Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 lis 2020 04:56.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 397 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 lip 2011 11:18 
Početnik

sashha je napisao/la:
do kojeg datuma se moze odnit ovjerit idex i di mogu vidit teme za seminare za građansko i kazneno pravo?hvala

Za izvanredne ti je do 20. 06. 2011. Za redovne ti je koji dan ranije, ja mislim.
KP teme:
http://www.pravst.hr/dokumenti/dokpdf_t ... ratura.pdf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2011 13:03 
Početnik

Inferno je napisao/la:
sashha je napisao/la:
do kojeg datuma se moze odnit ovjerit idex i di mogu vidit teme za seminare za građansko i kazneno pravo?hvala

Za izvanredne ti je do 20. 06. 2011. Za redovne ti je koji dan ranije, ja mislim.
KP teme:
http://www.pravst.hr/dokumenti/dokpdf_t ... ratura.pdf

a sta je sa seminarima iz građanskog za vanredne studente..jel ima ko?? i jel ga triba pisat il se dobije potpis????

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2011 13:06 
Početnik

to ne znam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2011 13:13 
Aktivan

samo se dobije potpis

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lip 2011 21:49 
Aktivan

nije mi jasno to samo se dobije potpis..sta netrebam pisat seminar,nego samo otic u profesora po potpis?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2011 14:38 
Početnik

ja sam ovjerio index i sve ok vec ima tjedan dana...ali recimo na studomatu pod status predmeta za seminare mi nisu unijeli onih 8 bodova - KP 6 bodova i G1 2 boda..sta je sa tim???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2011 17:55 
Sega mega kul forumaš

pravni lijek je napisao/la:
ja sam ovjerio index i sve ok vec ima tjedan dana...ali recimo na studomatu pod status predmeta za seminare mi nisu unijeli onih 8 bodova - KP 6 bodova i G1 2 boda..sta je sa tim???

imas u referadi formular,koji tribas ispunit,i dat in to da ti upisu seminare,. i normalno indeks pokazat da provjere,.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2011 19:19 
Aktivan

jel istina da je produzen rok u sedmom misecu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lip 2011 20:49 
Aktivan

je, ali nisu ništa produžavali na studomatu, vjerojatno će to profesori samovoljno zadnjih par dana roka vraćat studente kojima baš bude malo falilo malo ili će možda dozvolit da se odgodi... zasad još nema ništa osim službene dekanove obavijesti da rok traje do 13., a ne 7.7.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2011 12:47 
Početnik

sirena-tg je napisao/la:
pravni lijek je napisao/la:

imas u referadi formular,koji tribas ispunit,i dat in to da ti upisu seminare,. i normalno indeks pokazat da provjere,.

prijo to sam i napravio pa nista...opet u referadu :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2011 14:42 
Sega mega kul forumaš

a to su nase vridnice iz referade, sta rec,. :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2011 14:34 
Početnik

seminari nisu nužni za ovjeru, greška referade... samo je potrebno ispuniti neki forumlar kad položite seminar, a čini se da ga možete položit bilo kad.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 13:39 
Aktivan

je li tko od vanrednih skupio potpis od kačera za seminar? ja još nisam pa me zanima da li mogu doć kada profesor ima ispit pa ga pitat prije ispita da mi se potpiše... hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 13:51 
Aktivan

jel zna ko dokad triba ovjerit indeks???tribalo je ka do danas,al vidin da nas još dosta nema sve potpise...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 15:00 
Aktivan

AUDREY je napisao/la:
jel zna ko dokad triba ovjerit indeks???tribalo je ka do danas,al vidin da nas još dosta nema sve potpise...

tribalo je danas
oni koji nisu imali potpis morali su napisat molbu dekanu da im se ovjeri godina bez potpisa i njima će se godina naknadno ovjerit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 15:25 
Aktivan

i šta ako nije ovjeren indeks do danas?a ić ću sutra pitat u referadu...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 16:05 
-Admin-

AUDREY je napisao/la:
i šta ako nije ovjeren indeks do danas?a ić ću sutra pitat u referadu...

ma ovjerit će oni to i naknadno bez problema, iako je proša rok za ovjeru! barem je do sada uvijek tako bilo!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 16:39 
Aktivan

i njima triba u referradi predat tu molbu ako nemamo neki potpis?ajme valjda me neće ispalit iz referade :scared

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lip 2011 19:06 
Početnik

zanima me moze li se predmet upisat po treci put???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lip 2011 12:18 
Početnik

može i 50 puta... samo dikod triba platit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2011 20:05 
Sega mega kul forumaš bez života

Jel pametno ostaviti G1 zadnjeg polagati, jel prof.gleda na to ili svejedno :mrgreen: ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2011 20:39 
-Moderator-

studentica000 je napisao/la:
Jel pametno ostaviti G1 zadnjeg polagati, jel prof.gleda na to ili svejedno :mrgreen: ?

Nedefinirano.

Ionako ga kad-tad tribas polagat, tribala bi iskoristiti ovu priliku koja se pruzila sa Perkusicem...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2011 23:15 

Grotius je napisao/la:

Nedefinirano.

Ionako ga kad-tad tribas polagat, tribala bi iskoristiti ovu priliku koja se pruzila sa Perkusicem...

a ne mogu na sto strana sada,moram financijsko :mrgreen: :happy
do kada ispituje Perkušić? :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2011 23:25 
Forumaš

a najbolje ga je rješavat u predroku, ili u 6. misec. U 9. misecu se prolaznost obično smanji za 90% od uobičajene prolaznosti, tako da..

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 srp 2011 23:41 

a u 12 mj? :mrgreen:
po pričama prolaznost ionako nije baš neka...bez obzira na mjesec.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2011 09:48 
Forumaš

12. je isti ka i 9.; u 2. misec se opet malo popenje, a u 4. misec dođe na "normalu". Ali ovo su ti moje obzervacije stečene uzastopnim izlaženjem kroz ove rokove, tako da ih uzmeš cum grano salis :mrgreen:

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 srp 2011 12:27 

user je napisao/la:
samo se dobije potpis

kako???
meni je prof.rekao da moramo pisati seminar :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 kol 2011 23:59 
-Admin-

Moja rang lista pocevsi od najtezeg:

FIN
KP
G1
UST
OBIT
STA
ENG1

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2011 05:53 
Forumaš

ako neki predmet iz prve ostane za drugu, kad ga mogu polagat, jeli tek u drugom misecu ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2011 09:58 
-Moderator-

Prema osobnom iskustvu poredano (od najtezeg prema najlaksem) :

1. KP
2. G 1
3. FIN
4. OBIT
5. UST
6. STAT
7. ENG 1

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2011 20:45 
Forumaš

koji seminar iz druge je najbolje uzet?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2011 21:20 
Aktivan

Za prvi semestar možda statistiku?!? - neki su rekli da su mogli dolaziti na vježbe i bili su oslobođeni seminara tako da valjda se isplati, ali ne znam 100%. Za drugi semestar je najbolje uzeti financijsko kao prvo ne zapisuje a kao drugo zadatke objašnjava samo preko seminara pa većina nas je dolazila iako nismo imali seminar iz financijskog. Nemojte uzimati građansko osim ako ga ne mislite odmah učiti jer na seminarima ispituje tko je što radio pa vas može propitkivati, zapisuje tko je bio i nikad ništa važno nije rekao na seminarima (priče su bile slične sa predavanja, tko je što pročitao u novinama - jedanput nam je cijeli seminar držao prodiku kako ništa ne radimo i zašto ne učimo, kako mislimo proći...) također na seminare iz građasnkog možete doći kao "slušač" što znači da ćete sjesti u treći red i možete slušati sve samo vas neće propitkivati. Iz obiteljskog su morali prevoditi neke konvencije s engleskog na hrvatski - poslala bi im 10-tak stranica pa prevodi za seminarski rad.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2011 21:35 
Sega mega kul forumaš

da,statistiku je dovoljno da budes 100% prisutan na vjezbama i imas potpis iz seminara, a financije nesto nastambiljas,on malo prolista i da potpis,.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2011 22:40 
Forumaš

TV je napisao/la:
Za prvi semestar možda statistiku?!? - neki su rekli da su mogli dolaziti na vježbe i bili su oslobođeni seminara tako da valjda se isplati, ali ne znam 100%. Za drugi semestar je najbolje uzeti financijsko kao prvo ne zapisuje a kao drugo zadatke objašnjava samo preko seminara pa većina nas je dolazila iako nismo imali seminar iz financijskog. Nemojte uzimati građansko osim ako ga ne mislite odmah učiti jer na seminarima ispituje tko je što radio pa vas može propitkivati, zapisuje tko je bio i nikad ništa važno nije rekao na seminarima (priče su bile slične sa predavanja, tko je što pročitao u novinama - jedanput nam je cijeli seminar držao prodiku kako ništa ne radimo i zašto ne učimo, kako mislimo proći...) također na seminare iz građasnkog možete doći kao "slušač" što znači da ćete sjesti u treći red i možete slušati sve samo vas neće propitkivati. Iz obiteljskog su morali prevoditi neke konvencije s engleskog na hrvatski - poslala bi im 10-tak stranica pa prevodi za seminarski rad.

hvala.a kakav seminar bude na kaznenom i ustavnom?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2011 00:54 
Aktivan

Na kaznenom dosadan - iskreno ne mogu se sjetiti ičega važnog da su rekli tamo. Seminar drže oni drugi asistenti (vjerojatno to koriste kao vježbu za kasniji rad), zapisuju tko je prisutan i nismo imali seminar ali mislim da je to bilo zato što nisu dobro nešto organizirali jer je na kraju profesorica (izgledalo je da je bila ljuta) rekla da će svima dati potpise bez obzira jesu li dolazili ili ne tako da smo uzalud trošili vrijeme - moguće je da će ove godine biti stroži i da nešto bude drugačije. Ustavno otiđoh slušati samo jednom i objašnjavao neka pitanja po knjizi. Meni su bili seminari iz kaznenog i građanskog i ne bih ih drugi put - lakše je malo otići na vježbe na kompjuter i sat vremena se zezat pa te puste (na te vježbe se može svatko prijavit bez obzira da li si seminarist ili ne jer govore što će biti na ispitu iz informatike) a iz kaznenog asistenti te drže do zadnje sekunde i kad im kažeš da je gotovo "a nije ima još 1 minuta i 10 sekundi" :whyowhy: Iskreno bilo mi je draže odlazit na te vježbe i financijsko jer ipak govore ono što je važno i što će ti koliko-toliko pomoći na ispitu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2011 01:28 
Aktivan

statistika i financije su najbolja kombinacija za seminar

najgora ustavno i obiteljsko

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Druga godina
PostPostano: 10 ruj 2011 09:26 
Aktivan

Ima ko da pise seminare iz ustava? Hitno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2011 11:27 
Forumaš

TV je napisao/la:
Na kaznenom dosadan - iskreno ne mogu se sjetiti ičega važnog da su rekli tamo. Seminar drže oni drugi asistenti (vjerojatno to koriste kao vježbu za kasniji rad), zapisuju tko je prisutan i nismo imali seminar ali mislim da je to bilo zato što nisu dobro nešto organizirali jer je na kraju profesorica (izgledalo je da je bila ljuta) rekla da će svima dati potpise bez obzira jesu li dolazili ili ne tako da smo uzalud trošili vrijeme - moguće je da će ove godine biti stroži i da nešto bude drugačije. Ustavno otiđoh slušati samo jednom i objašnjavao neka pitanja po knjizi. Meni su bili seminari iz kaznenog i građanskog i ne bih ih drugi put - lakše je malo otići na vježbe na kompjuter i sat vremena se zezat pa te puste (na te vježbe se može svatko prijavit bez obzira da li si seminarist ili ne jer govore što će biti na ispitu iz informatike) a iz kaznenog asistenti te drže do zadnje sekunde i kad im kažeš da je gotovo "a nije ima još 1 minuta i 10 sekundi" :whyowhy: Iskreno bilo mi je draže odlazit na te vježbe i financijsko jer ipak govore ono što je važno i što će ti koliko-toliko pomoći na ispitu

:cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 12:27 
Aktivan

jel mi neko moze rec sta smatra koje predmete mi je najpametnije upisat u drugoj godini jel pribacujen dva u drugu pa ne mogu sve...fala..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 14:53 
Početnik

je li imamo kolokvije iz ustavnog ako ga uzmemo za seminar ? i koji se najvise isplate uzet (tipa sociologije di smo bili oslobodeni usmenog ako smo kolokvirali- jel postoji nesto tako i sada ?) i jesu li iz financija kolokviji za sve bez obzira na to jesmo seminaristi ili ne ? :itko:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 397 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: