Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 lis 2020 13:17.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 23 stu 2009 13:36 
Aktivan

Upravo sam pročitao vijest da će se ponovno u Splitu blokirati nastava na fakultetima.

Vidia smo prosle godine koje su nam face blokirali fakultet. Da mi je znat odakle su izasli, oni s bradom ka u Čete....

Zato predlažem, da izbacimo sve ĐIKANE koji nam pokušaju blokirati održavanje nastave i ispita, te

obranimo svoj fakultet od onih koji na njemu ne studiraju.

Kolege, nadam se da me podržavate!!

PRAVNI FAKULTET - BUDUĆIM PRAVNICIMA

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 14:29 
Aktivan

podržavam pleskanje tih krkana

bude li mi netko blokira ulaz kad budem ima kolokvij/ispit, neću se baš obradovat. stvarno je to zadnje šta mi sad treba.
želim lipo naučit sve do rokova i izać na kolokvije/ispite, a ne zamarat se prosvjedima i sličnim pizdarijama...

p.s. nisam baš siguran da je ovo na pravom podforumu :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 15:34 
Forumaš

ma koji štrajk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 15:38 
Aktivan

može li se to napraviti ko i prošle godine jednim lipim prosvjedom bez blokiranja fakulteta? Iskreno čujem ove što ne plačaju da ih baš briga za to! Toliko o kolegijalnosti naših dragih kolega!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 16:18 
Početnik

Točno to je zadnje što nam treba.Treba nam što više rokova i mira za učenje da se prije riješimo ispita a ne kojekakve blokade koje se na kraju obiju o glavu nama studentima,a ako već netko želi prosvjedovati neka to učini mirno i bez scene,a nas ostale neka pusti da da što prije dođemo do cilja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 19:06 
Početnik

A zašto ne, ja evo spadam u team "Blokada", jer mi je puna kapa da mi faks izbija kune iz džepa. Školarine su kod nas, ako ništa, preskupe, pogotovo ako pogledamo šta se za njih dobije: jadan prostor, nezainteresirani profe, faks na kojem se ne zna ko pije ko plaća itd..

Ako bi došlo do blokade, mislim da bi ovaj put to tribalo napravit kako spada, organizirano i uz sudjelovanje svih, a pogotovo onih koje se to najviše tiče.
To se ipak, bojim se, neće dogoditii, jer je ovo faks na kojem je riječ "organizacija" nepoznanica, kao i riječ "otpor", "kičma" i "stick it to the Man".

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 19:45 
Sega mega kul forumaš

:surender: mir mir mir do neba...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:03 
Aktivan

big me je napisao/la:
A zašto ne, ja evo spadam u team "Blokada", jer mi je puna kapa da mi faks izbija kune iz džepa. Školarine su kod nas, ako ništa, preskupe, pogotovo ako pogledamo šta se za njih dobije: jadan prostor, nezainteresirani profe, faks na kojem se ne zna ko pije ko plaća itd..

Ako bi došlo do blokade, mislim da bi ovaj put to tribalo napravit kako spada, organizirano i uz sudjelovanje svih, a pogotovo onih koje se to najviše tiče.
To se ipak, bojim se, neće dogoditii, jer je ovo faks na kojem je riječ "organizacija" nepoznanica, kao i riječ "otpor", "kičma" i "stick it to the Man".

Postovani kolega, vidim da niste upoznati sa informacijom da školarine na pravu ne trebate placati.

Da, da, dobro se procitali, na nasem faksu nećete morati platiti školarinu ukoliko polozite sve ispite u roku.

Primjer: upisali ste prvu godinu s placanjem, i polozili ste sve ispite s prve godine s prosjekom 2,
i eto ga, drugu godinu, a i sve ostale niste duzni platiti.

Prema tome kolega, nema potrebe za blokadom naseg faxa, a ocito je da ste jedini koji zeli blokadu.

Ukoliko bude pametnjakovića koju budu pokušali blokirati nastavu i/ili ispite, ja ću im se prvi suprostaviti
i letit će van iz prostorija fakulteta, bila vrata otvorena ili zatvorena, meni je svejedno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:04 
Sega mega kul forumaš

živila kolegijalnost! :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:23 
Početnik

pjevac je napisao/la:
big me je napisao/la:

Postovani kolega, vidim da niste upoznati sa informacijom da školarine na pravu ne trebate placati.

Da, da, dobro se procitali, na nasem faksu nećete morati platiti školarinu ukoliko polozite sve ispite u roku.

Primjer: upisali ste prvu godinu s placanjem, i polozili ste sve ispite s prve godine s prosjekom 2,
i eto ga, drugu godinu, a i sve ostale niste duzni platiti.

Prema tome kolega, nema potrebe za blokadom naseg faxa, a ocito je da ste jedini koji zeli blokadu.

Ukoliko bude pametnjakovića koju budu pokušali blokirati nastavu i/ili ispite, ja ću im se prvi suprostaviti
i letit će van iz prostorija fakulteta, bila vrata otvorena ili zatvorena, meni je svejedno.

Poštovani Kolega, vidim da vi niste upoznati s realnošću prosječnog studenta pravnog faksa, na tome vam čestitam, valjda i neću o tome dalje raspravljati..

Što se tiće vašeg suprostavljanja i bacanja ljudi kroz prozor, preuranjeno kakim u gače. :lol:

@maritim: "kolegijalnost" je uz ostale nabrojane još jedna riječ nepoznanica na našem faksu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:26 
김정일

big me je napisao/la:
Poštovani Kolega, vidim da vi niste upoznati s realnošću prosječnog studenta pravnog faksa, na tome vam čestitam, valjda i neću o tome dalje raspravljati..

Ok, sad i mene zanima.
Što je realnost prosječnog studenta pravnog fakulteta ? :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:28 
Aktivan

big me je napisao/la:

Što se tiće vašeg suprostavljanja i bacanja ljudi kroz prozor, preuranjeno kakim u gače. :lol:

@maritim: "kolegijalnost" je uz ostale nabrojane još jedna riječ nepoznanica na našem faksu.

Kolega, ja se necu spustati na vasu razinu i spamati i zauzimati dragocjeno mjestu na forumu.

Ja sam itekako upoznat sa realnošću prosječnog studenta pravnog faksa, tu bih se mogao i ja uvrstiti.

No posto vi kakite u gace, budite ljubazni i budite sutra (utorak) isprad fax u 10h i 30min, da vam dam PELENE.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:30 
No life

big me je napisao/la:

Blokada na pravu vise nece bit :wink:
Dekan je htio ispast faca kad je dopustio onu prvu blokadu pa se je malo opekao onda i cisto sumnjam da bi tako nesto ponovo dopustio.
Ali ljepo je vidit kakvi se ljudi zalazu za blokadu...Prvi si put uopce na forumu i prvo sta napises je "hajdmo blokirat fakultet!".
Meni to govori poprilicno o tebi i tvojim motivima. Da si kolegijalan, bio bi cesce ovde na forumu i pomogao kolegama oko spremanja ispita, ispitnih pitanja , literature itd.
Ali ne, pojavis se prvi put kad treba provest neku debilnu akciju koja je sama sebi svrha pa ti treba par :sheep: da ne krenes bas sam u to.
Ovo nema nikakve veze sa kolegjalnoscu. Nije imala ni prva blokada kad nam je bio blokiran fakultet tjedan dana prije kolokvija pa je nas 35 moralo slusat zadnje lekcije u kabinetu od profesora od 8 kvadrata...

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:32 
Aktivan

nekistudent je napisao/la:

Dekan je htio ispast faca kad je dopustio onu prvu blokadu pa se je malo opekao onda i cisto sumnjam da bi tako nesto ponovo dopustio.
Ali ljepo je vidit kakvi se ljudi zalazu za blokadu...Prvi si put uopce na forumu i prvo sta napises je "hajdmo blokirat fakultet!".
Meni to govori poprilicno o tebi i tvojim motivima. Da si kolegijalan, bio bi cesce ovde na forumu i pomogao kolegama oko spremanja ispita, ispitnih pitanja , literature itd.
Ali ne, pojavis se prvi put kad treba provest neku debilnu akciju koja je sama sebi svrha pa ti treba par :sheep: da ne krenes bas sam u to.
Ovo nema nikakve veze sa kolegjalnoscu. Nije imala ni prva blokada kad nam je bio blokiran fakultet tjedan dana prije kolokvija pa je nas 35 moralo slusat zadnje lekcije u kabinetu od profesora od 8 kvadrata...

To mulac samo tako, bas sam čeka da se ti javis.

Znao sam da ces biti jedini glas razuma.. h he he

Mulac, svaka ti cast!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 20:52 
Početnik

Poštovani Kolega, interesantno je da meni spočitavate traženje ovaca, kad je prvi post na ovoj temi taj koji je napisan u toj namjeri. Jer traženje podrške u "izbacivanju đikana s bradom ko u Čete" je par excellence primjer čobanske retorike i podsjeća na onu našeg vrlog gradonačelnika.
Osim toga, gdje je i u kojem mom postu napisano "Hajmo blokirati fakultet". Moja namjera je bila da ukažem na to da se možda i ne slažu svi sa postavljačem teme.
Mislim da niste mjerodavni za ocjenjivanje moje kolegijalnosti, niti motiva, ali sipanje predrasuda i neutemeljenih zaključaka vam dobro ide. Čestitam, Kolega.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:12 
Aktivan

Samo zato što se ne slažete sa prvim postom ne znači da niste đikani. :mrgreen:

A iskreno i ne vidim kako bi netko moga mislit da osobe koje su navedene u prvom postu nisu đikani...
Ok je da se ne slaže sa ljudima koji su protiv blokade ali to nije poanta.

Ako se nekome prosvjeduje, slobodno, gdje i kad god želi i hoće.
Ali blokirat studentima koji žele pohađat nastavu i ispite pristup fakultetu?
To je đikanluk i gotovo. Tko se ne slaže, ima pravo na svoje krivo mišljenje.

A to je u biti i sve šta je rečeno u prvom postu: ne protivi se kolega prosvjedovanju (čak se ne spominje prosvjedovanje uopće) nego blokiranju ulaza na fakultet ili blokiranja nastave i ispita...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:39 
doista mi je tako lijepo čitati postove na ovu temu....

˝big me˝-nemisliš li da bi baš zbog ovako bezkičmenjačkih stavova (´ja bi samo učija i iša na predavanja, a vi se borite da mi ukinete plačanje´) studenti prava nebi trebali uživati u mogućoj reformi školstva?
dapaće, da im se baš zbog toga (jer su pokazali toliku kolegijalnost s državnim aparatom) trebalo povisiti školarine i upisnine jer oni podupiru ideju da ´je država u pravu´?

no, u glavnom, ljepo je čuti našeg vrlog nekistudenata kako iz nama predrage njemačke ovdi tako vatreno želi odlazit na predavanja i vježbe (iako je 100km daleko... čovik valjda ima vezu s enterpiseom pa svako toliko kaže: ˝one to beam up!˝)... :cheers

no, bilo kako bilo, ako do blokade i dođe, moole i nekistudenatu, potrudite se da stvoride ´deblokatorski tim´ (valjda će vas bit više od 2!!! :wtf ) i kad bude vrijeme, demokratskim putem (direktnim glasovanjem) kažite ˝ne˝ blokadi... (i čemu ono: ˝mi čemo klat četnike˝ iz prvog posta? kao da znate zaklat kruh?! :thumbsdown )

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:47 
No life

big me je napisao/la:

Poštovani Kolega, interesantno je da meni spočitavate traženje ovaca, kad je prvi post na ovoj temi taj koji je napisan u toj namjeri. Jer traženje podrške u "izbacivanju đikana s bradom ko u Čete" je par excellence primjer čobanske retorike i podsjeća na onu našeg vrlog gradonačelnika.
Osim toga, gdje je i u kojem mom postu napisano "Hajmo blokirati fakultet". Moja namjera je bila da ukažem na to da se možda i ne slažu svi sa postavljačem teme.
Mislim da niste mjerodavni za ocjenjivanje moje kolegijalnosti, niti motiva, ali sipanje predrasuda i neutemeljenih zaključaka vam dobro ide. Čestitam, Kolega.

A ja bas mislim da jesam mjerodavan za procjenit tvoju kolegjalnost.
Nadalje mislim da uopce ne studiras na pravnome fakultetu ili, ukoliko studiras na pravnome fakultetu, nisi ga vidio iznutra od zadnjeg ispitnog roka. Da si redovno na predavanjima znao bi da se velika vecina studenata prava (barem oni koje je briga za to hoce li i kada zavrsit fakultet) apsolutno ne zeli blokadu.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:53 
Aktivan

da ne bi bilo zabune, ja podržavam prosvjedovanje, smatran da je malo glupav sustav sa školarinama i da bi nešto tu trebalo promijenit.

al blokada? al to nije mrvu previše?
kolko god mislia da je glupavo ne zauzet se za svoje stavove, nekako mi se blokada čini ka previše

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:53 
a daj!!!
aj nekistudenat u nekustvar!
ča mene nisi komentira! :thumbsdown :beeelj:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:56 
moole je napisao/la:
da ne bi bilo zabune, ja podržavam prosvjedovanje, smatran da je malo glupav sustav sa školarinama i da bi nešto tu trebalo promijenit.

al blokada? al to nije mrvu previše?
kolko god mislia da je glupavo ne zauzet se za svoje stavove, nekako mi se blokada čini ka previše

al šta drugo imaš blokirat?
markov trgi ti je off limits
keruma nema smisla okupirat...
ostaje ti jedino ˝radno mjesto˝ a to je za studenta---fax

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 21:59 
No life

kosmos je napisao/la:
no, bilo kako bilo, ako do blokade i dođe, moole i nekistudenatu, potrudite se da stvoride ´deblokatorski tim´ (valjda će vas bit više od 2!!! :wtf ) i kad bude vrijeme, demokratskim putem (direktnim glasovanjem) kažite ˝ne˝ blokadi... (i čemu ono: ˝mi čemo klat četnike˝ iz prvog posta? kao da znate zaklat kruh?! :thumbsdown )

Kosmose ja ocito bolje znam sta misle studenti koji su redovni na predavanjima i koji nisu ravnodusni prema tome hoce li zavrsit fakultet unatoc tome sta sam ja u njemackoj. Ja sam za razliku od tebe u kontaktu sa vecinom ljudi iz moje generacije koji idu na predavanja i vjezbe, dok su svi ljudi iz tvoje generacije koji su bili uredni studenti, zavrsili vec fakultet,zaposlili se,dobili djecu,poslali njih na fakultet i sad cekaju polako penziju. A mogao bi se okladit da sam ja u zadnja 3 mjeseca cesce bio na fakultetu nego ti.

Vec sam ovo objasnjavao za vrjeme prvoga plenuma...
Na plenumu nema nikakve demokracije, nas je od 2. do 5. godine manje od 100 studenata koji dolaze redovito na predavanja dok nama tu dode 300 filozofa,sociologa,fesbovaca koji nas jednostavno nadglasaju.
To ima otprilike toliko veze sa demokracijom kao da dopustimo svim gradanima Kine da glasaju na sljedecim predsjednickim izborima, pa imamo 300 000 glasova za bandica, 500 000 glasova za Josipovica i 1.000.000.000 glasova za Ma ying yao-a

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:00 
Aktivan

kosmos je napisao/la:

neću se pravit pametan više, jer stvarno ne vidin načina kako to izvest bez blokiranja.
samo mi mrvu smrdi to borit se za prava studenata, a istovremeno nekim studentima (kolko god da mi se ne sviđali oni šta se ne bi mrvu brčili za svoja prava) blokirat nastavu i ispite.

al aj priznan da je glupavo od mene pametovat kako blokiranje ne valja, a ne ponudit neko bolje rješenje.

ko zna, možda "obični" prosvjed upali, a možda i ne. :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:03 
Početnik

A ja bas mislim da jesam mjerodavan za procjenit tvoju kolegjalnost.
Nadalje mislim da uopce ne studiras na pravnome fakultetu ili, ukoliko studiras na pravnome fakultetu, nisi ga vidio iznutra od zadnjeg ispitnog roka. Da si redovno na predavanjima znao bi da se velika vecina studenata prava (barem oni koje je briga za to hoce li i kada zavrsit fakultet) apsolutno ne zeli blokadu.

Krivo mislite x2, Kolega. O svojim odlascima na predavanja kao i neodlascima namam namjeru vama polagati račune. A što se tiče stava kod kolega sa faksa ili nedostatku istog, ni o tome radije ne bih,ne želim razbijati iluzije mladima.
Neću ni o vašem poznavanja mišljenja "velike većine" studenata prava, jer ne želim razbijati vaše iluzije a i volim čitat vaše drčne postove na tu temu, mazohist sam na taj način.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:06 
No life

moole je napisao/la:
kosmos je napisao/la:

neću se pravit pametan više, jer stvarno ne vidin načina kako to izvest bez blokiranja.
samo mi mrvu smrdi to borit se za prava studenata, a istovremeno nekim studentima (kolko god da mi se ne sviđali oni šta se ne bi mrvu brčili za svoja prava) blokirat nastavu i ispite.

al aj priznan da je glupavo od mene pametovat kako blokiranje ne valja, a ne ponudit neko bolje rješenje.

ali evo opet te pitam, sta to ne valja sa sistemom na pravnome fakultetu?
1)Svatko prosjecno inteligentan moze sa prosjecnim ocjenama upast bez placanja.
2)Svatko prosjecno inteligentan tko se potrudi moze prvu godinu dat u roku.
Dovoljno je ispunit jedan od ta dva uvjeta i studiras na pravnome fakultetu bez placanja.
Svaka promjena cjelokupnog sistema studiranja bi prije isla na stetu studenata pravnoga fakulteta nego u njihovu korist

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:09 
Kosmose ja ocito bolje znam sta misle studenti koji su redovni na predavanjima i koji nisu ravnodusni prema tome hoce li zavrsit fakultet unatoc tome sta sam ja u njemackoj. Ja sam za razliku od tebe u kontaktu sa vecinom ljudi iz moje generacije koji idu na predavanja i vjezbe, dok su svi ljudi iz tvoje generacije koji su bili uredni studenti, zavrsili vec fakultet,zaposlili se,dobili djecu,poslali njih na fakultet i sad cekaju polako penziju. A mogao bi se okladit da sam ja u zadnja 3 mjeseca cesce bio na fakultetu nego ti.

Vec sam ovo objasnjavao za vrjeme prvoga plenuma...
Na plenumu nema nikakve demokracije, nas je od 2. do 5. godine manje od 100 studenata koji dolaze redovito na predavanja dok nama tu dode 300 filozofa,sociologa,fesbovaca koji nas jednostavno nadglasaju.
To ima otprilike toliko veze sa demokracijom kao da dopustimo svim gradanima Kine da glasaju na sljedecim predsjednickim izborima, pa imamo 300 000 glasova za bandica, 500 000 glasova za Josipovica i 1.000.000.000 glasova za Ma ying yao-a

:damnfunny malo jadno i ofucano, al ok, recimo da se još nisi ušemija...

al ok, ovako; demokracija i je u tome da šaka budaletina (čitaj- vlada) poklanja teritorij države dok masa (čitaj-građani rh) nemože tu ama baš ništa napravit...
stoga zakaj misliš da je nedemokratski da šačica studenata (onih 100-kako ti kažeš, no ja ih nikako i nikad nevidim :wtf da se bore za svoja prava-pravo studiranja bez ometanja) diktira masi (onima 300-tinjak)? :celebrate

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:11 
Sega mega kul forumaš bez života

Rofl :mrgreen: :mrgreen:

Jebiga,lakse je prosvjedovat nego uvatit knjigu malo konkretnije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:12 
moole je napisao/la:
kosmos je napisao/la:

Dovoljno je ispunit jedan od ta dva uvjeta i studiras na pravnome fakultetu bez placanja.
Svaka promjena cjelokupnog sistema studiranja bi prije isla na stetu studenata pravnoga fakulteta nego u njihovu korist

Dovoljno je ispunit jedan od ta dva uvjeta i studiras na pravnome fakultetu bez placanja= jel ti čitaš šta pišeš? po tome ispada da ti (kao primjer) moš položit prvu u roku i onda idučih 5 studirat 20god, jer TEBI JE SVE BESPLATNO!! :wtf

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:13 
Spin je napisao/la:
Rofl :mrgreen: :mrgreen:

Jebiga,lakse je prosvjedovat nego uvatit knjigu malo konkretnije.

a, nega!! :cheers

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 22:56 
Aktivan

po meni bi blokada jedino imala smisla kad bi se stvarno sve blokiralo i kad bi svi ili većina studenata bila za to (stječem dojam da nije, bar od kolega sa faksa koje ja poznam. ne tvrdim da sam u pravu ovdje, nagađam). to znači da na ispitu i predavanjima ostanu samo profesori. to se očito neće dogodit nikad...
mislim da se sa bilo kojom drugom kombinacijom ne bi ništa postiglo, a upitno je bi li i ovako.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 23:15 
Aktivan

to je ok. možda sam se krivo izrazio... ne smeta mi tolko sama po sebi činjenica da se plaćaju školarine koliko mi smeta šta se sa njima radi...
1. to je masu para
2. ka šta su šjor kosmos i inso razjasnili na chatu, ministarstvo daje profesorima plaće. di idu školarine onda? dekan kaže cvijeće i ograde. ok. treba li više komentirat? :mrgreen:
3. uz te silne pare od školarina ima popriličan broj vrlo glupih stvari na fakultetu koje se primijete već u prvih mjesec-dva prve godine fakulteta

ukratko, školarine = puno para, a problema još više...

nije sve baš crno i bilo, očito. opet da kvotam insu, za provest bolonju u potpunosti bi trebali smanjit upisne kvote za početak. oni ih ne smanjuju al zato pola studenata plaća školarine.

sigurno da nije tako jednostavno ka šta zvuči iz te rečenice i da je dosta glupo opravdanje za fakultet jer ništa korisnog a ne radi sa tim parama, al opet...

nisam za ovakvu blokadu kakvu namjeravaju napravit, al nije da mi je baš svejedno i da mislim da je na našem faksu sve super, divno i krasno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2009 23:20 
No life

kosmos je napisao/la:
moole je napisao/la:
kosmos je napisao/la:

Dovoljno je ispunit jedan od ta dva uvjeta i studiras na pravnome fakultetu bez placanja= jel ti čitaš šta pišeš? po tome ispada da ti (kao primjer) moš položit prvu u roku i onda idučih 5 studirat 20god, jer TEBI JE SVE BESPLATNO!! :wtf

Ako das jednu godinu 60 ECTS bodova, ne placas dokle god dajes uvjet za sljedecu godinu(dakle, prvu godinu das 60 a drugu 50 i opet ne placas nista). Ako upises bez placanja mozes cak i past godinu pa ne placat nista

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 09:11 
Forumaš

Osobno mi se ne sviđa ideja da mi netko blokira fax dok pokušavam dati ispite u roku. Ne mislim da je ovo pravi način da bi se izborilo besplatno školovanje. A gubiti vrijeme ne učeći već prosvjedujući, na pravu ne bih preporučila. Možda ovi s filozofskog mogu pol godine ne učit, pa ipak položit ispite na ljetnom roku i dat godinu, al s pravom je to malo teže. Pri tome ideja da mi dođe neka hrpa studenata s nekog drugog faxa, zauzme hodnik i govori mi hoću li ja ući na fax ili ne mi je preapsurdna. Ideja im je možda ispravna, al način na koji to misle postići je u najmanju ruku, smiješan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 09:30 
Forumaš

kosmos :iagree:

a za "nekistudent" :
znači samo prosječne ocjene i eto ga studiraš bez plaćanja?
a sigurno se na pravo upisuju oni koji su 5 puta padali godinu u srednjoj školi???????
jer da je tako zar ne bi svi već studirali besplatno?? a koliko studenata danas upadne bez plaćanja?
i da je to zaista tako kako ti tvrdiš prosvjed ili blokada uopće ne bi bili potrebni!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 11:55 
Forumaš

to zaista je tako kako tvrdi nekistudent, vjerovao ti ili ne, i ako itko nema pravo prosvjedovat, jer mislim da niti jedan fakultet, ne u Splitu nego u Hrvatskoj nema bolje uvjete nego mi.
Svake godine bez plaćanja upiše oko 120 ljudi, njima je potrebno skupit samo 30 bodova za upisat višu godinu, ako i padnu jednom opet ostaju bez plaćanja. Oni koji su upisali s plaćanjem prvu, moraju očistit godinu makar sa 2.0 i dalje su oslobođeni plaćanja.
To će ovoj generaciji 2009./2010. bit još lakše sad kad ih Rim i Teorija ne uvjetuju i puno im je lakše skupit bodove nego nama. Da ne spominjem da smo u povoljnijem položaju od ostalih i jer nema tolikog pritiska sa predavanjima, vježbama, izostancima, potpisima, više manje ako ti se ide, ideš, ako ne ne moraš... Točno, ispitna literatura zna bit užasno obilna i zezuta, al molim vas ako postoji neki faks na svitu di to nije tako javite mi, idem se odma upisat :happpppppy
I ovo nije prazna priča, nego stvarno stanje sistema na PFS-u. Ne branim ja drugima da prosvjeduju, ali mi... stvarno mislim da nemamo pravo. Istina je da fakultet dobije dobre pare od školarina, ali taj novac koji se dobije u proračun početkom godine, treba trajat čitavu godinu, koga zanima u što se točno troši, može pitat u dekanatu ili na mail SZ-a.
Molim nemojte se sad svi vrijeđat, ovo je moje subjektivno mišljenje i ne želim nikoga u ništa uvjeravat, ali ako malo promislite i odvažete, pa čak i priznate sami sebi neke stvari, vidit ćete da smo u odličnom položaju naspram nekih drugih. A nećemo bit uistinu zadovoljni nikad, to je jednostavno tako...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 12:27 
Aktivan

ALO big me gdje si?

Ja te cekam vec 2 sata na fax-u s pelenama.

Reka si da kakis u gace, pa sam ti ih donia.

Bit cu u citaoni do 2h pa dodji...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 12:28 
Forumaš

a zašto ne bi i ostalih 200 redovnih studenata odmah upisali bez plaćanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 12:32 
Sega mega kul forumaš

ja san uz kosmosa tj.njegovo mišljenje.

...ali nemojte ovu temu pritvarat u svađu,čemu to? ok,rasprava,ali niski udarci,čemu?
pa nismo valjda pali na nisku granu naših političara.
uvjeti su nam takvi kakvi jesu,nisu idealni,ali nisu ni pretragični...školarine rastu i to bez nekog dobrog opravdanja...ima razloga za blokadu,ali definitivno to nije riješenje studentskih problema.
veliki broj studenata bude osloboden placanja,ali veliki broj njih to ne zasluzi ucenjen nego vezama,to je problem!
moje mišljenje...ne želin svađe.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 12:50 
Forumaš

maritim je napisao/la:
ja san uz kosmosa tj.njegovo mišljenje.

...ali nemojte ovu temu pritvarat u svađu,čemu to? ok,rasprava,ali niski udarci,čemu?
pa nismo valjda pali na nisku granu naših političara.
uvjeti su nam takvi kakvi jesu,nisu idealni,ali nisu ni pretragični...školarine rastu i to bez nekog dobrog opravdanja...ima razloga za blokadu,ali definitivno to nije riješenje studentskih problema.
veliki broj studenata bude osloboden placanja,ali veliki broj njih to ne zasluzi ucenjen nego vezama,to je problem!
moje mišljenje...ne želin svađe.

:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 12:50 
Sega mega kul forumaš bez života

mickey je napisao/la:
a zašto ne bi i ostalih 200 redovnih studenata odmah upisali bez plaćanja?

A zasto bi?
Nije ovo osnovna skola pa da je obavezno...
Ionako imamo drzavu u kojoj radi ekstremno mal broj ljudi,a vjecnih studenata i umirovljenika(mladih i starih) imamo i previse.
Fakulteti upisuju previse ljudi i ovako,prosjecan pravnik posao ce tesko naci nakon zavrsetka faxa,a i kad ga uspije naci,tesko ce dobit preko 4000 kn.
Oni koji su bili dobri u skoli i koji su dobro rijesili prijemni,ti se skoluju besplatno.
Sta je u redu.Jer po tim objektivnim pokazateljima to su ljudi koji su pametni/voljni uciti,i relativno brzo ce zavrsiti fakultet.
Ali da cemo mi,koji radimo,placajuci porez,financirati jos par tisuca ljudi koji su fax upisali cisto jer nemaju pametnijeg posla,ili da doma glume neku shemu...
Nema neke logike,zar ne?

Jos samo cu dodat da sam i ja medu tim vjecnim studentima,i sam placam fax.3-4 k kn koliko kosta godina jednog izvanrednog studenta stvarno nije prevelik problem zaraditi preko ljeta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: