Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 16 tra 2021 12:07.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Burzovno pravo
PostPostano: 24 stu 2009 11:42 
-Admin-

Mr. sc. Zoran Šinković

ECTS: 8

Preporučena literatura :

S. Deželić.; Burze i burzovni poslovi, Tiskara narodne prosvjete u Zagrebu, Zagreb, 1922., M. Hanžeković.; Vrijednosni papiri i njihovo tržište, Institut za javne financije, Zagreb, 1990., Ž. Mrkušić i A. P. Mrkušić.; Burzovno poslovanje, Informator, Zagreb, 1992., P. Domančić i N. Nikolić, Monetarne financije i financiranje razvoja, Ekonomski fakultet Split, Split, 1994., D. Alajbeg i Z. Bubaš.; Vodić kroz Hrvatsko tržište kapitala za građane, Institut za javne financije, Zagreb, 2001., F. Amon i drugi.; Vrijednosni papiri u gospodarskoj i pravnoj praksi, Inženjerski biro, Zagreb, 2002., Zakonski propisi.

Dopunska literatura:

A. Kostolany, Izazov burze, LMN, Zagreb, 1998.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 15:41 
-Admin-

http://www.nasciturus.com/skripte-i-isp ... /index.php

Dodana skripte i predavanja iz burzovnog prava

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 15:53 
-Admin-

vesela.st je napisao/la:

e da za burzovno sam pročitala da neki spominju seminar a neki pustu literaturu. jeli onda za ispit triba napisat seminar ili se izlazi usmeno!

hvala unaprid!!! :mig:

Inso je napisao/la:
Ja sam pisao seminar ,ali to je bilo prije dvi godine,pa probaj provjerit sa nekim dal je se minjalo ista od tada

bam je napisao/la:
ifkabj je napisao/la:
.haj...dobila sam za izborni BURZOVNO PRAVO i pošto sam "prebjeg" iz OS, molim da mi netko napiše o kakvom se ispitu radi, kakva je literatura...profesor?
hvala :)

Dobila si dobar izborni , prof. Šinković je super. Za literaturu je nabrojao 3 zakona vezano za burzu, o njima napišeš seminarski rad ,oko 10ak str., i onda to odgovaraš.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:49 
-Admin-

bart je napisao/la:
split zagreb je napisao/la:
hej :)
za izborni sam dobila burzovno pravo. posla sam mail prof koji mi je odgovorio da uzmem temu zagrebačka burza, napišem nešto o tome i na ispitu mu izložim. nije precizirao broj stranica a nit konkretno što da pišem pa ću ja po svom slobodnom izboru.. :) ako je itko ovaj ispit polagao možda može pomoći s kojom informacijom..
puno hvala

napišeš šta oćeš, isprid njega malo popričate o tome i to je to. ja sam ima statut i pravilnik zg burze.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 ožu 2010 22:06 
Početnik

Danas sam odgovarala burzovno,o profesoru same pohvale,pitao me dva pitanja iz seminara koji sam napisala o zg. burzi i to je to. Ispit je bio gotov za 5 min. I dao mi je 5. Svakako preporucujem za izborni.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 stu 2011 11:56 
-Admin-

Predavanja iz izbornog predmeta Burzovno pravo održat će se 10. studenog 2011. (četvrtak) u 14 sati u predavaonici br. 4.
Mr. sc. Zoran Šinković
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=638

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2012 19:25 
Forumaš

Evo malo friskih informacija ... Ovaj izborni predmet drzi prof. Sinkovic.. za akad. godinu 2012/2013 vazilo je sljedece:

- bude jedno predavanje krajem desetog mjeseca (koje traje 5 minuta) na kojem prof. kaze svima da odu na stranice Zagrebacke burze na internetu, da skinu bilo kojih 5-6 stranica iz pravilnika Zagrebacke burze i 1 stranicu statuta (znaci nikakav seminar, nista sastavljat nego samo copy/paste i isprintat to sta sami odaberete za naucit)

- odgovarati se moze svaki tjedan u terminu konzultacija (ocjena se upise kad se formalno stekne pravo za to, znaci ako ste redovan student tamo u veljaci)

- na ispitu je literatura tih par gore spomenutih stranica koje ste izabrali i isprintali... Prof. pita najprije da kazete nesto iz statuta..pa prekine nakon 4-5 recenica.. i onda ide jedno pitanje iz Pravila ZG Burze i to je to... Svako dobije peticu.

U svakom slucaju, ovo je najlaksi ispit od svih, moze se rjesit preko konzultacija bilo kad, literatura je par stranica koje izabrete, padaju petice ...Zbog svega toga bude velika navala na pocetku upisa i vrlo brzo se ispuni kvota studenata koji ga mogu upisati --tako da, racunajte i na to...

pozdrav ;)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 pro 2012 11:55 
Početnik

Da li netko mozda zna kad profesor ima konzultacije i koliko prije mu se treba najaviti za polaganje ispita na konzultacijama?
Pozz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2013 13:18 
Početnik

Kolege ima li tko mail od prof.Šinković ? Hvalaaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 ožu 2013 14:18 
Početnik

snjezana78 je napisao/la:
Kolege ima li tko mail od prof.Šinković ? Hvalaaa

zoran.sinkovic@pravst.hr

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 lis 2013 13:42 
Početnik

kakvo je burzovno? je li i dalje lagano ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2013 18:06 
Aktivan

može li netko napisati što je profesor rekao da treba napravit za položit ovaj predmet? danas je bilo predavanje, ali nisam stigla.hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 lis 2013 23:16 
Početnik

ispit se moze izac svaku srijedu na konzultacijama ( 14- 15,30 h), neovisno da li se ocistila prethodna godina. A literatura je 6 str. po izboru sa Zagrebačke burze, i to jedna stranica o statutu društva, a ostalih pet o pravilima zagrebacke burze.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2015 17:44 
Aktivan

čegrt je napisao/la:
ispit se moze izac svaku srijedu na konzultacijama ( 14- 15,30 h), neovisno da li se ocistila prethodna godina. A literatura je 6 str. po izboru sa Zagrebačke burze, i to jedna stranica o statutu društva, a ostalih pet o pravilima zagrebacke burze.

jel mi moze neko od kolega reci koja je ove godine literatura ili je ostala ista, hvalaaa

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 vel 2015 12:27 
Početnik

msm91 je napisao/la:
čegrt je napisao/la:

jel mi moze neko od kolega reci koja je ove godine literatura ili je ostala ista, hvalaaa

literatura je ostala ista. ako vam nesto nije jasno, slobodno profesoru pošaljite mail, odgovorit će vam brzo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 srp 2015 13:05 
Početnik

Jas sam uzeo prve dvije stranice statuta i 5 stranica pravilnika (mjere zastite trzista), profesor me pitao "sto znam reci iz statuta", i "koje su zastitne mjere". Gotovo za doslovno pola minute. Sretno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 ruj 2015 15:10 
Aktivan

Pozdrav
Koji mail koristi profesor budući da ne odgovara na dosadašnji što nije karakteristično za njega?
Imam ovaj : zoran.sinkovic@pravst.hr, da li je još aktivan ?
Hitno mi je, molim info

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2015 09:50 
Početnik

I mene zanima mail.
Je li netko bio na predavanjima ponedjeljkom u ovoj akademskoj godini?
Ima li netko svježe informacije o literaturi (ili još uvijek vrijedi da sa sa stranice zg burze napišemo pa odgovaramo 1-2 str. o statutu društva i oko 5 str. o pravilniku)?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 lis 2015 22:46 
Početnik

obelix je napisao/la:
I mene zanima mail.
Je li netko bio na predavanjima ponedjeljkom u ovoj akademskoj godini?
Ima li netko svježe informacije o literaturi (ili još uvijek vrijedi da sa sa stranice zg burze napišemo pa odgovaramo 1-2 str. o statutu društva i oko 5 str. o pravilniku)?

Ja sam se čula sa profesorom u vezi literature za Burzovno pravo i Porezno imovinsko pravo pa evo što mi je odgovorio :

Burzovno pravo
Goole: Zagrebčka burza
Kliknuti zagrebčka burza naslovna
O burzi
Opći podaci
Statut društva izvuči jednu stranicu po izboru

Google: Zagrebčka burza
Kliknuti zagrebčka burza naslovna
Pravna regulativa
Pravila zg burze izvući 5 stranica po izboru

Imovinsko porezno pravo
Bo. Jelčić i drugi, Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008., str. 446.-477.

Google upišete Porezna uprava,
Kliknete na porezna uprava Republika Hrvatska Ministarstvo financija

imate link propisi, zatim porezi, pa porez na promet nekretnina pa Vam se nalazi Zakon o porezu na promet nekretnina,

Google: Porezna uprava

Kliknuti porezna uprava Republika Hrvatska Ministarstvo financija

Kliknuti Propisi

Kliknuti Porezi

Kliknuti županijski i gradski/općinski porezi Zakon o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, čl. 4 do čl. 45 c.

Google upišete Porezna uprava
Kliknete na porezna uprava Republika Hrvatska Ministarstvo financija
Imate link Mišljenja Središnjeg ureda zatim kliknete na Porez na promet nekretnina, općinski, gradski i županijski porezi i po člancima imate dosta mišljenja. Vi izaberite po izboru nekoliko mišljenja.
Izvući 6 stranica po izboru iz gore navedene literature za Imovinsko porezno pravo.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 pro 2015 10:34 
Početnik

Moze li mi netko odgovoriti je li treba 6 stranica odnosno listova i sa jedne idruge stranice, znaci 12 sa jedne? Ili samo isprintat 6 stranica sa jedne strane lista?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 05 tra 2016 14:21 
Aktivan

Sve pohvale profesoru. Kad se obratite profesoru on vam vrlo brzo odgovori što trebate pripremiti te na usmenom postavi par pitanja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Google Adsense [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: