Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 03 pro 2020 20:46.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2006 21:30 
Forumaš

Da al kad bi to bilo pravilo za svaki ispit onda bi funkcioniralo jer ni u čemu ne bi ovisio o "milosti" ili "raspoloženju" profesora samo o svom znanju i eventualno sposobnosti izražavanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2006 11:55 
김정일

Svi_imamo_svog_Viskovića je napisao/la:
Da al kad bi to bilo pravilo za svaki ispit onda bi funkcioniralo jer ni u čemu ne bi ovisio o "milosti" ili "raspoloženju" profesora samo o svom znanju i eventualno sposobnosti izražavanja.

jedini nacin za provesti takav ispit bi bio pismeni ispit pod sifrom koju generira pc. Sto bas i ne bi imalo smisla na pravu,jer je tu teziste na usmenom izrazavanju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2006 19:32 
김정일

ako ce ljudi koji su upisali po bologni i dalje moci prolaziti na visu godinu sa dva ispita,koja je onda svrha te reforme ?
ECTS bodovi ocito ne rade kako treba,fakultet nije sposoban izdrzati zahtjeve za pojacanim radom. Jedino o cemu sam cuo price je snizavanje kriterija da se zadovolji neka zahtjevana povecana prolaznost...

dobrodosli u novo vrlo drustvo znanja...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2006 20:57 
Forumaš

Nije valjda kolega da ste iskreno vjerovali da će se kod nas stvari poboljšat?! Riječima jedne pametne kolegice: "Ako tu ima išta da se može zaj..., naši će to zaj....!" :lol: :lol: :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 12 ruj 2006 00:24 
Forumaš

Kritično ali istinito, većina ispita funkcionira na temelju kvota, a znanje je manje bitno (ili čak i nebitno).
Kad ispune kvotu koju su zacrtali (možda možemo reći morali) nakon toga rijetko tko prolazi.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 08:38 
Forumaš

Ali ne možete poreći da postoje studenti koji se pojave na ispitu s tako jadnim znanjem i pričaju takve nebuloze da bi ih i kolege studenti ponekad zadavili.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 12:04 
Aktivan

Takvi studenti su problem sami sebi, a naš su problem profesori raspoloženi kako vitar puše ( većina je grintava na jugo, ali ima onih kojima bura zateže živce, ima onih s PTSP-om ili samo zločestih). Ali nema smisla mlatiti praznu slamu raspravljajući o ovoj temi jer svi itekako dobro znamo po kojem principu sve ovo funkcionira, samo je TUŽNO što prolazna ocjena ovisi o ičem drugom, osim o znanju.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 19:33 
김정일

khm,ovo je cudo nevideno....
raspisan i treci krug za upis na pravni faks....
ne mogu vjerovati :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 19:40 
Forumaš

fali im para

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 21:08 
Forumaš

Nažalost ali i meni se čini

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 21:08 
Forumaš

da, iovako jadni dobijaju malo :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2006 21:20 
김정일

Peticija SVI ZA DEKANSKI, DEKANSKI ZA SVE

Peticija će trajati sve do petka, 22.09.2006., svakim danom od 10-12h, ispred glavne zgrade fakulteta TMT14

Prvi dan održavanja peticije jest SRIJEDA, 13.9.2006. u trajanju od 10 – 12 h ! !

Mjesto održavanja jest ispred glavne zgrade Fakulteta, TMT 14!

Nadamo se da će veliki broj vas doći podržati nas potpisima, pogotovo taj prvi dan peticije!

A ovako kolege iz Zagreba pokusavaju uspostaviti ravnopravnost.
Ako i ne uspiju barem znaju da su probali!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 13:18 
Početnik

svaka cast za peticiju,nazalost nisam u st ali cim dodjem potpisati cu se ... u zagrebu i rijeci su na taj nacin sebi izborili dekanski rok za one kojima je ostao jedan ili 2 ispita do uvjeta ... nadam se sto boljem uspjehu peticije i svaka cast jos jednom na ideji,potpisujem cim stignem u ponedjeljak ...trebalo bi se probati izboriti za to da se uvjet smanji sa 5 na 4,to se jednom davno i uspijelo na ovom faxu...
sto se tice bezuvjetnog upisa-ekonomski fakultet u splitu se sam za to izborio i na sjednici osigurao bezuvjetni upis na 3.god a onima koji upisuju 4.god smanjio uvjet sa 5 na 4,cak su i organizirali prosvjed i izborili se za ono sto su htjeli i sto je jako logicno ... studenti se trebaju organizirat i potrudit malo i na nasem fakultetu ...
mene samo zanima,kako je taj bezuvijetni upis na 3.god ocito propao sto ce biti s tim sudentima ponavljacima,cilu god ce davati ispite i hvatati uvjet za 3.god i onda ce na 3.god doci sa bolonjcima i tko ce onda rjesavati tu zbrku ...a odrzavanje paralelnih programa na 3. i 4. godini bila bi u biti najveca kazna za profesore tih godina ...
sve je to jedna velika zbrka ...
smanjenje uvjeta na 4 umjeto 5 ili barem dekanski rok je minimum koji bi se trebao uciniti da se barem koliko-toliko pomogne studentima...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 13:36 
김정일

ako ostave onakve kriterije Bologncima za upis na trecu godinu,ne vjerujem da ce ih proci vise od par.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 13:41 
Početnik

sto mislis kakve su sanse da se smanji uvjet ili barem omoguci dekanski rok... trenutno je najkriticnija ta 2.god sto se tice komplikacije s bologncima iako se i njima treba nesto mijenjat to je sigurno ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 13:50 
김정일

sleepy je napisao/la:
sto mislis kakve su sanse da se smanji uvjet ili barem omoguci dekanski rok... trenutno je najkriticnija ta 2.god sto se tice komplikacije s bologncima iako se i njima treba nesto mijenjat to je sigurno ...

uvjet ce vam biti smanjen.
Sa jednog ispita na dva. To je onaj ispit oprosta.
Dekanski rok vrlo vjerojatno nece postojat,jer ce se profesori braniti da bi im onda svi navalili na polaganje ispita.
A to se jednostavno rijesi tako da se dekanski rok dopusti samo osobama kojima fali jedan ispit do uvjeta.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 13:55 
Forumaš

cek, cek oce li to oni pod tim ispitom oprosta pustit bilo koja dva ili još uvjek ostaju rim i teorija kao uvjeti?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 14:33 
김정일

Yggdrasil je napisao/la:
cek, cek oce li to oni pod tim ispitom oprosta pustit bilo koja dva ili još uvjek ostaju rim i teorija kao uvjeti?

nemam pojma.
Za studente visih godina vaze dva bilo koja,a vi ste posebni u svemu :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 15:25 
Forumaš

sva sreca :P

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 20:27 
김정일

http://www.nijefer.bloger.hr/

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 20:37 
Forumaš

Insomniac je napisao/la:

Peticija će trajati sve do petka, 22.09.2006., svakim danom od 10-12h, ispred glavne zgrade fakulteta TMT14

Prvi dan održavanja peticije jest SRIJEDA, 13.9.2006. u trajanju od 10 – 12 h ! !

Nadamo se da će veliki broj vas doći podržati nas potpisima, pogotovo taj prvi dan peticije!

Zna li itko gdje je to? Po spolitskoj logici, blizu čega. Slučajno idem u Zg i naravno da ću protegnit noge da ih podržim.
Zašto naši studentski predstavnici ne organiziraju peticiju kod nas, ja bi im prva dala svoj autogramčić.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 20:38 
김정일

Svi_imamo_svog_Viskovića je napisao/la:
Insomniac je napisao/la:

Zna li itko gdje je to? Po spolitskoj logici, blizu čega. Slučajno idem u Zg i naravno da ću protegnit noge da ih podržim.
Zašto naši studentski predstavnici ne organiziraju peticiju kod nas, ja bi im prva dala svoj autogramčić.

glavna zgrada faksa je ona pokraj HNK.Barem mislim,pitati cu njih

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 10:55 
Početnik

sto se tice smanjenja uvjeta ili dekanskog roka nisam pitala za bolognu nego za nas koji smo sada na 2.god i pokusavamo dat uvjet za 3.god ... zna li itko sto ce biti s nama?ima li ikakve sanse da nam na bilo koji nacin nesto olaksaju? sto se tice peticije,ja sam mislila da je to na nasem faxu,jer zagrebacki fax je jos prije 10 dana stavio obavijest da oni imaju dekanski rok(bila sam tamo s frendicom pa znam) tako da uopce ne kuzim sto ce njima peticija...nama treba pomoc jer je kod nas sve koma ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 10:55 
김정일

sleepy je napisao/la:
sto se tice smanjenja uvjeta ili dekanskog roka nisam pitala za bolognu nego za nas koji smo sada na 2.god i pokusavamo dat uvjet za 3.god ... zna li itko sto ce biti s nama?ima li ikakve sanse da nam na bilo koji nacin nesto olaksaju? sto se tice peticije,ja sam mislila da je to na nasem faxu,jer zagrebacki fax je jos prije 10 dana stavio obavijest da oni imaju dekanski rok(bila sam tamo s frendicom pa znam) tako da uopce ne kuzim sto ce njima peticija...nama treba pomoc jer je kod nas sve koma ...

dekanski rok imaju 2,3, godina,ali ne i brucosi.Zato se bore.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 10:58 
Početnik

jeli to sigurno za dekanski ...kao ono sluzbeno i nepromjenivo? ... ;o)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 11:54 
김정일

sleepy je napisao/la:
jeli to sigurno za dekanski ...kao ono sluzbeno i nepromjenivo? ... ;o)

kod njih da,kod nas nema dekanskog godinama.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 13:36 
Početnik

ok ali onda sto je s nama u st,s nama koji smo na 2.godini i poksavamo doc na 3. ima li tu ikakvih promjena,icega? zasto se ne poduzme nesto,nekakva peticija,bilo sto,ili pak zasto predstavnici godina ne odu kod dekana i pokusaju se izborit za nasa prava ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 13:37 
김정일

sleepy je napisao/la:
ok ali onda sto je s nama u st,s nama koji smo na 2.godini i poksavamo doc na 3. ima li tu ikakvih promjena,icega? zasto se ne poduzme nesto,nekakva peticija,bilo sto,ili pak zasto predstavnici godina ne odu kod dekana i pokusaju se izborit za nasa prava ...

to ipak morate njih pitati i nadati se nekom ne bahatom odgovoru.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 13:40 
Početnik

ocito se s tim mozemo pozdraviti i to je u biti to ... zalosno je koliko smo aktivni i koliko se kao buduci pravnici zalazemo za sebe ... sramota ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2006 13:51 
김정일

http://www.pravri.hr/hr/
http://www.pravos.hr/pfos/
http://www.pravo.hr/isite_view_1/default.asp

i onda pogledajte nase stranice na
http://www.pravst.hr

prepune korisnih informacija tipa http://www.pravo.hr/rasporedi/?isp=45+306+33&usmen=da
,prijavljivanja ispita preko interneta kao ,prevedene na vise stranih jezika...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 17:10 
Početnik

inace u rijeci na pravnom fakultetu se 25.09. odrzava sjednica vezana uz temu bezuvjetnog upisa ... kod svih postoji neka nada,nesto se barem radi,jedino kod nas ne ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 21:49 
Forumaš

Koliko ja znam (a to su nepotvrđene informacije, čitaj rekla kazala) neki naši studentski predstavnici pokušavaju se izboriti da se ponavljačima druge godine omogući prijelaz na treću s uvjetom, iako bi inače morali očistiti cijelu drugu.
Ne znam šta se događa sa tom inicijativom, ali ako nešto saznam javit ću.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 21:52 
čula san danas da se sutra održava nekakvo vijeće na našem faksu! da se će se NAVODNO odlučit oce se moc prenit npr. teorija ili rimsko i jos jedan.. sve to navodno :)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 21:53 
김정일

želja je napisao/la:
čula san danas da se sutra održava nekakvo vijeće na našem faksu! da se će se NAVODNO odlučit oce se moc prenit npr. teorija ili rimsko i jos jedan.. sve to navodno :)

to onda dode ko prije.
jel se to meni cini il nas fax krsi bolognu :?:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 21:55 
Insomniac je napisao/la:
to onda dode ko prije.
jel se to meni cini il nas fax krsi bolognu :?:
ja san davnih dana grintala da krše sve moguće!! jer evo jedna informacija(koju mi je danas jedna prija rekla) 2. GODINU JE DO DANAS UPISALO- 2. cure!!! sve je jasno...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 22:53 
Forumaš

ali upisi su do 30.09., a velika je vjerovatnost da neki još nisu dali indekse u referadu, a i tek je završio prvi dio roka.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 23:30 
Roza je napisao/la:
ali upisi su do 30.09., a velika je vjerovatnost da neki još nisu dali indekse u referadu, a i tek je završio prvi dio roka.
da! sve ce bit jasnije kad čujen koje su to odluke koje ce (nadajmo se) donit sutra ujutro!...

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 23:44 
김정일

želja je napisao/la:
da! sve ce bit jasnije kad čujen koje su to odluke koje ce (nadajmo se) donit sutra ujutro!...

Lasciate ogni speranza

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 11:33 
Forumaš

Meni i tako ništa ne igra ulogu jer ja moram dati uvjet za treću pa ako netko ovo čita neka se pomoli za mene (vrijedi do 17 sati) danas mi je ustavno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 22:30 
Početnik

dok se drugi fakulteti bore za bezuvjetni upis i to im uspjeva(citaj npr.pravo u rijeci i osijeku+manje vise svi drugi fakulteti u hrv,) nasi se bore za ono sto jedino tu i postoji,a to je da se ukine ciscenje godine za ponavljace ... bas me zanima koliko je ljudi do sad upisalo 3.godinu ... sutra cemo nadam se cut nesto pametno i ohrabrujuce ...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: