Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 lis 2020 06:04.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 vel 2009 18:11 
-Admin-

Ja definitivno preporučujem MJP. Mogućnost visoke ocjene, ugodan profesor, zanimljivo gradivo. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2009 19:51 
Aktivan

angry candy je napisao/la:
Ja definitivno preporučujem MJP. Mogućnost visoke ocjene, ugodan profesor, zanimljivo gradivo. :thumbsup

E ja sam razmišljala o tom predmetu. Ali kako doći do profesora da se dogovorim? Na faksu mi je neka kolegica rekla da je to dobar izbor kod prof. D Rudolfa...ali njega na faksu baš i nema...ili samo nisam imala sreće? Ima on kakvog asistenta da se može dogovoriti oko teme? Ili ima još koji prof. na toj katedri?
Hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 vel 2009 20:47 
-Admin-

Ja sam došla do njega na vježbama. Pitao je tko želi napisati seminarski, da je za ocjenu i da se priznaje kao onaj seminarski koji se mora jednom u 4 godine napisati, pa sam se javila.
(usput, bilo mi je fascinantno kako se nitko ne javlja :wtf )

Ali, do njega možeš doći i na konzultacijama, pa ga pitaj, ništa te ne košta.
http://www.pravst.hr/dokumenti.php?p=2&s=20

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 vel 2009 21:16 
Aktivan

Ali, do njega možeš doći i na konzultacijama, pa ga pitaj, ništa te ne košta.
http://www.pravst.hr/dokumenti.php?p=2&s=20[/quote]

Hvala ti...pokušat ću.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2009 12:59 
-Admin-

Sad kad počnu predavanja, petkom u 11.20 će profesor u drugom semestru održavati predavanja iz mjp, do 13.00, a u prvom semestru je drža vježbe tako da ćeš ga tad uspiti naći, predavaonica br.8!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2009 13:44 
-Admin-

Da. I tada obično ponudi seminarski rad, pa se javi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2009 15:54 
-Admin-

Već je profesorica dala neke teme, nekih desetak tema za seminarski rad, sad krajem prvog semestra i to su se ljudi već zapisali tko će koju temu. Rekla je profesorica da će kad ti što su uzeli teme izlože svoje radove dijeliti nove teme za seminarski rad!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2009 18:52 
Aktivan

Hvala vam na savjetima!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ožu 2009 10:57 
Početnik

Do kada se ti obvezni seminari moraju predati?Do 5. mj. ili...? U onom pravilniku što izvanredni studenti dobiju poštom piše do 15.ožujka. Jel sigurno u 5 mj.,ništa mi sad nije jasno? Da li netko točno zna.?!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2009 10:07 
Forumaš

Zvala referadu jutros, teta kaže da se seminari moraju srediti do testiranja godine koje je krajem svibnja. Dakle, nema panike. Pozz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ožu 2009 15:17 
Aktivan

Ajde dobro... već sam se skoro uspaničarila...ono 15.03.? Koma.

Al dobro, ja sam uspjela sresti prof. Rudolfa dok sam bila u St, lijepo mi je dao slobodu da sama odaberem temu, pa kad napišem, da mu donesem...i to je to.
Hvala kolegama na savjetu da uzmem seminar iz MJP-a! :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2009 11:16 
Početnik

jade thanks! nisam mislila širiti paniku,ali na ovom faksu nikad ništa točno ne znaš, jedni govore jedno drugi drugo... :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ožu 2009 11:37 
Forumaš

jabuka je napisao/la:
jade thanks! nisam mislila širiti paniku,ali na ovom faksu nikad ništa točno ne znaš, jedni govore jedno drugi drugo... :)

Znam da nisi, ne brigaj!!! Svi smo tu u istom dr..., pa je ok da si međusobno pomažemo kako znamo i možemo. Pozzz!! :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 11:21 
Forumaš

Helou! Malo mi se žuri, pa molim hitni odgovor, što prije tko zna. Unaprijed se ispričavam ako je pitanje malo glupavo, al fakat neznam pa moram pitati: koliko stranica mora imati taj seminarski rad? Hvala unaprijed na odgovoru!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 15:16 
Aktivan

e jel ima di za uzet tih seminara,nest sam načuo da ima negdje gotovih?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 15:40 
-Admin-

Ja se više ne sjećam koliko je moj seminar imao strana. Mislim jedno 10-ak.
Ali, svakako bi se trebala dogovoriti s profesorom, da ne bude zabune. Nazovi ga na telefon ili tako nešto.

@ duško- bilo bi uputno da sjedneš 2-3 popodneva i sam ga sročiš.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 17:00 
Forumaš

Hvala ti "ljuti bonbočeku"!! pozzz!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 17:56 
Aktivan

Seminari trebaju biti od10-15ak strana. Ako je više, ne smeta, ali nikako manje od 10 strana. S tim da font treba biti 12, a prored 1,5. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2009 18:36 
Forumaš

ifkabj je napisao/la:
Seminari trebaju biti od10-15ak strana. Ako je više, ne smeta, ali nikako manje od 10 strana. S tim da font treba biti 12, a prored 1,5. :grin:

Hvala ti do neba!!! :heart

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2009 21:03 
Aktivan

Imam pitanje-imama dva seminarska rada već gotova(trebala su mi u Os,jer sam išla ne te seminare),pa me zanima iz čega mi je pametnije tražiti profesora da mi prizna seminar,da ne moram pisati novi(imaju oko 20-tak stranica,jel to dovoljno?)...pravo društava ili pomorsko? Tnx :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2009 15:04 
Aktivan

dal neko zna dal valja radit seminar kod čizmića? kakva je šema jel se samo preda il izlaže il šta..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2009 18:09 
Aktivan

Meni je prof. Šimundić priznao sem. iz Ekonomske politike iz Os. Seminar mu uopće nisam morala nositi, samo sam kod tete u ref. digla onaj papir, otišla k njemu s osječkim indeksom, on je samo prepisao ocjenu i pitao koju sam temu imala i to je to, tako da preporučam svima koji su imali u Os. taj sem. da naprave isto, jer nema nikakvih problema, čovjek je odličan!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2009 22:25 
Forumaš

tinazg je napisao/la:
Imam pitanje-imama dva seminarska rada već gotova(trebala su mi u Os,jer sam išla ne te seminare),pa me zanima iz čega mi je pametnije tražiti profesora da mi prizna seminar,da ne moram pisati novi(imaju oko 20-tak stranica,jel to dovoljno?)...pravo društava ili pomorsko? Tnx :mig:

Čula sam da kod prof. iz pomorskog nema problema i da sve uzima. Čak mislim da ne moraš ponovno pisati seminar nego da samo upisuje staru ocjenu (to još provjeri), dok za društva nisam sto posto sigurna. I ja sam tražila prof. iz društava poradi seminara, ali ih nisam našla. Navodno da i oni hoće uzeti stare seminare. Moj stari seminar ima 19 stranica i nadam se da je to dovoljno. Ponesi stari index i isprintani stari seminar za svaki slučaj pa pokušaj uhvatiti kojeg profu. Meni nije uspjelo, al ne dam se. Ima još vremena pa se nadam da ćemo sve to stići obaviti. Moj savjet ti je da prvo probaš s pomorskim jer sam to čula da sigurno prolazi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ožu 2009 16:22 
Aktivan

Imam upisane seminare u osječki indeks i međunarodnog javnog, ekonomiske politike, pomorskog prava, upravnog prava, financijskog prava ali nemam niti jedan seminar fizički, već samo upisano u indeks.
Da li netko zna da bi kod nekoga moglo proći bez seminara samo s upisanom ocjenom.

Hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ožu 2009 09:04 
Početnik

ja sam cula da nase seminare cuvaju u knjiznici na faxu. ja cu pitati profesora iz radnog da mi prizna, i isto nemam seminar, ali cu otici u knjiznicu i traziti ga. ostavis samo osobnu i oni daju da odes kopirati. eto...s tim da financije nama jesu bile na 3 godine, ali su su splitu na 2 godini pa mislim da ti financije nece proci. i ja imam financije pa sam bas provjeravala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 ožu 2009 10:42 
Početnik

natasa28 je napisao/la:
ja sam cula da nase seminare cuvaju u knjiznici na faxu. ja cu pitati profesora iz radnog da mi prizna, i isto nemam seminar, ali cu otici u knjiznicu i traziti ga. ostavis samo osobnu i oni daju da odes kopirati. eto...s tim da financije nama jesu bile na 3 godine, ali su su splitu na 2 godini pa mislim da ti financije nece proci. i ja imam financije pa sam bas provjeravala.

Nazalost, moram vas razocarati : ne cuvaju se nasi seminari, osobno provjerih u knjiznici malocas. NIsta od toga.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2009 06:53 
Aktivan

Ej ljudi, zna li tko: onih 10-15 strana duljine seminara, jel se pod time podrazumijeva i naslovna stranica, kazalo i slično? Naime, rekao mi profesor da napišem 12 stranica; očekuje li toliko samog sadržaja ili u to ulazi sve ovo što sam naveo?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 tra 2009 14:33 
Forumaš

Na tvom mjestu bih napisala 12 strana samog sadržaja, pa kad sve dodaš (naslovnicu, sadržaj i sl) bit će malo više. Ne vjerujem da će radit probleme oko par stranica više, ali mislim da bi mogao zezati ako bude manje (npr. ti napraviš 12 strana ukupno, a on je mislio na 12 strana sadržaja). Pozz!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 tra 2009 11:50 
Aktivan

da li se može uzeti tema kod nekog profesora preko telefona ili maila.

do kada treba testirati indeks, znam da je u 5 mjesecu ali neznam datum

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 tra 2009 13:12 
Aktivan

alo nexe! možeš uzet reko telefona,ja uzeo kod sesara,sam nazoves i kazes da zoves u vezi rada da ti da temu i amen!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2009 21:43 
Aktivan

duško krtola je napisao/la:
alo nexe! možeš uzet reko telefona,ja uzeo kod sesara,sam nazoves i kazes da zoves u vezi rada da ti da temu i amen!

ok pozdrav

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2009 13:44 
Forumaš

natasa28 je napisao/la:

koja glupost :funny:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2009 07:46 
Aktivan

možel mi neko reć kako treba izgledat prva stranica,sta treba na njoj bit? tenx

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2009 10:06 
Aktivan

na početku ti treba pisati SVEUČILIŠTE U SPLITU, a ispod PRAVNI FAKULTET.
na sredini napišeš NASLOV TEME, a ispod toga SEMINARSKI RAD IZ PREDMETA....,ili samo ime predmeta
dolje lijevo MENTOR, ispod STUDENT( osim imena i br indeksa)
te skroz na kraju na sredini Split, svibanj 2009.

Eto, tako, nadam se da sam pomogla. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 tra 2009 10:57 
Aktivan

a ne dali si pomogla! fala ifkbajrđž

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2009 09:50 
Aktivan

sanja je napisao/la:
Meni je prof. Šimundić priznao sem. iz Ekonomske politike iz Os. Seminar mu uopće nisam morala nositi, samo sam kod tete u ref. digla onaj papir, otišla k njemu s osječkim indeksom, on je samo prepisao ocjenu i pitao koju sam temu imala i to je to, tako da preporučam svima koji su imali u Os. taj sem. da naprave isto, jer nema nikakvih problema, čovjek je odličan!

Da li si se prije čula s profesorom u vezi seminara, ili si samo došla

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2009 10:14 
Aktivan

e jel trebaju fusnote bit u seminaru il može bez njih? prvi put pišem seminar pa možda postavljam glupo pitanje!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2009 10:34 
Aktivan

Pa obavezno trebaš imat koju fusnotu.
Osim ako je cijeli seminar u potpunosti tvoje autorsko djelo pa niti jednu rečenicu nisi od nikud prepisao...onda ne trebaš... :mig:

...a ako citiraš sa interneta, te se njime koristiš za literaturu ne zboravi napisati cijeli link od kuda ti izvor i u zagradi datum pristupanja stranici...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2009 11:48 
Aktivan

nexetravel je napisao/la:
sanja je napisao/la:

Ja sam zvala Šimundića i rekao je da on ne priznaje ekonomsku politiku i da on ne drži tu katedru....malo sam ispala mutava :evil: i meni je bilo čudno znam da Šinković to predaje ali eto....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2009 21:12 
Aktivan

buba82 je napisao/la:
nexetravel je napisao/la:
sanja je napisao/la:

Ja sam zvala Šimundića i rekao je da on ne priznaje ekonomsku politiku i da on ne drži tu katedru....malo sam ispala mutava :evil: i meni je bilo čudno znam da Šinković to predaje ali eto....

kako je onda on njoj to upisao u indeks

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: