Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 15 pro 2018 19:06.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 srp 2009 14:56 
No life

Inso je napisao/la:
nekistudent je napisao/la:
Artur2 je napisao/la:
dali su nam u pon. na upisima predmete po semestrima za integrirani studij, i svi su predmeti sa 8 ECTS-a. Znate li išta o tome, piše da su u I. semestru :opća rimsko i soc. a u II. hrv., teorija i politička. Može li neko raspitat o tome: koliko je sveukupno bodova po novom programu i koliko je najmanje potrebno bodova da bi se vodia kao student 2. godine. Hvala :s :s

:looool

To je novi sistem, ne mogu vjerovat da su ga stvarno uveli...
Svi ispiti nose 8 bodova, predmeti su svi jednosemestralni i mozete polagati sve iz prvog semestra odmah u 2. mjesec

Ček, znaci citavo rimsko pravo će se sabiti u jedan semestar???
Odnosno čitavo građansko pravo iduce godine će se sabiti u jedan semestar ???

aha, i izjednacit ce se opca povjest i politicka ekonomija po broju bodova i satima predavanja i vjezbi sa teorijom i rimom

I onda nek mi netko kaze da mu se ne riga od tih njihovih politickih igara i da se nitko nikome ne smi zamjerit pa ce eto sve izjednacit

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 01:50 
ne kužim :withstupid jel ovo dobro ili loše,što znači to da svi predmeti imaju 8 bodova i koliko ih treba za upisati drugu god :wtf

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 11:41 
No life

Gost je napisao/la:
ne kužim :withstupid jel ovo dobro ili loše,što znači to da svi predmeti imaju 8 bodova i koliko ih treba za upisati drugu god :wtf

a s jedne strane dobro zato sta ce redovni moc prvi semestar polagat vec u 2. mjesec, ali sta se kvalitete predavanja i onoga sta cete naucit tice, ovo je jako lose, zato sta se izjednacavaju bezvezni predmeti sa onim stvarno bitnim i po broju predavanja i po broju vjezbi ili seminara.
To ti znaci da ces jednako puno imat predavanja iz statistike koja ne sluzi nicemu i građanskoga prava od kojega bi trebao zivit kad zavrsis fakultet.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 11:57 
Forumaš

dobro, ako je 6 predmeta po 8 bodova -to je ukupno 48 bodova --- znaci, vise ne vazi ni ono da godina nosi ukupno 60 bodova (a citav fax 300) ??? :?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 12:17 
No life

player_777 je napisao/la:
dobro, ako je 6 predmeta po 8 bodova -to je ukupno 48 bodova --- znaci, vise ne vazi ni ono da godina nosi ukupno 60 bodova (a citav fax 300) ??? :?

vazi, morat ce se pisat neki seminari koji ce nosit neke bodove i izvannastavne aktivnosti ce nosit bodove.
Npr. 4 izvananastavne+ 2 puta po 4 seminar za svaki semestar i eto 60 bodova

Ali nemoj se uopce zamarat s time, to se tebe i mene ne tice, to samo hvata ovu generaciju i buduce. Mi nastavljamo normalno po nasem programu

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 13:01 
Forumaš

Ali nemoj se uopce zamarat s time, to se tebe i mene ne tice, to samo hvata ovu generaciju i buduce. Mi nastavljamo normalno po nasem programu

a tako znaci...nama se nece nista minjat... neznan ni sam sad je li to bolje ili gore :?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 13:18 
No life

a tako znaci...nama se nece nista minjat... neznan ni sam sad je li to bolje ili gore :?

ma ne znam ni ja, ovo sta ce uvest je svakako lakse za studente jer ce u 2. mjesec moc polagat npr. teoriju pa se nece sve zbit u 6., 7. i 9. mjesec.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 srp 2009 14:57 
Forumaš

ne sviđa se meni taj novi način... srića da mi nastavljamo po našem... :tired haha, a komedije... politička ekonomija važnosti i zahtjevnosti "cicibana" izjednačena s npr. rimskim pravom-temeljem cilog prava... :wh :tenk

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2009 08:22 
-Moderator-

aha, i izjednacit ce se opca povjest i politicka ekonomija po broju bodova i satima predavanja i vjezbi sa teorijom i rimom

I onda nek mi netko kaze da mu se ne riga od tih njihovih politickih igara i da se nitko nikome ne smi zamjerit pa ce eto sve izjednacit[/quote]

neće se izjednačit predmeti po satima predavanja, nama su na upisima dali plan: opća:75 sati, rimsko:135, soc-120, hrv-90, teorija-135, politička-120 :popcorn:

opet dobro, jel tako :cheers

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2009 09:19 
김정일

Artur2 je napisao/la:

I onda nek mi netko kaze da mu se ne riga od tih njihovih politickih igara i da se nitko nikome ne smi zamjerit pa ce eto sve izjednacit

neće se izjednačit predmeti po satima predavanja, nama su na upisima dali plan: opća:75 sati, rimsko:135, soc-120, hrv-90, teorija-135, politička-120 :popcorn:

opet dobro, jel tako :cheers[/quote]

a ono
politicka 120, teorija 135
nema smisla

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2009 11:49 
Aktivan

vazi, morat ce se pisat neki seminari koji ce nosit neke bodove i izvannastavne aktivnosti ce nosit bodove.
Npr. 4 izvananastavne+ 2 puta po 4 seminar za svaki semestar i eto 60 bodova

a kako se ovo odnosi na izvanredne studente?Jel njima onda lakše

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 srp 2009 12:33 
No life

ne

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 03:35 
ne

Možeš li objasniti :please:

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 12:13 
No life

Gost je napisao/la:
ne

izvanredni imaju izvanredne rokove, tako da je njima svejedeno, oni su i prije mogli izac na ispit u 12./2./4. mjesec

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 21:58 
Gost je napisao/la:
ne

izvanredni imaju izvanredne rokove, tako da je njima svejedeno, oni su i prije mogli izac na ispit u 12./2./4. mjesec

ja sam upisala izvanredno da li ću moći prijaviti ispite odmah u 12 mj?Netko je rekao da to mogu tek sljedeće god.jer da ne mogu prijaviti ispite dok se ne odslušaju,ali ja sam izvanredno upisala,pa mislim da ne moram čekati jer ja nemam predavanja.Dakle pitanje je kad najranije mogu prijaviti ispite i da li imam predavanja za izvanredne i koja je razlika tih predavanja od predavanja za redovne.HVALA.

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 srp 2009 22:01 
No life

Gost je napisao/la:
Gost je napisao/la:
ne

ja sam upisala izvanredno da li ću moći prijaviti ispite odmah u 12 mj?Netko je rekao da to mogu tek sljedeće god.jer da ne mogu prijaviti ispite dok se ne odslušaju,ali ja sam izvanredno upisala,pa mislim da ne moram čekati jer ja nemam predavanja.Dakle pitanje je kad najranije mogu prijaviti ispite i da li imam predavanja za izvanredne i koja je razlika tih predavanja od predavanja za redovne.HVALA.

ajde procitaj lipo zadnje 2 stranice ovdje i saznat ces sve, pa ako budes imala jos pitanja onda cu ti rado odgovorit.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 srp 2009 15:00 
Pozdrav svima!Da li bi tko mogao staviti popis kompletne literature za prvu god,i da li se to sve može sada nabaviti,hvala vam. :wh :thumbsup

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 srp 2009 15:08 
Početnik

Gost je napisao/la:
Pozdrav svima!Da li bi tko mogao staviti popis kompletne literature za prvu god,i da li se to sve može sada nabaviti,hvala vam. :wh :thumbsup

u podforumu ispiti,u prvom postu svakog ispita stoji popis literature

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 srp 2009 15:39 
I24 je napisao/la:
Gost je napisao/la:

u podforumu ispiti,u prvom postu svakog ispita stoji popis literature

:cheers :cheers :cheers

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 31 srp 2009 14:40 
Da li su kopirane knjige iz skriptarnice kvallitetni materijali za učenje?može li se učiti samo po tome?I ako sad ja npr.dođem do skriptarnice i pitam materijale za prvu god,hoće li mi dati sve potrebno ili ja moram točno reći što tražim i ima li toga sada na faksu?Ovih dana.. :please:

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 kol 2009 18:45 
Gost je napisao/la:
Da li su kopirane knjige iz skriptarnice kvallitetni materijali za učenje?može li se učiti samo po tome?I ako sad ja npr.dođem do skriptarnice i pitam materijale za prvu god,hoće li mi dati sve potrebno ili ja moram točno reći što tražim i ima li toga sada na faksu?Ovih dana.. :please:

:please: :please: :please: odgovor

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 kol 2009 11:08 
김정일

Gost je napisao/la:
Gost je napisao/la:

:please: :please: :please: odgovor

1)Faks je sada zatvoren
2)Knjige su preporučeni materijali za učenje
3)Čemu žurba??
Akademska godina vam počinje tek za 3 mjeseca, uživajte u najduljem ljetu u životi

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 stu 2009 14:49 
Aktivan

..ja sam na prvoj godini i zanima me da li je opca povjest teska za polozit??s obzirom da sam to odlucila prvo rjesit..vanredan sam student

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 stu 2009 12:44 
Forumaš

sashha je napisao/la:
..ja sam na prvoj godini i zanima me da li je opca povjest teska za polozit??s obzirom da sam to odlucila prvo rjesit..vanredan sam student

cirka za tjedan dana je naučiš za prolaznu ocjenu :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 stu 2009 03:45 
Aktivan

Što mislite je li Malenica popustljiviji izvanrednim studentima,i jel puno traži za prolaz?Ja izlazim sad u 12 mj.prvi mi ispit pa su mi svi savjeti dobro došli...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 26 pro 2009 23:13 
Početnik

ekipa,hitno mi triba jedna informacija!!! imaju li redoviti studenti mogućnost u 3.-4.misecu izać na ispit iz sociologije?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 pro 2009 13:30 
Sega mega kul forumaš

torca je napisao/la:
ekipa,hitno mi triba jedna informacija!!! imaju li redoviti studenti mogućnost u 3.-4.misecu izać na ispit iz sociologije?

to bi bilo idealno,mislin da bi se tribalo sta sredit takvo,jer cemo inace najebat svi,neznan bas koliko ljudi ce uspit ista sredit u 2 mj,osim opp-a :thumbsdown

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 pro 2009 15:41 
No life

sirena-tg je napisao/la:
torca je napisao/la:

to bi bilo idealno,mislin da bi se tribalo sta sredit takvo,jer cemo inace najebat svi,neznan bas koliko ljudi ce uspit ista sredit u 2 mj,osim opp-a :thumbsdown

imate pravo u 2., 4., 6. i 9. izac sve sta ste oslusali u prvom semestru. A sta ste odslusali u drugom semestru mozete izac u 6. i 9.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 sij 2010 14:14 
Pozdrav svima,ljudi što mislite koji bi bio idealan redosljed za polaganje ispita.S obzirom da sam vanredan student i da još nisam ništa položio.Što prvo polagati teže ili lakše predmete?Hvala.

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2010 19:55 
Aktivan

bi li mi netko molim vas mogao objasnit u vezi ispita u 2. mj posto sam brucos i nerazumin bas,koliko puta se ima pravo izaci na ispit mislim ispravljat ga ako ne polozim i kad jer ne razumin ako prijavin ispi npr 20.og a to je zadnji dan kad cu ga ispravljat ako padnem?ako ko ima volje za objasnit to bi me spasilo.hvala puno :please:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2010 21:33 
Aktivan

kawa je napisao/la:
bi li mi netko molim vas mogao objasnit u vezi ispita u 2. mj posto sam brucos i nerazumin bas,koliko puta se ima pravo izaci na ispit mislim ispravljat ga ako ne polozim i kad jer ne razumin ako prijavin ispi npr 20.og a to je zadnji dan kad cu ga ispravljat ako padnem?ako ko ima volje za objasnit to bi me spasilo.hvala puno :please:

imaš dva upisna kruga u 2. misecu.

prvi je, čini mi se, od 1.2. do negdi 11. il 12.2. , a drugi je od 15.- 25. ili 26.2.

ako padneš u prvom (recimo 8.2), moš opet prijavit u drugom(recimo 18.2.), a ako padneš i taj drugi put, onda tek u šesti misec..

sebe san zbunila, al jel tebi jasno? :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 sij 2010 22:34 
Aktivan

Hvala hvala kuzin znan da su glupa pitanja ali stvarno nisan u toku i sad mi je sve zbrkano odjedanput svi ispiti neznan sta cu prije.bice jos ovakih pitanja :mig: hahaha

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2010 12:14 
Aktivan

a kad ce se znat odkad do kad su ta dva upisna kruga tocno?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2010 13:49 
Sega mega kul forumaš

kawa je napisao/la:
a kad ce se znat odkad do kad su ta dva upisna kruga tocno?

pa na studomatu ti za svaki rok iz nekog ispita pise do kad ga mozes prijavit,(tjedan dana prije)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2010 13:59 
Sega mega kul forumaš

planiram ne izlazit uopce sad u 2 mj na rim,triban li upisivat nekakav pad ili samo se normalno pojavin na sljedecem roku u 4 mj. ?? :wtf

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 sij 2010 15:57 
No life

sirena-tg je napisao/la:
planiram ne izlazit uopce sad u 2 mj na rim,triban li upisivat nekakav pad

ne

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 17:18 
Sega mega kul forumaš

sta mi preporucate da uzmem za seminar u dr semstru,jer ja to jos uvik nisan uzela?znan da hpp nema koristi jer cu u svakom sl imat ista prava ka i seminaristi?sta kazete da uzmem teoriju pa da je provam priko kolokvija,ili politicku pa da vatan dobru ocjenu?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 20:01 
No life

ako ciljas opcenito na visoke ocjene onda svakako politicka
ako hoces sta manje posla onda hpp
teorija?pa kolokviji su dosta teski...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 20:13 
Forumaš

sirena-tg je napisao/la:
sta mi preporucate da uzmem za seminar u dr semstru,jer ja to jos uvik nisan uzela?znan da hpp nema koristi jer cu u svakom sl imat ista prava ka i seminaristi?sta kazete da uzmem teoriju pa da je provam priko kolokvija,ili politicku pa da vatan dobru ocjenu?

Pa zar se to nije biralo kad i predmet iz prvog semestra?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 vel 2010 20:38 
Sega mega kul forumaš

ako ciljas opcenito na visoke ocjene onda svakako politicka
ako hoces sta manje posla onda hpp
teorija?pa kolokviji su dosta teski...

kolokviji su dosta teski? jeli bi to tribalo znacit da je ispit laksi od kolokvija?ili??
a biralo se kad i prvi,ali ja nisan ni prvi na vrime,,..tako da,..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: