Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 21 lis 2020 22:40.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 18:06 
Forumaš

bilo bi dobro da fakultet raspiše natječaj za nekoliko studenata koji bi pomogli u ažuriranju stranica, inso bi se sigurno javio a mi bi mu (uz plaću koju bi dobivao od faxa) svaki dan kupovali čokoladice, keksiće i sl. samo da imamo listu ispita i rapored predavanja i tako to.

stavljam ovaj prijedlog na glasovanje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 18:24 
김정일

magdalena je napisao/la:
bilo bi dobro da fakultet raspiše natječaj za nekoliko studenata koji bi pomogli u ažuriranju stranica, inso bi se sigurno javio a mi bi mu (uz plaću koju bi dobivao od faxa) svaki dan kupovali čokoladice, keksiće i sl. samo da imamo listu ispita i rapored predavanja i tako to.

stavljam ovaj prijedlog na glasovanje

gle,postoji modul koji bi to omogucio,a taj citav posao treba kojih 15 min,toliko treba da napravite copy paste liste u modul. I to je to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 18:29 
Forumaš

da al ovako bi još dobio čokoladice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 22:50 
Forumaš

Insomniac je napisao/la:
bam je napisao/la:
Jel netko zna da li su stavili na oglasnu plocu termine ispita za 2 mj?

jos je rano :grin: Iduci tjedan vjerojatno....
To mi nikadn iej bilo jasno. Gospode u referadi ionako moraju natipkati u wordu taj popis. Zar je toliki problem da to samo prosljede nekome da to stavi na web stranicu fakulteta ? Ili ako oni nemaju vremena ,neka prosljede nama i mi cemo staviti na web stranicu.

Male su sanse da se tu ista promijeni... Toliko su usluzne... :evil:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 19:32 
Forumaš

evo da ne otvaram novi topic za ovo pitanje...

nakon diplome ... kako Inso kaze tamo na portalu... tesko je nac posao..al opet ova recenica mi zvuci cudno...

"i onda će vam u kratkim crtama objasnit zašto je Pravni fakultet u Zagrebu na cijeni u odnosu na Pravni fakultet u Splitu. (Nažalost sve što kažu stoji)"

iskreno, par ljudi (koji bi se trebali razumjet u te stvari, npr. teta na prof. orjentaciji :mrgreen: ) ..kazu da nema velikih razlika izmedu splita i zagreba... ni na faxu, ni nakon faxa...

pa zato molim objasnjenje ovoga gore... koje su to stvari zbog kojih je pf u zg na cijeni u odnosu na ovaj u splitu ???? :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 19:46 
김정일

player_777 je napisao/la:
evo da ne otvaram novi topic za ovo pitanje...

nakon diplome ... kako Inso kaze tamo na portalu... tesko je nac posao..al opet ova recenica mi zvuci cudno...

"i onda će vam u kratkim crtama objasnit zašto je Pravni fakultet u Zagrebu na cijeni u odnosu na Pravni fakultet u Splitu. (Nažalost sve što kažu stoji)"

iskreno, par ljudi (koji bi se trebali razumjet u te stvari, npr. teta na prof. orjentaciji :mrgreen: ) ..kazu da nema velikih razlika izmedu splita i zagreba... ni na faxu, ni nakon faxa...

pa zato molim objasnjenje ovoga gore... koje su to stvari zbog kojih je pf u zg na cijeni u odnosu na ovaj u splitu ???? :?

Nisam ja to rekao ni napisao,to je rekao jedan kolega koji je diplomirao i traži sada posao. A sad,iskreno teta na profesionalnoj orjentaciji (jel i dalje Iskra tamo radi :mrgreen: ) nema pojma.Koliko god se neki mogli naci uvrijedeni, Zagreb je puno teži za studiranje od bilo kojeg drugog Pravnog fakulteta u RH.
-Na višu godinu se mogao prenijeti samo jedan ispit,kod nas su redovito bila dva ispita
-Skoro svaki ispit je prvo pismeni pa usmeni.
-Građansko pravo je u jednom komadu
-GPP
-Četvrta godina.

Ovo mi pada na pamet sada.
Računaj da su Split i Zagreb tu negdje po težini do treće godine,ali poslje toga više i nisu u egalu.Što ćeš i sam vidjet kada i ako dodeš do četvrte godine.
Što se tiče diskriminacije,ne gleda se sa visoka samo splitsko pravo,bilo koja diploma koja nije zagrebačka se podcjenjiva.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 20:04 
Forumaš

ok..otvorio si ti topic umisto mene :thumbsup .. .. ovaj..hm... neznan ti za tetu Iskru ..a bice radi.. :?

a jbg sad.. zg , zg, zg... ma u k*** i zg... :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 22:19 
Sega mega kul forumaš

to sto su neki predmeti koji su kod nas razdijeljeni u dva tamo sabijeni u jedan, i sto tamo ne mozes prenijti vise od 1 ispita na visu godinu za mene nisu apsolutno nikakav argument kvalitetnijeg profila pravnika.

naime, ako gledas obrnutom logikom, to sto oni moraju polagati gradjansko u jednom u predmetu a mi u dva nam cak daje odredjenu prednost u kvalitativnom smislu, jer za istu materiju imamo vise vremena, pa je samim time mozemo kvalitetnije i apsolvirati...
uglavnom, to je sve hipotetsko postavljanje stvari.

onaj tko uci, tko se ozbiljno uhvati studiranja biti ce dobar pravnik, ma sa kojeg faksa izisao, jer zakoni su isti i za nas i za zg studente.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 22:59 
김정일

Ja se slažem sa tobom da poslje faksa je svatko sam za sebe,i onaj tko je kvalitetan ce uspjeti,ali i dalje stojim kod toga da je gore fakultet teži....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 23:04 
Sega mega kul forumaš

jos jednom da ponovim.
ne osporavam cinjenicu da je u zg teze zavrsiti pravo nego u st ( uostalom ni nemam pojma kako je gore, ali vjerujem da si u pravu ), vec samo tvrdim da to ne znaci nuzno da je netko sa zg diplomom bolji pravnik nego netko sa st.
uglavnom, cini mi se da pricamo isto, mozda samo mlao drugacije formulirano...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2008 18:09 
Egoist

dečki i cure... ili cure i dečki... kojim god redoslijedom vam je draže..

sve se svodi na podlogu...
zagrebačka je bolja! i tu je kraj priče! :thumbsup
živila konkurencija!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 sij 2008 22:23 
Početnik

velika je stvar kada se iz nekoga predmeta imai pismeni i usmeni iz razloga što je eliminacija ogromna, pogotovo kada su pismeni izuzetno teški... a k tome još usmeni na kojem se i pada... zatim sve to iznova... A polagati ispit kao što je građansko u cjelosti i putem kolokvija je vjerujte
neusporedivo, ne kažem da je polaganje u kolokvijima gore (smatram da bi se to trebalo primjenjivati sa svim, pogotovo većim isptima) nego je jednostavno lakše...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 vel 2008 12:26 
Veteran

Ma nisam pozalila ni sekunde sto sam otišla ovdi a ne u zg,jednostavno te izmuče da prođeš predmet..pošto volim manje ekipe,ovaj faks je ujedno i manji što mi je privlačnije..i meni su svi rekli da je ista stvar zg i st ali kad mi dođe cura koja je iz zagreba i studira ovdje i kaže kako njena prijateljica koja studira tamo provodi dane i noći za knjigom samo da prođe..e onda sam stvarno sretna što sam tu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ožu 2008 01:14 
김정일

No da,svi su jednaki,i svima je super....

Potpisana suradnja između Pravnog fakulteta i HOK-a

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatska odvjetnička komora sklopili su u Zagrebu 6. studenoga 2007. Okvirni sporazum o suradnji, kojim se utvrđuje okvir suradnje čija je svrha uzajamno povezati nastavu iz polja pravnih znanosti s odvjetničkom profesijom radi približavanja poziva odvjetnika studentima kao i radi dodatnog stručnog obrazovanja odvjetnika. Ugovorena se suradnja odnosi na sljedeće točke:

- praksu studenata Fakulteta kod odvjetnika za vrijeme studija
- sudjelovanje odvjetnika kao suradnika u nastavi u seminarima i vježbama kao oblicima nastave koji se izvode na Fakultetu
- uključivanje Komore u različite oblike poticanja i nagrađivanja rada najboljih studenata
- sudjelovanje nastavnika Fakulteta u radu Odvjetničke akademije Hrvatske odvjetničke komore
- organiziranje ciljanih oblika stručnog obrazovanja na Fakultetu za članove Komore.

Radi upoznavanja s pozivom odvjetnika, Komora će studentima Fakulteta za vrijeme njihova studija omogućiti praksu kod odvjetnika, a radi što većeg povezivanja studenata s pravnom praksom, Fakultet će uključivati odvjetnike u seminare i vježbe kao jedne od oblika nastave koji se izvode na Fakultetu.
Komora će isto tako poticati i nagrađivati rad najboljih studenata, posebno onih koji su ostvarili najbolji uspjeh u pojedinoj nastavnoj godini ili tijekom studija.

http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?art=218&sec=170
Inače,HOK ima nove stranice, i stvarno sve je bolje od onog užasa....
Možda se jos jedna lokalna instituacija malo ugleda i promjeni svoje web stranice

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2008 18:11 
Početnik

Inso je napisao/la:
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatska odvjetnička komora sklopili su u Zagrebu 6. studenoga 2007. Okvirni sporazum o suradnji, kojim se utvrđuje okvir suradnje čija je svrha uzajamno povezati nastavu iz polja pravnih znanosti s odvjetničkom profesijom radi približavanja poziva odvjetnika studentima kao i radi dodatnog stručnog obrazovanja odvjetnika.

ovo tek sad vidim :-o

prekrasna gesta komore, pokazuju da misle na buducnost odvjetnicke profesije u Hrvata!
pardon, u zagrepcana :roll:

zasto nema ovog vida suradnje u splitu, osijeku i rijeci? drugdje nema odjetnistva? jesam li malo predoslovno shvatio ono H u HOK? :?

da ne bude zabune, ne prozivam pfzg - svaka njima cast sto omogucavaju svojim studentima kvalitetnu izobrazbu - nego prozivam HOK. HOK :beeelj:

After several gallons of porter

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2008 18:28 
김정일

Nije samo to....
Npr njihovi studenti imaju popust na kupnju knjiga...
Knjiu iz GP sam platio u Zagrebu 130 kn jeftinije nego ovde...
zašto se naš fakultet toga ne sjeti :beeelj:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 tra 2008 19:08 
Početnik

ne bi ulazio u to, ja kopiram knjige :mrgreen:

After several gallons of porter

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2008 17:57 
김정일

Svečano potpisavanje Sporazum o suradnji

U petak 18. travnja 2008. godine u 12,00 sati u Vijećnici Pravnog fakulteta Osijek, Stjepana Radića 13. svečano će se potpisati Sporazum o suradnji Hrvatske odvjetničke komore i Pravnog fakulteta Osijek.

Sporazum će potpisati predsjednik HOK-e Leo Andreis i dekan Pravnog fakulteta prof. dr. sc. Zvonimir Lauc.
Ovim Sporazumom osigurat će se suradnja između ove dvije institucije oko kvalitetnijeg obrazovanja i treninga studenata prava
http://www.pravos.hr/pfos/modules.php?n ... le&sid=865

Ne da mi se gledati sada stranice PF RI,al su vjerojatno i oni nesto tako napravili
Dakle svi osim Splita :s

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 tra 2008 18:05 
Početnik

nije ni Rijeka.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 tra 2008 18:16 
ZG i ST - ZAKON!!!

Ona druga 2 - bez komentara.

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:17 
Forumaš

Sada sam bila na indexovom forumu i pročitala par upljuvaka o našem faksu (topic je vezan uz prosvjed)....Triba ih tuć, mrzim to uspoređivanje fakulteta, bem ti izgleda da mi ode ladimo jaja, a oni da se muče za diplomu jednog pravnika :voodo:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:23 
김정일

Za krivu percepciju o splitskom fakultetu (ili pravu percepciju) je kriv sam fakultet.
Ovo sa masovnim prebacivanjima, koje su zabranili svi fakulteti osim našeg je još jedan u nizu bisera....
Kad nisu u stanju platiti 10-20 000 kuna (odnosno 5 školarina) za izradu normalne web stranice nego i dalje imaju onog ruglo ...... O čemu uopće imamo dalje pričati?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:26 
Forumaš

Inso je napisao/la:
Za krivu percepciju o splitskom fakultetutu (ili pravu percepciju) je kriv sam fakultet.
Ovo sa masovnim prebacivanjima, koje su zabranili svi fakulteti osim našeg je još jedan u nizu bisera....
Kad nisu u stanju platiti 10-20 000 kuna za izradu normalne web stranice nego i dalje imaju onog ruglo, ne znam čemu se čuditi ......

To si u pravu....Ali da je tako lako položit ispite, zar ne bi svi završavali pravo koji ga upišu u Splitu!? :wtf

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:31 
Sega mega kul forumaš bez života

Nije on ni rekao nista o ispitima,samo o dojmu koji fakultet ostavlja.
A dojam je takav,da je cijeli fax jako labav,u nedostatku bolje rijeci,pa ne cude zakljuci ljudi sa strane o laganom prolasku ispita.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:33 
Sega mega kul forumaš bez života

Inso je napisao/la:
Za krivu percepciju o splitskom fakultetutu (ili pravu percepciju) je kriv sam fakultet.
Kad nisu u stanju platiti 10-20 000 kuna (odnosno 5 školarina) za izradu normalne web stranice nego i dalje imaju onog ruglo ...... O čemu uopće imamo dalje pričati?

Slažem se s ovim..
A za te predrasude koje drugi imaju,rekla bi im ono što im jedan naš profesor kaže:da se smatra i da su ti studenti što se prebacuju glupi :mrgreen: (ovo se naravno odnosi samo na one koji pričaju kako je nama najlakše,a ne na sve prebjege,da me ne bi sad razapeli).

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:35 
Forumaš

Spin je napisao/la:
A dojam je takav,da je cijeli fax jako labav,u nedostatku bolje rijeci,pa ne cude zakljuci ljudi sa strane o laganom prolasku ispita.

Znam kolega, to sam se ja samo nadovezala :blackeye

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:41 
김정일

enigma je napisao/la:
To si u pravu....Ali da je tako lako položit ispite, zar ne bi svi završavali pravo koji ga upišu u Splitu!? :wtf

Na svakom fakultetu koji upisuje puno studenata i gdje je prijemni lagan,imaš pravilo trećine

1/3 upisanih studenata nije uopće sposobna za studiranje
1/3 upisanih studenata nije sposobna za studiranje tog fakulteta
1/3 studenata je sposobna i završit će fakultet

Od ljudi iz moje generacije,tko se iole trudio sada je negdje na trećoj godini. Znači kroz iduce dvije godine bi trebao diplomirati...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:46 
김정일

Spin je napisao/la:

Recimo što mene jako ljuti....
U Zagrebu,studenti ZG PF imaju pravo kupovina knjiga u svojoj skriptarnici sa znatnim popustom.
GP koje je u Splitu koštalo 405 kuna, u Zagrebu sam uzeo za 269 ili 296 kuna.
Zasto nije nikad nikome u Splitu palo na pamet napraviti nešto tako???

Ovo je web stranica katedre za Obiteljsko pravo u Zg.
http://www.pravo.hr/OP/ispiti/ispitna_pitanja

Gdje profesori nakon svakog ispita objavljuju ispitna pitanja
Najnoviji unos jest 02.09.2008, znaci prije 6 dana

Kad cemo mi nesto tako docekati ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:59 
Forumaš

Inso je napisao/la:
Spin je napisao/la:

Recimo što mene jako ljuti....
U Zagrebu,studenti ZG PF imaju pravo kupovina knjiga u svojoj skriptarnici sa znatnim popustom.
GP koje je u Splitu koštalo 405 kuna, u Zagrebu sam uzeo za 269 ili 296 kuna.
Zasto nije nikad nikome u Splitu palo na pamet napraviti nešto tako???

Ovo je web stranica katedre za Obiteljsko pravo u Zg.
http://www.pravo.hr/OP/ispiti/ispitna_pitanja

Gdje profesori nakon svakog ispita objavljuju ispitna pitanja
Najnoviji unos jest 02.09.2008, znaci prije 6 dana

Kad cemo mi nesto tako docekati ?

Pa kada im se to ne da, ne da se njima ni bolognu provodit, kamoli se još s tim zezat....Ma strava! :tenk

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 08:45 
Aktivan

Pozdrav! Ja sam studentica iz Zagreba i planiram se prebaciti u Split sada.
Necu se mjesati u organizaciju vaseg faxa jer ne znam kako je tamo (jos). Ali bi htjela reci, da ja osobno ne smatram da je u Splitu lagano, nti u Rijeci, niti u Osijeku. Pravo je svuda tesko. Ono sto mislim, je da mooozda vi nemate toliko pacijenata od profesora kao sto ih ima u Zagrebu. I sva sreca, da bar jedan do dva pravna fakulteta su "normalna" sto se tice toga!
Pravni fax u Zagrebu se pretvorio u totalnu pizdariju (sa oprostenjem), i meni osobno se jaaako zgadio i jedva cekam da odem odavde! Nije nista bolje studirati u Zagrebu, i po mome skromnom misljenju, vise vrijedi diploma i fax u Splitu nego u Zagrebu jer vas u Splitu vise profesora postuje kao osobu (bar sam tako cula od mojih projatelja), dok vas ovdje NITKO ne postuje i odnose se prema vama ko prema....ma ne znam kako bi to uopce opisala.
Kud li srece da su svi fakulteti (pravni) kao vas. Ponavljam: tako sam cula od prijatelja koji su se prebacili!
Svuda se mora uciti, pa tako i u Splitu. A ako je kod vas lakse (iz bilo kojeg razloga), budite samo sretni i zahvalni a ne ljuti! Jer prije cete diplomirati, prije se zaposliti, prije si moci kupiti stan itd. :) Tako da : zivio Split! :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 11:35 
Početnik

Mislin da je sramota šta se neki profesori potpisuju na knjige i tako tiraju studente da kupuju njihove knjige

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 11:37 
Forumaš

mirk@ je napisao/la:
Mislin da je sramota šta se neki profesori potpisuju na knjige i tako tiraju studente da kupuju njihove knjige

To ti je biznis moja kolegice :( A šta možeš....Mi ne možemo prominit situaciju, nego joj se prilagodit....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 11:48 
Forumaš

mislim da je stvar u ljudima,sredini ,mentalitetu.

pravo je pravo.

split ima dozu mira koju drugi nemaju.

zg. je centar previše nafuren a os. blaži oblik užasa.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 12:34 
Forumaš

leganini je napisao/la:
mislim da je stvar u ljudima,sredini ,mentalitetu.

pravo je pravo.

split ima dozu mira koju drugi nemaju.

zg. je centar previše nafuren a os. blaži oblik užasa.

uf uf uf, potpisujem, i ja tako mislim.....uživljeni su u sebe skroz.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:26 
Forumaš

Inso je napisao/la:

Za pojedine pravne fakultete u RH duzina studiranja iznosi:

Pravni fakultet Osijek + 7g. 1mj.

Ovaj podatak se promijenio prošle godine i on je iznosio 8 god i 6 mj. :ajme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2008 11:53 
Forumaš

E, a ja sam svojoj majki lipo rekla da ne brine da ću završit faks taman za deset godina, a ona je baš ovako nekako reagirala :ajme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 ruj 2008 17:18 
Aktivan

supertovar je napisao/la:
pfz je napisao/la:
Pozdrav! Ja sam studentica iz Zagreba i planiram se prebaciti u Split sada.
Necu se mjesati u organizaciju vaseg faxa jer ne znam kako je tamo (jos). Ali bi htjela reci, da ja osobno ne smatram da je u Splitu lagano, nti u Rijeci, niti u Osijeku. Pravo je svuda tesko. Ono sto mislim, je da mooozda vi nemate toliko pacijenata od profesora kao sto ih ima u Zagrebu. I sva sreca, da bar jedan do dva pravna fakulteta su "normalna" sto se tice toga!
Pravni fax u Zagrebu se pretvorio u totalnu pizdariju (sa oprostenjem), i meni osobno se jaaako zgadio i jedva cekam da odem odavde! Nije nista bolje studirati u Zagrebu, i po mome skromnom misljenju, vise vrijedi diploma i fax u Splitu nego u Zagrebu jer vas u Splitu vise profesora postuje kao osobu (bar sam tako cula od mojih projatelja), dok vas ovdje NITKO ne postuje i odnose se prema vama ko prema....ma ne znam kako bi to uopce opisala.
Kud li srece da su svi fakulteti (pravni) kao vas. Ponavljam: tako sam cula od prijatelja koji su se prebacili!
Svuda se mora uciti, pa tako i u Splitu. A ako je kod vas lakse (iz bilo kojeg razloga), budite samo sretni i zahvalni a ne ljuti! Jer prije cete diplomirati, prije se zaposliti, prije si moci kupiti stan itd. :) Tako da : zivio Split! :mrgreen:

O pacijentima polako, prvo ti dodji pa opet pročitaj ovaj post! :secret :secret

Nek ti Inso omogući EDIT :happpppppy :happpppppy :happpppppy

Stagod! Pozdrav! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2008 12:38 
Forumaš

Inso je napisao/la:
Za razliku od nekih ispita žnj klase kakvi se nažalost održavaju na ovom fakultetu i radi kojih vi masovno prelazite...

GPP radi kojeg se ekipa prebacuje jer ga je gotovo nemoguće položiti bez nekakvih pomagala (odmagala) je najvažniji ispit na fakultetu i ako ćeš raditi u odvjetništvu/sudu bez tog ispita nećeš proći ni dana. Ja sam u nevjerici slušala priče kako GPP u Splitu nije nikakav problem položiti (i danas imam isto mišljenje) i nije mi jasno zašto je tolika razlika gore kod nas s obzirom da se veća pozornost pridaje manje važnim ispitima. Ako su bitni KP (bez kojega se bez problema s pravom, osim ako nije kazneno, možeš baviti) ili GP (koji u najmanju ruku treba biti jednako važan kao GPP), Ustavno (koje se proteže kroz gotovo svaki ispit i kojeg već zasigurno znaš napamet, a bitne su samo neke stavke), ne vidim zašto bi GPP bio žnj klase. Kad završiš fakultet i počneš raditi, vidjet ćeš koliko ćeš GPP-a svaki dan vidjeti pred nosom...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2008 12:43 
김정일

Unika je napisao/la:
ne vidim zašto bi GPP bio žnj klase. Kad završiš fakultet i počneš raditi, vidjet ćeš koliko ćeš GPP-a svaki dan vidjeti pred nosom...

Jesam li ja spomenuo GPP u svom tekstu ?
Mislim da nisam.
Žnjtost (super zvuči) se odnosilo na način kako se ti ispiti održavaju i ispituju, ne na njihovu bitnost za ono sto dolazi poslje faksa....
Jasnije ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2008 12:51 
Forumaš

Osvrnuh se na citirani dio radi toga što si rekao da se mi prebacujemo radi ispita žnj klase... Naravno da sam reagirala jer nisi pojasnio što si pod tim mislio, a ja sam shvatila kako je napisano. Naravno da ne mogu znati kako se ispiti održavaju/predavaju i sl. jer do neki dan nisam znala ni kako zgrada PFST izgleda.

A ne moraš reći na koje ispite si mislio jer je jasno da se studenti s GPP-om prebacuju...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 320 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: