Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 lis 2020 22:18.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 pro 2010 10:43 
Početnik

Ako uzmem seminar iz Rimskog prava dali je glupo na konzultaciji pitati mogu li odgovarati dio gradiva koji se priprema za kolokvij , nisam znala za ovaj kad su imali redoviti.Neki su rekli da se vanredni mogu dogovoriti.....neznam!!
Hvala !!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2011 18:50 
Početnik

Je li mogu profesoru napisati mail ili moram na konzultacije u vezi odabira teme...?? ne živim u st, zato pitam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2011 23:45 
Početnik

Nicole9 je napisao/la:
Je li mogu profesoru napisati mail ili moram na konzultacije u vezi odabira teme...?? ne živim u st, zato pitam

Napiši mu na mail. :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 sij 2011 14:41 
Početnik

Anna_St je napisao/la:
Nicole9 je napisao/la:

Napiši mu na mail. :mig:

Ok :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2011 02:52 
Forumaš

može li mi netko odgovoriti od kolega s viših godina ili netko ko zna, koji seminar je najbolje uzeti iz drugog semestra, teoriju ,hpp ili političku ekonomiju? jeli se teorija može pokušati priko kol. riješiti samo ako se uzme taj seminar?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2011 10:58 
Aktivan

Teoriju ne možeš riješit priko kolokvija. Najprije se piše jedna tzv. "kontrolna zadaća", a onda jedan (ili dva, ali poprilično sam siguran da je samo jedan) tzv. "kolokvij". No, ako oboje prođeš, još uvijek ispit nije riješen nego imaš samo usmeni (a inače moraš i pismeni pisat) i možeš izać na predrok na kojem je prošle godine bila Žaklina (što je ipak, kad se sve skupa zbroji i oduzme, bolje nego da ti Pokrovac upadne). Dakle, čak i ako oba testa riješiš odlično, imaš tek neke povlastice, nikako riješen ispit. Dapače, nisam siguran, ali čuo sam da su neki čak i pali na tom predroku unatoč prolasku na ovim testovima (al ovo nije informacija iz prve ruke). Također, apsolutno svi mogu izać na te testove bez obzira na to koji su seminar uzeli.

Kod HPP-a je ista stvar kao i kod OPP-a, dakle dva su kolokvija na koja svi mogu izać. Prema tome, što se tiče kolokvija, seminari ti kod ova dva predmeta neće ništa donit. Što se tiče same težine seminara, na oba ćeš morat napisat 10-15 stranica. Ja sam imao teoriju, i bili su ozbiljni kod pisanja rada i tražili su da je kvalitetno napisano i formalno sređeno, ali ništa ekstremno. Kod HPP-a ne znam točno kakva je bila situacija, al mislim da je također ljudima znalo vraćat seminare ako nisu bili dovoljno dobri, i bilo je strože nego što smo mislili (s obzirom da smo već upoznali Radića u 1. semestru). Dakle, i tu su podjednaki.

I na kraju ti ostaje PE, za koju ti ništa ne mogu reć s obzirom da je nama bio Crnković, a brucošima je, koliko čujem, netko drugi. Da je i dalje Crnković, PE bi definitivno bila moja preporuka s obzirom da prošla generacija nije morala ni pisat seminarski rad niti dolazit na seminare, al to je neka druga priča. Ovako stvarno ne znam koja je šema s tim predmetom.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2011 20:17 
Forumaš

Blackadder je napisao/la:
Teoriju ne možeš riješit priko kolokvija. Najprije se piše jedna tzv. "kontrolna zadaća", a onda jedan (ili dva, ali poprilično sam siguran da je samo jedan) tzv. "kolokvij". No, ako oboje prođeš, još uvijek ispit nije riješen nego imaš samo usmeni (a inače moraš i pismeni pisat) i možeš izać na predrok na kojem je prošle godine bila Žaklina (što je ipak, kad se sve skupa zbroji i oduzme, bolje nego da ti Pokrovac upadne). Dakle, čak i ako oba testa riješiš odlično, imaš tek neke povlastice, nikako riješen ispit. Dapače, nisam siguran, ali čuo sam da su neki čak i pali na tom predroku unatoč prolasku na ovim testovima (al ovo nije informacija iz prve ruke). Također, apsolutno svi mogu izać na te testove bez obzira na to koji su seminar uzeli.

Kod HPP-a je ista stvar kao i kod OPP-a, dakle dva su kolokvija na koja svi mogu izać. Prema tome, što se tiče kolokvija, seminari ti kod ova dva predmeta neće ništa donit. Što se tiče same težine seminara, na oba ćeš morat napisat 10-15 stranica. Ja sam imao teoriju, i bili su ozbiljni kod pisanja rada i tražili su da je kvalitetno napisano i formalno sređeno, ali ništa ekstremno. Kod HPP-a ne znam točno kakva je bila situacija, al mislim da je također ljudima znalo vraćat seminare ako nisu bili dovoljno dobri, i bilo je strože nego što smo mislili (s obzirom da smo već upoznali Radića u 1. semestru). Dakle, i tu su podjednaki.

I na kraju ti ostaje PE, za koju ti ništa ne mogu reć s obzirom da je nama bio Crnković, a brucošima je, koliko čujem, netko drugi. Da je i dalje Crnković, PE bi definitivno bila moja preporuka s obzirom da prošla generacija nije morala ni pisat seminarski rad niti dolazit na seminare, al to je neka druga priča. Ovako stvarno ne znam koja je šema s tim predmetom.

hvala ti

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 tra 2011 16:55 
Početnik

moze li mi neko ko je ima seminar iz teorije rec kakav je pokrovac sta se tice seminarskih radova ? jel stvarno gleda svaku gramaticku pogresku ???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: