Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 lis 2020 12:52.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Podržavate li blokadu Pravnog fakulteta?
Da 50%  50%  [ 63 ]
Ne 50%  50%  [ 62 ]
Ukupno glasova : 125
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 svi 2009 15:32 
Aktivan

Nezaposlenim rukama vrag nađe posla.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 15:43 
No life

blabla je napisao/la:
http://split.com.hr/forum/index.php/topic,19410.msg588637.html#msg588637
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/t ... fault.aspx
http://nsist.blog.hr/

Naše akcije govore dovoljno same za sebe. Svaka konkretizacija zahtjeva je uplitanje u posao nadležnih, te je samim time birokratska zamka. To što je pravna logika "naštimana" da ide uz bok sistemu kakav je, dovoljno govori zbog čega se većina studenata s Prava nije priključila, a onaj dio studentskozborske stranačke mladeži HSP-a i HDZ koji nas je napadao i fizički (incident ispred faxa kad su skoro premlatili jednog momka) i verbalno pravo je lice današnje represivne (predstavničke) demokracije. Dekan je, zaključavši fakultet prekršio Ustav koji jamči pravo na slobodu kretanja te izvršio kazneno djelo otmice, što je provjereno u policijskoj upravi. Kako se samo bijedno pozvao na "studente koji su odlučili da žele ići na nastavu"...šta je s onima koji žele izać zapalit duvan? Šta da je nekom pozlilo? Užas i kriminal. Pogledajte danas u Zadru šta se dogodili dragi kolege, o Hrvatskim studijima u Zagrebu da i ne pričamo. Živimo u jednom represivnom sistemu tihog konstantnog rata između kapitala i naroda. Onaj tko to ne vidi, ili je slijep ili bogat. Što se tiče one floskule da država nema novca za obrazovanje: http://nsist.blog.hr/2009/05/1626185757 ... acije.html
Također ne razumijem studente koji nemaju novaca, a nisu se priključili inicijativi. Šta biste trebali reći za radnike jadranske pivovare koji su blokirali svoju tvornicu? Borba je jedino što nam preostaje.

Pozivam sve da se jave Nezavisnoj studentskoj inicijativi, da nam se priključe u radu i aktivnostima, jer se ide na velike promjene nakon što se promijeni fiskalna politika i preusmjeri novac iz njihovih džepova u obrazovanje. Stvari na sveučilištu više nikad neće biti kao što su bile...

http://nsist.blog.hr
studentskainicijativa_st@yahoo.com

daj ne seri
fizicki vas apsolutno nitko nije napao
a sa tim izjavama kojima se pozivas na pravo i ustav mozes proc pred filozofima ali pred pravnicima se samo sramotis.
Ustavno pravo kretanja je ograniceno privatnim vlasnistvom ,pravom na privatnost, nepovredivost doma i nizom drugih prava. Isto kao sto ja nemam pravo tebi uci u kucu na temelju slobode kretanja ti nemas pravo uci na dio sveucilista ukoliko je rektor tako odlucio. A mi koji smo bili na predavanjima to jutro kad ste vi dosli radit nemire i razbijat nismo bas osjetili da nam je oduzeta sloboda. Između ostaloga, vam mogu rec da je bio otvoren 2. ulaz u fakultet za kojeg vi naravno niste znali iz vec poznatih razloga (nije bilo nikoga sa prava ili su dosli oni koji i onako ne dolaze na predavanja)...
a to sta su naravno zlocesti HDZovci i HSPovci bili oni koji su se kriticki izrazavali prema vasem prosvjedu, vise govori o tebi nego o njima.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 16:18 
Forumaš

na kraju krajeva fakultet uopće nije bija zaključan, vrata su samo bila zatvorena, ali ste vi i nekolicina piskarala, koji su bili pušteni u zgradu i razgovarali sa dekanom i studentima, zaključili :wtf da je zgrada zaključana, a čak je i sam dekan bija izaša vani pred vas. prema tome ostavite naš fakultet više na miru. živite i pustite druge da žive. :please: :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 17:45 
Veteran

osigurani su besplatni udžbenici za osnovne i srednje škole što će stajati 440 milijuna kuna. Ja sam vanredni student i mene nitko neće osloboditi od plaćanja, ali me zanima kako to da se našlo toliko para za besplatne udžbenike a govori se da besplatno obrazovanje dođe 300 milijuna a za to se novce ne može naći, a ako se netko sjeća kada je prije pola godine primorac obećao besplatne udžbenike sanader ga je napao i rekao da je to neizvedivo.Zato i podržavam prosvjednike.Para za besplatno obrazovanje se može naći.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 18:00 
Forumaš

da, ali nitko se nije sitija tražit besplatnu obveznu literaturu za studente, ili ugovor za jeftinije knjige, ili da svaki student dobije bonove za kupnju knjiga, kakve su dobili učenici osnovnih i srednjih škola prije nego se uvelo da ih predižu u školi (znam jer je moj brat pomoću njih kupio knjige jednu godinu), pa i kad platiš upisninu, ostat će ti par tisuća kuna u džepu. postoji još milijun stvari koje bi se mogle lakše ostvariti, i olakšati studentima uvjete. ali ne, zahtjevi moraju biti rigorozni, ljudi moji kuća se ne gradi od krova. za bilo što trajno postići potrebno je ići malim koracima, jer sve što se postigne brzo i na silu, tako i propadne.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 19:41 
김정일

Citat:
Svaka konkretizacija zahtjeva je uplitanje u posao nadležnih, te je samim time birokratska zamka.

I samo radi ovoga ste sjebali citave prosvjede. Jer niste uspjeli definirati svoje zahtjeve, pa je javnost ostala neobaviještena.

Citat:
To što je pravna logika "naštimana" da ide uz bok sistemu kakav je
dovoljno govori zbog čega se većina studenata s Prava nije priključila

O muceki maleni uvrijeđeni :cerek:
Nije to nikakva urota pravnika protiv studentskih prosvjeda, jednostavno više studenata prava mozes radnim danom naci u Legisa ili Periske nego na fakultetu. :mrgreen:

Citat:
Dekan je, zaključavši fakultet prekršio Ustav koji jamči pravo na slobodu kretanja te izvršio kazneno djelo otmice, što je provjereno u policijskoj upravi.

http://www.dorh.hr/default.asp?ru=177
Buduci da je provjereno u PU, onda nema problema oko podnošenja prijave.

Citat:
Živimo u jednom represivnom sistemu tihog konstantnog rata između kapitala i naroda. Onaj tko to ne vidi, ili je slijep ili bogat.

Kapital narodu!
Nikad ništa nije ni bijelo ni crno, najcesce su stvari u finim nijansama sive.

Citat:
Šta biste trebali reći za radnike jadranske pivovare koji su blokirali svoju tvornicu?

Da, sto bi se moglo reci za radnike Jadranske pivovare?
Da ometaju posjed? Da su ovakve stvari moguce samo u u Rh ?
Jer kad se vec pozivas na Ustav i zakone,moras znati da postoji i Ustavom zajamcena kategorija privatnog vlasništva.

Citat:
Borba je jedino što nam preostaje.

Hasta la Victoria Siempre :cheers

Citat:
jer se ide na velike promjene nakon što se promijeni fiskalna politika i preusmjeri novac iz njihovih džepova u obrazovanje.

Pa sa stavom "Svaka konkretizacija zahtjeva je uplitanje u posao nadležnih, te je samim time birokratska zamka" nećete daleko dogurat.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 19:55 
Veteran

sunce je napisao/la:
da, ali nitko se nije sitija tražit besplatnu obveznu literaturu za studente, ili ugovor za jeftinije knjige, ili da svaki student dobije bonove za kupnju knjiga, kakve su dobili učenici osnovnih i srednjih škola prije nego se uvelo da ih predižu u školi (znam jer je moj brat pomoću njih kupio knjige jednu godinu), pa i kad platiš upisninu, ostat će ti par tisuća kuna u džepu. postoji još milijun stvari koje bi se mogle lakše ostvariti, i olakšati studentima uvjete. ali ne, zahtjevi moraju biti rigorozni, ljudi moji kuća se ne gradi od krova. za bilo što trajno postići potrebno je ići malim koracima, jer sve što se postigne brzo i na silu, tako i propadne.

Znam i ja da se takvi zahtjevi ne mogu odmah ostvariti ,ali me stvarno iznerviralo pozivanje primorca na to da bi time financirali "vječite studente" za koje je on sam ponosno ustvrdio da ih neće biti kada je preko noći uveo bolonju.Trebalo bi se osvrnut i na troškove plaćanja knjiga, prehrane,prijevoza, smještaja je su tu također veliki troškovi i vidjeti šta se tu može napraviti, ali naravno da nije moguće blokirati fakultete na duže vrijeme, jer bi vjerovatno poslali bolju poruku da je blokada trajala par dana te se nakon toga ušlo u neke pregovore oko školarina.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 20:00 
김정일

propalica je napisao/la:
Znam i ja da se takvi zahtjevi ne mogu odmah ostvariti ,ali me stvarno iznerviralo pozivanje primorca na to da bi time financirali "vječite studente" za koje je on sam ponosno ustvrdio da ih neće biti kada je preko noći uveo bolonju.

Kako uopce Bologna sada tolerira zamrzavanje godine zbog zdravstvenih razloga ? Jel se to smije

propalica je napisao/la:
Trebalo bi se osvrnut i na troškove plaćanja knjiga, prehrane,prijevoza, smještaja je su tu također veliki troškovi i vidjeti šta se tu može napraviti,

Tocno to....
Pogotovo smještaj. U ST na toliko studenata dolazi svega par tisuca kreveta u domovima (u najboljem slucaju), pa je velika vecina studenata prisiljena iznajmljivati skupe stanove

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 23:03 
Veteran

Inso je napisao/la:
propalica je napisao/la:
Znam i ja da se takvi zahtjevi ne mogu odmah ostvariti ,ali me stvarno iznerviralo pozivanje primorca na to da bi time financirali "vječite studente" za koje je on sam ponosno ustvrdio da ih neće biti kada je preko noći uveo bolonju.

Kako uopce Bologna sada tolerira zamrzavanje godine zbog zdravstvenih razloga ? Jel se to smije

Smije, treba donijeti potvrdu da si bio bolestan 2 mjeseca tokom održavanja nastave.

propalica je napisao/la:
Trebalo bi se osvrnut i na troškove plaćanja knjiga, prehrane,prijevoza, smještaja je su tu također veliki troškovi i vidjeti šta se tu može napraviti,

Tocno to....
Pogotovo smještaj. U ST na toliko studenata dolazi svega par tisuca kreveta u domovima (u najboljem slucaju), pa je velika vecina studenata prisiljena iznajmljivati skupe stanove[/quote]

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 svi 2009 23:05 
Forumaš

Inso je napisao/la:
propalica je napisao/la:

propalica je napisao/la:

Tocno to....
Pogotovo smještaj. U ST na toliko studenata dolazi svega par tisuca kreveta u domovima (u najboljem slucaju), pa je velika vecina studenata prisiljena iznajmljivati skupe stanove

ma sa liječnikom obiteljskim prijateljom možeš sve, od oslobođenja tzk, do zamrzavanja godine, i čak ne traže ni zdravstveni karton na uvid

E ali niko se nije sitija tražit da se čitav novac od školarina dogodine uloži u dovršavanje kampusa, ili izgradnju i obnovu novih domova... itd. mogla bi nabrajat do sutra.
Upravo sam zato ja bila protiv blokade i njihovog načina provedbe plana, sve je izvedeno jako neprofesionalno i smotano i zato nitko ne može nikoga krivit jer se ništa pametno nije postiglo.
Još je najbolje kad neki od štrajkaša kažu da se akcija spremala dva ipo miseca, pa to im je na sramotu, jer je sve izgledalo više kao dva ipo dana pripreme.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 08:47 
Početnik

Jel naši profesori danas kreću u štrajk?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 10:12 
@nekistudent:
˝Ustavno pravo kretanja je ograniceno privatnim vlasnistvom ,pravom na privatnost, nepovredivost doma i nizom drugih prava. Isto kao sto ja nemam pravo tebi uci u kucu na temelju slobode kretanja ti nemas pravo uci na dio sveucilista ukoliko je rektor tako odlucio. A mi koji smo bili na predavanjima to jutro kad ste vi dosli radit nemire i razbijat nismo bas osjetili da nam je oduzeta sloboda. Između ostaloga, vam mogu rec da je bio otvoren 2. ulaz u fakultet za kojeg vi naravno niste znali iz vec poznatih razloga (nije bilo nikoga sa prava ili su dosli oni koji i onako ne dolaze na predavanja)...˝ kaže naš nesuđeni intelektualac, nesvačajući da je bilo kakva fizička zabrana mogućnosti izvršavanja prava osnova za podizanje tužbe (ako netko stavi novu bravu na ulaz našeg stana a ne da nam novi kljuć), a tim više šta je dekan to i izvršio... štoviše, statut sveučilišta u st-u, kao i drugim gradovima omogućije studentima SVEUČILIŠTA slobodno kretanje u svim objektima sveučilišta kao krovne organizacije a time i nadređene našem faxu...
ta, budi toliko intelektualno obdaren i otvori svoj precjenjeni index i pogledaj kako i što piše iznad rubrike ˝visoko učilište˝.... (to ti je kad otvoriš prvu stranicu/koricu indexa, a on ti je ona malena knjižica šta je nosiš kad ideš prijavljivat/odgovarat ispite) (i pazi da se ne porežeš na papir!!)

@sunce:
kažeš da bi bilo dobro lovu usmjerit u kampus... pa jesi li ikad barem ugrubo izračunala koliko love odlazi na školarinu i upisninu i da ta lova ide?
evo ti jednostavno, ako 1000 studenata s našeg faxa plaća 4000kn (a plaća više, i veći broj studenata) to je 4 000 000kn... s tin mogu dovršit baren jednu zgradu kampusa... a ubaci tu i medicinu koja plača i do 10000kn po nekim studentima, zapitaj se onda debelo di ta lova nestaje, a kampus i dalje grade pooooooooolao i preko neke stvari...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 10:15 
propalica je napisao/la:
osigurani su besplatni udžbenici za osnovne i srednje škole što će stajati 440 milijuna kuna. Ja sam vanredni student i mene nitko neće osloboditi od plaćanja, ali me zanima kako to da se našlo toliko para za besplatne udžbenike a govori se da besplatno obrazovanje dođe 300 milijuna a za to se novce ne može naći, a ako se netko sjeća kada je prije pola godine primorac obećao besplatne udžbenike sanader ga je napao i rekao da je to neizvedivo.Zato i podržavam prosvjednike.Para za besplatno obrazovanje se može naći.

gle, to ti je prevara dekade, naime, time država osigurava stalni profit (i monopol) izdavačkim kućama, jer s njima potpisuje ugovor (a svi oni koji znaju šta to znaći, svaćaju koliko je to velika stvar)... zamisli koliko će bit neiskorištenih setova knjiga, koje će se ˝prenapuhati˝ narudžbe samo da bi se izdalo više...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 15:29 
Forumaš

ne znam kakva je sad situacija sa zamrzavanjem godine ali mislim da nije dovoljno donijeti potvrdu da si bio bolestan 2(ili3) mjeseca.Meni se to dogodilo prije par godina,imala sam prometnu ,ležala sam u bolnici 1.5mjesec i još pola godine 2 puta tjedno dolazila u bolnicu na terapije.I nisu mi priznali,jer je tribalo bit bolničko liječenje u trajanju od 3 miseca,znači baš hospitalizacija.Doduše ta je se potvrda mogla sredit(kod nas puno teže,u BIH dosta jednostavno)samo šta je koštala nekih 500 eura što je meni bilo nemoguće.Ovi na faksu ne provjeravaju istinitost potvrde,ali se u bolnici s tim ne žele igrat.Ne znam jel se šta u međuvremenu prominilo,ali tako je prije bilo.I mislim da je još bila opcija ako je postojala trudnoća pa došlo do spontanog pobačaja ,tj ako si moga nabavit takvu potvrdu vridila je..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 17:06 
Veteran

jane doe je napisao/la:
ne znam kakva je sad situacija sa zamrzavanjem godine ali mislim da nije dovoljno donijeti potvrdu da si bio bolestan 2(ili3) mjeseca.Meni se to dogodilo prije par godina,imala sam prometnu ,ležala sam u bolnici 1.5mjesec i još pola godine 2 puta tjedno dolazila u bolnicu na terapije.I nisu mi priznali,jer je tribalo bit bolničko liječenje u trajanju od 3 miseca,znači baš hospitalizacija.Doduše ta je se potvrda mogla sredit(kod nas puno teže,u BIH dosta jednostavno)samo šta je koštala nekih 500 eura što je meni bilo nemoguće.Ovi na faksu ne provjeravaju istinitost potvrde,ali se u bolnici s tim ne žele igrat.Ne znam jel se šta u međuvremenu prominilo,ali tako je prije bilo.I mislim da je još bila opcija ako je postojala trudnoća pa došlo do spontanog pobačaja ,tj ako si moga nabavit takvu potvrdu vridila je..
na upisima ove godine je bilo dovoljno donijeti tu potvrdu i onda bi je oni uvažavali, stvarno ne znam nikoga kome su zahtjev odbili.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2009 18:09 
Forumaš

nije ista stvar potvrda da si bio bolestan 2 miseca i da si leža u bolnici 2 miseca.tako je bar meni rečeno u referadi,ne znam .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2009 14:30 
Sega mega kul forumaš bez života

ah ima ljudi koji su donosili potvrde o bronhitisu ili mononukleozi, zadnje dane upisa, pa su im zamrzli prethodnu godinu...

apropo prosvjeda
http://split.com.hr/hr/news-detail/2009 ... u-tu-dente
ja ne čujem trube :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2009 17:37 
@kike :wh :
pa normalno da nećuješ trube kad si u Sinju... :wh
tcccc.... :wh
ovo je u Splitu...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2009 20:03 

a ti iz Dicma čuješ? asti, apsolutni sluhist :lol:

reka mi je jedan od "vođa" prosvjeda da se ipak trubilo, ali da ih je sanader izbjega :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2009 23:21 
Jašta da san bijo čuja kad me Kerum dotra na koncerat! :welcome :cheers

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 svi 2009 09:58 

:lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2009 11:26 
Forumaš

kike je napisao/la:

procitaj clanak ! ..... video je jedno, a "trube" nesto drugo sta je krenulo par dana nakon marsa :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 svi 2009 12:15 
@plejersedansedansedan_
nemoraš se trudit, prika, da oče svatit, valjda bi i svatila...

al ovako...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 21:08 
slobodar

budimo realni...većina studenata s prava se nije priključila jer nije ni bila na faksu, jer i ne dolaze! ka da je ikoga blokada zabolilia osim onih 10-15 ljudi šta inače dolaze i šta ih viđan po knjižnici! to je tužno! tužno je šta ljudi govore...ja neću da se ovo minja, upa/la san prvu godinu bez plaćanja, a ako se ovo uvede onda ću morat plaćat kad stignen jer je naš faks tako naštelan! ma sve u svemu pravnici u splitu su razočarali i pokazali svoju (ne)zainteresiranost i zaokupljenost samo sobom i svojim stranačkim opredjeljenjima!
šta se tiče fizičkih sukoba....ništa vrijedno spomena...dva momka su se bila šepurila, ali je spriječeno i to je to! a da je bilo fizičkih prijetnji, je....samo ne od kolega s prava nego sumnjivih jurišnih tipova :3 , ali ponavljam, ništa vrijedno spomena! tko se boji vuka još? čak su i kolege koje se optužuje da su hdzovci bili korektni :5 !
problem na koji san ja naiša pričajući s ljudima, najčešće je šta samo gledaju kako je na pravu...što je jedan skroz ok sistem, ali ne znaju da na drugim fakultetima nije tako, ni pola tako!
jebiga...21. je stoljeće, otuđeni smo, brži i pametniji... :looool
ne shvaćaju da bi se trebali solidarizirat...
završia bi svoj post stihom od zabranjenoig pušenja: "....jer danas svatko zna da je glava samo jedna,
danas svatko zna pred kim pasti na koljena..."

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 21:23 
slobodar

denise je napisao/la:
trenutno stanje oko cilog tog prosvjeda dovoljno govori o kvaliteti istoga...baš kao što ste i strahovali reklo bi se da postajete jučerašnja vijest. a da ste možda s malo manje nametanja započeli cilu priču mogli ste na svojoj strani imat ljude s malo pameti pa vam ideje ne bi ostale tako nedorađene. jer iskreno, jedini razlog zbog kojeg vas ja osobno, a i još puno ljudi koje znam, ne podržavamo je to šta ste cilu priču sveli na utopijske ideje i prazne fraze. budimo realni, šanse da će vam se ideja ostvarit su minimalne, a iduće godine smo mogli imat 50 posto manje školarine, takav zahtjev bi bio ostvariv...ali kao što reče jedan od vaših predstavnika 'sve ili ništa'. i zamisli bez da je ikoga od ljudi koje predstavlja upitao za mišljenje. kako demokratično

daj nemoj, molim te! u idućih 5 godina smo mogli imat 50% manje školarine!?????!! ej pazi 5 godina!!! znaš li kolike će bit školarine za 5 godina nastavi li se ovaj trend?? i šta mi onda vridi imat 50%manje kad san opet na istom!
...utopija?? kao što rekoh: prije 30 godina se ljude zatvaralo zbog autoceste split-zagreb....isto su bili utopisti, protivnici režima... a pogledaj ju sad! :cheers
i znaš li što je uopće utopija?? i jesi svijesna da je to što ovo nazivaš utopijom kontradiktorno s pojmom utopija?

jel ti svaćaš da na plenumima nije bilo predstavnika ničeg....zbora i slično..nikakvih predstavnika niti bilo kakvog tijela koji e nešto predstavlja nije bilo...osim tog plenuma...svak je moga doć i reć šta misli, a to šta si konkretno ti, pošto ne razumiš, lina za pročitat, to je druga stvar... mogla si se dignit i reć ili posli plenuma doć i objasnit ljudima u radnoj skupini šta želiš i šta je glupo! zašto nisi došla i rekla da ćeš održat neko predavanje na tu temu?!
:cerek:

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 22:43 
Forumaš

ne znan zašto se i dalje raspravlja o ovome kad je jasno da je čitava ideja o bespl. školovanju u splitu pala u zaborav i kao sto je gore rečeno,postali ste jučerašnja vijest....
al eto,dat ću i ja svoj doprinos diskusiji.

kad se već govori o tome kako plenum nije neko tijelo koje ima svoje interese i sl...Zašto se nikad nije glasovalo o tome bi li se pristalo na smanjenje školarina ili o izmjeni zahtjeva,nego se prekidalo ljude kad bi to uopće spomenuli(konkretno sijećam se kolegice koja je to pitala,pa ju je neki lik,koji uopće nije sa našeg faksa; grubo prekinija i lukavo promijenio temu razgovora)? i zasto je uopće stav bio ili sve ili ništa(moja logika zaključuje da je ovo sve ili ništa isto tako stav plenuma-koji činimo ''SVI MI'') a u isto vrime navedeni SVI MI ne dijelimo taj stav o sve ili ništa...zbilja mi nije jasno... A opet nekako mi je malo nejasno,ak je odg o izmjeni zahtjeva: Jer su zahtjevi u svim gradovima isti,zas onda posebno glasujemo o nastavku blokade(mislim kak mi možemo odustat a oni ne od blokade,isto tako bi i mogli izglasat promjenu zahtjeva...čisto laički).
I na kraju, besplatno školovanje je nemoguće u Hrvatskoj,ne zato jer se ne bi moglo nać para za provest tu ideju,nego jednostavno jer se to nikad; iz ovih ili onih razloga neće dogodit; u to san sigurna. Eto,moje skromno mišljenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:03 
slobodar

najveći problem je šta smo medijski blokirani..zato ti i slični mislite da nas nema i da smo zaborav..par puta tjedno imamo akcije! zapravo ta medijska blokada je ono šta me više zabrinjava nego išta drugo u ovoj priči vezano za blokade fakulteta!

zašto se nije raspravljalo o smanjenju školarina?? zato šta se ova priča vuče u zadnje 3 godine...od prvog prosvjeda ff-a! i da u 3 godine niko nije ništa napravia to mi ne ide u glavu, a trend povećanja cijena raste..jel ti sad jasno?

nema nju ko šta prekidat, ona može reć svoju misao, a moderator joj to mora omogućit... ako je tog dana bia moderator idiot to je druga stvar!
meni je to smanjivanje debilno! kao ovo šta je npr. zbor predložia.... ono... amo smanjit školarine za 50 %...ili uopće smanjit...ok....ali ne možeš se osigurat samo na taj način...evo npr. amo prvo maksimirat cijene!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:16 
Forumaš

E vidiš ja mislim da se sve odavno moglo riješit,da se govorilo o smanjenju a ne ukidanju školarina na svim razinama...

Šta se tiče prekidanje kolegice,nema to veze sa moderatorima toga dana,već je u pitanju bija neki momak za kojeg je svako malo upućeniji svatija da vuče neke konce u ''plenumu'',a mislin da to i sam znaš(ak znaš na koga mislim) i tu pada u vodu čitava ta ideja plenuma kao tijela koje čine studenti i da mi svi skupa odlučujemo...

I treće, ne mislim ja da vas nema(redovito dobim poruku NSI u inbox i nekad protiv moje volje informiraju me o nekim akcijama), činjenica je da - sastanci u Kocke i trubakanje na općini i aktivnosti ljudi iz Hrama neće niš promijenit kad te oni koji mogu neš napravit ne je..u 2 posto

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:27 
slobodar

jel ti svaćaš da npr. ja imam 19. godina i najmanje 10 ideja kako bi riješia ovaj problem?? ma ne samo ja, već i 90 % ljudi koji imalo razmišljaju o ovom! ...a nemam plaću 20 000 kn i nije mi posao misliti o ovome! a sad reci, koliko smo prijedloga mogli od MZOŠ-a čut o ovome! evo pomoći ću ti! NITI JEDAN! zašto? to valjda samo oni znaju! a da su tili smanjit školarine, to bi počeli radit od 96.! dakle, u hrvatskoj ssu se školarine od 96. pa do danas samo povećavale, nikako smanjivale! opet ti kažem, ima tri godine se traži smanjenje i besplatno obrazovanje, kroz dopise, prosvjede, molbe.....od prvog prosvjeda do danas nije ništa napravljeno! NIŠTA!
a šta se tiče tog momka...zaista neznam o kome pričaš, ali pošalji mi na pp..i mogu reći samo da se prijateljica krivome obratila! žao mi je što je tako ispalo....

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:39 
Forumaš

Ma svaćan ja da se ovaj ''problem'' moga riješit odavno da se tilo i da ima načina....
ali štaš,kako doć do promjena kad oni koji bi to mogli napravit neće.
Da se razumimo,meni je i npr. 5 iljada za školarinu puno(sad je ne plaćan al vjerovatno u 9. budem i morat ću za te pare radit koji misec), a kamoli 7 koliko plaćaju izvanredni kod nas; al jednostavno ne vidin načina da se utjeće na nadležne,zbilja ne.
A generalno govoreći,mislim da podatak da je u npr. Splitu oko 25000 studenata, a na prosvjedu ih je sve skupa bilo; recimo bezveze brojku od 500 studenata,sve govori. Ne želin time reć da ostali nisu za ukidanje školarina,nego je to pokazatelj zainteresiranosti splitskih studenata.
lijeni,zauzeti,protive se tome,izvan grada,šta god. Zaključak,razočaravajuće;barem za mene....

ps. ma nije mi ta cura prija,nego san zapantila kad je govorila. A šta se toga momka tiče,nema veze,samo san ga istakla primjera radi,sad je ionako sasvim svejedno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:49 
Ljudovi ministar Zamorac je obeća (ak se nevaram) 250 miljina (50 je odma da a ostalo je reka namaknit do iduće nove šk. god., ili ti 9 mjeseca)kuna za izdavanje knjiga za osnovno i srednje školstvo po sistemu ˝nove knjige svake nove škol. godine˝! :wh :wh :wh
Znaći kur..po'ed sin ima novaca ali ga ne želi dat!
I razlog tim više ako bi ga i da, znaći da je pokleknija studentima, a sutra bi mora i škveranima, pa svima za bespl. zdravstvo... Zbog toga taj je..po'ed majke svoje, ne želi dat tu lovu i ne želi da svi dobiju ono što zaslužuju ne samo Ustavom već i Dekl. o lj. pr.

A to šta su studenti prava tek jedna skupina mentalnih cjevotokara, to je općepriznata stvar, ta nebi ljudi toliko volili pravnike da oni nisu takvi kakvi jesu...

:happy

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:52 
Forumaš

Mislim,malo bruka za mene,al kosmos,ja fakat kad čitam tvoje postove izgubim se u prijevodu.... :)

jos mi je ono piće bilo najrazumljivije :happpppppy :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:55 
nesmin reć sve šta oću jer san dobija već dva žuta kartona...

no mislin da je lako svatit poantu:
Zamorac je u službi ekipe koja ovoj zemlji i ovom narodu želi sve najgore, a busa se u prsa da je on Hrvatina i pol!
(žišku?)

e, da i love ima, jer studenti (mi) tražimo niti 1% proračuna koji je u glavnini ionako namjenjen bacanju u vitar...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:58 
-Admin-

izgubljenaST je napisao/la:
Mislim,malo bruka za mene,al kosmos,ja fakat kad čitam tvoje postove izgubim se u prijevodu.... :)

Citaj svako trecu rijec, dovoljno ti je :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 svi 2009 23:59 
Forumaš

ma kužim,neg to ja više onako generalno govoreći :)

A štaš,doće i njima kraj; kad-tad.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2009 00:03 
da, žozefin će ti to najbolje objasnit, vidiš ona ti spava uvećer s Klarić-Vedriš riječnikom i tako, kao naš Chuck Norris, upija svo znanje ovoga svita... :seewhy :seewhy :seewhy

pametnica ti je ona... :s :s :s :happpppppy

viruj mi! :3

(da, čitaj svaku treču)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2009 11:30 
김정일

Pa to za knjige je lako objašnjivo, sto mislite koliko ce novaca oprati i provizije ubrati preko tih ugovora

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2009 12:59 
-Admin-

Nezavisna studentska organizacija namjerava tužiti Hrvatske studije, Pravni fakultet u Splitu i Zadarsko sveučilište.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... acije.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2009 13:07 
김정일

slika

Koliko vidim, vrata su otvorena :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 svi 2009 13:47 

prekomična je slika :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 304 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: