj je 091 5444 915.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2014 16:25 
Početnik

:blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2014 16:26 
Početnik

:mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2014 18:25 
Aktivan

Jeli netko zna odgovor sljedeće:
Kad će iznimno sud umjesto javnog bilježnika voditi ostavinski postupak (2 iznimke su)? i koja je razlika između ostavinskog postupka i ostavinske rasprave ?
hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2014 20:55 
Početnik

pravnik007 je napisao/la:
Jeli netko zna odgovor sljedeće:
Kad će iznimno sud umjesto javnog bilježnika voditi ostavinski postupak (2 iznimke su)? i koja je razlika između ostavinskog postupka i ostavinske rasprave ?
hvala

to s javnim biljeznicima ti pise u noveli ZN 163/03, pogledaj... mislim da je razlika sto ostavinsku raspravu vode suci, ide se u parnicu.. a ostavinski postupak j. biljeznici i to je izvanparnicni postupak

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ruj 2014 14:39 
Aktivan

Mogu li negdje pogledati sva novija pitanja s ispita (bar od zadnjih 6 mjeseci)?
Na grupi Kutak nema baš... Može i u inboks. Hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2014 09:52 
Aktivan

Je li itko od vas pisa seminar iz građanskog? Savjeti?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2014 10:36 
Početnik

Pozdrav kolege, može li mi netko reci kada profesor Kacer održava konzultacije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2014 10:37 
Početnik

imam knjigu Vedriš-Klarić,da li se može koristiti 12.neizmijenjeno izdanje(veljača 2009.) ili mora biti iz 2008.g.? hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2014 11:57 
Početnik

ja sam dobila od kolegice izdanje 2014. - plava knjiga. Po čemu je najbolje spremati ispit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2014 18:26 
Aktivan

možeš i staru i novu, , a koliko mi je poznato nije puno gradiva izmjenjeno u novoj knjizi, samo neke sitne preinake...
svakako uz učenje obavezno koristi zakone jer po njima te i pita, a neke definicije iz knjige su ti krive
:celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 lis 2014 08:29 
Početnik

Dekanski rok je bio katastrofa. Pitao je podjelu stvari prema vraćanju (koje se vraćaju i način), a jednu kolegicu je pitao tablicu iz zakona o naknadi,
sadržaj ugovora o najmu i oblik, razlika ništetnisti i pobojnosti, vrste poljskih služnosti, koncesiju i izvlaštenje. Ja sam položio! :happy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 lis 2014 10:23 
Aktivan

2.10. 2014. neka pitanja s dekanskog: :thumbsup
suposjednik i njegova zaštita
definicija služnosti po ZV-u
konvalidacija u zakonu o naknadi ( koji je rok? i koje u to NN?)
2 situacije neizgrađenog zemljišta po zakonu o naknadi
hereditas petitio
zemljišnoknjižni referent
višestruko otuđenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2014 21:24 
Početnik

Kolege, da li mi netko, tko sa sigurnoscu zna, moze reci koji je tijek postupka kod etaziranja i koju je tocno promjenu u etaziranju uvela novela 79/06??
Ja sam na ispitu govorila o potvrdi nadleznog tijela, samostalnim uporabnim cjelinama..ali Kacer je htio cuti nesto drugo i onda je pred kraj spomenuo uporabnu dozvolu..kao da ona predstavlja tu razliku u odnosu na prije..ne kuzim bas taj dio pa ako bi netko bio dobar..

Puno hvala unaprijed!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2014 22:09 
Početnik

Pozdrav ljudi! Ove godine sam se prebacio iz Zg na pravo u St i zanima me par sitnica koje će mi pomoći da lakše spremam ispit. Naime, idem normalno po Klarićevoj knjizi i po zakonima. Uz to sam nabavio u skriptarnici skriptu na kojoj piše "Novele G1 " i kopirane materijale ( Građansko pravo-napredna grupa" Šta još da tražim, da kopam? Šta još moramo i trebamo učiti i može li netko reći gdje i kada prof. Kačer održava konzultacije i koliko je svrhovito na konzultacije uopće ići ??? Unaprijed hvala !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2014 09:16 
Početnik

miha89 je napisao/la:
Pozdrav ljudi! Ove godine sam se prebacio iz Zg na pravo u St i zanima me par sitnica koje će mi pomoći da lakše spremam ispit. Naime, idem normalno po Klarićevoj knjizi i po zakonima. Uz to sam nabavio u skriptarnici skriptu na kojoj piše "Novele G1 " i kopirane materijale ( Građansko pravo-napredna grupa" Šta još da tražim, da kopam? Šta još moramo i trebamo učiti i može li netko reći gdje i kada prof. Kačer održava konzultacije i koliko je svrhovito na konzultacije uopće ići ??? Unaprijed hvala !

Kačer je, najblaže rečeno, specifičan tip profesora. Trebaš slušati njegovo ispitivanje studenata prije nego što počneš konkretno učiti.
Često pita konkretna pitanja iz zakona, npr. ZV. Skripte imaju puno grešaka. Sretno!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2014 16:52 
Početnik

Kolege pitanje, koje zakone treba učiti umjesto Zakona o prostornom uređenju i gradnji (ovaj zakon ima 3 sljednika i Zakona o izvlaštenju ( ovaj zakon ima 1 sljednika pa je jasno ,samo tražim potvrdu), pošto su oba prestala važiti.
Hvala puno :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 stu 2014 09:31 
Početnik

Dobio sam neku informaciju da krajem 11og/pocetak 12og profesor drzi dva tjedna ubrzana predavanja,ako je to tocno,ima netko detaljnije informacije,kad pocinje,ima li uvjeta za prisustvovanje i sl.?
Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2014 02:07 
Aktivan

college je napisao/la:
Dobio sam neku informaciju da krajem 11og/pocetak 12og profesor drzi dva tjedna ubrzana predavanja,ako je to tocno,ima netko detaljnije informacije,kad pocinje,ima li uvjeta za prisustvovanje i sl.?
Hvala

To možda misliš na predavanja za izvanredne studente. Bude objavljen raspored na stranici fakulteta kako koji predmet se održava i u koliko sati. Obično ta predavanja budu u večernjim satima.

P.S. Je li profesor počeo održavati konzultacije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2014 12:58 
Početnik

zna li netko url/klasu i kada su izglasani ZN, ZV i ZOO. znam samo kada su stupili na snagu. hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2014 12:59 
Početnik

TV je napisao/la:
college je napisao/la:
Hvala

To možda misliš na predavanja za izvanredne studente. Bude objavljen raspored na stranici fakulteta kako koji predmet se održava i u koliko sati. Obično ta predavanja budu u večernjim satima.

P.S. Je li profesor počeo održavati konzultacije?

U koliko sati su ta predavanja i kada počinju?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2014 12:19 
Početnik

Gdje nabavljate sve potrebne zakone?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2014 19:50 
Aktivan

shiny je napisao/la:
Gdje nabavljate sve potrebne zakone?

http://www.zakon.hr/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2014 18:39 
Početnik

Kada se mogu odgovarati poslovice ovaj rok, samo sutra kad je službeni datum na studirati ili je moguće petak ili pon/uto?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 pro 2014 16:56 
Početnik

Ako odgovaram na konzultacijama i padnem, da li moram doći upisati pad? Ispit je 28.1., redovni rok. Ako bi odgovarala na konzultacijama,kada da mu pošaljem poruku? Ako netko zna odgovore, molim vas da mi odg. Unaprijed hvala:)))

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2015 11:24 
Početnik

Pozdrav moze netko rec kad su potpisi? Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2015 19:12 
Početnik

Molim vas hitno odg koliko profesor čuva ispit dok se ne polože poslovice? Postoji li neki vrebaju rok unutar kojeg bi trebali položiti poslovice?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2015 00:27 
Aktivan

koje su prednosti napredne grupe? i vrijedili se za to potrudit? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2015 02:22 
Aktivan

haha.haha je napisao/la:

:) hahahaha...potrudi se za to:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 vel 2015 12:03 
Aktivan

Marie* je napisao/la:
haha.haha je napisao/la:

:) hahahaha...potrudi se za to:)

pliz ako netko moze malo opsirnije odgovoriti :)
stvarno me zanima jer sam tu blizu, ali neznam koje su pogodnosti itd... hvalaaaaa :s

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 vel 2015 15:40 
Aktivan

RacpaClone je napisao/la:
Dorotea, naravno da treba znati institute. Nemoguće je izaći na Kačera sa znanjem skripti. No, i dalje nakon svega stojim da za svaki institut treba znati definiciju, načela, stjecanje, prestanak, zaštitu i rokove... Kada sam navlačio knjigu u detalje detalja, sve bi mi ishlapilo vrlo brzo, a i uz ponavljanje i utvrđivanje ne bih bio spreman za Kačera.. Jednostavno mislim da ne bih znao baratati tim znanjem i da bih bez naglaska na zakonima, pitanjima i praksi imao problema već i sa samim razumijevanjem njegovih pitanja.
:D
Zapravo, mislim da sam knjigu naučio ispravljajući pitanja (koristio sam apsolutno sve knjige - Klarić, obje Gavelle i Perkušića).
Učenje ovog ispita me podsjetilo više na istraživački rad.
Naravno, ovo vrijedi za stanje kakvo je sad... Upravo zato sam i rekao - nađite vlastitu formulu.

Dominikanac - Kažem, nema opće formule i mnogi se neće složiti samnom, jer su našli svoj način. Glede samih novela, prvo sam po pitanjima (onim pisanim rukom, koja imaju dosta grešaka u odgovorima, ali ih iznova stalno postavlja) i pitanjima sa rokova u biti vidio na kojim novelama je naglasak, a zatim bih otišao na nn.hr i tamo bih proučio novelu i usporedio bih ju sa izvornim tekstom zakona ili posljednom novelom (ako bi se ta novela koju proučavam odnosila na nju). Na taj način bih shvatio kako se zakon razvijao u konkretnom slučaju i puno brže naučio nego da sam sjeo i štrebao nešto što su mi drugi napisali.
Što se opće terminologije tiče, nju učiš isto iz zakona.. Tu mislim na osnovne definicije, jer Kačer uglavnom kaže: "ZAKONSKA DEFINICIJA djeljivih stvari?"
Knjige sam koristio za ispravljanje nekih osnovnih grešaka i za razjašnjavanje instituta koje nisam razumio. Prije samog učenja sam u biti naučio strukturu knjige kako bih se lakše snalazio i brže radio.
No, za sve to imaš i nasciturus.

Uglavnom, poslušajte ispit barem jednom, otiđite na pokoje predavanje kako biste stekli dojam kakav je Kačer, stalno budite u kontaktu sa kolegama koji izlaze na ispit i ponekad s njima diskutirajte o gradivu. Tako sam bar ja radio.
Tu je dosta informiranost važna. Bili putnici ili ne, uz nasciturus, bacite oko i na grupu na facebooku "Kutak za prebjege na PFST" (osnivač sam grupe) u kojoj imate pitanja sa svih rokova unazad godinu dana i korisne savjete glede Kačera i ostalih ispita. Grupu sam osnovao primarno za studente putnike iz Zagreba (počela je sa nas desetak, a danas brojimo preko 200 članova) i zatvorenog je tipa pa samo pošaljite zahtjev za članstvo. Pogledajte grupu od početka do kraja i vidjet ćete savjete još od prošle ak. god. kad smo prešli u St i tek počeli učiti Kačera.

kolega gdje si našao pitanja (pisana rukom) koje si ispravljao.....pripremam se za ispit pa skupljam materijale. Ako imaš još koju dobru uputu za zakone i novele bila bih ti puno zahvalna......od srca hvala.pozz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 vel 2015 21:16 
Aktivan

bik20 je napisao/la:
RacpaClone je napisao/la:
Dorotea, naravno da treba znati institute. Nemoguće je izaći na Kačera sa znanjem skripti. No, i dalje nakon svega stojim da za svaki institut treba znati definiciju, načela, stjecanje, prestanak, zaštitu i rokove... Kada sam navlačio knjigu u detalje detalja, sve bi mi ishlapilo vrlo brzo, a i uz ponavljanje i utvrđivanje ne bih bio spreman za Kačera.. Jednostavno mislim da ne bih znao baratati tim znanjem i da bih bez naglaska na zakonima, pitanjima i praksi imao problema već i sa samim razumijevanjem njegovih pitanja.
:D
Zapravo, mislim da sam knjigu naučio ispravljajući pitanja (koristio sam apsolutno sve knjige - Klarić, obje Gavelle i Perkušića).
Učenje ovog ispita me podsjetilo više na istraživački rad.
Naravno, ovo vrijedi za stanje kakvo je sad... Upravo zato sam i rekao - nađite vlastitu formulu.

Dominikanac - Kažem, nema opće formule i mnogi se neće složiti samnom, jer su našli svoj način. Glede samih novela, prvo sam po pitanjima (onim pisanim rukom, koja imaju dosta grešaka u odgovorima, ali ih iznova stalno postavlja) i pitanjima sa rokova u biti vidio na kojim novelama je naglasak, a zatim bih otišao na nn.hr i tamo bih proučio novelu i usporedio bih ju sa izvornim tekstom zakona ili posljednom novelom (ako bi se ta novela koju proučavam odnosila na nju). Na taj način bih shvatio kako se zakon razvijao u konkretnom slučaju i puno brže naučio nego da sam sjeo i štrebao nešto što su mi drugi napisali.
Što se opće terminologije tiče, nju učiš isto iz zakona.. Tu mislim na osnovne definicije, jer Kačer uglavnom kaže: "ZAKONSKA DEFINICIJA djeljivih stvari?"
Knjige sam koristio za ispravljanje nekih osnovnih grešaka i za razjašnjavanje instituta koje nisam razumio. Prije samog učenja sam u biti naučio strukturu knjige kako bih se lakše snalazio i brže radio.
No, za sve to imaš i nasciturus.

Uglavnom, poslušajte ispit barem jednom, otiđite na pokoje predavanje kako biste stekli dojam kakav je Kačer, stalno budite u kontaktu sa kolegama koji izlaze na ispit i ponekad s njima diskutirajte o gradivu. Tako sam bar ja radio.
Tu je dosta informiranost važna. Bili putnici ili ne, uz nasciturus, bacite oko i na grupu na facebooku "Kutak za prebjege na PFST" (osnivač sam grupe) u kojoj imate pitanja sa svih rokova unazad godinu dana i korisne savjete glede Kačera i ostalih ispita. Grupu sam osnovao primarno za studente putnike iz Zagreba (počela je sa nas desetak, a danas brojimo preko 200 članova) i zatvorenog je tipa pa samo pošaljite zahtjev za članstvo. Pogledajte grupu od početka do kraja i vidjet ćete savjete još od prošle ak. god. kad smo prešli u St i tek počeli učiti Kačera.

kolega gdje si našao pitanja (pisana rukom) koje si ispravljao.....pripremam se za ispit pa skupljam materijale. Ako imaš još koju dobru uputu za zakone i novele bila bih ti puno zahvalna......od srca hvala.pozz

mozete li navest prednosti napredne grupe? hvalaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2015 18:38 
Početnik

kako sad poslovice pita i na koji nacin?a stab je novo sa novelama i gdje to sve skupa naci,da se ne trazi godinama,hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2015 09:46 
Početnik

Koje su sve greške u knjizi izdanje 2014.? I treba li naučiti cijelu knjigu ili postoji nešto što ne pita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2015 17:26 
Početnik

da li se ispit ikako možeprijaviti nakon isteka roka.. izišla bi na ovaj rok a nisam na vrijeme prijavila

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2015 22:36 
Forumaš

zebazeba je napisao/la:
da li se ispit ikako možeprijaviti nakon isteka roka.. izišla bi na ovaj rok a nisam na vrijeme prijavila

Trk u Referadu ili pokušati dogovoriti se s profesorom. Ne brini neće te pojesti zbog toga, ne znam kakav je po pitanju odgovaranja na mailove, pa moj savjet - osobno ga pitaj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ožu 2015 11:41 
Početnik

Molim Vas neka mi netko objasni na koji način mi biramo latinske sentence za odgovaranje i odakle, ima li literatura za to, ili trebamo tražiti po internetu, i možemo li ih uvijek odgovarati odvojeno ili nam samo prof to može ponuditi? Koliko ih trebamo naučiti ako ih odgovaramo u isto vrijeme kao i gradivo? :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: