Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 16 lis 2019 06:30.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 424 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 srp 2011 18:55 
Aktivan

A evo ja sam napravio tu skriptu od 22 str. odgovorio sam sva ova pitanja, sluzio sam se "vama" hehehehee, skriptama, knjigom, netom itd...sad sidim na balkonu i čitam je jedno 50 puta, valjda ostane barem pola do sutra. A ako polozim po njoj stavljam je na forum da se ljudi mogu posluzit da budem kolegijalan kao jane doe i Danny koji su puno pomogli, hvala vam ekipa, sutra će bit milijun ljudi zar ne?!

Samo da vas još pitam, ove odgovornosti, je li ih učite ovako kao tablice, samo tko, kad, s čim ili sve lipo objasnit, kad se odgovara za što, i par rečenica sažetih ?
Ja sam naučio i ove definicije, makar su jako smislene i lake, doslovno i svojim ričima bi ih znao čovik samo da ih jednom pročita, valjda sutra neće pitat nešto što nisam naučio, a koja sam pegula :))))))
Još 4 ispita do kraja, učio sam Pomorsko od prije, ali sam pao kao kruška jer nisam znao za ova pitanja i sistem kako pita asistentica, sad sam puno više siguran u pitanja, samo sam učio premalo, skriptu sam pisao jutros do 5h a danas čituckam i ponavljam, we will se :P :P :D
Uglavnom hvala vam još jednom!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2011 19:44 
Forumaš

ja odgovornosti učim tako da npr kod poduzetnika nuklearnog broda napišem objektivna kauzalna,kad ne odgovara,konvencija..i to je to.onda nadodajem di šta triba jer mi se drukčije miša ,a one tablice šta su mi u skripti su mi bezveze..njih sam eliminirala
kod nje sam odgovarala osiguranja i bila je ok,ovo je daleko više gradiva ali ona mi se čini ok..
ja sam učila cilih 5 dana,a šta da ti kažem...bubam napamet a to mi ne ide nikako..mada ima stvari di možeš pričat svojim ričima (tipa hipoteka-već je poznata otprije pa malo modificiraš) a vidit ćemo..malo vrimena-bubanje napamet nekako ne miriše na dobro...
ne virujem da će nas sutra biti puno..nadam se da neće volim past u 9 nego u podne

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2011 21:35 
Aktivan

jane doe je napisao/la:
daj bože
oxano jel se meni menščini ili si ti u ovim pitanjima priskočio havariju,brodske isprave,uvjete za postat član posade...ili bolje da to zanemarimo i ovako ih je masu...

Na pitanjima fale, ali sam ih naučio i odgovorio u moju skriptu :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2011 22:38 
Aktivan

jane doe je napisao/la:
nadam se da mi neće tribat ta tvoja skripta tj da ču sutra to rješit,ali mogla bi biti neloša...barem za ponoviti...

A slušaj to su pitanja koja se stalno vrte, ali kad pogledaš to je u biti i cila knjiga i skripta ujedno, sve iz nje se mora znat na pamet, nema pocrtavanja tako da i nije baš malena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 srp 2011 21:20 
Forumaš

položila ,pitanja-solas,odgovornost poduzetnika nuklearnog broda,zakon za cestovni promet,odgovornost kod prijevoza tereta ,pomorski agenti , osposobljabanje broda za plovidbu... ,sve u svemu ugodan ispit ugodan profesor
oxano i danny ,hvala...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 srp 2011 08:39 
Forumaš

oxano ,uopće ti nije nimalo gej ona majica..jesi ufatio katamaran?? čestitam
danny,ja sam izvanredni student, lik koji je sa mnom odgovara je redovni,pa je njega pita neke stvari o solasu za koje ja nikad čula,pita i mene i kad je vidio da sam izvanredni onda je reka da je to s predavanja pa da to samo redovni tribaju znat..tako da sam ja rekla godinu protokole i na šta se odnosi i to je to,
inače,jako ugodan,ne traži dlaku u jajetu malo više pita opće prometno ali samo osnovno,par rečenica i dosta ,ništa više od one skripte od 133 strane ne triba po meni

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2011 13:13 
-Admin-

Profesor:
Unutarnja plovidba u detalje
Zracni promet u detalje
Multimodalni i izravni prijevoz u detalje
Ugovor o preinaci broda u detalje
Time charter i zakup u detalje
Solas u detalje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ruj 2011 17:12 
Početnik

Odgovarala sam u petak 23.9. kod prof Amižić. Dvoje nas je bilo unutra i ovo su pitanja kojih se sjećam od obje, a nisam ih primijetila prije na forumu:
1. stojnice i vrijeme predaha
2. obalna straža
3.koji zakon regulira unutarnju plovidbu

ostalo je sve s foruma -
4.multimodalni prijevoz (mozda i direktni),
5.odgovornost brodara za smrt ili tjelesnu ozljedu ( sva tri slučaja - dobro su objašnjeni u skripti od onih 70ak stranica, negdje na pocetku),
6.marginalne klauzule,
7.pomorski privilegij,
8.razlika građanske i pomorske hipoteke (iskorištavanje broda kod pomorske)
9. u kojim sve slučajevima postoji objektivna odgovornost brodara ( izuzetni slučajevi, nautička greška, požar - ostalo je pretpostavljena krivnja)
10. do kad traje odgovornost za osposobljavanje broda prema haag i hamburg
11. pismo spremnosti

eto to je sve čega se sjećam, vrlo ugodna profesorica. Pitanja su tako koncipirana da zahtjevaju recenicu dvije. Ja nisam znala jendo pitanje, dobila sam 4. I druga kolegica je prošla ali ne nam koliko je dobila. Odgovarale smo zajedno oko 20 minuta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ruj 2011 12:32 
Početnik

nakon šta san pročitala cilih 8 str foruma još mi nije jasno pa bi bila zahvalna ako netko može pomoć.
ovako san ja svatila:

1. knjiga-> Suvremeno Hr pomorsko... ili Plovidbeno pravo (koliko san skužila većina uči po ovoj drugoj , pa me zanimalo zašto kad je ona starija i potrebno je nadopunjat i minjat zbog izmjena '04? al je toliko bolja od ove prve da se to isplati? )
2. zakoni koji i šta? samo izmjene PZ?
3. dali je za općeprometno još uvijek dovoljno samo one 3-4 str?

ajde pliiiiz odg

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2011 09:18 
-Admin-

kvrcko je napisao/la:
1. knjiga-> Suvremeno Hr pomorsko... ili Plovidbeno pravo (koliko san skužila većina uči po ovoj drugoj , pa me zanimalo zašto kad je ona starija i potrebno je nadopunjat i minjat zbog izmjena '04? al je toliko bolja od ove prve da se to isplati? )

Ta nova knjiga je koncipirana na nacin da zakonik zauzima najveci dio, znaci pored teorije u kojoj fali dosta stvari za razliku od stare- samo su prepisani dijelovi zakona. Prijateljica je pokusavala ucit iz nove i izivcirala se maksimalno, ne sicam se vise detalja, al usporedujuci ih ona je na kraju morala kopirat vise od pola stare.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2011 13:27 
Forumaš

bolanča pita više općeprometno nego ona,malo oko onih odgovornosti šta i kako ali po meni je ono iz skripte dovoljno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lis 2011 15:27 
Aktivan

oxano je napisao/la:
I ja sam ga sredio sa solidnom trojkom. Nikad luđe odgovaranje nisam ima, uša samnom neki lik, mislim BiH porijeklo (ne mislim ništa nacionalistički loše itd...da me se krivo ne protumači)
On je lupetao takve nebuloze, koje nemaju apsolutno veze s vezom da sam se na kraju ja "nekolegijalno" nasmijao, profa ga je toliko provocirao na način da je ostao cool i smiren kao da sve zna što govori da je na kraju profesor rekao, pa pogledajte kakva lakrdija, pa i kolega koji je do vas se morao nasmijat a njega čeka sad odgovaranje, mislim stvarno neću ponavljat što je govorio, ali mene je SRAM bilo da je liku do kraja manje ispita nego meni...sramota.

Uglavnom profesor je jako dobar, traži dosta znanja, pomaže, daje vremena za razmislit, treba naučit, nema lakog prolaza ali i ne cijepi. Jako jako ugodan i zanimljiv ispitni dan, nisam nikad dozivio ovakvog indijanca na ispitu, a o detaljima sam poslije diskutirao sa profesorom kako ima bezobraznih ljudi koji dolaze totalno nespremni za život a kamoli ispit i onda lupetaju, oduzimaju vrijeme a novac je taj koji radi čuda.

Ja da sam taj lik ne bih znao što da napravim sa tom diplomom? Okačio je u neki planinski dom na 10 000m iznad mora i zakucao je ruzinavom brokvom.

Meni je profesor duplo bolji od profesorice, jednostavno ona mi djeluje kao da mi uvaljuje neki presing, nije bila fina prema meni, znam da svima je super,ali meni nije bila okej i voli ukopat studenta do kraja kad vidi da nekim područjem ne barata pa kao ide pomoć podpitanjima da se sjeti, makar student ne zna i ona to vidi pa opet nastavlja umjesto da ide dalje, ne znam meni to nije pomoć.

Jako mi se dopada pristup profesora Bolanče, nekako je cijeli za znanje i kulturan. Baš sam sa guštom odgovarao i zaslužio svoju ocjenu. Da sam znao ovaj ispit bi riješio puno puno prije...

Što se tiče moje napisane skripte, NIJE dovoljna samo ona, treba pročitat skriptu 133 str ili knjigu, te onda tek kad se dobije cijelina u glavi, počet učit po mojoj skripti. Ona sadrži 40 odgovora koje je kolega sakupio a ja odgovorio, te 99% da ćete dobit upravo ta pitanja, problem je da NE MOŽETE samo imat to znanje jer profesor ispituje i djelove koji nisu u njoj a ja sam ih naučio upravo jer sam radio malo iz veće skripte malo iz knjige i zakona. Kad se nauči i pročita ispit, onda skripta je super za ponovit i neke bitne stvari dobro zapamtit.
Profesoru dosta znači sama priča izmedju vas i njega, nego čisto bubetanje, kad vidi da kuzite pojmove i baratate odgovornostima, problema NEMA.

Sad nisam u ST, a čim se vratim postavit ću skriptu za sve studente, a ja se prebacujem na radno i socijalno temu, ako kome treba pomoć vrlo rado, jer i meni su drugi pomogli jako puno i zato ekipa hvala vam.
Jedino mi zao da nisam upoznao kolege. (inač ja sam bio onaj u roza majici, sa oćalama, nisam gay hahahahah samo se potrefila najbliža majica u ormaru nakon neprespavane vruće noći)

:cheers

:chikendance:

A kako bi bilo da je stvarno staviš??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 13:58 
Aktivan

ove godine prvi put upisujem ovi predmet,zanima me moze li se izac odgovarat na konzultacije u prvom semestru ili drugom?

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 stu 2011 14:06 
Početnik

može se odgovarat na konzultacijama.
pitanja: repatrijacija, osposobljavanje broda za plovidbu, baždarenje, opće ograničenje odgovornosti, ugovori..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2011 20:14 
Početnik

jeli potrebno ici na vjezbe iz ovoga predmeta, jeli gledaju to za potpis na kraju???????????????????????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 pro 2011 20:26 
Početnik

Bio je profesor. Pitanje dana; Pariški Memorandum? čl.169 PZ-a.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2012 01:28 
Početnik

ne bi tija falit, al di je na ovom portalu skripta od 74 stranice jer meni pokazuje samo skripte od 27 str., 24 str. nigdi ta skripta od 74 str. niti ta pitanja od oxana pa bi svaka pomoc bila korisna.unaprid zahvalan. ne zamirite ako san nesto glupo zeznija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2012 21:29 
Forumaš

ako je nema u skriptarnici za skinit onda je to iz kopirnice,kod dugopoljca ili one druge...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ožu 2012 16:48 
Početnik

:thumbsup u petak 17.02. kod prof Amižić pitanja su bila: definicija broda standardno , konvencija Atenska iz 2002. koja odgovornost se uvodi-?-objektvna kada je smrt ili tjelesna ozljeda posljedica pom. nezgode,ISM Code - tko je designated person tj. imenovana osoba, ISPS - međunarodni sustav za održavanje lukai td. I onada su došle na red konvencije . Inzistirala je na KOnvenciji o upravljanjau i nadzoru balastnim vodama i sedimentima ....bacala na to pitanje!!! ... Bitan Pravilnik koji je RH donijela o Upravljanju i nadzoru brodskog balasta 2007.- Koji su uvjeti za ispuštanje balasta 200nautičkih milja od obale i na 200 metara dubine... Pa je onda pitala izmjene i dopune iz 2008. tj. konvnecije na temelju kojih su nastale izmjene.Točnije Konvencija o podrtinama 18.svibnja 2007. u Nairobiju, Što je podrtina? KOnvencija o ograničenju pomorskih tražbina 1976. mjenjana 1996. PZ USVOJIO NOVE VIŠE LIMITE U SKLADU S TOM KONVENCIJOM. Mala napomena - profesorica je napisala znanstveni rad na temu Balast konvencije zato inzistira na tome. A prof. je pitao 02.03. između ostalog odgovornost brodara za osobe koje zapošljava , posebeni slučajevi kod cestivnig prometa kako prijevoznik odgovara?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2012 12:53 
Aktivan

pitanja kod profesora od 2.03. Hrvatski registar brodova, SOLAS, Pariški memorandum (Pomorski zakonik čl. 167, 168 i 169), sve o poduzetniku nukl. broda, posebno i opće ogr. odg. i razlike, ugovori, Atenska konvencija, stvarna prava na brodovima, pomorski privilegiji, izvanugovorne odgovornosti (sudar, nukl. štete,mat. štete prozročene onečišćenjem uljima, smrt -tjelesne ozljede), unutarnje morske vode prema Zakonu o plovidbi i lukama unutarnjih voda, kad je donesen zakon, definicija luke prema tom zakonu, koji zakon regulira zračni promet, kad je donesen... mislim da je to bilo sve, to su bila samo moja pitanja, pita dosta, proleti cilu knjigu, ali je prof skroz ugodan i fer, ja dobila 4 :) :)
Sritno svima!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2012 20:05 
Aktivan

covjek1111 je napisao/la:
koju knjigu to on cilu proleti,jer po ovoj iz 2005.- suvr.hrv.pom.pravo nekih stvari nema

Plovidbeno pravo RH, Ivo Grabovac

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ožu 2012 14:40 
Početnik

e jbg ja ucija po ovoj iz 2005. imas koji savjet? je li amizicka pita na konzultacijama je li ko zna?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ožu 2012 16:34 
Aktivan

Asistentica ti pita još neke pravilnike koje imaš na nekim slajdovima i njenim člancima, ne znam odakle možeš nabaviti, ako imaš nekog redovnog studenta za pitati oni će ti bolje znati! Meni je bilo puno lakše po ovoj knjizi učiti, čitljivija je i lakše pamtljiva, a i profesor ne pita te puste pravilnike! i da, asistentica ne ispituje na konzultacijama, samo kod profesora možeš odgovarati na konzultacijama!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2012 01:39 
Početnik

U skripti od 133 str. se Konvencije samo uzgred spominju!!! Da li ih ima gdje posebno???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2012 19:29 
Aktivan

jane doe je napisao/la:
Zvonchice ...nisam ni sumnjala..čestitam..

Hvala kolegice :cerek: bilo je i vrime, a možda bi i ranije to obavila da nisam naletila na profesoricu i njene pravilnike za koje sam prvi put čula :mrgreen: ali neka, sve je dobro što se dobro svrši :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2012 09:03 
Početnik

di mozemo nac o nacionalnom planu za traganje i spasavanje?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ožu 2012 20:33 
Aktivan

purple_rain je napisao/la:
Molim vas, možete li mi napisati o SOLAS konvenciji detaljnije ako je profesor što govorija na predavanjima ili imate neke tekstove o tome, budući da sam bolonjac i da nas profesor to pita do u detalje a u knjizi ih nema baš previše. Hvala :thumbsup

Ako si izvanredni student, onda te neće pitati detaljnije nego samo ono što imaš u knjizi, a ako si redovni pitaj nekog od kolega na predavanjima, mada kad sam ja odgovarala neka cura je došla pitat profesora da joj na usb prebaci neke slajdove sa predavanja, pa možda da napraviš isto!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ožu 2012 21:01 
-Admin-

A nisam, redovni sam student, bolonjac! Možda se netko smiluje ako zna pa napiše, ako ne morat ću navratit na predavanja pa to od nekog skupit! Hvala ti svejedno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 ožu 2012 14:42 
Početnik

ljudi pomagajte - jel dovoljna ova skripta od 133 str? ima li šta novo od literature a da pomaže?
tnx :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ožu 2012 11:43 
Forumaš

Neki kažu da je dovoljna ta skripta, neki ova od 75 strana sa nasciturusa, neki govore o knjizi...ja sam nabavila sve tri pa ću kombinirat :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 ožu 2012 14:26 
Početnik

...evo ja sam danas odgovarala....uglavnom profesor je ok...pomaze s podpitanjima,i ne gleda svaku sitnicu.... rekao mi je da prijavim ispit,pa da se javim,pa pretpostavljam da sam prošla.....tj. nadam se.....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2012 18:26 
Početnik

bilo nas je dvoje....cura koja je bila sa mnom je pala...pitanja:plovidbeno pravo,lučka uprava,lučka kapetanija,zakonska definicija broda i brodice,odgovornost brodara kroz prijevoza tereta,konvencije o teretnici,vrste luka,konvencije o uljima,zp-nesto o njemu,izuzeti slučajevi navedi jedan i objasni....nemogu se svega sjetit....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 tra 2012 13:27 
Početnik

bilo nas je 8. ispitivala je prof. Amižić
mislim da su svi prošli..profesorica je extra..ne pila puno , pomaže, jako ugodan ispit
mene je pitala: spašavanje(posebna naknada za spašavanje, postoji li obveza spašavanja imovine...), koje su 2 sposobnosti broda za plovidbu(do kada je brodar dužan ulagati dužnu pažnju), supstitucijska klauzula , odgovornost za smrt ili tjelesnu ozljedu prouzročenu u morskom prostoru do 150m od obale, a taj pojas nije kupalište.
Kolegicu je pitala: ugovor o prijevozu putnika i prtljage morem(sve šta zna o tome), garantno pismo(u kakvoj vezi s teretnicom), odgovornost brodara za smrt ili tjelesne ozljede članova posade, dalje se se sjećam..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 tra 2012 19:12 
김정일

magnifficus je napisao/la:
skripta bi trebala uskoro biti u skriptarnici..

http://www.nasciturus.com/skriptarnica/ ... agnifficus

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2012 08:05 
Početnik

magnifficus je napisao/la:
karlovačka je napisao/la:
Bok,
ja sam danas položila društva pa se bacam na pomorsko..Magnifficus..je li se moze učiti samo iz tvoje skripte,je li ona dovoljna..je li se može kao što sam i društva,uciti samo pitanja sa foruma,ili je to bas neka povezana cjelina gdje se mora uciti sve po redu kao cjelina..Čula sam da ima neka skripta,ali da ima dosta nebuloza i gresaka,nesto sa sustavom abandona,da je pogresno napisano,i da ima takvih sličnih grešaka..Hvala unaprijed :)

pogledaj skriptu, tu su obrađena sva pitanja do sad upitana od strane profesora/ice...ne bi preporučio samo moju skriptu iz razloga šta bi to onda bilo čisto bubanje napamet+šta pitanja nemaju nikakvi redoslijed, nego su otprilike posložena onako kako idu po forumu...a i uvijek postoji rizik nekog novog pitanja ili driblanja u detalje...pročitaj i onu skriptu od 133str(koja ima grešaka, ali ih je više manje lako skužit)
ja sam prošao skriptu od 133str i ispravljao greške u njoj te je nadopunjavao knjigom i zakonom..i onda na kraju samo po ovoj svojoj u kojoj imaš neke izmjene koje nemaju u ovoj od 133...ko šta su privilegiji,upisnici, mijenjalo se i obvezno i fakultativno upisivanje broda u upisnik....
sva pitanja koja je profesorica pitala u petak imaju odgovorena u mojoj skripti, sad, na tebi je rizik oćeš li učiti samo pitanja..ja osobno nikada ne učim samo iz jedne skripte bez obzira koliko dobra bila, uvijek pogledam knjigu ili kombiniram nekoliko skripti...
:cheers
e i nemoj zaboraviti općeprometno(4 stranice)..to imaš u kopirnici preko puta faxa

Magnifficus ti si stvarno kralj..kad položim vodim te ne pivu :))) Hvala puno, budući da sam stogodišnji student, moji roditelji su ti zahvalni,hehe :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2012 12:14 
Forumaš

evo mojih pitanja kod prof. Bolance - ispit na konzultacijama (25.04.) :

- obalna straza
- lucke uprave
- lucke kapetanije
- unutarnje vode
- opce ogranicenje odg. brodara - koji sustav je u nas prihvacen i objasnit ga
- izuzeti slucajevi u pomorskoj plovidbi - navest jedan primjer i objasnit ko tu sta dokazuje
- posebne opasnosti kod prijevoza tereta u drugim granama prometa
- sto je pomorsko dobro, tko daje koncesije
- definicija luke (i iz kojeg je to zakona)
- samo nabrojit vrste luka za posebne namjene
- clan posade broda
- naziv one konvencije za osposobljavanje clana posade broda i izdavanje pomorskih knjizica (dugi neki naziv)

Dojam sa ispita: pitanja su konkretna, a takvi moraju bit i odgovori - kratki i precizni.... pita min. 10ak pitanja

literatura:
knjiga od Grabovca iz 2005 (procitat jedan put)
skripta od 133 stranice, njegovi slajdovi sa predavanja i PZ (iz toga ucit cesta pitanja, a ostalo koliko se stigne)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2012 12:31 
Forumaš

zvonchica je napisao/la:
pitanja kod profesora od 2.03. ... unutarnje morske vode prema Zakonu o plovidbi i lukama unutarnjih voda, kad je donesen zakon

PAZI !!

Unutarnje morske vode su jedno, a unutarnje vode (rijeke, kanali i jezera) su drugo ---- ovo drugo je definirano prema Zakonu o plovidbi i lukama unutarnjih voda (iz 2007 godine)

u cl.4. toga zakona u kojemu se definira znacenje pojmova stoji:
"Unutarnje vode su rijeke, kanali i jezera, osim rijeka jadranskog sliva u dijelu toka kojim se obavlja pomorska plovidba"

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 svi 2012 13:15 
Forumaš

Tina28 je napisao/la:
...jel zna netko e-mail od prof. Bolanče- ne otvara se na str. faksa i zna li netko do kad ce biti konzultacija, do kraja 5.mj. ili nešto i početkom 6. mj.? puno fala...

dbolanca@pravst.hr Jesi saznala do kad će bit konzultacija??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 12:31 
Forumaš

Profesorica Amižić je rekla da se izać može na konzultacije kod profesora koje se održavaju svake srijede do ispitnog roka...Tako da je onda 13.06 vjerojatno zadnji dan da se može izać na konzultacije jer je već sljedeći tjedan rok...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 svi 2012 14:49 
Početnik

Danas su bile zadnje..ja sam bila prošli tj.i rekao je da jos samo danas pita na konzultacijama.Ja nisam bila bas neke sreće..pitao me je izvanugovornu odgovornost.Nabrojila sam mu koje su,i onda me pitao: Odgovornost za onečišćenje od broda izlijevanjem ulja koje se prevozi kao teret. Čim sam rekla ono sto sam znala,pitao me je..šta su ulja i što je nafta da definiram..pa me je pitao sve o objektivnoj odg.Rekla sam mu osnovno..ali pojma nisam imala pricati o tome jer se ne sjećam iz G2..onda me pitao tko još odg.osim vlasnika..i počeo sa nekim Međunarodnim fondom..uglavnom..do mene sve normalna pitanja,blic pitanja..a mene ispilao oko gluposti..uhvatio se za cake..Bože sačuvaj.Ali ipak,profesor JAKO ljubazan i ugodan!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 424 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: