Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 30 stu 2020 02:00.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Podržavate li blokadu Pravnog fakulteta?
Da 50%  50%  [ 63 ]
Ne 50%  50%  [ 62 ]
Ukupno glasova : 125
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 tra 2009 13:02 
-Admin-

propalica je napisao/la:
A i tih profesora šta izmišljaju na predavanjima bude po dvoje troje ljudi, a neki od tih profesora znaju nedolaziti i 7-8 puta u semestru na vježbe.Nije da podržavam tu blokadu, pogotovo ako je istina da je većina studenata prava ne podržava blokadu, a neodržavanje ljetnoga roka bi bila najveća katastrofa i da mi je vidjeti toga profesora koji ne bi ljetni rok održao :evil: .

Don't shoot the messenger :mrgreen:
Iskreno ja se ne bi zacudila kad bi nam ukinili predrok, tj. sigurna sam ako se nastavi blokada da ce doc do toga, ionako nam je on kao neka povlastica, a za ljetni rok ko zna...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:14 
Veteran

Josephine je napisao/la:
propalica je napisao/la:
A i tih profesora šta izmišljaju na predavanjima bude po dvoje troje ljudi, a neki od tih profesora znaju nedolaziti i 7-8 puta u semestru na vježbe.Nije da podržavam tu blokadu, pogotovo ako je istina da je većina studenata prava ne podržava blokadu, a neodržavanje ljetnoga roka bi bila najveća katastrofa i da mi je vidjeti toga profesora koji ne bi ljetni rok održao :evil: .

Don't shoot the messenger :mrgreen:
Iskreno ja se ne bi zacudila kad bi nam ukinili predrok, tj. sigurna sam ako se nastavi blokada da ce doc do toga, ionako nam je on kao neka povlastica, a za ljetni rok ko zna...
Treba većinu ispita spremati duže vrijeme,pa treba i isplanirati raspored ispita koji će se izlaziti u predroku a koji u 6 mjesec.Da mi se to dogodilo prošle godine kada sam spremao G1 za predrok nebi bio baš oduševljen jer mjesec dana je velika razlika.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:23 
Veteran

Citat:
Akcija se planirala 2ipo mjeseca, nema apsolutno nikakve veze sa izborima.

kad cete vise odustat od ove price. svi znamo sta i tko stoji iza citave ove farse
ovo je toliko prozirno i na momente cak i gadljivo
i da imate imalo morala i ljudskosti otisli bi vise ca sa naseg faksa jer je ocito da vas STUDENTI PRAVA ne zele i ne podrzavaju, bar ne ovakav nacin prosvjedovanja

Citat:
Blokiranje nastave nema nikakve veze sa ukidanjem školarina. Postavite štandove ispred fakulteta i prosvjedujte koliko hoćete, ali naše predavaonice ostavite na miru.

:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:26 
Veteran

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:34 
po onome šta san ima svatit, ispada da se kolokviji i redovni ispiti neće dirat, nego će se osigurat jedna prostorija u kojoj ćemo moć imat pismeni dio ispita, a sve ostalo (tj usmeni dio i izgleda i konzultacije) će se moć održavat u kabinetima zasebnih profesora ako do danas...
mislin, sve mi je ovo mutno ko nabujala Sava, ali ispada da su samo predavanja blokirana, što nam u neku ruku i ide u korist, jer ionako nas uvik bude 5-10 ljudi na tin predavanjima...
Isto tako se stvara puno više vremena ( :welcome slobodnog :welcome ) za ućit, šta mislin da bi bilo ekstremno glupo prokockat :welcome

Iako, moran priznat da mi ideja besplatnog studira nja sve više i više izgleda OK, jer ako se viječne studente ogranići na recimo 10 god. studija (a onda ima se izbrišu sva prava i ono šta su dotad stekli od položenih ispita) i ako se uvede ugovor (šta san ubra na ˝poslovnom klubu˝ s HRT-a) između studenta i države RH da student ostane narednih 10god u RH i tu se zaposli, te time vrati lovu uloženu njega, svi će bit na dobitku...
jer potpisom tog ugovora državi će bit u neposrednom interesu da zaposli tog studenta da počme plačati porez i puniti proračun :seewhy za daljne studente...

Solucije ima, samo je treba pronać, no kako san ima svatit, ovi blokatori žele za sada stvorit kaos u državi da ih vlada uopće sasluša, pa kad stanu za pregovarački stol, da im iznesu svoje viđenje stvari i da se tek onda napravi prijedlog novog zakona o školstvu i njegov utjecaj na proračun...

Slažete li se samnom?

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:38 
-Admin-

Ispričavam se kolegi riostarteru, jer sam greškom izbrisala njegov post sa prethodne stranice. ;dunno: :sheep:

Pa bi zamolila ako možete ponoviti post.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:45 
Josephine je napisao/la:
"Iz profesorskih kuloara proculo se da vecina profesora nece dati mogucnost predroka, a neki od njih nace odrzati niti ljetni rok radi blokade i nemogucnosti odrzavanja predavanja i vjezbi.
Pozivamo sve studente da u ponedjeljak ujutro dodu na fakultet od 9h nadalje i potpisu peticiju za deblokadu fakulteta i nastave."

hrpa profesora ne može odlućivat o tome, jer mogu biti disciplinski kažnjeni zbog samovoljnog uzimanja jurisdikcije iz ruku dekanata u svoje...
:happpppppy ta ne može netko reć ˝ja neću ispitivat studente :wh ˝ ako mu je dekanat rekao da mora... :happpppppy

razmislite kolege, pa jesmo li pravnici ili hrpa laika?

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:47 
김정일

predrok je više manje stvar dobre volje svakog pojedinog profesora....
Ljetni rok podrazumijeva se ne mogu ukinut, al zamisli da recimo uđu u bijeli štrajk :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 13:51 
(modificiram zbog naših vrlih admina)

kažeš BILI ŠTRAJK?
kul, al če razapet Hajdukovu zastavu i pozvat par torcidaša da bacu dikoju bengalku i pivaju navijačke, tako da mi ne možemo odgovarat? :happpppppy :happpppppy :happpppppy :happpppppy :happpppppy

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 14:15 
김정일

http://www.index.hr/vijesti/clanak/slov ... 66145.aspx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 14:36 
Aktivan

riotstarter je napisao/la:
greška

??? gdje mi je nestao post

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 14:37 
김정일

greška

viewtopic.php?p=52450#p52450

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 14:55 
-Admin-

greška

Kolega, poslala sam vam privatnu poruku (gornji lijevi ugao) Ispričavam se još jednom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 15:02 
Veteran

Inso je napisao/la:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/slovenski-carinici-u-bijelom-strajku/366145.aspx
Naši profesori već jesz u bijelom štrajku :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 15:59 
No life

nekistudent je napisao/la:
ja sam davno odustao od ovoga, jednostavno nema smisla zivcirat se.
preko 90 posto ljudi dode strajkat radi strajka a nema pojma zasto je zapravo tu.
Da mi je samo izbrojit sv kolege sa ekonomije, fesba i građevine koji ujutro odu uredno na svoja predavanja a popodne dođu na nas fakultet strajkat. :whyowhy:

LJudi sa ostalih fakulteta najvise dolaze na plenum, uglavnom da se informiraju u cemu je stvar. Istina je da dosta ljudi ne zna zasto je blokada,
a to se vidi i na ovome forumu. U blokadi se uglavnom međusobno izmjenjuju studenti sa blokiranih fakulteta.
SVI koji sudjeluju u blokadi, znaju zasto su tu, ne brini. :)
A ljudi koji popodne posjecuju fax podrzavaju blokadu i dolaze sudjelovati u alternativnim predavanjima.

a ma nemoj, ali mogu oni ujutro na predavanja a popodne glasat da mi nesmimo imat predavanja.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 16:32 
Forumaš

a ma nemoj, ali mogu oni ujutro na predavanja a popodne glasat da mi nesmimo imat predavanja.

aj iskreno, koliko ce ti skodit par dana sta propustis predavanja??? ...pa ovo je pravo... nauci gradivo kod kuce ili u citaonici (sta skoro svi uglavnom i rade tokom cijele godine) i izadi na ispit... :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 16:36 
Aktivan

kosmos je napisao/la:
po onome šta san ima svatit, ispada da se kolokviji i redovni ispiti neće dirat, nego će se osigurat jedna prostorija u kojoj ćemo moć imat pismeni dio ispita, a sve ostalo (tj usmeni dio i izgleda i konzultacije) će se moć održavat u kabinetima zasebnih profesora ako do danas...

i ovo je bilo na klimave noge, bila sam prije 2 dana na plenumu, onako informativno da vidim sta se dogada, moderator je izjavio uz podrsku nekolicine da ako se budu pisali ispiti da poziva svih da unutra upadnu, zvizdaju, bacaju papire, pjevaju i onemoguce ispit (sto je odmah izazvalo odobravanje vecine), onda su se dvije kolegice digle i rekle da se neki ispit vec pisao i da je na samom pocetku svih blokada receno da ce uvijek biti oslobodena jedna prostorija u kojoj ce se pisati ispiti i da su to isto izglasali na plenumu (isti oni ), moderatori nisu imali pojma, nije se znalo ko pije ko placa, pa je sve rezultiralo, pa ispricavamo se,nismo znali,mozete imati jednu ucionicu...da ne govorim da je prije toga rekao da studenti se moraju snaci i odgovarati ispite u profesora u kabinetu ili van prostora fakulteta....ja sam zato da se ubuduce statistika pise na sustipanu, a mozemo se dogovoriti da i informatiku pisemo u nekom internet kaficu ili svi na peristil sa laptopima, pa cemo hvatati signal od luxora.... :ROFL
nadalje, procitala sam txt da se u zagrebu dogodio incident u kojem su profesoricu fakulteta vukli za kosu.... :wh na ov uopce nemam komentara, a 10 puta se u 20 recenica spominje da smo akademski gradani....
najsavrseniji dio svega mi je da znanje nije roba....apsolutno se ne slazem, znanje je roba...s njome se plasiras na trziste rada...i prema onome sto imas za ponudit tako ce ti i biti...takoder, svi pricaju o zelji za sto vecim znanjem i pruzanjem istog sto vecem broju ljudi, u potpunosti mi je kontradiktorno onda iste onemogucavati u stjecanju znanja, tj. u odlascima na predavanja....

bez daljnjeg sam za promjene, podrzavam prosvjede, aktivnost studenata, nesebican trud i onih koji su pri kraju ili vec i zavrsili studij i zele ostvariti nesto za one koji tek dolaze,sve mi je to super, ali mislim da je sada dosta, evo citam i da je predsjednik rekao da se ograduje od daljnjih blokada, bojim se da bi moglo na kraju cijele price bit krvi....(nije nepoznato da se mislim na plenumu u ponedjeljak cak prijetilo zavrtanjem glava i tucama) i takoder ispolitiziralo se...koliko god svi tvrdili da nije, samo se prica jel onaj koji je digao ruku iz hdz-a,jel onaj koji ne pljesce iz mladezi hsp-a, jel ovaj sta se zalaze iz sdp-a.... :ucenje
glas se cuo, vidjeli su oni koji su trebali vidjeti na sta je mladost ove drzave spremna i sa daljnjim blokadama ce se postici samo kontraefekt-prosvjednike ce poceti smatrati zgubidanima,borcima protiv vjetrenjaca i na kraju ce se "odraslima" zgadit i mogli bi ne dobiti i ono malo sto smo mogli dobiti.... :rambo

eto...kad se opet izivciram ponovno cu se javiti....do tada....treba stati kad je naj, treba stati kad je najbolje.... :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 16:58 
No life

player_777 je napisao/la:

aj iskreno, koliko ce ti skodit par dana sta propustis predavanja??? ...pa ovo je pravo... nauci gradivo kod kuce ili u citaonici (sta skoro svi uglavnom i rade tokom cijele godine) i izadi na ispit... :mig:

Kolega, jos nisi na drugoj godini pa ne mozes to procjenit.
Zapravo je najveci problem sta na prvoj godini ne trebas dolazit 90% stvari a mozes bez problema dobro proc.
Na drugoj godini ti to ne prolazi jer s jedne strane profesori jako subjektivno ocjenjuju neke stvari a s druge srane imas toliko literature da ti netko mora objasnit neke stvari da bi uopce mogao kvalitetno pocet ucit.

A najveci je problem to sta bez predavanja ne prolazimo gradivo, a dok ne prođemo dovoljno gradiva nema ni sljedeceg kolokvija. Tako da se sve odgađa u nedogled. Predrok cemo imat u 7. mjesecu.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 17:03 
Forumaš

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=273

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 20:11 
Aktivan

sunce je napisao/la:

aleluja!!! znači u ponedjeljak smo na faxu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 20:12 
Aktivan

Marischa je napisao/la:
sunce je napisao/la:

aleluja!!! znači u ponedjeljak smo na faxu.

glas razuma prevlada. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 21:42 
김정일

niste primjetili ključnu riječ svega...

Apel

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 21:48 
Aktivan

Ne podržavam blokadu nastave ni prosvjede!Smatram da država ne može osigurati besplatno studentsko obrazovanje iz proračuna kamoli još i s velikim vanjskim dugom.Osim toga tko hoće besplatno trebao se dobro pripremiti za prijemni ili držati dobar prosjek.Konkretno na pravu u Splitu mislim da brojka 120 od 500 koji su na teret ministarstva je jako dobar broj.No,definitivno bi se trebale smanjiti školarine na svim hrvatskim fakultetima,ali besplatno za sve nikako.

htjela bi i spomenuti i ministrovu izjavu o vječitim studentima-o čemu on,ako po bologni trebaš dati 3 god. u 5 i upravo bolognom se gube ti famozni vječiti studenti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 23:02 
Aktivan

koja je vecerasnja odluka? evo na indexu da su studenti fpzg-a prvi skinuli gace....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2009 23:24 
Aktivan

Što je večeras odlučeno? Imamo li u pon nastavu ili ne?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 08:33 
Forumaš

zna li itko kakva je trenutna situacija ..koliko znam prijave ispita su do 8.5 ,ja imam kpp pa nije baš da mi je svejedno kad će bit ispit..jel vridi još onaj plan ispita šta su ga stavili ili ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 12:36 
Aktivan

a vjerovatno bi trebao vrijediti jer ako ga krenu minjat, sta ce sa studentima koji su to prijavili jos prosli tjedan...nastala bi prevelika zbrka... :fight23:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 13:42 
@ nekistudent:
kažeš ˝...a ma nemoj, ali mogu oni ujutro na predavanja a popodne glasat da mi nesmimo imat predavanja...˝ koji ˝MI˝???
ja nisam vidio (a bio jučer) gotovo nikoga osim šačice brucoša, da se protivi ili želi deblokadu faxa...
mislin, ispada da su sutdenti prava budaletine (oprostite admini na izrazu, ali nadam se da će te se složiti da je primjeren situaciji, i uvažiti činjenicu da je bilo i ˝žeščih˝ komentara od ovog) koje zapravo neznaju ni šta žele ni šta nežele?!
Mislin, ispada da ima malena grupica ´za´ i malena grupica ´protiv´ bolkade, pa se zato pitam;
GDJE STE SVI???? GDJE JE ONIH FAMOZNIH 1000-1500 STUDENATA PFS-a? ŠTO ONI MISLE, ŠTO ONI ŽELE???

mislin, nemojmo da nam fax bude blokiran bez večinske grupe studenata, ali nemojmo ni dopustit da ova ideja netragom nestane (o besplatnom školstvu) ako ju želimo a nemamo želje to i iskazat...

:please: :please: TRGNITE SE, RECITE SVOJE! :please: :please:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 13:52 
@Inso:
da, rijeć je iskljućivo o apelu/ucjeni a ne o odluci, dakle konačnom riješenju kojeg se svi moraju pridržavati...

Ali mimo toga, izgleda da se mi ovdi sporimo oko samo jedne stvari, a to je da li ili ne plačati faxovima njihovih 4000-10000kn godišnje koje ide, Bog te pita di...
Zato molim ikoga tko je iti malo upučen u to da nam kaže di ti naši novci idu?
Jer ka službeno ˝idu u povečanje kvalitete održavanja nastave i održavanja same građevine faxa˝, no ja nevidim da se i jedno i drugo izmjenili u ovih par godina, a školarine idu samo prema gore.... (5-6 kanti jupolove bile piture i dva-tri pitura mogu i ja angažirat za 5000kn i obojat će nan cili fax deset puti bolje nego sad... budimo realni)

A apropo vječnih studenata, pa njih država ionako plača kroz cilu godinu (kako sam ima čut 30000kn na god. per capita) bili oni vječni ili izvrsni...
Tako da jedinu ekipu ča bi imali prozivat su oni koji nam nabijaju ovi namet od školarine, koji, barem po mom mišljenju, nema potrebe da postoji (razlog tim više ako čemo za 2-3 godine dobiti sveučilišni kampus kojeg vlada večinom financira)...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 14:04 
Forumaš

u ponedjeljak ujutro svi su studenti dobrodošli na predavanjima i vježbama koja će se normalno održavati, do tada uživajte u produženom vikendu :-)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 14:10 
No life

jucer ti nije bilo mozda 2,3 brucosa a u zadnjim redovima su ti bili iskljucivo studenti sa 2. godine i to oni koji su redovito na faksu, dolaze na predavanja i imaju kolokvije i koji su zapravo najvise pogođeni blokadom.
neces vidit 1000-1500 studenata prava na faksu, jer vecinu boli po'ed c za fakultet. Oni ce se tek pocet bunit kad vide da su im odgođeni rokovi i da ce im otic 2 tjedna ljeta zbog ovoga.
Realno, mi imamo na 2. godini 50ak studenata koji dolaze na predavanja, posto je produzeni vikend neki su osli kuci ali nas je svejedno doslo 24 jucer u 7.30, da potpisemo peticiju da se za nas na 2. godini od ponedjeljka osigura jedna dvorana u kojoj cemo imat predavanja.
Od tih 24 na plenumu nas je ostalo 13 (zapravo 18 ali ih je 5 oslo nakon 10 minuta na kavu jer je bilo ocito da opet necemo sami za sebe moc odlucit).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 15:34 
Početnik

Je li radi ekonomat na faksu dok je ovaj štrajk?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 16:29 
Forumaš

mislim da će od ponedjeljka sve bit normalno, pošto više nitko ne podržava nerad i gubljenje vremena.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 19:15 
Forumaš

Jel zna neko je ima u ponediljak tjelesnoga(pošto prošli ponediljak zbog blokade nismo imali)??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 svi 2009 20:33 
Forumaš

ima tjelesnog, bija je i jučer, u ponediljak ona nije došla jer je dekan tako reka, a sad dekan više ne podržava nikakve blokade.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2009 01:06 
Aktivan

angry candy je napisao/la:
greška

Kolega, poslala sam vam privatnu poruku (gornji lijevi ugao) Ispričavam se još jednom.

kolegica, kolegica... :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2009 13:09 
sunce je napisao/la:
mislim da će od ponedjeljka sve bit normalno, pošto više nitko ne podržava nerad i gubljenje vremena.

Kolegice, možda vi niste učili i gubili vrijeme, no ja sam svoju knjigu debelo uhvatio, kao i (nadam se) večina drugih koji shvaćaju da studenti nikada nemogu reći da su ˝na odmoru˝, jer uči se svkog raspoloživog trenutka ako to želite...

No, da se osvrnem na oni gornji komentar ´nekogstudenta´:
tragedija je šta si u pravu, jer ispada da o ciloj budućnosti ne samo nas, nego i onih iza nas, ovisi o šačici ljudi koji su možda upučeni u ono šta se događa, a ostatak je toliko zbunjen i nezainteresiran za sve da je to sramota.
Mislim, zar nebi mi, STUDENTI PRAVA, morali imati najveću riječ u svemu, jer mi smo ti koji shvačaju kako ova država funkcionira, di ona može otić za godinu, dvi, pet, ili više... Jadno je i to šta se ovde radi o pravima iz Povelje o ljudskim pravima iz 1948 od UN-a, te pravima iz Ustava RH, dakle tim više bi mi morali bit aktivniji...(ta zar nas na faxu ne uće da moramo poštivati ta ista prava, te povelje OUN-a i naš Ustav??????????? :wtf )
No, ispada da mi na našem faxu učimo o :happpppppy krumpirima i zelju :happpppppy , kao i agronomski fax koji isto tako nije u blokadi :happpppppy :happpppppy :happpppppy

:happpppppy :happpppppy :happpppppy :happpppppy Znaći, ispada da čemo na kraju uz diplomu svi dobit i motiku :happpppppy :happpppppy :happpppppy :happpppppy :happpppppy

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2009 13:25 
Forumaš

čisto za informaciju i ja sam vrijeme provedeno doma iskoristila za učenje i ponavljanje, ali ja uz to redovito idem na predavanja i vježbe, koje mi veoma pomažu, i pod tim sam mislila na gubljenje vremena, jer sad smo zbog prosvjeda izgubili čitav tjedan istih, a na drugoj godini to nam mnogo znači, mislim da su to negdje već i drugi kolege utvrdili. a ta predavanja i vježbe neće za nas drugi tjedan odrađivat kolege koji su prosvjedovali.
al dobro sad će valjda sve opet bit normalno :happpppppy :inluv:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2009 17:01 
Aktivan

"'Svi u marš'
Na plenumu koji je održan ispred Pravnog fakulteta u Splitu, izglasan je nastavak blokade na svim do sada blokiranim fakultetima, te je dogovoren studentski marš u znak potpore blokiranim fakultetima.

Nezavisna studentska inicijativa pozvala je studente da se u ponedjeljak, s početkom u 9 sati ispred Kineziološkog fakulteta u Teslinoj ulici pridruže studentskom maršu koji će se održati pod nazivom "Svi u marš".

Marš će obići sve blokirane fakultete te će završiti ispred FESB-a gdje se s početkom u 13 sati održati tribina na kojoj će studenti FESB-a odlučivati o blokadi svog fakulteta. "

prerano smo se ponadali . Sve ima pozitivnu stranu, spiza od mado je puno bolja od one iz menze :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 svi 2009 17:12 
Forumaš

kosmos je napisao/la:
tragedija je šta si u pravu, jer ispada da o ciloj budućnosti ne samo nas, nego i onih iza nas, ovisi o šačici ljudi koji su možda upučeni u ono šta se događa, a ostatak je toliko zbunjen i nezainteresiran za sve da je to sramota.
Mislim, zar nebi mi, STUDENTI PRAVA, morali imati najveću riječ u svemu, jer mi smo ti koji shvačaju kako ova država funkcionira, di ona može otić za godinu, dvi, pet, ili više... Jadno je i to šta se ovde radi o pravima iz Povelje o ljudskim pravima iz 1948 od UN-a, te pravima iz Ustava RH, dakle tim više bi mi morali bit aktivniji...(ta zar nas na faxu ne uće da moramo poštivati ta ista prava, te povelje OUN-a i naš Ustav??????????? :wtf )

nezainteresiranost ....bas to..... nije vazno jeste li za blokadu ili ne, za bespl. obrazovanje ili nesto trece.... jer nekih 200-300 ljudi na plenumu i opcenito mozda toliko aktivirani u događajima ovih dana je jednostavno premalo ... pa jbt ..di su ti studenti :sok: ....koliko splitsko sveuciliste ima studenata kojih se ovo tiče?? ... :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: