Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 lis 2020 13:16.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 ruj 2009 00:35 
Sega mega kul forumaš bez života

:sok: :sok:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 06:20 
Forumaš

Ne mogu virovat šta sve ljudima pada na pamet :whyowhy: Ali ipak su valjda studenti zaštićeni u vidu zapisnika,studomata,ali ipak ja bi napravila dar- mar da mi se to dogodi po'ed :rambo :tenk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 07:06 
Početnik

Užas!!! :whyowhy: Ne možeš virovat čime se sve ljudi bave!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 07:48 
김정일

supertovar je napisao/la:
Dakle upozoren sam a nemoćan, da se navodno našla nova fora studenata, navodno se kradu indexi, od strane seljačina kojima fax ne ide a roditelji ih financiraju ili neke malene općine provincijske, (čitaj selendre) ukradu index u referadi, maknu sliku preprave ime i prezime i na taj način ostvaruju svoja prava, dakle nevjerojatno.

Nekako mi to zvuči ko SF...
Jer mi baš nije normalno da će netko iskorektirati čitavu prvu stranicu indexa, zaljepiti sliku koja se neće podudarati sa pečetima na rubovima... I da će mu to proći.
Al više me ništa nebi čudilo. :3

Pričali su mi o ljudima koji imaju po dva indexa, jedan za roditelje, drugi pravi za fax.

Mene je iritiralo do boli svake godine na upisima kad bi vidio hrpe indexa bez nadzora.
Tko smeta neko poremećenoj osobi da ode do referade, pokupi iz zajebancije desetak indexa, pa se ti snalazi sa prijepisom ocjena, i kupovinom novog indexa. :tenk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 08:17 

Kaze onaj momak iz kopirnice da mu je jednom upa lik unutra,i reka da ce mu dat ok lovu za dokumente sa slikama koje ljudi ostave/zaborave,daklem indexi,osobne,pogotovo pasosi :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 08:39 
김정일

Spin je napisao/la:
Kaze onaj momak iz kopirnice da mu je jednom upa lik unutra,i reka da ce mu dat ok lovu za dokumente sa slikama koje ljudi ostave/zaborave,daklem indexi,osobne,pogotovo pasosi :mrgreen:

Prodajem index, povoljno, sve četiri godine, diplomski rad, prosjek koji omogućava zapošljavanje na sudu kao vježbenik.
ponude na privatne poruku uz šifru Halo Bing, kako brat

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 09:28 
Sega mega kul forumaš

kad vec spominjes, koji je min. prosjek da mozes bit vjezbenik na sudu?
i da li ima neki minimum za vjezbenike u odvjetnickim kancelarijama?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 09:33 
Aktivan

moj indeks nitko nebi htio ukrast :happpppppy
ocjene s pf osijek nisu za krađu. s njima ne možeš napraviti baš puno ukoliko postoji prosjek ocjena za rad na sudu.
zapravo, moj indeks sa pf split nema sve ocjene. jupiiiiiii :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 09:34 
Aktivan

Spin je napisao/la:

ne razumijem kako netko može zaboraviti osobni dokument u fotokopiraonici? zašto se osobni dokumenti moraju kopirati? oni se daju na uvid i to je to, zar nije? a ako je već potrebno ne kopira se osobna 5 sati

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 10:44 
김정일

Danny je napisao/la:
kad vec spominjes, koji je min. prosjek da mozes bit vjezbenik na sudu?
i da li ima neki minimum za vjezbenike u odvjetnickim kancelarijama?

Ne postoji minimalni prosjek, ovisi od natječaja do natječaja.
Ove godine moj prijatelj koji je upao ima prosjek 3.5

Prosjeke u Zagrebu možda gledaju u uredima, u Splitu ne gledaju

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 11:31 
Aktivan

ehhh, kad bi bila stvar u prosjeku...
koliko je meni poznato prosjek ocjena za zaposlenje najčešće ovisi o vezama i vezicama :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 15:13 
-Admin-

WTF?

Pa ljudi stvarno nisu normalni... po'ed

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 19:07 
Početnik

Istina, dogadaju se takve stvari, meni je lani nestao index u referadi i to kad sam upisala 4. godinu, ludilo ocjene i sve.... do dana danasnjeg ga normalo nisam nasla. a da ne spominjem koji sam show imala sa pravljenjem novog. zato, savjetujem svima, vodite racuna o svomu indexu, kome i di ga ostavljate...
nazalost, ima jako ljubomornih i zlih ljudi....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 23:44 

I ja sam mora novi index uzimat....ne bi volija opet se s tim zahebavat.
Stvarno pilana totalna,i u referadi i kod trazenja profesora.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2009 08:52 
@Inso

Eto ne znam jel SF ali ovako ti priča ide, ja ti vrlo lako uz par sati zezanja oko Photoshopa i kvalitetnog skenera dobrog inkjekt printera napravim da čak i ne primjetiš dal je fake ona tinta razlivena i loše kemijske olovke koje koriste, nije da se hvalim ali stvarno sam dobar u tome i na žalost radio sam ljudima slične stvari, puno manje opasne i puno manje značajnije, imaš par fora koje se koriste a da ti nikad ne bi pale na pamet, jednostavno ukradeš index, kupiš praznij jedan i daš ga recimo osobi kao ja (naravno ja to nikad ne bi napravio al eto) i scan ispit po ispit, pečat po pečat, malo PS-a prilagodbe da vidiš kako bi se iznenadio, onda neki dobar INKJEKT (NE LASER) fijuuuuu...neću dalje da ne dam nekoj budali povoda :D

A ja znam lika koji je diplomirao ima već 3-4 godine (za roditelje), a još je na KPP, uglavnom ljudima treba za pravdanje, za raznorazne olakšice ili stipendije, da zavaraju roditelje koji ih plaćaju, lakše je stisnut se par dana prid PCom nego se hebat sa ispitima i živcima, a danas je tehnologija barem svima dostupna i više manje svi je znaju koristit.

Uglavnom evo koliko vidim i na forumu vas ima dosta kojima je to napravljeno, a i taj u kopirnici je tražio, ma kažem vam Index je dokument sa slikom, 90% banaka, ostalih autorizacija ćeš proći na račun njega, a najlakše je sliku otkinut i sa oho lipilom zalipit svoju, eto koliko je vrijedan osim našeg znoja i muke.

Uglavnom bez susprezanja bi govedo prebio i odveo sam na policiju!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2009 09:21 
김정일

Ma ok kad se toliko "truda" uloži rezultat sigurno ispadne dobar.
Al gledao sam onu vulgaris metodu, znači ukradeš index, staviš svoju sliku, i onda ga ides pokazati roditeljima.
I sve je ludilo ako ne pogledaju prvu stranicu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 lis 2009 10:48 
김정일

A ja znam lika koji je diplomirao ima već 3-4 godine (za roditelje), a još je na KPP, uglavnom ljudima treba za pravdanje, za raznorazne olakšice ili stipendije, da zavaraju roditelje koji ih plaćaju, lakše je stisnut se par dana prid PCom nego se hebat sa ispitima i živcima, a danas je tehnologija barem svima dostupna i više manje svi je znaju koristit.

A što se takvih priča tiče, ja sam jednom dobio nogom u gležanj od stare jer sam zavario u kući poznanika kad je majka ponosno rekla kako joj je kćer pred diplomom na pravnom fakultetu, još samo treba riješit Kačera.
:funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2009 19:27 
Aktivan

Inso je napisao/la:

A što se takvih priča tiče, ja sam jednom dobio nogom u gležanj od stare jer sam zavario u kući poznanika kad je majka ponosno rekla kako joj je kćer pred diplomom na pravnom fakultetu, još samo treba riješit Kačera.
:funny:

Hahahahah i meni se dogodilo ali sam se izvukla. Nisam tila malog uvalit u još veće probleme doma.

Al kad pogledaš nije puno ni lagao. Ako mu je ostalo još godina godina ipo do kraja (pod uvjetom da je rješio KPP) može se doma komotno izvlačit na Kačera, i tako "svi" tate i mame znaju da je on veliki problem.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 lis 2009 11:56 
Veteran

@Inso

Eto ne znam jel SF ali ovako ti priča ide, ja ti vrlo lako uz par sati zezanja oko Photoshopa i kvalitetnog skenera dobrog inkjekt printera napravim da čak i ne primjetiš dal je fake ona tinta razlivena i loše kemijske olovke koje koriste, nije da se hvalim ali stvarno sam dobar u tome i na žalost radio sam ljudima slične stvari, puno manje opasne i puno manje značajnije, imaš par fora koje se koriste a da ti nikad ne bi pale na pamet

jesi to radija pokazne karte :happpppppy daj meni jednu riješi :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2009 21:11 
Aktivan

neka moj zaplijene, usrećit će se :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2009 21:20 
Veteran

evident je napisao/la:
neka moj zaplijene, usrećit će se :mrgreen:

ja ću im svoj dati džabe :lol: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2009 09:51 
Ma nisam ja za te falsifikacije i slično, jednostavno bi mi to bilo opterećenje, ja volim pošteno i pomalo kao svaka poštena pizda, takav sam i što mogu!

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2009 19:40 
Forumaš

Meni su ovaj tjedan sa porte ukrali originalnu knjigu iz radnog i socijalnog do koje sam došla na jedvite jade s obzirom da je za kupit nema od 2. miseca. Naime, u utorak sam se dogovorila s jednom curom koja je to već položila da mi da svoju knjigu, ali kako sam to jutro trebala doć s Visa, a katamaran zbog nevrimena nije isplovija javila sam joj da knjigu ostavi na porti na moje ime i prezime i da ću je sutra uzet. Dolazim ja sutra...ali knjige nema, nakon pete potrage Ljube se siti knjige i da je stavila gori na stol...i da je doša neki tip i reka da je knjiga za njega!!!
Znam da je ovdje tema zapljena indexa, ali moram podijelit svoje iskustvo s drugima jer sam toliko luda da mi dođe da kupim bacač plamena i histeriziram po faksu jer mi je dotična osoba lipo uzneredila planove s obzirom da se bez knjige nisam mogla ništa dogovorit s profesorom za odgovarat. Još jednom zahvaljujem dotičnoj osobi...ne mogu virovat kakvih sve ljudi tamo ima!!! :tenk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2009 19:52 
김정일

La Mia je napisao/la:
Meni su ovaj tjedan sa porte ukrali originalnu knjigu iz radnog i socijalnog do koje sam došla na jedvite jade s obzirom da je za kupit nema od 2. miseca. Naime, u utorak sam se dogovorila s jednom curom koja je to već položila da mi da svoju knjigu, ali kako sam to jutro trebala doć s Visa, a katamaran zbog nevrimena nije isplovija javila sam joj da knjigu ostavi na porti na moje ime i prezime i da ću je sutra uzet. Dolazim ja sutra...ali knjige nema, nakon pete potrage Ljube se siti knjige i da je stavila gori na stol...i da je doša neki tip i reka da je knjiga za njega!!!
Znam da je ovdje tema zapljena indexa, ali moram podijelit svoje iskustvo s drugima jer sam toliko luda da mi dođe da kupim bacač plamena i histeriziram po faksu jer mi je dotična osoba lipo uzneredila planove s obzirom da se bez knjige nisam mogla ništa dogovorit s profesorom za odgovarat. Još jednom zahvaljujem dotičnoj osobi...ne mogu virovat kakvih sve ljudi tamo ima!!! :tenk

za nepovirovat :3
nikad dok sam studirao nisam cuo za nesto ovako .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2009 19:55 
-Admin-

Ni prvi ni zadnji put, meni su manili par doduse skriptusina, al ono... ne ostavljajte nista na porti. :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2009 19:59 
Forumaš

A ovo mi je prvi i zadnji put da nešto ostavljam na porti...ma nije mi stvarno bilo ni na kraj pameti da bi se to moglo dogodit.
...drugi puta ću pametnije!! :whyowhy:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2009 22:10 
-Admin-

Ja sam isto ostala paf kad mi se to prvi put dogodilo, kasnije sam cula da nisam jedina. Jednostavno je previse ljudi na faksu zbog toga se svasta dogada. Cini mi se kao najbolja solucija ako se bas mora ostavljat nesto - ostavit u nekom kaficu kraj faksa u kojem najcesce pijete kavu i di vas konobar/konobarica znaju iz videnja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2009 04:32 
No life

da sam ja na tvome mjestu i da je meni neko pokupi knjigu sa porte, ja bi inzistirao da vidim snimak kamere, da saznam tko je taj doticni gospodin... Nisam siguran ali mislim da cuvaju snimke tjedan dana pa mozda jos nije kasno

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2009 10:38 

Ništa čudno. Jednom je netko liku ukrao mobitel na predavanju. Što je najgore,bilo nas je max 15,i znaš da je netko od vas to napravio,strava. U biti je njemu mob osta ispod klupe,ali odma čim je izaša iz predavaonice je skužio i vratio se,a netko ga je već uzeo,doslovno u 30 sekundi. :thumbsdown

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lis 2009 13:50 
Aktivan

OT - bila sam prisutna kad je jedna osebujna kolegica ukrala skriptu iz engleskog (10kn) jednom momku, također našem kolegi :thumbsdown
stvarno jadno čime se sve ljudi bave

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2009 21:24 
Forumaš

Prije par dana je i policija dolazila na faks pregledavat snimke nadzornih kamera jer se i cviće počelo krast!!! :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2009 21:30 

La Mia je napisao/la:
Prije par dana je i policija dolazila na faks pregledavat snimke nadzornih kamera jer se i cviće počelo krast!!! :wtf

:damnfunny :damnfunny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2009 23:02 
No life

:ROFL :ROFL :ROFL :damnfunny

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2009 23:25 
slobodar

La Mia je napisao/la:

to je općenito problem ovog grada! sićan se prije par godina su posadili cviće oko "bajamontuše" i ekipa došla i odnila SVE! zamisli...onda su počeli sadit oni neki kupus, ka iz PIN-a su govorili da to nije atraktivno, ali lipo izgleda...ono ka...računali su..."ko će to nosit doma i zasadit upitar?"....uskoro je bilo i to nestalo, a odgovora nigdi! :inluv:

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lis 2009 09:15 

Hebiga....ljudi :mrgreen:
Sta god ostavis drpit ce se.
Amy je spomenila mobitel,isto se i meni desilo na drugoj godini na Ustavnom,izasa vani,skuzija da nemam mob odma isprid faxa,vratija se i nista,naturlich.
Nedavno u Pomaka ostavija mp3 player i rukavice u svlacionici,i kako to vec ide,sutra pitam onu curu na porti jeli ko ostavija to sa strane,mislim ipak se svi tu znamo,neko vrime ista ekipa dolazi,ali jok....nema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lis 2009 09:36 
No life

Spin je napisao/la:
Hebiga....ljudi :mrgreen:
isto se i meni desilo na drugoj godini na Ustavnom,izasa vani,skuzija da nemam mob odma isprid faxa,vratija se i nista,naturlich.

Mogu zamislit kako ti je, skoro pa znas tko ti je ukrao a opet ne znas. Jer ili ti ga je ukrao profesor ili onaj drugi student koji mu je dosao to jutro na predavanja :damnfunny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 lis 2009 09:59 

:mrgreen:
I meni je to bio jedini put da sam bija na predavanjima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2009 18:18 
Ajme došli smo sa teme indexa na kupus, pardon cviće, aj barem je krađa zajednička :happpppppy

P.S. Jesu gotovi indexi? (ove koje nisu pokrali?? :evil: )

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2009 18:34 
Sega mega kul forumaš

ja sam bio prekjucer, za trecu godinu jos nisu gotovi. za druge ne znam. uglavnom, receno mi je da ce do prijave ispita u polovici studenog biti gotovi svi indexi ( ako im je vjerovat ).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 lis 2009 18:03 
Početnik

imam jedno pitanje ali stvarno neznam di da ga smjestim.....trebam potvrdu za pokaz a neznam dali ću je dobiti bez indeksa jer još nisu gotovi.... :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: