Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 vel 2018 08:18.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Engleski jezik
PostPostano: 31 svi 2006 19:29 
김정일

Prof.Tania Blažević

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=186
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=182

LITERATURA (09./10.):
Radni materijali za vježbe iz predmeta 2.godine studija prava -Eng. jezik I.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 11:21 
Forumaš

evident je napisao/la:
Predavanja nisu kriterij jer znam n slučajeva da ljudi nisu kročli nogom na predavanja a dobili su ok ocjenu, a mutavi su, ne na engleskom, nego i na hrvatskom. A ako se nekome gleda eventualni dolazak na predavanja a nekom ne, onda to i nije kriterij jer ako kriterij postoji, mora biti jednak za sve. Pa ako stvar i je u predavanjima, to bi lady trebala jasno i izričito obznanit, a ne da mi gatamo što i kako za koliko... A gdje su kolege što su pisale neke esejčiće za veću ocjenu?... Dobila sam 2, a moje znanje engleskog (govor, gradivo i gramatika) je malo više nego solidno,a znam koliko drugi (ne)znaju za 2... Nisam bila u stanju žalit se na ocjenu, računala sam da se neću zamjerati, kao, i dogodine imam engleski... ukratko išla sam linijom manjeg otpora. I BTW jedan je sat predavanja, jedan vježbi, što je ionako nedovoljno

ja se ne slažem s vama kolegice; ustvari, djelomično se slažem.
Gledajte, koliko ja znam (a vidim da u mom indexu piše isto) predavanja = 1, vježbe = 1. Što bi pak značilo da mi kolegice moramo dolaziti bar jedan sat i tako 75 % tog jednog sata u godini. Ja se recimo, bit ću iskren, nisam pojavio na engleskom niti jednom, ustvari, došao sam samo po potpis, koji by the way nisam trebao (smio) dobiti - ako gledamo Statut Pravnog fakulteta u Splitu.
S druge strane, na ispitu sam dobio jako dobru ocjenu (ne i najvišu, jer je ista rezervirana samo za one "vrijedne" koji dolaze na predavanja - o njihovom znanju ne ću govoriti ništa, jer niti ne znam, a ono što sam vidio mi se nije učinilo bajnim). Međutim, to je po meni ok... neka ovi koji idu na predavanja mogu dobiti odličan, a ovi koji ne idu, neka im najviše ocjena bude vrlodobar kao svojevrsna kazna... radije cu dobiti vrlodobar pa biti slobodan četvrtkom, nego visiti na tim vježbama (ne da su nevažne, ali mislim da mogu i bez njih naučiti dovoljno dobro).
Što se pak tiče kriterija kojeg ste naveli, ustvari dovođenje u pitanje postojanja kriterija, ne znam, ali mislim da je ovo najvažnije kod profesorice da dolaziš na predavanja (vježbe) i ističeš se, pa će ti dati i da pišeš essay ;)
Uvijek se možeš ispričati i tražiti da te primi drugi put za višu ocjenu, samo pristojno - a ako ne ide, onda možeš i nepristojno... za kaj ne :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 sij 2008 13:51 
-Admin-

tea0501 je napisao/la:
A znači samo da učim one lekcije iz knjige?

ja samo isto generacija po Bolonji i polagala sam engleski u devetom mjesecu, i rekla nam je da učimo po skripti koju imaš kupiti preko puta faksa, a dijeli se na dva dijela,i ima 11 strana, ili 12, a ti dijelovi se zovu MODUL 1 I MODUL 2. (modul 1 za prvi semestar, a modul 2 za drugi semestar)!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 16:10 
김정일

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Engleski jezik,modul I

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2008 16:56 
-Admin-

Inso je napisao/la:
ssuzanaa je napisao/la:
Inso je napisao/la:
http://www.nasciturus.com/skripte-i-ispitna-pitanja/engleski-jezik/engleski-jezik-modul-1/download.html

Engleski jezik,modul I

vidim da je tu i modul ll također!

Modul dva je za Engleski II ?
Ili?

ne, engleski 1 se uči iz dvije skripte, jedna je modul l a druga je modul ll...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 vel 2008 11:26 
-Admin-

tea0501 je napisao/la:
jeli za nas koji smo upisali 5 godina ova skripta modul 1 i modul 2 ova od samo 11 strana

je, to je ta skripta za bolonjce!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Engleski jezik
PostPostano: 12 tra 2008 15:27 
-Admin-

ssuzanaa je napisao/la:
angry candy je napisao/la:
Ispit je jednostavan. Najčešće vas je troje u uredu profesorice. Obično svakome postavi 2 pitanja, te eventualno pokoje podpitanje tipa "što vi kolegice mislite o tome, smatrate li da je bolje naše ili englesko sudstvo" i sl.

Tako je bar bilo kad sam ja odgovarala.

je, i sad je tako. naime, uči se po pitanjima iz Modul 1 i Modul 2. Postavi jedno pitanja iz modula 1 i jedno pitanje iz modula 2 i eventualno postavi još koje pitanje da joj kažeš svoje mišljenje o nečemu al to ti je već za veću ocjenu! nije problem engleski rješit!

zašto vam je kolegice toliko teško pročitati prethodnu stranicu na kojoj je lipo objašnjeno kako pita bolonjce, što možete viditi i iz priloženog :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 svi 2008 20:21 
김정일

black je napisao/la:
da li je profesorica,ako se izađe na predroku,darežljivija na ocjenama?idu mi jezici pa bi prova i za višu ocjenu.p.s.ima li tko ona ispitna pitanja šta je dilila na predavanjima?

Profesorica ima svoj neki čudni kriterij po pitanju ocjena. Bitnije je dali si bio na predavanjima, nego kako govoriš engleski. Ja sam dobio 4,ali je kolega koji govori ko ruski mafijaš dobio 5....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2008 18:09 
Sega mega kul forumaš bez života

drage je napisao/la:
Može li se ovo izaći izvan roka? Znam neke koji su to položili na crno, a i neke koje pak nije htjela pitati..

Koliko ja znam profesorica ne dopušta odgovaranje na crno,jedina mogućnost je predrok ako ideš na predavanja cijelu godinu.
A i ne vidim smisla u ranijem polaganju ispita koji ima 10 strana i može se bez problema položit.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2009 13:25 
-Admin-

Baca prof. Blažević, to je istina.
Ali istina je i da ljudi izlaze na ispit bez da su takli knjigu.
To je ispit kao i svaki drugi, neka vam ne bude teško naučiti tih glupih 10-15 stranica. Ljudi misle da će je položiti ako su pogledali Ally McBeal, ali to ipak nije tako.
1 pitanje obično bude iz literature, 1 je vaše osobno mišljenje i to je to.

Mene jedino smeta što nekad baci kolege koje nisu išle na predavanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 srp 2009 18:58 
Forumaš

marina je napisao/la:
jel zna ko jel se može odgodit ispit kod nje za drugi dan kad je ispit? :please:

može, bez problema. samo joj trebaš, kad dođeš na ispit, reći kad si bila prijavila, tj.koji dan si bila na listi.
danas ih je dosta odgodilo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 lis 2009 13:31 
-Admin-

termit88 je napisao/la:
jel eglesnki obavezan za drugu godinu?Osta mi je jedan predmet iz prve za drugu, pa me zanima jel treban uključit engelski u predmete šta upisujen za drugu...

engleski je obavezan predmet na drugoj godini, nosi 4 ects boda.

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2010 11:14 
Forumaš

Muholovac je napisao/la:
jeli profa daje potpis i ako se nije islo redovno na vjezbe? hvala

vjezbe iz eng. ne postoje ! ..potpis daje na zadnjim satovima predavanja u semestru

i dalje vaze modul I i modul II za ispit u normalnome roku (to se moze isprintat sa nasciturusa iz skriptarnice)

nece bit ispita na satu, nego ce u petak 28.05. bit predrok za 10-20 ljudi koji su se potpisivali kroz drugi semestar na predavanjima ..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 svi 2010 17:00 
Aktivan

Evo skripta za Engleski2 (engleski u trećoj godini, da ne bude zabune).
Tu je i prijevod skripte za Engleski1. Napomena:Prijevod nije doslovan.

http://www.zeazia.com/skripte

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lip 2010 10:27 
-Admin-

Tetrapak je napisao/la:
mya je napisao/la:
Tetrapak je napisao/la:
Evo skripta za Engleski2 (engleski u trećoj godini, da ne bude zabune).
Tu je i prijevod skripte za Engleski1. Napomena:Prijevod nije doslovan.

http://www.zeazia.com/skripte

da li je ova skripta za engleski s treće godine dovoljna za prolaz.......?

Mislim da je, jer sam samo napravio prijepis rukopisa skripte po kojoj se dosad učilo i malo je poboljšao (odgovorio na pitanja koja nisu bila odgovorena i popravio prijevod)...

Je, i previse. Nemojte slucajno kupovat onu pisanu rukom iz kopirnice, u njoj fale dva pitanja i stalnim kopiranjem je postala nerazumljiva za citanje. Znaci ova skripta, o svakom pitanju po nesto i to je to. Da se spremit u 2, 3 dana i stvarno nije problem. Meni je bilo lakse od jedinice.
Pitala me je dva pitanja iz nje i za vecu ocjenu jesam li ja za spajanje profesija ili ne.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2010 13:33 
Početnik

Muholovac je napisao/la:
BubaErdeljan je napisao/la:
Muholovac je napisao/la:
BubaErdeljan je napisao/la:
Ja se prebacujem iz ZGa u ST pa me zanima sljedece: polozila sam na prvoj godini ENG 1 i ENG 2, medjutim u ZGu engleski imas na prve dvije godine, i to u oba semestra imas po jedan, sveukupno dakle 4 za razliku od ovoga sto ovdje vidim, imate eng samo na drugoj godini - pa me zanima znate li mozda hoce li mi se vrijediti ova dva polozena ili cu morati nesto jos polagati? U svakom slucaju, to ce mi tek iduce godine biti bitno jer, ako sam dobro shvatila, eng u Splitu postoji tek na drugoj godini?

:welcome
pitaj u referadu one ce ti najbolje odgovorit :mrgreen:

Hahaha joj hvala ti, kako mi to nije palo na pamet :beeelj: :mrgreen:
Ma znam da ce mi oni tamo rec, tj. nadam se da su iole ljubaznije od ovih nasih ovdje, ali sam mislila da ce netko od vas znati reci koju pametnu o tome :)

I da, HVALA na dobrodoslici :thumbsup

imamo engleski i na drugoj i na trecoj godini, tako da ce ti se vjerojatno priznat engleski za pravnike 1 (to je ovaj sa druge godine)..., al opet, najbolje ti je pitat tete u referadi.

P.S. samo mirno, strpljivo i pazljivo sa njima, sad im je ludnica, imaju i previse posla u ovo doba godine, i stvarno im nije potrebno dodatni stres nabijat :devil :celebrate

Aha, ja sam mislila da je samo na drugoj god. Eto vidis da si mi pomogao/la bar malo :D
Zvat cu u pon pa ce mi valjda reci :/ i valjda ce se javiti :D
Ma nema zime za to, bit cu najljubaznija i najstrpljivija na svijetu :D
Hvala ti :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2010 16:24 
-Admin-

Yo je napisao/la:
Jel se može upisat eng 2 (da ga mogu slušat ) , ako ću tek sad upisat eng1 ?

Moze, ja sam prosle godine imala oba upisana po prvi put.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2011 14:37 
Forumaš

ljudi engleskog 2 mi vise nema na studomatu, a upisa san ga. Kolega ga ima na studomatu, al mu ima dvi zvjezdice i pise mu ispod da se to vise ne polaze.. Zna li ko sta o ovome? :wh

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2011 14:38 

Greška na studomatu.U referadu ti da ti ga se upiše i prijatelj da mu se ispravi ta greška sa zvijezdicama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2011 15:24 
-Moderator-

LaDiDa je napisao/la:
Ljudi skuzajte sta gnjavim al nemogu nac tu skriptu za Engleski II sta kazete da je na forumu, pa jel me neko moze uputit? Jel to dovoljno za taj ispit? Unaprid fala!

Ako ne mozes naci Engleski II na forumu, mozes uvik kupit kod Masnog za neku sitnu lovu...
Skripta ti ima nekih 8 stranica i pisana ti je dijelom eng. dijelom hrv. - mozes je spremit u 2 ure, sasvim je dovoljna za ispit...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ruj 2011 13:52 
Aktivan

POZDRAV!
Apsolventica prava daje instrukcije iz engleskog, tecaj za pocetnike i prijevod s eng. na hrv. i obratno. Ako zelite nauciti kvalitetno i gramaticki govoriti i pisati eng. s razumjevanjem, javite mi se. Boravak u Novom Zelandu i polozen Cambridge ispit. Cijena 60 kn za puni sat. MOB: 091 909 4959.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2011 16:05 
Forumaš

Tesko mi je povirovat sta sam bas procitala tu na forumu, kad sam ja odgovarala prof. je bila i vise nego korektna i popustljiva,..Ja se slazem da ne mozemo svi znat pricat engleski niti da svi imamo jednake temelje kroz osnovnu, srednju skolu aliiii tih par stranica studenti moraju naucit pa makar napamet,..sta se tice ocjena, nisma bila ni na predavanjima, nisam ni esej pisala niti me to zanimalo, pitala me 3-4 pitanja na koje sam ponudila odgovor iz skriptice, pitala me jos moje msiljenje koje sam rekla u 2-3 recenice i dobila sam 4..I da, daleko je TO OD TOGA DA MI MORAMO ZNATI SAVRSENO ENGLESKI JEZIK na njenom ispitu,..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2011 22:38 

jel to ona od 10 str?tnx.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2011 08:28 
Forumaš

studentica000 je napisao/la:
jel to ona od 10 str?tnx.

da, ta ti je dovoljna za bilo koju ocjenu..
Inace onaj barba u kopirnici je stvarno prva liga, pa ja znam masu studenata redovnih/izvanrednih koji samo dodju i pitaju njega, STA IMAS ZA TO I TO,..a da fax tj.ta predavanja nisu niti vidili, ne znaju ko je prof. ni kako izgleda, pa ni je li musko ili zensko..i uspjesno to rijese..
Naravno uvijk provjeri sama sve sto ze zanima u vezi bilo koje literature i medju kolagama, i na forumu pa cak i kod prof. ali ta KOPIRNICA je stvarno dar s neba za nas s prava!! :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2011 12:19 
Aktivan

Maknuo sam skriptu sa servera pa ću vam je staviti tu:

Engleski za treću godinu:

slika

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2012 14:26 
Sega mega kul forumaš

sta se tice engleskog 2(za treću godinu) ima li kakvi promjena?
ako je neko nedavno odgovara pa jel zna jel ima kakva razlika izmedu stare i nove bolonje i sl.,sta se literature tice?
hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 vel 2012 15:07 
Forumaš

Kupit skripticu sa prijevodom,to je ova par postova gore, naucit je i to je to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2012 18:52 
Sega mega kul forumaš

dorotea je napisao/la:
Kupit skripticu sa prijevodom,to je ova par postova gore, naucit je i to je to.

danke..skinuta skriptica :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2012 05:43 

Zašto nema dodatnih rokova za eng1?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2012 10:41 
Početnik

nema dodatnih rokova, danas sam ja odgovarala eng 2. ljudi, dovoljna vam je ona skripta sa 50 pitanja, možete reći svojim riječima, ma prof je stvarno ugodna.

profesorica pita pitanja po redu, dakle doslovno koji po redu uđeš, ta pitanja će te dopasti. dakle prvu grupu pita prvih par pitanja, drugu grupu sljedećih par itd..

ukoliko ste dobro odgovorili na pitanja, pita vas još neke stvari za veću ocjenu, tipa: gdje ste naučili englesti, zašto ste upisali pravo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2012 12:03 

na studomatu je ipak stavljen dodatni rok za eng 1,ako kome treba.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2012 15:03 
Sega mega kul forumaš

za eng 2 nema meni na studomatu dodatnog roka,ako neko ima neka javi..hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 vel 2012 20:16 
Forumaš

meni ima ja sam vec prijavila 1. 3.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 12:18 

rokovi se pomiču za tjedan dana jer je prof.odsutna,meni je 19.4.prijavljeno za eng.1
jel netko zna točan datum i sat,roka?
jel zna netko?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 19:36 
Aktivan

može mi neko reći di je skripta za eng2? ne mogu je naći :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2012 10:32 
Aktivan

studentica007 je napisao/la:
može mi neko reći di je skripta za eng2? ne mogu je naći :oops:

Idi na stranicu faksa pa na dokumente pa na nastavne materijale, tamo ti je materijal od 60 stranica koji je izradila profesorica. Mislim (nisam siguran) da skripta po novim pitanjima nije na forumu, nego samo u kopirnici.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 tra 2012 02:27 

studentica000 je napisao/la:
rokovi se pomiču za tjedan dana jer je prof.odsutna,meni je 19.4.prijavljeno za eng.1
jel netko zna točan datum i sat,roka?

jel zna netko???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 tra 2012 18:51 
Početnik

Zna li ko jeli se engleski 2. uci jos uvik po ovoj skripti sta je ima povise ili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 tra 2012 18:58 
Sega mega kul forumaš

luiem je napisao/la:
Zna li ko jeli se engleski 2. uci jos uvik po ovoj skripti sta je ima povise ili?

jes

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 tra 2012 23:15 

jel za eng.1 vrijedi ona skripta od 10 str iz kopirnice još uvijek?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 210 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: