Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 23 stu 2017 08:36.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 354 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 15:16 
김정일

Prof. dr. sc. Vesna Barić - Punda
Dr. sc. Davorin Rudolf

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=104

O b v e z n a l i t e r a t u r a :

J. Andrassy, Međunarodno pravo, Zagreb, 1990. (tekst otisnut krupnim slogom), i J. Andrassy, B. Bakotić, B. Vukas, Međunarodno pravo 1, Zagreb, 1995. (tekst otisnut krupnim slogom), ili
V. Đ. Degan, Međunarodno pravo, Rijeka, 2000.

Dopunska literatura:
Povelja UN, Statut Međunarodnoga suda, NN MU br. 15/93.
Ibler, Rječnik međunarodnog javnog prava, Zagreb, 1987.
B. Bakotić (priredio), Međunarodni ugovori - sklapanje i primjena, 2. izdanje, Zagreb, 1997.Hrvatska i Ujedinjeni narodi (urednici: I. Šimonović, B. Vukas, B. Vukmir), Zagreb, 1996.

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 lis 2006 19:53 
김정일

laracroft je napisao/la:
Da li mi netko tko je položio ovaj ispit može reći po kojoj ste se literaturi služili?

postoji samo jedna knjiga od nekih 1000 stranica. Ne mogu se sad autora,probajte pitati nekog kolegu sa trece godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 22:17 
Forumaš

pitanja:

4 konv. iz ratnog prava, epik.pojas i koja prava ima država u njemu, zaštita manjina, odgovornost,vrste međ.organizacija, pravo mora
profesorica otvara knjigu pa na što otvori to pita, bila je vrlo ljubazna.... :grin:

puno je bolje učiti iz knjige , ne treba učiti sve napamet , nego bitne stvari, bar za prof.Punda ali proći sve....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 22:18 
김정일

knjiga na prvi pogled izgleda zastrašujuće! 1000 stranica,al vjerujte da će te uz lagano učenje proći dnevno 100-150 str. a puno veću širinu će te dobiti čitajući knjigu a ne samo bubajući 200 stranica od slova do slova!
svakako preporučujem učenje iz knjige!

kad sam ja polagao trebalo je učit velika slova + mala slova za određene teme (EU,UN,tijala EU... i još neke stvari /sad ih se nemogu sjetit/ )

E da,sjetio sam se i ja necega. Profesorica Punda vise voli ispitivati UN;imunitet,Pravo mora dok profesor obicno pita po jedno pitanje iz svakog poglavlja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 20:31 
Početnik

bam je napisao/la:
Inso je napisao/la:
TIHANA.ST je napisao/la:
pripremam ispit iz mjp pa me zanima da li imaa kakvih promjena u literaturi i što je sada aktualna od literature za učiti? da li je bolje ići kod profesorice ili profesora?

zavisi od kada promjena, ja sam polagala u 12.mj. odgovarala kod prof. Punda po knjizi zadnje izdanje 2006. g. mislim, profesorica je stvarno korektna, prema mom iskustvu, otvara knjigu pa pita na što otvori , ponekad i nešto onako iz glave, treba naučiti sve ali ne previše u detalje. I ne možeš birati kod koga ćeš ići jer ponekad ispituje jedno, ponekad oboje nema pravila.

Hvala puno na informacijama, još samo da li se uči iz D. Đegan, Međunarodno pravo Rijeka-2000. ili iz Andrassya ili je svejedno?

Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 23:51 
Početnik

kod profesorice mozes odgovarati i po deganu i po andrassyju, pita te obicno na pocetku ispita iz cega si ucila pa te po tome i pita, za profesora ne znam da li pita i po jednoj i po drugoj, vjerojatno da jer je literatura gotovo identicna. mislim da je degan ipak jednostavnije pisan pa time i lakse naucljiv

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 21:45 
Forumaš

nema poglavlja za preskočiti, jer npr. prof. Punda često otvori knjigu i pita na što otvori.
Najbolje je redom učiti cilu knjigu s razumijevanjem, većina stvari je lako pamtljiva, prvenstveno učiti veliki font, a negdje npr. kod međ. org. i stvari vezanih za RH i sitni, onako procijeniš što bi moglo biti važno. I imaš vrimena za spremiti ga do zadnjeg dana roka :thumbsup
Prof. Punda je meni bila ljubazna, moraš znati ali nije nikakav problem za položiti. Za prof. Rudolfa sam čula da traži malo detaljnije... Sretno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2008 10:48 
Sega mega kul forumaš bez života

kafka je napisao/la:
Uzeo sam danas knjigu u ruke, stvarno djeluje zastrašujuće mislin da ću se ipak odlučit za varijantu skripte, neke kolege me uvjeravaju da je potpuno dostatna kao ionako se sve svodi na to da se o svemu ima za pričat da nisu bitni detalji kakvi su vaši dojmovi u svezi skripte.

Meni je skripta ok,može se po njoj učit,ali naravno da bi trebalo i paralelno čitat knjigu jer u skripti nema onih sitnih slova,a trebalo bi je malo nadopunit.
Meni je super za ponavljanje :thumbsup
A što se knjige tiče 950 strana stvarno izgleda zastrašujuće,ali materija nije teška,i može se bez problema dnevno 100.-tinjak strana dobro proći.
I nemojte ništa preskakat,u predroku ih je dosta preskočilo onaj početak vezanog za Akvinskog i Vettela,a Rudolf je to skoro svakoga pitao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 15:25 
Aktivan

nika_pika je napisao/la:
vidim da uglavnom imate pozitivna iskustva s mjp-om.ja sam zg student, al se sad prebacujem u St. Zanima me dal treba učit i mp1(Andrassy, Bakotić, Vukas) i mp (Andrassy), skužih da je prvih 260 stranica zapravo mp1, zar ne? U Zg traže od 261 str. mp (i mp1 kompletni i mp3).PLIZ pomagajte! tnx

V. Đ. Degan, Međunarodno pravo, 2007
Možeš i starije izdanje, u novom su samo dvije definicije različite, sad se ne mogu sjetit koje, mislim građanski rat, agresija ili tako nešto.
Po toj knjizi sam ja učila i svi kolege koji su polagali. Knjiga ima nešto malo manje od 1000 str.

Ne treba sitni tisak, osim stvari vezane za EU, Hrvatsku, def agresije, to za prof Rudolfa. Za profesoricu neznam, pošto sam mogla birat kod koga ću, jer sam u predroku odgovarala.
I imaju dvije skripte za ponavljat, meni su skroz dobro napisane. Neki uče samo po njima pa prođu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2008 12:12 
Aktivan

ninay je napisao/la:
može mi li neko objektivno reći o težini ovog predmeta jer neznan što da upišem.hvala :s

Meni iskreno nije bija težak, gradivo je lako pamtljivo. Knjiga izgleda zastrašujuće, al sve je ka pričica, može se svojim riječima, i prof su ok. a i zanimljiv mi je bija.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2008 12:16 
Forumaš

ninay je napisao/la:
jel potrebno ovaj predmet ić na predavanja???? :6: :6:

i nije baš, bolje je ostati kući i učiti onu knjižicu :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2008 16:38 
Aktivan

ninay je napisao/la:
jel potrebno ovaj predmet ić na predavanja???? :6: :6:

Moj savjet: ići na predavanja ako ti je cilj u predroku ga relativno lako riješiti!! Profa je jaaako blagonaklona prema onima koji joj idu na predavanja i u predroku se prolazi bez puno muke.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2008 17:17 
Forumaš

Pa naravno da, kao i kod svih ostalih ispita, je dobro da te prof. upamti s predavanja, ali ni ako ne ideš nema nikakvih problema za položiti ispit, profesori su korektni ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2008 20:03 
김정일

Ovo je nova i nadopunjena skripta iz MJP.
Zahvalite bubi-ljubi na njoj :mig:
Bitno!
Ova datoteka će imati nastavak exe, jer se radi o arhivi koja ce se sama raspakirati. Tako da se ne brinete.

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2008 19:21 
김정일

viewtopic.php?f=22&p=38779#p38779

vodič za MJP, pa dajte neki korisni komentar kad su se drugi ljudi vec potrudili napisati malo o tome

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2008 10:43 
Početnik

ova proširan skripta (a pročitala sam je jednom) čini mi se dovoljna za proć. Ja učim i po Deganu iz 2000 godine, zanima me koje su novosti u odnosu na novo izdanje knjige od Degana?
da li je moguće izać kod prof. Rudolfa na ispit prije ispitnog roka?
hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2008 11:34 
Aktivan

Pa ja ne mogu skinuti ovu novu skriptu iz MJP, jel netko zna zašto! Please help! I još jedno pitanje, po kojem autoru je pisana ta skripta, po kojoj knjizi? Hvala unaprijed!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2008 21:11 
김정일

bubi-ljubi je napisao/la:
sanjo, skripta ti je napisana po Deganu (knjiga od skoro 1000 strana), a zašto je ne možeš skinit pitaj insu. a možda ti je samo privremeni problem

klikne se na link, i skripta se sama skine.
Nakon toga, dovoljno je dva puta kliknuti na ikonu i skripta će se sama raspakirati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 stu 2008 19:18 
Forumaš

marija179 je napisao/la:
koliko treba otprilike za spremit mp i jesu li ispitivači strogi, tko je bolji, žena ili tip? thanks:)

Materija nije teška, lako se pamti i zanimljiva je ,koliko se sjećam meni su 2-3 tjedna bila dovoljna :? Prof. nisu sad nešto strogi, korektni su, ali profesor (tip :funny: )ipak traži malo više detalja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2009 11:52 
Aktivan

Dajte ljudi pišite kako je na ispitu, pa valjda je netko izlazio u 12. mj. ili sad u 2.!? Odakle ste učili za ispit i koji prof. pita, kako to ide, može li se birati kod koga se odgovara ili ne? Kod koga je bolje ici, kod profesorice ili profesora? Please help!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2009 14:34 
Aktivan

Ne može se birati kod koga ćeš odgovarati, uglavnom po mom mišljenju profesor je pre korektan i kod njega je vjerojatno bolje polagati, pita malo više pravo mora gosp epikontinentalni pojas i tako to, ništa nije potrebno baš detaljno znati od riči do riči bitno je da se priča. Također se malo više voli dotaknuti aktualnih tema tipa spor sa Slovenijom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2009 12:54 
Aktivan

kallen je napisao/la:
Da li netko zna da li se kod nekoga od njih dvoje može odgovarati na konzultacijama?

Za ovaj ti predmet ne treba ta muljaža s konzultacijama vjeruj mi, uzmeš knjigu u ruke i za tjedan dana imaš spremljen ispit izdješ kad je rok i finito. A što se tiče polaganja na konzultacijama vjerujem da je to rezervirano samo za visibabe s predavanja, al probaj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2009 16:34 
Aktivan

kallen je napisao/la:
Da li netko zna da li se kod nekoga od njih dvoje može odgovarati na konzultacijama?

Profa je rekla da se ne moramo zamarati rokovima za njen predmet, da će ona pitati bilo koji dan van roka, samo se treba otić dogovorit s njome, možeš je i na mobitel dobit. Znam ljudi i ljudi koji su tako izišli ovaj ispit. Prija i ja imamo u planu pri početku četvrtog odgovarat, znači van roka.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ožu 2009 08:05 
Početnik

sanja je napisao/la:
Dajte ljudi pišite kako je na ispitu, pa valjda je netko izlazio u 12. mj. ili sad u 2.!? Odakle ste učili za ispit i koji prof. pita, kako to ide, može li se birati kod koga se odgovara ili ne? Kod koga je bolje ici, kod profesorice ili profesora? Please help!

Bila sam na ispitu krajem drudog mjeseca kod prof. Rudolfa. Prof. je jako korektan ne tražiu previše. najvažniji mu je povjesni dio, rat, diplomat, konzuli, arbitraža.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2009 23:47 
Početnik

bog kolege!evo spremam mjp po novoj skripti od 310str, pa je li mi može tko reći je li učio ili uči iz nje? Djeluje mi dosta opširno, pa je li se mogu neki dijelovi skratiti, i s koliko rečenica je dovoljno odgovoriti na pitanje ? hvala :wtf !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 17:35 
Aktivan

bart je napisao/la:
može li mi tko reć ovako okvirno kakva je ova skripta sa foruma, ima 84 stanice(ako nisam di falija :mrgreen: )

Najbolja ti je ova skripta od 310 str začas se proleti, a opet je dovoljno opširna.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 svi 2009 21:05 
Aktivan

jelenaa je napisao/la:
Jel kod Punde treba učit sve, ili ne treba sitni tisak?

Moj savjet je za sve koji polažu ovaj predmet da se ne zamaraju s knjigom jer je skripta sasvim dovoljna, kako za profesora tako i za profesoricu. A načelno bi se trebao učit i sitni tisak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2009 10:48 
Forumaš

Ne virujem da je to baš pametan savjet, ako se izlazi u ispitnim roku profa otvori knjigu pa pita ono što se nalazi na toj stranici, a čisto sumnjam da skripta obuhvaća baš cijelu knjigu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2009 18:32 
Aktivan

jelenaa je napisao/la:
Ne virujem da je to baš pametan savjet, ako se izlazi u ispitnim roku profa otvori knjigu pa pita ono što se nalazi na toj stranici, a čisto sumnjam da skripta obuhvaća baš cijelu knjigu.

Ja sam polagao kod profesorice, otvarala je knjigu, učio sam po skripti od 300 str, položio.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 svi 2009 12:30 
Aktivan

da i ja sam čula za tu skriptu od 300 str.šta ima veze da knjigu otvara, naslovi su isti u skripti i knjizi.je li ko zna je li se može izać ovaj predmet ako ne riješim s druge jedan.. :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 svi 2009 14:59 
Forumaš

u ispitnom roku ne, a u predroku možda ako se dogovoriš s njom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 svi 2009 21:26 
Aktivan

sanja je napisao/la:
Gdje se može nabavit ta skripta od 300 str. o kojoj svi pričaju! HELP!!

imaš je u skriptarnici a i ovdje na nasciturusu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 svi 2009 18:56 
Aktivan

Ja sam skinula s Nasciturusa, ali ima 202 str., jel to ta ili (mislim možda je netko povečao font, pa je izašlo 300 str.)?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 svi 2009 19:29 
Aktivan

možda u toj nema pravo mora,postoji jedna od 170 i uz nju treba prvo mora iz knjige

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lip 2009 21:24 
Početnik

ja sam nedavno odgovarala kod profesora. sasvim korektan. ne traži sitnice, osim nekih najvažnijih (npr. definicija agresije ili datumi bitni za RH).
gradivo je zanimljivo i brzo se pamti, tako da nije problem učiti iz one knjižurine. a znam i da sa skriptom ljudi prolaze i dobivaju solidne ocjene.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 lip 2009 16:48 
Aktivan

Može mi netko reći koliko je opširno potrebno odgovorit na pitanje? Znali možda netko koje dane u 6-tom misecu pita profesor, akoje profesorica???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2009 00:32 
Početnik

ja sam jučer slušao i napisao par pitanja u prethodnom postu. Uglavnom se sve slaže s onim što je napisano na forumu. Profesorica otvara i pita glavni naslov lekcije, čak u zadnje vrijeme i rat, iako se uglavnom bazira najviše na rijekama, granicama, državama i moru, dosta i UN. Jako voli pitati izvore mp-a. Dok profesor pita iz glave uglavnom cijelo gradivo i više konkretnija pitanja za razliku od naslova. Čuo sam da se ne može znati kad je koji profesor pa je najbolje sve naučiti, a ima jako puno :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2009 10:51 
Početnik

Koliko sam ja slušao ljude, za prof.Pundu je najbitnije početi pričati o svakom pitanju kojeg okrene, bez suvišnih detalja i uglavnom rijetko postavlja podpitanja, dok prof. Rudolf voli konkretne rečenice bez prevelike priče. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2009 10:40 
Aktivan

a je li ima određeno kad je koji profesor ili oboje ispituju isti dan???nekako mi se prof.punda čini manje zahtjevnom

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lip 2009 14:46 
Aktivan

da,svi kažu da je ona manje zahtjevna on više detalje pita............

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 354 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: