Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 19 vel 2018 20:53.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 878 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 sij 2006 11:24 
김정일

Prof. dr. sc. Silvija Petrić
Mr. sc. Maja Proso

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=139

Preporučena literatura :
1.M. Vedriš - P. Klarić, Građansko pravo, Narodne novine, Zagreb, 2007.
2. Zakon o obveznim odnosima, Narodne novine br. 53/91, 73/91, 3/94, 7/96, 91/96, 112/99,....

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2006 12:38 
Početnik

Točno tako!
Uz još jedan mali tips-Ima nekih stvari i iz općeg dijela ( Tzv. G1 ) koje bi bilo zgodno još pogledati, tipa Paulijanske tužbe ( po novome !), ništetnost, pobojnost, zastaru... sve ono što se spominje i u G2.
I uzeti nešto sobom za pojesti i popiti...onako, dok se čeka da dođeš na red...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 26 ruj 2006 22:22 
Početnik

Jel se netko od vas sjeća ( koji je već polagao ili upravo polaže ) da li prof. Petrić zna ispitivati:

JAVNO OBEĆANJE NAGRADE,
ORTAŠTVO,
VRIJEDNOSNE PAPIRE I
POSLOVODSTVO BEZ NALOGA!?

I što još iz G1 zna pitati osim:
Paulijanskih tužbi,
Ništetnosti, pobojnosti,
Valjanosti p.p. !?

Hvala svima na pomoći!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 21:56 
김정일

Materijalne i pravne nedostatke stvari morate znati od a do ž, ako joj to dobro odgovorite velike su vam šanse za prolaz. Mene pitala kad sam ja polagala do kad će se primjenjivati stari zoo, a od kada novi...
Bitne su vam paulijane, razlozi pobojnosti, ništetnosti pravnih poslova, zastara, sve o pravnim poslovima, imovini....

el netko zna za kakvo izdanje u vezi zoo-a s usporednim prikazom starog i novog zakona , kako vi g2 inače učite, stari i novi pa sami uspoređujete, ukratko , ne mogu na predavanja , kako mi je najpametnije učiti?

uči knjigu i novi zakon,u knjizi imaš uglavnom napomenute sve izmjene, a za olakšat taj proces starog i novog zoo-a odi u kopiraonu preko puta faxa i traži ni više ni manje nego - izmjene zoo-a i to ti je otprilike to...

laracroft je napisao/la:
Danas sam položila. Svakako bilo je ok i pozitivno. Valjda nakon stresa s kaznenim i cijelom drugom godinom, kako gradivo tako i ona, bilo je super. Ona su pitanja sa nasciturusa super i praktički je to sve što se treba znati...sve izmjene su kroz tekstove knjige već komentirane. Služila sam se i njenim slidovima koji su super za ponavljanje i usporedbu zakona i popunjavanje rupa iz knjige/skripte. Koristila sam knjigu i skriptu "Obvezno pravo" koja je malo veća a ima sve iz G1 šta trebate znati ( ništetnost, pobojnost, zastara, pauliane...) Isto tako imam knjigu Gorenca -ZOO sa komentarima i sudskom praksom, super je.
Da sam znala, spavala bih štagod zadnjih dana Very Happy , bila sam tako napeta...

Dali je netko bio na ispitu 12.12.07. koja pitanja su dominirala kakva je prolaznost pozdrav svima koji žele razmjeniti iskustva.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2008 10:31 
김정일

analinaaa je napisao/la:

Zanima me ,da li profesoricu smeta kad se slusa ispit?
Ima li tko iskustva s tim kod nje?

Možeš slušat,samo je moraš pitati odmah na početku kada uzima indexe ako se dobro sjećam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 tra 2008 09:21 
Sega mega kul forumaš

Bila sam na ispitu 22.4. i ovo su moja pitanja:
KONVALIDACIJA,UGOVORNA KAZNA,POSLOVODSTVO BEZ NALOGA,OBJEKTIVNA ODGOVORNOST-kod steta,PREDUGOVOR,MATERIJALNA NEDOSTATCI rokovi-VIDLJIVI i SKRIVENI nedostatci;
Vise se i ne sjecam ali mislim da je to uglavnom to.

Ali evo i par pitanja od drugih-
Pravni nedostatak,puno je pitala objektivnu odgovornost,posebno odgovornost organizatora priredbi,predugovorna odgovornost,subjektivna odgovornost-vrste,krivnja,nistetnost,pobojnost.

Vrijednosne papire i posebno ugovore nije pitala osim PRODAJNI NALOG kod kupoprodaje.

Nadam se da sam bar malo pomogla,a sto se tice profesorice skroz je simpa. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2008 18:12 
김정일

Banderas je napisao/la:
analinaaa je napisao/la:
sto se tice profesorice skroz je simpa. :grin:

Kontradiktorni dojmovi,nekima je profesorica simpa nekima je loša,kome vjerovati? :12:

Meni je ok.. Bila je spremna pomoć i izvlačit ljude koje je mogla bez problema rušiti nakon prvog pitanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 tra 2008 08:15 
Sega mega kul forumaš

Banderas je napisao/la:
analinaaa je napisao/la:
sto se tice profesorice skroz je simpa. :grin:

Kontradiktorni dojmovi,nekima je profesorica simpa nekima je loša,kome vjerovati? :12:

Profesorica mi se sviđala i na predavanjima pa isto tako nisam znala sto da vjerujem dok nisam sama izasla na ispit i uvjerila se da je ok,samo moras nauciti,ali i kad ne znas jedno pitanje mozes proci,sto je dobro,zar ne?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2008 21:12 
김정일

sunshine1610 je napisao/la:
trebam vašu pomoć! ovako, g2 sam prijavila 9.7-rok s interneta, međutim, na listi sam 3.7, a referada mi , naravno, ne želi pomoći! kakve su mi šanse da mi se prof smiluje i dopusti mi da iziđem na datum koji sam i prijavila, jer 3. ja jednostavno ne mogu doći!!!??? i kad bih ja to nju trebala pitati? ili sam već trebala?

Inače je profesorica dopustala odgode,tako je bilo prije godinu dana kada sam ja polagao.
Dal je se ista drasticno promjenilo u tom vremenu,morat ce ti reci netko od ljudi koji su polagali.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2008 13:35 
Aktivan

Mene je pitala Petrićka pitanja su joj bila, pobojnost, novčane obveze, pravni nedostatci, objektivna odgovornost, manje više treba cijelu knjigu napamet nabubat i prolaz je zagarantiran, zna zagnjavit s podpitanjima pa čak se i vratit na stvari iz G1 ali nije zaguljena kao Kačer.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2008 02:43 
Početnik

Dobro Inso evo jedan lagani konkretan primjer-zamislite 7 sati čekanja,želudac ko čvarak i majicu mokru do pupka jer je vani 38C :)

PRIMJER 1.(u biti moji odgovori ukratko)

Cesija ili ustup tražbine?
Cesija je ugovor kojim vjerovnik svoju otuđivu tražbinu prenosi na drugu osobu (novog vjerovnika).

stari vjerovnik - cedent
novi se vjerovnik - cesionar
dužnik - cesus

Razlikujemo:
• dobrovoljna ili ugovorna cesija - koja se odvija temeljem ugovora
• zakonska cesija - temeljem činjenica po sili zakona
• nužna cesija - vjerovnik može biti prisiljen da svoju tražbinu prenese na drugog (kod jamstva regres)

Razlika između zakonske i nužne cesije leži u tome što za zakonsku cesiju ne treba neki poseban cesijski akt, a za nužnu treba.
Za cesiju nije potreban pristanak dužnika, ali je cedent dužan obavijestiti dužnika o izvršenom ustupanju. Ta se obavijest naziva notifikacijom.
U jednom će slučaju za valjanost cesije biti potreban pristanak dužnika. To je slučaj kad su vjerovnik i dužnik tako ugovorili.
Objektom cesije mogu biti samo prenosive tražbine

Odnos starog i novog vjerovnika
- cesijom prelazi na novog vjerovnika tražbina u onom opsegu i u onoj kvaliteti u kojoj je postojala kod cedenta.
Stari vjerovnik odgovara novom za:
• istinitost – veritet tražbine (postojanje tražbine)
• naplativost – bonitet tražbine

Njezina potpitanja
Pričaj o dobrovoljnoj cesiji? ( šturo piše,u biti jednu rečenicu u knjizi vrijedi podcrtati-odvija se temeljem ugovora,pa blejiš što ona želi uopće,pa pitaš da specificira a ona: "Kolega ugovorna cesija!!!")
Kad neće odgovarati za veritet? (kažem kad nije naplatan ugovor(po čl. 442 ZOO točan odgovor) -to rezultira sa "ja gubim vrijeme s vama"

PRIMJER 2
Stjecanje bez osnove?
Stjecanje bez osnove je izvanugovorni obveznopravni odnos....(prekine me instantno dok još naivno zahvaljujem Bogu na normalnom pitanju)

Njezino potpitanje

Jel mora biti obveznopravni odnos? (Ha? Kako bih to trebao znati? U lekciji NE piše)

PRIMJER 3

Evikcija?
Javlja se kad je prenositelj trebao prenijeti pravo vlasništvo na stvari, a nije bio vlasnik. Odgovornost postoji i onda kada je trebalo prenijeti stvar slobodnu od tereta, a pokaže se da na toj stvari postoji neko pravo u korist trećega.
Kod odgovornosti za pravne nedostatke traži se da stjecatelj za njih nije znao niti morao znati, niti je pristao da uzme stvar opterećenu tim pravom.
Odgovornost za pravne nedostatke se naziva i zaštita od evikcije.
Evikcija je svaki pravni akt treće osobe kojim ta osoba na temelju svoga prava isključuje ili ograničava stjecatelja u vršenju prava koje bi ovome po ugovoru pripadalo ili pripadalo bez ograničenja...itd...

Njezino potpitanje
Koja su prava trećih osoba na stvari? (iz građanskog koje sam položio prije 3! godine-->sjetim se jedva služnosti i građenja,a ima ih 8! U biti ČEMU to pitanje ,ako sam iscrpno odgovorio glavno pitanje te na početku ispitivanja 3(!) pitanja iz Građanskog 1?)

PRIMJER 4

Odgovornost za štetu u slučaju nezgode izazvane motornim vozilom u pogonu?
• Za štetu koju pretrpe treće osobe (pješaci, putnici) odgovara imalac stvari po pravilima objektivne odgovornosti
• U sudaru motornih vozila – po pravilima subjektivne odgovornosti.
• Ako je pri tome jedan isključivo kriv – snosi svu štetu
• Ako je krivnja obostrana – svaki imatelj odgovara razmjerno svojoj krivnji
Ako nema krivnje nijednoga – imatelji odgovaraju na jednake djelove

Njezino potpitanje
Kako se odgovara za putnike? (Ne razmišljajući da se NE radi o trećoj osobi kažem po pravilima objektivnoj odgovornosti zbog točke 1 iznad,primjer za putnika NEMA u knjizi nego se spominje jedino u točki 1 --> slijedi galama i bacanje indeksa)

Ergo;
Sve u svemu nakon 34 minute odgovaranja i 3 izlaska na ispit,uzalud znam napamet gdje je šta i na kojoj stranici knjige ,nego mi treba nekoliko godina pravne prakse i bavljenja istom kako bih odgovorio na njezina potpitanja. FRUSTRIRAJUĆE. Ali opet si razmišljam,ako student kao ja o svakom pitanju priča po 10 minuta da ga moraš prekinuti ,onda stvarno nije u meni problem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2008 17:14 
Početnik

moja pitanja
zastara(sve-definicija,pretpostavke,rokovi,zasto)
ugovori u korist trećih
materijalni nedostaci stvari po novom zakonu(kad postoji nedostatak-7)
dalje o odgovornosti za materijalne needostatke
iskljućenje protupravnosti(5)
pa omda razlika nužna obrana krajnja nužda.tko odgovara kod krajnje nužde
subjektivna-objektivna odgovornost za štetu(kad koja)
kod motornih vozila kad se po kojoj odgovara
raskid ugovora zbog neispunjenja
opoziv darovanja
tog se mogu sjetiti,inaće mislim da treba iz knjige ućit,traži da povezuješ i zakljućuješ,malo nezgodan nastup ima ali je fer i korektna
sritno svima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lip 2008 21:43 
김정일

kafka je napisao/la:
Kako se odgovara za putnike kod odgovornosti za štetu izazvanu motornim vozilom jer kolega iz jednog od prethodnik postova tvrdi da mu nije prihvatila odgovor da se odgovara na temelju objektivne odgovornosti, pa ako netko ima volje da to razjasnimo

Nema se šta razjasniti.....
Za štete od motornog vozila u pogonu koje pretrpe treće osobe (pješaci, biciklisti, putnici) odgovara vlasnik vozila po pravilima objektivne odgovornosti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lip 2008 20:18 
김정일

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2008 17:21 
Forumaš

gala385 je napisao/la:
Inso je napisao/la:
kafka je napisao/la:
Kako se odgovara za putnike kod odgovornosti za štetu izazvanu motornim vozilom jer kolega iz jednog od prethodnik postova tvrdi da mu nije prihvatila odgovor da se odgovara na temelju objektivne odgovornosti, pa ako netko ima volje da to razjasnimo

Nema se šta razjasniti.....
Za štete od motornog vozila u pogonu koje pretrpe treće osobe (pješaci, biciklisti, putnici) odgovara vlasnik vozila po pravilima objektivne odgovornosti

To sam i ja mislio,ali je uslijedilo "dakle kolega po vama vozač nije kriv ako mu nastrada putnik?" :)

Bilo je zanimljivo jedan put,pitala je kod zastare može li elektroprivreda tužiti za neplaćeni račun za struju i nakon proteka roka od 1 godine za zastaru isporučene električne energije. Naravno studenti kao studenti odgovore da ne može,jer u knjizi jasno piše da zastara nastupa protekom vremena i nepodignućem tužbe. Ali naravno elektroprivreda može tužiti i nakon 50 godina,jer sud se ne obazire na zastaru, te moramo uložiti PRIGOVOR ZASTARE. To se iz knjige ne može naučiti. A takva su joj većinom podpitanja. :)

ali to je opća stvar, naravno da sud ne vodi računa o zastari pa službenoj dužnosti, već se mora istaknuti prigovor.
zna ona stvarno ponekad pitat neka čudna podpitanja, ali većina ih se da odgovorit ako uključiš mozak.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2008 13:39 
Aktivan

Sad ste me uplašili ja kad san odgovara pitala me relativno normalna pitanja i potpitanja ali nažalost nisan zna vjerujem da ipak odgovori na ta trik pitanja prirodno dođu sami od sebe kad se nauči cijelokupna materija, samo se ne smi bit drzak kad ih počne postavljat i govorit da toga nema u knjizi i ovo i ono

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2008 14:02 
Aktivan

E evo jednog laganog pitanja za koje baš nisam siguran u odgovor do kojeg dolazim koristeći se knjigom, dakle Što sve treba za pismenu formu ugovora? koji sastojci ugovora moraju biti u pismenoj formi. U knjizi nalazim samo da je pravni posao sklopljen u pisanom obliku kada su stranačka očitovanja volje dana pomoću pisanih riječi i pravni posao je sklopljen kada ga strane vlastoručno potpišu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2008 08:19 
김정일

kafka je napisao/la:
koji sastojci ugovora moraju biti u pismenoj formi. .

Essentialia negotii,odnosno cijena i objekt..
AFAIK

Pitanje je nejasno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 16:11 
kafka je napisao/la:
Jel se znaju kad zalomit pitanja iz vrijednosnih papira jer nisam baš primjetio da ih je pitala ovih zadnjih nekoliko puta kao ni ugovore osim prodajnog naloga

Zna pitat vrijednosne papire kad si već 2 zaradi, a ugovore pita:

- Kupoprodaja
- Najam stana (koncesija, razlika usus fructus...)
- Najam o doživotnom uzdržavanju
- ugovor u skladištenju (Skladišnica)
- ponekad ugovor o ortaštvu...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 18:39 
kafka je napisao/la:
OK hvala znači pita vrijednosne papire kad želi dati višu ocjenu od 2

To pita kad ti već skoro upiše ocjenu, to i poslodavstvo bez naloga, stjecanje bez pravne osnove itd...to su već finish pitanja za kraj...ne mora bit da je više od 2!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 21:43 
Evo da budem od koristi kad ste i vi mene savjetovali, dakle pitanja iz G2 ona kako bi rekli alfa i beta, bez ovoga ne idite na ispit uopće jer šanse nemate:

- Načelo Zaštite prava
- Staisfakcija
- Poslovodstvo bez naloga
- Razlozi pobojnosti
- Predugovorna odgovornost
- Razlozi pobojnosti
- Stjecanje bez pravne osnove
- Neimovinska šteta (nematerijalna, razlika, zakon)
- Prava osobnosti (da li je taj broj prava ograničen, objasnit!)
- Clausula rebus sic stantibus (izvanredne okolnosti nabrojit, objasnit)
- Kamata
- Kapara
- Odgovornost za pravne nedostatke i materijalne nedostatke
- Vrste odgovornosti za štetu
- Prijeboj
- Cesija
- Subrogacija
- Evikcija
- Ugovor o građenju (kako se određuje cijena!??)
- Razlika između zakupa i zajma
- Ništetnost
- Ubrojiva poslovna sposobnost
- Oblik pravnih poslova
- Kupoprodaja sa specifikacijom
- Odgovornost kod sudara motornim vozilom
- Presumirana subjektivna odgovornost
- Paulijanske tužbe
- Pasivna solidarnost (aktivna, razlike...)
- Odgovornost poslodavca za radnike
- Novacija
- Konverzija
- Konvalidacija
- Ugovor o darovanju
- Objektivna i subjektivna odgovornost (odgovornost za štetu)
- Zabluda
- Pravni nedostatak stvari
- Ugovor o najmu stana
- Odgovornost za drugoga
- Raskid ex lege
- ugovor o kupoprodaji

Dakle ovo su vam osnovna pitanja, a ako budete sriće kao ja onda vas dopadne tona podpitanja i priči je kraj osim ako niste lumen i imate G1 i G2 i malo trgovačkog prava u malom prstu. Sretno svima i nadam se da sam pomogao, ako neznate koje pitanje samo recite ja ih znam napamet svih pa mi "uzalud trud svirači" :cry: :(

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2008 23:19 
김정일

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 srp 2008 14:52 
kafka je napisao/la:
Pa di je to načelo zaštite prava

Piše sve u knjizi! To je početak gradiva, samovlasna zaštita prava itd itd...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2008 09:18 
Aktivan

Stvarno se nemojte zamarati time šta je koga pitala jer definitivno pita sve što je u knjizi osm možda malo malo malo manje ugovore i vrijednosne papire, stjecanje bez osnove i poslovodstvo bez naloga ali i to može lako uletit stoga preporučan naučit cijelu knjigu napamet jer sve je povezano.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2008 18:40 
Forumaš

kafka je napisao/la:
Bio sam ja na ispitu malo je čjudi prošlo možda 3,4 od 30ak bar dok sam ja bio tamo. Pitanja su bila imovina(imovina kao pravna kategorija i na koji način pruža jamstvo vjerovniku za namirenje tražbine) fakultativne obveze, sub obj odgovornost(što, kako, zašto). Profesorica je jako zeznuta al imam dojam da se može proći.Ja sam se malo zbunio oko 3 pitanja pa zato nisan proša ali da sam ga znao sigurno bi sve prošlo OK.Potpitanja su također bila jako gadna al iz ovih pitanja šta san ih zna zna san odgovorit i na potpitanja a subj i obj odgovornost san slabije naučio pa su mi i potpitanja bila nejasna čak toliko da ih nisan ni upamtia.Sve u svemu valja bit optimist.

ona vrlo često pita razliku između subj. i obj. odgovornosti, taj dio stvarno treba dobro naučit i shvatit... ja sam položio zato jer sam to odlično znao.
a mene je bila pitala i slučajeve solidarne odgovornosti po zoo-u, ima ih točno 9, ja sam rekao 4 i bila je zadovoljna :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 04:27 
Početnik

Ma ima dosta prica i pricica. Kao pita u detalje...pita sve zivo...Taman jedan lik izlazi s njezinih vrata i normalno odma susur: Sta te pitalo...Sta te pitalo. Lik kaze: ma bizi, ne znam koji joj je danas..pitala me cesija ili tako nesto.?! a sta je najgore i ovi se cude sta su bili isprid. Ovi izasa ispit i nikad cua za cesiju!!! Po meni predmet uopce nije tezak...samo procitaj, nauci definicije i naravno, podrazumijeva se da si kuzia to sta si procita

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2008 18:35 
김정일

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lis 2008 09:21 
김정일

ninay je napisao/la:
je li ima neke razlike u težini materije građansko I i građansko II...

G1 je pizdarija (materija) u usporedbi sa G2.
G1 je u osnovi jednostavan, imas 10-15 tužbi,rokova,nesto malo služnosti,Zk knjiga i nasljednog...
Obveznog prava ima masu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2008 19:22 
김정일

ssuzanaa je napisao/la:
Koliko se isplati ići na predavanja iz g2, ima li smisla ili da ostanem doma? :wink:

Hmmmmm... po meni su na trećoj godini najkorisnija predavanja iz KPP (iako sam to kasno shvatio :oops: )
Ako imaš viška vremena, i čistu drugu godinu otidi malo ne predavanja i pogledaj jel ti pašu. Na kraju se sve to ionako svodi na učenje ZOO-a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2008 22:35 
Početnik

Zanima me da li sad postoji neka nova knjiga iz G2, s obzirom da ja imam izdanje iz 2006?što se to moglo od tad promijeniti? zbilja mi se ne kupuje nova knjiga, s obzirom da bi to sad bila treća koju kupujem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2008 19:26 
김정일

Magistar je napisao/la:
Inso je napisao/la:
Magistar je napisao/la:
maichi je napisao/la:
meni nitko ne odgovara :(

e to ti stvarno ne znam.ja ucim iz one iz 2006.

2006 izdanje je ono sa zelenim koricama,jelda=?

da,ne znam jel postoji uoce novije

Postoji, izdanje iz 2008 sa zlatnim ili žutim koricama.
Odokativno, zadnje izmjene ZOO kojih se ja sjecam su nastupile 2005 godine, pa bi valjda ta knjiga iz 2006 trebala biti dobra.
Neka jos netko tko je u toku potvrdi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 11:38 
김정일

supertovar je napisao/la:
@Inso

Ma ne isplati se ta nova knjiga još, jer dovoljno je uzet komentar zakona, a ima samo izmjene i dopune...makar ne znam što je sad ja kazem kad sam ja polozio u 6 mjesec!

Ne znam stvarno, niti jedan komentar ZOO kojeg sam ja vidio nije bio ispod 1000 kuna :wh
Valjda postoji i nesto jeftinije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2009 13:30 
Forumaš

jelenaa je napisao/la:
Ako sam prijavila za prvi dio roka,a želim odgodit za drugi dio dal profa upisuje pad ili ne, i hoće li uopće odgodit?

Odgodit će, meni nije upisala pad, samo ti kaže datum kad doći u drugom dijelu roka, s tim da joj se javiš najkasnije na datum kad ti je ispit prijavljen.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2009 23:09 
Početnik

koliko su zastupljena pitanja iz ugovornih i izvanugovornih odnosa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 vel 2009 08:51 
Forumaš

koliko čujem u zadnje vrime nije baš nešto pitala ugovore osim kupoprodaje, najma...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2009 16:47 
bam je napisao/la:
Imam neka pitanja koja su bila u ovom roku pa evo ako nekoga zanima

Prekid zastare, evikcija posljedice, viša sila, jednostrani raskid ugovora, razlozi ništetnosti, vrste kompenzacija, osnove isključenja protupravnosti, subjektivna i objektivna odgovornost, kupoprodaja, razlika najma i zakupa, ugovorna kazna, stjecanje bez osnove,vrste šteta, nematerijalna šteta, zabluda kao uzrok pobojnosti, prijevara, pravne radnje dužnika na štetu vjerovnika, sadržaj odgovornosti za materijalne nedostatke stvari, cesija, ponuda pravni učinci, odgovornost roditelja za maloljetno dijete, načini prestanka ugovora, pasivne solidarne obveze, prekomjerno oštećenje, vrste kamata.

Ljudi ne zamarajte se oko pitanja, ovo UVIK pita i SVAKOGA, ovo je slicno kao i KPP moras sve znat da bi prosa, osim ako nemas sricu pa te ne ubode taj dio inace kad ne znas nema dalje, zato listajte sto vise mozete!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2009 13:34 
Forumaš

Naravno da to pita uvik i svakoga, to su osnovna pitanja. Ali ne znam je li se to potrefio takav dan ali je prof. je bila odlična, dilila petice , četvorke, trice, najmanje je bilo dvica i padova. :sok: :sok:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2009 12:29 
Forumaš

Pitanje: vrste materijalne štete po ZOO? Jel to umanjenje nečije imovine (obična šteta) i sprječavanje njezina povećanja (izmakla korist)?? Tko zna, help?!! THX!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 svi 2009 19:42 
Forumaš

miranda je napisao/la:
skripta koja je na nasciturusu je skroz dobra i po njoj uči dosta ljudi,pisana je skroz po knjizi

Po vlastitom iskustvu znam da profa pita sve iz knjige i to detaljno...na par postova prije su rekli da skripta nije dovoljna, ali tko zna...probaj pa javi!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2009 00:05 
Aktivan

znam da ljudi prolaze po toj skripti,skroz je pisana po knjizi i dovoljno je opširna ,a ti lipo uzmi knjigu i riješena stvar

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 878 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: