Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 26 lis 2020 04:55.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2006 12:11 
김정일

Milovanius je napisao/la:
Jednu stvar ću vam reći. O Pravnom fakultetu se uvijek govori da je najbolji ali ja još to nisam vidio. Na simuliranom parlamentu prošle godine u Zagrebu se pokazalo da Studenti pravnog fakulteta u Splitu imaju najbolje znanje što se tiče prava.

Po tome si ti prosudio da je ST PF bolji od ZG PF?
:roll:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2006 09:59 
Aktivan

Insomniac je napisao/la:
Po tome si ti prosudio da je ST PF bolji od ZG PF?
:roll:

Oprosti ali zar fakulteti ne služe da ti daju znanje ovo je samo jedan primjer od mnogih.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2006 10:05 
김정일

Oprosti ali zar fakulteti ne služe da ti daju znanje ovo je samo jedan primjer od mnogih.

Naravno da sluze,ali je malo pretenciozno na temelju jednog natjecanja ili cega vec prosudivati koji je fakultet bolji.Ne znam dali se radi o rijeckom fakultetu ili zagrebackom,ali prije godinu- dvije bili su u samom vrhu na MOOT natjecanju,i to ispred ekipa kao sto su Harvard ,Oxford.
Znaci po toj logici PF je bolji od Harvarda,Yalea.
Ako bi se vec radilo neko istrazivanje,mislim da bi puno vise bilo mjerodavno kad bi se uzimalo u obzir recimo iz kojeg puta studenti kojeg fakulteta prolaze pravosudni.Radi se jednostavno o tome da ima previse faktora u svemu.Npr moguce je da je ta ekipa sa splitskog PF bila stvarno izvrsna i motivirana,a recimo da ovi iz Zagreba nisu pridavali takvu vaznost tom natjecanju.Osim toga glupo mi je je govoriti o superiornosti
ovog ili onog pravnog fakulteta,kad svi znamo da je svaki do njih tezak na svoj nacin.

No dosta offtopica,ovo je tema za GP

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2006 10:19 
김정일

http://www.hzz.hr/docslike/Prosjeci.doc

Za pojedine pravne fakultete u RH duzina studiranja iznosi:

Pravni fakultet Osijek + 7g. 1mj.
Pravni fakultet Rijeka + 7g. 1mj.
Pravni fakultet u Splitu + 6g. 3mj.
Pravni fakultet Zagreb + 6g. 11mj.

Ili recimo statistika u ovom slucaju ne pokazuje nista konkretno,jer se svi PF
nalaze u razmaku od +/- 10 mjeseci.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2006 16:30 
Forumaš

slažem se u potpunosti s Insomniacom. Iako mi je drago da je to "natjecanje" održano, i pogotovo rezultat, ali mislim da to ne govori puno, a pogotovo ne da smo mi (PFST) najkvalitetniji Pravni faks u državi!

Što se tiče moot courts mislim da je to odlično, te da bi cijela III i IV godina trebala biti puna toga. Iskreno, mislim da to ima trenutno (i to nešto malo) samo na KPP (kroz onu simulaciju suđenja).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 09:33 
Početnik

Insomniac je napisao/la:

Naravno da sluze,ali je malo pretenciozno na temelju jednog natjecanja ili cega vec prosudivati koji je fakultet bolji.Ne znam dali se radi o rijeckom fakultetu ili zagrebackom,ali prije godinu- dvije bili su u samom vrhu na MOOT natjecanju,i to ispred ekipa kao sto su Harvard ,Oxford.
Ako bi se vec radilo neko istrazivanje,mislim da bi puno vise bilo mjerodavno kad bi se uzimalo u obzir recimo iz kojeg puta studenti kojeg fakulteta prolaze pravosudni.Radi se jednostavno o tome da ima previse faktora u svemu.Npr moguce je da je ta ekipa sa splitskog PF bila stvarno izvrsna i motivirana,a recimo da ovi iz Zagreba nisu pridavali takvu vaznost tom natjecanju.Osim toga glupo mi je je govoriti o superiornosti
ovog ili onog pravnog fakulteta,kad svi znamo da je svaki do njih tezak na svoj nacin.

E mislim da si krivo skužio,to je bilo vezano za debatu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 09:35 
Početnik

Aemilius Papinianus je napisao/la:
slažem se u potpunosti s Insomniacom. Iako mi je drago da je to "natjecanje" održano, i pogotovo rezultat, ali mislim da to ne govori puno, a pogotovo ne da smo mi (PFST) najkvalitetniji Pravni faks u državi!

Što se tiče moot courts mislim da je to odlično, te da bi cijela III i IV godina trebala biti puna toga. Iskreno, mislim da to ima trenutno (i to nešto malo) samo na KPP (kroz onu simulaciju suđenja).

Sto se tice moot court competitiona to moze organizirati elsa bez problema,samo bi bilo super da se zainteresirani jave.
Mi smo mislili napraviti simulirani parlament u nas u Splitu di bi crpili ljude za simulirani u Zagrebu koji je ove godine izgleda u glavnoj sabornici.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 15:13 
Forumaš

f8less je napisao/la:

Sto se tice moot court competitiona to moze organizirati elsa bez problema,samo bi bilo super da se zainteresirani jave.
Mi smo mislili napraviti simulirani parlament u nas u Splitu di bi crpili ljude za simulirani u Zagrebu koji je ove godine izgleda u glavnoj sabornici.

Kada to planirate odrzati?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 18:35 
Početnik

Biti će do 4 mjeseca,izvjesit ćemo obavijest na oglasnoj ploči elsa-e i reći nekim profama da to malo rašire po faxu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 20:57 
김정일

Pripreme za moot court su na drugim fakultetima pocele vec pocetkom listopada,a mislim da bi se i natjecanje izlucno trebalo biti pocetkom cetvrtog mjeseca.Tako da za ovu godinu cisto sumnjam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2006 08:33 
Aktivan

Insomniac je napisao/la:

Nazalost su me krivo shvatili ja ne govorim da je pravni fakultet u Splitu najbolje što bi bilo daleko od istine jer naše fakultet ima puno administrativnih grešaka u radu te nije puno baš otvoren prema studentima za razliku od drugih fakulteta ali činjenica je da naši studenti iz nekih predmeta imaju veće znanje nego na ostalim pravnim fakultetima.
Govoriti da je naki pravni fakultet najbolji je gotovo nemoguće jer treba sagledati nekoliko aspekata a razultati bi bili katastrofalni pogotv na našem fakultetu ali smatram da naši studenti dobiju znanje.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2006 08:36 
Aktivan

Insomniac je napisao/la:

Šta je s našim fakultetom jeli se on natjecao?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2006 14:18 
김정일

Šta je s našim fakultetom jeli se on natjecao?

Nemam pojma

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2006 18:50 
김정일

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=10&s=37

izgleda da se ipak netko sprema za MOOT ,ako to navode na stranicama faxa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2006 20:05 
김정일

http://www.pravo.hr/isite_view_1/defaul ... d=&jezik=1

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 ožu 2006 14:28 
김정일

Pitanje:
Hoće li uskoro na stranicama fakulteta biti liste za polaganje ispita s datumom, popisom i satom polaganja, ja sam izvanredan student iz Zadra, a telefonski ne mogu dobiti informaciju?

Administrator: Od slijedeće akademske godine u planu je raspored polaganja ispita za sve kolegije za cijelu akademsku godinu unaprijed. Informacije o ispitima možete uvijek dobiti od referade ili telefonski od profesora/asistenta telefonskim putem, naročito u terminu konzultacija.

Pitanje:

Cestitke na redizajnu.Pitanje je slijedece,hocemo li mi i u blizoj buducnosti prijavljivati ispite cekanjem u redu ispred referade,ili postoji sansa da ce se uvest studomati,ili nedaj boze prijavljivanje preko neta :)

Administrator: Zahvaljujem u ime Uprave fakulteta na čestitkama. Upravo se radi na uvođenju cjelovitog softvera na razini cijelog sveučilišta čime će funkcionirati i studomati a time nije problem staviti i link na prijavu putem neta. Nadajmo se u skoroj budućnosti.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2006 22:55 
김정일

http://www.sve-mo.ba/pf/

vidi vraga,cak i oni imaju prijavljivanje preko neta.
Zlobnici bi sad nesto rekli o referadi ....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 12:26 
김정일

Pitanje:

voljela bih napokon dobiti odg kako cemo mi studenti prve godine uspjeti položiti sve ispite i upisat drugu godinu ako nam nisu omogućeni nikakvi kolokviji a moramo položiti rimsko pravo i teoriju da bi upsali drugu godinu!ako smo prema bolonjskom sustavu zasto ga svi tumače kako njima odgovara a najgore cemo proć mi brucosi!!!

O:
Nema ga jos :)

I mene zanima kako je ovo moguce izvesti 8)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 14:31 
Forumaš

bit ce veselo, 20-ak ljudi ce upisat drugu godinu u roku

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 22:33 
Forumaš

Yggdrasil je napisao/la:

Mislim da to upravu ne će brinuti, ili barn ne puno. Na kraju krajeva, bit će mnogo ponavljača druge (i više nego što misliš), pa će Vam se oni vjerojatno pridružit kao novopečeni bolonjci (ako je to ikako moguće) ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 22:37 
김정일

Yggdrasil je napisao/la:

Mislim da to upravu ne će brinuti, ili barn ne puno. Na kraju krajeva, bit će mnogo ponavljača druge (i više nego što misliš), pa će Vam se oni vjerojatno pridružit kao novopečeni bolonjci (ako je to ikako moguće) ;)

Mislim da nije,bologna ne djeluje retroaktivno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 25 ožu 2006 11:49 
Forumaš

Citat:
Mislim da nije,bologna ne djeluje retroaktivno.

u pravu si...kako moja generacija napreduje tako se uvodi bologna na više godine

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 17:40 
김정일

28.03.2006. - ana

kako se uopće može bolonjski proces provoditi ako nema kolokvija,ako nema bodova na kraju svakog semestra...??
Administrator: Sve informacije možete dobiti od odgovrajuće Katedre budući da nije ista situacija na svim kolegijima. Konkretno svaki profesor ima svoje konuzultacije pa možete otići direktno i postaviti pitanja kako biste dobili odgovore koji Vas zanimaju.
27.03.2006. - ivica

bolonja nam je donijela puno toga ljepoga. kada cete je ukinit???
Administrator: Link na stranice Ministarstva znanosti je slijedeći http://www.mzos.hr Sretno!
24.03.2006. - maja

Pitanje:
voljela bih napokon dobiti odg kako cemo mi studenti prve godine uspjeti položiti sve ispite i upisat drugu godinu ako nam nisu omogućeni nikakvi kolokviji a moramo položiti rimsko pravo i teoriju da bi upsali drugu godinu!ako smo prema bolonjskom sustavu zasto ga svi tumače kako njima odgovara a najgore cemo proć mi brucosi!!!
Administrator: Draga kolegice, učenje, učenje i opet volja za učenjem su ključni za uspjeh i upis više godine. Postoji i mali, ali ne zanemariv faktor sreće na ispitu stoga Vam želim sreću!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 19:27 
Aktivan

Meni se čini da jedino vaš Fakultet NE PRIMJENJUJE sve ono što je predviđeno Bolonjom. Bolonja predviđa SVE PREDMETE kao JEDNOSEMESTRALNE, a na vašem fakultetu to nije omogućeno (prema programu objavljenom na stranici Fakulteta), čime je bolonjskim studentima zapravo otežan studij. Vaš fakultet prema tome - krši obveze preuzete Bolonjskom deklaracijom koju je RH potpisala, i uskraćuje studentima prava također predviđena istom. Bolonjski proces odnosi se na SVA SVEUČILIŠTA u RH, prema tome - i na sve fakultete, kao sastavne jedinice Sveučilišta - a vaš fakultet taj bolonjski proces uopće ne provodi. Jadni vaši ""bolonjski"" studenti, koji i zapravo nisu "bolonjski".

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 19:37 
김정일

tomi je napisao/la:
Meni se čini da jedino vaš Fakultet NE PRIMJENJUJE sve ono što je predviđeno Bolonjom. Bolonja predviđa SVE PREDMETE kao JEDNOSEMESTRALNE, a na vašem fakultetu to nije omogućeno (prema programu objavljenom na stranici Fakulteta), čime je bolonjskim studentima zapravo otežan studij. Vaš fakultet prema tome - krši obveze preuzete Bolonjskom deklaracijom koju je RH potpisala, i uskraćuje studentima prava također predviđena istom. Bolonjski proces odnosi se na SVA SVEUČILIŠTA u RH, prema tome - i na sve fakultete, kao sastavne jedinice Sveučilišta - a vaš fakultet taj bolonjski proces uopće ne provodi. Jadni vaši ""bolonjski"" studenti, koji i zapravo nisu "bolonjski".

Nemam pojma u stvari,to bi trebalo pitati brucose,ali po svemu sto se pise ,ova bologna ce biti takav sok za hrvatsko visoko skolstvo,da ce se ono iducih 5 godina oporavljati od posljedica.
Najbolji su mi bili komentari iz ministarstva:
-Bologna uvodi open door policy,pa se moze prisustvovati ispitima (Hello gospodo iz min? koji vam je ???)
-Individualan rad sa studentima (mos mislit kad imas po 500 studenata na prvoj godini)
-Veca prolaznost (od 60-80 % )
A kojim magicnim sredstvima ce to napraviti?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 20:29 
Forumaš

nama je podjela provedena samo na papiru...službeno postoje 2 semestra ali su integrirani pa jebad ga...nama cak i u indeksu piše da predmeti imaju upola manje bodova da bi izgledalo da postoje 2 semestra

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 20:32 
김정일

Yggdrasil je napisao/la:
nama je podjela provedena samo na papiru...službeno postoje 2 semestra ali su integrirani pa jebad ga...nama cak i u indeksu piše da predmeti imaju upola manje bodova da bi izgledalo da postoje 2 semestra

pa jel imate kolokvije ili barem nesto slicno tome da se oslobodite dijela ispita?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 21:35 
Forumaš

samo je Malenica dao kolokvij ali ne da se oslobodimo dijela ispita nego za mogucnost izlaska na predrok

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 21:53 
김정일

Yggdrasil je napisao/la:
samo je Malenica dao kolokvij ali ne da se oslobodimo dijela ispita nego za mogucnost izlaska na predrok

znaci na zapadu nista novo :P

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 08:17 
Aktivan

Insomniac je napisao/la:
tomi je napisao/la:

Nemam pojma u stvari,to bi trebalo pitati brucose,ali po svemu sto se pise ,ova bologna ce biti takav sok za hrvatsko visoko skolstvo,da ce se ono iducih 5 godina oporavljati od posljedica.
Najbolji su mi bili komentari iz ministarstva:
-Bologna uvodi open door policy,pa se moze prisustvovati ispitima (Hello gospodo iz min? koji vam je ???)
-Individualan rad sa studentima (mos mislit kad imas po 500 studenata na prvoj godini)
-Veca prolaznost (od 60-80 % )
A kojim magicnim sredstvima ce to napraviti?

Ja ću vam pokušati objasniti neke stvari:
1. Budući da ministar govori što mu drugi napišu ono bologni nema pojma
2. A naš fakultet i tako sve radi protiv propisa tako da me ne čudi što i ovo krše ništa novo.

Postoje vam dvije mogućnosti naviknuti se na to i šutat ili uključiti se u studentske udruge i tražiti svoja prava jer zajedno smo jači

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 12:58 
김정일

2. A naš fakultet i tako sve radi protiv propisa tako da me ne čudi što i ovo krše ništa novo.

postoje vam dvije mogućnosti naviknuti se na to i šutat ili uključiti se u studentske udruge i tražiti svoja prava jer zajedno smo jači

Sto to radi protiv propisa osim izgleda bologne??
NHF ali nemogu tu ni studentske udruge pomoci.Studenti su previse rasprseni i nisu slozni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 17:01 
Aktivan

Insomniac je napisao/la:

postoje vam dvije mogućnosti naviknuti se na to i šutat ili uključiti se u studentske udruge i tražiti svoja prava jer zajedno smo jači

Sto to radi protiv propisa osim izgleda bologne??
NHF ali nemogu tu ni studentske udruge pomoci.Studenti su previse rasprseni i nisu slozni.

Šta rade ne drže se osnovnih propisa čak ni vlastitog statuta.
O tome ti govorim studenti se moraju udružiti i biti zajedno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 17:19 
김정일

Šta rade ne drže se osnovnih propisa čak ni vlastitog statuta.
O tome ti govorim studenti se moraju udružiti i biti zajedno.

Mislio sam tocno koje clanke statuta ne postuju oni?
O tome ti pricam

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 19:09 
김정일

pocelo je :)
Bas me sad zanima sto ce odgovoriti

29.03.2006. - zvonimir

znam da na pravnim fakultetima u zagrebu i rijeci iz večine predmeta se može odgovarati preko kolokvija!pa me sad zanima zašto na pravnom fakultetu u splitu nema kolokvija iako je bolonjska dekleracija uvedena?da li to zavisi od pojedinog profesora do profesora ili...?

Predvidam odgovor:
Cijenjeni kolega,svaki od profesora ima konzultacije na kojima ih mozete pitati za kolokvije.
Srdacan pozdrav
administrator :happpppppy

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 20:15 
Početnik

Citat:
znam da na pravnim fakultetima u zagrebu i rijeci iz večine predmeta se može odgovarati preko kolokvija

je da..ja sam na kraju faxa...ali se sječam samo jednog kolokvija...davno je to bilo :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 20:16 
김정일

Robierre de Cochon je napisao/la:
Citat:
znam da na pravnim fakultetima u zagrebu i rijeci iz večine predmeta se može odgovarati preko kolokvija

je da..ja sam na kraju faxa...ali se sječam samo jednog kolokvija...davno je to bilo :lol:

ovo se valjda na bolognese odnosilo :P

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 21:02 
Početnik

Insomniac je napisao/la:

ovo se valjda na bolognese odnosilo :P

eh..onda sorry..za njih ne znam. moguće je da imaju kolokvija...to bi sigurno bilo ok. :P

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 21:12 
Početnik

inače-ako ne znate- bolonjom se predviđa da studenti imaju pravo ocjenjivati rad profesora i da o toj ocjeni ovisi njihovo daljnje napredovanje u karijeri,međutim- Rektorski zbor je ipak odlučio da taj konstitutivni element bologne zasad neće primjenjivati (?!)
inače-kako osobno poznajem neke asistente na pf zg-u bologna im svima zadaje previše posla pa ga jadni asistenti obavljaju namjesto njih dok se oni bave znanošću...tko tu koga...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2006 21:56 
김정일

black_queen je napisao/la:
inače-ako ne znate- bolonjom se predviđa da studenti imaju pravo ocjenjivati rad profesora i da o toj ocjeni ovisi njihovo daljnje napredovanje u karijeri,međutim- Rektorski zbor je ipak odlučio da taj konstitutivni element bologne zasad neće primjenjivati (?!)
inače-kako osobno poznajem neke asistente na pf zg-u bologna im svima zadaje previše posla pa ga jadni asistenti obavljaju namjesto njih dok se oni bave znanošću...tko tu koga...

Kao student moram priznati da mi je ideja sa ocijenjivanjem prof os strane studenata totalna glupost.
Pojedinim profesorima bi prosjek onda iznosio 1.0.Najrealnije bi kada bi se profesore koji imaju ekstremno malu prolaznost,a cuo sam price da pojedini imaju od 5-7 % prolaznost stavilo na promatranje.
A jos bi bilo bolje kad bi se na kraju godine javno objavila statistika prolaznosti,koju sam siguran da rade.

Mene bas zanima kako ce se recimo prof Malenica moci nositi sa bologonom i tim individualnim radom kad ima oko 400 studenata,+jos najmanje njih 100 sa druge godine.

Imam neki osjecaj da ce uskoro doci do pogreske u mysql bazi pa se vise nece moci upisivati dojmovi i pitanja na stranici od faksa :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2006 10:53 
Forumaš

mislim da je Malenica dobio asistenticu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: