Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 19 stu 2017 05:57.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1461 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 00:44 
김정일

dr. sc. Slavko Šimundić

S K R I P T A R N I C A

Službena stranica katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=129

LITERATURA (09./10.):
-Zbirka zadataka iz statistike, Šimundic, Boban
-Statistika u suvremenom informatičkom društvu, / Žužul, Šimović (nije obavezno, kao prirucnik onima koji nisu imali statistiku u srednjoj skoli)
-Pravna informatika, Šimundic
-Osnove metodologije i izrada znanstvenog i strucnog rada

*u zimskom semestru -Statistika, u ljetnom semestru -pr.inf. i metodologija drustv.istrazivanja
*ispitna pitanja (u ekonomatu)

Tetrapak je napisao/la:
Ok, evo za sve koji su toliko lijeni pročitati par stranica:

1.na datum koji ste prijavili (prijavnicom ili studomatom) piše se pismeni iz statistike!
:evil: 2.Odma nakon njega (isti dan, nakon sat - dva) piše se pismeni iz informatike (na kompu).
ako recimo položite informatiku, a statistiku ne, informatika se priznaje (I obrnuto)!! Tako sljedeći put pišete samo statistiku (informatiku), a na informatiku (statistiku) više ne morate izlaziti (do kraja akademske godine)!
:evil: 3.profesor će vam reći odma na ispitu iz statistike kad će se održati usmeni. Taj "usmeni" se obično piše.
VAŽNO! Na usmeni ne možete izaći sve dok ne položite pismene iz statistike i informatike. Taj "usmeni"-pismeni je podijeljen na 3 dijela - teoretski dio 1.statistke, 2.informatike, 3.metodologije. Vrijeme za odgovaranje je jako kratko zato treba jako jako jako brzo pisati.
Mora se odgovarati na pitanja iz sva tri dijela (ne pali ono - odgovorio sam sve iz stat i inform, a za metod nije ostalo vremena. Znači, za svaki dio treba odgovoriti nekoliko pitanja (ne sve) da bi se dobila prolazna ocjena.
PS.za one koji odgovore npr.sve iz stat i inform, a metodologiju ostave praznu, profesor u zadnje vrijeme dopušta da se opet piše pismeni, ali samo taj dio - metodologiju. tu opet nastaju dodatne komplikacije, treba čekati novi rok, ponovno prijaviti ispit, te se pojaviti na novom "usmenom" i pisati samo taj dio koji vam je ostao...te onda upis ocjene!
(meni je dao da taj jedan dio odgovaram usmeno na konzultacijama, ali nakon što sam 6 puta dolazio u split, i nakon što svih 6 puta nije imao vremena jer je išao na sastanak, riješio sam to na sljedećem "usmenom"-pismenom.. zato putnici, poseban oprez, veliki troškovi, a za ništa)
:evil: Nakon što to sve položite (pismene i usmene), treba imati dovoljno sreće da vam profesor odma nakon usmenog upiše ocjenu, a ako je nemate, trebate imati dovoljno živaca i strpljenja da ga lovite okolo (jer recimo, može se dogoditi da u indeksu pronađete papirić - NEMA PRIJAVNICE, JAVITE SE PROFESORU!!)
:evil: VAŽNO! Ako ne uspijete SVE ovo napraviti do kraja akademske godine, SVE što ste i napravili pada u vodu...( I koliko sam upućen, TREBA SVE ISPOČETKA, fala bogu to nisam u praksi isprobao)!!

Pretpostavljam da znate koje gradivo ulazi u ispite pa to neću pisati.
Što se tiče materijala za učenje, ja sam učio iz skripti i predavanja u power pointu, (koji se nalaze tu na forumu) te nešto malo iz zbirke zadataka iz statistike (iskreno više sam o statistici naučio iz power point prezentacija nego iz zbirke)
konačna ocjena se dobije zbrajanjem:
1.ocjene iz pismenog iz statistike
2.ocjene iz pismenog iz informatike
3.ocjena iz teorijskog dijela
..........pa on tu nađe neku sredinu. :3

A valjda vam je sad sve jasno. Stvarno ne znam koje bi vas još pitanje u vezi same organizacije ispita moglo zanimati.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2006 12:49 
김정일

Ivana je napisao/la:
Molim vas, interesira me kako izgleda ispit iz statistike. Znam da se provodi u dva dijela, ali ne znam koliko ima pitanja na pismenom, kakav je praktični dio i kako se provodi usmeni. Da li se vuku tri pitanja ili pita nasumično? :?:

Ispit se provodi na sljedeci nacin.Pismeni ispit iz statistike,znaci rijesavanje zadataka uz pomoc formula.Prakticni dio ispita je radu u Wordu I Excelu na Pc-u,koji se provodi u kabinetu.
Da bi izasli na prakticni dio ne morate poloziti pismeni ispit iz statistike.
Da bi izasli na usmeni morate poloziti prakticni + pismeni dio.
Na usmenom se ne izvlace pitanja nego on pita nasumicno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2006 22:54 
김정일

Aemilius Papinianus je napisao/la:
Pismeni ispit ima 4 zadatka (obično obuhvati cijelu materiju statistike). Najveći problem je što moraš jako žurit, jer nemaš baš vremena za sva četiri zadatka, pa se naravno mogu potkrasti greške u računanju (ali nemaš vremene to provjeravati - samo šibaj dalje, a ako ostane, onda check up!).

Vremena ti nema dovoljno za sve,jer uvijek treba crtati grafove i slicne gluposti.Ja preporucam da pogledas one nerjesene primjere na kraju knjige,jer najcesce iz tih primjera vade zadatke,samo sto promjene brojeve.
Cini mi se (ali nisam siguran) da je bilo pet zadataka u testovima,maximalan broj bodova je 100,a 50 bodova je dovoljno za prolaz.Zadatak pod rednim brojem 1 nije uvijek najlaksi,nego cak obrnuto.Ako neznate zadatak prijedite dalje jer vremena nema dovoljno.Najveci problem je prepoznati sto on u stvari trazi u zadatku jer vam nece napisati nadite MOD nego ce biti nadite srednju vrijednost preko kvadratnog odstupanja (ovo sam stavio izmisljeno prije nego me napadnu puristi :wink:
Prepisivanje je moguce,ali opet na vlastitu odgovornost.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2006 21:28 
김정일

Roza je napisao/la:
ciao,
može li mi netko opisati kako izgleda usmeni diop iz statistike? pismeni sam dobila 4 i zanima me hoće li me profesor puno "pilavat"i iz čega mi je najbolje učit!?

HVALA PUNO :P :D

Ok je usmenom,posebno ako si dobro napisala pismeni.Postojala je neka skriptica od 20tak stranica,valjda je jos u opticaju i jos funkcionira

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 tra 2006 14:51 
-Admin-

Definitivno premalo vremena za riješiti sva 4 zadatka. :roll:

A mislim i da su prof. također svjesni toga. Ne kužim zašto se ili ne produži vrijeme, ili smanji broj zadataka.

E da, moja preporuka je da riješite zadnje zadatke iz zbirke, dakle od 31. do 38. Sigurno će u pismenom biti takvi zadaci, samo s promijenjenim brojevima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 31 svi 2006 08:51 
김정일

Roza je napisao/la:
proša sam pismeni iz statistike i prakični iz informatike, sada bi trebala odgovarat usmeno sve skupa, kako to izgleda po jedno pitanje iz svakog predmeta ili?

hvala

jedno ili dva pitanja iz svakog podrucja,ima neka skripta,pretpostavljam da i danas vrijedi iz koje smo mi svi ucili.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 31 svi 2006 19:04 
김정일

Roza je napisao/la:
uzela sam neku skriptu iz statistike ta je ok, ali ona iz informatike i metodologije je katastrofa, samo su natuknice. ako netko zna ili ima neku skriptu može li mi reći koje su, hitno je!!

jel ima oko 20 stranica?
Napisana na pcu?
Ako ima,onda je to ta skripta :P

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 31 svi 2006 19:25 
Forumaš

ima, ajde onda dobro....
nisam isšla na predavanja, a skripta iz informatike i met. mi se učinila prejednostavna i preštura, ali ok!! ma glavno je dobit 2!!(minimalno!!!)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2006 18:25 
Sega mega kul forumaš bez života

Ujutro mi je ispit..
Zanima me za koliko budu rezultati ispita i mora li se odmah sljedeci dan na usmeni ili se moze odgodit par dana ?
I ako netko ima kakav koristan savjet molim da napise!
Nisam isla nikako na vjezbe iz informatike pa znam samo otprilike kako izgleda ispit,a statistiku sam sama radila pa ko zna sta ce bit, nije bas da sam se slomila od ucenja..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 lis 2006 00:11 
Forumaš

tabbis je napisao/la:
bog!jel mi neko može reći nešto o ispitu iz metodologije,jer trebam odgovarati samo taj dio ispita.ima kakva skripta i di se može nabaviti

Ako se pribacujete s zga i polažete samo metodologiju, pitat će vas nešto detaljnije i opširnije. Savjetujem da ipak nabavite knjigu, nije nešto posebno teška. Dvaput je pročitajte i vidjet će te da ćete sve pohvatat.

S.Šimundić: Osnove metodologije i izrada znanstvenog i stručnog rada

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Metodologija
PostPostano: 10 pro 2006 19:09 
Početnik

Dr. No je napisao/la:
Hvala, Guzda, al to sam sve već pročitao. Zanimalo me samo, ako zna netko kakva su pitanja i to, neki detaljčić dal se treba posebno oblačiti, paziti na položaj ruku i nogu.... Šalim se, naravno. Stvarno, ako ima netko tko mi može reći koja su pitanja bila i kolko se detaljno mora odgovarati, koliko se pitanja uopće postavlja, kolko je dovoljno za prolaz? Zahvaljujem

Profesor ti postavi oko tri, četri pitanja, sva pitnja ti dolaze iz skripte koju imaš ovdje na forumu.Moraš znati osnove i to je to.Sretno kolega!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 sij 2008 12:10 
Sega mega kul forumaš

gadno. obzirom da se ove godine iz osijeka prebacilo cca 150 studenata, a svi su morali polagati razliku iz informatike, bila je gadna guzva.
na prakticnom iz informatike nas je bilo toliko da smo imali skraceni ispit i 25 min vremena za rjesavanje ispita.
statistika je bila standardno 01.45 h, i cetiri zadatka koja u stvari sadrze u sebi po jos tri cetiri zadatka. vremena je knap za sve rijesiti, no tko se dobro spremi ima vremena vise nego dovoljno za prolaznu ocjenu.
usmeni dio iz statistike i informatike je zakljucna faza. naucitti osnovne pojmove iz statistike, metodologije, i nesto temeljitije teoretsku informatiku i to je to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 sij 2008 20:09 
김정일

wuhu,pa netko stvarno čita što ja pišem ovdje.... :mrgreen:
hvala kafki i kiki sto su poslali skriptu...mozete je skinuti ovdje
http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2008 18:23 
Početnik

postoji li neka skripta iz informatike,od ove nove knjige koja je izasla?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2008 11:39 
Aktivan

Iz informatike imaš pitanja ovdje za skinit pa na svako odgovori s jednom dvi rečenice i eto ti skripte mene više muči statistika jer već po drugi put san ima 45 bodova, najgore je šta ne mogu zbog ovog "bezazlenog" ispita izlazit na ništa iz treće

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2008 17:24 
김정일

Robert Allen je napisao/la:
Da li se može polagati Informatiku odvojeno od statistike?

Usmeni dio se mogao polagat odvojeno kad sam ja to polagao...
dal se promjenilo sto ne znam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2008 14:03 
Forumaš

evo cisto radi informacije...
usmeni iz statistike je nesto najlakse na nasem faksu...u rangu sa definicijom iz politicke s tim da ovdi ne morate apsolutno nista znat od riči do riči...bitno je da se kaze bar nesto i trica je zagarantirana, a i vecu ocjenu je lako dobit bez obzira koliko ste dobili zadatke...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 13:11 

A usmeni se odgovara kad se isprave pismeni,tj. ako prodes pismeni...
Onda ih jedino mozes pitat da ti odma isprave pa onda da te pitaju...
Al posto je doticna asistentica u pitanju, mislim da ce to bit neizvedivo.
Al uvik mozes probat pitat, pa mozda i upali :)
A usmeno mozes odgovarat kad hoces, pa cak i u 9.mj., bitno je da pismeni prodes

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 13:35 

Ima ti u kopirnici kupit primjere zadataka i iz
statistike i prakticnog dijela.
A za knjigu ne znam, jer je nikad nisam ni upotrebljavala :mrgreen:
E, i zna ti se desit da ti budu identicni zadaci, meni su se dva potrefila :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 13:45 

Ma mozes...
Nadi nekog da ti malo objasni statistiku ako ne znas, ili idi na prepisivanje :wink:
Praktični ti je bzvz, 20 min posla a usmeni nesto sitno za učit i tu je teško ne položit.
Al steta je dobit lošu ocjenu iz toga pa ipak malo nauči, to je neka skriptica od 10-ak str.
Vecina dobije 2 pismeni :mrgreen: , 4-5 prakticni i usmeni tako da ipak ispadne dobra ocjena :thumbsup
*ovo sve uz pretpostavku da si stari student, jer ne znam kako je bolonjcima,
al vjerojatno nije puno drukcije*

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2008 14:24 
-Admin-

mya je napisao/la:
....jel ima kupit knjiga iz statistike u kopirnici preko puta faksa???
....kako izgleda praktični iz informatike (šta moran tu znati,obzirom da mi je izblidilo znanje informatike iz srednje škole,ona zbrajanja i sume:::???)
...da li ima u kopirnici kupiti zadataka iz statistike,i da li budu slični na ispitu ili potpuno drugačiji????

....fala unaprid..... :thumbsup

Evo i ja ovih dana spremam statistiku, ne cini mi se tesko, al je problem sta necemo imat dovoljno vremena tj. imat cemo jedan i po sat za rjesavanje, a puno posla.
Tako da je mene toga stra :(
Sta se tice prakticnog iz inf. koliko sam cula nije tezak, triba rjesit word i malo excela, sad detalje ne znam, al probat cu saznat.
Ja sam knjigu kupila na pocetku godine u profesora, al mislim da u njoj nema nista pametno za vidit.
Priko puta faksa imas zadatke sta su bili na pismenom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lip 2008 20:13 
-Admin-

black je napisao/la:
mislia sam sad 30.6. izaći na statistiku i informatiku pa me zanima rješava li se praktični dio iz jednog i drugog isti dan,ako se rješava zna li tko kad je točno jedno a kad drugo i di?p.s. triba li isto odgovarati i teorijski dio isti dan ili se može odgoditi recimo za deveti mjesec?

Ja mislim da se prvo pise statistika pa onda odma posli prakticni iz informatike, ostalo pojma nemam. :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2008 09:27 
Forumaš

black je napisao/la:
može li se na praktičnom iz statistike šta prepisati?neznam one zadatke ništa ali bi pokuša na taj način ako može

ako bas nista ne znas tesko ces prepisat toliko da prodes...ako nesto znas ima mogucnosti da prepises bar pocetak ili da npr. vidis o kojem se grafu radi..al da ces bas prepisat cijela 2 zadatka ne vjerujem...mada je mozda i moguce al male su sanse...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2008 09:43 
No life

kad ces izac to?
Ja sam mislio u 11. misec pa mozes od mene prepisat :mrgreen:
mislim, jos nisam pogledao to ali crtat par grafova, to i ne moze bit tako tesko :mrgreen:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2008 09:47 
-Admin-

black je napisao/la:
može li se na praktičnom iz statistike šta prepisati?neznam one zadatke ništa ali bi pokuša na taj način ako može

nema šanse prepisati onoliko koliko ti triba za dva a kamoli više! previše je zadataka koji se tribaju rješiti i nema teorije da se može to prepisati!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 lip 2008 15:12 
Početnik

zna li itko rješit onaj zadatak koji se u zadnje vrime pojavljuje na ispitu, zadatak je npr izračunati prosječnu mjesečnu plaću preko odstupanja u jedinicama intervala?

i zna li možda netko ima li ovakav zadatak negdje u zbirci?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lip 2008 00:36 
-Admin-

ja1 je napisao/la:
evo ovakav je zadatak bio u jednom ispitu: izračunajte prosječnu mjesečnu plaću u upravi i pravosuđu preko odsstupanja u jedinicama intervala.

a postavljeni zadatak je ovakav: struktura plaća u upravi i pravosudju izražena u postotcima prema prosječnoj plaći u rh u 2006.god bila je kako slijedi:

901-1700, 1701-2100, 2101-2300, 2301-2500, 2501-3000, 3001-3500, 3501-4500, 4501-6000
struktura placa
u postotcima: 3.2 10.6 13.4 14.9 28.8 15.3 12.7 1.7

zna li netko rješit ovaj zadatak? i zna li ima li možda primejr ovakvog zadatka obješnjen negdje u zbirci?

Znaci razred i fi su zadani u postotcima???
Ako je tako ja se nisam susrela sa tim zadatkom, tako da pojma nemam.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lip 2008 12:20 
-Admin-

ja1 je napisao/la:
samo je fi zadan u postotcima, razredi nisu.

Stvarno ne znam, nisam nikad takav zadatak vidila, mozda treba postotke preracunat u brojeve ili same postotke uvrstit???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lip 2008 16:04 
-Admin-

tea0501 je napisao/la:
iz vlastitog iskustva mogu reći da je asistentica jako susretljiva i rado će pomoć.ja sam prije kolokvija koji j bia u prvi misec bila kod nje na konzultacije radi nekih zadataka i sve mi je objasnila i ispit sam prošla bez problema, i nije bitno jesi li muško ili žensko, pomoč će svima

Ne pricamo o pomoci na konzultacijama, vec na ispitu.
I ono je bila sala :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 23:04 
-Admin-

zsa-zsa je napisao/la:
A nije li prije bio samo Word i Excel :12:
Zasto su to prominili :?

A pojma nemam, profesorica je rekla da nam je tila ispit malo pojednostavnit?! Ja sam Excel znala samo osnovno, a skoro cili ispit je bija on, tako da cu najvjerovatnije past informatiku. A tragedije, nije ni smisno :roll:
Ako koga zanima mogu napisat zadatke od ponediljka.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2008 11:02 
Početnik

u praktičnom testu iz informatike postoji 12. točaka za riješiti. prvih 10 su word i excel a 11 i 12 su power point i access, mislim da je to od ove godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 srp 2008 21:38 
Veteran

U ponediljak su pisale 3 grupe i svaka je imala drugacije vrimena na raspolaganju, ja sam bila zadnja grupa, imali smo najmanje vrimena i nije se stiglo sve rjesit, bar ja i ljudi oko mene, ako je ko rjesija skidam kapu.[/quote]

nisi u pravu
i ja sam bija 3. grupa u ponediljak i bez problema sam rijesija sve zadatke
a takoder i par kolega i kolegica i svi smo prosli
tako da...sve ovisi o individualnom znanju i brzini
al ako je nas 5, od kojih neki vide comp jedanput misecno, uspilo rijesit i proc
onda sigurno ima dosta vrimena

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2008 15:45 
-Admin-

pravnica je napisao/la:
ja ti samo znam za statistiku usmeno, jer ovo ostalo jos nisam odg.
profesor je bas super...i iz statistike pita 4-5 pitanja...kazes mu sve kako pise u onoj zbirci iz statistike i to je to, nema neke filozofije...
za inf i metodologiju...neznam, sorry

Puno hvala!!!
A reci mi samo jel za usmeni iz statistike dovoljno znanje koje se dobije rjesavanjem zadataka, jel se sicas mozda kojeg pitanja?
Evo ja sam se sad sitila ucit, a sutra mi je :ucenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2008 16:07 
Aktivan

npr. ako te pita interkvartil i koeficijent kvartilne devijacije, onda bi bilo dobro da mu kazes i formulu...vidit ces u zbirci ti stoje formule i sto one oznacavju...
mene je pitao postotak, indekse, hi-kvadrat test i metodu uzoraka...to je otprilike to cega se sjecam, on ti kaze naslov ili podnaslov i pricas o tome, i to je to...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 18:33 
-Admin-

PRAKTICNI DIO ISPITA IZ INFORMATIKE (Part 1)

1. Otvorite mapu Ime i Prezime, kreirajte podmape Ispit Word, Ispit Excel.

2. U Excelu formirajte radnu biljeznicu pod nazivom Broj prekrsaja i dva radna lista pod imenom List A i List B.

3. Unesite zadanu tablicu s pocetkom u celiji A3, podesite sirine stupca.
(U tablici imamo zadane mjesece, broj prekrsaja i broj ispitanika.)

4. Koristeci formule izracunajte ukupan broj prekrsaja i ukupan broj ispitanika. Isto ucinite i za prosjecan broj prekrsaja i broj ispitanika koristeci aritmeticku sredinu i medijan.

5. Koristeci funkcije izracunajte maksimalan i minimalan broj prekrsaja i broj ispitanika.

6. Pokrenite u Wordu dokument pod imenom Prekrsaji prvo polugodiste. Nakon toga otvorite www.nn.hr i kopirajte Ustav RH, clanak 37 (koristite font 17, podebljan, Arial Narrow).

7. Tablici dodajte stupac i odredite prosjecan broj prekrsaja po broju ispitanika.

8. Tablici dodajte stupac u kojem cete odrediti strukturu broja prekrsaja u postotcima.

9. U sljedecem stupcu odredite bazne indekse Broj prekrsaja u odnosu na svibanj.

10. Selektirajte stupac s mjesecima i brojem ispitanika(bez retka ukupno, prosjeka...) i prikazite podatke linijskim grafikonom. Grafikon smejestite na List B i nazovite ga Struktura broja ispitanika.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 18:45 
-Admin-

PRAKTICNI DIO ISPITA IZ INFORMATIKE (Part 2)

11. Otvorite Selektirani stupac s mjesecima i brojem prekrsaja sa svim izracunatim vrijednostima u tom stupcu te podatke prikazite grafikonom jednostavnih stupaca, tako da na osi x upisete Mjeseci, a na osi y Broj prekrsaja. Naslov grafikona neka bude Broj prekrsaja u I. polugodistu.

12. Otvorite mapu Baza ispitanika. Pomocu gore navedenih podataka kreirajte tabelu u Accessu i spremite je u gore navedenu mapu.

13.Otvorite mapu Power Point i u njoj kreirajte Vasu prezentaciju koja ce se sastojati od dva slide-a:
-naslovnog slide-a pod nazivom Prikaz broja prekrsaja
-slide-om pod nazivom Broj prekrsaja prema mjesecima (font 15, Comic sans MS). U slide-u umetnite tabelu sa prvim i trecim stupcem gore navedene tabele sa izracunatim vrijednostima.

14. Pohranite dokumente i predajte memory stick.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 srp 2008 16:36 
Početnik

zanimam me kakvi su uvjeti za prebjeg sa splitskog na rijecki fakultet.inace sam izvanredni student.....molim vas tko nesto zna,bila bi zahvalna na odgovoru........HVALA.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 srp 2008 16:42 
김정일

Rijeka je zabranila prebacivanje studenata sa drugih fakulteta u Rijeku.
Dal se to odnosi samo na stare studente ili i na bolognce ne znam
pogledaj na pravri.hr tu odluku

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: ZG u ST
PostPostano: 31 srp 2008 20:39 
Aktivan

Elem, ovakvo je moje stanje. Nekad davno studirao sam n ZG pravnom, i dao čak prvu godinu u nekom pristojnom vremenu, e i onda mi je lagano dopizdilo, i onda sam otišao na jedan drugi faks koji bi trebao za kojih par mjeseci završiti.
I sad prije par mjeseci me počelo kopkati da se vratim pravu.
I dolazim na bitno. Da li se prebacujem ili pišem prijamni ili obje kombinacije dolaze u obzir?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 kol 2008 14:27 
Početnik

Jel netko zna koja pitanja se vrte na pismenom iz statistike?
znam da bude hi-kvadrat,aritm.sredina i lin.regresija, ali pretpostavljam da ima još pitanja

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1461 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: