Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2020 23:31.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Podržavate li blokadu Pravnog fakulteta?
Da 50%  50%  [ 63 ]
Ne 50%  50%  [ 62 ]
Ukupno glasova : 125
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 tra 2009 23:04 
Početnik

ima li iko zainteresiran za mogućnost besplatnog školovanja, pa da se za to i bori?

i podržava nezavisnu studentsku inicijativu?

a ako se netko od vas i školuje besplatno ne znači da ne bi trebao podržati blokadu sveučilišta...

amo ljudi, angažirajte se...

ujutro u devet budite na faksu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 tra 2009 23:10 
No life

glupost,
nas fakultet svakome nudi besplatno studiranje .
Jedini je uvjet uredno dat godinu i oslobođen si placanja.
A svatko tko ujutro strajka je nekolegijalan jer su ispiti i kolokviji iz jedno 10 predmeta.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 07:03 
Aktivan

nekistudent je napisao/la:
glupost,
A svatko tko ujutro strajka je nekolegijalan jer su ispiti i kolokviji iz jedno 10 predmeta.

kolega, ocito ste neupuceni u cijelu situaciju. ispiti i kolokviji nisu blokirani i nece biti ometani.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 08:03 
Forumaš

riotstarter je napisao/la:
glupost,

kolega, ocito ste neupuceni u cijelu situaciju. ispiti i kolokviji nisu blokirani i nece biti ometani.

Ja jutros idem do referade,ko me omete leti kroz prozor! Nekako mislim da će prosvjedi zaobić katedru G1 i KPP pa nemojte ni isprid referade!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 08:20 
Sega mega kul forumaš bez života

rofl,taman sam tvoju reakciju ceka :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 09:22 
Aktivan

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 09:32 
Početnik

Nisam u ST, faks je stvarno blokiran?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 09:46 
Aktivan

Jesu danas bila predavanja i ima li ih sutra????? :please: :please: :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 10:11 
Početnik

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/spli ... gradu.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 10:24 
Aktivan

Ja plaćan fax već 7 god i sritan san da me nisu potirali ća, a ne štrajkovati

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 10:58 
-Admin-

Žao mi je marljivih, a siromašnih koji nisu u mogućnosti studirati iz financijskih razloga. A ne bi bilo u redu očekivati ni da će svi imati prosjek 4.5 ili rasturiti prijemni.

No, studenti koji štrajkaju žele besplatno studiranje, a u planu štrajka nisu ponudili ideje kako srezat "studente" koji su na faksu radi menze i pokaza.... bar dobru volju i suradnju pokazat, pa će ih vlada ozbiljnije shvatit i bit voljnija za suradnju....ovako vlada ne bi trebala subvencionirat 300-injak brucoša prava svake godine od kojih otpadne 200 jer su lijeni, jer žele slaju iz menze, pokaz i zadržat prava.
A to je samo splitsko pravo.Gdje su ostali studiji i drugi gradovi naravno.
To je samo 500 injak (po mojoj procjeni) studenata prava godišnje koji otpadnu do 3 godine iz raznih razloga. Pa tko će to sve financirat, ne živimo u Švedskoj nažalost.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 11:56 
김정일

i koliko je ljudi na kraju stvarno doslo na faks?
Radio govori oko 30 studenata, novine 200.
A razlika izmedu 30 i 200 bas i nije mala

slika

slika

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 13:23 

Bio jutros odradit prijave,isprid faxa mozda 30-ak ljudi.
Osim transparenta na faxu,nikakva razlika od standardnog radnog dana.
Zato je Legis pun balavurdije sta cuga i vristi,digli su mi tlak na 300.
Kako je lipo lsusat 4-5 likova od 18 godina kako narucuju bocu Johnny-a,i namjerno to glasno ponove jedno 8 puta,da se cuje kako su oni mange,i da su da su uspili skupit tih 100 kn po coviku da naruce bocu.Jeaaaa.
Da strajk....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 13:41 
Aktivan

riotstarter je napisao/la:
glupost,

pa kakva je onda to blokada a vidim da je kolega super upucen jer ucenjem se moze doci do besplatnih skolarina

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 15:25 
No life

ljudi, evo jedna informacija koja ce sigurno sve ozbiljne studente zanimat,
ako strajk potraje duze vrjeme (citaj preko tjedan dana ili cak do izbora) odgodit ce se ispitni rok, tako da ce trajat do 2.8. JEAHH ljeto od 2.8 pa do 30.8 :whyowhy:
fakultet je danas "zauzelo" jedno 40ak osoba od kojih je MAKSIMALNO 5-10 studenata prava. Ja sam redovito na faksu ali ove koji strajkaju sam prvi put u zivotu vidio. Svi imaju neku dugu kosu, bradu kao da im je 60 godina,jednostavno se vidi da nisu sa naseg fakulteta.

Ljudi, organizirajmo se i potjerajmo ove likove sa naseg faksa,
pa ovo je sramota pravnog fakulteta .Ekonomisti su potjerali ove likove kad su im dosli na fakultet, Fesbovci isto tako. Pa necemo valjda mi , buduci pravnici, bit ti koji ce dopustit takvima da od nas rade budale.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 16:10 
No life

AKo netko ne zeli da nam filozofi na nasem fakultetu strajkaju, neka se pojavi veceras u 7.45 ispred fakulteta.
Ne zelimo da se preko naseg fakulteta i nasih studenata rjesavaju politicki odnosi u ovom gradu i drzavi i ne zelimo da nasi studenti radi toga ispastaju odgovarajuci na 45 stupnjeva kroz 8. mjesec.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 16:42 
Aktivan

Ko ih sad može istirat nikad in i nije bilo lipše imaju šta isti piti i imaju di leći.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 16:49 

Fantomke nabit pa malo reda napravit? :happy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 17:47 
김정일

kafka je napisao/la:
Ko ih sad može istirat nikad in i nije bilo lipše imaju šta isti piti i imaju di leći.

hebemu, zivotna mi je želja bila prenoćit na faksu...
idem se i ja pridruzit prosvjedima :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 18:23 
Veteran

Ma ima sam ja danas financijsko pa sam vidio prosvjednike bilo ih je oko tridesetak ali uglavnom sa filozofskog.A dekan im daje podršku.Koja je to smijurija a naš faks svaki j... papirić naplaćuje 2-3 kune.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 19:05 
김정일

propalica je napisao/la:
.A dekan im daje podršku.Koja je to smijurija a naš faks svaki j... papirić naplaćuje 2-3 kune.

Pa treba biti galantan kad te snimaju za TV.
:beeelj:
I opskrbit prosvjednike ićem i pićem :popcorn:

Splitski rektor traži obustavu blokade

Odmah nakon blokade medijima se obratio i rektor Sveučilišta u Splitu Ivan Pavić koji je na sastanku sa svim dekanima splitskih fakulteta Rektor i dekani donio jednoglasnu odluku da se odmah prekine s blokadom nastave.

Također, prihvaćena je inicijativa Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa da se sukladno zahtjevima Nezavisne studentske inicijative u hitnu proceduru izmjena uputi Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju koji će regulirati pravo na besplatno školovanje uspješnih i socijalno potrebnih studenata.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 20:22 
Aktivan

AKo netko ne zeli da nam filozofi na nasem fakultetu strajkaju, neka se pojavi veceras u 7.45 ispred fakulteta.
Ne zelimo da se preko naseg fakulteta i nasih studenata rjesavaju politicki odnosi u ovom gradu i drzavi i ne zelimo da nasi studenti radi toga ispastaju odgovarajuci na 45 stupnjeva kroz 8. mjesec.

Potpisujem sve.......zao mi je sto sam tek sada vidila post! :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 20:41 
-Admin-

i kako je to prošlo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 20:52 
Početnik

..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 20:56 
Veteran

Citat:
ako strajk potraje duze vrjeme (citaj preko tjedan dana ili cak do izbora) odgodit ce se ispitni rok, tako da ce trajat do 2.8. JEAHH ljeto od 2.8 pa do 30.8 :whyowhy:

ako se ovo dogodi, e tek ce onda bit nereda :rambo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 21:08 
Početnik

gagarin je napisao/la:
Citat:

ako se ovo dogodi, e tek ce onda bit nereda :rambo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 21:50 
김정일

coldplay je napisao/la:
ja sam upisa bez placanja, ali isto cu morat izdvojit pozamasne svote za 4 i 5 godinu.

Jel?
Ja mislio da je pravo integralni studij bez bakalara i tih gluposti...
Što bi onda valjda značilo da i ne plaćaš 4 i 5 godinu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 22:59 
Veteran

Hadezeovac :lol: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2009 23:36 
Aktivan

glupost,

Slazem se u potpunosti.
Razumijem situaciju kod ostalih fakulteta koji mogucnost besplatnog studiranja gube ukoliko ne ostvare određene uvjete.
Na nasem fakultetu imate besplatno studiranje svih 5 godina + besplatno ponavljanje jedne godine ukoliko ste bili medju prih 120, ostali to pravo ostvaruju tako da ociste prethodnu godinu s bilo kakvim prosjekom. :6:

Mislim da zapravo ovi koji strajkaju nemaju pojma zasto to rade.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 01:01 
No life

ssuzanaa je napisao/la:

i kako je to prošlo?

Veselo je proslo :happpppppy
Bilo je vrjeđanja, svađe pa cak i fizickih obracuna :scared
Bilo je 300 studenata, od toga 50ak sa prava.
Od tih 50 sa prava, nas 30ak je sjedilo u zadnjoj klupi i mi smo prakticki bili jedini protiv njihovih gluposti.
Ukratko,
filozofi su odlucili da ce svi skupa glasati o tome dali ce sutra pravo biti u strajku, na sta je nas 30ak trazilo da to odlucimo mi sa prava jer se ipak blokiraju nasa predavanja. Na to su oni rekli da je to demokracija ako svi odlucuju, pa sam im ja objasnio da je to fašizam ako vecina odlucuje o pravima manjine. Na to naravno nisu bas pozitivno reagirali pa je izbio opci kaos.
Kad se stvar malo smirila, jedan kolega je javno zahtjevao od prisutnog nam dekana da "prekine ovaj politicki inscenirani igrokaz i vrati fakultet u normalno stanje za studente koji zele studirati"- dekan naravno nije odgovorio.
Par minuta poslje toga su nam oduzeli pravo govora, na sta smo mi naravno bili jos glasniji :withstupid
Stvar je zavrsila zapravo tako da dekanu nismo dali mira dok nije odgovorio na ovo sta se tice odgode roka. Dekan je odgovorio nekako ovako:
"pa znate da sam vam dao dekanski rok, necu vas ja ni ovaj put zakinit za ispitni rok"
Cime prakticki nista nije rekao. Ako se spoje strajk studenata i profesora, mozemo zaboravit na ljeto.
Kad smo izasli vanka, dosao je neki lik, najvjerovatnije ni ne studira nego je samo trazio svađu, da ne duzim...

Ma svakako...
Nismo uopce uspjeli iznjet svoje stavove, zapravo nije nitko uspio. Bio je opci kaos. Ljudi su zapeli za besplatno skolstvo a ne shvacaju da to nije rjesenje.
Jedan kolega sa prava je pametno postavio prvo pitanje, dali ce ti 7000kn manje nama platiti hranu koju jedemo ili cipele koje nosimo. S tim je zapravo htio upozoriti na to da oni kojima stvarno zelimo pomoc, po bolonji ne mogu zaraditi za svoj zivot a ujedno bit 6 sati na faksu da ispune bolonjske obveze. Nije problem u tih 7000kn nego u sve vecem ukidanju vanrednog studiranja na svim fakultetima, nepostojanju stipendija za studente loseg imovinskog statusa itd.
Ajde pogodite kako su ljudi reagirali.
Neki seljaci su skinili patike i odnjeli mu ih sa rjecima, evo ti ako nemas za cipele. Tako je zapravo pocela cjela rasprava pa je bilo relativno jasno da to ne moze zavrsit dobro.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 01:12 

^^
Užas.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 07:02 
Početnik

ssuzanaa je napisao/la:

i kako je to prošlo?

Veselo je proslo :happpppppy
Bilo je vrjeđanja, svađe pa cak i fizickih obracuna :scared
Bilo je 300 studenata, od toga 50ak sa prava.
Od tih 50 sa prava, nas 30ak je sjedilo u zadnjoj klupi i mi smo prakticki bili jedini protiv njihovih gluposti.
Ukratko,
filozofi su odlucili da ce svi skupa glasati o tome dali ce sutra pravo biti u strajku, na sta je nas 30ak trazilo da to odlucimo mi sa prava jer se ipak blokiraju nasa predavanja. Na to su oni rekli da je to demokracija ako svi odlucuju, pa sam im ja objasnio da je to fašizam ako vecina odlucuje o pravima manjine. Na to naravno nisu bas pozitivno reagirali pa je izbio opci kaos.
Kad se stvar malo smirila, jedan kolega je javno zahtjevao od prisutnog nam dekana da "prekine ovaj politicki inscenirani igrokaz i vrati fakultet u normalno stanje za studente koji zele studirati"- dekan naravno nije odgovorio.
Par minuta poslje toga su nam oduzeli pravo govora, na sta smo mi naravno bili jos glasniji :withstupid
Stvar je zavrsila zapravo tako da dekanu nismo dali mira dok nije odgovorio na ovo sta se tice odgode roka. Dekan je odgovorio nekako ovako:
"pa znate da sam vam dao dekanski rok, necu vas ja ni ovaj put zakinit za ispitni rok"
Cime prakticki nista nije rekao. Ako se spoje strajk studenata i profesora, mozemo zaboravit na ljeto.
Kad smo izasli vanka, dosao je neki lik, najvjerovatnije ni ne studira nego je samo trazio svađu, da ne duzim...

Ma svakako...
Nismo uopce uspjeli iznjet svoje stavove, zapravo nije nitko uspio. Bio je opci kaos. Ljudi su zapeli za besplatno skolstvo a ne shvacaju da to nije rjesenje.
Jedan kolega sa prava je pametno postavio prvo pitanje, dali ce ti 7000kn manje nama platiti hranu koju jedemo ili cipele koje nosimo. S tim je zapravo htio upozoriti na to da oni kojima stvarno zelimo pomoc, po bolonji ne mogu zaraditi za svoj zivot a ujedno bit 6 sati na faksu da ispune bolonjske obveze. Nije problem u tih 7000kn nego u sve vecem ukidanju vanrednog studiranja na svim fakultetima, nepostojanju stipendija za studente loseg imovinskog statusa itd.
Ajde pogodite kako su ljudi reagirali.
Neki seljaci su skinili patike i odnjeli mu ih sa rjecima, evo ti ako nemas za cipele. Tako je zapravo pocela cjela rasprava pa je bilo relativno jasno da to ne moze zavrsit dobro.

Kolega da se znamo častila bi te pićem bilo kad i bilo gdje.
Ja sam izvanredni jer radim i ne mogu bit na faxu po 6-7sati, jednostavno si to u životu ne mogu priuštit jer mi nema tko plaćati račune i raditi umjesto mene.
I sada dođe ekipa koju ne znam, u životu ih nisam vidjela, (da i ja sam jučer bila na faxu i vidjela ne baš puno poznatih faca) i određuju mi život u sljedećih 3mjeseca. Ništa od onog što sam čula, vidila, po faxu nije normalno a kamoli promišljeno.
Stalno se mislim koliko će mi nabit porez radi besplatnog školovanja na razini države za hrpu studenata koji su studirali dvije tri godine i onda odustali.

Evo prijedlog, svima koji studiraju na račun države, a odustanu od faxa neka se uvede obaveza da te novce moraju vratiti. Nešto kao povrat stipendije. Kroz kredit, dugoročnu utplatu ili nešto slično, ali da ne mogu trošiti novac od mog poreza bez veze jer se njima (kako je netko lijepo rekao) liže sladoled iz menze. Naravno sa iznimkama za socijalne slučajeve, samohrane roditelje i sl.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 09:05 
김정일

Vidim ja da su ti plenumi puni demokracije i razumijevanja za mišljenje drugih.
Mislim wtf, hrpa ljudi sa filozofskog će odlucivati o tome jel pravo u štrajku :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 09:07 

Nevjerovatno...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 10:10 
Početnik

Ja plaćan studiranje i znan da nije lako,al ovi šta su okupirali fakultet nisu normalni.
Dekan se opet uhvatio pisanja knjiga koje će jako povoljno uvalit studentima ka i uvik pa nema bidan čovik vrimena :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 10:30 
Aktivan

U zadnjim klupama vas nije bilo 30ak, vec mozda 10. Ne pričajte gluposti, kolega.

I ostali ste bez prava glasa na plenumu zato što ste pokazivali strahovitu nekulturu, nepoštivanje bontona i bahatost. Kolega, vama nitko nije
upadao u riječ dok ste govorili, dok je vas 7 poput najvecih huligana, a ne studenata, svakome upadalo u riječ i dobacivalo.
Nikome niste dali da dovrši započeto. Savjetujem da promijenite način razgovora.

I da, kolegi koji je započeo priču o plaćanju cipela i gaća bi netko trebao objasniti razliku između školarine i stipendije. Također, pretpostavljam
da će mu sve to i platiti isti oni koji su ga sinoć poslali da dođe minirati plenum. slika
I također mu napomenite da pretpostavljam da je upao na fakultet zato što je briljirao na prijemnom ispitu, bez obzira na svoj prosjek
2.5 u srednjoj školi. Nitko ne uklanja prijemne ispite sa fakulteta. A možda je kolega upao na drugačiji način ?

Iznijeli ste svoj stav 500 puta, no nitko se nije slagao sa vama, osim vas samih i to vas je strašno isprovociralo. A ostali nisu uspjeli
doći do riječi isključivo zbog vaših upadica. Vi ste ti koji su izazivali kaos. Sramite se.

Molit ću vas da na večerašnjem plenumu, ako se pojavite, pokažete veći stupanj kulture i poštivanja prema ostalim ljudima na plenumu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 11:10 
Aktivan

Možda večeras bude izbačen sa faxa svatko tko nema index pravnog fakulteta, zato se potrudite da ga ponesete.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 11:17 
Aktivan

kafka je napisao/la:
Možda večeras bude izbačen sa faxa svatko tko nema index pravnog fakulteta, zato se potrudite da ga ponesete.

a tko bi izbacivao ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 11:24 
Aktivan

A tko čisti smeće, čistačica naravno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 tra 2009 11:30 
Aktivan

kafka je napisao/la:
A tko čisti smeće, čistačica naravno.

:ROFL

Plenum na pravnom fakultetu je plenum Nezavisne studentske inicijative Split, isti onaj što se održavao na Filozofskom fakultetu.
Studenti prava se mogu nalaziti na tribinama ako žele. Sve se da dogovoriti. Ali plenum je jedan za sve.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: