Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 18 pro 2018 17:59.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: KAZNENO PRAVO
PostPostano: 21 pro 2005 00:43 
김정일

Prof. dr. sc. Anita Kurtović
Mr. sc. Antonija Krstulović
Lucija Sokanović

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=119

LITERATURA (09./10.):
-Opci dio kaznenog prava, Petar Novoselec
-Posebni dio kaznenog prava (izdvojena poglavlja)
- Prirucnik za vjezbe iz kaznenog prava
- Kazneni zakon

*ispit je pismeni, sastoji se od 8 pitanja (1 pitanje iz uvodnog dijela, 4 iz opcih instituta, 2 iz kazneno-pravnih sankcija i 1 pitanje iz posebnog dijela)
*mogucnost rjesavanja ispita kroz kolokvije

pokušaj
vrste pokušaja
zablude
neubrojivost
stjecaj
novčane kazne
kazne dugotrajnog zatvora
ublažavanje kazne
oslobođenje od kazne
ubojstvo
ubojstvo na mah
krađa
razbojnička krađa
zašto se kaže da je zabluda o biću kaznenog djela obrnuta strana namjere?
zabluda o objektu, kad je odlučna, primjer odlučne i neodlučne.
otklonjiva, neotklonjiva zabluda o okolnostima koje isključuju protupravnost (kakva je krivnja počinitelja?)
pravi objektivni uvjeti kažnjivosti, nepravi objektivni uvjeti kažnjivosti. Zašto su nepravi u suprotnosti s načelom krivnje?
razlika pripremnih radnji i pokušaja. Kako to vide individualno-objektivističke teorije?
da li je moguć odustanak od neuspjelog pokušaja? Zašto?
što je bit pokušaja kod subjektivnih teorija? Što je hrv. Zakonodavstvo usvojilo od njih?
prividni stjecaj i odnosi bića kod njega.
ekstenzivno shvaćanje i restriktivno shvaćanje počiniteljstva. Koje prihvaća KZ?
koju teoriju počiniteljstva usvaja KZ? Definiraj supočiniteljstvo (prema KZ-u)
kada i kako se kažnjava neuspjelo poticanje?
kakva mora biti namjera kod pomagatelja?
utaja
asperacija
dragovoljni odustanak
distancioni delikti i teorija ubikviteta
nacelo kod krajnje nuzde kao razloga iskljucenja protupravnosti i objasniti ga
strogo osobne okolnosti
teorije pokusaja
relativne teorije-sankcije
kd izazivanja prometne nesrece
dvostruko vrednovanje okolnosti vaznih za odmjeravanje kazne
sto treba utvrditi ukoliko se pojavi sumnja da je pocinitelj neubrojiv i objasniti ulogu psihijatra
u čemu se sastoji dualistički model kod sudioništva
dva slučaja (iz opčeg djela) nekažnjavanja za nehajno kd
navedi 4 dolusa s primjerima, izuzev izravnu i neizravnu namjeru
koje se sigurnosne mjere za pravne osobe mogu izreći
zabrana retroaktivnosti
vrsta međunarodnih kaznenih djela koja poznaje naš kazneni zakon kod ratnih zločina
zabluda o protupravnosti djela- učinci
neodoljiva sila
kad se ublažava kazna počinitelju kaznenog djela
privilegirajuća obilježja
kad počinitelj postupa s nesvjesnim nehajem
kad je počinitelj dobrovoljno odustao od dovršenog pokušaja
putativna nužna obrana i kako se kvalificira
stjecaj - razlika između prividnog i obićnog
navedi slučaj odstupanja od principa akcesornosti
sudioništvo
mješovite teorije koje su i koju usvaja naš kz i po čemu zaključujete
zamjena za rad za opće dobro
opoziv uvjetne osude
koje su okolnosti teže postavljene kod kr.nužde u odnosu na nužnu obranu kod otkljanjanja opasnosti
metoda asperacije
elementi svjesti kod obe namjere i oba nehaja
tumačenje nekakva iznimka ne mogu se sjetiti točno
otac na nagovor majke neposredno nakon poroda ubije dijete- kvalificirati što je tko počinio, razbojnici sve pripremili ali kad su došli na benzinsku bilo puno ljudi pa odustali, optuženik htio napasti žrtvu, zadao 5 uboda nožem ali obdukcijom utvrdili da je umrla prije kad je vidjela da ide na nju nožem od srčanog udara
diferencirajuće teorije krajnje nužde
4 teorije o krađi
načelo pasivnog personaliteta
formalna i materijalna supsidijarnost
odustanak od neuspjelog pokušaja..da li je moguć i zašto
metoda asperacije
privilegirana obilježja
materijalna i formalna kaznena djela
oslobođenje od kazne kod nehaja
kažnjavanje pomagatelja poticatelja neuspj. poticatelja
aberratio ictus
stegovno i k djelo
dopuštene radnje u ratu - primjer s ubojstvom 4 civila misleći da su četnici a izvan ratnog područja
materijalna i formalna kaznena djela
kazneno i stegovno djelo
neizravna namjera i svijesni nehaj-objasniti i razlike
uvjetna osuda za kazneno djelo iz nehaja
kažnjavanje poticatelja i pomagatelja
obilježje teške krađe
Primjer sa hrv državljaninom koji krivotvori hrv novac u inozemstvu(zaštitno načelo)
pokušaj
razlika smanjene ubrojivosti i nubrojivosti
metoda asperacije
zabluda o protupravnosti
razbojnik prijeti blagajnici pištoljem da mu preda novac
obvezni opoziv uvjetne osude
razlika krađe i oduzimanja tuđe pokretne stvari
delicta preparata i sui generis i da li je moguć njihov stjecaj sa pokušajem ili dovršenim k.d., objasnit
u kojoj se zabludi nalazi čovjek koji je izvršio spolni odnošaj sa 13 godišnjakinjom uz njezin pristanak , kakvi su učinci otklonjive i neotklonjive takve zablude( zabluda o protupravnosti)
koji zakonski uvjet nedostaje kod prekoračenja nužne obrane i kakvi su pravni učinci takvog prekoračenja
što je paralelno počiniteljstvo i zašto ono nije supočiniteljstvo
ukidanje pravne osobe
Privilegirajuća obilježja:
a) utječu na visinu propisane kazne
b)naročito izražena privilagirajuća obilježja temelj su za fakultativno ublažavanje kazne.
c) uzima u obzir sud prilikom odmjeravanja kazne počinitelju kd-a
d) su dopunska obilježja koja zakonodavac dodaje temeljnom obliku djela čineći djelo lakšim te ih sud uzima u obzir kao olakotnu okolnost.
e) utječu da izrečena kazna unutar granica propisane kazne bude bliža posebnom minimumu..[*]

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2006 22:11 
김정일

Roza je napisao/la:
pitanje....kako izgleda usmeni ispit kod prof. Kurtović? (napokon sam došla do nje!!!)
koji dio pita na usmenome, ako sam prošla sve one puste testove?? šta triba naučit iz posebnog dijela???
hvala!!

sve zavisi o tome kako si napisala test....
Posebni dio ionako bi trebala super znati kad si uspila proci pismeni kod asistentice...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 ruj 2006 01:01 
Aktivan

NAJBITNIJE JE 3.POGLAVLJE KNJIGE-KAZNENO DJELO, bez toga nema prolaza. Ali bodovanje je katastrofa, pa i kad misliš da si dobro napisao, možeš past. Zato nauči sve što bolje možeš i to iz knjige.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2006 08:54 
Forumaš

slava je napisao/la:
Postoji li to neki predrok ili kolokvij iz kaznenog? ako ima u kojem mjesecu da se znam organizirat ove godine

čisto sumnjam, a i ako bude bit će kao i svake godine. Za redovne studente koji idu na vježbe i pišu testove, te zadovolje kriterij svih testova... glupasto, zar ne?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2006 00:24 
Forumaš

mi smo prošle godine imali male ispitiće koje smo polagali od 2 mjeseca svakih 15-ak dana.to me je prisililo da učim, nakon toga samo imali kolokvij do određenog djela gradiva(konkretno do krivnje), nakon toga ponovno male ispitiće i predrok u 5 mjesecu s tim da smo bili oslobođeni djela koji smo koloklvirali. prporučam vam da izlazite na ove ispite jer će te stalno biti u toku, a puno lakše će te rješiti kazneno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: posebni dio
PostPostano: 21 stu 2006 13:00 
김정일

Kike23 je napisao/la:
Dragi kolege,moze li mi netko odgovorit na koji se posebni dio misli?Je li dovoljno obradit posebni dio iz zakona ili ima jos neka dodatna knjiga od 500 stranica? :lol:

Evo sto pise na kolegiju kaznenog pravo:

Preporučena literatura : NOVOSELEC, Petar: Opći dio kaznenog prava, Zagreb 2004., PAVIŠIĆ, Berislav: Kazneni zakon – redakcijski pročišćeni tekst i stvarno kazalo, CARIĆ, Ante: Priručnik za vježbe iz kaznenog prava, Split, 1998.Zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama i Zakon o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela (dijelovi koji se odnose na materijalno pravo)

Peti dio: P o s e b n i d i o
1. Kaznena djela protiv života i tijela. 2. Kaznena djela protiv slobode i prava čovjeka i građanina. 3. Kaznena djela protiv Republike Hrvatske. 4. Kaznena djela protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom. 5. Kaznena djela protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa. 6. Kaznena djela protiv časti i ugleda. 7. Kaznena djela protiv braka, slobode i mladeži. 8. Kaznena djela protiv imovine. 9. Kaznena djela protiv zdravlja ljudi. 10. Kaznena djela protiv okoliša. 11. Kaznena djela protiv opće sigurnosti ljudi i imovine i sigurnosti prometa. 12. Kaznena djela protiv sigurnosti platnog prometa i poslovanja. 13. Kaznena djela protiv pravosuđa. 14. Kaznena djela protiv vjerodostojnosti isprava. 15. Kaznena djela protiv javnog reda. 16. Kaznena djela protiv službene dužnosti. 17. Kaznena djela protiv oružanih snaga Republike Hrvatske.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 stu 2006 17:15 
Forumaš

Mislim da ipak ne treba to sve , prof. je za neke od tih govorila da ne treba pa bi bilo dobro da se javi netko tko je ove godine bio na prvom predavanju iz kaznenog s novim vijestima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2006 16:55 
Sega mega kul forumaš bez života

gogolak je napisao/la:
prof.je rekla da ne treba iz posebnog dijela naime treba: 1,4,6-on nije toliko bitan dovoljno ga je pogledat,7-jako važno,8, i kazneno djelo izazivanja prometne nesreće!treba naučit obilježja djela a propisana kazna za nju nije bitna.

Da,i broj clanka ne trba uciti.mnogi se time zamaraju,a totalno je nepotrebno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2006 22:02 
Forumaš

e da i to ne treba, ali je rekla da treći dio triba jako,jaako dobro naučit, a sankcije se mogu i naknadno odgovarat, ali bez trećeg djela nema dalje razgovora, sad jedino ne znam da li to vrijedi i za asistenticu jer je prof, kurtović rekla da ona nema vremena ispitivat!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2007 20:32 
Početnik

Trebaju mi naslovi poglavlja.
Molim potvrdu!
1. Opče napomene o posebnom dijelu KZ
4. Kaz. djela protiv RH
6. Kaz.djela protiv spolne slobode i čudoređa
7. Kaz djela protiv časti i ugleda
8. Kaz djela protiv braka, obitelji i mladeži

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2007 20:29 
Forumaš

dalmatino je napisao/la:
Ljudi moji! Prije nekoliko dana sam pisao pismeni! Ja ne znam stvarno šta je onoj asistenici??? Cijeli mi je ispit iskrižala ako sam samo promijenio redosljed riječi! Dobro sam zagrijao stolicu par mjeseci tako da ne mogu reći da nisam dobro napisao! Kako doći do usmenog, zna li uopće Dekanica šta ova radi, pogleda li ona ikada pismene?
Mislim da bi taj pismeni trebalo izbaciti i ljude pitati samo usmeno, jer se samo tako može vidjeti znanje!

a što reći , to je stvarno problem, spremaš ispit , namučiš se stvarno jer je to ispit za koji trebaš sve znati i na kraju ispadne da ništa ne znaš, po asistentici!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: ..
PostPostano: 01 ožu 2007 18:12 
Forumaš

oxygen je napisao/la:
Siguran sam jedino da to nisu ta poglavlja. Vjerovatno ide ovako:

1.Kaz dj protiv života i tijela
4.Kazdj protiv vrijednosti zaštičenih međunarodnim pravom
6.Kaz dj protiv spolne slobode
7.Kaz dj protiv imovine
8.Kaz dj protiv opče sigurnosti....

(al onda to nisu brojevi poglavlja po knjizi)

ovo je točno , pitala sam curu koja je položila kp, samo 6. nije točno, to su kd protiv časti i ugleda(samo pgledati). kod opće sig. treba samo kd izazivanja pr.nesreće, a međunarodna genocid i ratni zločini...

a ja bi volila kad bi mi to još netko potvrdio jer mi je uvijek draže kada to potvrdi više osoba... :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 22:00 
김정일

bam je napisao/la:
damira je napisao/la:
Jednog se pitanja sjećam sa testa... Ide ovako i ne znam odgovor, pls pomoć!

Privilegirajuća obilježja:
a) utječu na visinu propisane kazne
b)naročito izražena privilagirajuća obilježja temelj su za fakultativno ublažavanje kazne.
c) uzima u obzir sud prilikom odmjeravanja kazne počinitelju kd-a
d) su dopunska obilježja koja zakonodavac dodaje temeljnom obliku djela čineći djelo lakšim te ih sud uzima u obzir kao olakotnu okolnost.
e) utječu da izrečena kazna unutar granica propisane kazne bude bliža posebnom minimumu..

I prokomentirajte, molim Vas, jer ja nisam sigurna baš...

Odgovor je d.

odgovor nije d nego A,ja sam pisa taj dan i zaokruzia d al nije bilo tocno a vidia san da je moj rodjaku bilo a tocno!!

nemam pojma onda, ja sam prošla i kako mi je rekla taj odgovor je bio točan, možda sam krivo shvatila....
Taj odgovor a mi je bio previše općenit , normalno da utječe na visinu kazne kad je to privilegirajuće obilježje pa je u pitanju i privilegirani oblik kd ali je isto tako i dopunsko obilježje kojim zakonodavac čini djelo lakšim a i uzima ih u obzir prilikom odmjeravanja kazne u nekim slučajevima.

Pa sad u čemu je stvar nemam pojma...

Mislim da je stvar u tome sto pise da ih sud uzima kao olakotnu okolnost,sto nije tocno jer se to dogada samo u iznimnim,ekstremnim slucajevima.
Zabranjeno je dvostruko vrednovanje okolnosti tj.okolnosti koje je zakonodavac uzeo u obzir kao privilegirajuce sud NE SMIJE ponovno uzimati u obzir!
Naravno,ima iznimki,ali u ovom d odgovoru je to postavljeno kao pravilo i mislim da zbog toga odgovor d ne moze biti tocan.
Da je kojim slucajem pisalo da ih sud u odredenim okolnostima moze ponovno uzeti u obzir prilikom odmjeravanja kazne,e to bi vec bila druga prica.

Teorija aprehenzije- kod krađe, teorija djelatnosti- k.d. je počinjeno u vrijeme kada je počinitelj radio ili bio dužan raditi, bez obzira na to kad je nastupila posljedica iz zakonskog opisa k.d(vrijeme počinjenja k.d.)

-Nema k.d. iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.

- IDEALNI STJECAJ postoji kad počinitelj jednom radnjom počini više k.d.
Istovrstan ili homogen idealni stjecaj postoji kad počinitelj jednom radnjom počini više istovrsnih k.d. (netko izjavom uvrijedi veći broj osoba)

Raznovrstan ili heterogen idealni stjecaj postoji kad počinitelj jednom radnjom počini više raznovrsnih k.d. (otac koji siluje svoju maloljetnu kćer čini istodobno k.d. silovanja i rodoskvrnuća)

-REALNI STJECAJ postoji kad počinitelj s više radnji počini više k.d. za koja mu se istodobno sudi.
Istovrstan ili homogen ako je počinitelj s više radnji počinio više istovrsnih k.d. (više krađa)
Raznovrstan ili heterogen ako je počinitelj s više radnji počinio više raznovrsnih k.d. (ukrao auto i s njim izazvao prometnu nesreću)

-PRIVIDNI ILI NEPRAVI stjecaj, kad jedna ili više radnji ispunjava bića davaju ili više k.d. ali se počinitelj osuđuje samo za jedno k.d.
Prividni idealni stjecaj, ako su jednom radnjom ispunjena bića dvaju ili više k.d., a sudi se samo za jedno k.d.
Prividni realni stjecaj, ako dvije ili više radnji ispunjavaju bića dvaju ili više k.d. a sudi se samo za jedno k.d.

Evo da se pohvalim, položila sam kazneno jučer

Pitanja koja su bila na pismenom 12.09.
Zaokruživanje:
1.) Primjer sa hrv državljaninom koji krivotvori hrv novac u inozemstvu(zaštitno načelo)
2.) pokušaj
3.) razlika smanjene ubrojivosti i nubrojivosti
4.) metoda asperacije
5.) zabluda o protupravnosti
6.) razbojnik prijeti blagajnici pištoljem da mu preda novac
7.) obvezni opoziv uvjetne osude
8.) razlika krađe i oduzimanja tuđe pokretne stvari

Odgovori.
1.) delicta preparata i sui generis i da li je moguć njihov stjecaj sa pokušajem ili dovršenim k.d., objasnit
2.) u kojoj se zabludi nalazi čovjek koji je izvršio spolni odnošaj sa 13 godišnjakinjom uz njezin pristanak , kakvi su učinci otklonjive i neotklonjive takve zablude( zabluda o protupravnosti)
3.) koji zakonski uvjet nedostaje kod prekoračenja nužne obrane i kakvi su pravni učinci takvog prekoračenja
4.) što je paralelno počiniteljstvo i zašto ono nije supočiniteljstvo
5.) ukidanje pravne osobe

da, kopiraona preko puta faksa prodaje kopirane knjige i tamo možeš kupiti knjigu iz kaznenog prava OPĆI DIO KAZNENOG PRAVA 2007.god. izdanje, još će ti tribati i kazneni zakon pročišćeni tekst i knjiga POSEBNI DIO KAZNENOG PRAVA iz kojeg ti tribaju samo neki dijelovi a barba u kopiraoni to već ima spremno. OPĆI dio ti košta otprilike 80kn, posebni vjerojatno oko 40kn a za KZ neznan, al nemoj me točno uvatit za rič što se tiče cijena to približno govorim jer sam više i zaboravila koliko su, samo znam da se otprilike tako kreću!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2008 23:17 
Forumaš

angry candy je napisao/la:
Koliko dugo traje pismeni ispit i je li to dovoljno vremena?

45 minuta! Dovoljno ako si jako puno učila! Ako u dvoranu uđe recimo 30 ljudi,4 ili 5 će imati pozitivan pismeni a 2 ili 3 će na kraju i položiti! Znači prolaznost je oko 10% i uvik je tako!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 15:12 
-Admin-

Pliz, ako netko zna točan odgovor na ovo pitanje:

Počinitelj Francuz počini KD krivotvorenja novca u Francuskoj. Koje će se načelo hrvatskog zakonodavstva primjeniti prema njemu?

Mislim da je pitanje nepotpuno, jer su moguća 3 odgovora:
1. Koji novac je počinitelj krivotvorio? Ako je hrvatski, onda će se primjeniti zaštitno načelo
2. Ako je koji drugi, onda univerzalno. Ali, u pitanju ne stoji podatak kolika je propisana kazna za takvo KD u francuskom zakonodavstvu, a taj podatak je bitan da bi uopće razmišljali o univerzalnom načelu... :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 16:25 
Početnik

sve što si napisala je točno. pitanje je nepotpuno. hvala na pitanjima od danas

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2008 18:48 
-Admin-

evo jedno pitanje, čisto informativno, kad jednog dana dođe do toga - kako ispitivaju na usmenom iz kaznenog, da li pitaju ono što nije bilo dobro napisano u ispitu ili sve općenito ili kako već?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 09:51 
Forumaš

mene je prof. Kurtović pitala što nisam napisala točno u ispitu, ali ne to pitanje nego nešto okolo, recimo nisam znala uvjetnu kaznu a pitala me dugotrajni zatvor ali to vrijedi samo za prof. Kurtović

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 09:53 

Da,tako je i meni bilo.
U ispitu nisam napisala pitanje iz sankcija,mislim da je bila ona prva lekcija-teorije,što je inače bila jedina lekcija u knjizi koju nisam naučila,asistentica me baš pogodila :lol:
A profesorica me na ispitu pitala uvjetnu osudu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 19:26 
Forumaš

je stvarno je sreća doći na usmeni kod profesorice, puno je ugodnija, ja sam recimo ispit izašla uvjerena da neću proći, kad ono došla i čitaju da sam prošla pismeni, ja kažem dobro ali sad će me usmeni zeznit sigurno, ušle nas 4 kod profesorice i , ne znam iz kojeg razloga, asistentica nije ispitivala nego samo nas slušala, bile smo unutra oko sat ako ne i više, ne sjećam se više, iz ove 3 cure je prof .doslovno izvlačila , dosta su se prepale tako da nisu mogle složiti pravu rečenicu, ja četvrta odgovarala , rekla samo par rečenica i bila gotova za par min, tako da nisam mogla virovat da sam prošla a došla uvjerena da nisam ja još spremna... moje iskustva s njom je sssuuuperrr! :lol: ali ja sam takva ,teške ispite prođem bez muke a lagane podcjenim pa ih vučem više nego teške.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2008 18:52 

bruca je napisao/la:
ljudi...jel ko zna jel triba ic na vjezbe za potpis ili cemo ga svakako dobit?

Pretprošle godine su ga davali svima,bez obzira na dolaske,.
Asistentica je tada rekla da je to prvi put da ga tako daju,a da inače treba imati bar 50 posto dolazaka da bi dobio potpis.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2008 19:24 
Forumaš

ssuzanaa je napisao/la:
ako netko zna, je se može izaći neki drugi datum na pismeni a ne onaj koji prijaviš? jel se da dogovoriti s profesoricama oko toga?

Njet,Antonija je strogo formalna! :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2008 18:03 
김정일

http://www.nasciturus.com/enciklopedija ... neno_pravo

valjda ce vam biti korisno :welcome

Ukoliko nađete da je nešto entočno,ili poželite nešto izmjeniti,samo kliknite na edit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2008 18:15 
김정일

što ne valja sa nužnom obranom ? :wtf
http://www.nasciturus.com/enciklopedija ... DNA_OBRANA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2008 13:58 
김정일

simunic je napisao/la:
oprosti ali sta je ova enciklopedija

Smisao toga je da olaksa pronalazenje pojmova i veza medu pojmovima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2008 12:02 
Početnik

Inso je napisao/la:
Nikakva skripta vam iz kaznenog neće pomoći.Iako je ova sa nasciturusa gdje je opći dio ok za ponavljati.
Uhvatite se knjige,zakona,i molite se Alahu/Budi/kome već da pitanja na pismenom budu ok

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2008 22:23 
김정일

http://nasciturus.com/skripte-i-ispitna ... nload.html

nova skripta,pogledajte dal vam je ok

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2008 10:05 
Veteran

ah,jucer je bivsa dekanica dva sata pricala o kolegiju,literaturi itd..kako izgledaju ispiti,kako uciti i spremati se..danas nam je asistentica vise manje sve to detaljnije objasnjavala i drugi sat zapocela sa gradivom..ja sam si uzela maha i vec jucer procitala nekih 50ak stranica knjige,interesantno mi je..evo me sad opet u knjiznici radim isto.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2008 11:21 
Veteran

Nije nas zapisivala,rekla je da dolaženje na predavanja nije obavezno,ali ja mislin da bi trebala,jer je stvarno korisno..npr ono što smo danas radili ja sam već pročitala jučer doma,ali mi je pomoglo da malo ponovim i bolje shvatim neku terminologiju i pojmove.
Na kolokvij može izaći samo ona osoba koja ima položene sve predmete,prvi kolokvij će biti u trećem mjesecu.Na vježbe moramo dolaziti,moraš biti na bar 80% svih održanih vježbi.Kolokviji su isključujući,ako dobiješ min 3 iz jednom ne moraš taj dio više polagati. Na vježbama ćemo imati povremene testove koji su korisni za pripremanje.Što još..

Literatura ti je podosta velika.
Petar Novoselec - Opći dio kaznenog prava(280kn u ekonomatu,85 preko puta faksa)
Pripručnik za vježbe - moraš imati na vježbama,dođe 65 kn u ekonomatu
Petar Novoselec - Posebni dio kaznenog prava - tu ti je popis kaznenih djela i njihov opis,trebat ćeš znati neke stvari na ispitu pa bolje uzmi
I nije literatura,ali kao trebalo bi pročitati bar dva tri puta Kazneni zakon,ona će nam dati web stranicu gdje ima potpuno pročišćeni Kazneni zakon.
To bi ti bilo više manje to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2008 13:18 
Veteran

naravno da moraš dolaziti na vježbe,inače ne moreš izaći na ispit!A ako položiš ono što ti fali u 12. misecu naravno da možeš izaći na kolokvij,ako si redovan i aktivan. A stigli smo do..kraja 9.stranice..smisao predavanja na kaznenom ti nije da ona kaže nešto što nije u knjizi,nego da kaže one najbitnije stvari,a ostalo trebamo pogledati u knjizi.sama nam je profesorica rekla da u knjizi ne moramo znati sve,a da ćemo preko predavanja shvatiti koje su bitne stvari,a koje ne.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2008 14:01 
Forumaš

lani nisu bila obavezna ni predavanja ni vjezbe...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2008 14:39 
김정일

viewtopic.php?p=37633#p37633

nacrt vodiča za kazneno pravo
pročitajte,dajte svoje komentare,opaske ili prijedloge

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2008 10:31 
-Admin-

naty je napisao/la:
A Caricev prirucnik nije potreban??

potreban ti je ali za vježbe jer neće vam dozvoliti da budete na vježbama ako nemate priručnike, tj mislim da je dovoljan jedan priručnik na dva studenta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2008 16:12 
김정일

viewtopic.php?p=37633#p37633

Kazneno pravo, radna verzija vodiča,pogledajte,dajte svoje kometnare i prijedloge

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2008 14:52 
Forumaš

ssuzanaa je napisao/la:
Amabilis je napisao/la:
Samo jedna stvar..Cijelo vrijeme spominjete prof. Krstulović..a tko je onda prof.A. Dragičević,koja nam je bila na predavanju? jeli to možda ta ista profesorica,samo preudana ili još jedna profesorica na katedri..?malo me to zbunjuje.

jel se ta profesorica zove antonija? ako je, onda je to ex Krstulovićka, samo udana! :mrgreen:

Dakle, ne spominje se cijelo vrijeme prof. Krstulović. Antonija Krstulović je asistentica. Profesorica je Anita Kurtović Mišić. A sada, mislim da se ostale osobe koje su prisutne na katedri za Kazneno pravo nazivaju "znanstveni novak" ili tako nešto... npr. g. Sokanović je to bila u 6 mjesec, možda se do sada nešto promjenilo ili ih jednostavno ima više...
Sve u svemu: - Prof. Kurtović-Mišić
- Asist. Krstulović

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2008 15:16 
-Admin-

Anna Lex je napisao/la:
Dakle, ne spominje se cijelo vrijeme prof. Krstulović. Antonija Krstulović je asistentica. Profesorica je Anita Kurtović Mišić. A sada, mislim da se ostale osobe koje su prisutne na katedri za Kazneno pravo nazivaju "znanstveni novak" ili tako nešto... npr. g. Sokanović je to bila u 6 mjesec, možda se do sada nešto promjenilo ili ih jednostavno ima više...
- Asist. Krstulović

da...samo, asistentica Krstulović je udana i bila sam prisutna u šestom mjesecu kad je govorila o tome da još nije promjenila prezime al da će to morat učiniti....a kolegica amabilis je navela da im je predavanja držala A. Dragičević pa sam pretpostavila da je to ona tj. prof. Krstulović samo s izmjenjenim prezimenom...a naročito što znam da predavanja iz kaznenog prava drže samo profesorica Kurtović-Mišić i asistentica Krstulović a nikad znanstveni novaci...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2008 16:38 
Forumaš

ssuzanaa je napisao/la:
Anna Lex je napisao/la:
- Asist. Krstulović

da...samo, asistentica Krstulović je udana i bila sam prisutna u šestom mjesecu kad je govorila o tome da još nije promjenila prezime al da će to morat učiniti....a kolegica amabilis je navela da im je predavanja držala A. Dragičević pa sam pretpostavila da je to ona tj. prof. Krstulović samo s izmjenjenim prezimenom...a naročito što znam da predavanja iz kaznenog prava drže samo profesorica Kurtović-Mišić i asistentica Krstulović a nikad znanstveni novaci...

Ok, u biti sam više naglasak želila staviti na rasčlanjivanje titula, a ne božesačuvajuvridit oko promjene prezimena, eto, sada već izgleda gđu. Krstulović...
A znanstveni novaci ipak budu prisutni prilikom pismenog ispita, pa sam pomislila da je možda tu nastala zbrka :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2008 13:27 
Početnik

naty je napisao/la:
Jel dolazi dosta judi na predavanja? i da ja san vanredno mogu li i ja ic na vjezbe??

Mozes,samo otidi do profesorice kada pocnu vjezbe i zapises se u grupu...ja sam je pitala i tako mi je rekla..i ja sam vanredno,i da bude dosta ljudi na predavanjima za onu malu ucionicu..
:happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2008 11:23 
ona koja piše sa WC-a

Pa da ponovimo :

I da jos jednom ponovimo za sva vremena.
Mailovi,postovi i privatne poruke tipa pomoć,hitno ne mogu otvorit skriptu a život mog psa ovisi o tome neće biti odgovoreni.
Kada nas zelite obavijestiti o nekoj pogresci,molimo da priložite:
-Link na skriptu ili zakon kojeg ne možete otvoriti (nismo vidoviti)
-Pogrešku koju vam program javlja (nismo vidoviti x 2)
-Kojim programom ste probali otvoriti..... (nismo vidoviti x 3)

hvala

A postovi koji su bili brisani su bili double quote tvog pitanja!!

I

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 lis 2008 08:16 
ona koja piše sa WC-a

evo to je ova skripta....http://www.nasciturus.com/skripte-i-ispitna-pitanja/kazneno-pravo/index.php...skripta se zove Skripta s općim dijelom kaznenog prava
...hvala unaprijed
..p.s. probala sam sa svim je otvoriti al ne ide...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1520 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: jokasta i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: