Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 ruj 2019 06:30.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 tra 2014 09:39 
Početnik

Pozdrav,
molim vas možete li mi reći što sve treba od literature za ispit.
Šta se tiče žute knjige je li treba neke dijelove izbaciti?
Što se tiče poslovica, odakle da ih vadim?

Puno hvala...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2014 22:02 
Početnik

ljubibubi92 je napisao/la:
Pozdrav,
molim vas možete li mi reći što sve treba od literature za ispit.
Šta se tiče žute knjige je li treba neke dijelove izbaciti?
Što se tiče poslovica, odakle da ih vadim?

Puno hvala...

nabavi pitanja po kojima kačer pita, preporučam ti da prođeš cijeli forum i da radiš po tome..imaš dio i u kopiraoni ali trebaš ih dosta ispraviti, raspitaj se na konzultacijama i predavanjima, imat će ljudi dosta materijala
trebaju ti zakoni, posbeno ZV, ZOO, i ostali manji zakoni koje ne moraš printat cijele nego pogledaj dijelove koje pita - zakon o naknadi i zzk, ostali su manje bitni..zoo će ti trebati i za gp2 i trgovačko..
iz klarićeve knjige ne izbacuješ ništa, osim obveznog naravno.. neki manje uče, ili uopće ne uče založno ali može ti se i to pojavit na ispitu

za poslovice ne birni, to će ti bit najlakši dio posla, imaš ih dosta u knjizi a dolje u knjižnici imaš knjigu sa latinskim poslovicama ako ti zatreba

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2014 22:57 
Početnik

koje dijelove treba znati iz zakona o izvlastenju, i zakona o denacionalizaciji?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 svi 2014 22:02 
Početnik

zna li netko odgovor na pitanje : koja je svrha poduloška?? :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2014 13:21 
Početnik

bok svima, rijesio sam kacera i moram prijavit za rok u 6 mj radi upisa ocjene. Ima li kakve veze sto ce mi prema studomatu to biti 4. izlazak?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 svi 2014 10:38 
Početnik

bojankrkic je napisao/la:
bok svima, rijesio sam kacera i moram prijavit za rok u 6 mj radi upisa ocjene. Ima li kakve veze sto ce mi prema studomatu to biti 4. izlazak?

nema veze ako je na studomatu, problem je ako imas upisana 3 pada u indeks(na onom pecatu) a sada bi ti trebao upisati da si prosao prilikom cetvrtog izlaska na ispit, onda ti referada ponisti taj ispit jer je neregularan( to bi trebao bit polagan ispit pred komisijom)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 svi 2014 11:02 
Početnik

Zanima me sto tocno triba znati od ovih zakona iz literature, sta pita iz kojeg zakona a sta ne. Jel mi moze netko objasnit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 svi 2014 16:19 
Početnik

Kad su potpisi?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2014 23:15 
Početnik

Zna li ko kad su konzultacije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 svi 2014 21:53 
Početnik

Kolege, da li netko sa sigurnoscu zna na koliko se ljetnih rokova, od njih 5, moze izaci? Mogu li npr izaci 16.6., 4.7. i 18.7..tu postoji razmak od 2 tjedna, ali mogu li na 3 roka..?
Hvala!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lip 2014 11:53 
Početnik

hey,

htejal sam ti pitati ako ti nije bed da mi neko objasnis kako to ide sa odgovaranjem na konzu.l kod kacera, htjela bih sad ici iduci tjedan, neki kazu da mu se treba poslat poruka ,neki kazu da ne mora, hmmm, neki da mozes ici bilo kad, neki samo kad su konzultacije, hmmm malo sam zbunjena :roll:
pliz ako nije problem moze li mi neko ko zna proceduru i ko je odg, na konzul. dati upute
Unaprijed zahvalana

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2014 13:51 
Aktivan

Sigurno mozes izac samo dva puta, znaci jednom u 1.dijelu i jednom u 2.dijelu. Kad izades on zapise svakog u svoju teku tako da ga ne pokusavas muljat jer ako te skuzi onda si u problemu.

Izac na konzultacije mozes, samo ti je brzo rok pa nez jeli mozes jos uvik, ugl triba mu poslat por on ti odg kad da dodes i to ti je dokaz ako dode puno ljudi da ti imas prednost jer ste se dog. S tim da ako ne prodes moras doc upisat pad na roku, isto sve zapisiva i biljezi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2014 17:03 
Forumaš

Kad smo kod poruka, ima li koja dobra duša za savjet. Zbog osobne gluposti i straha predugo (dont ask, dont tell) odgađam zadnji dio gradiva i sad mi je panika, jer ne znam dokad profesor drži konzultacije (tj. hoće li ih biti nakon ovog roka) :scared
Bit problema je da mu se trebam javiti i reći da smo se dogg za konzultacije, a nemam pojma kad su, doveo sam se u glupu situaciju i nezz što da napravim i panika mi je da mi reče da dogg ne vrijedi i umjesto jednog poglavlja cijelo gradivo moram odg :please: :please: :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lip 2014 13:30 
Aktivan

pa samo posalji poruku, reci da imas zadnji dio gradiva za odg..i pitaj kada mozes doci :) u principu mozes bilo kada odgovarat..nece te sigurno zbog toga vratit na cijeli dio gradiva :wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 04 lip 2014 11:57 
Aktivan

Inso je napisao/la:
LUNA je napisao/la:
šta reći o nekome tko te baci jer mu se ne svidja tvoj primjer?i to ti još otvoreno kaže ispred 4-ero ljudi koji slušaju ispit!!!Ali kad se malo sabereš i odeš mu na naprednu grupu,moraš priznat da je profesor cool i da uopće nije toliko strašan.je li živa životinja djeljiva fizičkom diobom??Jest,ako se mi dogovorimo da je podijelimo na način da jedan uzme ovo a drugi ono.Npr.ovca(VUNA) i slon(kljove)!! i SLIČNI PRIMJERI koje ga možete pitati jer je napredna grupa zakon!!

Osnovna stvar je u tome da je sve dijeljivo.Ama bas sve.
A koliko se ja sjecam postoji ona skripta sa 600+ pitanja na kojoj je uredno napisano barem 80 % njegovih caka.On uvijek vrti par identicnih pitanja,tiipa zemljisnik,dijeljivost,hereditatis petitio,itd...

Može li mi itko poslat tu skriptu od 600 pitanja? Ne znam gdje ju naći :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 lip 2014 20:54 
Početnik

i meni bi dobro došla ta pitanja...
molim neku dobru dušu da ih pošalje ili kaže gdje se mogu nabaviti

Hvala :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 lip 2014 16:09 
Aktivan

Ljudi pomozite!

Vidim iz sto skripta ove novele svih zakona, prezbunjena sam. Šta tu trebam točno znat i ima li netko to sabrano na jedno mjesto?

Ljudi molim vas

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2014 11:13 
Forumaš

@tink26:) hvala na savjetu! Našao sam dobru dušu da mi sve detaljno objasni, javio se profesoru i dogovorio se, pa što bude :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lip 2014 11:12 
Aktivan

Može li mi netko poslat tih 600 pitanja? ne mogu ih nać...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lip 2014 22:15 
Aktivan

To je neka od prije, pitanje-odgovor na kompu pisana, ima oko 600, ne isplati se, pogledala sam kad sam polagala to, ali možda možeš naći skripticu bilježnica na kockice, nju potraži ako baš želiš još nešto.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2014 08:30 
Aktivan

Marie* je napisao/la:
To je neka od prije, pitanje-odgovor na kompu pisana, ima oko 600, ne isplati se, pogledala sam kad sam polagala to, ali možda možeš naći skripticu bilježnica na kockice, nju potraži ako baš želiš još nešto.

Hvala :):):)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2014 17:18 
Aktivan

mala_pravnica je napisao/la:
Hvala :):):)
I vidi onu zadnju s neta! Javi se u inboks ako ne nađeš!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2014 21:33 
Početnik

Dragi kolege, da li bi netko bio tako dobar pa TOCNO napisao koliko novela ima koji zakon, koje su od toga odluke Ustavnog suda te kada je koji zakon donesen, objavljen i stupio na snagu..?? Imam neke datume, ali nisam sigurna u njih, a znam da se na takvim detaljima pada ispit pa eto..
Ako se nekome da..
Unaprijed puno hvala!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2014 14:19 
Početnik

Da li mi može netko reći kako funkcionira odgovaranje na konzultacijama? Koliko puta na taj način mogu odgovarati? Koliko vremena prije roka treba poslati poruku prof? Kada uopće održava konzultacije te da li se mora doći upisati pad? Hvala unaprijed!!:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2014 16:15 
Početnik

:wh

Ok kolege, imam par pitanja:

1. Tko vodi ostavinski postupak? Je li ostavinski postupak i ostavinska rasprava ista stvar?
Zašto svugdje piše "javni bilježnici" kad je očito točan odgovor "sud, ali i javni bilježnik kao povjerenik suda"?
+ Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o nasljeđivanju NN 163/03 je brisan čl. 240. Kako je glasio taj članak?
Jel mi može itko objasniti tu izmjenu?

2. Kolika je većina suglasnika potrebna za smjenu upravitelja? I gdje je članak koji to precizira?

3. Koncesija! Stvarno pravo ili obvezno pravo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2014 16:18 
Početnik

Da li se uopće može odgovarati na konzultacijama tijekom ispitnih rokova?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2014 17:32 
Aktivan

Layback je napisao/la:

1. Tko vodi ostavinski postupak? Je li ostavinski postupak i ostavinska rasprava ista stvar?
Zašto svugdje piše "javni bilježnici" kad je očito točan odgovor "sud, ali i javni bilježnik kao povjerenik suda"?
+ Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o nasljeđivanju NN 163/03 je brisan čl. 240. Kako je glasio taj članak?

2. Kolika je većina suglasnika potrebna za smjenu upravitelja? I gdje je članak koji to precizira?

1. J.bilježnik ( ali i sud koji je iznimka u samo 2 slučaja)
2. Čl 88.
3.Stvarno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2014 13:48 
Početnik

svjedok je napisao/la:
Layback je napisao/la:

2. Čl 88.
3.Stvarno.

2. Zašto čl. 88.?
3. Zašto stvarno kada nije navedeno među stvarna prava u čl.1. st.1. ZV? Što je s načelom numerus clausus?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lip 2014 08:45 
Aktivan

Layback je napisao/la:
svjedok je napisao/la:
Layback je napisao/la:

2. Čl 88.
3.Stvarno.

2. Zašto čl. 88.?
3. Zašto stvarno kada nije navedeno među stvarna prava u čl.1. st.1. ZV? Što je s načelom numerus clausus?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lip 2014 16:05 
Aktivan

:D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lip 2014 15:11 
Početnik

moraju li poslovice biti po aecedi, u kakvom formatu trebaju biti napisane, sta treba napisati na naslovnu stranicu itd....znam da pazi na detalje pa ako ima netko tko zna i tko bi mi ukratko sve lijepo objasnio

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lip 2014 10:15 
Aktivan

tina1308 je napisao/la:
moraju li poslovice biti po aecedi, u kakvom formatu trebaju biti napisane, sta treba napisati na naslovnu stranicu itd....znam da pazi na detalje pa ako ima netko tko zna i tko bi mi ukratko sve lijepo objasnio

ne zamaraj se time. Piši ih čime hoćeš i kako hoćeš. Samo napiši svoje ime na njih. Ljudi znaju napisat sve u jednu teku pa mu tako donesu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lip 2014 10:21 
Početnik

hvala :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 srp 2014 10:17 
Početnik

Evo neka pitanja sa jučerašnjeg roka:
pitao je koliki je otprilike Zakon o naknadi, ZKK, ZV, zatim realni teret (dvi vrste odgovornosti), idealni posjed, br. osobnih imenika, jednostavne i složene rokove kod brisovne tužbe.
Drugu grupu je pitao zajedničko vlasništvo što spada u pozitivno pravo, rokove kod prestanka prava građenja ukinućem, prestanak prava služnosti nevršenjem i prekoračenje samopomoći - što se događa s posjedom? Posjed ostaje kod toga koji je prekoračio samopomoć!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2014 17:11 
Aktivan

Molim vas ako netko ima tu skriptu od 600 pitanja neka mi je posalje u pp?! Hvala :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 srp 2014 11:29 
Početnik

:please: Molim vas ako ko ima da mi pošalje skriptu od 600 pitanja u pp....hvalaaaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2014 09:14 
Početnik

može li mi netto reći datume ispita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 srp 2014 16:50 
Aktivan

Kolege!

Može pitanja za Zakon o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora ( rekao je Kačer da pita neke novele, formu, mijenjanje nqaziva, tako nešto, ne mogu pronaći) Zakon o izvlaštenju i Zakon o najmu stanova? šta pita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2014 12:24 
Aktivan

Ako netko želi napravit dobro djelo, neka mi udjeli bilješke sa napredne grupe... Javite mi na PM

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2014 17:27 
Aktivan

Može li mi netko barem napisati točne datume svih 9 zakona, datume donošenja, stupanja na snagu i primjene! Molim Vas

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: