Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 lis 2020 05:46.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 14 sij 2009 18:19 
Početnik

Mozda da se fakultet malo više 'informatizira' ne bi bilo loše, na pojedinim fakultetima svaki student ima svoju šifru koja mu omogućuje ne samo prijavljivanje ispita nego i bolju interakciju sa profesorima, prodekanom za nastavu... Tko je u opće kod nas prodekan za nastavu??? Nikada nisam čula da je išta napravio, a znam slučajeve gdje pošalješ mail sa bilo kakvim upitom i dobiješ odgovor u roku od 24 sata najviše, nadalje imaju e-mail adrese na koje im stižu razno-razne obavijesti, od promjene ispitnih rokova, seminara, raspored predavanja i vježbi u pdf-u....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 sij 2009 23:26 
Forumaš

http://www.pravst.hr/fakultet.php?p=0&s=101

http://www.pravst.hr/ljudi.php

sve piše, samo šta nije ništa servirano, nego se treba malo pomučit, prosurfat netom, provest koji sat na faksu. nekad su neke stvari stvarno nezgodne, teške, neugodne, ali mislim da čak ni na našem faksu ništa nije nerješivo. samo šta neće ništa da padne s neba... :roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 01:14 
Aktivan

a mozda da poduzmu nesto u vezi onoga sata u 3ici :whyowhy:
poprilicno kasni i kazaljkica za sekunde oponasa raČiĆe -.-

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 09:26 
Forumaš

sveki dan kasni po još 10 minuta :roll:
kasni svako malo, onda ga oni nakon 3-4 miseca poprave, pa on za misec opet po nekoj svojoj vremenskoj zoni :ROFL
a smotani su, kad već ne mogu kupit neki ispravni, neka ga bar spuste da se može dobavit rukom i namistit, ovako moraju vuć skale, šta im se ne da i onda mi imamo sat dva miseca godišnje
fala bogu na mobitelima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 16:07 
Aktivan

sunce je napisao/la:
sveki dan kasni po još 10 minuta :roll:
kasni svako malo, onda ga oni nakon 3-4 miseca poprave, pa on za misec opet po nekoj svojoj vremenskoj zoni :ROFL
a smotani su, kad već ne mogu kupit neki ispravni, neka ga bar spuste da se može dobavit rukom i namistit, ovako moraju vuć skale, šta im se ne da i onda mi imamo sat dva miseca godišnje
fala bogu na mobitelima

A sta mozes kada 1 sat kosta ko Sv. Petra kajgana pa fax nema toliko jaja za to napravit. :3 Kajganu mislim :mrgreen:
Ovako im je lakse cekat da g-din M.N. otrese sa skala ko sa kruske, pa ce onda njemu morat placat lijecenje, osiguranje i ostale monade, jer nece se Imocanin izgubit :grin: , a uzet 1 sveljarin u sve po 8 je ogroman napor i trud :ROFL

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 16:42 
Ja bih predložio nešto čudno, al opet normalno da se ne samo osnuje, već i ustali na faxu kao kolegij;
naime, koliko god sam na faxu, primjetio sam da veoma malen broj stuednata nema tremu :ucenje pred javnim nastupima, krenuvši od najbanalnijih primjera kao što su izlaganje seminara na vježbama, ili pak obrana diplomskog, odgovaranje na ispitima, pa i postavljanje pitanja profesorima tjekom vježbi/predavanja.
Da, znam da nešto postoji na faxu, t.j. debtni klub, ali to je mačji kašalj, jer masu svita pobigne s debate već na prvom nastupu...
Pa bih predložio da se razmotri o osnivanju nekog kolegija (makar i izbornog), koji bi učio studente javnom izlaganju, razbivanju treme javnog nastupa, i brzom razmišljanju tijekom isti.
(ako se slažete)Nazvao bih ga ˝dijalektika˝ :wh .
:cheers Jer, dosta sam se puta zapitao, kakvi če to biti budući pravnici ili (još gore) sudci, koji se boje izlagati svoja mišljenja i dokaze, pred drugima u sudnici ili u nekakvim kontaktima s novinarima, braniti čast i ugled klijenta??
Zamislite se nad tim. I odgovorite mi, jesam li barem malo u pravu (osim činjenice što ga studiram :wink: )?
(i da, svjestan sam činjenice da dipl. iur. koji izađu s faxa neznaju ni žalbu napisat, ali, mislim da to kad tad u budučem pripravničkom roku mogu i naučit, razbivanje treme, sigurno neče tako lako usvojit kao to)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 17:54 
Forumaš

ima to na prvoj godini, kao izvannastavne aktivnosti, biraš pisanje rada ili izlaganje, tj. govorne vještine, i u indeksu piše kao da traje čini mi se 30-ak sati po semestru, a u stvari traje čitava 2 sata jedan dan, tako da možda u daljoj budućnosti...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2009 20:24 
김정일

kosmos je napisao/la:
Ja bih predložio nešto čudno, al opet normalno da se ne samo osnuje, već i ustali na faxu kao kolegij;
naime, koliko god sam na faxu, primjetio sam da veoma malen broj stuednata nema tremu :ucenje pred javnim nastupima, krenuvši od najbanalnijih primjera kao što su izlaganje seminara na vježbama, ili pak obrana diplomskog, odgovaranje na ispitima, pa i postavljanje pitanja profesorima tjekom vježbi/predavanja.
Da, znam da nešto postoji na faxu, t.j. debtni klub, ali to je mačji kašalj, jer masu svita pobigne s debate već na prvom nastupu...
Pa bih predložio da se razmotri o osnivanju nekog kolegija (makar i izbornog), koji bi učio studente javnom izlaganju, razbivanju treme javnog nastupa, i brzom razmišljanju tijekom isti.

To je stvarno super ideja :s
Puno ljudi ima tu tremu pred javne nastupe ili ispite.

kosmos je napisao/la:
:cheers Jer, dosta sam se puta zapitao, kakvi če to biti budući pravnici ili (još gore) sudci, koji se boje izlagati svoja mišljenja i dokaze, pred drugima u sudnici ili u nekakvim kontaktima s novinarima, braniti čast i ugled klijenta??

Iz ovo malo ročišta kojima sam prisustvovao ili sudjelovao, mogu ti reći da najveći broj ročišta izgledao nekako ovako:

Punomoćenik tužitelja/tuženika, izlaže i predlaže kao do sada, te ustraje u svom zahtjevu/žalbi,tužbi/ whatever.

Čak ni ispitivanje svjedoka/vještaka nije nešto napeto :mrgreen:

Znači nema briljantnih unakrsnih ispitvanja, obđekšn jor anr i sličnih stvari :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 sij 2009 12:47 
Aktivan

kosmos je napisao/la:

Ideja je stvarno odlicna i ja dajem svoj glas za nju. :thumbsup
Dapace cak bi je malko i prosirio ili mozda bi bilo to bolje stavit u jedan drugi kolegij. Naime predlozio bih da se kao predmet na svim fakultetima Sveucilista uvede kolegij koji bi bio svojevrstan mix filozofije, logike, sociologije, pedagogije, bontona. Postoji sociologija kao predmet ali mislim da ona stvarno nije dovoljna. :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2009 22:33 
Inso je napisao/la:
kosmos je napisao/la:

Iz ovo malo ročišta kojima sam prisustvovao ili sudjelovao, mogu ti reći da najveći broj ročišta izgledao nekako ovako:

Punomoćenik tužitelja/tuženika, izlaže i predlaže kao do sada, te ustraje u svom zahtjevu/žalbi,tužbi/ whatever.

Čak ni ispitivanje svjedoka/vještaka nije nešto napeto :mrgreen:

Znači nema briljantnih unakrsnih ispitvanja, obđekšn jor anr i sličnih stvari :mrgreen:

-----------------------------------------------
Da, znam kako otprilike idu ročišta (bio sam na par njih), ali i mimo toga, nije li pomalo glupo da gotovo cijela odvjetnička zajednica se svodi na 2-3 odvjetnika koji mogu nešto i reći (ala Nobilo ili Hodak...) ispred novinara i novinarima, dok se drugi ˝blamisaju˝ u 2-3 rečenice što kažu (ala Lozina :scared u slučaju Lora)...
Daju lošu sliku o drugima, a i o sebi...

Ipak, vidim da se svi slažete, no isto tako sam dobio i odgovor da postoji izborni na prvoj...
Da, znam da postoji, ali on je u okviru one debate (isti likovi amo i tamo) i ako se sjećam, oni na tome izbiflaju teorisko značenje i možda pokoju vježbu i to je to... :wh
(nedovoljno za išta, jer su studenti stajali ko zaliveni kad je predavać spomenuo vježbu u kojoj bi se oni morali dignuti na binu i reći 2-3 rići)

Mislim, ja se sijećam kad sam bio jednom na nekom izlaganju od Malenice, čini mi se da je bila obrana magisterija ili sl., kad je završio s predavanjem, pitao je:
˝ima li tko što pitati?˝ i cila je 3-ca stajala u tišini, iako je bila puna ka šipak... :thumbsdown
(Onda sam se ja prvi diga i pita ga neka pitanja... iako sam tad još bio brucoš)

Doista bi bilo lijepo da taj projekt zaživi (iako znam da neće), no ako zaživi, ja se javljam za prvog predavača, ako nemate ništa protiv toga? :mig:

p.s. ovo 2-3 šta non stop ponavljam su mi ocjene :happpppppy

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 sij 2009 23:01 
김정일

kosmos je napisao/la:
Da, znam kako otprilike idu ročišta (bio sam na par njih), ali i mimo toga, nije li pomalo glupo da gotovo cijela odvjetnička zajednica se svodi na 2-3 odvjetnika koji mogu nešto i reći (ala Nobilo ili Hodak...) ispred novinara i novinarima, dok se drugi ˝blamisaju˝ u 2-3 rečenice što kažu (ala Lozina :scared u slučaju Lora)...
Daju lošu sliku o drugima, a i o sebi...

Par puta je bilo u novinama da ostatak odvjetnika misli za ove odvjetnike što se stalno slikavaju po novinama i TV-u da su sramota za profesiju. Koliko je to istina, a koliko je u pitanju jal čisto sumnjam da ćemo ikad saznati :funny:

kosmos je napisao/la:
Mislim, ja se sijećam kad sam bio jednom na nekom izlaganju od Malenice, čini mi se da je bila obrana magisterija ili sl., kad je završio s predavanjem, pitao je:
˝ima li tko što pitati?˝ i cila je 3-ca stajala u tišini, iako je bila puna ka šipak... :thumbsdown

A ono, bez uvrede višem predavaču Malenici ali sociologija je bitna i važna za prosječnog pravnika valjda kao početak parenja kišnih glista u Amazoni. Tako da čisto mogu razumjeti zašto nitko nije imao ništa pametno za pitati.
Općenito problem sa svim tim izlaganjim je sljedeći, recimo na GP-u gostuju neki gosti, izlože svoje što imaju, i sada bi trebalo postaviti neko pametno pitanje vezano uz materiju građanskog. Ali većina ljudi uopće nije u filmu GP-a,nego sada riješavaju Teoriju ili Rim. I jednostavno ne znaju što bi pitali,i dali bi išta pitali...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2009 19:48 
:happpppppy

E, da, za pokretat bilo kakvi kolegij/predmet te vrste, najprije bi to trebalo riješit s onon Bačićkom iz knjižnice, a nju, nažalost, nemogu ni sekund podnit :sok: ....

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2009 09:27 
Veteran

Inso je napisao/la:

kvragu,razbio si mi entuzijazam :mrgreen:

nego,to je odlična ideja!
ali moran reći da baš i nije istina u vezi toga da nitko ne želi nikad ništa pitati,baš sam primjetila da se na našim predavanjima ljudi dosta javljaju i pitaju,pogotovo kod kačera(eto to je jedna stvar koju poštujem kod njega - inzistira na komunikaciji)..ili kad imamo gostovanja uvijek se ima netko javit i pitati nešto.tako da ja baš ne vidim tu neku veliku tremu što se tiče govorenja u javnosti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ožu 2009 14:00 
Početnik

dobro gdje mogu nać statut fakulteta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ožu 2009 15:29 
김정일

http://www.nasciturus.com/najnovije/sta ... lnici.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 tra 2009 23:48 
Doista, Inso, šta uradit ako te na komisiji počne ispitivat jedan profesor, a onda se ukljući i drugi?
Npr. moj prika je ima uzbudljivo iskustvo gdje ga je Kurtovička ispitivala na komisiji, a Tomašević joj non-stop došaptavao nova pitanja?
Službeno, Toma nije ništa pogrešnog napravija, no smije li?
I što ako se to i desi? Kome se tužiti? Upravi vodovoda?
Jer tko če te u tom slučaju ispitivati?
Kurtovička nemože, jer te nesmi opet ispitivat, a Krstulovička isto jer je asistent...
Onda ispada da te može jedino Tomašević, ali...
Nije li to onda ona dobra stara ˝kadija te tuži, kadija ti sudi?˝

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2009 17:20 
Sega mega kul forumaš bez života

:devil

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2010 13:31 
:beeelj:

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2010 13:37 
Aktivan

naš faks je savršen i na njemu nema problema :funny: :funny: :funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2010 14:11 
Forumaš

BLAH234 je napisao/la:
naš faks je savršen i na njemu nema problema :funny: :funny: :funny:

Da , zavisi s koje strane gledaš :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2010 14:32 
Aktivan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: