Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 15 pro 2018 19:06.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 00:46 
김정일

Prof. dr. sc. Hrvoje Kačer

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=123

LITERATURA (09./10.):
1. Petar Klarić – Martin Vedriš, Građansko pravo, Narodne novine, Zagreb, 2008. god. (ili starija izdanja, uz vođenje računa o promjenama u pozitivnom pravu)
2. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (NN 91/96, 73/00, 114/01., 79/06., 141/06., 146/08.)
3. Zakon o zemljišnim knjigama (NN 91/96, 114/01., 100/04., 107/07., 152/08.)
4. Zakon o zakupu i prodaji poslovnog prostora (NN 91/96, 124/97., 174/04.)
5. Zakon o najmu stanova (NN 91/96, 48/98 – odluka USRH)
6. Zakon o obveznim odnosima ( NN 35/05., 41/08.)
7. Zakon o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine (NN 92/96, 33/99, 92/98, 80/02, 81/02)
8. Zakon o nasljeđivanju (NN 48/03., 163/03.)
9. Zakon o izvlaštenju (NN 9/94., 35/94., 114/01., 79/06.)
10. Zakon o prostornom uređenju i gradnji (NN 76/07.- samo odredbe o urbanoj komasaciji)

*Napomena : glede svih pozitivnih propisa obvezna literature su i sve novele zaključno sa nadnevkom ispita.

- "Nasljedno pravo", Gavela, Belaj, NN 2008

-----------------------------------------------------
Linkovi:

Narodne Novine:
http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

Enciklopedija pravnih pojmova:
http://nasciturus.com/enciklopedija/index.php?title=Category:Gra%C4%91ansko_pravo

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 22:03 
Forumaš

Što se tiče nekih primjera, on to mijenja često (ali isto zna puno puta pitat one s predavanja). Međutim, po meni je važnije da si na predavanjima iz više razloga:
a) navikneš se na njegov način pitanja (odnosa)
b) pričaš kad tad nešto, tj. pokušavaš odgovoriti na postavljena ti pitanja, i naravno, manje-više, na taj način ga se manje bojiš
c) on te uočio, pogotovo ako si redovit, i ako odgovaraš i postavljaš pitanja
d) uz sve to, mislim da je JAKO važno ići na konzultacije

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2006 21:25 
김정일

LUNA je napisao/la:
šta reći o nekome tko te baci jer mu se ne svidja tvoj primjer?i to ti još otvoreno kaže ispred 4-ero ljudi koji slušaju ispit!!!Ali kad se malo sabereš i odeš mu na naprednu grupu,moraš priznat da je profesor cool i da uopće nije toliko strašan.je li živa životinja djeljiva fizičkom diobom??Jest,ako se mi dogovorimo da je podijelimo na način da jedan uzme ovo a drugi ono.Npr.ovca(VUNA) i slon(kljove)!! i SLIČNI PRIMJERI koje ga možete pitati jer je napredna grupa zakon!!

Osnovna stvar je u tome da je sve dijeljivo.Ama bas sve.
A koliko se ja sjecam postoji ona skripta sa 600+ pitanja na kojoj je uredno napisano barem 80 % njegovih caka.On uvijek vrti par identicnih pitanja,tiipa zemljisnik,dijeljivost,hereditatis petitio,itd...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2006 20:10 
Forumaš

kolegice sonja, preporučam da dobro promislite o primjerima za sve što učite8jer profesoru je najvažnije da vidi da kužite gradivo i da znat o čemu prčate, ne prolazi vam kod njega"recite mi što znate o...") i ako je moguće da odete bar slušati jedno ispitivanje, jer ako se još niste susreli s načinom ispitivanja profesora kačera malo će vam ikakvi savjeti pomoći, trebate to doživit. ne želim vas obeshrbiti ili preplašiti, ali kod njega stvarno nema pravila,nema djela koji najviše ili najmanjeispituje.
SRETNO I UČITE!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 06:55 
김정일

hjocker je napisao/la:
ajde kolege malo pomoci... dakle za pripremat G1... knjiga do 360. stranice,ona skripta sa 600 i nesto pitanja a sto se tice ovih 7 zakona jel ih triba sve naucit od clanka do clanka ili kako!? :roll: ima li jos nesto na sto triba posebno obratit paznju? koliko triba otprilike vrimena za dobro spremit ispit?

i nakon sto prodes dio knjige o obveznom pravu,imas jos kojih 160 stranica nasljednog prava ako se dobro sjecam.
Od 7 zakona najbolje nauci ZOV,i Zakon o naknadi imovine oduzete za vrijeme jugoslavenske vladavine.Obavezno nauci broj NN,datum stupanja na snagu,broj clanaka i slicne stvari. Obrati pozornost na etaziranje,ZK knjige,
na tome najvise ljudi pada.Kada spremas potencijalne odgovore i price probaj da budu sto jednostavniji. Vrijeme je relativno,mjesec dana,mjesec i pol ovisi o brzini i spremnosti. Onih 600 pitanja pogledaj jer se cesto vrte takva pitanja i varijacije na temu. Nemoj izlaziti ako nisi spreman jer se lako dode do komisije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2006 14:06 
Forumaš

Tko moze najbolji savjet je ici na predavanja i sve moguce vjezbe, napredne grupe i slusati ispite jer se na taj nacin ovaj ispit kojeg svi drze teskim i problematicnim moze rijesiti bez vecih problema. Kod mene je bilo tako i polozila sam ga 1.6. bez ikakvih problema , prije ispita sam ucila 10 dana a sve sam naucila slusajuci predavanja jer profesor ponavlja cilu godinu sta triba znati , tako da su meni pitanja koja on pita na ispitu bila prejednostavna. Pogotovo zbog toga sto profesor kaze i objasni primjere koje pita na ispitu sto student koji ne ide na predavanja ne moze znati pa nije ni cudo da padne. A i profesor pamti studente koji dolaze i to moze biti od velike pomoci na ispitu!
Zakljucak: iskoristite profesore koji vam zele olaksat polaganje ispita i kod kojih dolazak na predavanja nije gubitak vrimena kao npr. kod prof. Kacera :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: GP1
PostPostano: 23 lis 2006 18:48 
김정일

sonja je napisao/la:
Šta je bitno kod mana volje kod pobojnosti pravnog posla;mislima na prijetnju,prijevaru i zabludu?dal to treba jako detaljno naučit ili samo bitno?

jako detaljno,i spremi svoje primjere.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Gp1
PostPostano: 15 stu 2006 20:11 
김정일

sonja je napisao/la:
Profesor nam je rekao da njemu za polaganje građanskog prava nije naglasak na učenju Klarića od riječi do riječi,nego da dosta pita zakone i da je jako bitno da naučimo zakonske definicije i primjere.

Da li mi neko može to potvrditi,jel to stvarno tako?????
Koje članke iz ZOOa treba nabiflati napamet???

Unaprijed hvala!

je,pita dosta zakona. I to clanak 50 uciti napamet,nauciti opce odredbe ZOO-a

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 16:57 
김정일

gugo je napisao/la:
Tko zna ? Što točno kod prava građenja ulazi u list A a što u list B?

1. Sastav zemljišnoknjižnog uloška

Posjedovnica ( A list )– sadrži podatke o svim katastarskim česticama koje čine jedno zemljišnoknjižno tijelo te sve katastarske promjene koje se odnose na njih.
Vlastovnica ( B list )– sadrži podatke o vlasniku nekretnine, promjene glede vlasništva i osobna ograničenja kojima je vlasnik podvrgnut glede raspolaganja nekretninom
Teretovnica ( C list )– sadrži podatke o stvarnim i drugim pravima kojima je nekretnina opterećena ( hipoteka, osobne i stvarne služnosti, pravo građenja, obvezna prava ).

Ako se pravo gradenja stječe na temelju pravnog posla,modus stjecanja je upis u Zk knjige.Upis je dvostruk,znaci da se upisuje kao teret na zemljistu na kojem se osniva i kao nova nekretnina u novoosnovanom Zk ulosku.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 stu 2006 12:53 
김정일

hjocker je napisao/la:
jedan upit vezano za novopostavljena pitanja za GP! jel se sad može zanemarit ona stara skripta od nekih 600 pitanja ili imamo 1100 pitanja za pripremu!? :shock: jesu li u ovim pitanjima uključena njegova pitanja iz zadnjeg roka u 9. mjesecu?

to je u stvari ona skripta sa izbacenim viskom pitanja,tj izbacena su pitanja koja se ponavljaju,dodana su neka ekstra pitanja,a onih 50 tak pitanja koja su na dnu liste i nisu numerirana bi trebala biti sa zadnjeg ispitnog roka

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2006 18:32 
김정일

gugo je napisao/la:
jel mi može netko reći koji je odgovor na pitanja tipa, da li je vaša majica pravna činjenica? Hvala

Nije ,ali moze biti. Ako je recimo propisano statuom PF da osoba mora nositi majicu takve i takve boje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2006 22:05 
Početnik

bam je napisao/la:
Jos jedna informacija! Vrlo je pametno ici na naprednu grupu jer je to puno laksi nacin za poloziti ispit i to u ovu prvu , kasnije se svi prijave i teze je poloziti... Nemojte misliti da su to samo najbolji studenti, to su p a m e t n i studenti. :D

Istina, ali naglasia je kriterije koji se moraju ispunit za tu grupu: kvaliteta dosadašnjeg rada, prosjek s 1.godine, koliko je ispita s 1.ostalo(pod uvjetom da nije rim). sve će to gledat i po tome eliminirat ljude ako ih bude previše.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 17:28 
Aktivan

Jel moze netko odgovoriti koja je razlika izmedju bitno i znatno jer vidim da profesor stalno to istice npr kod suposjeda je suposjednik ovlasten stititi posjed od drugih suposjednika ako su mu BITNO ogranicili dotadasnji nacin izvrsavanja fakticne vlasti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 21:53 
김정일

gugo je napisao/la:
Jel moze netko odgovoriti koja je razlika izmedju bitno i znatno jer vidim da profesor stalno to istice npr kod suposjeda je suposjednik ovlasten stititi posjed od drugih suposjednika ako su mu BITNO ogranicili dotadasnji nacin izvrsavanja fakticne vlasti.

ovako,ima neka kvaka sa tim pitanjem,ali je se ne mogu sjetiti.
Pitao sam sad jednu odvjetnicu i ona je ovo rekla:

Pravno nema tu razlike
ali po meni ' bitno ograničili' bi značilo da su ti - smanjili redovito i nužno korištenje suposjeda koje je bitno umanjilo tvoja suposjednička prava a znatno ti prouzročili eventualnu štetu.

pa ako nesto pomaze

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2007 14:35 
Forumaš

Jel prof. pitao bas koja je razlika izmedu bitno i znatno? Jer znatno je njemu vazno cuti kod diobe, mislim cl.50 ZV, a bitno kod posjeda i mislim da je ovo insom. objasnjenje u redu jer nam je prof otprilike tako lani objasnio... ogranicava ga se u vrsenju njegovog prava npr. na ulazu promijene bravu bez njegova dopustenja. pa ima pravo na dopustenu samopomoc, tako nekako bi to islo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 00:17 
김정일

gugo je napisao/la:
Moze bit,al evo još jednog pitanja pa tko želi neka odgovori. Ako je rok za žalbu 15 dana a prvi dan roka je 15.1.2007 kad je posljednji dan žalbe? Da li u taj rok ulaze i vikendi kad se ne radi?

Članak 300 ZOO pogledaj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2007 13:37 
Forumaš

gugo je napisao/la:
Osim definicija koje uvijek trebaju biti iz zakona i čl50, koje još članke treba učiti napamet

nije stvar u tome da ih treba naucit napamet, neke i da, ali kad ucis prvo trebas proci zakon pa onda teoriju tj. knjigu. tako je za sve ispite, a onda naravno postoje neki clanci koje prof. posebno trazi , to je ZV cl 50, 51, cl.118.st.4( pitanje sa ispita, iznimka od iznimke),cl.280,cl.356.st.2. i ne znam dalje...
Neces faliti ako prvo ucis zakon pa knjigu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2007 11:14 
Egoist

gugo je napisao/la:
a za ovo drugo vjerovatno ,mi znamo da sam ja vlasnik ove majice jer je imam u poštenom posjedu a za poštenog posjednika se predmnjeva da je i vlasnik stvari , .

logično se pitanje nameće "a kako onda znamo da je upravo ti imaš u poštenom posjedu?" "hoćemo ti vjerovat na riječ ili?" računaj da bi ova pitanja postavio barba hrvoje, uz specifičan osmjeh :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2007 21:21 
Forumaš

mozes uci i izaci kad se mijenjaju oni koji odgovaraju( a to je brzo) ! :grin: ponekad moze i dok odgovaraju ali mislim da se prof u nacelu protivi tome a i nije u redu ometati dok netko odgovara pogotovo gradansko.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2007 18:53 
Aktivan

Dodjete doma i promjenjena brava na vratima da li ćete podnijeti posjedovnu tužbu, nećete jer nema dovoljno podataka treba prvo saznati tko je promjenio bravu i zašto i ako utvrdite da se doista radi o smetanju posjeda onda podnosite posjedovnu tužbu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2007 20:09 
Početnik

Nije nužno da znaš zašto ti netko smeta posjed a promjena brave ti je sama po sebi dovoljna da možeš biti siguran da je to čin smetanja. Još ti onda,kako si rekao,samo fali indetitet počinitelja.

I još nešto,iz mog iskustva sa građanskim i ljudima koji ga polažu.

Mislim da previše ljudi pokušava proći učeči "fore" i "cake" koje on pita a premalo se koncentriraju na samo gradivo iz knjige. Većina njegovih pitanja ipak nisu trik pitanja nego čisto stvari iz knjige i jednostavno ih trebate naučiti. Naravno,kad to napravite i skupite malo prakse sa slušanja ispitivanja,šanse za prolaz su vam odlične.
Eto,takvo je moje iskustvo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 vel 2007 06:07 
Aktivan

Ako te kačer oće srusit pitat će te da li je tvoja prabaka(koja inače živi u stanu svojega djeda) mogla isključit tvoga pra ujaka iz suvlasnišva ako je tvoj praujak hodao u mudantama ispred ispred tvoje šukunbake i pokazivao joj srednji prst inače zgrada ima 10 stanara i svi su suglasni da isključe pohotnog starca, odgovor je da prabaka ne može tražiti isključenje jer ona nije vlasnica stana a to bi trebao zatržit prabakin djed jer uvjek postoji mogućnost da će ljudi u budućnosti živiti 500 godina

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2007 14:52 
김정일

sonja je napisao/la:
Pitanje na ispitu vezano uz Zakon o naknadi je bilo- tko tu odlučuje u četvrtom stupnju? Jel možda netko zna odgovor? I šta sve treba znati iz tog zakona? :?

Ako je to ono sto mislim da jest,onda fino skocite ovdje:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1996/1600.htm

i pogledajte članke od 64-71 i javite sto ste otkrili

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2007 20:49 
Forumaš

bam je napisao/la:
meni samo nije jasna jedna stvar, ne odnosi se ovo BAŠ NA VAS KOLEGICE, zašto je svima teško pročitati cijeli Zakon o naknadi i puno pitanja će vam izgledati jednostavnije, ovo govorim jer sam primjetila da studenti pitaju što treba naučiti i samo to pogledaju. puno jednostavnije je pročitati cijeli zakon jednom i znati ćete odgovor na većinu pitanja koja prof pita... :grin: :grin:

slažem se totalno, zakon uopće nije toliko kompliciran za pročitat i kada ga se pročita bit će vam jasni svi odgovori na pitanja. koliko se ja sjećam u IV stupnju odlučije vrhovni sud,a V je europski sud za ljudska prava.

SRETNO!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2007 22:12 
김정일

tabbis je napisao/la:
bog,može mi neko reć šta bi bilo sućanstvo?

Sućanstvo je sinonim za bit, pretpostavljam. Javlja se u vezi s vlasništvom: primjerice, kada se govori o plodouživanju stvari, kaže se da plodouživalac ne smije narušiti njezino sućanstvo,odnos kad se govori o koristenju stvari govori se da ne smij promjeniti sućanstvo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2007 12:41 
Početnik

Na ispitu profesor postavio pitanje:
Što se događa sa zemljišnom knjigom ako smo vi i ja nasljednici iste osobe? Vama jedna kuća, a meni druga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2007 16:50 
Forumaš

mislim da se otvaraju 2 zk uloska za svaku nekretninu pa je svatko vlasnik za cijelo 1 nekretnine... ali nemoj me uzimati za sigurno, jer nisam više u toku pa....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2007 19:05 
Početnik

Na Legalisu sam dobila ovakav odgovor

Čini mi se da je odgovor uredu :) hvala na pomoći!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2007 20:24 
Aktivan

Ja sam slušao kad je profesor postavio to isto pitanje i odgovor je bio da se otvara još jedan uložak a u ovom već postojećem se vrši otpis ako su obje nekretnine bile upisane u istom ulošku. Znači otvara se još samo jedan zk uložak a jedan od nasljednika se upisuje u već postojeći.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2007 22:03 
Forumaš

često pitanje je što se događa u Zk ulošku ostavitelja kao ostavi dvije kuće meni i vama u suvlasništvu,a li u različitam suvlasničkim omjerima.
odgovor je opet isti, potrebno je izvršiti otpis te dvije nekretnine i otvoriti dva nova Zk uloška, moguće je i izvršiti otpis jedne nelžkretnine i za nju otvoriti novi Zk uložak, adrugu ostaviti u istom, ali se kao vlasnik briše ostavitelj,a u vlasničkom listu se upisujemo ja i vi kao suvlasnici.
onoi što vam je bitno kod svih njegovih pitanja je to da u JEDNOM ZK ULOŠKU NIKAKO NE MOGU BITI ČESTICE KOJE NISU U ISTOM PRAVNOM POLOŽAJU. (vlasnici nisu u istom suvlasničkom omjeru, nemaju iste terete, ne nalaze se u istoj katastarskoj općini...)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 16:58 
Aktivan

Kako će mo saznati tko je vlasnik zgrade preko puta faksa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 17:28 
김정일

gugo je napisao/la:
Ajde ne foliraj se, odgovor nije sigurno samo pogledat ću u zemljišnik

Si siguran ?
Vlastovnica ( B list )– sadrži podatke o vlasniku nekretnine, promjene glede vlasništva i osobna ograničenja kojima je vlasnik podvrgnut glede raspolaganja nekretninom.

Tko su vlasnici, suvlasnici i etažni vlasnici zgrade?
Vlasnici zgrade su ili pojedinačni vlasnici, ili suvlasnici nekretnine. Potpuno uređen suvlasnički odnos u nekoj nekretnini postoji kada se točno utvrdi tko je vlasnik kojega dijela zgrade. Točnije, kada se utvrdi tko je vlasnik kojega posebnog dijela zgrade, a što je zajedničko vlasništvo. Kako bi se to postiglo potrebno je etažirati zgradu. Pojam etažni vlasnik sinonim je vlasnika na posebnom dijelu nekretnine. Posebni dio nekretnine je primjerice: stan, poslovni prostor ili garaža. Zajednički dio nekretnine je primjerice: krov, stubište, dizalo.

U tu svrhu stranka u gruntovnici, poznavajući broj katastarske čestice, zatraži zemljišno-knjižni izvadak koji
sadrži sve podatke o odreenoj nekretnini kako su oni upisani u zemljišnoj knjizi i iz kojeg je vidljivo
tko je vlasnik, ima li nekretnina jednog ili više vlasnika, je li opterećena hipotekom ili kakvim drugim teretom i sl.

Usput kolega,pogledajte trenutak privatne poruke

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 18:08 
Aktivan

Hvala ti na odgovoru, pitanje je jednostavno al sam bio zbunjen jer profesor nije uvažio moj odgovor koji je glasio, da ću otići u katastar saznati broj kat čestice pa zatim otići u zemljišnoknjižni odjel općinskog suda i zatržiti broj zk uloška u kojem se ta čestica nalazi, i uvidom u zk uložak ću doći do vlasnika.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 07 ožu 2007 23:30 
Početnik

pitao je uobicajena pitanja sa svojim uobicajenim podpitanjima na kojima je rusio. nisam prosla, a koliko znam niti tko drugi taj dan, a mislim da sam knjigu naucila bolje nego ista na ovom faksu do sada no izgleda da njega znanje iz knjige uopce ne interesira. pojavljivanje sesnaest puta na ispitu vjerojatno da..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2007 12:38 
Forumaš

jel netko koristi onu skriptu građansko materijalno pravo sa nasciturusa za ponavljat? meni se čini ok u kombinaciji sa zakonima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 10:37 
김정일

Mislim da je sve sto se nalazi u NN 91/96,i Zakon o naknadi imovine oduzete za vrijeme jugoslavenske komunisitčke vladavine

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2007 14:25 
Sega mega kul forumaš bez života

uh, to je jedno od pitanja koje uvik postavlja,,,
dakle pravne činjenice su one činjenice koje dovode do pravnih učinaka: nastanka, prestanka i promjene pravnih odnosa.
njegovo pitanje obično bude je li mazanje labellom, zijevanje itd. pravna činjenica...
caka je u tome što bilo što može biti pravna činjenica!!!
ne smije mu se odgovoriti sa 100%tnom sigurnošću ni da ni ne, nego samo može biti i onda izmisliš neki primjer tipa ako se neko bilo ko u predavaonici kladio da će se neka kolegica namazati labellom ili da će zijevnuti na satu građanskog i sl.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2008 20:46 
Forumaš

jelenaa je napisao/la:
Trebam li naučit cijeli zakon o zemljišnim knjigama???
Vidim da malo toga piše u knjizi.

ne baš sve, informativno ga pročitaj par puta, a nauči bitne stvari koje se spominju u pitanjima prof. Kačera...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2008 00:10 
Aktivan

Kačer vam zapravo pita jednostavne stvari samo što se ljudi uhvate nekakvih gluposti koje on doduše nekad zna pitat pa ne znaju recimo razliku između jednostrano obveznih i dvostrano obveznih pravnih poslova i sl ne triba kod njega ništa učit napamet osim možda nekih par članaka koje stalno vrti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2008 13:28 
Sega mega kul forumaš bez života

upravo to, pita neke jednostavne stvari samo šta se ljudi skroz spetljaju...
tipa je li kad žena prevari muža prijevara u građ.pravnom smislu...
ili ona klasika sa djeljivom i nedjeljivom majicom, to već vrapci na grani znaju!
to su neke osnovne stvari samo šta ih on stavi u takvo pitanje...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1825 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: