Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 23 stu 2017 08:31.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 768 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: SOCIOLOGIJA
PostPostano: 21 pro 2005 00:36 
김정일

Mr. sc. Zoran Malenica
Ranka Jeknić

S K R I P T A R N I C A

Sluzbene stranice:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=113

Preporučena literatura :

I. varijanta
Haralambos, Michael - Holborn, Martin, Sociologija, Golden marketing, Zagreb, 2002. godine (1. - 5., 9. i 13. - 15. poglavlje);

II. varijanta
Haralambos, Michael - Holborn, Martin, Sociologija, Golden marketing, Zagreb, 2002. godine (1. - 5. poglavlje);
Malenica, Zoran, Bipolarizacija hrvatskog društva, u zborniku radova: Globalizacija i njene refleksije u Hrvatskoj, Ekonomski institut, Zagreb, 2001., str. 229-252;

Predavanja.

Dopunska literatura: Ritzer, George, Suvremena sociologijska teorija, Globus, Zagreb, 1997.
Goričar, Jože, Pregled socioloških teorija, Rad, Beograd, 1969.
Zbornik radova Suvremene sociološke teorije, Sociološko društvo Hrvatske, Zagreb, 1990.
Mouzelis, Nicos, Sociologijska teorija, Jesenski i Turk, Zagreb, 2000.
Durkheim, Emile, Pravila sociološke metode, Naklada Jesenski i Turk - Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb, 1999.
Kuhn, S. Thomas, Struktura znanstvenih revolucija, Naklada Jesenski i Turk - Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb, 1999.
Albert, Michel, Kapitalizam protiv kapitalizma, Školska knjiga, Zagreb, 1995.
Thurow, C. Lester, Budućnost kapitalizma, Mate d. o. o., Zagreb, 1997.
Thurow, C. Lester, Glavom o glavu, Mladost d. d., Zagreb, 1993.
Gore, Al, Zemlja u ravnoteži, Mladost, Zagreb, 1994.
Cifrić, Ivan, Socijalna ekologija, Globus, Zagreb, 1989.
Milardović, Anđelko, Globalizacija i društveni razvoj, Pan-liber, Osijek - Zagreb, 2001.
Meštrović, Matko /ur./, Globalizacija i njene refleksije u Hrvatskoj, Ekonomski institut, Zagreb, 2001.
Robertson, R., Globalization, Newbury Park, London, 1992.
Ilišin, Vlasta, Mladi na margini društva i politike, Alinea, Zagreb, 1999.
Perasović, Benjamin, Urbana plemena, Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb, 2001.
Ilišin, Vlasta - Radin, Furio /ur./, Mladi uoči trećeg milenija, Institut za društvena istraživanja - Državni zavod za zaštitu obitelji, materinstva i mladeži, Zagreb, 2002.
Castells, Manuel, Uspon umreženog društva, I. i II. dio, Jesenski i Turk, Zagreb, 2000. i 2002.
Jordan, C. David, Politika i droga, AGM, Zagreb, 2000.
Vrcan, Srđan, Vjera u vrtlozima tranzicije, Dalmatinska akcija, Split, 2001.
Polšek, Darko - Pavelić, Krešimir /ur./, Društveni značaj genske tehnologije, Institut društvenih znanosti 'Ivo Pilar', Zagreb, 1999.
Kennedy, Paul, Priprema za XXI. stoljeće, Adamić, Rijeka, 2002.
Gellner, Ernest, Nacije i nacionalizam, Politička kultura, Zagreb, 1998.
Giddens, Anthony, The Consequences of Modernity, Stanford University Press, Stanford, 1990.
Mežnarić, Silva /ur./, Etničnost i stabilnost Europe u 21. stoljeću - Položaj i uloga Hrvatske, Institut za migracije i narodnosti - Naklada Jesenski i Turk - Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb, 2002.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2005 16:44 
김정일

Po mnogima ovo je drugi najtezi predmet na prvoj godini (odmah poslje Teorije).Ja se osobno ne bih slozio sa time,ali sto ljudi,sto cudi...Profesor Malenica je iznimno ugodan na ispitu,dapace od svih ispita koje sam polagao,kod njega sam se najbolje osjecao,medutim trazi dosta znanja za prolaz.Ovo je posebno problem kolegama koji se ne mogu dobro izrazavat.Najgora pogreska koju mozete napraviti na njegovom ispitu je da pustite njega da prica.Dakle,ukoliko on pocne pricati o vasem pitanju,vi se odmah umjesajte jer ako ga pustite da nastavi govoriti,on ce odgovoriti pitanje umjesto vas i pocet ce vas cijepidlaciti sa detaljima,a to je vrlo loshe.Ukoliko imate misljenje koje je suprotno od njegovog,nemojte se bojati izraziti ga,jer on uvijek saslusa studente,mozda vam to uzme kao plus.Po pitanju Malenice,cuti cete puno prica po faxu,99 % toga je LAZ.Dakle nece vam pomoci ako na ispit dodete obuceni u crveno,ni ako blatite HDZ i Tudmana,a uzdizete SDP.Jedini nacin na koji cete proci ovaj ispit je rad.Po pitanju Haralambusa nemojte ocajavati,jer postoji jedna sasvim solidna skripta iz njega koja se moze naci u kopirnici preko puta faksa.PReporucam da naucite po njoj,a iza toga procitate Haralambusa cisto da obogatite svoje znanje.Malenic je osjetljiv na svoje clanke,njih preporucam da izvrsno naucite,cak i postotke,jer i njih voli ispitivati.
Vrlo veliki plus kod njega vam je mogucnost polaganja ispita u pred-roku.Sredinom drugog mjeseca Malenica odrzava mali kolokvij,osobe koje ga poloze dobivaju pravo da odgovaraju prije ljetnog ispitnog roka.Obicno vam daje pravo da odgovarate 5-7 dana prije 01.06 ali
dobitak nije u vremenu,nego u tome sto je dosta popustljiviji prema vama.Malenica vrlo precizno biljezi sto ste odgovarali,tako da je ponekad znao pitati ljude u 5 mjesecu,ono sto nisu znali na kolokviju.Josh jedan savjet,ako vam Malenica ponudi da dodete odgovarati za visu ocijenu,NIKAD NIKAD NIKAD to nemojte prihvatiti.Puno mojih kolega je tu lekciju naucilo na tezi nacin.Narucit ce vas opet za par dana,pa onda opet za tjedan i tako ce vam proci rok,a vi i dalje morate uciti sociologiju.Ljudi su takoder znali padati taj ispit,i to nakon sto su opusteno dosli odgovarati za visu ocijenu,pa su morali sve od pocetka uciti...
Malenica vam padove ne upisuje,tako da se ne morate bojati da ce te doci do komisije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2006 21:17 
Forumaš

mislim da je ovo poprilično velik ispit, ali nije toliko težak koliko ljudi drže (iako nije na meni da sudim).

Profesor je i više nego korektan, odgađa do mile volje (ako je to zapravo usluga), također, na ispitu se stvarno osjećaš kao osoba, pa makar i pao.

Ono što profesor voli jest da si kritičan (zaboravi ono samo crvena boja), ali naravno, podrazumijeva se da sve argumentiraš, ili bar pokušaš argumentirati.
Također profesor jako cijeni svoje članke, za koje preporučam da ih dobro naučiti (netko je rekao da su zanimljivi, slažem se, a dodao bih da su lako pamtljivi).
Uz članke, odlično se moraju znati predavanja, te ako ste slušali seminar profesora onda će vam to sigurno dobro doći, jer ste vjerojatno raspravljali o mnogim temama, o kojima ćete moći dodatno pričati na ispitu.
Iz knjige se moralo dobro znati drugo poglavlje, te četvrto relativno dobro. Kod petog se već moglo i malo okolišati, a treće nije bilo baš važno (iako je zanimljivo ;) ).
Međutim, ono što je po meni najvažnije, je da ste informirani o politici, stanju u državi, općenito stanju u svijetu, jer mi se činilo da mi se to kod ovog ispita jako isplatilo...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 vel 2006 02:31 
Početnik

Definitivno preporučam predrok. To ne sam za sociologiju već za sve predmete jer su tu profesori uvijek popustljiviji i to ne samo za prolaz već i za veću ocjenu.

Spremao sam ga oko 25 dana i dobio 5. Nemojte bit jedan od onih majmuna koji uzmu samo knjigu jer je to klanje. U kopirnici se uvik nađe dobra skripta od tekuće godine. Predavanja triba naučit detaljno, a knjigu se može i iz skripte. Ja sam učio iz knjige i previše se izmrcvario. Nemojte štrebat sve one autore već onako problemski lekciju po lekciju. Nekoliko dana pred ispit sam mu se došao štekat na konzultacije i pitao ga da mi pojasni ideju tamo nekog ili me uputi na literaturu. Bilo je pola stranice o teoriji tog autora, a on se nije mogao sjetiti o kome se radi. Dakle, samo analitično problemski i povezujte cijelu knjigu.

I nije dovoljno samo pričat. Neki s njim ćakulaju 2 sata o pizdarijama i onda im na kraju kaže da su pali. Ako ćete pričat o drugim stvarima obavezno povezujte i nemojte samo prebacivat na događanja u društvu. Pomažu takvi primjeri, ali nećete samo na temelju toga proć ispit.

I da, budite obavezno pristojni. Iako je on dosta prijazan, nije Vam nikakav prika već sveučilišni profesor. Tako je meni u predroku smanjio ocjenu i sav se narobusio nako što sam se nešto pokušao s njim šaliti.

Iskoristit će svaku nesigurnost da vas uvjeri kako ste zasluženo pali. Ima smicalice za zbunjivanje da se vidi koliko ste sigurni. Ono što sam rekao za imena teoretičara u knjizi nikako ne vridi za predavanja koja triba znat riči do riči. A člancima i postotke tako da nijajo nije dovoljno samo jednom ih pročitat.

Inače je sve skupa dosta zanimljivi, otvara neke vidike.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: A ja 4
PostPostano: 10 vel 2006 22:39 
김정일

Čičikov je napisao/la:
Definitivno preporučam predrok. To ne sam za sociologiju već za sve predmete jer su tu profesori uvijek popustljiviji i to ne samo za prolaz već i za veću ocjenu.

Kako koji profesor,neki cak traze vece znanje u predroku nego u velikom roku.No za njega se moram sloziti da je uno pametnije kolokvirati pa na predrok

Čičikov je napisao/la:
I nije dovoljno samo pričat. Neki s njim ćakulaju 2 sata o pizdarijama i onda im na kraju kaže da su pali. Ako ćete pričat o drugim stvarima obavezno povezujte i nemojte samo prebacivat na događanja u društvu.

Tocno tako,ako osjeti nekakvu angaziranost i da razmisljate svojom glavom to je veliki plus.Jedna od stvari na koje morate obratiti pozornost je to da Malenica cuva popis pitanja od kolokvija,pa recimo ako niste znali neko pitanje na kolokviju,zna vam ga opet ponoviti na ispitu.

Čičikov je napisao/la:
I da, budite obavezno pristojni. Iako je on dosta prijazan, nije Vam nikakav prika već sveučilišni profesor. Tako je meni u predroku smanjio ocjenu i sav se narobusio nako što sam se nešto pokušao s njim šaliti.

Ovo vrijedi za sve profesore.Nemoj te si dopustiti neki faux pas tipa oslovljavanja profesora sa ti ili slicno .Oni su se dosta godina trudili da postignu taj svoj status,i vole tu dozu pristojnosti.

Čičikov je napisao/la:
A člancima i postotke tako da nijajo nije dovoljno samo jednom ih pročitat.
Inače je sve skupa dosta zanimljivi, otvara neke vidike.

Sve postotke naucite napamet,jer voli pitati takve sitnice.Meni je u najmanju ruku cudno da na pravnom fakultetu u Zagrebu i Splitu sociologija spada u najteze predmete.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2006 10:16 
Aktivan

ove skripte na netu su odlichne- moram pohvaliti autora i dovoljne su za dio sa predavanja. a mozhesh nachi i skriptiranog haralambosa- raspitaj se po fotokopirnicama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 11:06 
Sega mega kul forumaš

Jedno pitanje za kolegice i kolege sa prve godine vezano za sociologiju.

Da li je dovoljno za prolaz na ispitu uciti iz kjnige Haralambos&Holborn ili postoji jos neka literatura iz koje se treba uciti. Naime, ovo pitam jer sam citajuci skriptu koja je dostupna na forumu ( inace skripta datira iz 2002/03 god. pa nisam siguran koliko je uopce aktualna ) nasao dosta stvari koje se uopce ne mogu pronaci u spomenutoj knjizi H&H ( bar mi se tako cini :roll: ).

I ako netko moze napisati koja je pitanja imao na ispitu.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Pozdrav! Danny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 16:17 
Forumaš

Ta skripta ti je zapravo njegovo predavanje... vjerojatno ti je on promijenio dio predavanja, nešto dodao nešto izbacio, tako da nisam siguran da li je aktualna još uvijek... trebalo bi pitat nekoga tko je nedavno položio sociologiju, da pogleda malo ta predavanja i vidi da li se mnogo toga izmijenilo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 20:36 
Aktivan

dakle: valjda znas da postoje dvije varijante kako polagati sociologiju! prva je samo haralambos (odredjena poglavlja-(od prilike pola knjige)), druga varijanta je - odredjena poglavlja iz knjige (manji broj nego u prvoj varijanti) + predavanja i 2 njegova clanka iz slobodne. ova skripta na netu koliko vidim je s predavanja i dobra je.
studenti se velikom vecinom odlucuju za ovu- 2. varijantu.. eto..
+ postoji i skripta iz tih par poglavlja iz haralambosa i skroz je dobra....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 srp 2006 20:51 
Sega mega kul forumaš

Iskreno, nemam pojma o tim varjantama.
Prvo, iz razloga sto ja tek na jesen upisujem prvu godinu ( ali posto imam vremena vec sada pripremam neke ispite ) pa nisam uopce informiran niti imam kontakta sa studentima, a drugi razlog je taj sto ne zivim u HR pa sam jako ogranicen po pitanju informacija i iskustava. Upravo zato pokusavam preko foruma i dobrih ljudi sakupiti sto vise dragocjenih informacija.
Dakle,ako sam dobro shvatio profesor daje mogucnost biranja izmedju ove dvije varijante, ili..?
Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 14:27 
Forumaš

da tako je... sada sam se i ja sitija, imaš te dvije mogućnosti:
a) knjiga - prije je bilo: 1, 2, 3, 4, 5, 9, 11-13 poglavlje... mislim da je sada nešto kraće
b) knjiga (1-5 poglavlja), predavanja, plus članci profesora

Ti kad dođeš na ispit kažeš profesoru, neposredno prije što te počme ispitivati, koju si varijantu odabrao.

Također, u moje vrijeme skripta koja zamjenjuje knjigu nikako nije vrijedila, i profesor bi jako brzo prokužio da učiš po skripti, pa bi te vraćao u nedogled... mislim da je bolja knjiga (ako se radi o istol (ili sličnoj) skripti).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 07 srp 2006 16:30 
Sega mega kul forumaš

Puno hvala, sada je sve jasno. :D
Obzirom da sam poceo uciti iz knjige ostajem pri prvoj verziji pa kako bude. :(
Jos da netko tko je frisko polagao napise koja je imao pitanja bilo bi super. Cisto radi predodzbe kako izgleda na ispitu. Ono sto me najvise zanima je da li profesor ispituje detalje ( sto ako je slucaj nije ni malo veselo jer ima xy imena i godina te ostalih detalja u knjizi ), ili je pak dovoljno opcenito razumijevanje i poznavanje problematike iz pojedinih poglavlja uz naravno neke najvaznije detalje.

Pozdrav :wink: Danny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2006 09:08 
Sega mega kul forumaš bez života

Danny je napisao/la:
Dakle, trazi se netko tko je frisko polozio sociologiju, ili barem pokusao poloziti da vidimo sto je stvarno potrebno od literature.
Ja sam polozila u 5.mj i pitanja iz knjige su mi bila :
2.poglavlje (stratifikacija)-Mobilnost
4.poglavlje (rasa) - Marxisticko razumijevanje etniciteta
- Primordijalno i mobilizacijsko objasnjenje etniciteta
5.poglavlje (siromastvo) - Kvalitativna istrazivanja siromastva
Pitanja iz predavanja nisam pisala jer si napisao da ces polagati samo po knjizi.
Preporucujem ti da ucis po skripti iz predavanja i ta 4 poglavlja (1.,2.,4.,5.,) jer ima puno manje nego kad ucis cijelu knjigu, a i sam profesor je rekao da je skripta sa predavanja jako dobra..
Ja sam sve ucila po skripti - i predavanja i knjigu i nisam imala problema, cak me pitao za vecu ocjenu..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 srp 2006 09:12 

Danny je napisao/la:
Moze malo pojasnjenje zbog cega bih trebao prvo pripremati rim i teoriju? :roll:
Cini mi se da ni sociologija ne zaostaje za ta dva predmeta sto se tice zahtjevnosti i potrebnog vremena za pripremu ispita.

Ne zaostaje bas, ali Rim ti moze oduzeti puno vremena pogotovo ako se 1. put susreces sa pravom..
Teorija je poprilicno bezbolna ako je polazes preko pismenog, ali ako upadnes u Viskovica moras znati sve.
Kao sto i znas, ne mozes sam birati u kojeg ces prof.odgovarati!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 15:59 
Forumaš

amy je napisao/la:
Ja sam polozila u 5.mj i pitanja iz knjige su mi bila :
2.poglavlje (stratifikacija)-Mobilnost
4.poglavlje (rasa) - Marxisticko razumijevanje etniciteta
- Primordijalno i mobilizacijsko objasnjenje etniciteta
5.poglavlje (siromastvo) - Kvalitativna istrazivanja siromastva
Pitanja iz predavanja nisam pisala jer si napisao da ces polagati samo po knjizi.
Preporucujem ti da ucis po skripti iz predavanja i ta 4 poglavlja (1.,2.,4.,5.,) jer ima puno manje nego kad ucis cijelu knjigu, a i sam profesor je rekao da je skripta sa predavanja jako dobra..
Ja sam sve ucila po skripti - i predavanja i knjigu i nisam imala problema, cak me pitao za vecu ocjenu..

kupila sam neku skriptu iz sociologije, pisana je rukom 180 str. jel ta dobra za dio s predavanja? ja bi učila po ovom drugom modelu jer mi se čini manje? ali s obzirom da sam izvanredni student ne znam jel ta skrtipta ok za onaj dio s predavanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 16:11 

gogolak je napisao/la:
kupila sam neku skriptu iz sociologije, pisana je rukom 180 str. jel ta dobra za dio s predavanja? ja bi učila po ovom drugom modelu jer mi se čini manje? ali s obzirom da sam izvanredni student ne znam jel ta skrtipta ok za onaj dio s predavanja?

Imas 2 skripte-jedna je pisana rukom i to ti je skripta za knjigu(4 poglavlja)i imas skriptu koja je tipkana i ona ti je za predavanja,napisana je prije 2 godine pa provjeri jesu tebi ista pitanja kao sto su u toj skripti.
Ako se odlucis za tu varijantu(4 poglavlja knjige+predavanja+clanci)koja ti je puno kraca nego da ucis cijelu knijgu,dovoljne su ti te skripte,ne moras nista uciti iz knjige!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 16:09 
Forumaš

gogolak je napisao/la:
može pomoć! bliži se rok i panika me vata, dakle, kako ispit izgleda iz sociologije;da li prof. postavi pitanje u vidu naslova ili podnaslova pa ti pričaj ili pita nešto iz samog tog dijela pa ti kontaj, mislim to i da li postavi pitanje pa se imaš vrimena prisjetit ili odma počima sa podpitanjima i pravi nervozu, kako izgleda ispit općenito, nisam nikad izlazila i nemam uopće predodžbu o tom ispitu!

ja sto ti znam sigurno je da je prof. iznimno smiren i imat ces vremena prisjetit se ... jedan je od ugodnijih profesora, nema uopce neke nervoze, cak za uvod malo poprica s tobom...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 16:18 
Forumaš

hvala, baš mi to nekako lipo i smireno zvuči, kad se sitim svih ostalih izlazaka na ispit muka mi je, svaki je bio stresan, a o pojedinim profesorima ne želim uopće komentirat, mislim ionako svi sve znate i svi ste uglavnom sve to prošli.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 18:40 
Početnik

može jedno pitanje...
moglu li oni koji ne idu na seminar, znači ni na kolokvij, izaći u predroku? I po svim ovim odgovorima izgleda da knjiga uopće ne treba već samo skripte tih poglavlja (I,II,IV,V,XV), predavanja i neke njegove članke?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 20:12 
김정일

analena_st je napisao/la:
može jedno pitanje...
moglu li oni koji ne idu na seminar, znači ni na kolokvij, izaći u predroku? I po svim ovim odgovorima izgleda da knjiga uopće ne treba već samo skripte tih poglavlja (I,II,IV,V,XV), predavanja i neke njegove članke?

probat cemo i to saznat na pouzdan nacin-
Edit,tek sam sada procitao pitanje. Predrok je obicno "nagrada" za ljude koji su vise radili ,polagali kolokvije i ucili kroz citavu godinu. Tako da osobe koje nisu izlazile na kolokvij nemaju pravo na predrok.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 22:34 
Forumaš

ja ti ne znam, tribali bi se javit neki što su izlazili možda u 12 ili 9 misecu da nam kažu detalje!ja učim iz knjige i ubija me totalno,imam neke skripte ali nisam uspila dokučit jesu to te koje su dobre i koje su zamjena za knjigu,dakle ako neko zna bilo bi lipo da se javi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2007 16:15 
Forumaš

evo zaletio sam se danas do faksa i pogledao

kolokviju mogu pristupiti svi studenti (prve godine) , može se izac samo jednom, a kolokvij je oslobađajuc

datumi su: 1. 21. 28. veljace i 1. 3. - za ove koji misle izac bilo bi dobro da provjere ovo kao i gradivo koje ce se nalazit u kolokviju ( mislim da su u pitanju 1. 2. 5. i 15. poglavlje)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2007 16:27 
Forumaš

studenti prve godine-da li to vridi samo za njih ili možemo pristupit kolokviju i mi koji imamo samo sociologiju? inače kakva je praksa po tom pitanju, mislim da li ja upće imam pravo na kolokvij?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2007 16:29 
Forumaš

ja sam isto 2. godina, a nemam položenu sociologiju. Mi nemožemo pristupit taman je profesor naletio i rekao mi to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2007 16:35 
Forumaš

ne mogu virovat,pa koji im je bog, zašto,zašto?a tako sam se nadala da ću je možda tako uspit riješit!!! a i on je neki...,pa što bi mu bilo da je i nas pustio na kolokvij. u biti znam; to nam je kazna zato što smo njegov predmet ostavili kao zadnji!!!osjeća se povrijeđen!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 sij 2007 22:23 
Početnik

Dabog je napisao/la:
evo zaletio sam se danas do faksa i pogledao

kolokviju mogu pristupiti svi studenti (prve godine) , može se izac samo jednom, a kolokvij je oslobađajuc

Novo je da kolokviju mogu pristupiti samo oni studenti koji su išli na taj seminar, a ostali ne mogu i to im je Bologna. heh...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2007 17:30 
Početnik

da li netko uopće zna kako izgleda kolokvij kod Malenice, da li ti on zada određeno poglavlje i u tome neki podnaslov pa ti o tome pišeš ili postavi par pitanja i ti odgovaraš na njih nadugo i naširoko........ :?:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 23:27 
김정일

mikistella je napisao/la:
da li netko uopće zna kako izgleda kolokvij kod Malenice, da li ti on zada određeno poglavlje i u tome neki podnaslov pa ti o tome pišeš ili postavi par pitanja i ti odgovaraš na njih nadugo i naširoko........ :?:

davno davno kad sam ja polagao taj ispit profesor bi te pitao konkretno pitanje i ti bi o tome pricao..isto tako se cijenilo kad bi povezivao odredene teorije i ideje..mislim da je to napisano na jednom od prvih postova kako izgleda kolokvij kod

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2007 21:29 

gogolak je napisao/la:
odgodila sam sociologiju,a čujem da je ljudi izlaze po 6-8 puta,može li mi neko objasnit to!

Kolegice bez straha,ljudi jednostavno ne nauce..I meni su svasta napricali da je uzasno tesko polozit pa sam stalno padove upisivala,a kad sam konacno izasla iz prve sam polozila bez ikakvih problema..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: SOCIOLOGIJA
PostPostano: 12 sij 2008 13:12 
No life

Jel možda kogo ima još skriptu iz socjologije?
Imam krajem 2. kolokvij iz 1. 2. i 15. poglavlja knjige, skriptu po knjizi nemaju u one 3 fotokopiraonice a ne da mi se učit iz one knjige tako da bi mi puno pomoglo ako kogo od kolega još ima tu skriptu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2008 12:47 
Početnik

ekipooo,može li neko napisati pitanja koja je dobio na ispitu,iz predavanja i iz knjige(iz prvih 5 poglavlja)?je treba i 15. poglavlje učit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2008 12:54 
No life

koliko ja znam ide ti 1,2 pa 3. ili 4. nisam ti siguran, 15. sigurno i njegova knjiga+predavanja

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2008 21:09 
Forumaš

profesor obicno pita ono sta ste lose napisali na ispitu...plus par pitanja...meni je npr.pita postmodernizam uz neka pitanja iz ispita...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2008 21:15 
Forumaš

amo ljudi pisat sta se bude u pismenom , mislim da bi to nekima bilo od velike pomoci, posto se pitanja cesto znaju ponovit...
evo ja sta se sicam bilo mi je marksizam, korupcija, drustavena distribucija sirmomastva, mislim da je bio najnizi sloj i jos funkcionalistaicka perspektiva stratifikacije...
u pismenom trebate dosta (bar 6 str.) napisat s tim da morate odg na 5 pitanja od 6,i tih 5 mora bit otprilike tocno...profesor daje posebno ocjenu za svako pitanje i svih 5 pitanja moraju bi bar 2...ako npr. odg 4 od 6 i svaki vam je odgovor ocijenjen s 5, pali ste!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 vel 2008 22:11 
Aktivan

čula sam da je izašla neka knjiga od prof. malenice... moram li učit tu knjigu za ispit? ja sam soc. odslušala u šk. god. 2005/2006.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2008 01:06 
-Admin-

anna 2 je napisao/la:
čula sam da je izašla neka knjiga od prof. malenice... moram li učit tu knjigu za ispit? ja sam soc. odslušala u šk. god. 2005/2006.

je, to je nova knjiga članaka njegovih koju je on izda još lani a ti to nemoraš učit jer i ja sam tad odslušala sociologiju i lani je položila kad je već knjiga bila izdana, a nismo je onda tribali učit. ti vjerojatno isto netribaš po toj literaturi nego po onoj koju je on nama da kad smo slušali predmet!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2008 15:56 
Početnik

jel mi moze netko molim vas reci jel za ispit za 2007/08 treba 1,2,4,15 poglavlje i profesorova knjiga ali neki dijelovi,jel mi netko moze reci koji?
Molim vas vazno je...hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2008 10:09 
No life

bruca je napisao/la:
amo ljudi pisat sta se bude u pismenom , mislim da bi to nekima bilo od velike pomoci, posto se pitanja cesto znaju ponovit...
evo ja sta se sicam bilo mi je marksizam, korupcija, drustavena distribucija sirmomastva, mislim da je bio najnizi sloj i jos funkcionalistaicka perspektiva stratifikacije...
u pismenom trebate dosta (bar 6 str.) napisat s tim da morate odg na 5 pitanja od 6,i tih 5 mora bit otprilike tocno...profesor daje posebno ocjenu za svako pitanje i svih 5 pitanja moraju bi bar 2...ako npr. odg 4 od 6 i svaki vam je odgovor ocijenjen s 5, pali ste!

Evo vako,par pitanja za taj njegov pismeni:
iz cega si ucila?jel bitno navoditi socjologe, ko je šta rekao i tako.Jer u knjizi je dosta ćesto navedeno 2,3 gledišta na određenu temu pa sad sta napisat,jel od svakoga po malo ili jednu teoriju detaljno napisat.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2008 15:00 
Forumaš

ovo su jos jedna pitanja koja su bila na pismenom...simbolicki interakcionizam, profil siromasnih prema istrazivanju svjetske banke, townsend, temeljni problemi hrv. drustva, psiholoske teroije rasizma i burzuiziranje...
ucila san iz haralambosa i clanaka...ne tribas svakog sociologa znat je rih ima tonu al ono dosta ih ipak triba znat...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2008 17:26 
Početnik

jel bio netko na roku u 2.mjesecu i jel treba uciti siromastvo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 768 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: