Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 svi 2018 16:30.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 587 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 07 pro 2014 14:27 
Aktivan

obelix je napisao/la:
lady123 je napisao/la:
A jel se moze izac na drugi kolokvij ako nismo izasli na prvi?

Draga lady123, drugog kolokvija nema. Oni koji su polozili prvi dio dolaze odgovarati samo drugi dio s tim da je najvisa ocjena na taj nacin polaganja 3 ukoliko, citiram, "ne briljirate".

Zahvaljujem

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 pro 2014 17:50 
Aktivan

Znači za drugi dio moram prijavit ispit? A krasno :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 pro 2014 17:46 
Aktivan

Jeli istina da te vrati odgovarat samo drugi dio ako prvi dobro znaš na ispitu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2014 11:47 
Početnik

albion je napisao/la:

Ako zapnes npr. na upravnom postupku, a znao si dotad sva pitanja, onda te vrati drugi put od upravnog postupka i to ti napise na zadnjoj stranici indexa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2014 17:08 
Aktivan

ladymoria je napisao/la:
albion je napisao/la:

Ako zapnes npr. na upravnom postupku, a znao si dotad sva pitanja, onda te vrati drugi put od upravnog postupka i to ti napise na zadnjoj stranici indexa.

e super, hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2014 15:15 
Početnik

Odgovarala jucer kod profesora, od upravnog postupka. Dobila sam 2 pitanja, prethodno pitanje iz postupka i stranke upravnog spora. I to je to, uopce nije pita prekrsaje ni sluzbenike ni sustav drzavne uprave. Primjetila sam da mu je to obicaj kad odgovaras od postupka ili od spora. Moj savjet je izaci medu prvima dok je profesor jos "friški". Sretno! :cheers
I savjet kolegama da ne budu šup.i kad treba ulazit odgovarat nego da odma ulaze jer samo profesoru dižu tlak. Malo kolegijalnosti ne škodi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2014 17:38 
Aktivan

Jel provjereno da nema drugog kolokvija?Ukoliko nema jel se moze na konz?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2014 19:57 
Početnik

Odgovarala kod profesorice i sljedeci put moram od upravnog spora. Ne znam ko ce me dopasti sljedeci put, ali sta mi je sve zapravo ostalo osim zusa?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 pro 2014 14:31 
Početnik

za ovu listu pitanja mi je trebalo skoro tjedan dana pretraživanja foruma i sortiranja svega što sam našao i skupio od ljudi sa faxa. trajalo je malo dulje jer sam ju radio dok još nisam bio naučio gradivo nego sam si mislio unaprijed olakšati da znam što da uopće učim iz kojeg dijela. sadržana su sva pitanja sa foruma i za razliku od prošlih stranica gdje su ljudi netočno prenosili pitanja na forum pa se pitanje iz zusa pojavilo pod zupom i obrnuto, ova je podjela ispravljena i 100% je točna. sadržana su sva pitanja koja su se ikad pojavila na forumu tako da mislim da nema potrebe da pitanja tražite na prošlim stranicama. ako naučite ovo, garantirano imate prolaz kod avianija (ma dobijete 5 ako naučite), a znat ćete veliku većinu gradiva i za asistenticu.. ne znam pita li ona neka nova pitanja, ako pita nitko nije postao na forum.. prema onome što sam čuo, dovoljno je i za nju samo što pita veći broj pitanja od profesora i vremenski puno dulje. hvala angry candy, tinaa-i, i ostalim kolegijalnim ljudima koji se trude i pomažu na forumu postajući pitanja i iskustva sa ispita, zbog njih mi je ovaj težak ispit prošao relativno brzo. jest da je bilo mjesec dana učenja, ali se isplatilo. da sam radio odmah po pitanjima bilo bi dovoljno i nešto manje. i aviani je predobar profesor, jako preporučujem odgovaranje na konzultacijama. ucio sam iz skripte od sijft iz skriptarnice (ona koja ima nabrojana poglavlja na pocetku), a prvo učite redom: teorija, zup, zus. gradivo je dosadno ali kad prođete sve jednom-dvaput postane ok., sretno svima.

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 sij 2015 10:35 
Početnik

Kada ce biti potpisi??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2015 10:34 
Početnik

Kome da se javim za temu za seminar, prof.Aviani ne odgovara na mail??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2015 10:46 
Početnik

condit je napisao/la:
za ovu listu pitanja mi je trebalo skoro tjedan dana pretraživanja foruma i sortiranja svega što sam našao i skupio od ljudi sa faxa. trajalo je malo dulje jer sam ju radio dok još nisam bio naučio gradivo nego sam si mislio unaprijed olakšati da znam što da uopće učim iz kojeg dijela. sadržana su sva pitanja sa foruma i za razliku od prošlih stranica gdje su ljudi netočno prenosili pitanja na forum pa se pitanje iz zusa pojavilo pod zupom i obrnuto, ova je podjela ispravljena i 100% je točna. sadržana su sva pitanja koja su se ikad pojavila na forumu tako da mislim da nema potrebe da pitanja tražite na prošlim stranicama. ako naučite ovo, garantirano imate prolaz kod avianija (ma dobijete 5 ako naučite), a znat ćete veliku većinu gradiva i za asistenticu.. ne znam pita li ona neka nova pitanja, ako pita nitko nije postao na forum.. prema onome što sam čuo, dovoljno je i za nju samo što pita veći broj pitanja od profesora i vremenski puno dulje. hvala angry candy, tinaa-i, i ostalim kolegijalnim ljudima koji se trude i pomažu na forumu postajući pitanja i iskustva sa ispita, zbog njih mi je ovaj težak ispit prošao relativno brzo. jest da je bilo mjesec dana učenja, ali se isplatilo. da sam radio odmah po pitanjima bilo bi dovoljno i nešto manje. i aviani je predobar profesor, jako preporučujem odgovaranje na konzultacijama. ucio sam iz skripte od sijft iz skriptarnice (ona koja ima nabrojana poglavlja na pocetku), a prvo učite redom: teorija, zup, zus. gradivo je dosadno ali kad prođete sve jednom-dvaput postane ok., sretno svima.

Hvala kolegi na pitanjima!! :inluv: :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2015 10:47 
Početnik

Zna li itko moze li se ovo odgovarati na konzultacijama, i kod koga :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2015 12:40 
Početnik

poz kolege,da li itko zna odg na pitanje posebni oblici upravnog spora?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 sij 2015 14:54 
Početnik

Chloe je napisao/la:

U skriptarnici imas skriptu Borkovic, u njoj imas odgovor. Ako ne nadjes javi se na pp, da ne pisem sad sve.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2015 13:59 
Aktivan

jel itko bio na ispitu da javi dojmove?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2015 12:43 
Početnik

frany je napisao/la:
Chloe je napisao/la:

U skriptarnici imas skriptu Borkovic, u njoj imas odgovor. Ako ne nadjes javi se na pp, da ne pisem sad sve.

hvala,našla sam odg i jučer položila ispit ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2015 13:58 
Aktivan

Chloe je napisao/la:
frany je napisao/la:
Chloe je napisao/la:

hvala,našla sam odg i jučer položila ispit ;)

možete li kolegice onda podijelit dojmove s ispita?tko je ispitivao?koja su pitanja bila?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2015 09:29 
Početnik

Zimski rokovi na upravnom pravu, posebno kod profesora, nisu bas polodonosni do sada. Profesor je 10.2. od 14 kjudi pustio 2-3 (uglavnom dijelove ispita). Slican scenarij i tjedan dana prije, 4.2.
Obratite pozornost na pitanja sa odgovorima jer mu odgovor koji je u ZUS-u i ZUP-u (iako je to sluzbena literatura) nije dovoljan (npr.stranke u ZUP-u).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2015 11:47 
Početnik

obelix je napisao/la:
Zimski rokovi na upravnom pravu, posebno kod profesora, nisu bas polodonosni do sada. Profesor je 10.2. od 14 kjudi pustio 2-3 (uglavnom dijelove ispita). Slican scenarij i tjedan dana prije, 4.2.
Obratite pozornost na pitanja sa odgovorima jer mu odgovor koji je u ZUS-u i ZUP-u (iako je to sluzbena literatura) nije dovoljan (npr.stranke u ZUP-u).

Sta pitaju iz upravno pravo s obzirom na stvari? Tj. Ona, znam da on to ne pita

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2015 19:46 
Aktivan

frany je napisao/la:
obelix je napisao/la:

javno dobro,izvlaštenje komasacija,to je koliko ja znam. Ako imamo od spora,jel to znaci da imamo ZUS,prekrsaje i UP s obziorm na stvari? i sta ako ne dopadnemo kod njega nego kod nje a imamo samo dio?jel ona zahtjevna?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2015 20:14 
Početnik

lady123 je napisao/la:
frany je napisao/la:
obelix je napisao/la:

javno dobro,izvlaštenje komasacija,to je koliko ja znam. Ako imamo od spora,jel to znaci da imamo ZUS,prekrsaje i UP s obziorm na stvari? i sta ako ne dopadnemo kod njega nego kod nje a imamo samo dio?jel ona zahtjevna?

Ona pita i zus i prekrsaje i upravno pravo s obzirom na stvari. A on samo zus i ponekad prekrsaje ali ritko
...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 vel 2015 00:29 
Forumaš

10 2. prosla ispit.:)

odgovarala kod prof, 2 ili 3 po redu zaci usla među prvima..

pitanja: kontrola uprave, nosioci kontrole, upravni akt, iz zup-a - kad ce drugostupanjsko tijelo ponistiti odluku ona 4 slucaja, definiciju upravnog spora i vrste sporova, definiciju prekrsaja i vrste prekrsaja. eto to su moj pitanja, znala sam odg na sve, prof me nije ni slusao bio je doprilike odsutan i aljkav u ispitivanju, ali na kraju bitno je da sam to rijesila.

jos su bila pitanja vrste upravnih akata, onda podvrste konstitutivnih-subjektivni i objektivni, stanke upravno postupka, stranke upravnog spora, predmet upravnog spora,

Ps. mislim da su pitanja bila dosta jasna i pitka za odgovorit jer smo među prvima odgovarali.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 vel 2015 00:30 
Forumaš

literatura za spremanje: borkovic, zup i zus cijeli, i prekrsaji najbitnije stvari.
nije strasno ali treba se znati i treba vremena dok se nauci.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2015 16:07 
Početnik

Kolege, da li se ovaj ispit moze odgovarati na konzultacijama?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2015 16:40 
Forumaš

mislim da ne, samo rok, iso tako ako vas vrati samo dio odgovarati i to mozete samo na roku ali ne i konzultacije...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 vel 2015 15:23 
Početnik

Malo da podijelim svoja iskustva s ovim predmetom.
Prvi izlazak kod profesorice i prolaz 26.-og. Ne baš najugodnije iskustvo. Prvenstveno zbog nesnosne gužve ispred kabineta. Bilo je preko 60 ljudi. Što Upravno, što izborni, što viša, uglavnom užas. Dio krivice je na nama jer svi čekaju zadnji rok, a dio na profesoru jer je sve stavio na isti dan s par sati razlike, što je nerealno u najmanju ruku.
Između sebe su podijelili indexe, s tim da su dopuštali odabir, ali samo ako to ne bi narušilo "ravnotežu".
Potpuna prolaznost je bila solidna kod profesora, kod profesorice nešto slabija, ali dosta su ljudi vratili procesni dio ili od upravnog akta.
Pitanja su bila kod profesora standardna s foruma. Profesorica je pitala cijelo gradivo. Znači opći dio, upravno pravo s obzirom na svari, zup, zus, prekršaji i par pitanja o službenicima i namještenicima. Pita dosta pitanja svakoga i preleti sve. Pitanja su jasna, precizna i kratka. Ne škrtari na ocjenama isto. Ako ste radili temeljito, proći ćete. Ali da treba zagrijati stolicu, treba. I da, ispitivanje se oteglo debelo iza 14 sati što nisam vidio još od građanskog.
Samo hrabro i sretno svima koji se uhvate u koštac s Upravnim. Nije toliko strašno :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2015 15:42 
Aktivan

jel ko zna kad su konzultacije kod profesora?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2015 22:02 
Početnik

msm91 je napisao/la:
jel ko zna kad su konzultacije kod profesora?

Cetvrtkom u 10,40

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ožu 2015 21:19 
Početnik

Prodajem knjigu "Opći upravni postupak" u Republici hrvatskoj" od Đerđe.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2015 18:17 
Početnik

Jedno pitanje.. Je li bolje odgovarat kod Avianija ili Vetme?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2015 18:19 
Početnik

miki2904 je napisao/la:

Jako tesko pitanje..nema pravila,na kakvu volju potrefis tako ce ti bit :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2015 21:54 
Početnik

linda12345 je napisao/la:
miki2904 je napisao/la:

Vetma pita više pitanja, puno više traži ali je pravedna. Aviani pita manje pitanja i kodn njega je poželjno ić na konzultacije jer je tada široke ruke. Nisam čuo da ikome od njih ispitivanje ovisi o trenutnom raspoloženju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ožu 2015 22:14 
Početnik

Alcatraz je napisao/la:
linda12345 je napisao/la:
miki2904 je napisao/la:

Vetma pita više pitanja, puno više traži ali je pravedna. Aviani pita manje pitanja i kodn njega je poželjno ić na konzultacije jer je tada široke ruke. Nisam čuo da ikome od njih ispitivanje ovisi o trenutnom raspoloženju.

Al se može UP na konzultacije odgovarat?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 ožu 2015 19:14 
Početnik

dakle odgovarala sam kod avianija na konzultacijama i stvarno velika hvalaaaa kolegi Condit koji je objavio ona pitanja, iako sam učila i izvan njih, prof me stvarno pitao samo iz tih pitanja! nečelo zakonitosti tj podvođenje uprave pod pravo, upravne akte, žalbu, obnovu postupka, predmet upravnog spora su bila moja pitanja! i nemojte se dati smesti što je prof možda loše volje jer ok ispadne!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2015 11:16 
Početnik

condit je napisao/la:

Stvarno velika hvala na trudu!
Svaka ti čast

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2015 14:32 
Aktivan

Kolege iz prethodnih postova mi stvarno nije jasno moze li se odgovarat na konzultacijama, i ako moze treba li se najavljivat ? Hvala i pozzz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 svi 2015 21:34 
Početnik

ovisi o profesorovoj volji, ali se isplati riskirati i zamoliti ga kad već dođete :-)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 svi 2015 18:04 
Aktivan

Kada su konzultacije kod profesora?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2015 21:11 
Početnik

četv od 10.30 do 11.15 koliko se sjećam....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 587 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: