Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 ruj 2018 00:55.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 1464 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 20 lis 2015 08:32 
Aktivan

Novi1 je napisao/la:
haha.haha je napisao/la:
Novi1 je napisao/la:
Vidit ce da knjiga nema plavih korica. :happpppppy

pa jednostavno je ne poneses na ispit hahahaha :withstupid :withstupid :withstupid

Ko će sve formule naučit napamet? Knjiga treba i za usmeni, otvarati će knjige i tako postavljati pitanja. :cheers

ovo je bolesno!!!
treba ga negdje prijaviti :wtf :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2015 09:33 
Početnik

jesan lipo reka da na statistici smijemo na ispitu koristiti knjigu. na usmenom se ne daju pitanja iz glave nego se otvora knjiga i gdje se otvori to se pita. To je novo od ove godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2015 13:56 
Početnik

Moze mi netko objasnit kakvo je stanje sa seminarom iz ivog predmeta? Koji se uvjeti moraju ispuniti da bi se uspjesno izvrsila obveza iz predmeta?
Hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 lis 2015 14:41 
Aktivan

na koliko sati repeticija treba otici da se savlada gradivo otprilike jer su ove repeticije preskupe. 2 sata 150 kuna :/ :/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2015 15:06 
Početnik

Zna li netko koji datum točno je ispit u 12. mjesecu? Kako sam se tek prebacila nije mi jos proradio studomat pa nemogu pogledati. Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lis 2015 14:59 
Početnik

Ima li koja dobra dusa da je bila jucer iz statistike na predavanju? *.*

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2015 13:59 
Početnik

Emm@ je napisao/la:
Zna li netko koji datum točno je ispit u 12. mjesecu? Kako sam se tek prebacila nije mi jos proradio studomat pa nemogu pogledati. Hvala!

14.12 je ispit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2015 17:40 
Početnik

Pokusaj7 je napisao/la:
Emm@ je napisao/la:

14.12 je ispit

Hvala ti :) Proradio mi je studomat.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 stu 2015 16:42 
Početnik

Zna li netko kad su konzultacije prof. Šimundiću?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 stu 2015 19:38 
Početnik

Zna li netko da li se može dobiti potpis iz ovog predmeta i ako nismo išli na predavanja? Tipa, ako ga želim izaći u 12.mj, jel mogu doć na konzultacije prije ispita po potpis? (prebjeg sam iz Zg-a i ne živim u Splitu, ali sam redovan student. Jel imaju razumijevanja za takve stvari?) Puno hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 stu 2015 15:47 
Početnik

U koliko sati obično bude pismeni dio ispita iz statistike i metodologije?
I je li istina da se treba imati knjiga na ispitu? Ako da, može li fotokopija? :? Imali tko novije informacije o tome?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2015 14:49 
Početnik

Molim vas info sto je od literature potrebno samo za metodologiju?
U kopiraoni sam kupila skriptu od 30 strana, 69 pitanja, sto je još potrebno?
Statistiku i info sam u Zgbu polozila,

hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 stu 2015 12:26 
Početnik

Pozdrav! Moze li mi tko reci koju knjigu treba donijeti na ispit? Tu sam procitala na prethodnoj stranici da se zove Statistika za pravni i upravni studij? Tko je autor I di ju mogu kupiti? Ne vidim ju uopce na popisu sluzbene literature...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 stu 2015 18:16 
Početnik

Nova22 je napisao/la:
Pozdrav! Moze li mi tko reci koju knjigu treba donijeti na ispit? Tu sam procitala na prethodnoj stranici da se zove Statistika za pravni i upravni studij? Tko je autor I di ju mogu kupiti? Ne vidim ju uopce na popisu sluzbene literature...

Ima, ima, lipo je navedeno pod statistika. Treba malo bolje pogledati... sve lipo piše...

to je knjiga samo za ispit iz statistike. ima još informatika i metodologija

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2015 19:10 
Početnik

pozz
prebacio sam se iz Rijeke gdje sam statistiku polozio i to mi se priznaje tako da moram polagati "samo" pravnu informatiku i metodologiju. Izasao bi na rok 14-og pa me zanima iz cega to spremati, da li postoje neka pitanja za usmeni-pismeni... Pregledao sam malo tu na forumu i uglavnom se sve vrti oko statistike...

hvala unaprijed

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2015 22:12 
Početnik

Pozdrav! Zanima me koje su najbolje skripte za usmeni iz statistike i metodologije? Ako netko moze, molim da stavi link na skripte...imam skriptu od 92 pitanja za statistiku i skriptu od 32 stranice za metodologiju (Emina skripta ili nesto slicno). Valja li to ili da bacim u smece? Unaprijed hvala :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2015 09:55 
Početnik

trebala bih skriptu iz metodologije i pravne informatike, položila sam statistiku na pravnom u osijeku, a prebacila se ove godine u split pa bih počela što hitnije učiti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 stu 2015 09:32 
Početnik

Do kada treba predati seminar i koliko puta smijemo izostati 3?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 stu 2015 13:25 
Početnik

Pokusaj7 je napisao/la:

hvala!

bilo tko?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 stu 2015 15:48 
Početnik

Pokusaj7 je napisao/la:
Pokusaj7 je napisao/la:

hvala!

bilo tko?

piše gore.... počet će knjigu otvarat pa di otvore to će pitat....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 pro 2015 12:52 
Početnik

Pozdrav,

zanima me dali je provjerena ova informacija s orginal knjigom na ispitu i uvodenje pravog usmenog? Jel bio tko na konzultacijama ili nesto slicno?
Hvala na odg!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 pro 2015 17:37 
Početnik

Polozila sam pravnu informatiku u Zagrebu pa me zanima jel trebam profesora obavijestiti o tome (putem maila ili na dan ispita?) ili samo napisem statistiku u ponedjeljak,a na informatiku ne dodem?
Btw,jos uvijek nisam podigla index, jel mogu na izaci na ispit bez indexa?
Zna netko radno vrijeme referade?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2015 16:21 
Početnik

rezultati ispita od 14.12. trebali bi biti objavljeni u cetvrtak u 18h? Zna li itko drži li se katedra vremena koje sebi zada? Da znam kad da kupim kartu za bus...hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2015 18:00 
Početnik

Znaci za usmeni iz statistike moramo ponijeti original knjigu i onda nas usmeno ispituju gdje otvore?
A sto je sa metodologijom? Je l i to treba imati original knjigu??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2015 21:13 
Aktivan

koliko treba dobro nauciti za usmeni kod profesora? stignem li u 3 dana? mislite li da ce usmeni bit bas usmeni ili pismeni kao do sada? molim hitno odgovor! :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2015 10:24 
Početnik

Ne znam kako bi trebao izgledati usmeni u 1 danu ako ispituje samo prof a na pismenom je bilo podosta ljudi? Nadam se da ce ovaj usmeni biti pismeni

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2015 11:39 
Početnik

Je li istina da od ovog roka polozeni pismeni iz zadataka vrijedi samo do 2. mj. I da ako padnemo usmeni moramo opet na pismeni? Vidim da se svasta pise po fejs stranici, ali ima li tko provjerene informacije? :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 pro 2015 12:29 
Početnik

Ispit od 14.12. - Pismeni kao i uvijek, pogledajte prijasnje objave pa ce vam biti jasno. Zadatke mozete shvatiti sami, ali repeticije ce vam olaksati zivot i skratiti ucenje. Par sati repeticija vam je dovoljno ako cete raditi kako spada i ako niste skroz losi u matematici. Preporucam repeticije kod Statisticara (broj cete naci na forumu). Usmeni ispit je, unatoc najavama, opet bio pismeni. Dovoljna je Emina skripta od 69 pitanja (32.str.) za metodologiju i nabavite biljeznicu s predavanja za teoriju iz statistike. Pravnu inf sam polagao u Zg tako da nemam sto reci o tome...to je to, radite i ne nadajte se visokim ocjenama. Vremena je malo na ispitu, imajte to na umu..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 pro 2015 22:45 
Početnik

Sjeca li se tko pitanja sa danasnjeg usmenog?
:-)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2015 13:37 
Aktivan

vindija je napisao/la:
Sjeca li se tko pitanja sa danasnjeg usmenog?
:-)

povijesni razvor hardwera, izvedeni projekt istraživanja, otkriće i dokazi, informacijski sustav u nas, baza podataka i vrste, indeksi, vrste pojava u statistici, sezonsko mjerenje u statistici, varijacija, povijesni pregled razvoja informatike :cheers :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 sij 2016 15:31 
Početnik

Pozdrav svima!
Planiran ići na statistiku sad u drugi misec, može li mi netko pomoći s regresijom "kroz ishodište" ili "sredinom promatranog razdoblja"? :wtf
Koje formule koristite? Znan kako ide kad ne triba kroz ishodište/sredinu promatranog razdoblja.
Točnije radi se o zadatku doli sa slike.
Puno fala!!! :cheers

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2016 10:24 
Početnik

Pozz kolege, vidim da neki ovdje imaju slike prijašnjih ispita. Zanima me dal tko ima možda zadatke sa prošlog roka (11. 12.) za obje grupe. Ako ima puno bi mi značilo, tnx.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2016 12:21 
Početnik

Tko ima pravo izaci na predrok iz statistike?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2016 17:35 
Početnik

anamare je napisao/la:
Tko ima pravo izaci na predrok iz statistike?

Rekao je "oni koji su bili redoviti na predavanjima i vjezbama", zanima me kako ce provjerit jer ne zapisuje a i planirala sam izac na predrok iako nemam rijeseno sve s 1. Mislim da ipak nista od toga :( :( :( :cry:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 sij 2016 11:29 
Početnik

Bok svima :grin:
iz Zagreba sam, ima li možda netko tko bi mi htio knjigu prodati i zbirku i ostale materijale (ne znam iskreno da li treba za ispit još nešto)? Ako ima, javite se da ne trebam u Split zbog toga :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 sij 2016 12:58 
Aktivan

Cini se da su mi se iskljucile obavijesti s foruma. Ako itko treba kakve informacije, slobodno pitajte

Instrukcije iz statistike u Zagrebu Splitu i Rijeci 150kn/120min. Zadaci se rješavaju po principu s ispita; bitno je riješiti na način na koji se traži da bi se ostvario maximalan broj bodova. Prije ispita održavam o grupne repeticije. Luka 098/991-8685

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 sij 2016 13:07 
Aktivan

Manje-više nova objava. Na zadatke ne možete izaći bez knjige. Mislim, možete, ali u tom slučaju morate napamet memorirati formule. Na dio ispita sa zadacima više se ne smiju nositi privatni materijali koji su se prije dopuštali. Nabavite, posudite knjigu, i u bilješkama si upišite formule, jer je dio formula u knjizi netočan.

Usmeni je u 12. mjesecu i dalje išao po starom principu. Za drugi mjesec se ne zna da li će krenuti ispitivati usmeno ili će i dalje "usmeni" biti pismeni.

Instrukcije iz statistike u Zagrebu Splitu i Rijeci 150kn/120min. Zadaci se rješavaju po principu s ispita; bitno je riješiti na način na koji se traži da bi se ostvario maximalan broj bodova. Prije ispita održavam o grupne repeticije. Luka 098/991-8685

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2016 19:39 
Početnik

Pozz, da ponovim upit za kopiju danasnjeg ili prijasnjih ispita ako tko ima ili je uslikao.
Usput dojam o roku? Osobno mi se cinio dosta tezak, ne toliko sto se gradiva tice vec vremena. Ja nisam uopce imao praznog hoda glede rjesavanja, a svejedno rjesio samo dva zadatka i tek nesto malo treceg. Uzas zivi. Jel to uopce moguce fizicki sve rjesit u sat i pol? Konkretno ovaj danasnji ispit sa 4 zadatka a ustvari 6-8 zadataka.
A i prostor za rjesavanje je epic, nema sanse da sve stane u predvidjeni prostor osim ukoliko pises mikroskopski. O uvazenom asistentu koji ne dopusta pisanje na dopunski papir, te ga shodno tome ni ne zeli pokupiti kao dopunski materijal na kraju ispita necu trosit rijeci... :facep:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2016 22:00 
Početnik

Dexter Morgan je napisao/la:
Pozz, da ponovim upit za kopiju danasnjeg ili prijasnjih ispita ako tko ima ili je uslikao.
Usput dojam o roku? Osobno mi se cinio dosta tezak, ne toliko sto se gradiva tice vec vremena. Ja nisam uopce imao praznog hoda glede rjesavanja, a svejedno rjesio samo dva zadatka i tek nesto malo treceg. Uzas zivi. Jel to uopce moguce fizicki sve rjesit u sat i pol? Konkretno ovaj danasnji ispit sa 4 zadatka a ustvari 6-8 zadataka.
A i prostor za rjesavanje je epic, nema sanse da sve stane u predvidjeni prostor osim ukoliko pises mikroskopski. O uvazenom asistentu koji ne dopusta pisanje na dopunski papir, te ga shodno tome ni ne zeli pokupiti kao dopunski materijal na kraju ispita necu trosit rijeci... :facep:

https://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_complex

enough said

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 vel 2016 22:21 
Početnik

Kolege rezultati pismenog i rada na kompjuteru su objavljeni ovi petak anisam nikako moga do faxa u petak pogledat jesan li proša ili ne,pa ako iko zna kad je usmeni ispit za svaki slučaj?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1464 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: