Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 18 lip 2018 00:53.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 641 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 27 svi 2009 08:07 
Sega mega kul forumaš bez života

Je,obe knjige,tj 100 strana medunarodnog,i nije bas cijela kolektivnog,nekih 150-160 strana.
Zakon cijeli,naturlich.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 svi 2009 12:23 
Aktivan

ajme meni ..........pa otkad su sad 2 knjige???ol nije sto strana iz međunar radnog plus zakon????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 svi 2009 14:13 
Početnik

ma nema potrebe sada paniku dizati zbog te druge knjige,ionako nije bogzna koliko velika i da se dosta brzo nauciti!kao sto napisah ranije,mene je pitao iz kolektivnog radnog prava + ZOR ,i zato ja sada uz medjunarono radno pravo, ucim i tu drugu knjigu za svaki slucaj da me opet ne iznenadi i sjeti se pitat me opet iz kolektivnog r.p. - da ne padnem ponovno bezveze.Druge je pitao iz medjunarodnog radnog prava + ZOR , pa vi sad birajte hocete li po obje ili po samo jednoj knjizi uciti!glupo je reskirat pa pasti ispit koji i nije toliko tezak (to sam u zgb i predobro naucio) , pogotovo ako ste putnici kao ja i nije vam lako izdvajat za toliki put!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 svi 2009 11:10 
Aktivan

...ok. Nego zakon me zanima. Jel treba baš sve naučiti? Vidim da su otkaz,zabrana utakmice i sl. česta pitanja na ispitu. I još nešto,glede knjige-međunarodno radno pravo, koliko treba znati? jel dovoljno reći nekoliko rečenica iz naslova/podnaslova ili trebe ići u dubinu??? Hvala na odgovoru!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2009 11:59 

Bio jutros,nije bilo puno frke.
Pitanja;
Rad djece
Organizacije poslodavaca u EU
Kruzni strajkovi
Strajk iznenadenja
Sudjelovanje radnika u odlucivanju-savezna republika Njemacka
Rodiljni dopust
Zakonska zabrana utakmice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2009 13:14 
Aktivan

vidim da je profesor pitao kolektivno radno pravo + zakon. jel koga pitao međunarodno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2009 16:04 

Rad djece je iz Medunarodnog.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2009 16:17 
Aktivan

"Kolektivno" je starija knjiga, jel' tako?

Zna li netko koji dio iz nje treba naučiti (od koje do koje stranice, otprilike), u kojoj se to mjeri razlikuje od novije knjige (koju sam kupio i u kojoj mi je profesor zaokružio stotinjak str.), i ima li "Kolektivnog" u skriptarnici ili preko ceste, u kopirnicama?

Jer sad me malo frka, kad vidim da priča nije baš jednostavna ko što se činila... :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2009 09:29 
Početnik

pitanja sa jučerašnjeg roka:
Rad djece
obilježja prava koalicije
otkaz-redovan i izvanredan
zaštita radnika nesposobnih za rad
lockout- teorijska definicija
materijalna domena važenja kolektivnog ugovora
prinudni rad
def. kolektivnog radnog prava
štrajk solidarnosti i iznenađenja
otpremnine
plaće

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 srp 2009 18:39 
Aktivan

na roku 07.07. je ispitivala mr.sc. Bilić
pitanja: uznemiravanje i spolno uznemiravanje,ugovor o radu na neodređeno/određeno vrijeme,ugovorna i zakonska zabrana utakmice,načini prestanka ugovora o radu,redoviti/izvanredni otkaz ugovora o radu,otkaz ugovora o radu sklopljenog na određeno vrijeme,sudski raskid ugovora o radu i još nekoliko pitanja...ukupno oko 10 pitanja iz zakona.
iz međunarodnog: razlika između konvencija i rekomandacija i zašto se preporuke donose više od konvencija?
asistentica je bila stvarno korektna,jedan od boljih usmenih-barem meni...ako ti zapne,pomogne podpitanjem ali traži da se zakon zna.položih s izvrstan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 kol 2009 09:41 
Aktivan

Alo ljudi,

bio sam prijavio Radno i soc. za prvi dio roka, 8.9. E sad, čuo sam da prof. Buklijaš čuva prijavnice tijekom čitavog jesenskog roka, odnosno ne radi frku ako mu se dođe na drugi dio roka (u ovom slučaju 17.9.) umjesto na prvi. A s obzirom na uobičajenu šemu u ST kad rok ima dva dijela, to bi mi bilo super (imao gužvu preko ljeta pa sam u frci s vremenom za prvi dio roka). Uglavnom: ima li itko saznanja je li stvarno tako kako se priča, ili...?

Fala unaprijed :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2009 16:30 
Sega mega kul forumaš

8.09. je ispitivala samo prof.Bilić i bilo je ok na ispitu.
Uobicajena pitanja,kao otkaz,godisnji odmor,kolektivni ugovor-domene vazenja,lojalna radna praksa,lock out,štrajk-zakonit,nezakonit,konvencije,preporuke...ne sjecam se vise.
Eto,
nadam se da sam barem malo pomogla. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 lis 2009 18:06 
Početnik

Mene zanima jel ima netko da je položio a da nije imao org knjigu već kopiranu? Nema nigdje za klupiti org pa zato pitam...Hvala na odg!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2009 14:20 
Sega mega kul forumaš

hrvoje3 je napisao/la:
je li mi može tko odgovoriti što treba znati kad pita radničko vijeće(koji točno čl), i gdje se nalazi materijalna domena važenja kolekt.ugovora? hvala

I radnicko vijece i materijalna domena vazenja su ti u knjizi KOLEKTIVNO RADNO PRAVO.
Nemam knjigu kraj sebe pa ti ne mogu tocno reci stranice.
A u zakonu radnicko vijece ti je pri kraju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2009 08:55 
Forumaš

hrvoje3 je napisao/la:
Prof.Buklijaš najčešće iz ZOR pita: diskriminaciju,noćni rad, rodiljni dopust, ugovorna i zakonska zabrana utakmice, oba otkaza, plaće, otpremnine, nesposobnost za rad, štrajk, lock out, radničko vijeće. Uglavnom se baziraj na ova i ostala pitanja s foruma, i to je uglavnom to što treba iz zakona. pozdrav

Hrvoje3 hvala ti hvala, svaka ti dala.. :bow :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2009 17:44 
Početnik

hvala na odgovoru za ZOR,a da li mi se knjiga polozena racuna ako sam je polozila prije 9 mjeseci,nekako mi ga je bed pitati,najradije bi uletila kad su konz. i rekla da imam jos samo zakon..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lis 2009 23:26 
Početnik

mislim da bi ti se trebala računati, jer sam nedavno vidio kako kolegica ide po ocjenu iz radnog nakon više od pola godine od kada ga je položila,samo što je ona tada položila cijeli ispit. Koliko sam vidio prof.je jako uljudan i korektan, pa bi ti bilo najbolje otići na konzultacije ili svakako u vremenu kada mu nije gužva, tada je još pitomiji.Pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lis 2009 17:55 
Početnik

otici cu sad kad mu budu konzulatacije i odgovarati zakon...tnx :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 stu 2009 20:33 
Forumaš

analinaaa je napisao/la:
jade je napisao/la:
Lojalna radna praksa?? Gdje je to? Help!!! :wtf

U knjizi kolektivno radno pravo,ne znam tocno koja stranica jer nemam knjigu kod sebe,ali znam da je iznad poglavlja Vrste strajka.
Dakle,mali odlomak iznad naslova Vrste strajka.

Hvala ti do neba analinaaa!!! Zahvaljujući tvojim uputama nađoh u minuti!!! :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2009 08:08 
Sega mega kul forumaš

xyz je napisao/la:
Jeli vrijede jos uvijek pitanja sa nasciturusove skriptarnice -pitanja iz radnog i soc.- jer se u njima nalaze neka pitanja na koja u literaturi nema odg. poput elementi faciendi necessitas!
Ili je to mozda po staroj literaturi, pa da ih lagano zabilazimo!

Ja sam ih lagano obisla jer prof pitaju iskljucivo po ove dvije knjige,a toga tamo nema.
Sto se tice ispitnih pitanja pogledaj si ovdje unutar godinu dana koja su bila,to je to. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2009 13:11 
Aktivan

Sada, na godišnjem popisu rokova, piše da je ispit 18.11. Naravno, na faksu se nitko ne javlja ni u centrali, ni na dva broja u referadi, ni u uredu dekana (ipak je on prvi čovjek katedre), da potvrde jel 17. ili 18. Blago si ga njima, a ja moram rintat na poslu do 4 najmanje. :evil:

No, valjda je točno ono što je objavljeno na na webu faksa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 stu 2009 14:11 
Aktivan

grizerep je napisao/la:
A okej, to sam ja gledao na godišnjem popisu rokova (zašto su tamo stavili 18., vrag će ga znati :)... Na zasebnom popisu za apsolventski rok u studenom je ipak 17. Sorry :oops:

ja ne mogu otvoriti liste, ne znam zasto....
ja sam vidila na planeru ispita da je 19. i kad je ispit?????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 stu 2009 17:02 
Aktivan

grizerep je napisao/la:
Okej, nesklad je između godišnjeg popisa rokova i popisa samo za ovaj rok (u prvom 18., u drugom 17.)... al 19. nisam vidio... Al kako rekoh, vjerujem da je na kraju 17. odnosno danas jer ipak tako piše na popisu za ovaj rok, pa su možda izmijenili dok su njega slagali (nisam bio, valjda će nam potvrditi netko tko jest, i napisati što su pitali i kako je prošlo). Meni se popisi rokova najnormalnije otvaraju, odnosno pokreće se Adobe Acrobat i otvara pdf dokument.

evo uspjela sam ih i ja otvoriti, nakon bratove intervencije :)
maloprije mi je kolegica javila da je ispit bio danas, ali prolaznost nikakva...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 stu 2009 19:59 
Forumaš

Moji dojmovi sa današnjeg ispita: ja fakat ne znam kaj je profesoru danas bilo. Bile su dvije grupe po 5 ljudi, svi smo popadali u roku od pola sata. Pitanja neka uobičajena, ali bilo je i bisera tipa: što je pravo na rad?, nekakva načela i slično. Da stvar bude apsurdnija ljudi su znali odgovore, koji su se btw sastojali u par rečenica, na što bi on inzistirao da se još priča...i sve bi bilo u redu da se još ima što reći...tako da smo svi ostali zatečeni...uglavnom prije smo izašli nego ušli, a da nismo stigli ni pokazati što znamo. Baš sam se razočarala, pretpostavljam da nitko ne dolazi bezveze na ispit...žali bože novaca, prevaljenog puta i izgubljenog vremena nizašto. :thumbsdown Ja sam odgovarala u prvoj grupi, i dok sam prijavila ispit za drugi rok, već su pali ljudi i iz druge grupe...fakat je prof brzo odradio ovaj ispitni rok...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 stu 2009 09:51 
Forumaš

ivana001 je napisao/la:
MOLIM VAS AKO MI NETKO MOŽE KAZATI KAD SE ODGOVARAJU PITANJA KAO ŠTO SU SLOBODA UDRUŽIVANJA PRINUDNI RADRAD DJECE I MLADEŽI ILI JEDNAKOST U ZAPOŠLJAVANJU ŠTO KONKRETNO TREBA ODGOVORITI

1. velika slova znače u komunikaciji preko kompa da vičeš, nemoj to raditi
2. treba odgovoriti ono što piše u knjizi ispod tih naslova koje si navela

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 stu 2009 12:11 
Forumaš

ivana001 je napisao/la:
evo poslušala sam tvoj savjet glede slova a sad te molim da mi kažeš konkretnije ako ti to nije problem da li treba znati detaljno o svakoj konvenciji koja uređuje pitanje kao npr rad djece i mladeži

Mislim da ne treba, možda da ih se zna navesti i nešto o one dvije koje se spominju kao najvažnije. Onako iz svake lekcije ono što smatraš bitnim. Kažu da je to dovoljno. Znam samo da asistentica traži da se zakon zna od a-ž, a što se tiče profesora, kažu da nije strog....zato sam i u šoku što smo svi popadali na prošlom roku. Nadajmo se da će na ovom u prosincu stvari biti normalnije. :wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 stu 2009 21:28 
Početnik

nema više ni jedne knjige za kupiti.
bila sam na konzultacijama kod mr.sc.bilić - prvih 117str međunarodnog i zakon.
nadam se da će bit bolja prolaznost za božić...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 stu 2009 10:08 
Forumaš

Knige nema za kupiti već duže vrijeme i ne zna kad će biti za kupiti. Što se tiče literature, treba učiti i Međunarodno radno pravo i Kolektivno radno pravo, te ZOR. Pitaju iz obje knjige, već nekoliko rokova. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2009 21:01 
Aktivan

La Mia je napisao/la:
Ja evo danas bila odgovarat na konzultacijama, učila sam samo knjigu Kolektivno radno pravo + Zakon (s naglaskom na pitanja iz Zakona koja se češće ponavljaju). Ušlo nas je 6 unutra i svi smo položili. Prvo je svakome postavio po jedno pitanje iz knjige, a onda smo jedan po jedan odgovarali na postavljeno pitanje. S tim da bi svakome postavio pitanje iz one knjige iz koje si učio. Nakon toga je svakome postavio po jedno pitanje iz Zakona i to je bilo to.

Mene je pitao:
1. što je kolektivno radno pravo, i tko mogu biti subjekti kolektivnog radnog prava.
2. iz ZOR-a o sudjelovanju radničkog vijeća u odlučivanju.

Još je samo jedan kolega polagao na temelju knjige Kolektivno radno pravo i njegovo prvo pitanje je bila Europska kompanija.
Ostali su dobili pitanja iz druge knjige, al ih se ne mogu sjetit jer po njoj nisam učila.

Ostala pitanja iz ZOR-a bila su:
1. zabrana diskriminacije
2. zakonska zabrana utakmice
3. ugovorna zabrana utakmice

...i ne mogu se više sjetit... :tired

P.s. Nisam odgovarala na roku jer sam čula da je kod profesora na konzultacijama (iz nepoznatog mi razloga) puuuno bolja prolaznost nego na roku.

može se doći na konzulltacije odgovarati bez prethodne najave?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2009 21:27 
Početnik

Jel zna netko kad su konzultacije kod prof Buklijaša na stranici fakulteta ne piše kad su? Hvala puno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2009 23:22 
Forumaš

Utorkom od 10 i 30.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 pro 2009 16:54 
Početnik

ja sam nekidan položila na konzultacijama kod profesora i preporucujem svakom da ide tako odgovarat ucila sam iz kolektivnog i zakona i mislim bez obzira na to so ima vise gradiva u toj knjizi da ju je lakse spremit jer obraduje i veliki dio zakona a pitanja su bila kolektivno radno pravo(po knjizi) strajk(po knjizi) izvanredni otkaz (po zakonu)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 pro 2009 17:11 
Forumaš

Znate li pamti li profesor ko je bio na dogovoru? Mogu li se samo pojavit na konzultacijama sa naučenim dijelom koji je zaokružio mojoj prijateljici?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 pro 2009 17:25 
Početnik

ne vjerujem da pamti ali ako ti se ne zuri radije otici s tom knjigom da tebi ponovno zaokruzi
uglavnom smijes doci s tudom knjigom u kojoj stoji tude ime i ocjena jer knjiga zasada nema gdje za nabavit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 pro 2009 19:32 
Forumaš

Jedna kolegica ga je prije jedno misec dana bila pitat, a on joj je kad je vidija knjigu reka da joj je već zaokruženo i da uči po tome.Tako da sam i ja došla bez najave i učila po onome što je bilo zaokruženo u knjizi koju sam posudila od prijatelja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2009 22:07 
Forumaš

jelenaa je napisao/la:
I bez problema te ispitao?

Nije stvarno bilo nikakvih problema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 sij 2010 13:19 
Početnik

Tražim uslugu: naime, imam knjigu Kolektivno radno pravo kojoj fali 12. i 13. stranica, pa ako ima koja dobra duša da skenira ili napiše ovdje o čemu se tamo piše. Pretpostavljam da je tamo definicija kolektivnog radnog prava i slično?

Unaprijed zahvalan!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 sij 2010 17:19 
Aktivan

nažalost i meni fale te str.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2010 18:10 
Početnik

drage je napisao/la:
Može li pomoć, please... U planu imam izaći na konzultacije sad kroz prvi mjesec, al da li treba učiti po novom zakonu od radu (od 1.1.2010.) ili po starom? Ono, da znam koji ću printat.. ;) Tnx!!!

Ja mislim ići ovaj utorak i učila sam po starom zakonu jer mi je tako rekao al sam malo škicala i novine...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 vel 2010 12:20 
Početnik

molim vas za malu pomoć, da li je za ovaj ispit dovoljna knjiga međunardno radno pravo (koja je od njega podcrtana i upisana ocjena od kolegice koja mi je posudila knjigu?) te zakon o radu(pretpostavljam novi ili ne?!).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 641 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: