Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 25 kol 2019 16:37.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 lis 2012 10:50 
Bok, imam veliku zelju za upis na pravo u splitu, pa me zanima koliko je tesko upasti, koliki je broj studenata koji se primaju... prosjek u srednjoj mi je loš, ali oslanjam se na državnu maturu.. fala unaprid..

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2012 17:27 
Početnik

Bok , evo ja idem u 4. srednje i zanima me jel tesko upasti na faks? Jesu li predavanja obavezna? Jel tesko općenito? Kolko treba vremena provodit na faksu ? Molim vas da odgovorite ..hvala :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2012 18:46 
김정일

cocomaxime23 je napisao/la:
Bok , evo ja idem u 4. srednje i zanima me jel tesko upasti na faks? Jesu li predavanja obavezna? Jel tesko općenito? Kolko treba vremena provodit na faksu ? Molim vas da odgovorite ..hvala :)

upasti nije teško,
Završit faks - nije preteško.

Ostalo će ti ovi mlađi odgovorit :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2012 18:51 
hvala ti ;) daj samo jos reci jesu li predavanja obavezna?

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2012 20:02 
Aktivan

ne

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 stu 2012 22:50 
Početnik

TnQ e koliko dana u tjednu mora se bit na faksu? Kolko se dnevno treba ucit

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2012 00:49 
Forumaš

cocomaxime23 je napisao/la:
TnQ e koliko dana u tjednu mora se bit na faksu? Kolko se dnevno treba ucit

na faks ne tribaš ić al tribaš učit svo vrime što bi inače bija na faksu. normalni radni dan, kako ko.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 stu 2012 00:23 
Početnik

Jesu tu vrazije vjezbe obavezne

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2012 12:59 
Forumaš

Ovisi, ako pucaš na kolokvije onda je poželjno dolaziti redovito na predavanja, dizati ručicu tj. fino se ulizivati profesorima. Ako te ne zanima učenje za ocjenu i prosjek već samo položiti ispite ne moraš dolaziti na predavanja ni vježbe (ukoliko profesor ne kaže suprotno, jer onda ne dobiješ potpis iz predmeta), ali svejedno treba učiti redovito, svaki dan. Najgore ti je podcijeniti predmet i onda se u 9. mjesecu pitaš što si radio cijelu godinu. Nitko ti ne može reći koliko ti treba za naučiti predmet, ovisi od osobe do osobe.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 pro 2012 11:43 
Aktivan

freekyaa je napisao/la:
Bok, imam veliku zelju za upis na pravo u splitu, pa me zanima koliko je tesko upasti, koliki je broj studenata koji se primaju... prosjek u srednjoj mi je loš, ali oslanjam se na državnu maturu.. fala unaprid..

bok, upisna kvota redovnih studenata je 270. koliko me sjecanje sluzi, mislim da ti prosjek nosi 40% bodova, nastoj ga ove godine sto vise podici! e sad, je li ili nije tesko upasti, to ti ne bi znala odg..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2013 21:49 
Početnik

Nije teško upast.. moj ukupni prosjek je bio 3.7, viši engleski 80%, viši hrvatski 76%, viša matematika 33% i bio sam tu negdje 101. ili 102. ako me pamćenje služi, dakle spremi dobro maturu i nema frke :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 tra 2013 15:56 
Početnik

Upast nije teško, ja sam bio prosječan gimnazijalac (prosjek 3.7, viša razina mature: eng i hrv s 4, mat 2)

Napisat ću ti neke svoje zaključke do kojih sam došao kao brucoš.

Prvo i osnovno: POČNI UČIT ODMA!!!

Kad krene faks idi na predavanja prva 3 ili 4 tjedna iz sljedećih razloga:

- Profesori će te usmjeriti što se tiče gradiva i dat će ti ispitna pitanja (Neke kolege koje ne idu na predavanja nemaju pojma ni o čemu i na kraju uče više od onog što treba dok se na ono bitno ne fokusiraju jer ne znaju da je to bitno)
- Profesori će ti reći koja literatura ti treba, ovo ti govorim jer neki odu u papirnicu prekoputa faksa i spičkaju pare na literaturu iz opće pravne povijesti da bi naknadno saznali da sve što im treba je skripta od 40 kn koja se kupuje na faksu
- Sprijatelji se s kolegama, to će ti omogućit da razmjenjuješ iskustva, oni će možda od svojih prijatelja s viših godina čuti nešto što će ti koristiti, također se informiraj na forumu, facebooku ili kod svojih prijatelja koji studiraju pravo, ako ih imaš naravno...
- Postavljaj pitanja, idi na konzultacije, šalji mailove, najbolje je sve provjerit iz prve ruke, što prije shvatiš da profesori nisu neki bauk već tvoje kolege to bolje

Nakon prva tri/četiri tjedna provedena na predavanjima, snalaženju u Splitu sa stanovanjem, busevima, izlascima, menzama, kavicama počni ozbiljno učit, možda ti kao srednjoškolcu 4-5h učenja izgleda puno (Znam da je meni izgledalo jer sam u srednjoj toliko učio samo kad bi krenuo popravljat loše ocjene krajem godine koje su se nakupile zbog nerada, btw. taj kampanjski sistem ne prolazi na faksu.. been there, done that), ali ako ne ideš na predavanja to ti je 2-3h ujtru prije ručka i 2h popodne nakon čega imaš cijeli dan slobodan.. i to ti je nužno da rješiš kolokvij iz rimskog prava krajem studenog. Sociologiju i opću pravnu povijest ćeš već rješit lako preko ispita. Ako hoćeš možeš sve rješit preko kolokvija, al ja ipak preporučam da se fokusiraš na rimsko pravo prvo pa onda dalje planiraš.

Ako si nesposoban održati koncentraciju tako dugo (Jer npr. djeliš stan sa dvojicom cimera od kojih jedan studira ekonomiju pa ga boli ku*ac za sve) onda ti preporučam učlanjenje u Sveučilišnu knjižnicu gdje imaš sve što ti je potrebno + mir i tišinu, a i okolina od 100njak ljudi oko tebe koji bulje u knjigu je poprilično motivirajuća (Također imaš čitaonicu na faksu i Gradsku knjižnicu Marka Marulića).

Prva godina nije teška, treba učiti redovito što, iako je isprva zahebano, kasnije nije teško, važna je samo odgovarajuća motivacija koju imaš ako se nađeš u tome i ako imaš neku viziju sebe koja uključuje bavljenje pravom, a to je moguće samo ako si preispitao sve opcije i odlučio studirati baš pravo. Ja sam ti pružio neki uvid i napisao par redaka koji bi meni masu značili da mi ih je netko napisao 1.10. prošle godine, nadam se da ćeš mi (ukoliko, naravno, upišeš pravo) zahvaliti na način da ih primjeniš u praksi!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2013 20:51 
-Moderator-

Bježi i ne okreći se sine.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 tra 2013 22:40 
Forumaš

Grotius je napisao/la:
Bježi i ne okreći se sine.

:damnfunny :facep:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lip 2013 23:10 
Početnik

Bolje ti je da se ne priblizavas faxu :P

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ruj 2013 06:24 
Aktivan

Ako dvojis između Prava i jos nečeg, def idi na to drugo (y)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2013 09:21 
-Moderator-

ivicaimarica je napisao/la:
upisat il ne, pitanje je sad

Ne.

Bez dileme.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 vel 2014 23:08 
Forumaš

Grotius je napisao/la:
ivicaimarica je napisao/la:
upisat il ne, pitanje je sad

Ne.

Bez dileme.

slažem se. bježi , spasi sebe za nas je već kasno :popcorn:

Zadnji/a bumpirao/la Anonymous u/na 23 vel 2014 23:08.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: