Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 sij 2021 03:32.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1826 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 sij 2008 13:28 
Aktivan

kafka je napisao/la:
Koliko ja znam nitko ne bilježi kao pad neizlazak na ispit

Koliko ja znam bilježi se ovima koji prijavljuju preko interneta ( a ne odjave ga ), pa da se nebi i za nas ostale to počelo primjenjivati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2008 15:45 
Sega mega kul forumaš bez života

Pitanja danas su bila kao i ona 31.-og..
Samo jedna cura je položila,s tim da joj je ostao samo latinski.
I nije mi jasno,nakon svih priča o ovom ispitu za koje sam se uvjerila da nisu istinite,naprotiv,profesor je puno ugodniji od nekih drugih koji rado bace komentar tipa:Idi zapali jednu,idi doma naspavaj se i slično,i da se pojave osobe koje apsolutno nemaju pojma.
Kolega je odgovarao,i on(zamislite)pretpostavlja da postoji zakon u kojem se nalaze odredbe o suvlasništvu,ali on ne zna koji je to zakon.
Ne zna ni rokove ni definiciju brisovne tužbe,ni paulijanu,kratko rečeno:ne zna ništa.
Al pojavit se na ispitu a da ne znaš naziv ni jednog zakona,katastrofa :thumbsdown

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2008 15:54 

I drage kolege,naučite više etažiranje jer se to pitanje stalno vrti,pogledajte novele,i onaj primjer za paulijanu:profesor od vas posudi 1000 eura,i na dan kad se dogovorite da će vam ih vratit,on ih da drugoj kolegici.Jesu li se ostvarili uvjeti za paulijanu i zašto??
NE!!!Jer profesor može imat druge imovine iz koje se vi možete namirit,auto,sat,slika..
Standarno pitanje je i specifičnost kod posjedovne zaštite od suvlasnika,al ni to danas nitko nije znao.. :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 vel 2008 15:12 

jedno pitanje:
jel se etažno vlasništvo otpisuje??
mislim da je odgovor moguć i da i ne,ovisno o okolnostima tj.budući da se otuđuje zajedno sa suvlsničkim dijelom,otpisuje se kad se otpisuje i zk uložak u koji je upisana nekretnina(kod promjene pravnog odnosa),a ne otpisuje se,nego eventualno samo briše ako nema potrebe za otpisom cijele nekretnine??
eto,pa tko zna,molim da odgovori.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 vel 2008 16:45 

ivana kn je napisao/la:
evo jos jedno pitanje iz etaznog vlasnistva pa ako netko zna... help
kod stjecanja,jeli uvijek potrebna suglasnost svih suvlasnika ili kad je u pitanju odgovarajuci dio jednog suvlasnika, dovoljna je potvdra upravne vlasti i pravomocna sudska odluka??

Potreban je pisani zahtjev suvlasnika s odgovarajućim suvlasničim dijelom kojeg on upućuje ostalim suvlasnicima.Oni prema ZV čl.73 ne mogu uskratiti svoj pristanak,osim ako bi se tom uspostavom ukinula ili ograničila njihova prava iz ranije uspostavljenog etažnog vlasništva.
I pripazite kod potvrde upravne vlasti,to je novelom iz 2006.promijenjeno u potvrdu nadležne vlasti,a može je i zamijeniti uporabna dozvola.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2008 23:02 

Danas se opet vrtila ista pitanja,a prolaznost i dalje katastrofa..
I dalje ljudi ne paze,pa kažu za pravo građenja-tuđem zemljištu i slične stvari..
I onda se čude šta ih je bacio na jednoj riječi..
Treba dobro naučit posjed,pogotovo posjedovnu zaštitu,zajedničko vlasništvo,isključenje suvlasnika,vlasničke tužbe,paulijanu obavezno,etažiranje isto,brisovnu tužbu(def,rokovi i od kada počinju teći)..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2008 23:27 

E da..i još jedna napomena..
Ako vas pita da pričate o sebi,pa vi kažete da ste deliktno sposobni i on vas onda pita jeste počinili ikada kakav delikt?
Poželjan bi odgovor bio da,jer ne postoji baš puno ljudi na svitu koji ga nikad nisu počinili,tj.tko zna postoje li uopće..
Ali u slučaju da odgovorite ne,pobogu,držite se onda tog odgovora,niste i gotovo!
A ne da vas on onda pita jeste se ikad švercali u busu,a vi odgovorite:Ah da,onda jesam!
O bože :roll:
Onda recite:Ne,nisam nikad ubrala tuđi cvijet,švercala se u busu,šarala po klupi itd..
Svetica!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2008 21:01 
김정일

mamat je napisao/la:
Na roku 14.02. pitao je razvrgnuće suvlasničke zajednice, diobu isplatom i zemljišne knjige u Općinskom sudu u Splitu,
koliko ima glavnih knjiga a koliko zbirki isprava, te koliko ima stvarnih a koliko osobnih knjiga?
Na ovo zadnje nije nitko odgovorio pa ako netko zna na šta je mislio neka podijeli sa nama.

kako mislis stvarnih i osobnih???
u kojem kontekstu je to receno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 14:41 

Mislim da se pitanje odnosilo na osobni tj.stvarni imenik..
U tom slučaju,vodi se po jedan za svaku glavnu knjigu..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 15:31 

Inso je napisao/la:
mamat je napisao/la:
U kontekstu, koliko ima glavnih knjiga a koliko zbirki isprava u zemljišnoknjižnom sudu, u razgovoru o broju tih knjiga pitao je
koliko ih je od toga stvarnih a koliko osobnih? Točno tako je glasilo pitanje.

Zemljišne knjige se valjda odnose na stvar (res),a ne na osobu ....
Onda bi valjda znacilo da su sve ZK knjige stvarne...
:wtf

A s druge strane,ako nije mislio na imenik,onda je možda caka.
U tom slučaju bi trebalo odgovoriti da su sve glavne knjige stvarne,jer se odnose na nekretnine,a ne osobne jer nisu određene ad personam.
Mislim da čak ima i rečenica u knjizi koja govori o tome,ne da mi se sad ići po knjigu..Tj.uvjerena sam da ima rečenica-dvije o tome..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 15:35 
김정일

amy je napisao/la:
A s druge strane,ako nije mislio na imenik,onda je možda caka.
U tom slučaju bi trebalo odgovoriti da su sve glavne knjige stvarne,jer se odnose na nekretnine,a ne osobne jer nisu određene ad personam.
Mislim da čak ima i rečenica u knjizi koja govori o tome,ne da mi se sad ići po knjigu..Tj.uvjerena sam da ima rečenica-dvije o tome..

Nemam pojma,ne sjećam se da sam ikad cuo ovakvo pitanje,zato i jesam pitao koji je kontekst...
Dapace,cak se vise ni ne sjecam osobnog imenika....
Meni ovo vise zvuci na neko trik pitanje,al to cete vi koji odgovarate sad bolje znati

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 15:45 

Ma mislim da je trik pitanje..mislim da se taj imanik odnosi na traženje po imenu i prezimenu,ono njegovo pitanje-kako ćeš provjerit momka:znaš ime i prezime pa po tome tražiš.
Al ovo pitanje se vjerojatno odnosilo na glavnu knjigu,i caka je!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 19 vel 2008 18:08 

Inso je napisao/la:

Mene je uhvatio pitat dal su moje naocale dijeljive.

Danas identično pitanje,troje ljudi palo odmah na njemu..
Dok sam bila na faksu pita je reivindikaciju i ius tollendi,ostala pitanja ne znam.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 19:43 

bochica je napisao/la:
Jedno pitanje, sad kad je uskoro kraj roka a nisam uspio izaci zbog bolesti, zanima me jel profesor jos zna ispitivat studente na svojim satovima, kao sto je prije radio?

Možeš doći odgovarati na vježbama,vidiš na oglasnoj ploči koji dan i sat se održavaju vježbe i ako taj dan nema puno studenata za odgovarat,onda možeš.
Ali,padneš li,najvjerojatnije nećeš moći izaći na rok u 4.mjesec!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2008 00:11 
김정일

malenaaa_ je napisao/la:
ajme ajd emolim vas imam jedno pitanje ...moze li macka bit vasa nasljednica?

može se osnovat zaklada u korist mačke ako se dobro sjećam...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2008 19:35 
-Admin-

ja sam išla čisto tako, bezveze, ne ni kao napredna grupa ni radi izbjegavanja vježbi nego da vidim kako je to tamo, što se radi i sl.
ti kad odeš tamo, oni ti zapišu ime i prezime koje stoji na jednoj listi koju oni na kraju predaju profesoru. na sud se ide iz razloga što ako odeš tamo nemoraš dolaziti na vježbe i dobiješ potpis, ili ako si puno puta falija na vježbama isto možeš otići na sud i potpis je zagarantiran. danas je na vježbama reka da svi oni koji su bili na gostovanju sudskih savjetnika i suca koje je bilo prošli četvrtak će dobiti potpis, s tim da još i idući tjedan se mora ići s njim organizirano na zemljišno-knjižni, a to će biti u sridu i četvrtak reka je da će još reći kad i u koju uru.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 tra 2008 15:13 
-Admin-

imba je napisao/la:
Jedno pitanje.
Kako glasi zakonska definicija djeljivih stvari? :D

ZV čl.50 st.4

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2008 22:34 
ona koja piše sa WC-a

zsa-zsa je napisao/la:
Ljudi pomagajte :cerek:
Kontam sad pocet spremat G1 za u 6. mj. :whyowhy:, pa bi molila vas koji ste nedavno odgovarali
da mi kazete sta je sve potrebno, od zakona i sl., u biti sve van knjige sta treba :welcome
Plizich, kako sam vanredni, nije bas da sam u toku :blackeye

Tenkju, tenkju :cerek:

također, ja iman zasad knjigu Vedriš, Klarić "Građansko pravo", iz 2004. (osmo izmjenjeno izdanje)....dakle,da li bi mi baš trebala nova iz 2007 ili kad je već zadnja izašla?
....što točno ide još uz knjigu (koliko sam "načula" 7 zakona,kojih ako da)....
....trebaju li još uz to kakve skripte,sistematizirani dijelovi i sl....?....da li postoji negdje kupiti detaljna pitanja šta su sakupljana ili skripte od ovih naprednih,bilježnica ("aktivnih") grupa....i da li mi možete pobliže opisati kako te skripte izgledaju (jer kad dođem u onu skriptarnicu preko puta faksa, pored svih mogućih skripti,ne znam koju točno treba kupiti...... :bow

....i da li bi bilo dovoljno mjesec ipo dana za spremanje tog ispita uz tempo 4-5 sati dnevno...??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2008 09:49 

malenaaa_ je napisao/la:
e sad vise ni sama nisam sigurna...jos cu provjerit kod ovih mojih ...

Nisi ti to dobro shvatila.
Pitanje glasi:što je odbjekt nadhipoteke?
Odgovor je hipoteka.
I to je najlakše moguće pitanje koje možete dobit,i stalno ga vrti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2008 22:58 
Forumaš

nisan slušala...al evo šta znam... jedan dan ih je olako pušta drugi dan nikoga... pitanja za koja znam su bila stjecanje od nevlasnika, samopomoć, zakon o zakupu i prodaji posl. prostora, fikciju, dosta toga iz nasljednog i to je to šta znam....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2008 11:33 
-Admin-

bruca je napisao/la:
treba rec da ima pravnu poslovnu deliktnu i opručnu sposobnost.. valjda?? aj potvrdite... mislim da oprucnu sposobnost ljudi jako cesto zaboravljaju posto se naravno nalazi u nasljednom a ne zajedno s ovim drugim sposobnostima..pa mislim da upravo to trazi...

pitao je o majici, a ne kad kaže da govoriš o sebi! naravno da kad govoriš o sebi tribaš spomenut i oporučnu sposobnost.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lip 2008 14:37 
김정일

cougar je napisao/la:
e fala,imam ja zakon o vlasništvu,ali kako ću skužit koje su novele,je li znaš br članaka ili di bar na netu piše,te jel koje su novine u zakonima-unaprijed hvala

pa piše ti pokraj zakona broj narodnih novina gdje su izasle novele

NN 91/96., 68/98., 137/99., 22/00., 73/00., 114/01., 79/06., 141/06

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2008 15:12 
Aktivan

Inso je napisao/la:
Ovo mi prvo pada na pamet....

-djeljiva
-Nepotrošna
-res in comercium

ostali neka dalje nadopune :mrgreen:

možeš i da malo "uljepšaš" stvar reć,(jer će te uvatit prcat oćeš li mu je prodat),ono sa cijenama. znači npr.tu si majicu dobila od momka i cijena je afektivna,itd

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 15:00 
Forumaš

Unika je napisao/la:
bruca je napisao/la:
dioba isplatom!!! (to niko nije zna :roll: )

To ti je kod suvlasništva, tj. razvrgnuća suvlasništva (imaš nekoliko opcija: isplatom, geometrijska dioba, realna dioba i još neka - ne sjećam se više).

bruca je napisao/la:
šta znači accessorium sequitur principale.

To znači da pripadak prati glavnu stvar (kod određivanja koje stvari su glavne, a koje sporedne ukoliko se radi o spajanju pokretnina nekretnini).

meni je bilo čudno da to nisu znali, ja molim Boga za takva pitanja...
kod diobe isplatom misli na članak 51. ZV posebno stavak 4. i ne zaboravite reć BAREM osam devetina...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 15:25 
김정일

Unika je napisao/la:
To ti je kod suvlasništva, tj. razvrgnuća suvlasništva (imaš nekoliko opcija: isplatom, geometrijska dioba, realna dioba i još neka - ne sjećam se više).

http://www.nasciturus.com/enciklopedija ... oba_stvari

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 20:37 
Forumaš

Može li dijete od mjesec dana imati neku stvar u posjedu, faktički vršiti svoju vlast nad tom stvari? jel odgovor preko roditeja ili??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 21:31 
Forumaš

"za osobe koje nisu u stanju samostalno ostvariti faktičnu vlast na stvari ili određenoj stvari (mala djeca, slaboumni odnosno duševno bolesni) posjed stječu njihovi zakonski zastupnici..."

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 19:19 
-Admin-

kitty je napisao/la:
jelenaa je napisao/la:
Može li dijete od mjesec dana imati neku stvar u posjedu, faktički vršiti svoju vlast nad tom stvari? jel odgovor preko roditeja ili??

Nasljednički posjed

nije to nasljednički posjed, nasljednički posjed ima iza ostavitelja nasljednik na kojeg u trenutku ostaviteljeve smrti prelazi posjed ostavine, premda nemaju faktičnu vlast na ostavini dok se ostavina ne podijeli.
a ovo što je ona pitala za posjed djeteta od mjesec dana, to je pitanje subjekta posjeda, znači kao što je rečeno, dijete može vršiti faktičnu vlast na stvari tj za njega to vrše njegovi zakonski zastupnici.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 20:20 
Aktivan

U pravilu je vrši preko zastupnika. Ali to je upravo slučaj gdje mu se priznaje faktična vlast na stvari bez obzira ima li je on ili nema u trenutku smrti ostavitelja. Znači djete od mjesec dana nema faktičnu vlast na stvari ali mu se kod nasljedničkog posjeda priznaje kao da je ima. I kad vas pita može li djete biti posjednik i koji posjed, odg je nasljednički posjed. Zato to i je idealni posjed a ne efektivan znači ne vrši se faktična vlast na stvari pa je prema tome nije potrebno ni vršit preko zastupnika, jer se njemu priznaje da je ima. To je bilo jedno od pitanja i na ispitu i prof odg.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 20:23 
Aktivan

jelenaa je napisao/la:

Odg bi ovako treba izgledat: može. Koji? Nasljednički. U ostalim slučajevima? preko zastupnika.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2008 20:18 
김정일

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2008 19:09 
김정일

ana_10 je napisao/la:
uskoro izlazim pred komisiju,pa jel ima netko možda neki savjet?
ima li razlike od običnog ispita?
jel pita zakone,...? :)

Ja sam bio zavrsio na komisiji :mrgreen:
Daklem...
Pita zakone... Ulazi po dvoje ljudi, i mozes lako dobiti pitanje sto ovaj drugi nije znao...
Prolaznost na dane...jedan dan super,drugi dan svi padnu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2008 15:21 
김정일

rocky miavia je napisao/la:

kad sam ja polagao, izlazilo je oko 250 ljudi po roku, a prolaznost nikad nije bila iznad 5 posto. sad se očito nešto promijenilo nabolje. a baca je stvarno na zadnje nebuloze.
i rijetko ko ga je položio prije prve komisije, a mnogi su izgubili po 2-3 godine samo na građanskom. ja sam samo 8 mjeseci :lol:
anyway, možda je sada malo bolji, ali meni je ostao u groznom sjećanju i nikad nisam mogao skužit ljude koji ga brane.

Ono gore se odnosilo na komisiju :)Onaj dana kad sam ja polagao prolaznost je bila oko 50 %,a iduci put je palo svih 15 ljudi koji su bili na komisji

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 srp 2008 17:23 
Aktivan

bochica je napisao/la:
Što triba rec o Urbanoj komasaciji, neki dan bilo to pitanje, a jedno 10 ljudi zaredom je palo na tome

definiciju iz Zakona o prostornom uredjenju i gradnji.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 srp 2008 12:54 
Forumaš

Inso je napisao/la:
Računanje vremena

Članak 300.

(1) Rok određen u danima počinje teći prvog dana poslije događaja od kojega se rok računa, a završava se istekom posljed­njeg dana roka.

(2) Rok određen u tjednima, mjesecima ili godinama završa­va se onoga dana koji se po imenu i broju podudara s danom nastanka događaja od kojega rok počinje teći, a ako takva dana nema u posljednjem mjesecu, kraj roka pada na posljednji dan toga mjeseca.

članak 300. mi je poznat po sadržaju, hvala, ali zaista ne mogu skužiti ono "po imenu i broju", jer do prije par dana sam držala da je to 30.06. (ne razmišljajući previše o 300. čl.) a onda kolegica koja je ispit već prošla, kaže da bi to ipak bio 01. 07.
Dakle, još sam u nedoumici....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 srp 2008 13:23 
김정일

Anna Lex je napisao/la:
a onda kolegica koja je ispit već prošla, kaže da bi to ipak bio 01. 07.
Dakle, još sam u nedoumici....

godinama završa­va se onoga dana koji se po imenu i broju podudara s danom nastanka događaja od kojega rok počinje teći

Broj = datum
Ako je rok počeo teći 01.01, onda rok završava tog istog dana (ako postoji naravno) za 6 mjeseci. Odnosno, 01.07

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 kol 2008 18:04 
Forumaš

cougar je napisao/la:
i pita mi je rodicu nabrojite obe 2 novele o etažiranju

Novele zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, obe iz 2006- 79/06 i 141/06

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 kol 2008 19:48 

cougar je napisao/la:
evo mog je rođaka i prijateljicu bacilo na ova pitanja na koja ja ni sama ne znam odgovor koji je ratio odredbe tj smisao o familia suspecta,da li je novi motor u automobilu koristan nužan ili luksuzan trošak ,pravni učinci comorientesa,e i jednog lika je pitalo pa je pa,reci mi primjer iz urbane komasacije tj mislija je na svakodnevni život,i pita mi je rodicu nabrojite obe 2 novele o etažiranju,ako tko zna odgovore bila bi mu veoma zahvalna
komorijenti:pravni učinak je da se smatra da su svi umrli u istom trenutku,tj da nijedan nije bio živ u trenutku otvaranja nasljedstva drugih osoba,a taj trenutak je jednak trenutku smrti..može se dokazivati suprotno..
Komorijenti su osobe koje su umrle u istom događaju(npr prometnoj nesreći).
ratio familiae suspecta je po mom mišljenju zaštita vjerovnika u slučaju da dužnik otuđi svoju imovinu u korist srodnika..nisam nikad čula točan odgovor na to pitanje,al mislim da je ovo ok..
Novi motor je obično nužni trošak,ali naravno da može ovisiti o situaciji...
Ako je zaista potreban onda je nužni trošak,a ako se motor mjenja radi drugih stvari(nabrijavanje i sl) onda je luksuzni.
urbanu komasaciju nemam pojma jer kad sam odgovarala tada to još nije ni ispitivao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 kol 2008 14:57 
Aktivan

amy je napisao/la:
cougar je napisao/la:
Komorijenti su osobe koje su umrle u istom događaju(npr prometnoj nesreći).

I trebalo bi dodat da su to osobe koje se nalaze u nekom odnosu važnom za nasljedno pravo. Jer zna onda pitat ako se kaže samo ovo gore, kao kolega/ice da li to znači da su svi vojnici umrli u istom događaju tijekom rata komorijenti itd.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 kol 2008 19:20 
Forumaš

u slučaju smrti više osoba istodobno koje su međusobno zakonski nasljednici

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1826 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: