Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 19 pro 2018 06:14.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 497 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 07 ruj 2008 22:32 
김정일

Prof. dr. sc. Silvija Petrić

4 ECTS (Predavanja + vježbe)

Kolegij od važnosti za upoznavanje i razumjevanje privatnopravne dimenzije evropskog prava.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 23:40 
김정일

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... nload.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2008 13:34 
Aktivan

naty je napisao/la:
Jel dosta ova skripta? Jel tezak ovaj ispit???

Nije, ovo je samo dio. Još ima oko 7 skriptica( zbornici radova sa 4 pf, hrvatske pravne revije i još nešto) i 100 str knjige od gavelle. Sve to ima kupit u skriptarnici nasuprot faksa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2009 17:35 
Aktivan

ssuzanaa je napisao/la:
Da li netko zna reći nešto o ovom ispitu, da li je samo usmeni ili pismeni i usmeni, kako to sve skupa izgleda, da li se treba posebno na neki dio literature bazirati, kakva je profesorica na ispitu i sve ostale detalje... :thumbsup

Samo je usmeni, princip ispitivanja je isti kao i na g2, uđe po 2 studenta, jedan sluša dok drugi odg. ovo je novi predmet tako da je rano još za reć da li se bazira na neki dio više, kad sam ja bila na ispitu pitala me većinu materije. Svu potrebnu literturu ima nabavit u skriptarnici nasuprot faksa, ili možete pitat profu da vam prebaci na usb.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2009 21:40 
-Admin-

kitty hvala ti puno na odgovoru!! :cerek:
a inače jel profesorica ok na ispitu, s obzirom da nisam još kod nje nikad odgovarala pa neznam, jel stroga i tako to?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2009 22:47 
Aktivan

aha, meni je bila ok, nije bila stroga. pita samo ono što je u literaturi, nema nikakvog izmišljanja. stvarno neznam što više da kažem, jer kad sam odg prva sam ušla, tako da neznam kako je bilo sa ostalima. a relativno malo ljudi je ovo odg. prijatelj mi je ovo iz prve pao al je drugi put bez problema proša. znači kad se nauči nema frke ,i dobre ocjene se dobiju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2009 13:05 
Aktivan

koliko objektivno treba dana da se spremi ovaj ispit ,i to iz literature koju profesor na m reče ne skripti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2009 17:24 
Forumaš

ovde u ovim slajdovima ima neki djelovi na engleski, pa ktreba prevest na hrvatski pa naučit iliako to profi triba odgovorit, dali

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2009 00:05 
Aktivan

to ne triba na engleskom uopce ucit...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 sij 2010 23:40 
-Admin-

propalica je napisao/la:
Jeli tribam riješiti Eur.1 da mogu izaći na ovaj ispit,a vanredni sam student?

mislin da tribaš, bez obzira što si vanredni student.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2010 19:33 
-Admin-

znači, uči se samo iz slajdova? gledajući te slajdove ne čini mi se uopće teško, jel može netko dat još malo dojmova s ispita, ako je ko bio u 12 mj ili u zadnje vrime?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 vel 2010 13:59 
Forumaš

profesorica je stvarno ok, pita samo ono sta je u skripti tj slajdovima, bez problema se dobije dobra ocjena a moja preporuka je odgovarat medu prvima jer su tad pitanja osnovna, ne ide u neke detalje, tipa razlika harmonizacije i unifikacije, čime se postiže jedno odnosno drugo, uvjeti odgovornosti države za štetu, zaštita potrošača, što znači minimalna harmonizacija... ispit koji se po meni lako spremi, zamorno je jer se uči po slajdovima al je dovoljno par dana za dobro ga spremiti...i treba naučiti brojeve članaka koji se spominju npr članci- 64,65,153,56....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2010 09:13 
Početnik

da i uspust budi rečno da NEDOSTAJE TOČNO POLA SLAJDOVA sa fajla na nasciturusu i u kopirnicI kod onog hipi stričeka....što od svog lamentiranja nitko na ovom thradu nije spomenuo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 vel 2010 12:09 
-Admin-

leptiricaa je napisao/la:
jel ima sto dodatno uz slajdove za naucit,tj.negdi di je malo prosireno jer su oni slajdovi ,bar meni,preteski za naucit ,same natuknice...

imaš recimo pored slajdova u nasciturusovoj skriptarnici i neke njene članke, tamo su ti obrađeni dijelovi sa slajdova malo opširnije pa pokušaj pročitati te članke!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ožu 2010 23:50 
Početnik

koliko objektivno treba vremena za ovaj ispit?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2010 13:55 
Početnik

može li mi netko pomoci-
Opišite jedan stvarni ili hipotetski slučaj poslovanja sa europskim društvom i nabrojite mjerodavne propise i kategorije prava koje se primjenjuju.
2. Objasnite slobode poslovnog nastana i slobode pružanja usluga na primjeru presude Europskog suda.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 tra 2010 09:28 
Početnik

evo nekih pitanja sa ispita- cl. 94 i cl. 95, common frame of reference, odgovornost drzave (i slucaj Francovich), jamstvo vlasnistva, zajednicka obiljezja euro. ugovornog pr., slucaj Konle (cl.53 i cl.43), timeshare ugovor.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lip 2010 10:26 
Aktivan

matejka je napisao/la:
Kada su potpisi iz ovog predmeta? Da li profa radi probleme ako nisi baš bio redovit na vježbama?? hvala..

meni je asistentica dala, nisam bila nikako na vjezbama..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2010 15:11 
Početnik

jel zna neko možda jel za ovaj ispit važno jel imaš položeo g2, tj. jel prof. to gleda??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 srp 2010 21:01 
-Admin-

s-girl je napisao/la:
nije važno jeli položen g2, samo gleda europsko1!!

Cura koja je europsko 1 dobila pet je izletila u roku par minuta. Par ljudi koji su polozili g2 i to sa visokim ocjenama su takoder izletili ekspresno. Nema pravila nikakvog.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 srp 2010 18:26 
Aktivan

Pa znate kakva ja ona- objektivna. :grin: Kakve veze ima G2 s Europskim pravom? Nikakve. :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2010 15:51 
Aktivan

kitty je napisao/la:
naty je napisao/la:
Jel dosta ova skripta? Jel tezak ovaj ispit???

Nije, ovo je samo dio. Još ima oko 7 skriptica( zbornici radova sa 4 pf, hrvatske pravne revije i još nešto) i 100 str knjige od gavelle. Sve to ima kupit u skriptarnici nasuprot faksa.

kojih je to 100 strana iz gavelle

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2010 18:23 
-Admin-

Evo neka pitanja koja sam skupila kroz lipanjski i ovaj rok:

Timesharing - razlika obveznog i stvarnog prava?
Nacela odstetnog prava?
Cl. 94./95.? Razlike i slicnosti.
Opcijski instrument?
Zajednicka obiljezja potrosackih ugovora?
Eurohipoteka?
Posebna poveznica kod potrosackih ugovora?
Koja pravila primjenjuju drzave kod odgovornosti za stetu?
Bottom up, top down?
Zelena knjiga?
Tko je donio CFR?
Grane prava koje su najvise harmonizirane?
Medunarodna unifikacija prava?
Slucaj Frankovich?
Izravni ucinak, vertikalni i horizontalni?
Zasto direktive ne dovode do jednoobraznosti prava?
Uskadivanje ugovornog prava?
Soft law, primjeri?
Landova komisija, od cega se sastoje tri dijela nacela?
UNIDROIT?
Na koji nacin stranke mogu primijeniti nacela, lex mercatoria?
Kod nacela o cemu se najvise moralo vodit racuna i sto je imalo velik utjecaj na njih?
Kolektivna zastita potrosaca?
Pojam potrosaca?
Brasserie?

Pokusajte nabaviti sto potpuniju literaturu jer je to najveci problem ovog ispita, slajdovi u skriptarici su nepotpuni, skripta preko puta faksa takoder. Mozda najbolje da odete do profesorice i zamolite ju da vam prebaci svoje na USB.

Sretno svima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2010 18:38 
Aktivan

iz iz skripte treba znati apsolutno svako slovo. Možeš pričat svojim riječima ali moraš znati šta te pita, a bude nekih zaguljenih stvari.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2010 22:51 
-Admin-

nika_pika je napisao/la:
Josephine je napisao/la:

Pokusajte nabaviti sto potpuniju literaturu jer je to najveci problem ovog ispita, slajdovi u skriptarici su nepotpuni, skripta preko puta faksa takoder. Mozda najbolje da odete do profesorice i zamolite ju da vam prebaci svoje na USB.

a iz čega si ti učila? skinula sam s nasciturusa nekih 8 radova, jel to to, jel to dovoljno?

Iz skripte preko puta faksa, ima 35 stranica i slicna je slajdovima iz skriptarnice, al u njoj fale neke stvari u vezi potrosaca, timesharing itd.
To sam nadopunjavala usmenom predajom, kupus zivi.

Tim radovima se nisam opterecivala niti sam cula da su drugi koji su polagali oko mene.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2010 17:25 
Aktivan

Josephine je napisao/la:
nika_pika je napisao/la:
Josephine je napisao/la:

a iz čega si ti učila? skinula sam s nasciturusa nekih 8 radova, jel to to, jel to dovoljno?

Iz skripte preko puta faksa, ima 35 stranica i slicna je slajdovima iz skriptarnice, al u njoj fale neke stvari u vezi potrosaca, timesharing itd.
To sam nadopunjavala usmenom predajom, kupus zivi.

Tim radovima se nisam opterecivala niti sam cula da su drugi koji su polagali oko mene.

Ja sam to skinula ali mi je bilo totalno beskorisno. U kopirnici kupi skriptu i njene slideove.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2010 14:29 
김정일

http://www.nasciturus.com/skriptarnica/ ... adopunjeno

Nadopunjena skripta....
zahvalite se kolegici Kristini :welcome

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 lis 2010 21:07 
-Admin-

ja iman skriptu i slajdove i 7 dana za naucit ? nadan se da cu uspit !??

Mozes, ja sve skupa nisam ucila vise od 3 dana, nije da sam zablistala na ispitu, al eto :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 stu 2010 19:32 
Početnik

Ja nerazumin bas puno. Jel neko u novije vrime polaga ovaj predmet?
Rekli su mi da su dovoljni njeni slajdovi? nekih 35 strana, jel stvarno tako? Pocela san ucit, nije tesko, i pari mi se malo s obzirom na nas faks pa da buden sigurna jel to dovoljno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 stu 2010 18:08 
ona koja piše sa WC-a

jel netko dosad pitao profu literaturu na usb?........kakva je literatura?...jel se da naučit brzo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 stu 2010 23:26 
Sega mega kul forumaš

LaDiDa je napisao/la:
Danny je napisao/la:
ja sam neki dan bija kod nje i uzeja literaturu na usb.
nisam bas gleda kakva je materija, vidija sam samo da ima 60-ak stranica. ne bi triba bit problem ovo spremit...

Kazu da se da naucit u tjedan dana. Ja pocela, nadam se da cu stic do roka sad u 12. misec.
Danny jesu to sta ti je ona dala njeni slajdovi? Ja ih dobila od kolege, 6 slajdova je na jednoj strani. Pari mi skroz ok.

dala mi je slajdove i u wordu materijal. rekla je da ima nekih sitnih, ali nebitnih razlika izmedju te dvi verzije.
inace, mislim da imas sasvim dovoljno vrimena za pripremit ovi ispit, jer je termin 13 ili 14, a do tada su jos dobra dva tjedna...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 pro 2010 20:26 
Sega mega kul forumaš

Inso je napisao/la:
http://www.nasciturus.com/skriptarnica/doc_download/261-europsko-pravo-ii-nadopunjeno

Nadopunjena skripta....
zahvalite se kolegici Kristini :welcome

kad pokusam otvorit ovu skriptu uvijek m javi gresku da je dokument nepoznatog formata ili ostecen. ima li jos netko ovaj problem ili kod mene nesto ne stima?
inace, rar i pdf otvaram normalno, bez problema... :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 08:42 
Početnik

jel ovo niko ne uci ili je svima lako...samo mene muci :D

Nije istina da se ne triba ucit, nauci odlicno onu skriptu njenu, tocnije slajdove, sve sta pita ti je unutra. Samo triba odlicno naucit, ja san prosla u 12 mj. Satrala me sa pitanjima, tako da triba to znat. Ja bar iman takvo iskustvo. Isto tako ti ni znanje nemora puno znacit jer je puno ljudi pobacala eto jer joj se to dalo, tako da nemoj puno razbijat glavu. Ovo ti je predmet koji triba naucit, imat sricu, ako ne prodjes prvi put, oces drugi. pozz!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 12:16 
-Admin-

A jesu li bolji njeni slajdovi, tj predavanja ili ona skripta od 35 strana?
Jer malo sam preletila i sve je više manje u nekim natuknicama?

Koliko mi dana treba za naučit? S tim da učim obično malo dulje.

Nema puno informacija o ovm predmetu, pa ne znam ni kako pita...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 12:31 
Forumaš

ja prvi put izlazim sad 3.2.i nabavila sam u nonoj fotokopirnici 30-tak str.teksta i 60-tak str slideova,ima dosta stvari šta se ponavljaju....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 12:35 
Početnik

To ti je dosta komplicirano pitanje :)) Dosta je cudan ispit, polozis ga a ni sam neznas kako :D
Ja san ucila iz te skripte od 35 str. Vise manje ti je tu sve sta ona pita, ukljucujuci i te slajdove njene. Tocno tako kako pise moras naucit, sve u tim natuknicama, zato je meni i bilo teze ucit jer nista nisan kuzila.
Puno je prica o tome koliko ti triba za naucit, ljudi su to znali ucit priko vikenda i polozit. Ja naravno nisan bila te srice pa san ucila dosta, ono sigurno 15 ak dana, ako ne i vise. Al nemoj se puno za to drzat jer ja inace ucin ono svaku sitnicu i nikad ne izadjem na ispit a da znam povrsno, tako da kazu da se moze i za manje dana taj ispit spremit.
Sta se tice njenog ispitivanja, uvik joj je isti princip, ka i za G2, uglavnom od jednog pitanja poveze cilo gradivo, mene je izludila sa pitanjima jer ono pribacuje se sa teme na temu u sekund. Al da se povatat sta trazi ako dobro naucit to gradivo.
I na kraju sve to vise manje ovisi o srici i o tome kako ko to dozivi, i kakve je ona volje.
TAko da skratim, nauci tu skriptu dobro, nemoj joj dat da te izbaci iz takta, budi uvjerena u to sta govoris iako mozda nisi u pravu, pomoc ce ona sa nekim potpitanjima, i prolazis :)
Opet ponavaljam, nije to ispit za razbijat glavu, njoj je G2 zakon, EU2 se prolazi ako ne iz prvog, drugog sigurno :)
e i kad vidis stvari koje se ponavljaju iz EU1 pogledaj to malo u knjizi Bacicevoj, jer u skripti nisu bas dobro objasnjeni a ona pita. Recimo oni slucajevi Factortame, Braseire, i to. I ona CFR nije kako triba napisan, malo prosvrljaj ovdi po netu, nac ces sve. Al drzi se te skripte, ona je dovoljna.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 12:36 
Početnik

Ma da, dosta ti je ta skripta od 35 strana, ovo drugo malo usporedis, vidis sta fali.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 14:45 
Aktivan

Danny je napisao/la:
da li je mozda netko usporedio tu skriptu od 35 strana sa materijalom koji ona prebacuje studentima na usb?
naime, ja sam dobio od nje na usb literaturu, word format, nekih 60-ak stranica, pa me zanima da li je to ista stvar kao i skripta ( u prosirenom izdanju ), ili pak ima bitnih razlika...
hvala!

nema nikakvih razlika, u tim njenim radovima je to puno opširnije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2011 21:48 
Aktivan

ja iman slajdove,citan ih..sto vise citan to manje znan,ali izac cu pa sto bude...glupo je skroz,ali vidim da je tako svima pa :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2011 11:17 
Aktivan

lola_111 je napisao/la:
Ja prošla danas :cheeeer:
Danas joj je favorit pitanje bilo eu pravosudno područje (il tako nešto)
Mene pitala čl.94 i 95, eu ugovorno pravo potrošača, Communication i opcijski instrument.
Mislim da se uvijek dobije neko "glavno" pitanje kroz koje te izvoza po gradivu da vidi jel razumiješ.
Pitala je još izvanug. odgovornost, landova načela, primjenu tih načela, kolektivnu zaštitu, zajednička obilježja potr. ugovora s međ. elementom..
Uglavnom, 3-4 dana ovakvog rada :6: :gaaaah:
Najveći problem je totalno nepregledna skripta (ona od 35 str.), pa kom se da nek je malo uredi ( veeeliko hvala Niki :s )

hahhhahahahahahha , neka si ti meni prošla Mare moja. evo stavit ću svoju skriptu. u principu sam prepisala skriptu od 35 str. i slajdove, u neka poglavlja su ubačeni i dijelovi iz onih profesoricinih radova. čini se velika, al to je zato što je pisana prilično široko i pregledno. u skripti NEMA :
- NAČELA EUROP. PRAVA str. 17, 18 i 19 skripte
- USKLAĐIVANJE UGOVORNOG PR. str. 20 skripte
- EUROP. UG. PR. POTROŠAČA
ali nije isključeno da mi neće puhnut pa i to prepišem :grin: .
nadam se da će vam / nekom biti od pomoći

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 497 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: