Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 11 tra 2021 07:03.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2009 11:59 
-Admin-

Prof. dr. sc. Anita Kurtović Mišić

8 ECTS (Predavanja + vježbe)

Preporučena literatura :

HORVATIĆ, Željko: Osnove kriminologije, MUP RH, Zagreb 1998.

ŠEPAROVIĆ, Zvonimir: Viktimologija: studija o žrtvama, Zagreb, 1998., TURKOVIĆ, Ksenija: Utjecaj međunarodnog kaznenog prava na razvoj prava žrtava međunarodnih kaznenih djela te prava žrtava općenito u Europskoj uniji i RH, Zbornik Pravnog fakulteta u Zagrebu, prihvaćeno za objavljivanje, listopad 2004.

Dopunska literatura:

SINGER , Mladen: Kriminologija, Globus – Fakultet za defektologiju – MUP RH, Zagreb 1996., MAGUIRE M. i dr: The Oxford Handbook of Criminology, Clarendon press Oxford, 1997., FATTAH E.A: Understansing criminal victimization, Prentice-Hall Canada Inc., Scarborough, Ontario, 1991.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:10 
-Admin-

jelenaa je napisao/la:
jade je napisao/la:
Helou!
Upisala se ovih dana i uvaljalo mi ove izborne: Kriminologiju s viktimologijom, Računalni kriminalitet, Novu javnu upravu...
Znam da svi kažu da je kriminologija užas, ali što sad...postoje li ikakve skripte, je li netko to već polagao...bilo kakav info bi mi dobro došao...a ostala dva...isto tako...info...iskustva...bilo što.....
Hvala dobrim dušama unaprijed!!! Pozdrav!! :mig:

Kriminologija je super, ideš na predavanja, zapravo to i nisu predavanja nego svaki put netko od vas napiše seminar i pročita ga, na temelju toga će vam ona dat ocjenu (uglavnom daje 4 ili 5). Teme ona podijeli na početku, svako dobije jednu lekciju iz knjige.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:38 
-Admin-

http://www.nasciturus.com/najnovije/dodana-dvije-nove-skripte.html

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:40 
-Admin-

abondazieri je napisao/la:
:happpppppy skripta iz kriminologije :bow
može li mi neko reć jel ova skripta dovoljna, jel ko od vas polaga po njoj???

jade je napisao/la:
Ja odgovarala po njoj, dovoljna je. Napravljena je iz knjige i materijala iz viktimologije...pazi, imala sam pismeni, od 5 pitanja, da se ne iznenadiš..pozz!!

jade je napisao/la:
Na prošlom roku nas je bilo dvoje i pisali smo pismeni?!? Srećom, usmeni je samo za višu ocjenu, tako da nismo odgovarali usmeno. Ma nije ništa strašno, izborni ko svaki drugi, samo mi je taj pismeni bio bedast...whatever...pozzz!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:45 
-Admin-

abondazieri je napisao/la:
evo ja sam danas polagala kriminologiju i mogu reć da je mala skripta sa nasciturusa zakon, sva pitanja su bila iz nje. možda nekom pomogne (jedno pitanje sam zaboravila):
1. definiraj pojmove: kriminalitet, kažnjive radnje, devijantna ponašanja
2. koji od gornjih pojmova je predmet izučavanja kriminologije
3. definiraj endogenu i egzogenu etiologiju i nabroji egzogene kriminogene čimbenike
4. definiraj kriminolgiju u užem i širem smislu, rizik žrtve, faktori rizika i pobliže objasni socijalne faktore

good luck!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:59 
-Admin-

purple_rain je napisao/la:
KATEDRA ZA KAZNENO PRAVO

O B A V I J E S T

studentima V. godine studija

Predavanja iz izbornog predmeta KRIMINOLOGIJA S VIKTIMOLOGIJOM održavat će se utorkom u vremenu od 14,00 do 17,00 sati u dvorani br. 6 počevši od 27. listopada 2009. godine .

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=349

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 25 stu 2009 11:29 
Forumaš

moj savjet:idite na predavanja redovno!! napišite neki seminar na temu koju će ona dati i rješili ste ispit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 stu 2009 12:40 
Forumaš

Ja sam to imala na trećoj godini, ako si dolazija uredno na predavanja...ima si mogućnost napisat seminar (šta je opet dobro jer neki seminar moraš napisat prije ili kasnije), a ocjena iz seminara bi ti se kasnije upisala kao ocjena iz izbornog. Ako se takva mogućnost još daje svakako je iskoristite.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 stu 2010 19:51 
Početnik

Svim bolonjcima bi preporučila ovaj predmet kako izborni na petoj godini!!!
Svaki sat netko od studenata drži izlaganje na temu iz knjige i u drugi misec vam upiše ocjenu!!!
Naravno uvjet je da redovito dolaziš na predavanja, slušat kolege kako izlažu, ona zapisuje svaki sat!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 stu 2011 13:34 
-Admin-

Obavještavaju se studenti da će prvo predavanje iz kolegija KRIMINOLOGIJA S VIKTIMOLOGIJOM biti održano u srijedu 9. studenog 2011. godine u 14 sati u dvorani br. 7.
Izvor : Katedra za kazneno pravo
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=629

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 kol 2013 10:59 
Početnik

Znate li možda jel još uvijek aktualna ta skriptica za polaganje ovog predmeta?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: