Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 16 tra 2021 11:12.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2009 11:36 
-Admin-

Prof. dr. sc. Saša Šegvić

8 ECTS (Predavanja + vježbe)

Preporučena literatura :

Saša Šegvić, PRAVO OBRANE I UNUTARNJIH POSLOVA U RH, (2004).

Dopunska literatura:

S. Šegvić, Pravo obrane i unutarnjih poslova RH, Split, 2004. (u tisku).

S. Šegvić, Obrana i unutarnji poslovi u ustavnopravnom sustavu RH, Split, 2000.

I. Borković, Upravno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2002.

S. Ivanda, Policijsko upravno pravo, Zagreb, 2004.

S. Ivanda, Pregled policijskog prava, MUP, Zagreb, 1998.

I. Zvonarek, Pravne osnove obrane RH, Zagreb, 1994.

D. Gjenero, S. Gluščević i dr., Policija i ljudska prava, MUP i HHO, Zagreb, 2002.

Ustav RH, Inforator, Zagreb, 2001.

Zakon o policiji, NN 129/2000.

Zakon o obrani RH, NN 33/2002.

Zakon o službi u oružanim snagama RH, NN 33/2002.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 15:45 
-Admin-

drage je napisao/la:
Teeja je napisao/la:
moj izborni predmet je policijsko pravo i pravo obrane.. može li mi netko reći nešto više o tome? kakav je šegvić na ispitu?

Imam i ja taj izborni, ali kao i ti niiištaaa ne znam o tome, pa bih molila tebe i ostale ako saznaju nešto o tome da jave.... tnx!!!
ima li možda predrok za taj ispit, koja je literatura i slično... jer profesora nikako ne mogu uhvatiti ni na konzultacijama koje bi trebao održavati i navodno ih održava, a ni na faksu, Očito sam u krivo vrijeme na krivom mjestu.

Inso je napisao/la:
Prijatelj je polagao policijsko pravo,knjiga je ona što je možete vidjeti u atriju,Policijsko pravo i pravo obrane... Poslje se žalio da je jako puno vremena izgubio na spremanje tog ispita..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:05 
-Admin-

Inso je napisao/la:
FOREST GUMP je napisao/la:
molim za pomoć... POLICIJSKO PRAVO I PRAVO OBRANE jest izborni ispit, ali na kojoj godini 3. ili 4. godini?
Kakav je profesor na ispitu? Kolika je literatura (cca stranica)?

hvala!!!

Ako ikako možeš,bježi od tog izbornog...
Izgnjavit ćeš se maksimalno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:32 
-Admin-

kosmos je napisao/la:

NIKAKO NEUZIMAJTE POLICIJSKO!!! POD CIJENU ŽIVOTA! JER DAVI KA DA JE KAČER!!![
ispituje i do sat vremena, a cjepidlači do besvjesti!
A sve zato jer nikad neče postat glavni u Ustavnom pravu....
E, da, i pravo Posvojenja izbjegavajte u širokom luku...

.

kosmos je napisao/la:
Eh, da, maleni p.s. na Šegvića po'ed ;
danas san naletija na priku šta mi je reka da je odgovara sat i pol Policijsko, i da bi mu na kraju reka da je to za 2...
Toliko o tome....

drage je napisao/la:
A kad već spominjemo dotičnog prof.Šegvića, ide li ITKO na predavanja sljedeći tjedan? Bar prvi dan vidjet kako to izgleda..? Mada će gospodin pričati o svemu i svačemu osim o onom bitnom, htjela bi bar imati kakav takav uvid u taj predmet jer ga planiram izaći u 4mj.
Btw-neki dan sam srela lika koji je taj ispit proša ka od šale, jeste da je to trajalo sat i pol, ali nije to sve bilo ispitivanje.. Kaže on da je Šegvić faca (mada se ja ne bih složila s time). Ali naravno, o ukusima (čitaj mišljenjima) se ne raspravlja.
Da mogu, minjala bi ovaj izborni brzinom munje...

emanuella je napisao/la:
kosmos je napisao/la:
emanuella je napisao/la:
šta stvarno nitko ništa ne zna o policijskom pravu i pravu obrane....... da li se uči cila knjiga ili?????????

Nemoj me uzest za rić, al mislin da on pita oni drugi dio knjige...
Naglasak stavlja na onim ispravama RH državljana i sl. sranja, ala ono oko ovlasti policije, vojske i dr.
Povjest, koliko san ima razumit, nepita toliko često...
(e, sad... ovo je striktno ˝off the record˝, čuja san da se može uzest drugi izborni umisto njega, ali to sam ili sanjao ili mi je netko davno---davno--- rekao...)

A, da i to oko tipa koji je ˝lako˝ riješija policijsko...
Pa, i ja san Kačera s po mozga proša...
Je da mi je uvalija 100 latinskih, ali ljudi su se ispisivali s faxa zbog njega, a ja ga proša iz prve...
(to otprilike znaći, da taj tip zna štagod o obrani i policiji, pa mu je bilo lako to odgovarat, ali ja imam blagi teleći osjećaj da ču se izmućit s tin ko s vragom :whyowhy: :ucenje :ajme )

aj hvala ti! malo si mi olakša. pa dobro ako je ovaj dio o hrvatskoj to i nije tako teško a i nema baš puno, a povijest mi je grozna pa ću to samo pročitat! Na listi za veljaču piše da ispit ima samo 9.-tog a na onoj listi za cilu godinu ima više datuma za veljaču

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:44 
-Admin-

emanuella je napisao/la:
drage je napisao/la:
emanuella je napisao/la:
ej, bog. ja san ti odgovarala pravo obrane i policijsko pravo u ovom roku. najviše ti pita onaj drugi dio knjige gdje počinje pravo obrane i policije u rh. prof. kad ispitiva dotakne se svega po malo ali je korektan a ispit je bija ugodan i opušten. dont worry, i ja san čula razne priće ali meni je zaista bija ok.

Ajme, super...
Možeš li mi reći par pitanja, da vidim kakav tip postavlja. Jer, nemam pojma niti približno išta o ispitu. A mislim ga spremat za 4mj. Kupila sam onu knjigu u ekonomatu...
P.S. Hvala šta mi daješ malo ohrabrenja jer su mi rekli da sam totalno fulala s ovim izbornim.
TNX

Evo par pitanja.......
Zakonske odredbe o ovlastima predsjednika RH prema vojsci, mirnodopski, ratni sastav Oružanih snaga, suverenost, neovisnost, uprava za obranu, ured za obranu, službe u Oružanim snagama, policijske ovlasti, policijski poslovi, kontrole provedbe upravnih i drugih propisa iz djelokruga policije....., prof. se dotakne svega pomalo ali o svemu trebaš znati stvarno osnovne stvari i na dosta toga te prof. navede kroz razgovor, stvarno sve ok, a i ne triba ti nešto puno vrimena za spremit ispit.

Teeja je napisao/la:
zahvaljujem na ovom... ali meni je profesor zaokružio koje stvari planira ispitat i nije ništa zaokružio od navedenih gdje je policijska ovlast i sl. odnosno onaj dio prije matičnog broja i to... par sati prije ispita ja listam ovo i mislim se dal da prolazim to sad ili ne :ucenje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 vel 2010 15:32 
-Admin-

Kolegij Pravo obrane i policijsko pravo - Obavijest

ISPITI IZ KOLEGIJA PRAVO OBRANE I POLICIJSKO PRAVO ODRŽAT ĆE SE 22. VELJAČE UMJESTO 23. VELJAČE U ISTO VRIJEME.
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=14&s=381

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 vel 2011 09:22 
Početnik

eto...još jedan ispit položen.. :)
uglavnom, profesor je bio odličan..opušten.."zbijo" šale i pošalice..pomaže..korektan..

pitanja su mi bila (ne sjećam se svih): prinuda - definicija i generalno o njoj - povijest, u upravi..., matični broj, prebivalište i boravište, ustroj mup-a, stranci, obveze građana: radna, vojna, materijalna i ona još jedna, ovlasti predsjednika RH i gdje u Ustavu su navedene..još par pitanja i to je to..vrlo ugodan ispit i profesor..

njegova knjiga je SASVIM dovoljna a nije loše bacit oko na ustav i zakon o obrani..vjerovali ili ne, ja sam učio za ovaj ispit ni manje ni više nego 2 dana..valjda su me pitanja potrefila i imao sam sreće..jer nisam jedan od onih koji kao "nauče i polože ispit za 3 dana"..

sretno svima

prestani više lagat ovaj napaćeni narod ! ĐUBRE !

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 vel 2012 12:32 
-Admin-

Studenti koji su trebali pristupiti ispitima iz predmeta «Pravo obrane i policijsko pravo» dana 6.02. 2012. godine mogu pristupiti ispitu 13.02. 2012. godine.
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=738

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ruj 2012 12:47 
Početnik

moj dojam o ovom izbornom premetu je jako pozitivan. profesor je jedan od najugodnijih profesora na fakultetu..ucila sam iz profesorove knjige koja je citljiva i pamtljiva tako da ne treba mnogo vremena , a i profesor je naglasio koja poglavlja su bitna tako da nije cijela, iako nije problem jer sam je cijelu prošla..ispit je trajao mozda 20ak min iako ne znam tocno jer se odvijao kao ugodan razgovor pa uopce ne mogu vremenski ocijenit. profesor me mozda pitao dva toliko opcenita pitanja iz knjige da je to tesko ne odgovoriti- odnos prinude, sile, represije, i ulogi i djelatnosti ministarstva unutarnjih poslova,malo o osobnoj iskaznici,javnoj ispravi, a ostalo je bilo kroz razgovor da ne mogu rec tocna pitanja. ostala pitanja koja su bila su toliko opcenita da bi ih svatko trebao znati ko dode do izbornih predmeta na pravnom fakultetu. prezadovoljna sam i ocjenom-5, :happpppppy s obzirom da ne znam kad sam brze naucila jedan predmet i imala ugodniji ispit. ne razumijem cemu tolika fama kojom su me ljudi plasili da ne uzimam taj izborni :wtf ,
nadam se da sam umirila kojeg studenta koji je, kao sto sam ja bila,isto preplasen pricama :grin:
s obzirom da mi je bio zadnji izborni i opcenito predmet :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 tra 2013 13:07 
Početnik

Da li je tko odgovarao ovaj ispit u zadnje vrime, jel se može odg na konzultacijama?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 pro 2013 19:03 
Početnik

Pozdrav! Da li se obavijest odnosi i na ovaj predmet? http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=1342

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 pro 2013 18:28 
Aktivan

Šanpjer je napisao/la:
Da li je tko odgovarao ovaj ispit u zadnje vrime, jel se može odg na konzultacijama?

Možeš...bar je meni tako danas rekao.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 ožu 2014 10:37 
Početnik

samo obavijesti radi
odaberite ovaj predmet kao izborni na 5.godini jer je profesor zaista ugodan,ispitivanje izgleda više kao razgovor nego kao ispit,prije nego odete odgovarati možete doći kod profesora on vam zaokruži što treba učiti iz njegove knjige "Pravo obrane i unutarnjih poslova RH" gradivo je zapravo zanimljivo i jednostavno za zapamtit
može se odgovarati na konzultacijama, profesor vam odgovara na mail tako da nije potrebno dolaziti osobno za bilo kakva pitanja
mene je pitao putne isprave, koje su,nabrojiti, pa malo o državljanstvu što su to javne isprave, tako malo smo razgovarali svega 10 minuta
nemojte se ustručavati ovo odabrati profesor je zaista ugodan i predmet lagan
sretno:)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: