Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 vel 2018 03:35.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 826 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 pro 2012 00:28 
Početnik

Animus je napisao/la:
ludko je napisao/la:
kolika je mogucnost da se ista pitanja ponove 17-tog? :)

Koliko sam ja cuo, nikakva :D
Imas par postova gore je neko stavio pitanja koja se vrte i njih nauci i bez problema prolazis ;)

aa sr*nje :)
jeel trazi bas opsirne odgovore ili se moze polovicno na vise pitanja odgovorit za 2? :DD

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 01:42 
Aktivan

A ono, ne moraas sad ti napisat sastav o svakom pitanju. Al nekih 5,6 pravih recenica koje pokazuju onu najvazniju bit ce biti dovoljne.
Al onda moraju biti prave i dobro napisane, a ne nesto bezveze nabacano cisto da nesto pise. U svakom slucaju bolje sto vise napisat :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 01:47 
Početnik

Animus je napisao/la:
A ono, ne moraas sad ti napisat sastav o svakom pitanju. Al nekih 5,6 pravih recenica koje pokazuju onu najvazniju bit ce biti dovoljne.
Al onda moraju biti prave i dobro napisane, a ne nesto bezveze nabacano cisto da nesto pise. U svakom slucaju bolje sto vise napisat :)

a nista uvatit se knjige onda sad ovih par dana i molit boga da dopadnu pitanja koje san "naucija" :) falaa na odgovorimaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 16:28 
Aktivan

Ma do 17. imas vremena naucit za 5, nemoj se brinuti. Samo nauci i to je to :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 17:55 
Početnik

Animus je napisao/la:

haha odlicno! :5
da i vanredni san studen pa neman pojma sta se desava na faksu, jel potrebna ikakva prijava ili nesto za taj ispit ili samo dodem? to san skroz zaboravija pitat a najvaznije mi je haha :facep:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 18:13 
Početnik

ludko je napisao/la:
Animus je napisao/la:

da i vanredni san studen pa neman pojma sta se desava na faksu, jel potrebna ikakva prijava ili nesto za taj ispit ili samo dodem? to san skroz zaboravija pitat a najvaznije mi je haha :facep:

nemoraš ništa prijavljivat samo dodješ :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2012 18:28 
Početnik

brucošicakž je napisao/la:
ludko je napisao/la:
Animus je napisao/la:

nemoraš ništa prijavljivat samo dodješ :popcorn:

fala ti lipa :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 09:42 
Aktivan

kolege jel se može taj prvi kolokvij riješit s nekom skriptom osim bartulovićeve?? u stisci san s vrimenom a i Bartulović je malo nepismen u nekim dijelovima skripte :D našla sam neku skriptu s nasciturusa za prvi i drugi kolokvij. ima tko da je iz toga učija?? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 11:11 
Početnik

bartulovic je sasvim dovoljan,nauci ona pitanja sta se ponavljaju,i u pon su bila,samo se nadam da se nece ponovit...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 13:07 
Početnik

matax00 je napisao/la:
bartulovic je sasvim dovoljan,nauci ona pitanja sta se ponavljaju,i u pon su bila,samo se nadam da se nece ponovit...

pa sta nije bolje da se ponove? :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 15:17 
Početnik

ako ti nije do prosjeka nauci skole i reforme,to ti je za 2, 5-6 recenica, i ja sam brucos ali sam pricao sa dosta studenata koji su to polozili i rekli su da se ne ponavljaju,ali nemoj me uzimat za rijec,nauci ta sta se vrte u krug i nece bit problema :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 15:42 
Početnik

matax00 je napisao/la:
ako ti nije do prosjeka nauci skole i reforme,to ti je za 2, 5-6 recenica, i ja sam brucos ali sam pricao sa dosta studenata koji su to polozili i rekli su da se ne ponavljaju,ali nemoj me uzimat za rijec,nauci ta sta se vrte u krug i nece bit problema :)

znaci na svakom testu je makar jedna skola i reforma?
ma vise od 2 netriba :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 15:46 
Početnik

u 99% slucajeva :) jer ako ne bude bit ce problema hahaha,za svaki slucaj nauci i sudski postupak u anteni,jer sam vidio da su i njega u neki smjestili,na dosta ranijim postovima je jedan lik dao pitanja,tj primjere kolokvija pa mozes vidit :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 15:49 
Početnik

matax00 je napisao/la:
u 99% slucajeva :) jer ako ne bude bit ce problema hahaha,za svaki slucaj nauci i sudski postupak u anteni,jer sam vidio da su i njega u neki smjestili,na dosta ranijim postovima je jedan lik dao pitanja,tj primjere kolokvija pa mozes vidit :D

hahah bas to, nadan se da nece biti tog 1% u ovom slucaju haha. triba nekako proci ovo kad vec nisan rimsko :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 21:36 
Aktivan

Francuska elegantna škola, škola prirodnog prava, historijska škola
sve 4 reforme + sudski postupak u Ateni
Sve o Njemačkoj
Uvijek budu 3 pitanja iz ovih stvari sto sam naveo, i ocijena 3 se moze dobiti ako se nauci gore navedeno :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2012 23:58 
Početnik

Animus je napisao/la:
Francuska elegantna škola, škola prirodnog prava, historijska škola
sve 4 reforme + sudski postupak u Ateni
Sve o Njemačkoj
Uvijek budu 3 pitanja iz ovih stvari sto sam naveo, i ocijena 3 se moze dobiti ako se nauci gore navedeno :5

fala kralju :celebrate

edit: getingenska skola se ne spominje nigdi znaci mala vjerojatnost da bude? jer vidin da je niko nigdi nije navea :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 10:13 
Aktivan

Ma samo ove 3 100%
one su najvažnije i sad u ponedjeljak ce bit il historijska il francuska garantiram :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 15:16 
Početnik

vanredno sam ,a pisa sam 10og kolokvij, pa me samo zanima, sta je rekla kad ce rezultati tog kolokvija? sve odjednom ce objavit ili?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 16:32 
Početnik

Može li se doći 17. na kolokvij i jednostavno pogledati pitanja te otići sa kolokvija tj. odustati, te se opet pojaviti 7. i pisati taj kolokvij bez ikakvih posljedica?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 21:06 
Aktivan

Inc. je napisao/la:
vanredno sam ,a pisa sam 10og kolokvij, pa me samo zanima, sta je rekla kad ce rezultati tog kolokvija? sve odjednom ce objavit ili?

Vama koji ste pisali 10. kolokvij bi trebali rezultati biti sad ovaj ponedjeljak, tako je barem Radić reko :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 21:07 
Aktivan

ius ultra je napisao/la:
Može li se doći 17. na kolokvij i jednostavno pogledati pitanja te otići sa kolokvija tj. odustati, te se opet pojaviti 7. i pisati taj kolokvij bez ikakvih posljedica?

Da, dodes na kolokvij i napises pitanja i ako ne znas ili ne zelis pisati samo predas papir i odes sa kolokvija i to je to :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2012 22:49 
Početnik

Animus je napisao/la:
Vama koji ste pisali 10. kolokvij bi trebali rezultati biti sad ovaj ponedjeljak, tako je barem Radić reko :cheers

Zahvaljujem! :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2012 16:42 
Početnik

evo jedno priglupo pitanje. znaci u skripti pise Efijaltove i Periklove reforme, e sad u tim pitanjima stoji samo Periklove reforme. da li se to odnosi onda na cili taj tekst ili samo na dio teksta u kojem se spominje periklo? mislin nije problem nikakvi naucit sve al eto cisto reda radi da znan da mozda nebi bilo da napisen sve pa da profesor lipo sve prikrizi jer spominjen efijalta u periklovim reformama? :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2012 20:35 
Aktivan

ludko je napisao/la:
evo jedno priglupo pitanje. znaci u skripti pise Efijaltove i Periklove reforme, e sad u tim pitanjima stoji samo Periklove reforme. da li se to odnosi onda na cili taj tekst ili samo na dio teksta u kojem se spominje periklo? mislin nije problem nikakvi naucit sve al eto cisto reda radi da znan da mozda nebi bilo da napisen sve pa da profesor lipo sve prikrizi jer spominjen efijalta u periklovim reformama? :ROFL

PERIKLOVE REFORME
Uvodi dnevnice za sudjelovanje u ekleziji, bulama i heliaji zbog manjka ljudi. Atenski građanin je samo onaj ko je potomak oba roditelja atenjanina . Uvodi se grafe paranomon ili javna tužba protiv zakona ili prijedloga zakona(preteča ustavne tužbe). Godine 411. p.n.e. utemeljeno je vijeće četiri stotine i tzv. Teramenovim ustavom su ukinute neke demokratske ustanove, ali već 410. demokracija je obnovljena. 146. p.n.e. Atena postaje dio Rimske imperije.

Evo kolega ovo vam je najvažnije za Periklove reforme, ako vi smatrate da je jos nesto vazno slobodno si nadodajte :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2012 21:18 
Početnik

Animus je napisao/la:
ludko je napisao/la:

PERIKLOVE REFORME
Uvodi dnevnice za sudjelovanje u ekleziji, bulama i heliaji zbog manjka ljudi. Atenski građanin je samo onaj ko je potomak oba roditelja atenjanina . Uvodi se grafe paranomon ili javna tužba protiv zakona ili prijedloga zakona(preteča ustavne tužbe). Godine 411. p.n.e. utemeljeno je vijeće četiri stotine i tzv. Teramenovim ustavom su ukinute neke demokratske ustanove, ali već 410. demokracija je obnovljena. 146. p.n.e. Atena postaje dio Rimske imperije.

Evo kolega ovo vam je najvažnije za Periklove reforme, ako vi smatrate da je jos nesto vazno slobodno si nadodajte :popcorn:

ajmeee fala kolegaaaaa :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 02:05 
Početnik

ima li nas još koji ćemo ići na rizik i naučiti samo sve škole i sve reforme i nadati se dvici ? lipo bi bilo da upali :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 12:19 
Aktivan

bona Fides je napisao/la:
ima li nas još koji ćemo ići na rizik i naučiti samo sve škole i sve reforme i nadati se dvici ? lipo bi bilo da upali :D

Naucite i Njemacku: državno uređenje, izvori prava, stvarno pravo i kazneno. Nema puno, a dobro je napisat 3 pitanja za svaku sigurnost ukoliko nes pođe po zlu sa ova prva dva :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 13:55 
Početnik

Animus je napisao/la:

Naucite i Njemacku: državno uređenje, izvori prava, stvarno pravo i kazneno. Nema puno, a dobro je napisat 3 pitanja za svaku sigurnost ukoliko nes pođe po zlu sa ova prva dva :thumbsup

hvala kolega :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 14:50 
Početnik

ja vjerojatno jer mi u skripti fali nekoliko strana i to bas kod Njemacke tako da pola njemacke nemaan haha..
ae i nisan ucija ovu skolu i reformu koje su bile na prethodnom ispituu sad neznan koliko je to pametno haha :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 14:58 
Početnik

ludko je napisao/la:

ja vjerojatno jer mi u skripti fali nekoliko strana i to bas kod Njemacke tako da pola njemacke nemaan haha..
ae i nisan ucija ovu skolu i reformu koje su bile na prethodnom ispituu sad neznan koliko je to pametno haha :wh

Ako ko od vas ide na ispit iz OPP-a naucite ovo, i zagarantiran prolaz (ja sam samo to ucila prosle godine i dobila 3 :) )

- skole
-postupak u ateni
- reforme
- sudstvo u sad-u
- franacki ustroj drzave
- mleci ustroj drzave
- u bizantu onih nekoliko zakona sta su doneseni
- engleska, sudstvo, podjela vrsta prava

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 15:12 
Početnik

pravnica92 je napisao/la:
ludko je napisao/la:

Ako ko od vas ide na ispit iz OPP-a naucite ovo, i zagarantiran prolaz (ja sam samo to ucila prosle godine i dobila 3 :) )

- skole
-postupak u ateni
- reforme
- sudstvo u sad-u
- franacki ustroj drzave
- mleci ustroj drzave
- u bizantu onih nekoliko zakona sta su doneseni
- engleska, sudstvo, podjela vrsta prava

sta nije SAD i engleska novi vijek? a koliko san tu moga vidit pise da je do novog vijeka ovaj kolokvij neman pojma mozda grisinn

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 15:27 
Aktivan

Kolegica je mislila na ISPIT, a ne na kolokvij :thumbsup
Prvi kolokvij je do 100-te stranice i to je to :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 16:20 
Početnik

Animus je napisao/la:
Kolegica je mislila na ISPIT, a ne na kolokvij :thumbsup
Prvi kolokvij je do 100-te stranice i to je to :5

jebiga moj bed nisan cita dobro :s

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2012 17:59 
Početnik

ludko je napisao/la:

nisam ni ja, i čitajuci starije postove, nikad se ne ponavljaju pitanja u dva kolokvija zaredom ( druga prica je onaj zadnji rok u 1 misecu).
naucila sam historijsku, francusku skolu, i glosatore i postglosatore + sudski postupak u ateni za svaki slucaj,
te tri reforme -klistenova , drakonova i periklova.
to sam naucila u cca 3 sata, citajuci ponavljajuci pisuci, sutra jos ponovit i tjt. trece pitanje pokusat prepisat.

a sad, subota je i vrijeme za party :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2012 20:58 
Aktivan

Kolege kad je sutra kolokvij???? :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2012 21:47 
Početnik

Mary lu je napisao/la:
Kolege kad je sutra kolokvij???? :D

ista stvar me zanima taman krenija pitaaat :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2012 22:26 
Aktivan

U 10 sati ujutro :noc:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2012 13:01 
Početnik

:thumbsdown ja neznan s kin se ona ruga na kolokviju al pitanja su katastrofa bila niti reforme niti skole niti sudstva u ateni. sranje tesko. jos ceka od 10 uri do 12 jer nas je dililo nonstop u grupe.strasno po'ed :evil:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2012 13:09 
Početnik

ludko je napisao/la:
:thumbsdown ja neznan s kin se ona ruga na kolokviju al pitanja su katastrofa bila niti reforme niti skole niti sudstva u ateni. sranje tesko. jos ceka od 10 uri do 12 jer nas je dililo nonstop u grupe.strasno po'ed :evil:

ovo je pouka ostalim generacijama ( a i nama) da ne ucimo '' ono sto uvijek bude i sl.'' nego SVE. dakle , kolege gore koji su pisali naucite to to to i dovoljno za 2 , e jbg nije nas zapalo :thumbsdown

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 pro 2012 13:14 
Početnik

ludko je napisao/la:

ovo je pouka ostalim generacijama ( a i nama) da ne ucimo '' ono sto uvijek bude i sl.'' nego SVE. dakle , kolege gore koji su pisali naucite to to to i dovoljno za 2 , e jbg nije nas zapalo :thumbsdown

preeloše! niti priblizno nicemu ovome sa foruma.. ono dopadne me jeb*na Ugarska pff :funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 826 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: