Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 16 tra 2021 12:46.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2009 11:21 
-Admin-

Mr. sc. Zoran Malenica

8 ECTS (Predavanja + vježbe)

Način praćenja kvalitete i uspješnosti izvdbe svakog predmeta i /ili modula:

Kolokviji tijekom izvedbe predmeta; Mišljenje studenata o kvaliteti nastave putem anketa.

Preporučena literatura :

TOMAŠIĆ, Dinko, Društveni razvitak Hrvata: rasprave i eseji, Naklada

Jesenski i Turk - Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 1997.

MALENICA, Zoran, Ogledi o hrvatskom društvu (u tisku)

Dopunska literatura:
1.ŽUPANOV, Josip, Poslije potopa, Nakladni zavod Globus, Zagreb 1995.
2.ŽUPANOV, Josip, Od komunističkog pakla do divljeg kapitalizma,
Naklada Jesenski i Turk, Zagreb 2002.
3.KREGAR, Josip, Nastanak predatorskog kapitalizma i korupcija, RIFIN,
Zagreb 1999.
4.NEJAŠMIĆ, Ivica, Depopulacija u Hrvatskoj – Korijeni, stanje, izgledi,
Nakladni zavod Globus - Institut za migracije i narodnosti Sveučilišta u Zagrebu,
Zagreb 1991.
5.PUSIĆ, Vesna, Demokracija i diktature. Politička tranzicija u Hrvatskoj i jugoistočnoj Europi, Durieux, Zagreb 1998.
6.ČALDAROVIĆ, Ognjen – MESIĆ, Milan – ŠTULHOFER, Aleksandar
(ur.), Sociologija i rat, Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 1992.
7. VRCAN, Srđan i suradnici, Pakiranje vlasti, Alinea, Zagreb 1999.
8. VRCAN, Srđan, Vjera u vrtlozima tranzicije, Dalmatinska akcija, Split 2002.
9. ŽUNEC, Ozren, Rat i društvo. Sociologija vojske i rata, Naklada Jesenski i Turk,
Zagreb, 1998.
10. TOMIĆ-KOLUDROVIĆ, Inge – KUNAC, Suzana, Rizici modernizacije.
Žene u Hrvatskoj devedesetih, Udruga građana Stope nade, Split 2000.
11. KATUNARIĆ, Vjeran, Labirint evolucije, Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 1994.
12. LETICA, Slaven, Političko pleme, Naklada Jesenski i Turk, Zagreb 1999.
13. ILIŠIN, Vlasta, Mladi na margini društva i politike, Alinea, Zagreb 1999.
14.ILIŠIN, Vlasta - RADIN, Furio (ur.), Mladi uoči trećeg milenija,
Institut za društvena istraživanja, Zagreb 2002.
15.KARAJIĆ, Nenad, Politička modernizacija. Prilozi sociologiji Hrvatskog društva, Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 2000.
16. ROGIĆ, Ivan, Tehnika i samostalnost. Okvir za sliku treće hrvatske modernizacije, Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb 2000.
17. CIFRIĆ, Ivan i suradnici, Društveni razvoj i ekološka modernizacija,
Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 1998.
18. ŠTULHOFER, Aleksandar, Nevidljiva ruka tranzicije, Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 2000.
19. SAKOMAN, Slavko, Društvo bez droge, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb 2001.
20. PERASOVIĆ, Benjamin, Urbana plemena, Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb 2001.
21. MEŠTROVIĆ, Matko (ur.), Globalizacija i njene refleksije u Hrvatskoj, Ekonomski institut, Zagreb 2001.
22. LALIĆ, Dražen - NAZOR, Mirjana, Narkomani: smrtopisi, Alineja, Zagreb 1997.
23. LALIĆ, Dražen, Torcida. Pogled iznutra, AGM, Zagreb 1993.
24. ČENGIĆ, Drago - VEHOVEC, Maja (ur.), Poduzetništvo, institucije i sociokulturni kapital, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb 1998.
25.MATKOVIĆ, Hrvoje, Povijest Jugoslavije (1918.– 1991.), Hrvatski pogled,
Naklada Pavičić, Zagreb 1998.
26. MEŠTROVIĆ, Matko – ŠTULHOFER, Aleksandar (ur.), Sociokulturni kapital i tranzicija u Hrvatskoj, Hrvatsko sociološko društvo, Zagreb 1998.
27. GROSS, Mirjana, Počeci moderne Hrvatske. Neoapsolutizam u civilnoj Hrvatskoj i Slavoniji 1850. – 1860., Globus, Zagreb.
28. GROSS, Mirjana – SZABO, Agneza, Prema hrvatskom građanskom društvu, Društveni razvoj u civilnoj Hrvatskoj i Slavoniji 60-tih i 70-tih godina 19. stoljeća, Globus, Zagreb 1992.
29. BILANDŽIĆ, Dušan, Hrvatska moderna povijest, Golden marketing, Zagreb 1999.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2010 01:39 
Početnik

jel iko slusa ovaj predmet?? pls molim dojmove.. i jeli iko ima skriptu??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 stu 2010 09:13 
Forumaš

Ja sam imala prošle godine taj izborni i čini mi se da onda nije bilo skripte, sada ne znam, pogledaj u kopirnici. Učila sam po njegovoj knjizi, sate sam provodila u knjižnici jer je nema u kopirnici (bar nije onda bilo) i još sam uz to tribala obradit jednu knjigu iz dopunske litereture :roll: ...katastrofa. Olako sam shvatila ispit, mislila izborni ko izborni, došla odgovarat i naravno tresnila. Drugi put došla pripremljena, položila, ali nakon 45 minuta odgovaranja. Profesor stvarno ne pravi razliku između redovnog (sociologije) i izbornog predmeta, moraš znat i točka. Ali eto sva sreća pa gradivo nije nešto teško, ali svejedno izgubi se vrimena. Pitanja se ne sjećam, znam samo da voli ispitivati neko poglavlje vezano za crkvu... e sad da li je još uvik ista šema sa ispitom, ne znam. U svakom slučaju sretno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 stu 2010 13:53 
Početnik

fala..,ti puuuuno..:)..,sve ovo sta si mi ti rekla sam otprilike cula i tako mi je muka..
ja inace studiram sociologiuju,a ovo mi je izborni predmet koji nosi samo 2 etcs-a, a imamo previse obveza i zadataka za samo 2 boda i izborni..
tako da nas sve vata panika..,a nista sist i ucit..

jos sam te samo tila pitat u vezi seminara..,koju si knjigu obradila i kako si je obradila jer sta se toga tice sam (svi mi) smo zbunjeni jer on trazi nesto sasvim drugo..,mi na soc imamo iz svakog predmeta seminar,ali na skroz drugaciji nacin, a on trazi nesto sasvim drugo..,pa pls..,ako mi jos malo mozes u vezi toga rec..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 stu 2010 15:05 
Forumaš

Ja nisam imala seminar jer nisam bila redovita na predavanjima, može bit (zapravo sigurno) da sam zbog toga i morala obradit dodatnu knjigu za usmeni ispit. Ja sam uzela 5.PUSIĆ, Vesna, Demokracija i diktature. Politička tranzicija u Hrvatskoj i jugoistočnoj Europi, Durieux, Zagreb 1998. i samo sam je pročitala, moram priznat da je broj stranica bia ključan u izboru knjige :mrgreen:. On mi je na ispitu postavio par pitanja vezano za nju, šta me malo iznenadilo, mislila sam da moram samo reć ukratko svoj osvrt na knjigu i to je to... kad ono neka pitanja, potpitanja... nisam se baš proslavila. Ali isto mislim da mu je izborna knjiga manje važna, jer kad sam drugi put polagala nije me pita ništa vezano za nju.
E ali sad se sjećam da sam imala kod njega seminar na prvoj godini, kad sam slušala Sociologiju... i zapravo nema tu velike komplikacije, obradiš knjigu, napišeš 10-15 stranica, ako ne izlažeš na predavanjima, to učiniš njemu, u kabinetu, malo te propita po onome šta mu doneseš napisano, zapravo više on priča nego ti :mrgreen: i to je to!

i još nešto... ove kopirnice koje drže svu literaturu sa prava su ti odma nasuprot faxa, iza one male trafike/fast fooda, tamo pogledaj za skriptu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 stu 2010 17:42 
Početnik

puuuno ti fala na savjetima :)
sta se tice kopirnice, znam za tu kopirnicu i već sam trazila.,medutim nemaju nikakvu skriptu za ovaj kolegij.,zato sam i napsala ovde dali neko slucajno ima..nesto..neke svoje bilješe.,skraćeno...

mozda se neko i javi :P
svejedno fala puno ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 stu 2010 20:07 
Forumaš

nema na čemu, sretno sa ispitom! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 lis 2011 19:16 
Aktivan

Jel to jos uvik ovako za ovaj izborni, al nema neke skriptice?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 stu 2011 17:45 
-Admin-

Prvi sastanak održat će se 15. studenoga 2011.godine (utorak) u 12,15 sati u kabinetu predmetnog nastavnika, soba 59/III.
Mr. sc. Zoran Malenica
Viši predavač
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=641

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 stu 2012 16:20 
Početnik

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=969

Je li tko bio na ovome? Što je rekao za ispitna pitanja?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: