Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 lis 2020 04:35.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 29 ožu 2009 17:20 
No life

supertovar je napisao/la:
čuo sam po pričama barem 10 kolega, možda i više, da kad završimo fakultete, da nas onda čeka 3 godine pakla stažiranja kod nekog pravnika

Mali ispravak:
radis 2 godine kod odvjetnika a ne 3 godine kod pravnika
a ono ostalo stoji :mig:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 17:42 
김정일

Znači imaš tri moguće solucije:

1)Odvjetnik
Može biti super,može biti ubije bože,ovisno o tome kod koga si došao.
dosta ljudi radi besplatno (znači odvjetnici im ništa ne plaćaju plaću)
Ljudi koji primaju punu plaću,bonuse i sve ostalo se mogu nabrojat na prste jedne ruke.
U Zagrebu je situacija dijametralno suprotna. Znaci plaće se isplaćuju bez problema, sve je uredno,ali se puno više radi (u odvjetničkom društvu sa kojim mi surađujemo radi se do 23-24 H bez greške).Nemoj misliti da se u Splitu ne radi, ja ovaj čitav vikend nisam izašao iz ureda,ali u prosjeku gore se radi više.
Isto tako troškovi života su puno veći

2)Pravnici po bankama imaju solidne plaće, a nije baš da se nešto pretrgnu od posla.
:funny:

3)Stažiranje na sudu je najbolja opcija, najviše se nauči, prođe, a i stekneš veze u pravosuđu, što ti dobro dođe kasnije ako jednog dana odlučiš ići u odvjetnike. Više manje svi poznatiji odvjetnici su bili suci ili su radili godinama u pravosuđu.
Od 01.01.2009 godine ukinuto je volontiranje u sudovima. Znači nema više toga da ćeš raditi u nekoj tvrtci, par sati tjedno "biti" na sudu i onda izaći na pravosudni za 18 mjeseci.

Što se tiče ostalih gradova, imaš nekakvu ovakvu podjelu.
1)Trokut Zagreb-Varaždin-Koprivnica
2)Rijeka i okolica
3)Ostatak države

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 18:12 
Dakle dobro nam je reka Profesor Malenica na prvom uvodnom izlaganju na faxu, učim, nerviram se za kurac, tretiraju me kao shit, da bi na kraju radio za crkavicu ili nikako...krasno, taman lipo se sve potrefilo s ovom južinom.

Živjela Hrvatska!

Nego hebeno, malo kasno sam se stavio u način. Sad ne mogu ni uteć van iz države sa ovim faksom jer mi ne vridi ni kurca, krasno da krasnije ne može bit. Eh da i svi ti kolege od tih 10 nabrojanih, svi su izmjenjene ličnosti od kad su prešli kod tih "faca". Ne kontam to, al puno toga nije jasno pa je tako. Žalosno...

Plan će bit diplomirat,nikakvo znanje jer nas jebu glupostima, da učim zakone koji više ne vridu tj ne vaze ma di to ima na ovom jebenom svitu ili nam minjaju literaturu u pola ispitnog roka, diplomu na police, bauštela za 4000kn - 5000kn misec = mozak čist, tilo umorno, = sjeban i razočaran čovik!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 18:22 
nekistudent je napisao/la:
čuo sam po pričama barem 10 kolega, možda i više, da kad završimo fakultete, da nas onda čeka 3 godine pakla stažiranja kod nekog pravnika

Mali ispravak:
radis 2 godine kod odvjetnika a ne 3 godine kod pravnika
a ono ostalo stoji :mig:

Odvjetnici nisu pravnici??? Hm nisam znao da su neke druge profesije, ajde lapsus sam napravio što sad treba odma... :roll: :wh

A godine nisam znao, al dignut će ih na 5, pa će preko veza nekima ta godina trajat 1, a stoka sitnog zuba odustajat :( :oops: :cry:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 18:56 
No life

pa reci mi, koliko ti je uopce jos ostalo ispita da si sad toliko zapeo za ovu temu?

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 19:07 
pa reci mi, koliko ti je uopce jos ostalo ispita da si sad toliko zapeo za ovu temu?

Kpp (koji je naučen sad treba samo položit u 4 misec) i 4 ispita iz 4 godine!

Ovo me brine kad čujem što se dešava. E da i diplomski mi je samo dodatak mom opširnom seminarskom radu izbornom predmetu tako da je i to formalnost...samo da odradim KPP i MPP

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 19:43 
No life

onda je ipak malo kasno za odustat i odmah put baustele :mrgreen:
Ma ajde, to se da rjesit u roku pola godine, a ako se sad krenes malo raspitivat, mozda i nađes nesto.
Koliko studiras i kakve su ti ocjene? Mislim, ne da nesto puno znaci ali opet , tko zna...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 20:08 
Ma ajde, to se da rjesit u roku pola godine, a ako se sad krenes malo raspitivat, mozda i nađes nesto.
Koliko studiras i kakve su ti ocjene? Mislim, ne da nesto puno znaci ali opet , tko zna...

Studiram 7 godina, ne učim ništa skoro, samo kad mi prekipi pa krenem kao vol zaprežni,onda stvarno i zapravo učim, ocjene su trice većinom uz labudove naravno :) Ima pokoja četvorka ali lakši predmeti (jezici, informatika i statistika, ustav, itd...) uglavnom ništa specijalno i BEZ VEZE sam na faksu sam učim, sam padam, sam ponavljam, sam se ljutim.

Ona me iz referade pogledal krivo kad sam reka da nemam pojma što ću s diplomskim jer dok ne dam KPP nemam što ni mislit o tome, medjutim naučio sam ga, a kad ja nešto kazem onda je to do 9 miseca maximalno POLOŽENO makar morao postat tovar pravi :D :D

Ne planiram dat u tako kratkom roku, jer MPP je vrlo vrlo težak ispit ali otom potom, da bude i godina opet je glupo ić razmišljat o planovima u zadnji tren ipak je to nečiji život i budućnost zato se raspitujem sa vama.

Jel ti radiš već? Kako je tebi?

Hvala što si pozitivan kolega!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 20:30 
-Admin-

Ja imam par pitanja prvo:

Je li pravo sve što te zanima u životu?
Želiš li biti baš odvjetnik?
Pronalaziš li se u još nekim stvarima?
Radiš li trenutno ili jesi li za vrijeme faksa radio neke poslove?
Jesi li spreman otići negdje radi više plaće?

Mislim da stvari nisu u potpunosti ni crne, ni bijele. Više su nekako sive prvih par godina dok se ne nakupi iskustvo, a kasnije je malo lakše.
Ono što je žalosno je činjenica da fakultetski obrazovana osoba s iskustvom počesto ima plaću koju je imala dok je radila za vrijeme studija preko student servisa.

No, s obzirom da svjedočim svijetlim primjerima ljudi koji rade poslove svjetlosnim godinama udaljene od svoje branše i ljudi koji su otišli u druge gradove trbuhom za kruhom, mislim da ipak nije sve tako crno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 20:45 
angry candy je napisao/la:
Ja imam par pitanja prvo:

Je li pravo sve što te zanima u životu?
Želiš li biti baš odvjetnik?
Pronalaziš li se u još nekim stvarima?
Radiš li trenutno ili jesi li za vrijeme faksa radio neke poslove?
Jesi li spreman otići negdje radi više plaće?

Mislim da stvari nisu u potpunosti ni crne, ni bijele. Više su nekako sive prvih par godina dok se ne nakupi iskustvo, a kasnije je malo lakše.
Ono što je žalosno je činjenica da fakultetski obrazovana osoba s iskustvom počesto ima plaću koju je imala dok je radila za vrijeme studija preko student servisa.

No, s obzirom da svjedočim svijetlim primjerima ljudi koji rade poslove svjetlosnim godinama udaljene od svoje branše i ljudi koji su otišli u druge gradove trbuhom za kruhom, mislim da ipak nije sve tako crno.

Odlično, ipak ima netko tko dobro razmišlja tj. pita.

1. Kad bi pravo bilo sve što me zanima u životu ja ne bi bio NESRETAN čovjek, dakle NE, pravo je moj odabir jer volim kad se nešto radi po propisima,kad jedno vrijedi za sve, a onda treba to ispravit da pravda i pravo budu zadovoljeni,ja za to plaćen, a kad sam ja taj koji može pomoć drugom da bude u pravu nitko sretniji :) Uvik me nepravda mučila :))) A i dobar sam u svađanjuu :happpppppy

2. Ne znam ni sam što želim bit zato jer kad čitam mlade zaposlene kolege, bojim se svega...ne zna se što je gore i jadnije (bez uvrede ikome i mene to čeka) da ja kenjac od 25 godina mami i tati pitam lovu za stan, hranu itd...ogavno, a kako "Imam" diplomu i navodno sam obrazovan čovik.Jer u normalnom svijetu ljudi sa diplomama ipak su priznati malo više pa čak i financijski a ne da ja kad sam diplomirao nemam za čunga lungu...frustirajuće što me očekuje

3. Itekako se pronalazim u drugim stvarima, kao što rekoh danas ako si toliko jednosmjeran i opredjeljen za 1 stvar moguće je da ćeš bit vrhunski za to ili skroz suprotno, a to je idiot(fah), dakle čovjek sa velikim problemom. Po meni treba znat više tog da bi došao do cilja, dakle što više mogućnosti i sposobnosti koje imam/o, ja sam dosta u sportu, volim to, volim informatiku jako, dakle nisam baš totalno geek za 1 stvar!

4. Radim trenutno, imam plaću veću nego puno HR građana, dakle na granici ljudi koji primaju 5000kn+ (nije puno više ipak radim samo 6h na dan, zato smatram da sam sretan i sve sam svojim znanjem došao do toga totalno nepovezan sam pravom) radim ono što volim, nije teško, makar ipak nije moja struka, sad bi trebalo odhebat ovo, ić kao potrčko nekoj loli, uć u sve kao totalni neznalica, bit neplaćen, radit po 15 sati na dan, a ako nemam neke veze i nisam neka dasa uza sve sposobnosti opet je ogromna vjerojatnost da neću bit nitko i ništa u ovom gradu zemlji?!

5.Itekako sam spreman, samo ne mogu jer moje obrazovanje buduće je priznato unutar granica RH, osim ako ne bi bio neki konzul isl...a to je opet povezano sa korupcijom, vezama, namještanjima itd itd...dakle misija NEMOGUĆA...

EDIT: kad sam upisivao fakultet nisam ni mogoa pretpostavit, sanjat da će bit toliko ljudi koji daju ispite a da se čak i ne pojave na fakultetu, da će bit toliko namještanja poslova, naš kolega jedan, ima veze u politici, zaposlio se u firmi koja nema veze sa pravom, tamo ima prazan ugovor sa datumom i imenima, i samo njih štanca i za to je imao 1000€ početnu plaću, svoj ured, tajnicu, ma show, dakle što sad čovjeku kao ja dodje da radi??? Zato sam pitao ovo sve skupa...dakle mene vrime, (ne)moć, (ne)veze, spriječavaju u svemu, dok imamo jednog Marija Ančića koji daje savjete na Harvardu pa zar vas to ne vrijeđa kao ljude koji se mučite za svoje ispite???????????????

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:06 
-Admin-

Ne znam što da ti kažem, osim da bi se mogao naći u situaciji da biraš: ili stažiranje, pa par godina besparice ili radit nešto što nema veze s odvjetništvom, pa tu od početka imat pristojnu plaću.

Mislim da svi neko govno moramo progutat prvih par godina dok se iskustvo ne skupi.
Postoji i situacija u kojoj ti odvjetnik plaća 3200, pa imaš i stažiranje i plaću (doduše i s tom lovom teško da ćeš se maknut od staraca).

Moj savjet primjenjiv i na mene samu je da je jedina stvar koje se trebaš bojat sam strah, jer će te kočiti u potencijalno dobrim stvarima. Mislim da je tvoj strah više radi straha, nego pravog realnog iskustva na tržištu rada, sa diplomom u ruci. ( ne mislim strah u smislu da sad stojiš pod stolom i tiho jecaš, nego nedoumica kja muči sve nas).

Nemoj previše slušat ni iskustva drugih, jer nisu uvijek mjerodavna za tvoj život. A i ti možeš biti takva osoba da bi ih sve pomeo na razgovoru za posao.

Tako da, sve će bit u redu. Krize su prirodne i životne, kao i usponi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:12 
Rekla si ti puno meni, a i ostalim kolegama :cheers :thumbsup

Plan je prvo dogurat ovo do kraja, onda vidit opcije koje se nude, onda malo razmislit, al svo vrime zadržat sadašnji posao, pa vidit...uglavnom neću se ja predat, nije me sram radit ništa, makar i ispod svojih kvalifikacija, al ne radit ništa i plakat je najgore!

Lipo si sve rekla!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:15 
김정일

Plaće vježbenika su sada oko 4300 kuna neto
3900+neki dodatak.
Navodno ima i ljudi koji primaju plaću od 6400 kn neto (ZG naravno) ali dok mi ne potvrde ne vjerujem :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:24 
Inso je napisao/la:
Plaće vježbenika su sada oko 4300 kuna neto
3900+neki dodatak.
Navodno ima i ljudi koji primaju plaću od 6400 kn neto (ZG naravno) ali dok mi ne potvrde ne vjerujem :mrgreen:
Zagreb je moguće, Split samo sanjaj, niko ne radi iznad 3000kn, a neki primaju tu full plaću pa šefovima VRAĆAJU pare u kuvertama kad skinu sa računa i banke, pa zar to nije jadno???
Pa što je to danas ta lova??? pa ispod 6000 čovik ne može sebi priuštiti normalan život a opet napominjem ne radi se o smetlaru već ipak čoviku koji se godinama jebao da završi fakultet. Ne trazim ja odma 10000000000000000kn za plaću al neki ne mogu priuštit sebi da im roditelji daju, bogu hvala ja nisam taj, pa se ja kao brinem za druge, al eto opet ta hebena nepravda, umisto da se pomaže obrazovanom kadru, UNIŠTAVA GA SE!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:29 
김정일

Zagreb je moguće, Split samo sanjaj, niko ne radi iznad 3000kn,

Radi.

a neki primaju tu full plaću pa šefovima VRAĆAJU pare u kuvertama kad skinu sa računa i banke, pa zar to nije jadno???

Je,nažalost ima i takvih slučajeva.
U prosjeku za neki amo reć normalniji život treba ti mjesečno 5000-6000 kn.
Računaj da si podstanar, pa auto, odijela,košulje,torba,itd
skupi se

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:31 
-Admin-

Ajde, 4300 je već u redu.
Gore je zapravo mladim liječnicima, nego nama koliko sam skužila.

Meni je gore ovo stanje da još imam konja za odjahat do kraja fakulteta. Kad završim, mislim da ću si jednu važnu životnu stavku maknut s leđa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:41 
O medicinarima neću ni razmišljat kako je tek tim ljudima sa paklom od fakulteta i onda tek stažiranja njihova, uf i uh, samo to ću reć.

Ah što da vam kažem jad, tuga, bijeda...nije jugo, odoh malo čitat KPP, gledat film i ne mislit na ovo jer me užasno pogađa :thumbsdown :( :? :cry: :oops:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 21:43 
-Admin-

Ajde razvedri se, glavno da nisi lijen.
Ako si voljan radit, sve će biti dobro.
:shopin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 22:36 
No life

Studiram 7 godina, ne učim ništa skoro, samo kad mi prekipi pa krenem kao vol zaprežni,onda stvarno i zapravo učim, ocjene su trice većinom uz labudove naravno :) Ima pokoja četvorka ali lakši predmeti (jezici, informatika i statistika, ustav, itd...) uglavnom ništa specijalno i BEZ VEZE sam na faksu sam učim, sam padam, sam ponavljam, sam se ljutim.

Ona me iz referade pogledal krivo kad sam reka da nemam pojma što ću s diplomskim jer dok ne dam KPP nemam što ni mislit o tome, medjutim naučio sam ga, a kad ja nešto kazem onda je to do 9 miseca maximalno POLOŽENO makar morao postat tovar pravi :D :D

Ne planiram dat u tako kratkom roku, jer MPP je vrlo vrlo težak ispit ali otom potom, da bude i godina opet je glupo ić razmišljat o planovima u zadnji tren ipak je to nečiji život i budućnost zato se raspitujem sa vama.

Jel ti radiš već? Kako je tebi?

Hvala što si pozitivan kolega!

Ma ja sam jos daleko od diplome. Evo pri kraju 2. godine sam. Valjda cu to rjesit do 1.7 negdi. Ono hvatam nekakav prosjek posto zelim nakon faksa na sud, ali tko zna sta ce bit od toga.
Zapravo, nitko mi konkretno nije znao rec, koliki se otprilike prosjek trazi za vjezbanika na sudu? Uvjek cujem 4.X, e sad jeli to X 1,2, 5 ili 9 ipak je razlika... :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 23:00 
김정일

4.1 ili više i vrlo vjerojatno češ biti primljen kao vježbenik na sud.
A nakon što je ova zadnja uber generacija odbila ponude sa fakulteta da dođu raditi kao znastveni novaci, cujem da na faksu traže osobe sa prosjekom 3.9 ili viši

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 23:34 
No life

pa koliko onda ljudi prima po tim sudovima :ajme
U mojoj generaciji sada ima sigurno 8-10 studenata koji ce realno gledajuci zavrsit faks sa preko 4.5 prosjekom. Da imamo troje kolegica sa prosjekom 5.0 da i ne spominjem...

Inace, ako mi netko ponudi posao na GPu ili trgovackom, razmislit cu, za ovo ostalo... ne hvala :mrgreen:

Ali ovo sa 4.1 je ljepo cut. To se pomocu 5. godine i da nekako izvuc

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 23:51 
Ma ne opterećuj se bit će ih na sudovima i sa dujama, samo oni imaju pozadinu...a "ti" ćeš ić doma...al nedaj se i guraj maximalno uvik će se trud isplatit ako ne financijski barem vlastita satisfakcija

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2009 23:52 
Aktivan

angry candy je napisao/la:
Ajde, 4300 je već u redu.
Gore je zapravo mladim liječnicima, nego nama koliko sam skužila.

Meni je gore ovo stanje da još imam konja za odjahat do kraja fakulteta. Kad završim, mislim da ću si jednu važnu životnu stavku maknut s leđa.

Nije im gore. Muče se i uče ali bar dobiju posao čim završe faks. Njihovo je zanimanje za razliku od našeg deficitarno!
Pogledaj oglase za posao. 10-12 za pravo na cijelu Hrvatsku. Grozno :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 00:17 
No life

Citat:
Nije im gore. Muče se i uče ali bar dobiju posao čim završe faks. Njihovo je zanimanje za razliku od našeg deficitarno!

a sta mislis zasto im je zanimanje deficitarno :lol:
Istina je da oni nađu lakse posao, ali nema tog novca za kojeg bi ja radio to sta oni radu...
Jos ih svaki dan netko tuzi jer su mu dali preslabe/jake tablete pa je morao jadan lezat 2 dana duze u krevetu...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 07:03 
김정일

pa koliko onda ljudi prima po tim sudovima :ajme
U mojoj generaciji sada ima sigurno 8-10 studenata koji ce realno gledajuci zavrsit faks sa preko 4.5 prosjekom. Da imamo troje kolegica sa prosjekom 5.0 da i ne spominjem...

U prijašnjim generacijama nije bilo puno studenata sa izrazito visokim prosjekom. Bilo bi možda 5-6 ljudi sa prosjekom većim od 4.0
Zato su uvjetno rečeno tako "niski" kriteriji
Primaju po par ljudi na svakom sudu, ODO ili ŽDO . Ne više od toga

buba82 je napisao/la:

A recimo moji kolege koji su otisli u ZG, a bili su prosječni studenti, a i ljosnuli su po jednu godinu su bez problema našli posao gore.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 09:39 
Cekaj jel se ovde smatra tko je pao jednu ili vise godina da mu manje vridi znanje???

Trebalo bi svu ekipu koja zavrsi pravo u 3 godine i 9 miseci koliko je neki najkraci rok, stavit na detektor o vezama, kako su ucili, itd itd...

Pa da vidimo ko jebe ovce a tko nosi zvonce...
Garantiram, ma svim sto imam, a nemam puno, da bi rezultati bili KATASTROFALNI, eh da to je nepostivanje ljudskih prava jel?! A hebanje u mozak nas nije...
Znam momka koji je sad asistent kaznenog, koji je inteligentan i radisan momak, koji je ucio stalno redovito, al ja tih ljudi znam na prste jedne ruke, a ovde pari da svi su lumeni sa ogromnim ocjenama, a DI SU? Ne vidi ih se nigdi...vjezbe, predavanja...? Kolokviji, nego bum pa ko ja dodju na ispit prvi put i dobiju 6 hahahhhaha

Ja priznajem da ne ucim konstantno i nema pravdanja u tom smislu, al vidim da se ovde utiho provlaci teza u super studentima tipa Ancic, i ostali lumeni...kao oni vise vride, da vride vise jer studiraju duplo manje i nakon faxa veze i vezice ostaju, uvatili su se prometnog fakulteta a niko se nece pozabavit malo dublje, opet jad i tuga.

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 10:16 
김정일

Cekaj jel se ovde smatra tko je pao jednu ili vise godina da mu manje vridi znanje???
.

Yawn...gdje je to napisano?
Ja sam rekao da ljudi koji su bez problema našli posao bili prosječni studenti, nikakvi super turbo studenti sa 5.0 prosjekom ili čime već.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 10:18 
Inso je napisao/la:
.

Yawn...gdje je to napisano?
Ja sam rekao da ljudi koji su bez problema našli posao bili prosječni studenti, nikakvi super turbo studenti sa 5.0 prosjekom ili čime već.
Ma sve okej, nego znas mene uvik grintam po'ed po'ed po'ed :happpppppy

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ožu 2009 21:48 
Aktivan

Citat:
A recimo moji kolege koji su otisli u ZG, a bili su prosječni studenti, a i ljosnuli su po jednu godinu su bez problema našli posao gore.

Ne govorim o Zagrebu. Zašto mi svi moraju ići u Zg da bi uopće radili????? Nažalost svi moji kolege su tamo jer nisu mogli naći posao kod kuće i od 3500kn plaćali stan, režije i živjeli ostatak mjeseca. Danas im je plaća nešto veća zbog pravosudnog ali sad imaju obitelji koje opet iziskuju nove troškove...tako da nikad na zelenu granu!
Zboravih da te principali maksimalno iskorištavaju od jutra do sutra! :evil:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 07:05 
Početnik

haj

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 10:18 
-Admin-

buba82 je napisao/la:
Citat:

Ne govorim o Zagrebu. Zašto mi svi moraju ići u Zg da bi uopće radili????? Nažalost svi moji kolege su tamo jer nisu mogli naći posao kod kuće i od 3500kn plaćali stan, režije i živjeli ostatak mjeseca. Danas im je plaća nešto veća zbog pravosudnog ali sad imaju obitelji koje opet iziskuju nove troškove...tako da nikad na zelenu granu!

Ne znam kako u pravu, ali za IT i većinu drugih profesija odlazak u Zg znači:
- veće plaće ( i iako su troškovi života nešto veći, plaće se još uvijek smatraju višima bez obzira na tu činjenicu)
-više posla
-veća mogućnost napredovanja

I ovo je pravilo, a ne iznimka. :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 10:26 
김정일

buba82 je napisao/la:

Srećom su u ostatku HRV principali med i mlijeko i uredno plaćaju svoje vježbenike :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:29 
김정일

Jedan jako pametan čovjek mi je rekao da za voditi životni stil koji vodiš u Splitu sa recimo 5000 kn, u Zagrebu moraš zarađivati najmanje 2-2.5x toliko.
Prvo sam mislio da je u krivu,ali više nisam siguran

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:30 
Inso je napisao/la:
Jedan jako pametan čovjek mi je rekao da za voditi životni stil koji vodiš u Splitu sa recimo 5000 kn, u Zagrebu moraš zarađivati najmanje 2-2.5x toliko.
Prvo sam mislio da je u krivu,ali više nisam siguran

Pojasni ovo??? Ne kontam... :welcome

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:41 
Početnik

Inso je napisao/la:

Jesi li siguran za to?
voljela bih na taj nacin upast na sud, 4-ta sam godina, prosjek 4.8., ali sve vise me ljudi ubija u pojam da tamo prosjek nista ne znaci, samo veza, veza,veza...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:43 
Andie je napisao/la:
Inso je napisao/la:

Jesi li siguran za to?
voljela bih na taj nacin upast na sud, 4-ta sam godina, prosjek 4.8., ali sve vise me ljudi ubija u pojam da tamo prosjek nista ne znaci, samo veza, veza,veza...

Nemoj da te ubija, odlican si student, samo ti nastavi, ti papci sa vezama kad tad ce ispusit jer pojma nemaju o gradivu a i nemaju radne navike to ti garantiram!
A nazalost mozes ti ima 5.5 prosjek al ako imas tatkota ili mamicu neku lolu, zajeb!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:46 
김정일

Andie je napisao/la:
Inso je napisao/la:

Jesi li siguran za to?

Moja kolegica je prošle godine upala na sud bez ikakve veze, prosjek joj je bio mislim 4.2-4.3, pitat cu je kad je vidim sutra pa ti javim detaljnije.
Ove godine je se raspisivalo masu natječaja za vježbenike na sudu, i nije bilo puno ljudi sa prosjekom većim od 4.0, velika većina su bili u rangu od 3.5-4.0

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 11:53 
Početnik

Inso je napisao/la:
Andie je napisao/la:
Inso je napisao/la:

Jesi li siguran za to?

Moja kolegica je prošle godine upala na sud bez ikakve veze, prosjek joj je bio mislim 4.2-4.3, pitat cu je kad je vidim sutra pa ti javim detaljnije.
Ove godine je se raspisivalo masu natječaja za vježbenike na sudu, i nije bilo puno ljudi sa prosjekom većim od 4.0, velika većina su bili u rangu od 3.5-4.0

Hvala ti, to je vrlo pozitivno za cut. :wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 12:12 
-Admin-

1. Što se tiče stažiranja u Zagrebu, sad za vrijeme krize ja jako (ali doista jako, tipa 80% po pričama naših zagrebačkih kolega) opala ponuda, tako da bi vjerojatno i gore imao jednake probleme sa pronalaskom odvjetničkog ureda za stažiranje.

2. Što se tiče ostalih branši, ponuda je jednostavno veća, jer je tržiše rada veće. Potražnja je veća, te se otvaraju nova radna mjesta.

3. Troškovi života doista jesu veći. Evo, ti si npr. spomenuo auto. Čim su relacije veće, to se više benzine troši. Zatim, moji troškovi hrane za tjedan dana u Zagrebu su veći nego oni u Splitu.

4. Što se tiče vremena, u Zagrebu ti puno brže prolazi, redovno postoji nedostatak istog. Bar ti sat vremena prođe u putovanju na posao. Što god imaš obaviti, uglavnom su relacije dulje i na to se jednostavno gubi puno vremena. Meni je recimo Spinut na drugom kraju grada, al sam svejedno dole za pola sata pješke.

5. Split ima sunce i more, Zagreb ima kulturni i zabavni život na razini.

Sve ima svoje prednosti i mane, koje dobro treba odvagati. Mislim da se ne bi trebalo ostajati u Splitu samo radi sunca i mora, kao što se ni u Zagreb ne bi trebalo ići ako ti je motiv samo 2000 kuna veća plaća.
Ne znam slažete li se.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 13:22 
Sa svim se slazem samo ne sa tim da je hrana skuplja!Jer i gore su isti ducani kao i ode. Jako pametno napisano. Jedino ako ne mislis opet povezat hranu sa transportom da shoping centra i nazad i tako opet.

Da dobro si spomenula u Zagrebu nikad vremena dosta doslovno LETI! SPlit je dosta mirniji, al jebi ga ovo napisano ostalo stoji za jedan i drugi...

Treba vidit kako i sto...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: