Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 27 lis 2020 12:26.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 ruj 2008 13:14 
Aktivan

je li pametno uzeti seminar iz nekog teškog ispita pa se rijesiti jednog dijela istog?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: SEMINARI
PostPostano: 09 ruj 2008 18:53 
Forumaš

BrucošZD je napisao/la:
je li pametno uzeti seminar iz nekog teškog ispita pa se rijesiti jednog dijela istog?

to ti tribaju dat odgovor ovi šta su upisivali seminar iz teorije i rima, ali koliko ja znam nije se svima isplatilo ili ga nisu znali iskoristit, ne znam....
Ja sam išla na sociologiju i političku ekonomiju i smatram da sam super prošla.... :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 18:58 
-Admin-

BrucošZD je napisao/la:

naravno da ga je pametno uzeti ako ćeš znati iskoristiti tu priliku! neznam zašto se nebi isplatilo olakšati sebi posao!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2008 14:47 
Aktivan

jel se moram s profesorom dogovoriti za temu il je mogu sam izabrati?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2008 15:12 
Početnik

Ovisi ti o profesoru. Neki ti daju teme pa ti izabereš jednu, iz političke biraš jedno ispitno pitanje pa ga obradiš, uglavnom ti je uvijek tema vezana za gradivo. Najbolje ti je uzet političku i sociologiju, jer ćeš tako pol.ek. dobit dobru ocjenu i profesor je i više nego ugodan na seminarima, a sociologiju možeš riješit kroz dva kolokvija i seminar koji se sastoji od držanja jedne lekcije, što je dobro s obzirom na količinu gradiva, a prolaznost je ok. Teoriju ti ne preporučujem iz razloga šta tu imaš napravit seminar, pa se piše predkolokvij koji eliminira 85-90% grupe, pa kolokvij koji prođe pola od ostatka. A i kad položiš to opet sve moraš ponavljat jer te može nešto od toga pitat i u drugom dijelu. Rim ti ne preporučam ako ne namjeravaš pisat i držat dva seminara iz kojih ti nije zagarantirano 4 ili 5, i naučit do Uskrsa 250 str. knjige, koje opet kažem ne možeš naučit pa zaboravit. Na kolokviju je jako mala prolaznost, jedino je dobro što imaš pravo i na predrok, al opet niko ti ne garantira da ćeš proć. Povijesti su same po sebi male, a profesori i tako i tako daju mogućnost da svi studenti izađu na kolokvije i predrokove tako da to nema nikakve svrhe uzimat seminare iz toga.
Ovo je moje mišljenje prema iskustvu iz prošle godine. Ne garantiram da tako i drugi misle, na poslijetku svi smo mi različiti. Možda se ove godine nešto i promjeni.
Nadam se da će nekome pomoć. Sretno svim brucošima.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 ruj 2008 15:16 
-Admin-

Marijeta je napisao/la:
Ovisi ti o profesoru. Neki ti daju teme pa ti izabereš jednu, iz političke biraš jedno ispitno pitanje pa ga obradiš, uglavnom ti je uvijek tema vezana za gradivo. Najbolje ti je uzet političku i sociologiju, jer ćeš tako pol.ek. dobit dobru ocjenu i profesor je i više nego ugodan na seminarima, a sociologiju možeš riješit kroz dva kolokvija i seminar koji se sastoji od držanja jedne lekcije, što je dobro s obzirom na količinu gradiva, a prolaznost je ok. Teoriju ti ne preporučujem iz razloga šta tu imaš napravit seminar, pa se piše predkolokvij koji eliminira 85-90% grupe, pa kolokvij koji prođe pola od ostatka. A i kad položiš to opet sve moraš ponavljat jer te može nešto od toga pitat i u drugom dijelu. Rim ti ne preporučam ako ne namjeravaš pisat i držat dva seminara iz kojih ti nije zagarantirano 4 ili 5, i naučit do Uskrsa 250 str. knjige, koje opet kažem ne možeš naučit pa zaboravit. Na kolokviju je jako mala prolaznost, jedino je dobro što imaš pravo i na predrok, al opet niko ti ne garantira da ćeš proć. Povijesti su same po sebi male, a profesori i tako i tako daju mogućnost da svi studenti izađu na kolokvije i predrokove tako da to nema nikakve svrhe uzimat seminare iz toga.
Ovo je moje mišljenje prema iskustvu iz prošle godine. Ne garantiram da tako i drugi misle, na poslijetku svi smo mi različiti. Možda se ove godine nešto i promjeni.
Nadam se da će nekome pomoć. Sretno svim brucošima.

Potpisujem sve sta si napisala :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: seminari
PostPostano: 18 lis 2008 12:56 
Aktivan

procitala sam u vodicu da je najbolje uzet jedan laksi i jedan tezi predmet,npr. pol ekonomiju i rim.
a sa druge strane cujem da nije pametno uzimat rim za seminarski.

i tako.100 misljenja..

sta vi mislite koje su nabolje kombinacije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2008 13:40 
Forumaš

seminar iz rima ti se iskomplicira radovima, nemaš nikakve koristi od njih osim šta gubiš vrime, prvi kolokvij ti je pola knjige kroz treći misec, a drugi predrok, ako ne položiš prvi dio (otprilike prolaznost 6 ljudi od 60) nemaš pravo na predrok, i na kol. i predr. te ispituje samo šarac po svojoj knjizi. uglavnom osim ako nisi sto posto sigurna da ćeš naštrebat do uskrsa prvi dio, rim ti je gubitak vrimena. predlažem ti kao i marijeta p.e. i soc. nešto je ona već pisala, a pročitaj i teme tih predmeta. soc ti je opširan predmet i ovako ga je lako riješit, a ako prvi kol. i ne prođeš imaš pravo polagat drugi, a prvi rješavat na roku. prošetaj malo forumom, imaš o ovome pisano dosta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: seminari
PostPostano: 19 lis 2008 11:48 
Aktivan

dandyelle je napisao/la:
procitala sam u vodicu da je najbolje uzet jedan laksi i jedan tezi predmet,npr. pol ekonomiju i rim.

i tako.100 misljenja..

nikome do sad ili iznimno rijetkim ti je pomoga seminar iz rimskog.meni je pomoga iz teorije jer mi je bia visković i onda san se riješila pola knjige priko kolokvija.a sociologiju obvezno preporučam kao seminar,puno lakše se riješiš gradiva,a i izlaziš na pismene samo,a ne i na usmene kao kod ispita.sad me zanima šta se preporuča na trećoj godini :sreca:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: seminari
PostPostano: 17 stu 2008 22:57 
Aktivan

poprilicno san u problemu pa ako neko moze pomoc,please :)

u vezi seminara

za politicku ekonomiju mi je jasna situacija,da je odlicno bit seminarist

za sociologiju da je isto odlicno bit seminarist,ali mi nije jasno,ako i ne uzmen soc za seminar,iman li pravo izlazit na kolokvije?

za rim kazu da vrlo malo ljudi prolazi na kolokvijima al da se isplati uzet

zanima me,izabrat cu jedan laksi i jedan tezi predmet,znaci soc ili pol.ekonom i rim ili teorija.

advice??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2008 13:09 
Forumaš

dandyelle je napisao/la:
poprilicno san u problemu pa ako neko moze pomoc,please :)

u vezi seminara

za politicku ekonomiju mi je jasna situacija,da je odlicno bit seminarist

za sociologiju da je isto odlicno bit seminarist,ali mi nije jasno,ako i ne uzmen soc za seminar,iman li pravo izlazit na kolokvije?

za rim kazu da vrlo malo ljudi prolazi na kolokvijima al da se isplati uzet

zanima me,izabrat cu jedan laksi i jedan tezi predmet,znaci soc ili pol.ekonom i rim ili teorija.

advice??

već smo ti pisali o tome kako su se prošle godine provodili kolokviji iz svih predmeta pa malo prošvrljaj forumom, stvarno mislim da je nepotrebno uvijek iznova, za svakog posebno ponavljat informacije koje već pišu na nekoliko mjesta , ČITAJTE LJUDI, sjednite pola sata, pročitajte cijelu temu koja vas zanima i potražite slične i povezane stvari. Vama to ide u korist. Stvarno je nepotrebno punit stranice i stranice ponovljenim informacijama. Osim toga mislim da sam već napisala da su svi odgovori subjektivni i nisu 100 % točni, svaki student drugačije doživljava profesora i predmet, tako šta god odlučili, učite i molite Boga ili šta već da položite.
Sretno svima
sociologija na kolokvij mogu izlazit samo i isključivo seminaristi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 stu 2008 12:38 
-Admin-

ninay je napisao/la:
dandyelle je napisao/la:

i tako.100 misljenja..

nikome do sad ili iznimno rijetkim ti je pomoga seminar iz rimskog.meni je pomoga iz teorije jer mi je bia visković i onda san se riješila pola knjige priko kolokvija.a sociologiju obvezno preporučam kao seminar,puno lakše se riješiš gradiva,a i izlaziš na pismene samo,a ne i na usmene kao kod ispita.sad me zanima šta se preporuča na trećoj godini :sreca:

Ja bi ti preporučila da od seminara na trećoj uzmeš Međunarodno javno pravo. Ne znam kako je kod profesorice, ali meni je profesor bio vrlo ugodan. Imaš cca 10-minutno izlaganje na vježbama i to je to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 stu 2008 13:39 
-Admin-

Raspored vježbi u akademskoj godini 2008/09. možete vidjeti pod linkom http://www.nasciturus.com/najnovije/ras ... plitu.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2008 16:45 
Veteran

a loše su napravili,nekima se seminari preklapaju..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2009 21:27 
Aktivan

opala prašnjave teme :D

zanima me jel taj seminar ka referat? jel se izlaže il kako?

unaprid fala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2009 22:34 
slobodar

ally_mcbeal je napisao/la:

unaprid fala

:bow

prvo, za nick ti evo :cerek: zaljubljen u ally!

drugo, seminari su ti dodatna predavanja iz predmeta koja izabereš! iako ovo moje "predavanja" djeluje ozbiljno ipak nije tako. na tim se seminarima obično dangubi. tu i tamo poslušaš koji referat (cca. 15-20 str.) koji su svi obvezni pisat. iako....meni je iz teorije pomoglo šta je znanstveni novak dosta tupia na primjerima i razjašnjavanjima nekih težih stvari tako da je seminar iz TDiP dosta koristan...služi kao svojevrsna priprema za ispit... nemoj se previše zamarat time! koliko san čua rim možete polagat preko kolokvija i bez seminara, teoriju preko onih ispita koji su, a ono, neznam šta da kažem... :ucenje
ono oko čega se potrudi ako se vrati crnović u normalnom stanju je da dobiješ pol.ek. za seminar zato šta to izreferiraš u pet minuta onako kako je reka na predavanjima (od riči do riči) i najmanja ocjena ti je 3...ocjena koju je još lakše dobit o trojke je četvorka, ali samo ako baš bude onako kako je on spominja taj dio!
sociologiju ako uzmeš možeš preko kolokvija..tako da....barem je do sada bilo tako! eto... :cheers

onda opališ koljenom u stolić za kavu"

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2009 23:31 
Aktivan

Joe Veliki je napisao/la:

unaprid fala

drugo, seminari su ti dodatna predavanja iz predmeta koja izabereš! iako ovo moje "predavanja" djeluje ozbiljno ipak nije tako. na tim se seminarima obično dangubi. tu i tamo poslušaš koji referat (cca. 15-20 str.) koji su svi obvezni pisat. iako....meni je iz teorije pomoglo šta je znanstveni novak dosta tupia na primjerima i razjašnjavanjima nekih težih stvari tako da je seminar iz TDiP dosta koristan...služi kao svojevrsna priprema za ispit... nemoj se previše zamarat time! koliko san čua rim možete polagat preko kolokvija i bez seminara, teoriju preko onih ispita koji su, a ono, neznam šta da kažem... :ucenje
ono oko čega se potrudi ako se vrati crnović u normalnom stanju je da dobiješ pol.ek. za seminar zato šta to izreferiraš u pet minuta onako kako je reka na predavanjima (od riči do riči) i najmanja ocjena ti je 3...ocjena koju je još lakše dobit o trojke je četvorka, ali samo ako baš bude onako kako je on spominja taj dio!
sociologiju ako uzmeš možeš preko kolokvija..tako da....barem je do sada bilo tako! eto... :cheers

big joe saves the day :thumbsup

hvala na ovako iscrpnom odgovoru :celebrate

rijetki su kao ti :bow

:noc:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 08:08 
slobodar

unaprid fala

big joe saves the day :thumbsup

hvala na ovako iscrpnom odgovoru :celebrate

rijetki su kao ti :bow

:noc:

to ti je samo radi nicka! :5

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 11:05 
@ally_mcbeal&Joe Veliki: :cerek: :inluv: je na pomolu, a? :mig: :thumbsup

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 18:39 
Veteran

kosmos je napisao/la:
@ally_mcbeal&Joe Veliki: :cerek: :inluv: je na pomolu, a? :mig: :thumbsup

bit ce s... :devil

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 21:16 
Sega mega kul forumaš

jeli ti seminari nose sta ECTS bodova? jeli ja kao izvanredna mogu/trebam imat seminare???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 21:25 
slobodar

sirena-tg je napisao/la:
jeli ti seminari nose sta ECTS bodova? jeli ja kao izvanredna mogu/trebam imat seminare???

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! faks me sve više i više iznenađuje!! naravno da moraš! sad ti svaki nosi po 6 bodova, tj. oba 12 šta je po meni djeljenje bodova!još jednom pravo je zajebalo bolonju! :happpppppy
zar ti eVropljani stvarno misle da će slomit balkanski duh?

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 22:21 
Početnik

Ako neko može pomoć.Danas su nam bili izbori seminara ujutro,a ja nisan moga doć.Kad ću ja uzet seminar i jel mogu birat ili samo na onom na kojem je ostalo mista

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:00 
Aktivan

a jbg, ja mislin da moras uzet sta je ostalo...

danas su svi bili zivcani jer su kasno dosli...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:02 
Početnik

Kad ću to moć i jel kod odabira imaju prednost oni koji su bolje rangirani na upisima

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:05 
Aktivan

otiđi sutra do referade pa pitaj. tako je najsigurnije

a meni se sve čini da je to 'ko prvi djevojci - njegova!'

jer danas se jedna cura išla zapisat za sociologiju i žena iz referade joj je rekla 'a nema ti više mista za sociologiju'...

tako da je morala uzet ono šta je ostalo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:07 
Početnik

Ala koji san ja debil,a jel znaš za političku jel ostalo

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:08 
slobodar

da...uzimaš šta ostane!

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2009 23:09 
Aktivan

ne znan...

al mislin da su ostali ovi 'lagani' predmeti ka opća pravna povijest...

a jbg, štaš sad...

drugi put stavi šator isprid vrata i čekaj

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2009 00:39 
Početnik

Molin stvarno nekoga starijeg studenta da mi pomogne.Jel ima svrhe pisat seminar iz rimskog ako ove godine svi mogu na kolokvij'Jel mi se onda više isplati opp jer je iz toga valjda lakše dobit ocjenu.Jel neko od brucoša zna jer moramo iz svakog semestra uzet po 1 jedan seminar,tj. jel možemo uzet npr. toriju i političku ekonomiju ili moramo jedan iz jednog,a drugi iz drugog semestra pošto su ih ove godine tako podilili.I jel se isplati teoriju uzet za seminar,kolika je tamo prolaznost na kolokvijima.Oće šarac bit malo blaža ko+d kolokvija ako umenj njen seminar.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2009 00:47 
Aktivan

arthas je napisao/la:
Molin stvarno nekoga starijeg studenta da mi pomogne.Jel ima svrhe pisat seminar iz rimskog ako ove godine svi mogu na kolokvij'Jel mi se onda više isplati opp jer je iz toga valjda lakše dobit ocjenu.Jel neko od brucoša zna jer moramo iz svakog semestra uzet po 1 jedan seminar,tj. jel možemo uzet npr. toriju i političku ekonomiju ili moramo jedan iz jednog,a drugi iz drugog semestra pošto su ih ove godine tako podilili.I jel se isplati teoriju uzet za seminar,kolika je tamo prolaznost na kolokvijima.Oće šarac bit malo blaža ko+d kolokvija ako umenj njen seminar.

rimsko je još jutros bilo zauzeto ako se ne varam

i jutros su tražili da odabereš po jedan seminar iz svakog semestra (znaci jedan iz prvog i jedan iz drugog, ne možeš dva iz jednog od semestara)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2009 12:34 
Sega mega kul forumaš

a prema kojem principu i kad ce vanredni birat seminare? :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2009 13:22 
Početnik

He he bijan san jutros do referade i dali su mi da uzmen socijologiju i političku.Za ove ostale koji još nisu birali kaže da će ih ona sama rasporedit tako da na svakom predmetu bude jednako seminarista.Za vanredne neznan

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 stu 2009 17:21 
Forumaš

sirena-tg je napisao/la:

Ovo i mene zanima.. :please:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2009 19:05 
slobodar

Pravnica_st je napisao/la:
sirena-tg je napisao/la:

ovo je samo jedan od apsurada! neka mi netko s prve odgovori koliko nose seminari bodova! 6?????

h.t. - cirkular

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2009 16:06 
Početnik

Pravnica_st je napisao/la:
sirena-tg je napisao/la:

ovo je samo jedan od apsurada! neka mi netko s prve odgovori koliko nose seminari bodova! 6?????

A po svemu sudeci nama ce prvasima seminar nositi 6 bodova...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2009 00:23 
Aktivan

Jel ko zna kad će počet seminari za brucoše?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2009 23:22 
Aktivan

Blackadder je napisao/la:
Jel ko zna kad će počet seminari za brucoše?

danas je reka malenica 'pratite oglasnu ploču!'

možda čak u ponediljak :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 stu 2009 14:32 
Aktivan

moze li mi netko odgovorit jel strucni studij ima seminare?fala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2009 11:01 
-Moderator-

Seminari počinju sljedeći ponedjeljak, upravo zvao referadu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: