Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 22 stu 2019 07:02.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 424 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 pro 2010 17:58 
Početnik

Neka od pitanja sa mog ispita:

- imena zakona koja reguliraju cestovni, zracni i zeljeznicki promet; to je skoro pa eliminacija
- najznacajnija konvencija koja regulira prijevoz putnika i prtljage (to je Atenska konvencija) i trazi kad je donesena i kad su bile izmjene i dopune (donesena 1974, mijenja 1976, 1990 i 2002) te pita koju je od tih prihvatila RH (sve osim ove iz 2002.)
- supstitucijska klauzula
- sudar/udar
- zasto je bitna vozarina (naplatna jer se primjenjuje PZ a da je besplatna onda ZOO)
- tko izdaje privremeni plovidbeni list
- tko vrsi popis posade
- upisnik brodova
- puna/prazna teretnica ili vozarina, to je pitalo kolegu, ja prvi put cuo nesto takvo
- odgovornosti sve zivo, najcesce oko smrti i tjelesne ozljede, pa onda je li to opce nacelo, postoji li iznimka
- posebna naknada za spasavanje
- tko sve daje naknadu za spasavanje
- himalajska klauzula
- brisovna klauzula

Mene je ispitala sigurno oko 12-13 pitanja/pitanjca, ne trazi neke pune odgovore, ali rešeta. Nije bas da nesto pomaze, ali ok je. Bitno je dobro nauciti te zakone i konvencije i oko odgovornosti razluciti kad je objektivna, dokazana i pretpostavljena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 pro 2010 13:22 
Forumaš

propalica je napisao/la:
46-52,56-68,88-108, 112-129,134-147, 155-160, 166-200, 211- 244, 287-352 -jeli se uči po ovim stranicama još uvijek jer se neka pitanja koja sam skupio nalaze u knjizi izvan ovih stranica.

Ja sam proširila malo gradivo, prema skripti i pitanjima sa nasciturusa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 sij 2011 19:50 
Početnik

jamčevno pismo
definicija plovnog puta
- pitanja kod profesorice u 12om mjesecu a koliko vidim nema ih tu na forumu........pitala je i izmjene pomorskog zakonika iz 2008. god. ali čini mi se da je to bilo onako za višu ocjenu......inače žena je sasvim ok
sretno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2011 18:44 
Veteran

elek je napisao/la:
jelenaa je napisao/la:
THW_Kiel je napisao/la:
Neka od pitanja sa mog ispita:
.
.
.
- himalajska klauzula

? Prvi put čujem za ovu klauzulu, o čemu se tu radi? Da nije neka greška...

Da nije havarijska?
Zna li tko kada profesor ima kozultacije? Stranica faxa je skroz konfuzna (jer prema njoj izgleda da on ima četvrtkom, a ona srijedom).

ma sigurno je havarijska,kakva himalajska klauzula u pomorskom pravu :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2011 19:02 
Sega mega kul forumaš

Ima bit da je to klauzula koju je Noa potpisao sa Bogom u slućaju da se nasuče na Himalaji, a ne na Araratu. :damnfunny :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 sij 2011 23:44 
Forumaš

Ipak je Himalajska, našla sam na netu. Radi se o proširenom izuzeću na “nezavisne podugovarače”, imaju pravo koristiti se privilegijama prijevoznika (ograničenje odgovornosti).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2011 01:09 
Sega mega kul forumaš

jelenaa je napisao/la:
elek je napisao/la:
Zna li tko kada profesor ima kozultacije? Stranica faxa je skroz konfuzna (jer prema njoj izgleda da on ima četvrtkom, a ona srijedom).

Profesor ima četvrtkom, mislim od 9 i 30. Točno je to što piše na stranici faksa.

Hvala (na oba pitanja/odgovore)!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2011 10:51 
Veteran

cvijet je napisao/la:
ako ucim po knjizi Pomorsko imovinsko pravo 2006 da li je to dovoljno ili jos nesto treba? hvala :)

pročitaj prethodne postove i sve će ti biti jasno :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2011 20:16 
Forumaš

propalica je napisao/la:
abondazieri je napisao/la:
Mislim da se Pomorsko imovinsko pravo ne spominje ode na topicu, možda mi je promaklo. Više manje sve šta piše o knjigama odnosi se na Plovidbeno pravo RH (većina) ili Suvremeno hrvatsko pomorsko pravo.

da knjiga iz koje se uči je plovidbeno pravo rh i to ne cijela stranice iz kojih se uči su napisane

Znam, ja sam po njoj učila i položila, nego nisam sigurna da Cvijet zna. A opet ako je Pom.im.pr. navedena na stranici faxa kao ispitna literatura valjda se i po njoj može učit.
arijanaxx je napisao/la:
Treba li mu se najaviti za ispit na konzultacijama?

Koliko sam ja čula treba.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2011 09:17 
Forumaš

elek je napisao/la:
@abondazieri: Misliš ono tjedan dana unaprijed mu doći na konzultacije pa pitat za iduči? Mislim da je netko rekao i da se može doći na blef, pa ako odbije, pitati za iduči tjedan.

Yes, to sam mislila, ali ne znam iz prve ruke, tako su meni ljudi govorili kad sam se raspitivala, na kraju nisam ni otišla na konz.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2011 10:26 
Veteran

jelenaa je napisao/la:
Ipak je Himalajska, našla sam na netu. Radi se o proširenom izuzeću na “nezavisne podugovarače”, imaju pravo koristiti se privilegijama prijevoznika (ograničenje odgovornosti).

nemoš virovat sorry THW_Kiel :oops: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2011 16:23 
Početnik

u skripti opce prometno pravo se spominje zakon o unutarnjoj plovidbi '98,a 2007 je donesen zakon o plovidbi i lukama u unutarnjim vodama koji u potpunosti zamjenjuje ovaj iz '98. po kojem onda uciti,

hvala :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2011 08:16 
Forumaš

Po novom

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 vel 2011 11:58 
Sega mega kul forumaš

Evo ovako, danas je bilo uzbudljivo, ispitivao je profesor, no izgleda da se stvorio obrazac: bolonjce malo više i teže pita od onih ˝starih˝ studenata.

Evo i nekih pitanja:
plovni objekti (po novom zakonu-ovi iz ´08.)
uspisnici (12 njih-opet prema novom z.)
definicija brodice (ono od 2,5m i 5kw-dakle nova) i broda (po starom zak.-kod novog nema promjene)
SOLAS (i protokoli)
podjela plovila
poduzetnik nuklearnog broad (ili kako već)
udar/sudar - koji tipovi odgovornosti
luke (sve o njima)
Hrv. registar brodova
brodar/vlasnik (definicije i odnosi)

Toliko sam uhvatio....
TJekom ispita došla je i profesorica, te pitala da li treba pruzeti nešto studenata (kako ih je bilo malo, svi su ostali kod njega), tako ako izlazite 11. a htjeli biste kod nje, malo se strpite (ne ulazite prvi) pa vas možda ona dođe preuzeti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 17:05 
Početnik

da li profesor pušta da li se izlazi po konzultacijama na ispit,ja san ga tek ove godine upisa,ako da ,da li uvik dodje u dogovoren termin,ili ga se trevi,nakon par konzultacija od dogovernog,jer san čuja neke priče

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2011 00:17 
Sega mega kul forumaš

jelenaa je napisao/la:
Može se izać na konzultacijama. Zadnja 2 puta se nije pojavio, nešto iskrsnulo, inače je prof jako točan. Al koliko znam trebaš mu se najavit, pogotovo ako si tek ove god upisao predmet pitaj ga na predavanjima, tako su još neki.

Da, slažem se, no dodao bih da se profesoru moraš najaviti tjedan dana prije, tj. neće te ispitati odmah, nego će ti reči da dođeš za tjedan dana.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 vel 2011 20:10 
Sega mega kul forumaš

Dakle 12 upisnika sve ukupno:
-za ribarske brodove
-za trgovačke
-za javne
-za jahte
-za plutajuće objekte
-za nepomićne obalne objekte
+ za sve te u izgradnji

Zakoni su:
- o plovidbi i lukama unutarnih voda (2007)
- o pomorskom dobru i morskim lukama (2003) - tu bude o koncesijama/def. morskog dobra/vrste luka(l. javnog prometa(one se dijele na: l. osobitog gosp. interesa za RH/l. županijskog značaja/l. lokalnog znač.)/l. posebne namjene)
- o prijevozu u cestovnom prometu (1998)
- o ugovorima o prijevozu u želježničkom prometu (1996)
- o obveznim i stvarnim odnosima u zračnom prometu (1998)
Kao i Pomorski zakonik (2008).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2011 10:06 
Početnik

Prema pročišćenom zakoniku 146/08 uspjela sam pronaći sve skupa 10 upisnika,
čl.196
(1) Za pomorske brodove postoje sljedeći upisnici brodova:
– upisnik trgovačkih brodova,
– upisnik ribarskih brodova,
– upisnik javnih brodova.
(2) Za brodove u gradnji postoji upisnik brodova u gradnji.
(3) Za jahte postoji upisnik jahti.
(4) Za jahte u gradnji postoji upisnik jahti u gradnji.
(5) Za plutajuće objekte postoji upisnik plutajućih objekata, a za plutajuće objekte u gradnji postoji upisnik plutajućih objekata u gradnji.
(6) Za nepomične odobalne objekte postoji upisnik nepomičnih odobalnih objekata, a za nepomične odobalne objekte u gradnji postoji upisnik nepomičnih odobalnih objekata u gradnji.

Jeste li sigurni da ih ima 12?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2011 14:29 
Sega mega kul forumaš

Goljub, pročitaj što si napisao:
brodovi: trgovački/ribarski/javni---dakle to ih je 3, potom, isti ti u gradnji---dakle 6 ukupno do sada i ovi ostalih je 6, dakle 12 (znam da Zakonik tako kaže i slažem se sa tobom 100%).
Zašto sam to naglasio?
Jer profesor namjerno pita to pitanje i kada dobije odgovor 10 (ili manje) onda imate ocijenu manje...
To je njegova caka više nego ono što zapravo jest.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2011 16:00 
Početnik

evo ako ce nekome pomoći tko traži pitanja za taj ispit, ja sam pročitao sve stranice ovdje i sastavio si sva pitanja u wordu, ona koja su se ponavljala su označena zvjezdicom.....ne mislim sad ucit samo po njima, ali bitno ih je znati
pa evo da kopiram ovdje....

POMORSKO PRAVO – PITANJA
1. Brisovna klauzula ( cancelation clause ) * ; Supstitucijska klauzula * ; Kasatorna klauzula *
2. Indetifikacijska klauzula * ; Marginalna klauzula *
3. Pomorski privilegiji * čl.241. ; Repatrijacija *
4. Dokad traje osposobljavanje broda po haaškim a dokad po hamburškim pravilima? *
5. Haaška i Hamburška pravila – puni nazivi ; koja smo mi prihvatili - haaška
6. Teretnica * - razlika čiste i nečiste teretnice – tko kod koje odgovara? *
7. Hipoteka – razlika između hipoteke u građanskom pravu i pomorskom pravu? *
8. Odgovornost poduzetnika nuklearnog broda *
9. Odgovornost brodara za osobe koje kod njega rade ( članovi posade) – kad ne odgovara? *
10. Odgovornost brodara ( pretpostavljena i dokazana krivnja ) – ograničenje odgovornosti *
11. Odgovornost prijevoznika u zračnom prometu
12. Odgovornost prijevoznika u prijevozu željeznicom
13. Odgovornost za putnike prema zakonu o unutarnjoj plovidbi
14. Odgovornost brodara za izvanugovorne štete ( kupači, onečišćenje okoliša, nuklearne štete)
15. Odgovornost brodara za članove posade * - za smrt i tj.ozljede članova posade
16. Odgovornost brodara za prtljagu
17. Odgovornost brodara za tj.ozljede i smrt putnika
18. Odgovornost brodara 150m od obale ako se radi o kupalištu i ako se ne radi o kupalištu *
19. Odgovornost brodara za izuzetne slučajeve *
20. Odgovornost brodara za opasan teret kad zna za njega i kad ne zna za njega *
21. Razlika između udara i sudara *
22. Koje su dvije sposobnosti broda za plovidbu
23. Jamstveno-garantno pismo kod teretnice ( knjiga 201-203) , kako odg. krcatelj i kome
24. Posebna naknada za spašavanje – razlozi uvođenja *
25. Spašavanje 2 slučaja kad je ugovoreno i kad ne postoji ugovor
26. Što je plovput ( trgovačko društvo ) i čime se bavi ; Poslovi lučke kapetanije
27. Direktan i multimodalni prijevoz ( knjiga ) *
28. Zadaci inspektorata plovidbe ; Hrv.registar brodova ; Tegljenje i drugi plovidbeni propisi
29. Konvencija o izlijevanju uljem ( izvanugovorna odg., tko odgovara, ograničenje odg, tko nadoknađuje – fondovi – kako) ; konvencija za stvari, sve konvencije o putnicima i prtljazi
30. Definiraj putnika i prtljagu - vrste prtljage ; Definicija luke i vrste luka
31. Definicije : broda, brodice, plovnog objekta, plutajući objekt, jahte, upisnika – vrste ( čl.5.)
32. Brodske isprave – koje su najvažnije *
33. Pomorske havarije ( primjer i likvidacija ) *
34. Koji zakoni reguliraju pomorsko i opće prometno pravo
35. Izvanugovorne obveze za smrt i tjelesne ozljede
36. Ugovor o prijevozu putnika i prtljage ; odg. kod prijevoza put. i prtljage; prigovor kod ugovora
37. Ugovor o prijevozu stvari morem- definicija, bitni stastojci ugovora
38. Naziv zakona koji regulira zračni promet, god, donošenja, ime konvencije
39. Koja konvencija regulira prijevoz putnika morem ( atenska – puni naziv ) ; koju novinu unosi protokol Atenske konvencije iz 2002.
40. Razlika između MARPOOLA i Međ. Konv. o građa. odg. za štete nastale onečišćenjem uljem
-To su ujedno dvije konvencije koje reguliraju odgovornost za štete od ulja ( nafte)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2011 16:29 
Forumaš

Carlito je napisao/la:
nadam se da ce barem nekome pomoci tko to sad sprema....

i da, zna li itko di je u knjizi odgovor na pitanje Direktan i multimodalni prijevoz ?
to navodno nema u skripti....a pita dosta često...pa ak ima netko da pomogne, ja tek sad počinjem uciti i to po skripti od 133 strane i plus sam iz PZ izvadio članak 5 i članak 241 privilegije....

Direktan prijevoz - 308. str, multimodalni - 311. str. (Plovidbeno pravo RH)
I svaka čast na pitanjima, lipo ih je vidit sve u jednom postu :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2011 13:47 
Sega mega kul forumaš

Pa da, uvijek i ima neke cake na koje ljudi ne obrate dovoljno pažnje a profesor ruši bez pardona.
Eh, da, i asistentica ima svoju caku:
kada je pomorac (član posade) zaštičeniji; da li prema odredbama Pomorskog zakonika ili prema odredbama Zakona o plovidbi i lukama unutarnijh voda o odgovornosti za smrt i tjelesnu ozljedu?
Po Pomorskom, jer je tu samo pretpostavljena odg. (nema iznimaka), dok kod druge ima dokazana kao pravilo(a kako svi znamo da je teže dokazivati nego kada je to po pravu već učinjeno za nas pretpostavkom :mig: ), a pretpostavljena kao iznimka...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ožu 2011 18:09 
Aktivan

abondazieri je napisao/la:
elek je napisao/la:
22. Koje su dvije sposobnosti broda za plovidbu
Kao to?

morpheus je napisao/la:
koje su 2 sposobnosti broda za plovidbu (1 da može prevesti putnike i prtljagu u stanju u kakvom su i ukrcane na brod, a 2 je da je sposoban za sigurnu plovidbu, kao nautička sposobnost)

leptirica triba ti i opće prometno pravo, ne znam iz čega se sada uči, kad sam ja spremala bile su dovoljne 4 stranice iz skriptarnice na nasc.

ja sam odgovarala neki dan kod njega. pitao me jesam li učila opće prometno. ako i nisam, nema veze! :damnfunny :damnfunny
a ona je već druga priča. :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2011 17:13 
Aktivan

Mislim da je malo zabrijala ova Amižićka da sam kapetan duge plovidbe po količini pitanja i pitanjima iz štete, pari da radim u nekoj osiguravajućoj kući za pomorce, mislim da 0.01% studenata će se bavit ovim pravom isto kao i međunarodnim, a peglaju nas bespotrebno.

Ne znam to je samo moje mišljenje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2011 20:59 
Sega mega kul forumaš

I ono je skroz ispravno, no u tome i jest caka;
u pomorskom ona je druga, dok je u osiguranjima ona (prešutno) prva...
Doista je bespotrebno toliko ulaziti u detalje oko toga. Apsurd je tim viši što u konačnici izađeš(i prođeš), a da te ne pita o onim najosnovnijim stvarima oko pomorskog prava (brodar/vlasnik broda, def. broda, upisnici, luke....). Ispada na kraju da kod nje idete odgovarati drugi dio Pr. osiguranja, no ovoga puta s posebnim osvrtom na pomorske odgovornosti (o.k. i tamo je bilo o pom. osig. ali ne ovako opširno).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2011 00:04 
Aktivan

Daaaaaa upravo to! Pretjerana pitanja za ovaj ispit, posve krivo. Ja sam se šokirao, niti jedno osnovno pitanje, kao da me odma pitala za 4 a ne za labuda. Bezveze!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2011 20:36 
Sega mega kul forumaš

Ista stvar je bia i kod mene.
Ipak što je tu je...
Bilo pa prošlo...
Sada je iza nas, pa eto...
Valjda i to znaći nešto dobro.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 11:09 
Aktivan

Nisam ja polozio, mene izbacila van da osnove ne znam!!! a definicije ne da sam nabuba nego pjevam ih i sad bez ponavljanja. Kakav je profa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 13:54 
Aktivan

jelenaa je napisao/la:
Profesor ti je super, pokušaj kod njega na konzultacijama, on ti više pita osnove.

Ma sad sam malo mislio, pa ja jedno jedino OPĆE pitanje nisam imao!!!
Jednu jedinu definiciju!
Pa čekaj ta cura nije profesor nego asistent, u čemu je fora sa njom? Što se dešava?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 15:02 
Sega mega kul forumaš

On je ˝umjetnik˝ (da ne kažem nešto goreg, a uključuje sexualno zlostavljanje vjetra) koji se na faxu kada su ispiti pojavi prema inspiraciji, pa onda ona obično ima glavnu riječ. Stoga je nabasati na njega nekima ravno prolazu, dok je ona --- groblje.

Poslušaj savjet Jelenaa-e, njega ti je lako nači na konzultacijama (mislim da ih je sada prebacio na srijedu--raspitaj se još točno-možeš zvati i one s porte, one ionako znaju više nego referada) a i koliko sam imao čut pristupačniji i ležerniji je tada.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 16:05 
Aktivan

koja je shema,jel se triba zapisat za odg na konz.ili se samo pojavit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 17:58 
Forumaš

Ovi koji idu na predavanja oni se tamo dogovore s njim kad će pitat. Ako ne ideš na predavanja onda dođi tjedan ranije na konzultacije i najavi se da ćeš doć sljedeći tjedan. Nekad ga stvarno nije briga i pita svih, al kad se stvori gužva onda pita samo one koji su se najavili.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2011 23:12 
Početnik

Ako kome trebaju pitanja sa današnjeg roka, ispitivao je profesor, bilo nas je 5 i svi položili, pita stvarno samo osnovno, nadopunjuje i navodi na odgovore.
Neka od pitanja:
vrste pomorskih objekata, vrste plovila, što je brod, brodica, javni brod, trgovački brod prema zakoniku iz 2004.
upisnik brodova, očevidnik brodica, vrste upisnika
brodarski ugovor na vrijeme za cijeli brod
podjela ugovora o iskorištavanju pomorskih brodova
zakon koji regulira zračni promet, naziv i godina

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2011 17:42 
Aktivan

isto je vrijeme. u 9.30

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ožu 2011 15:40 
Forumaš

Konzultacije su srijedom od 9.30- 10.30

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2011 16:00 
Sega mega kul forumaš

Imaš onu od 7, uz to ti trebaju:
-pomorski zakonik (ali samo na pc-u jer ima 3-4 stvari što su se izmjenile od onoga što piše u skripti-broj upisnika povnih obj.-12!!, onda def. brodice, pa zatim uvjeti upisa brodova u registar, kao i razlozi/uvjeti ispisa-ima dva dodatna uvjeta za razliku od skripte :thumbsup )
-tablični prikaz (malo je pregledniji od onog iz skripte) s nascituruseove skriptarnice
-temeljni pojmovi (isto skriptarnica)
-Pom. pr. - knjiga (skriptarnica--to naučiti dobro-jer ona zna uletiti s pitanjem: ˝plovput je...?˝)
-djelovi mora (skriptarnica)
-(ako vam je dosadno možete i Opće prometno pr. is skriptarnice-ona zna cijepiti ako je loše volje)

I sreća, no nju možete preskočiti tako da SLUŠATE predhodna pitanja ekipe koja izađe prije vas. :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2011 11:47 
Početnik

plavuša s harvarda je napisao/la:
Ja ću sad izać u 4.mj.nabavila sam skriptu od 133 str.u kopirnici,nadam se da je to dovoljno??? :please:

ja isto :looool

ali učim i po zakonima... zup, zsdu i zp...sretno nam bilo...

prestani više lagat ovaj napaćeni narod ! ĐUBRE !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2011 09:00 
Forumaš

Ima li koga da ide na vježbe iz pomorskog? Da li te vježbe drži profesor ili profesorica?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2011 18:55 
Aktivan

profesorica petra amizic jelovcic ti drzi vjezbe !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 tra 2011 10:04 
-Admin-

***Stvarna prava upisuju se u upisnik. Npr. pr. vl. moze se steci, prenijeti, ograniciti i ukinuti jedino upisom.
Izuzeci od upisa su:
prijelaz prava vl. na osiguratelja
nasljedivanje, dosjelost i javna sudska prodaja
proglasenje broda pomorskim (ratnim) plijenom

Sad... Meni nije jasno zasto tada nije potreban upis? Npr. ja kupim brod na javnoj sudskoj prodaji i ne trebam ga upisat??? Kako cu se zastiti ako ne upisom?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 424 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: