Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2020 23:09.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 13 tra 2011 17:15 
김정일

sretnica je napisao/la:
mislin da apsolutno ništa nemože potuć knjigu iz opp Šefka Kurtovića i njegove pravopisne i sintaktičke.....nemogu to nazvat niti greškama. izgleda da čovik nikad nije čuja za sibilarizaciju i smisleno slaganje složenih rečenica

Eugen Pusić
Upravna znanost

Bez konkurencije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 tra 2011 18:30 
Veteran

Inso je napisao/la:
sretnica je napisao/la:
mislin da apsolutno ništa nemože potuć knjigu iz opp Šefka Kurtovića i njegove pravopisne i sintaktičke.....nemogu to nazvat niti greškama. izgleda da čovik nikad nije čuja za sibilarizaciju i smisleno slaganje složenih rečenica

Eugen Pusić
Upravna znanost

Bez konkurencije.

pusićeva knjiga je za mene jedna velika nebuloza :scared još mi nije jasno kako sam položio taj ispit :grin: .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2011 19:40 
Aktivan

propalica je napisao/la:
Inso je napisao/la:
sretnica je napisao/la:

Eugen Pusić
Upravna znanost

Bez konkurencije.

pusićeva knjiga je za mene jedna velika nebuloza :scared još mi nije jasno kako sam položio taj ispit :grin: .

Nije nikom tko je učio po toj knjizi!

Ljudski mozak je uistinu čudesan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 09:04 
Sega mega kul forumaš bez života

financijsko,Šinković

financijska imovina je imovina vlasništvo nad kojom ili ovlaštenje u vezi s kojom se dokazuje nekim financijskim instrumentom.
:roll: :mrgreen:
najgore mi je kad se mučim pola sata dok pokušavam skužiti ovakve rečenice.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 10:28 
Sega mega kul forumaš

fakticna ili materijalna vlasta na stvari,dakle predstavlja mogucnost koristenja i uporabe stvari. :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 13:33 
Forumaš

sirena-tg je napisao/la:
fakticna ili materijalna vlasta na stvari,dakle predstavlja mogucnost koristenja i uporabe stvari. :wh

Ovo je i mene bunilo, ali zapravo korištenje i uporaba su dva različita pojma... "uporaba za razliku od korištenja, ne obuhvaća i uživanje u smislu pribiranja plodova (zarada i sl.)".

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 15:28 
Sega mega kul forumaš

abondazieri je napisao/la:
sirena-tg je napisao/la:

Ovo je i mene bunilo, ali zapravo korištenje i uporaba su dva različita pojma... "uporaba za razliku od korištenja, ne obuhvaća i uživanje u smislu pribiranja plodova (zarada i sl.)".

vidis ti,shema skroz kad ovako gledas,fala :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 17:10 
Početnik

Najveće nebuloze mogu se naći u tzv. udžbeniku Arsena Bačića, čovjek kao da nikad nije pročitao Ustav RH, primjer. "svakome se jamči sloboda savijesti i vjeroispovjedi"!! Od ovakvih grešaka mi se diže kosa na glavi, a posebno od grešaka tipa biti će, morati će itd, a valjda bi svaki iole pismen Hrvat morao znati da ispred nenaglašenog oblika futura I ne ide i! Pravilno je dakle bit će, morat će, dat će itd. Pitam se ima li ovaj popularni profesor uopće lektora pa da mu ukaže na te velike greške.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 17:14 
김정일

102030 je napisao/la:
Najveće nebuloze mogu se naći u tzv. udžbeniku Arsena Bačića, čovjek kao da nikad nije pročitao Ustav RH, primjer. "svakome se jamči sloboda savijesti i vjeroispovjedi"!! Od ovakvih grešaka mi se diže kosa na glavi, a posebno od grešaka tipa biti će, morati će itd, a valjda bi svaki iole pismen Hrvat morao znati da ispred nenaglašenog oblika futura I ne ide i! Pravilno je dakle bit će, morat će, dat će itd. Pitam se ima li ovaj popularni profesor uopće lektora pa da mu ukaže na te velike greške.

Ima, i to mog bivšeg profesora iz srednje škole, i sadašnjeg sveučilišnog profesora :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 22:13 
Forumaš

sirena-tg je napisao/la:
vidis ti,shema skroz kad ovako gledas,fala :cerek:

:celebrate nema na čemu :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lip 2011 23:36 

A i onaj priručnik od šinkovića nema zareza na puno mista di treba ići,pa mi skorz to zna promijeniti smisao rečenice...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lip 2011 11:18 
Početnik

Mislim da je Šinkovićev priručnik jedan od bolje pisanih radova nekog profesora na ovom fakultetu, uistinu sam uočio mali ili neznatan broj gramatičkih grešaka, ali one knjige od A. Bačića, ono je katastrofa, onoliko pogrešaka nisam nikad vidio, stvarno je ono ogromna sramota za njega, uništi ti svaku volju za učenjem, šta je najgore ti njegovi udžbenici imaju status sveučilišnih, što je frapirajuće, to zaista govori kakvo je splitsko sveučilište, jedino po čemu je poznato su nepotizam, korupcija, mito, uistinu nije lako studirati u Splitu, ali morat ćemo izdržati, nema nam druge.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lip 2011 01:15 

102030 je napisao/la:
Mislim da je Šinkovićev priručnik jedan od bolje pisanih radova nekog profesora na ovom fakultetu, uistinu sam uočio mali ili neznatan broj gramatičkih grešaka, ali one knjige od A. Bačića, ono je katastrofa, onoliko pogrešaka nisam nikad vidio, stvarno je ono ogromna sramota za njega, uništi ti svaku volju za učenjem, šta je najgore ti njegovi udžbenici imaju status sveučilišnih, što je frapirajuće, to zaista govori kakvo je splitsko sveučilište, jedino po čemu je poznato su nepotizam, korupcija, mito, uistinu nije lako studirati u Splitu, ali morat ćemo izdržati, nema nam druge.

nisam još počela ustavno i nisam čitala knjigu, ne mogu vjerovati da bilo koja knjiga nije prošla recenziju a pogotovo sveučilišna :ajme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2011 20:48 
-Moderator-

:voodo:

Evo jedan biser iz GPP (tek sad ubra) :cerek:

Skripta str. 71.

"Kad osoba kojoj je pismeno upuceno odbija primiti pismeno, dostavljac ce ga pribiti na vrata stana."

:ROFL :ROFL :ROFL :ROFL :ROFL

:happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2011 21:06 
김정일

Grotius je napisao/la:

Skripta str. 71.

"Kad osoba kojoj je pismeno upuceno odbija primiti pismeno, dostavljac ce ga pribiti na vrata stana."

Ok, i što je tu smiješno ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2011 22:15 
Forumaš

Grotius je napisao/la:

Skripta str. 71.

hahhahahhaahaha wtf?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2011 22:27 
-Moderator-

Daj Inso, prejako je... :damnfunny

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2011 00:04 
김정일

Grotius je napisao/la:
Daj Inso, prejako je... :damnfunny

Konstrukcija rečenice je glupa, ali jasno je da će dostavljač na vrata pribiti pismeno, a ne osobu kojoj je pismeno upućeno.
Iako ponekad poželim da dostavljači mogu pribiti primatelje pismena na vrata :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2011 13:36 
-Admin-

Josephine je napisao/la:
Asignacija jest izjava asignanta kojom ovlašćuje asignata da u svoje ime i za račun asignanta izvrši određenu činidbu asignataru, a asignatara ovlašćuje da u svoje ime a za njegov (asignantov) račun primi činidbu od asignata.

:heart :heart

da... :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 ruj 2011 13:44 
Aktivan

angry candy je napisao/la:
Josephine je napisao/la:
Asignacija jest izjava asignanta kojom ovlašćuje asignata da u svoje ime i za račun asignanta izvrši određenu činidbu asignataru, a asignatara ovlašćuje da u svoje ime a za njegov (asignantov) račun primi činidbu od asignata.

:heart :heart

da... :wtf

Asignant - osoba A
Asignat - osoba B
Asignatar - osoba C

Izjava kojom A ovlašćuje B da u ime osobe B, ali za račun osobe A izvrši određenu činidbu C-u, a asignacijom obvezuje C-a da u ime C-a, ali za račun A primi obvezu od B.

Znači, A duguje C 100 kn .
B duguje A 100 kn.
A naređuje B da plati C 100 kn (B vršu plaćanje u svoje ime, ali za račun A, dakle obveza A prema C je prestala postojati ), ali isto tako obvezuje C da primi 100 kn od B kao isplatu dugovanja od A. Znači A plaćanja dugovanje prema C, ali preko B koji njemu također duguje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2013 13:26 
Aktivan

pusić, bačić a i avianijeva knjiga iz prekršaja je puna tiskarskih i gramatičkih grešaka

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: