Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 15 pro 2018 19:20.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 sij 2011 13:07 
Sega mega kul forumaš

JAKOBINCI je napisao/la:
to je u redu ..naravno da moram platiti ..znači tehnički je to izvedivo .
ne znam čemu ovakvo ponašanje na normalno pitanje.mislim ,ko da smo u vrtiću

Zato jer ljudi ako ne znaju(recimo, nisu sigurni u nešto 100%) onda se osijećaju odgovornima ako nešto zeznu, a volili bi pomoći. :thumbsup

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 sij 2011 14:51 
Početnik

ma okej ..ne mislim na ljude koji daju odgovore nego na one kojima je to smiješno
zahvaljujem se svima koji mi žele pomoć
Hvala ljudi !

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2011 19:07 
Početnik

okej ..ljudi nisam razumila pitanje ...sta se odmah ljutite....evo ispricavam se .... :s

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 16:08 
Aktivan

sta napravit ako se sredinom godine zaposlis i tribas se pribacit na vanredno kako to ide ,kad su rokovi za vanredne ,kad se upisuje / pribacuje ? hvala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 16:33 
Sega mega kul forumaš

Trebaš li se ili ne, to je prema osobnoj procjeni, jer su redovni studenti vezani dobivanjem potpisa od profesora, koje pak dobivaju kada prisustvuju predavanjima i vježbama. Vanredni nisu obvezni imati te potpise, a i za njih postoje posebna predavanja. Što se tiće samog prelaza, mislim da je bolje to napraviti kod upisa u 9. mjesec. Mislim da bi trebalo poslati zamolbu u dekanat... Pripazi samo da ti neposlože tako da moraš plačati to kao upis.
Što se tiće reokova njih ima više (u 12, 3, 4 mjesecu), oni su isti kao i za apsolvente, dakle ima ih kada god hoćeš, a i dogovori s profesorima za odgovaranje na konzultacijama (dakle mimo rokova) su isto tako mogući.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 17:32 
Aktivan

elek je napisao/la:
Trebaš li se ili ne, to je prema osobnoj procjeni, jer su redovni studenti vezani dobivanjem potpisa od profesora, koje pak dobivaju kada prisustvuju predavanjima i vježbama. Vanredni nisu obvezni imati te potpise, a i za njih postoje posebna predavanja. Što se tiće samog prelaza, mislim da je bolje to napraviti kod upisa u 9. mjesec. Mislim da bi trebalo poslati zamolbu u dekanat... Pripazi samo da ti neposlože tako da moraš plačati to kao upis.
Što se tiće reokova njih ima više (u 12, 3, 4 mjesecu), oni su isti kao i za apsolvente, dakle ima ih kada god hoćeš, a i dogovori s profesorima za odgovaranje na konzultacijama (dakle mimo rokova) su isto tako mogući.

zahvaljujem,znaci onda jos ovu godinu izvuc ovako pa u deveti pribacit .svi se polozeni ispiti priznaju i upisujem u visu godinu samo kao vanredni? jel ima i onih normalnih rokova u 6 i 9 misec? a i pari mi se da bi onda uz posal bilo lakse tako radi rokova sta ih je vise.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 19:13 
Veteran

kawa je napisao/la:
elek je napisao/la:

zahvaljujem,znaci onda jos ovu godinu izvuc ovako pa u deveti pribacit .svi se polozeni ispiti priznaju i upisujem u visu godinu samo kao vanredni? jel ima i onih normalnih rokova u 6 i 9 misec? a i pari mi se da bi onda uz posal bilo lakse tako radi rokova sta ih je vise.

imaš sve rokove isto kao i redovni samo što ne moraš slušati ispite pa ih možeš polagati čim ih upiseš već u 12 mjesec da sljedeću godinu se kod upisa prebaciš i to je to vanredni si.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2011 20:08 
Aktivan

propalica je napisao/la:
kawa je napisao/la:
elek je napisao/la:

imaš sve rokove isto kao i redovni samo što ne moraš slušati ispite pa ih možeš polagati čim ih upiseš već u 12 mjesec da sljedeću godinu se kod upisa prebaciš i to je to vanredni si.

hvala :s

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2011 16:14 
Početnik

ne iden bas na predavanja(vanredno san) ali onda san na neki nacin zakinuta za informacije sta se tice kolokvija, a tila bi na njih izlazit kako bi si olaksala..pitanje-postoji li misto di pise kad su kolokviji i slicno jer ja san toliko zbunjena i glupo mi je kad neman pojma di je i sta je i kad je nesto.. help!! :))

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2011 20:30 
Sega mega kul forumaš

Dakle, ti kao vanredna imaš pravo prisustvovati predavanjima, ali uz profesorovo dopuštenje (gotovo svi dopuštaju jer ionako nitko na to ne dolazi). Što se tiće kolokvija, to ovisi o kolegiju i samom profesoru, a kako je tvoje pitanje previše općenito, odgovor je nemoguć...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ožu 2011 12:56 
Početnik

hvala svejedno.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2011 14:39 
koliko košta godina izvanrednima?možda bi prišla na taj sistem,al svi mi govore drugačije cifre

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 svi 2011 17:14 
Sega mega kul forumaš

isto ka i redovnima za bolonjce,.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 14:03 
Početnik

Unaprijed se ispricavam ako offtopicarim.u 9 mj se prebacujem sa prava u zagrebu na pravo u splitu kao izvanredan.zanima me je li istina da izvanredni imaju samo usmeni odgovor na ispitu bez pismenog. Postoji li negdje javno objavljen statut pravnog fakulteta u splitu iz kojeg bi eventualno mogao iscitati sve sto me zanima.?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 lip 2011 16:50 
김정일

eagle je napisao/la:
Unaprijed se ispricavam ako offtopicarim.u 9 mj se prebacujem sa prava u zagrebu na pravo u splitu kao izvanredan.zanima me je li istina da izvanredni imaju samo usmeni odgovor na ispitu bez pismenog. Postoji li negdje javno objavljen statut pravnog fakulteta u splitu iz kojeg bi eventualno mogao iscitati sve sto me zanima.?

viewtopic.php?f=65&t=2060

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 srp 2011 13:47 
Početnik

Gost je napisao/la:
koliko košta godina izvanrednima?možda bi prišla na taj sistem,al svi mi govore drugačije cifre

cifra za prošlu godinu je bila 7000 kuna plus 500 trošarina, ja sam izvanredna i toliko sam platila

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 15:27 
Početnik

zanima me da li kao izvanredni student brucos mogu ici na predavanja/ vjezbe od redovnih, da li mi to preporucujete??

koliko sam procitao prosle godine predavanja za izvanredne su pocela tek u 11 mjesecu pa ne bi cekao do tada za ucenje, moze mi li netko pomoci i dati prijedlog sta da radim ...... da li izvanredni imaju uopce kolokvije ??? hvala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 15:34 
-Moderator-

rimsko je napisao/la:
zanima me da li kao izvanredni student brucos mogu ici na predavanja/ vjezbe od redovnih, da li mi to preporucujete??

koliko sam procitao prosle godine predavanja za izvanredne su pocela tek u 11 mjesecu pa ne bi cekao do tada za ucenje, moze mi li netko pomoci i dati prijedlog sta da radim ...... da li izvanredni imaju uopce kolokvije ??? hvala

Možeš ići na predavanja kao i redovni, ali ne možeš izlaziti na kolokvije...

Meni predavanja na 1. godini nisu imala previše smisla, pa bi bilo pametnije da ostaneš doma učit...
Eventualno ako ti je nešto nejasno od gradiva da odeš na konzultacije i to je to...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 15:49 
Početnik

ufffffffff to nije dobra vijest nadao sam se da ce mi ako odem i na predavanja i na vjezbe dozvoliti da idem na kolokvije.....:( znaci prvi ispit mi je onda u 2 mjesecu???

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 17:22 
-Moderator-

rimsko je napisao/la:
ufffffffff to nije dobra vijest nadao sam se da ce mi ako odem i na predavanja i na vjezbe dozvoliti da idem na kolokvije.....:( znaci prvi ispit mi je onda u 2 mjesecu???

Kao izvanredni bi triba imati ispitni rok već u 12. misecu...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2011 21:47 
Forumaš

Po mom misljenju mala je razlika izmedju redovnih s placanjem i vanrednih..
Eventualne prednosti su ti iksica koju sam ja u ove 4 godine mozda 4 puta koristila u nasoj menzi i mozda 2X za rucak na ekonomskom faxu, popust na karte na osnovu te iksice za vlak/autobus na duze linije,..zdravstveno koje imas preko roditelja-inace se moras prijavit na HZZO-isto ista stvar..
Za ispite, vanredni su u startu u prednosti, bar na 1. godini...rokovi u 12, 2, 4, misec, sta u mom slucaju kao redovnom studentu nije bilo tako-samo OPP je bija u 2. misec, sve ostalo u 6...Sad je situacija s novim studenntima malo bolja, pa imaju jednosemestralne predmete koje mogu polagat vec u 2. misec,..a ostale u 6. O tome ne znam pa nebi pricala...
Sta se tice predavanja, redovni ko i izvanredni ne tribaju ic na predavanja, potpisi se lako dobiju samo ih je problem uvatit..jos nisam cula da je nekome iz necega uskracen potpis zato jer nije bija na predavanjima ( pricam za redovne ) DOK vanredni ne tribaju niti to-povlacit ih za rukave, prof.daj mi potpis :)...
Na vecinu predmeta je potpuno bespotrebno ic na predavanje, sve sta ti treba nalazi se u knjizi, na nasciturusu i kopirnici priko puta faxa... bitno je samo sebi sto bolje isplanirat godinu / rok, imat volje za knjigom i znat da nista nije nemoguce polozit,..mozes past jednom, 2X, 10X kod odredjenih prof. ali ako stvarno imas znanja taj 11X ces proc.. NEMA STRAJA :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 01:41 
-Moderator-

maja8810 je napisao/la:
Po mom misljenju mala je razlika izmedju redovnih s placanjem i vanrednih..
Eventualne prednosti su ti iksica koju sam ja u ove 4 godine mozda 4 puta koristila u nasoj menzi i mozda 2X za rucak na ekonomskom faxu, popust na karte na osnovu te iksice za vlak/autobus na duze linije,..zdravstveno koje imas preko roditelja-inace se moras prijavit na HZZO-isto ista stvar..
Za ispite, vanredni su u startu u prednosti, bar na 1. godini...rokovi u 12, 2, 4, misec, sta u mom slucaju kao redovnom studentu nije bilo tako-samo OPP je bija u 2. misec, sve ostalo u 6...Sad je situacija s novim studenntima malo bolja, pa imaju jednosemestralne predmete koje mogu polagat vec u 2. misec,..a ostale u 6. O tome ne znam pa nebi pricala...
Sta se tice predavanja, redovni ko i izvanredni ne tribaju ic na predavanja, potpisi se lako dobiju samo ih je problem uvatit..jos nisam cula da je nekome iz necega uskracen potpis zato jer nije bija na predavanjima ( pricam za redovne ) DOK vanredni ne tribaju niti to-povlacit ih za rukave, prof.daj mi potpis :)...
Na vecinu predmeta je potpuno bespotrebno ic na predavanje, sve sta ti treba nalazi se u knjizi, na nasciturusu i kopirnici priko puta faxa... bitno je samo sebi sto bolje isplanirat godinu / rok, imat volje za knjigom i znat da nista nije nemoguce polozit,..mozes past jednom, 2X, 10X kod odredjenih prof. ali ako stvarno imas znanja taj 11X ces proc.. NEMA STRAJA :)

Opet, potpis na sve :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 07:44 
Početnik

hvala ekipa za odgovre
ajde pomagajte onda sta da ucim za 12 mjesec??':)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 08:15 
Forumaš

rimsko je napisao/la:
hvala ekipa za odgovre
ajde pomagajte onda sta da ucim za 12 mjesec??':)

Ne znam po kojem principu ti ucis,..od laksih prema tezima ili obrnuto...
Ja cu ti rec kako bi ja buduci da ja ucim ugl. od laksih prema tezima ( ima iznimki )..
poredak bi bija:

1.pol.ekonomija
2.opca pravna pov.
3.hr.prav.pov
4.rimsko
5.soc
6.teorija

Dakle za 12. misec bi spremila pol.ekonomiju, kad sam ja polagala mi smo imali naucit samo 1 definiciju po tvom izboru,..znam da zvuci nevjerojatno ali je ISTINITO...ne znam kakvo je stanje sada-nisam pratila..ali virujem da nije puno drugacije..prolistaj forum-sigurna sam da ces nac odg.

Opca prav.pov-to ti je predmet koji se uci iz skripte kojoj je sam prof.dao blagoslov,..ugl.koliko je se sicam-nesto mrsavo izgleda, bar meni ( sada )!! :lol:
Sidi, nauci, prolaz ti je zagarantiran!!

Ako to uspijes, sta stvarno nije problem vec ces imat dovoljno Elana u sebi za ic dalje, imat ces psiholosku prednost, sama sebi mozes rec, fax nije ni poceo-ja vec 2 ispita rijesila..

Za 2. misec ja bi ti savjetovala da spremas RIM!! Meni je on bija bas zanimljiv, zapravo uz POV. jedini predmet kojeg sam s gustom ucila na 1. god. Izadji ga kod Stanicicke ako mozes birat,..ja sam kod nje-prosla sam bez problema!! A zasto ti savjetjem nju?? Samo zato jer mi se na oko ucinila ugodnija od Sarac.. :)
Ako to uspijes rijesit kroz 2. misec (2 pokusaja)..onda si na konju..Ako ne uci ga dalje do iduceg roka i ovisno o tvom znanju pocni ucit NAC:POV......u 4. misecu je rok-moram priznat da mi je NAC. bila malo manje zanimljiva od opce,..ili sam ja tada bila u takvom razdoblju pa mi se nije dalo ucit bas...ugl-ista stvar, sidi i nauci-prolaz zagarantiran!!

I onda ti ostaje jos SOC. i TEORIJA...i jedno i drugo ( meni ) ajmeee dosadno..
Eto rec cu da je SOC. malo manje dosadna od TEORIJE i da ju je lakse proc, ali isto bi ti savjetovala da prvo ucis TEORIJU s obzirom da je meni nosila puno vise bodova od SOC... Mi smo cak mogli prinit SOC. i upisat cilu 2. god...kako je sad stanje s bodovima, ne znam...ja sam to polagala 09.
TEOIJU dobro spremi, i nemoj da te "oneraspolozi" stav i drzanje Pokrovca,..meni je on ocajan-ali imala sam srece i dobila sma ocjenu samo na racun pismenog ( sta nije cest slucaj )..ili se moli da dopadnes kod profe, ona je meni super!! Moras znat, ali se bar ne osjecas neugodno izustit recenicu kao kod profesora gore navedenog!!

To bibilo to, pozzzzzz i sretno!!

Lakoooo, lakoooo je sve..hahaha....samo sidi, uci, ako si izvanredni budi u doticaju s faxom/nasciturusom/kopirnicom/ periskom sta cesce,..budi u TOKU, organiziraj se sam sa sobom kako najbolje sam znas, viruj da sve mozes, ne preskaci rokove, izadji makar i nisi nesto spreman/spremna...vidi kako je to!!
Eto napisala sam najjjjjbolje sta mi je sada na pameti, nadam se da ce ti koristut !! ^^

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 11:19 
Sega mega kul forumaš

Jedini logičan odgovor na ovo tvoje opširno (i dobro!) opisivanje strategije prolaska, bi bio (u slućaju da joj ne koristi):
skoči u zahod i potegni vodu...

Isto tako bih nadodao da se u tijeku studija studenti upoznaju sa svojim sposobnostima učenja (koliko, kako, kada učiti i sl. da bi ipak nešto odtalo u glavi), li stvar koja je konstantna je da se na ispit izađe jer tako se može najbolje ˝osjetiti na vlastitoj koži˝ što i kako to ide (dodatni učinak je i taj da neki profesori znaju sniziti kriterije za drugi/treči izlaz, ali ne prakticirajte to, jer će komisije brzo doći), jer bez obzira tko vam je i što rekao o ispitu, nikad neznate kako ćete baš vi reagirati na baš stvorenu situaciju (npr. da blokate na najglupljem pitanju---kako prof. na to reagira; da li ubacuje pad i stvar je gotova ili izvlači iz vas ili vas samo sačeka da se sami sjetite).
Što se tiče samog izlaska: trudite se što bolje naučiti/odgovarati/znati, ali imajte u nekom zadnjem kutku mozga premisu da ima i idući put i da će tada biti bolje. Jer nešto najgore što si možete napraviti da sami sebe blokate zbog treme pred ispit. Dakle, trudite se najbolje što znate, ali ne brinite se za pad; tako ćete doči opušteniji na ispit i lako komunicirati s prof.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2011 18:38 
Početnik

hvala hvala hvala hvala super ste!!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 11:08 
Početnik

izgleda da ta politicka ekonomija nije vise sta je bila, nova profesorica...:(

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 12:19 
Sega mega kul forumaš

mozes izac na kolokvije iz rima i obe povijesti, pa uzmi i to u obzir,.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 16:30 
Forumaš

rimsko je napisao/la:
izgleda da ta politicka ekonomija nije vise sta je bila, nova profesorica...:(

Ajde ni to nije lose, bar ces znat sta je POL. EKONOMIJA za razliku od mene,.. :roll:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 16:34 
Forumaš

mrmejd je napisao/la:
mozes izac na kolokvije iz rima i obe povijesti, pa uzmi i to u obzir,.

Ja nebi izlazila na nikakve kolokvije ako ces radit bar priblizno onako kako sam ti napisala gore...
Kad ucis usredotoci se MAX na jedan predmet, nemoj ucit cas jedan, cas drugi...pogotovo ako si izvanredni i imas priliku vec u 12 misec polagat-ne vidim smisao kolokvija...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 17:03 
Početnik

ici cu ona na povijest, sta odem samo do one kopiraone preko puta faksa i pitam da mi daju sve sta imaju za povijest ili??

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 17:54 
Forumaš

rimsko je napisao/la:
ici cu ona na povijest, sta odem samo do one kopiraone preko puta faksa i pitam da mi daju sve sta imaju za povijest ili??

da!! ili vidi tu na nasciturusu ima li...pa je skini i isprintaj......ugl.kako ti vise pase..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 20:25 
Sega mega kul forumaš bez života

[quote="rimsko"]
ja ti ne bi savjetovala prof.Staničić,nisam kod nje polagala ali sam čula da je jako neugodna,i nikad ne znaš što te čeka s njom,a kod Šarac prolazi znanje,meni je bila ok,i nisam imala problema.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 22:53 
Forumaš

studentica000 je napisao/la:
rimsko je napisao/la:
ja ti ne bi savjetovala prof.Staničić,nisam kod nje polagala ali sam čula da je jako neugodna,i nikad ne znaš što te čeka s njom,a kod Šarac prolazi znanje,meni je bila ok,i nisam imala problema.

Pa istina, zna bit neugodna, tipa ja sam kihnula u toku ispita, odmakla se od mene kao da cu je zarazit AIDS-om ili necim slicnim i rekla mi: nemojte kihat tu kod mene... :roll:
Ja sam ostala ko trica na takvu njenu reakciju i to je vidila pa se pocela opravdavat kako je seceras, kako joj ne triba prehlada sada u vrime ispitnog roka, kako je slabog imuniteta i prehlada bi bila skoro smrtonosna za nju itd.itd...kasnije je ispit tekao vrlo ugodno doduse kratko ( zdravlje je ipak na 1. mistu jel :lol: )........
Sarac mi se nije svidila na samom predavanju, antipaticna je, nema emocija nikakvih na licu... Nisam odgovarala kod nje ali znam po pricama kolega da ona trazi bubacinu naaaaaapaaaaaameeeeet...
Stanicicka vise trazi povezivanje i razumjevanje,..kad sam ja odgovarala znala je dat 2 lekcije da naucimo i odgovaramo po nasoj volji,..to zvuci primamljivo-ali ona bi te u te 2 lekcije ispitala cilu knjigu od pocetka pa do kraja.. :devil

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 lis 2011 23:56 
-Moderator-

maja8810 je napisao/la:
rimsko je napisao/la:

Pa istina, zna bit neugodna, tipa ja sam kihnula u toku ispita, odmakla se od mene kao da cu je zarazit AIDS-om ili necim slicnim i rekla mi: nemojte kihat tu kod mene... :roll:
Ja sam ostala ko trica na takvu njenu reakciju i to je vidila pa se pocela opravdavat kako je seceras, kako joj ne triba prehlada sada u vrime ispitnog roka, kako je slabog imuniteta i prehlada bi bila skoro smrtonosna za nju itd.itd...kasnije je ispit tekao vrlo ugodno doduse kratko ( zdravlje je ipak na 1. mistu jel :lol: )........
Sarac mi se nije svidila na samom predavanju, antipaticna je, nema emocija nikakvih na licu... Nisam odgovarala kod nje ali znam po pricama kolega da ona trazi bubacinu naaaaaapaaaaaameeeeet...
Stanicicka vise trazi povezivanje i razumjevanje,..kad sam ja odgovarala znala je dat 2 lekcije da naucimo i odgovaramo po nasoj volji,..to zvuci primamljivo-ali ona bi te u te 2 lekcije ispitala cilu knjigu od pocetka pa do kraja.. :devil

Ja sam položia rimsko u staničićke, s tim, da prije nego što sam položia me pilala uru vrimena, a izaša sam kod nje čisto iz principa. Naime, nisam tia kupovat original knjigu iz rimskog s kojom bi triba doći na ispit... :roll:

Meni osobno neugodan ispit, ali da se preživit... :thumbsup

@studentice - dobar potpis, napokon nešto zanimljivo i poetski... :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2011 02:01 
Sega mega kul forumaš

@rimsko: Ono što ti Maja želi reči je da postoje dvije vrste studenata; oni koji štrebaju (i obožavaju Šarac) i oni koji ne žele sve štrebati, nego malo i svojom glavom razmišljati (oni obožavaju Staničićku).
Dobra je stvar što je to relativno lako dokučiti što si od to dvoje baš na rimu, jer to je najbolji prikaz oba ta dva slućaja.
Da li je jedan način ispravniji od drugog, to me nije ni briga, bitno je samo da ideš napred sa studijem i da si zadovoljna.

Slično tome i profesori su ili štreberi (pa obićno niti neznaju što predaju-tj umru kada ih pitate nešto ˝van knjige˝, ili pak knjigu znaju preverzno napamet da znaju pitati stranicu fusnote) ili praktičari (gdje žele da student povezuje gradivo, ali tu ima iznimaka gdje se te obićno zlorabi tako da se postavi extra teško pitanje-Kačer je tu glavni). Kako je naš fax inače krivo postavljen, student s njega izlazi, a da k.... ne zna u praksi ništa, pa ća ni žalbu napisati, što je očajno, ako tome pridodamoda mu glava bude prepuna nekakvih zakonskih normi koje su već 3-4 pa i više godina promjenjene ili pak ukinute. Tu dolazi na vidjelo tko je u pravu: štreber će morati opet znova učiti sve te zakone, norme i sl., dok će praktičar povezivati novo i tako lakše premostiti taj jaz.
(sad će luđaci da se raseru kako sam u krivu i ta rasprava će da traje dok Hajduk ne postane prvak RH, ali moram reći da sam ovi zaključak izveo iz nekoliko razgovora što sa starim studentima, što sa sutkinjom i jav. bilježnikom---stoga, ohladite)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2011 07:10 
Početnik

Nemoj se brinuti oko prakse, to ionako svi uče kad se zaposle, ako se zaposle (pogotovo u ovo ludo vrijeme). Svugdje je štreberaj. Bitno je odguliti ispite a poslije dođe sve samo od sebe. Uz više ili manje muke.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2011 07:31 
Forumaš

Grotius je napisao/la:
maja8810 je napisao/la:
rimsko je napisao/la:

Ja sam položia rimsko u staničićke, s tim, da prije nego što sam položia me pilala uru vrimena, a izaša sam kod nje čisto iz principa. Naime, nisam tia kupovat original knjigu iz rimskog s kojom bi triba doći na ispit... :roll:

Meni osobno neugodan ispit, ali da se preživit... :thumbsup

@studentice - dobar potpis, napokon nešto zanimljivo i poetski... :mrgreen:

Ma znam i neke jako ugodne ispite kod Stanicicke, tipa jedna moja kolegica ima psa, i srecom se prije ispita igrala s njim i na crnoj majici su joj ostale bile dlake...Stanicicka ti je to vidila i razvezala se o psu, valjda ga i ona ima i obozava........kaze da je bila unutra sat vrimena, 55 minuta su pricali o psu, veterinarima, hrani, gustoci kakice itd.itd. a u 5 min joj je postavila 2 pitanja.. :grin:

Drugi slucaj za kojeg znam, jednom drugom kolegi s moje godine je vidila u indexu datum rodjenja, koji je valjda bija isti kao kod njene drage osobe X,...mislim da je bila rijec od muzu/bivsem muzu/ pokojnom muzu/decku..tako nesto!! Ugl. ispitivala je njega o sebi i usporedjivala to s osobom X..nasla je toliko podudarnosti da ju je to fasciniralo.....i isto tako nakon sat vrimena predavanja o horoskopskim znakovima, podznakovima 2 pitanja...prolaz!!

E sad, nisam pitala koji je to bija datum, tako da nece nikome pomoc...ali dlaka od psa imam na pretek, duge, bijele-dlaka njegovana najboljim preparatima, mekana, pa kome treba neka se javi na privat!! Prodajem na vrece, vrlo jeftino !! :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2011 07:35 
Forumaš

sannndra je napisao/la:
Nemoj se brinuti oko prakse, to ionako svi uče kad se zaposle, ako se zaposle (pogotovo u ovo ludo vrijeme). Svugdje je štreberaj. Bitno je odguliti ispite a poslije dođe sve samo od sebe. Uz više ili manje muke.

Istina, bitno je odgulit ispite kako najbolje znas i mozes!! :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 lis 2011 10:41 
Početnik

isto sam kao i kolegica izvanredan i nista mi nije jasno zato hvala majo i svima:)
idem i ja na povijest, mozete mi reci po cemu da ucim jer mi nije jasno koja skripta je potpuna? razmisljam si da odem ipak na nesto na kolokvije pa da li znate koji su predmeti u provom koji u drugom semestru jer meni jos nikakve informacije nisu dosle doma postom, pa ako se moze ici na ekonomsku da odem to preko kolokvija.
jel se moze povijest ici na usmeni ispit imam problema sa disleksijom pa mi bolje idu usmeni od pismenih

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: