Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2020 23:03.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 02 srp 2008 14:03 
김정일

Vidio sam sada u trici nacrte nove zgrade (barme su meni tako rekli)...Bilo je neko svecano predstavljanje....
Zgrada vanjski izgled mi je totalno bezvezan... Unutrasnjost izgleda ko ekononomija.
Trebala bi biti smjestena iznad zgrade od ekonomije,pa prema FESB-u

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 16:49 
-Admin-

Inso je napisao/la:
Vidio sam sada u trici nacrte nove zgrade (barme su meni tako rekli)...Bilo je neko svecano predstavljanje....
Zgrada vanjski izgled mi je totalno bezvezan... Unutrasnjost izgleda ko ekononomija.
Trebala bi biti smjestena iznad zgrade od ekonomije,pa prema FESB-u

Bas mi je drago da si otvorija ovaj Topic, meni je jedna prija rekla da je citala negdi da bi nam faks triba izgledat u stilu antickog Rima.
A sta se tice ekonomije, meni je bezveze uredena, nekako mi nema dusu, na stranu parking.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 16:53 
김정일

Pod uvjetom da je taj prijedlog prosao,mene zgrada podsjeca na koloseum i one prozore koje su napravljeni,al su prazni.... Ne znam tocno kako to opisati...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 srp 2008 19:56 
Forumaš

kad bi to trebalo bit gotovo? :popcorn:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2008 03:03 
No life

pa otprilike kad moja generacija diplomira :noc:

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2008 10:37 
-Admin-

player_777 je napisao/la:
kad bi to trebalo bit gotovo? :popcorn:

Ja sam cula neku informaciju da bi tribala bit gotova za 3 godine, al ne virujem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 16:05 
Veteran

kako san ja čua, triba bi fakultet bit u zgradi zajedno sa pomorskim i filozofskim...
trebalo bi biti gotovo 2010 godine...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 18:52 
Forumaš

robert de niro je napisao/la:
kako san ja čua, triba bi fakultet bit u zgradi zajedno sa pomorskim i filozofskim...
trebalo bi biti gotovo 2010 godine...

Dakle, dočekat ću i ja tu zgradu....Ma dočekala bih je i da je 2015. :lol: šalim se, šalim se!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 ruj 2008 21:35 
김정일

Pravo će imat svoju vlastitu zgradu,nikakvo dijeljenje sa FF ili Pomorskim

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ruj 2008 09:44 
Forumaš

Elita, uvik bili i ostali :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 12:51 
slobodar

Evo poštovani kolege i kolegice dobili smo nove dodatke. Izgleda da je uprava željela malo osviježit izgled faksa pa smo tako dobili 3-4 nove kante i 4 nove klupe!
Kante imaju specifičan izgled Višeslavove krstionice s ugraviranim slovima "PRAVNI FAKLUTET" vjerojatno kako netko ne bi ukrao te 300 kg teške grdosije! Zanimljiva je stvar da su te nove kante stavljene pokraj starih (koje po meni izgledaju puno ljepše i bolje idu uz onaj prostor) tako da sada na 5 m kvadratnih imamo 5 kanti! Smeće se ubaciva na način da dignete poklopac i ubacite unutra, a ukoliko vam se da saginjat možete ubaciti i u neku od 3 rupe koje se nalaze na kanti.
Bacanje smeća u nove kante Pravnog fakulteta Split. NEPROCJENJIVO!

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 12:56 
김정일

Nove kante izgledaju puno bolje nego stare, ali su malo pretjerali sa onim ugraviranim Pravni fakultet u Splitu.
Bilo bi bolje da su kupili par novih računala koja uistinu rade pa ih stavili u predvorje. Il da barem nadu novog informaticara koji će nešto i napraviti.
al eto,prioriteti su prioriteti .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:13 
slobodar

ma meni su one stare bolje, samo da ih redovito čiste....

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:16 
Početnik

ja još nisan vidila nove kante ( bas se osjecam depresivno zbog toga) ali se bas pitan oce li 5 kanti na 5 metara kvadratnih natirat ljude da smece bacaju U kante a ne sa strane :( ili je to ipak mozda previse za ocekivat...da ce se neko DIGNIT sa zidica i bacit smece U kantu...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:20 
slobodar

sretan sam! kome se da trošit kalorije za tamo neko smeće....triba bacat u cviće...malo gnjojit... :celebrate

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:26 
Početnik

hahahahahaha a zasto onda nisi pokrenia temu o tome kako su nove kante potpuno nepotrebne, uostalom, kao i stare??? fax, umisto da placa gnjojenje onog cvica mozda to rijesit na vrlo ekonomican nacin! i jos ustedi i na kantama! eto! a nisi se toga sittia...nego to ja moran bit glasnogovornica ccccc loše loše :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:29 
김정일

Budući je recesija,a ključna riječ u zadnje vrijeme je štednja, nadajmo se da će nadležni vidjeti ovaj prijedlog :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 13:31 
Početnik

tako je!!! hvala na podršci!! :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 14:30 
Aktivan

Inso je napisao/la:
Bilo bi bolje da su kupili par novih računala koja uistinu rade pa ih stavili u predvorje. Il da barem nadu novog informaticara koji će nešto i napraviti.

Buahahahahahahahah ma daj Inso, odavno smo prestali vjerovat u čuda, djeda Mraza i zubić vilu ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 17:07 
김정일

Marischa je napisao/la:
Inso je napisao/la:

Buahahahahahahahah ma daj Inso, odavno smo prestali vjerovat u čuda, djeda Mraza i zubić vilu ;)

ja se svejedno nadam da će dotični jednog dana dobit otkaz.
ili počet nešto uistinu i radit.
ili prestat koristiti servere fakulteta za svoj privatni forum
ili prestat držat par stotina gigabjta skinutih stripova i filmova na mreži fakulteta.

jebga, baš sam i ja naivac :devil

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 17:24 
slobodar

koji mu je forum?

nego on topic:

imamo 12 računala koja stoje trenutno ili u hodniku ili u knjižnici.... od toga ih 9 ne radi... pa do kada?
nadam se toplo da će ovo netko pročitat pa barem 3 osposobit!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 18:19 
Početnik

ma dajte, pa sta ce nam kompovi, nije valjda da bi ih koristili za nesto korisno ili nedaj boze, unaprijedili kvalitetu studiranja. :lol: a onaj tip koji odrzava info sustav mi je koma. ja san ga jednom pitala radi li u cetvorci WLAN (jer san vidila modem u 7. pa nisan znala jel im doseg i do donjeg kata) a on mi je odgovoria: Ne znan. ja san u prvi tren mislila da se sprda sa mnom. a onda san skuzila da covik stvarno nema pojma!! mislin, on bi to trebao odrzavat, a ni sam ne zna radi li???? :wtf

a evo jos jedna zanimljiva informacija za studente, a tice se koristenja kompova na faxu, ja sam se sa time susrela radeci na jednom projektu iz medunarodnog kazenenog. dakle svi studenti imaju pravo pristupa heinonline datebase (rijec je iznimnog prestiznoj americkoj bazi podataka o pravnim prolemima koja se placa - nama ju placa fax) a u kojoj se nalazi na stotine clanaka, analiza i slicnog...masu korisna stvar svima koji se zanimaju za podrucje mjp-a, mkp, mpp, mtp-a i slicno. meni je nekako tuzno da rijetki za to znaju, a jos rjeđi te kompove koriste za ista osim pregledavanje fejsa. a ti clanci su tako korisni za spremanje seminara, diplomskih, ili znanstvenih radova i daju jednu tezinu napisanome.

hmm mozda je znanstvena fantastika ocekivat od faxa da ce se angazirat kad smo mi tako pasivni, ili je obrnuto? kad bi mi bili aktivniji, bi li bili i oni?

zakljucak: zivile nove kante s fensi natpisom :mrgreen: i smece koje ce se skupljt oko njih

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 18:30 
김정일

Mislim,ako cemo realno ta 3-4 računala što rade bi bila dovoljna ukoliko bi se blokiralo da se moze pristupati
facebooku,indexu, i youtube-u. :mrgreen:
Inace na jednoj sjednici sam pitao zašto ona velika informatička učionica zjapi prazna, umjesto da bude otključana i da studenti mogu se služiti njome,kao recimo na ZG PF. Odgovor osobe zadužene za istu je bio da se boje krađa ??? , i da nema tko to nadgledati :funny:
Valjda bi ostali bez silnih miševa i tipkovnica :damnfunny :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 20:31 
Početnik

kao da kompjuteri u hodniku nemaju sve ono sto imaju ovi u info kabinetu :ROFL a majko mila bijednih izgovora iz nadleznih sluzbi!!! ne znan čemu toliki strah od modernizacije....studomat je na faxu docekan maltene ko akcelerator nuklearnih čestica :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 20:50 
김정일

Mda, zivotna mi je zelja bila ukrasti miša iz kabineta za informatiku.
Jer to su uber miševi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 21:15 
Forumaš

ovako ...iman ja pitanje...

Ko bi ove stvari sta ne stimaju na faxu, (od kanti preko krafni do kompjutera) moga ufino na papir napisat (je li to studentski zbor, elsa, neko treci..) ?.... i kome se mora to dostavit? (pretpostavljam dekanu) ?

jesu li kad studenti pokusali rec 2-3 rici dekanu o tome?

:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 21:45 
No life

Ko bi ove stvari sta ne stimaju na faxu, (od kanti preko krafni do kompjutera) moga ufino na papir napisat (je li to studentski zbor, elsa, neko treci..) ?.... i kome se mora to dostavit? (pretpostavljam dekanu) ?

:looool :looool :looool :looool :looool :looool

stani ispred zida i pricaj sa zidom, prije ces nesto postic.
Da bi na nasem fakultetu neke stvari profunkcjonirale, trebalo bi se par ljudi nabit dobro nogom u guzicu, a posto je dekan politicar, naravno da se nece zbog glupih studenata zamjerio kome.
Evo, svi na faksu znaju da statistika ne sluzi nicemu, pa su opet jednoglasno glasali protiv prjedloga da se statistika izdvoji od informatike i metodologije i postane izborni predmet.
Ili podjela ECTS bodova. Nitko se nista ne usudi rec a svi znamo kako su zapravo glupo podjeljeni. A sada su uveli novi sistem koji je jedini koji je jos gori od dosadasnjeg...
Npr. statistika ce nosit isto bodova kao građansko i kazneno , morat ce se pisat neki obvezni seminarski radovi itd...

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 srp 2009 22:43 
김정일

To bi valjda potpadalo po studentski zbor,al kao sto je netko ispod napisao, nemoj se previše nadati. :mrgreen:
nekistudent je napisao/la:

Evo, svi na faksu znaju da statistika ne sluzi nicemu, pa su opet jednoglasno glasali protiv prjedloga da se statistika izdvoji od informatike i metodologije i postane izborni predmet.

Nemoj tako, svaki pravnik treba znati izračunati medijan i mod . Koristeći se samo digitronom,formulama i papirom , nipošto računalom i Excelom kao ostali normalni ljudi. A da ne govorimo o korisnosti te štovane znanstvene grane za buduću karijeru budućih pravnika.
A kad bi statistika postala izborni (moš mislit što bi pravnici birali taj izborni ,većina nas je pobjegla na pravo jer na njemu nema matematike) možda bi se smanjila potreba i za ljudima na toj katedri. Pa bi netko ostao prekobrojan,a možda i izgubio posao .
Demonstratori bi bili nepotrebni (nadam se da ih barem fakultet plaća kao što u Zagrebu rade, a ne kao prije par godina kada je jedna kolegica držala vježbe za jedan zahtjevan predmet za 5 grupa, 10 sati tjedno za ništa), ljudi koji daju repeticije nebi imali posao. Kvragu, možda bi došlo do nove recesije i pada gospodarstva jer je netko odlucio ukinuti statistiku.
I mislim da smo jedini Pravni fakultet u državi koji je ostavio taj beskorisni predmet kao obvezan .

nekistudent je napisao/la:

Ili podjela ECTS bodova. Nitko se nista ne usudi rec a svi znamo kako su zapravo glupo podjeljeni. A sada su uveli novi sistem koji je jedini koji je jos gori od dosadasnjeg...
Npr. statistika ce nosit isto bodova kao građansko i kazneno , morat ce se pisat neki obvezni seminarski radovi itd...

ECTS bodovi su bili podijeljeni po staroj narodnoj; tko je jači taj tlači. Što je bila jača snaga katedre, i što je katedra bila bitnija,dobivala je više bodova.
Pa je zato velika trojka dobila isti broj bodova, a dosli smo do apsurdne situacije da predmet tipa Finacije ima isto bodova kao Statistika.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 21:26 
slobodar

eno je osvanila i nova ograda s južne strane! to je to! splitsko pravo HC!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 srp 2009 23:41 
Forumaš

Joe Veliki je napisao/la:

ko neki srednjovjekovni dvorac :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 srp 2009 15:29 
slobodar

hahaha! izgleda da se faks odlučio žestoko obračunat s pasima i njihovim vlasnicima!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 kol 2009 18:18 
Forumaš

hahaha! izgleda da se faks odlučio žestoko obračunat s pasima i njihovim vlasnicima!

A evo je baš danas izaša fax u novine šta se tiče te ograde,govori se o cifri preko 200000 kn.I iz čijeg se to džepa,naravno iz našeg... :whyowhy: SRAMOTA!!!Ali eto izgleda da ˝recesije´nema.... :beeelj:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 kol 2009 18:51 
김정일

plavuša s harvarda je napisao/la:

A evo je baš danas izaša fax u novine šta se tiče te ograde,govori se o cifri preko 200000 kn.I iz čijeg se to džepa,naravno iz našeg... :whyowhy: SRAMOTA!!!Ali eto izgleda da ˝recesije´nema.... :beeelj:

di je to ?
neka netko uploada članak .
Ja ga ne mogu naci na netu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 kol 2009 09:21 
Sega mega kul forumaš bez života

Ae,pari da nije na netu.
Ja nekidan prvi put uzea novine u ruke nakon 2 tjedna,i taman potrefim te.

300 k kn,ograda s juzne strane,i onako,spomenuto da je posao odradila firma iz Vrgorca :mrgreen:

E,da,i Viskovic je komentirao kako mu se ne svida to sto sad psi ne mogu na zelenu povrsinu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 kol 2009 14:50 
Forumaš

e..clanak je u slobodnoj dalmaciji (od 06.08.), ... dekan je za postavljanje ograde oko citavog faxa -kako kaze po uzoru na druge fakultete koji imaju samo jedan ulaz tako da se na prostoru koji je u vlasnistvu fakulteta ne okupljaju gradani, ljubimci, smece i sl...

arhitekti su protiv ograde, -ne uklapa se u taj prostor...

dekan opet odgovara da je nase pravo da se postavi ograda, a posto nije preko metar i po (neznan, tako neka visina) onda ne trebaju vadit nikakve dozvole .....

niko drugi sa sveucilista nece da komentira ...

i da, firma je iz Vrgorca, cijena je "poslovna tajna" -al sigurno preko 200.000kn ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 kol 2009 15:30 
김정일

sad cu iz principa otić popit kavu tamo negdi iznad faksa da vidim kako izgleda ta famozna ograda.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 kol 2009 17:21 
Sega mega kul forumaš bez života

e..clanak je u slobodnoj dalmaciji (od 06.08.), ... dekan je za postavljanje ograde oko citavog faxa -kako kaze po uzoru na druge fakultete koji imaju samo jedan ulaz tako da se na prostoru koji je u vlasnistvu fakulteta ne okupljaju gradani, ljubimci, smece i sl...

E da,bio je on i na Oxfordu i Cambridgeu,i oba imaju samo jedan ulaz :mrgreen:

1.60m je visina koju ne smije prec.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 kol 2009 21:58 
김정일

vidio famoznu ogradu...
ne mogu vjerovati da je ono koštalo 300 000 kn

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2009 11:44 
slobodar

Inso je napisao/la:
vidio famoznu ogradu...
ne mogu vjerovati da je ono koštalo 300 000 kn

nije ono gotovo....probili su rupe sa zapadne i sjeverne strane..dakle...ograda ide oko cijelog faksa! nema više :tenk na faksu!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 pro 2009 22:45 
Aktivan

Jel se meni čini ili su izmini prozore na kompletnom faksu?

Ja san nekidan išla u čitaonu i nisam mogla jer su minjali prozore.
Šta se tiče toga :s
Sad se neće čut buka iz vanka.
Još kad bi kupili koji WD i podmazali vrata od čitaone. :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: