Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 18 pro 2018 17:59.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 tra 2008 13:08 
ona koja piše sa WC-a

nekistudent je napisao/la:
Pa ne znam jel tu ima neke velike filozofije:
na pocetku godine se dobije 2 broja,jedan je pin kojeg se treba promjenit nakon 1. koristenja a drugi se ne mjenja.
Link za stranicu na kojoj je studomat, se nalazi na stranici fakulteta. Na toj stranici se onda izabere samo studomat, upise ta 2 broja i onda se ima izbornik. Vecina toga jos ne radi tako da je samo moguce koristit opciju prijavi/odjavi ispit. Izabere se datum i prijavi ispit.Ispit se moze bez problema odma odjavit i to sve do 2 tjedna(ili koliko vec to vi bolje znate) prije ispita.Aj pricekajte jos malo sa pisanjem tog vodica,pa cu vam ja pomoc malo tamo kad polozim jos koji ispit.Vjerujem da su se i u nacinu ispitivanja neke stvari malo promjenile pa da damo aktualne informacije kad vec pisemo vodic

...na studomatu se ispit može prijaviti najkasnije tjedan dana prije ispita do ponoći,a odjaviti najkasnije 2 dana prije ispita....isto do ponoći jel....

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2008 18:30 
-Admin-

[quote="mya"] nemoj zezat,znači po tome mi mogu ostati ustavno (13 bodova) i građansko (13 bodova)....i mogu normalno upisati 3.godinu,al naravno u 3.godini ne smin upisati nešto u iznosu od 26 bodova jel? [quote]

evo ja ti mogu reći pouzdano, jer prva sam generacija bolonjaca i nama je tako bilo ove godine, znači da bi se vodila kao treća godina tribaš imati 31 bod i više, s tim da upisuješ onoliko bodova iz treće koliko si bodova ostvarila s druge godine. a nisam sigurna sad koliko bodova si triba imati za upisati cilu treću godinu, čini mi se 50 bodova.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2008 21:16 
ona koja piše sa WC-a

ssuzanaa je napisao/la:
mya je napisao/la:
nemoj zezat,znači po tome mi mogu ostati ustavno (13 bodova) i građansko (13 bodova)....i mogu normalno upisati 3.godinu,al naravno u 3.godini ne smin upisati nešto u iznosu od 26 bodova jel?
Citat:

evo ja ti mogu reći pouzdano, jer prva sam generacija bolonjaca i nama je tako bilo ove godine, znači da bi se vodila kao treća godina tribaš imati 31 bod i više, s tim da upisuješ onoliko bodova iz treće koliko si bodova ostvarila s druge godine. a nisam sigurna sad koliko bodova si triba imati za upisati cilu treću godinu, čini mi se 50 bodova.

je 50 bodova,super jer to nisam znala
u zagrebu ako imaš manje od 50 onda si parcijala....

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2008 10:46 
-Admin-

mya je napisao/la:

a i ode si tako reći parcijala, samo što se vodiš ka viša godina ako imaš više od 31 bod al svejedno nemožeš baš sve predmete upisati s iduće godine!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2008 20:39 
ona koja piše sa WC-a

ssuzanaa je napisao/la:
mya je napisao/la:

a i ode si tako reći parcijala, samo što se vodiš ka viša godina ako imaš više od 31 bod al svejedno nemožeš baš sve predmete upisati s iduće godine!

da al za mater i čaču nisan parcijala...e,to je bit

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Prva godina
PostPostano: 17 tra 2008 17:21 
김정일

Imali smo malo drugacije mišljenje kad smo otvarali topice... Naime svaka godina je dobila svoj topic,da se ljudi mogu savjetovat ili pisat svoja iskustva kako im je na kojoj godini.... Znači da ljudi mogu poslje po iskustvu drugih vidjeti sto ce raditi....
A kutak za brucoše smo mislili ostaviti baš kao kutak za brucoše

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 00:03 
Aktivan

a što ako se ne položi neki od ispita npr.rim ili teorija,onda upisujem parcijalu za toliko manje bodova?da li postoji limit za upis parcijale?kad se tokom godine eventualno polože preostali ispiti prve godine npr.do 12.mjeseca da li se može upisati sve ispite druge godine?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 10:27 
-Admin-

50 bodova treba ti za upisati cijelu drugu godinu. 31 bod ti triba najmanje da bi se vodila kao druga godina, s tim da bi upisala onoliko predmeta koliko imaš bodova. ako imaš manje od 31 bod, ponavljaš godinu ali isto upisuješ neke predmete s druge, onoliko bodova koliko si ostvarila na prvoj godini. znači, da ne položiš samo rim ili teoriju, imala bi 44 boda, vodila bi se kao druga godina al bi s druge godine mogla upisati samo 44 boda. ukoliko tokom godine položiš preostale predmete s prve godine, ne nemožeš upisati one predmete koji su ti ostali s druge nego njih možeš upisati tek sljedeće akademske godine! e, i da samo još se nadopunim ovako je bilo prošle godine što se tiče bodova, al nemora nužno značiti da će isto biti i ove s obzirom da svake godine mijenjaju te stvari, a nikad se nezna do 9 mj što će biti!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 13:04 
No life

ehm...kad smo vec kod toga, kad ne upises sve predmete sa 2 godine,jel moras prvo rjesit 1. da bi moga rjesavat drugu?

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 13:09 
김정일

ehm...kad smo vec kod toga, kad ne upises sve predmete sa 2 godine,jel moras prvo rjesit 1. da bi moga rjesavat drugu?

aha

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 22:45 
Aktivan

a dajte još i ovo znači da imam npr.34 boda i upišem parcijalu (kao izvanredni student) moram čekati godinu da upišem sve ispite druge godine?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 tra 2008 23:19 
-Admin-

annna je napisao/la:
a dajte još i ovo znači da imam npr.34 boda i upišem parcijalu (kao izvanredni student) moram čekati godinu da upišem sve ispite druge godine?

mislim, to sam ti već rekla! da, moraš čekati da prođe CIJELA akademska godina pod uvjetom da u njoj položiš sve što ti je ostalo s prethodne godine tj prve godine i onda tek iduće godine upisuješ taj ostatak bodova, tj ostatak predmeta s druge godine!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 tra 2008 23:36 
Aktivan

a kad je neka obavijest za ispit u predroku?I kako se prijavljuje za predrok?i kad se upisuje ocjena u index,da li se kasnije prijavljuje ispit u redovnom roku da ti upisuje ispit?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 tra 2008 23:49 
-Admin-

nema nikakvih obavijesti o predrokovima, to profesori daju na predavanjima ili vježbama, na neka mogu izaći svi na neka samo oni koji su ispunili određene uvjete, ovisno od predmeta do predmeta. ne prijavljuje se predrok. ocjenu ili pad ti upišu u prvom sljedećem redovnom roku u kojem si prijavila ispit.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2008 10:55 
Početnik

Da li mi se u drugoj godini računaju i bodovi iz predmeta prve godine koji sasm položila u 12. mj.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2008 12:41 
No life

nisam dorbo razumio pitanje ali na oba nacina na koja bi ga moga interpretirat ti je odgovor
ne

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2008 12:47 
Početnik

Dakle, II god. sam upisala sa 46 bodova, jer mi je ostao predmet iz I god. koji sam naknado položila. Zanima me pribrajaju li se bodovi tog predmeta ostvarenim bodovima u drugoj godini (što bi pomoglo kod upisa III g.) ili ih je popala maca

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 svi 2008 14:15 
-Admin-

marina marina je napisao/la:
Dakle, II god. sam upisala sa 46 bodova, jer mi je ostao predmet iz I god. koji sam naknado položila. Zanima me pribrajaju li se bodovi tog predmeta ostvarenim bodovima u drugoj godini (što bi pomoglo kod upisa III g.) ili ih je popala maca

slična situacija je bila i meni. i odgovor je ne, ne pribrajaju ti se ostvarenim bodovima u drugoj godini. za upisati treću godinu zbrajaju se samo bodovi iz položenih predmeta sa druge godine!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 kol 2008 11:47 
Forumaš

Onda, zna li tko kada je zadnji dan prvoga roka u 9.mjesecu?
Je li to 12. ili 15.9.?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 kol 2008 15:13 
Početnik

imam jedno pitanje..ako se ima manje od 30 bodova..pise se da si student prve godine, jel tako?? ee dal ja moram sve ispite ponovno davat il kako to ide-jel mogu ako dam sve ispite koji su mi ostali s prve preci na ispite s druge godine?? ili moram cekat cijelu akademsku godinu da bi polagala ispite s druge godine?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 kol 2008 15:35 
-Admin-

pravnica_88 je napisao/la:
imam jedno pitanje..ako se ima manje od 30 bodova..pise se da si student prve godine, jel tako?? ee dal ja moram sve ispite ponovno davat il kako to ide-jel mogu ako dam sve ispite koji su mi ostali s prve preci na ispite s druge godine?? ili moram cekat cijelu akademsku godinu da bi polagala ispite s druge godine?

Ako das manje od 30 bodova u index ti se pise npr.: redoviti student ponavlja (tako je bilo prosle godine)
Ispite koje si polozila ne polazes opet, kad das SVE ispite sa prve onda polazes sta si upisala sa druge.
Ako jos nesto nije jasno samo pitaj :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 03:41 
Početnik

Josephine je napisao/la:
pravnica_88 je napisao/la:

Ako das manje od 30 bodova u index ti se pise npr.: redoviti student ponavlja (tako je bilo prosle godine)
Ispite koje si polozila ne polazes opet, kad das SVE ispite sa prve onda polazes sta si upisala sa druge.
Ako jos nesto nije jasno samo pitaj :)

sve jasno samo sam ja vanredni :) lool ...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 16:48 
Početnik

pozdrav ja imam zasad 36 bodova i zanima me hoću li se ja voditi kao student 2. godine ili, i koliko cu ispita moci upisati za drugu godinu? Hvala! :thumbsdown

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 16:57 
-Admin-

karabinjer89 je napisao/la:
pozdrav ja imam zasad 36 bodova i zanima me hoću li se ja voditi kao student 2. godine ili, i koliko cu ispita moci upisati za drugu godinu? Hvala! :thumbsdown

Prosle godine onima koji su imali iznad 30 bodova u index se nije pisalo ponavljanje godine.
Na drugoj godini mozes upisat onoliko bodova koliko si dao/la u prvoj godini, znaci zasad 36.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 20:40 
Aktivan

Kad sam upisivala 1. godinu placala sam 5.500,00 kn. Ako sad upisem 2. godinu sa 40 bodova tj. upisem samo one predmete sa 2. godine u visini bodova danih na 1. godini kako se onda placa? Da li normalno placam 2. godinu kao da sam je upisala i sa uvjetom ili ponovno placam prvu godinu bez obzira sto sam upisala 2. godinu? :roll:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 20:43 
김정일

kiki7 je napisao/la:
Kad sam upisivala 1. godinu placala sam 5.500,00 kn. Ako sad upisem 2. godinu sa 40 bodova tj. upisem samo one predmete sa 2. godine u visini bodova danih na 1. godini kako se onda placa? Da li normalno placam 2. godinu kao da sam je upisala i sa uvjetom ili ponovno placam prvu godinu bez obzira sto sam upisala 2. godinu? :roll:

jel 40 bodova parcijala ?
Ukoliko je to parcijala druge,onda će ti se upisati pad prve godine, i trebala bi placati pola iznosa školarine

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 20:59 
Aktivan

Inso je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:

jel 40 bodova parcijala ?
Ukoliko je to parcijala druge,onda će ti se upisati pad prve godine, i trebala bi placati pola iznosa školarine

To onda znaci da nisam student ni prve ni druge godine? Znaci li to da tek onda iduce akademske godine upisujem normalno drugu godinu koju u cijelosti placam, a sad placam samo pola skolarine i to za pru godinu?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 kol 2008 21:33 
김정일

kiki7 je napisao/la:
To onda znaci da nisam student ni prve ni druge godine? Znaci li to da tek onda iduce akademske godine upisujem normalno drugu godinu koju u cijelosti placam, a sad placam samo pola skolarine i to za pru godinu?

Parcijala je diplomatski naziv koji se koristi pred roditeljima da ih se ne uzruja previše. Ustvari znači da si pao godinu, ti si i dalje student prve godine, sam sto ti je fakultet velikodusno odlucio dati mogucnost polaganja par ispita sa druge godine kada očistiš prvu. Iduce godine (dakle 2009/10) ako ocistis sve ispite sa prve godine,upisuješ drugu godinu

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 19:55 
Aktivan

Inso je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:

Parcijala je diplomatski naziv koji se koristi pred roditeljima da ih se ne uzruja previše. Ustvari znači da si pao godinu, ti si i dalje student prve godine, sam sto ti je fakultet velikodusno odlucio dati mogucnost polaganja par ispita sa druge godine kada očistiš prvu. Iduce godine (dakle 2009/10) ako ocistis sve ispite sa prve godine,upisuješ drugu godinu

A kako onda placam? Da li pola iznosa skolarine za drugu godinu ili opet cijelu prvu godinu, pa tek onda iduce akademske godine kad upisem 2. godinu placam drugu godinu? Vise me brine to placanje nego sam upis.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 20:44 
-Admin-

kiki7 je napisao/la:

A kako onda placam? Da li pola iznosa skolarine za drugu godinu ili opet cijelu prvu godinu, pa tek onda iduce akademske godine kad upisem 2. godinu placam drugu godinu? Vise me brine to placanje nego sam upis.

nemoj me uzet za rič, al po svemu, skužila san da ako ponavljaš godinu da ćeš platiti pola iznosa školarine, a iduće akademske godine kad upišeš drugu godinu ćeš platiti cijeli iznos, jer prvi put upisuješ godinu! ako oćeš, u sridu ću bit na faksu a rekli su mi da je tamo nekakva obavijest o tome tko mora platiti koliki iznos školarine, pa ti mogu pogledati. ok? ili da nazoveš referadu pa ih pitaš?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 21:08 
No life

1/2 ponavljaci
cjelu koji upisuju visu godinu
nista tko je dao sve ispite...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 21:58 
Forumaš

1/2 ponavljaci

Jel ovo bez obzira jesi li prije plaća ili?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2008 22:50 
-Admin-

enigma je napisao/la:
1/2 ponavljaci

da, kao, oni koji su prije plaćali ako su očistili godinu više ne plaćaju, to im je nekakva nagrada. a oni koji nisu plaćali, i dalje ne plaćaju!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ruj 2008 11:41 
Forumaš

ssuzanaa je napisao/la:
enigma je napisao/la:
1/2 ponavljaci

da, kao, oni koji su prije plaćali ako su očistili godinu više ne plaćaju, to im je nekakva nagrada. a oni koji nisu plaćali, i dalje ne plaćaju!

Lijepo od njih, ova vijest me baš razveselila :thumbsup

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 11:21 
Aktivan

ssuzanaa je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:

nemoj me uzet za rič, al po svemu, skužila san da ako ponavljaš godinu da ćeš platiti pola iznosa školarine, a iduće akademske godine kad upišeš drugu godinu ćeš platiti cijeli iznos, jer prvi put upisuješ godinu! ako oćeš, u sridu ću bit na faksu a rekli su mi da je tamo nekakva obavijest o tome tko mora platiti koliki iznos školarine, pa ti mogu pogledati. ok? ili da nazoveš referadu pa ih pitaš?

tek sam sad vidjela post. Ako si slucajno bila na faksu, javi mi da li ima kakva obavijest o tom placanju skolarina. Malo mi je nezgodno zbog posla zivkati referadu, a ponekad ti triba cilo dopodne da ih dobijes i ako ih dobijes onda ti ne znaju reci sve sto te zanima. Pa zovi opet. Ako si slucajno bila danas na faksu, i vidjela nesto o tome, javi, ako ti naravno nije problem. :heart

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 14:38 
-Admin-

kiki7 je napisao/la:
ssuzanaa je napisao/la:
kiki7 je napisao/la:

tek sam sad vidjela post. Ako si slucajno bila na faksu, javi mi da li ima kakva obavijest o tom placanju skolarina. Malo mi je nezgodno zbog posla zivkati referadu, a ponekad ti triba cilo dopodne da ih dobijes i ako ih dobijes onda ti ne znaju reci sve sto te zanima. Pa zovi opet. Ako si slucajno bila danas na faksu, i vidjela nesto o tome, javi, ako ti naravno nije problem. :heart

a bila san danas, a kako ti nisi ništa javila dal da pogledam ili ne, a meni to netriba tako da san skroz zaboravila pogledati!! eto sory, idem tek u ponediljak opet na faks pa ti mogu onda pogledati ako ti nije kasno?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 17:24 
Aktivan

U pon sam i ja na faxu pa cu se raspitati. U svakom slucaju hvala na pomoci. :heart

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ruj 2008 19:07 
-Admin-

kiki7 je napisao/la:
U pon sam i ja na faxu pa cu se raspitati. U svakom slucaju hvala na pomoci. :heart

nema na čemu! :cheers

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 00:51 
Početnik

pa sta nije ako imas manje od 30 bodova se pise da ponavljas godinu..i placas upola iznos, a ako imas vise od 30 godina pises parcijalu ali se vodis kao student druge godine i ako ima 50 normalno si na drugoj godini...aaaa meni rim ostao uvjet :(:( nisam dala teoriju ni rim..a na ovom roku tj. sutra cu roknut jer obvezno nisam takla..::(

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 ruj 2008 12:32 
Početnik

Amabilis je napisao/la:
sta se sociologije tice, to ni ja ne idem na predavanja,pogotovo sad kad bi samo zbog predavanja treba ic petkom na fakultet. to je nabubat i odgovarat.Hpp mi je Radic rekao da mogu doc u predrok.Sta se tice rima,to ti nisam bas siguran da neces imat problema.Nemoj dolazit na predavanja,kupi si periku za ispit pa te mozda ne prepozna.Ako imas srece upadnes kod stanicic,naravno ako se ona opet odluci radit.

to sa perikom sam ozbiljnone razmišljala lol :D ne mogu ne doć na predavanja,trebaju mi jer mi pomažu u učenju :P ali nije loša ideja :D

Moze li se sociologija ili neki drugi predmet polagat na crno, pa u ispitnom roku samo upisat ocjenu, diplomirala sam upravno pravo i većinu sam ispita tako polagala, pa me zanima može li se i na višoj tako, jer sam opet brucoš :grin:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: