Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2020 22:55.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Parcijala
PostPostano: 02 srp 2008 18:48 
Početnik

vanredno ja zelim bit i dalje ali ne zelim pisat parcijalu....pa zato pitam da mi se nebi zalomilo da moram parcijalu :((((

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 20:47 
No life

da ne budes parcjala treba ti najmanje 50 bodova

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 20:53 
Početnik

i kak to funkcionira sa parcijalom? jel ja mogu kad dam ispite sa prve godine normalno polagat sve ispite s druge???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 21:00 
-Admin-

pravnica_88 je napisao/la:
i kak to funkcionira sa parcijalom? jel ja mogu kad dam ispite sa prve godine normalno polagat sve ispite s druge???

gle, ako skupiš 30 bodova s prve godine, vodit ćeš se kao druga godina,ali ćeš moći upisati samo onoliko bodova s druge koliko si dala s prve. kad položiš sve s prve, tada ćeš moći polagati te ispite koje si upisala s druge. iduće godine upisuješ ostatak predmeta s druge koje nisi mogla upisati ove godine. ako skupiš 50 bodova, upisuješ cilu drugu godinu. i možeš polagati upisane predmete s druge, naravno ako si očistila prethodnu godinu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 21:03 
김정일

Mozda ne bi bilo lose prelomit ovaj topic na pola,jer vidim da je pojam parcijale jako apstraktan,a puno ljudi ce zanimati savjeti i mišljenja u vezi toga

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 srp 2008 21:10 
-Admin-

Inso je napisao/la:
Mozda ne bi bilo lose prelomit ovaj topic na pola,jer vidim da je pojam parcijale jako apstraktan,a puno ljudi ce zanimati savjeti i mišljenja u vezi toga

da, možda bi bilo bolje. dosta ljudi brka pojmove. npr. ono što je prije bila parcijala je funkcioniralo na način da se upiše onoliko predmeta s druge koliko si da s prve, s tim da se vodiš kao da ponavljaš godinu. jesam u pravu? a sad s položenih 30 bodova (barem je tako bilo lani) se vodiš kao viša godina, al opet možeš upisat tek toliko bodova koliko si ostvarija na prethodnoj godini. a ako imaš manje od 30 bodova, opet možeš upisati neke predmete s više godine, al se vodiš kao da ponavljaš godinu. znači, to bi bila prijašnja parcijala... e sad, ljudi brkaju i nazivaju parcijalom i ako s 30 bodova upišeš nešto s više godine al ne sve, al to opet nije parcijala nekadašnja ako se vodiš kao viša godina (iako u suštini jest)... sad sam malo zakomplicirala, al nadan se da ste shvatili što je pjesnik htio reći... :cerek:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Parcijala
PostPostano: 28 kol 2008 13:34 
Aktivan

Ako imam 40 bodova na prvoj godini, dali mogu upisati drugu godinu? A buduci da sam izvanredni student zanima me dali normalno plaćam upis na drugu godinu ili moram ponovno platiti prvu godinu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 kol 2008 06:36 
ona koja piše sa WC-a

kiki7 je napisao/la:
Ako imam 40 bodova na prvoj godini, dali mogu upisati drugu godinu? A buduci da sam izvanredni student zanima me dali normalno plaćam upis na drugu godinu ili moram ponovno platiti prvu godinu?

.....od 30 bodova pa na dalje možeš upisati višu godinu, dakle u tvom slučaju da.....a to drugo pitanje, ne razumim?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ruj 2008 14:05 
Veteran

jednostavno je pitala koliko mora plaćati školarinu,normalan iznos kao druga godina ili što..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 ruj 2008 17:44 
Aktivan

Amabilis je napisao/la:
jednostavno je pitala koliko mora plaćati školarinu,normalan iznos kao druga godina ili što..

Da, upravo to. Kad sam upisala prvu godinu platila sam 5.000,00 kn. (tu ne ubrajam jos nekih 700-800 kn koje sam jos platila za ostale sitnice i formulare). Ako upisem sa 40 bodova drugu godinu, a vodim se kao parcijala ili sta vec (uopce ne razumim sve to) da li moram platiti drugu godinu, znaci normalno 5tis. kn ili placam pola ili kako vec? :3

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 ruj 2008 18:57 
Aktivan

kiki7 je napisao/la:
Amabilis je napisao/la:

Da, upravo to. Kad sam upisala prvu godinu platila sam 5.000,00 kn. (tu ne ubrajam jos nekih 700-800 kn koje sam jos platila za ostale sitnice i formulare). Ako upisem sa 40 bodova drugu godinu, a vodim se kao parcijala ili sta vec (uopce ne razumim sve to) da li moram platiti drugu godinu, znaci normalno 5tis. kn ili placam pola ili kako vec? :3[/

Stvarno nema nikog da odgovori na ovo pitanje? :sok:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 ruj 2008 09:46 
No life

evo imam ja ali ne garantiram da mi je odgovor tocan :mrgreen:
Ako upises sada 20 bodova sta ti je ostalo i 40 sa druge onda si student 2. godine i placas normalno 5000 kn, ali ako bi se recimo odlucila upisat 20 bodova sta ti je ostalo i 19 bodova sa druge, onda bi bila jos 1. godina i placala bi 2500

ja mislim da je tako ali eto,nisam 100% siguran

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 10:12 
Aktivan

nekistudent je napisao/la:
Ako upises sada 20 bodova sta ti je ostalo i 40 sa druge onda si student 2. godine i placas normalno 5000 kn, ali ako bi se recimo odlucila upisat 20 bodova sta ti je ostalo i 19 bodova sa druge, onda bi bila jos 1. godina i placala bi 2500

Iako nisi siguran ipak hvala na informaciji, tvoj trud da pomognes, iako nisi siguran u tocan odgovor, je dovoljan sam po sebi. :heart

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:27 
ona koja piše sa WC-a

kiki7 je napisao/la:

Iako nisi siguran ipak hvala na informaciji, tvoj trud da pomognes, iako nisi siguran u tocan odgovor, je dovoljan sam po sebi. :heart

mislim da samo ova prva solucija s 5000 kn dolazi u obzir, a ovo da upisuje 19 bodova,to mi nije jasno odakle si izvuka????nisan znala da su izvanredni prošle godine plačali 5000 kn,jer ja san prošle godine upisala 2. godinu i platila san 3700....
:thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:36 
No life

odakle izvuka, pa evo ovako, pravilo ti je da sa one godine sa koje upises vise bodova, da se vodis kao student te godine.
Pa sad, ne znam kakve su kolegici ambicije.
Ako kolegica zna da nece dat vise od ostatka prve i recimo građansko i financije, onda joj ovo uopce nije losa ideja upisat ova dva predmeta, vodit se kao student prve godine, placat ove godine manje i imat godinu vise za zavrsit fakultet...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:44 
ona koja piše sa WC-a

odakle izvuka, pa evo ovako, pravilo ti je da sa one godine sa koje upises vise bodova, da se vodis kao student te godine.
Pa sad, ne znam kakve su kolegici ambicije.
Ako kolegica zna da nece dat vise od ostatka prve i recimo građansko i financije, onda joj ovo uopce nije losa ideja upisat ova dva predmeta, vodit se kao student prve godine, placat ove godine manje i imat godinu vise za zavrsit fakultet...

ma da, to nisam imala pojma....znači ja zasad iman 13 bodova,i u najgorem slučaju da tako ostane,bolje mi je ostat 2.godina i upisat samo nešto manje od 13 bodova s treće godine???e al ja već iman ustavno prebačeno s 2. godine jer san imala 48 bodova s prve, pa nešto od 12 bodova nisan mogla upisat,i šta sad????
:wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 14:57 
No life

jesi polozila manje od 30 bodova ispita sa druge?
Ako da onda upisi koliko god mozes bodova sa 3. jer ce sigurno biti manje nego sta ces upisat sa 2.
Recimo,imas polozenih 25 bodova sa 2. , moras iduce godine upisat 35 godina sa druge i mozes upisat 25 sa 3. 35>25 ==> vodis se kao 2. godina.
Ako imas polozeno 34 boda sa 2. godine, ti samo upises 26 bodova sa 2. koji su ti ostali i manje od 26 bodova sa 3.
npr. 26 bodova sa 2. i 24 boda sa 3. 26>24==> opet si student 2. godine
Pazi, to sam zakljucio iz onih materijala za bolonju i ako se ide po njima to bi trebalo i bit tako ali isto valja provjerit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 21:21 
Aktivan

situacija mi je ovakva;sa prve godine prinia sam u drugu 24 boda,te sam ispite položia + sa druge godine sam položia još dva predmeta,znači još 12 bodova sa druge.e sad ako položim još ispit a broj bodova položenih ispita sa druge godine bude manji od 30,jeli to znači pad godine,opet nekakva parcijala ili šta?hoću li se onda sad u novoj akademskoj godini voditi kao student druge godine onda?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 22:52 
-Admin-

black je napisao/la:
situacija mi je ovakva;sa prve godine prinia sam u drugu 24 boda,te sam ispite položia + sa druge godine sam položia još dva predmeta,znači još 12 bodova sa druge.e sad ako položim još ispit a broj bodova položenih ispita sa druge godine bude manji od 30,jeli to znači pad godine,opet nekakva parcijala ili šta?hoću li se onda sad u novoj akademskoj godini voditi kao student druge godine onda?

znači, ti se vodiš kao druga godina sad, jel tako? ako je tako, onda ako sad daš manje od 30 bodova s druge godine, to ti znači pad godine. ali ćeš svejedno moći, dapače, morat ćeš, upisati neke predmete s treće godine, a u visini bodova koje si ostvarija sa druge godine! znači, vodiš se kao student druge godine koji ponavlja!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 19:01 
Aktivan

ok,hvala! :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 00:58 
Početnik

a sto ako imam tocno 30 bodova na drugoj...ako se vodis studentom one godine od koje vise bodova upises...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 01:02 
-Admin-

albeloa je napisao/la:
a sto ako imam tocno 30 bodova na drugoj...ako se vodis studentom one godine od koje vise bodova upises...

Ja mislim da se tada vodis ko student trece godine, znaci ne pise ti u indexu ponavljanje godine, al nisam sigurna, pricekaj sta ce ti rec forumasi ujutro. :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 08:41 
No life

ovisi, ako upises 30 II , 30 III vodis se kao student sa vise godine, ali ako upises 30 II, 29 III, e onda ti nisam siguran

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 kol 2009 10:59 
Aktivan

zanima me ako kod nas si redovni student i upisuješ jedan predmet 3.put...je li prelaziš u izvanredne??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 kol 2009 23:53 
Aktivan

ninay je napisao/la:
zanima me ako kod nas si redovni student i upisuješ jedan predmet 3.put...je li prelaziš u izvanredne??

Mislim da ne,ja sam imala tu situaciju i nisu me prebacili :grin: :grin: :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 ruj 2009 08:26 
Sega mega kul forumaš

jel mi netko može objasnit kako se računaju bodovi...samo ono šta je položeno u tekućoj godini ili sve šta je položeno s određene godine? hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 11:56 
Početnik

ljudi, trebam pomoć!! što znači upisat parcijala drugu godinu? koji su mi uvijeti? kolko plaćam godinu, a kolko po ispitu? i po vašim iskustvima jel bolje upisati pad ili parcijalu?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:07 
Početnik

Eh,i mene ovo malo detaljnije zanima!Pomagajte iskusniji studenti!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:14 
-Admin-

Bitno ti je skupljat bodove, parcijalu upisujes kad imas izmedu 30 i 50 bodova, i to ti znaci da ne upisujes cilu godinu nego samo onoliko bodova koliko si dala na prethodnoj, znaci dala si npr. 32 boda na prvoj, na drugoj upisujes isto 32 (namistas ispite po bodovima). Cijene se minjaju, pogledaj na topicu o skolarinama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:27 
Sega mega kul forumaš

ako ćemo u indeksu imat upisano 30 bodova sa treće jel se student vodi ka da je student 3 godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:31 
Početnik

Josephine je napisao/la:
Bitno ti je skupljat bodove, parcijalu upisujes kad imas izmedu 30 i 50 bodova, i to ti znaci da ne upisujes cilu godinu nego samo onoliko bodova koliko si dala na prethodnoj, znaci dala si npr. 32 boda na prvoj, na drugoj upisujes isto 32 (namistas ispite po bodovima). Cijene se minjaju, pogledaj na topicu o skolarinama.

ja sam sad vanredni student, ak upišem parcijalu jesam i dalje vanredni ili redovni?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:33 
Sega mega kul forumaš

tif je napisao/la:
Josephine je napisao/la:

ja sam sad vanredni student, ak upišem parcijalu jesam i dalje vanredni ili redovni?

vanredni!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:36 
Početnik

maritim je napisao/la:
tif je napisao/la:
Josephine je napisao/la:

vanredni!

hvala ti!!! :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:38 
-Admin-

maritim je napisao/la:
ako ćemo u indeksu imat upisano 30 bodova sa treće jel se student vodi ka da je student 3 godine?

Ima dva pecata ako si redovni: redoviti student i redoviti student PONAVLJA.

Znaci vodit ces se sa 30 bodova kao redoviti sudent.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:42 
Sega mega kul forumaš

Josephine je napisao/la:
maritim je napisao/la:

Ima dva pecata ako si redovni: redoviti student i redoviti student PONAVLJA.

Znaci vodit ces se sa 30 bodova kao redoviti sudent.

krivo smo se razumile kolegice. ja san vanredni student,zanima me samo oće mi pisat ponavljanje druge ili se vodin ka student treće?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 ruj 2009 12:48 
-Admin-

Vjerojatno je isto kao i redovitima, samo ispod 30 bodova pise se PONAVLJANJE.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2009 14:50 
Početnik

jeli za parcijalu triba 31 ili 30 bodova?aj please ako neko zna sigurno nek odgovori

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2009 15:27 
-Admin-

marina2 je napisao/la:
jeli za parcijalu triba 31 ili 30 bodova?aj please ako neko zna sigurno nek odgovori

30 bodova. jer piše u statutu, ako student ima 30 bodova s jedne i s druge godine, vodi se kao student više godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2009 15:30 
Sega mega kul forumaš

purple_rain je napisao/la:
marina2 je napisao/la:

30 bodova. jer piše u statutu, ako student ima 30 bodova s jedne i s druge godine, vodi se kao student više godine.

jel to znači da se piše ka i po starom da ponavljaš nižu ili ti pak piše da si npr.treća?
ne kužin to da se vodiš ka viša ako ti opet piše da ponavljaš nižu :wtf
blaženi strai program :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 ruj 2009 15:33 
-Admin-

maritim je napisao/la:

jel to znači da se piše ka i po starom da ponavljaš nižu ili ti pak piše da si npr.treća?
ne kužin to da se vodiš ka viša ako ti opet piše da ponavljaš nižu :wtf
blaženi strai program :mrgreen:

parcijalom zovemo , bolonjci, kad se vodiš ka student više godine ali nemožeš upisati sve predmete jer nemaš dovoljno bodova. da bi moga upisati sve predmete tribaš imati čini mi se 50 bodova. a kad imaš 30 bodova - i sve do 50 bodova, vodiš se ka student više godine, upisuješ s te više u vrijednosti tih bodova i ostatak predmeta s niže godine. sve što je ispod 30 bodova, upisuješ isto neke predmete s više u vrijednosti tih ostvarenih bodova ali se vodiš kao ponavljač niže godine.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: