Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 24 stu 2020 10:25.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

PAŽNJA PAŽNJA!
Sve teme o upisima,studomatima,bodovima,prebacivanjima,molbama i slično su radi bolje preglednosti prebačene u novi podforum Papirologija

Započni novu temu Odgovori  [ 397 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 lis 2011 16:27 
Aktivan

Pozdrav dragi forumaši. :mrgreen:

Dakle kod mene situacija nije nimalo bajna. Drugu godinu upisujem sa postignuta 44 ects boda ( riješeni OPP, HPP, SOC, POL. EK. ). Rimsko pravo nisam još uspio položiti, nažalost i danas sam pao, 2 pitanja znao treće zapeo no to sada više nije ni bitno. Teoriju nisam nikako izlazio.

Situacije je dosta strašna, prvu godinu se nisam potrudio koliko sam mogao, minimalni napori, mislio sam da ću se nekako izvući no ukopao sam se. Realno mi je za ova 4 položena kolegija trebalo 20 dana, pa se pitam gdje sam izgubio ostale silne dane.

No evo pomalo duljim, volio bih da me malo savjetujete.

Situacija je takva da moram prenijeti 2 kolegija iz druge u treću godinu, po mojem sadašnjem stanju ja nisam kompententan ni za građansko ( jer nisam rim riješio ) ni za ustavno ( nisam teoriju ni izlazio ).

E sad, stvarno se nadam se nadam da ću sad uz dosta ozbiljniji pristup riješiti repove s prve godine, teoriju prvu napadam, mislim da sam tu, jer sam knjigu letimično pročitao u boljoj poziciji od rima, koju vučem dosta dugo, ali se nisam dovoljno potrudio i naučio je kvalitetno za prolazak u Šarac.

Dakle koja 2 kolegija prebaciti, pr. kazneno i ustavno ili građansko i financije. U prvom slučaju ću rasteretiti treći semestar, ostaje mi pravna met.inf. i statistika, a ova 2 ionako moram riješiti do 1. mj ako želim izaći na ispit u 2. ili pak da rasteretim 4. semestar tako da će mi ostati obiteljsko uz njemački jezik uz kazneno, ustavno, te statistiku.

Da li je ustavno riješivo u drugom uz statistiku, pa da mi onda ostane obiteljsko i jezik te to teško kazneno.

Kako god okrenem imam namjeru ovo sve loše s prve godine riješiti te riješiti sve s druge, e sad u kojoj kombinaciji je to riješivo volio bih da mi to nekako savjetujete, jer stanje se promijenilo, čitao sam postove iz 2009.te god.

p.s koje seminare odabrati, da budu korisni uz učenje ispita.

Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru! :celebrate

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 16:51 
-Moderator-

@Marinero - koliko sam čua od ovih mlađih generacija, sad su postrožili kriterije iz ustavnog i obiteljskog, ali opet ne mogu se oteti dojmu da su i dalje najteži ispiti g1, kp i financije (tim redoslijedom)...

Ja bi ti savjetovao da upišeš sve osim g1 i kp (pretpostavljam da oni nose svaki po 8 bodova)...

I čim prije počni riješavati 2. godinu - konkretno financijsko i ustavno da ti se ne zakomplicira život do bola...

Eto :cheers

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 16:54 
Aktivan

Hvala Grotius na savjetu. Ma komplikacije su nastale, treba se izvlačiti. Neka još netko upiše kakve savjete. Stvarno bih volio ostaviti jedan teški, jer s 2 prebačena treću ni sa 3 turbo genijalna mozga ne mogu ostaviti parcijalu potrebnu za višu godinu. Dakle G1 i KP off za sada.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 16:56 
Početnik

ostavi si ustavno i gp...
Imam i ja jedno pitanje...
Jel mogu studenti koji su vanredno upisani ici na predavanja iz svih predmeta na drugoj godini?? oce bit kakvih problema kod vjezbi i na predavanjima ako sam vanredan??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 17:00 
-Moderator-

drago7777 je napisao/la:
ostavi si ustavno i gp...
Imam i ja jedno pitanje...
Jel mogu studenti koji su vanredno upisani ici na predavanja iz svih predmeta na drugoj godini?? oce bit kakvih problema kod vjezbi i na predavanjima ako sam vanredan??

Mislim da je ovo pitanje već odgovoreno nekih 850 puta... :whyowhy:

Konačno - DA, izvanredni mogu također ići na predavanja kao i redovni, iz svih predmeta i bez iznimke. Kako na 2. godini tako i na svim godinama...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 18:12 
Početnik

Grotius je napisao/la:
Mislim da je ovo pitanje već odgovoreno nekih 850 puta... :whyowhy:

Konačno - DA, izvanredni mogu također ići na predavanja kao i redovni, iz svih predmeta i bez iznimke. Kako na 2. godini tako i na svim godinama...

Hvala... I daj opusti se... :5

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 18:28 
Sega mega kul forumaš bez života

Marinero je napisao/la:
Hvala Grotius na savjetu. Ma komplikacije su nastale, treba se izvlačiti. Neka još netko upiše kakve savjete. Stvarno bih volio ostaviti jedan teški, jer s 2 prebačena treću ni sa 3 turbo genijalna mozga ne mogu ostaviti parcijalu potrebnu za višu godinu. Dakle G1 i KP off za sada.

meni jedan jako težak predmet s druge su financije,meni bile teže od kaznenog.
Ako se jako jako potrudiš,možeš za 12 mj. spremiti i teoriju i rim jer je rok na kraju mjeseca.(iako ja nisam nikad prakticirala paralelno učenje).I počni što prije rješavati 2 god. jer je užasna :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 18:54 
Aktivan

Čitao sam da su financije postale dosta teške, te da su iz Sv. Trojstva izbacile Ustavno. Imam još večeras i sutra za razmišljanje, pa u petak odlučujem kako šta. Dakle studentica po tebi - kazneno te financije.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 19:28 
Početnik

kp nije baš najteže, ako savladaš gradivo, koje je logično i pitko.
kp ti ne piše padove, pa polaži non-stop, jedom će intrat.

financije su teške-traži se napamet učit prava zbrka od gradiva.
ja ću učit to sad misec i po dana i nisam siguran da ću proć,
ali ovo treba počet jednom, jer 2 miseca života moraš potrošit ako misliš položit.
ovdje također nema padova, i ja mislim da kontrolni dovoljno jednom položit.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 20:07 

Marinero je napisao/la:
Čitao sam da su financije postale dosta teške, te da su iz Sv. Trojstva izbacile Ustavno. Imam još večeras i sutra za razmišljanje, pa u petak odlučujem kako šta. Dakle studentica po tebi - kazneno te financije.

kazneno meni nije bilo tako teško,nisam imala s njim nikakvih problema,gradivo mi je leglo,a građansko nisam još ni takla pa ne mogu usporediti.
Financijsko pravo mi je nešto najteže što sam ikad učila.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 21:22 
Početnik

Pozdrav forumaši! :)

Situacija je takva da su mi ostala 3 predmeta iz prve godine(rim,teorija i soc) što znači da mogu upisati 36 bodova iz 2.
1. Jel moram svakako upisati seminare iz druge sada odmah ili ih mogu prenositi na 3.(jer ako moram onda mogu upisati tri predmeta s druge+2seminara i strani,a ja bi radije kombinaciju stranog i 4 predmeta s druge,da što više ispita porješavam s druge)?
2. Koje predmete mi savjetujete upisati s 2.(vidim po forumu kako su očito najteži financijsko,građansko i kazneno,ali to je sve nekako individualno,pa bih bila zahvalna kada bih više vas napisalo svoja iskustva)?

Unaprijed zahvaljujem! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 22:25 
Aktivan

1. Ako dobro shvaćam ova nova bodovanja ti sada ponavljaš prvu, jer nemaš 42 boda, prema tome, upisuješ ono šta ponavljaš i ostalo po volji. Sama biraš predmete koje želiš i ne bi tribala imat nikakvu obavezu upisat seminare za drugu sada, nego možeš dogodine kad/ako upišeš drugu godinu.
2. Ostala su ti 3 najteža predmeta s prve godine, pošto nemaš položen rim ne preporučujem građansko, a pošto nemaš teoriju ni ustavno, nekako njima uz bok ide kazneno. Znači ostaju ti obiteljsko, financije, statistika i engleski...
Istina da je individualno, al eto, pošto ćeš se satrat već sa ova tri, nije pameto zagorčat si život do kraja.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 22:47 
Početnik

A koji mi preporučaš od ustavnog,građanskog i kaznenog uz ove nabrojane predmete,pošto mogu upisati 4 predmeta i jezik(engleski)? Koji je tebi najteži i zašto?
Uzmi u obzir da planiram očistiti predmete s prve tijekom 1.semestra,i da(po tvom mišljenju) koja mi je onda kombinacija bolja da upišem:4 predmeta+jezik ili 3 premeta+2seminara+jezik?

I da,hvala na odgovoru! :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 23:11 
Aktivan

Iskreno pošto ti sve nosi isto bodova ja bi na tvom mistu radije drugu kombinaciju, bez obzira na razlog zbog kojeg si zapela prošle godine, ova tri predmeta šta su ti ostala su zeznuta i trebat će ti minimalno rok u 12. i 2. da ih riješiš ako budeš imala sreće. Ne želim te obeshrabrivat, al znaš da se lako može dogodit da se oduži pa nešto ostane i za 4. onda će ti se dogodit da će doć ljeto, a tebi će ostat još dva, tri teška i komplicirana predmeta koja nećeš imat pojma jer ih zbog zaostataka nisi stigla pratit, pa ćeš počet učit, a već ćeš bit iscrpljena od ovoga prije i na kraju ćeš napravit malo ili ništa. Pametnije ti je onda nakon ova tri riješit statistiku, engleski, između obiteljskog i financija ja bi radije obiteljsko, al to je čisto stvar izbora i seminare. Nakon R , T i S, engleski i statistike bit će ti odmor za moždane vijuge, seminare riješiš negdi usput, a obiteljsko se triba isto malo pomučit, al da se riješit kad se nauči. Kad si to sve riješila, sko sve bude u redu praktički opet imaš pola druge godine riješene, mada lakšu polovinu.
Kažem sve je individualno, al svakako mislim da je bolje u ovom slučaju ka su svi predmeti isto bodovani ić na sigurno. S druge strane i ovi teži predmeti dočekat će te dogodine, ali svejedno mislim da ti nije pametno preopteretit se do maximuma. Kako god bilo sretno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 23:19 
Početnik

Moram te još malo gnjaviti,koje seminare preporučaš i koji je princip za preporučene?

Svakako,hvala ti puno!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 07:49 
Aktivan

Ne znam ti za seminare stvarno, to se promijenilo otkad je novo bodovanje tako da ćeš to morat pitat nekoga drugoga, prolistaj malo teme predmeta, pisali su ljudi neka iskustva pa vidi, mislim da je to više manje sve formalnost, baš njih briga za neke naše radove od 10, 15 strana...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 15:39 
Početnik

Ljudi kakva je situacija s predavanjima,jel se baš mora ići(za prvu su govorili da većinom da,pa se ispostavilo da se samo zadnje sate dođe po potpis,a na predavanjima je sjedilo doslovce 5-ero ljudi)?
Kako sa seminarima i dolascima,pošto radim,pa me zanima da li se može s profesorima dogovoriti,planiram uzeti za seminar obiteljsko i ustavno,kakvi su ti seminari,koje su obaveze seminarista iz tih predmeta??

Pozdrav,i unaprijed zahvaljujem! :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 lis 2011 15:42 
-Moderator-

ninaiprija je napisao/la:
Ljudi kakva je situacija s predavanjima,jel se baš mora ići(za prvu su govorili da većinom da,pa se ispostavilo da se samo zadnje sate dođe po potpis,a na predavanjima je sjedilo doslovce 5-ero ljudi)?
Kako sa seminarima i dolascima,pošto radim,pa me zanima da li se može s profesorima dogovoriti,planiram uzeti za seminar obiteljsko i ustavno,kakvi su ti seminari,koje su obaveze seminarista iz tih predmeta??

Pozdrav,i unaprijed zahvaljujem! :D

U moje vrime si triba ići na vježbe iz kaznenog i obiteljskog inače ne bi dobia potpis...
Sve ostalo nisi bia obvezan dolaziti...

Na predavanja nisi triba ići nego ko oće bi doša proizvoljno...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2011 11:35 

Ako je netko imao seminar iz građanskog neka mi se javi na pp,imam par pitanja
please!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 16:48 
Aktivan

Nisam se još upisao, sutra ću. Dakle ostalo mi je i dalje pitanje, jedna mi je kolegica pojasnila da ako prebacim g1 da nijedan predmet s treće god ne mogu izlaziti jer je on predmet ljetnog semestra, nemam ga odslušanog i potpisanog i automatski ne mogu ništa polagati.

Da prebacim kazneno i ustavno ? Hvala.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 16:56 
-Moderator-

Marinero je napisao/la:
Nisam se još upisao, sutra ću. Dakle ostalo mi je i dalje pitanje, jedna mi je kolegica pojasnila da ako prebacim g1 da nijedan predmet s treće god ne mogu izlaziti jer je on predmet ljetnog semestra, nemam ga odslušanog i potpisanog i automatski ne mogu ništa polagati.

Prebaci kazneno i ustavno.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 17:04 

Grotius je napisao/la:
Marinero je napisao/la:

Prebaci kazneno i ustavno.

ja bi prebacila g1 i financije.... želim prvo rješit ove "lakše" ispite da osiguram uvjet za upisat 3. godinu

jel to pametno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 17:41 
Aktivan

Upisao sam tamo na chat, a i ovdje ću.

Plavojka, slažem se da su ta dva možda smrtonosnija, ali situacija je takva da sam ja sada konkretno imam ponovno upisane teoriju i rimsko, ali njih mogu polagati u 12.om mj., dok ako g1 i financije prebacim ne mogu polagati u 12.om, nego tek u 6.om mj jer ih nemam odslušane i automatski ne mogu apsolutno ništa izlaziti do 6.og mj uz uvjet da to položim tada.

Zato bi sada upisao g1 i financije, a kazneno i ustavno prenio kako bi ih izlazio u 12.om dogodine.

To su sve komplikacije, ali takav je sustav. :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 lis 2011 18:05 
-Moderator-

Sva ta 4 ispita s 2. godine su dosta zahtjevna, tako da se tu triba dosta potrudit...

U svakom slučaju, po mom mišljenju ti je bolje onda odslušati ove koji su u zimskom semestru...

Da ne čekaš bez veze 6. misec... :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2011 16:21 
Početnik

Nova sam ovdje na faxu pa ne znam po najnovijem za izvanredne, nova bolonja (znači ne stara, nego nova, ovogodišnja)- da li trebam skupljat ikakve potpise na 2. i 3. godini, ikakve seminare, vježbe? Ako ne moram , neću. Putnik sam , putujem cijelu noć da dođem u 5 u jutro u Split itd... nema šanse da dolazim na išta osim na rokove... a i nemam tih novaca za putovanja (400 kn svaki put) :scared

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lis 2011 17:47 
Sega mega kul forumaš

sannndra je napisao/la:
Nova sam ovdje na faxu pa ne znam po najnovijem za izvanredne, nova bolonja (znači ne stara, nego nova, ovogodišnja)- da li trebam skupljat ikakve potpise na 2. i 3. godini, ikakve seminare, vježbe? Ako ne moram , neću. Putnik sam , putujem cijelu noć da dođem u 5 u jutro u Split itd... nema šanse da dolazim na išta osim na rokove... a i nemam tih novaca za putovanja (400 kn svaki put) :scared

seminari-da, ako ti je tako,onda slobodno kontaktiraj prof priko maila ,objasni situaciju i nek ti recu temu,. ostalo nista,ali isto moras ovjerit godinu u 6mj., ali to vjer vec znas,.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2011 08:46 
Početnik

Pa ne znam za ovjeravanje u 6. mj., nitko mi to do sad nije spomenuo... gužva je bila u referadi... hvala bogu da postoji ovaj forum :s

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lis 2011 12:15 
Sega mega kul forumaš

sannndra je napisao/la:
Pa ne znam za ovjeravanje u 6. mj., nitko mi to do sad nije spomenuo... gužva je bila u referadi... hvala bogu da postoji ovaj forum :s

u pravilu moras ovjerit godinu u 6 mj. da bi mogla izlazit na ispite,ona se ovjerava nakon sta se skupe potpisi,s obzirom da si vanredni,potpisi ti netrebaju,ali ovjera da,. ( ako slucajno ne ovjeris,nece se nista strasno dogodit,.ali eto )

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2011 11:14 
Početnik

Ja ne znam cemu tolika pompa oko tog ovjeravanja indexa i koji je smisao toga uopce, jer koliko znam mi smo jedini fax koji to jos ima? Ja sam ove godine potpuno zaboravio ovjerit index, i pitam ljude savjet sta sad? Dobio sam sam savjet (kao sto i ovdje pisete) salji zamolbu dekanu bla bla bla sta naravno nisam napravio nego odem pitat nase krasne tete u referadi <3 i one mi kazu da to ovjeravanje u biti i ne znaci puno, jedino me profesori mogu odbit ispitat, sta se naravno nije desilo. Moje iskustvo pa sad...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 22 lis 2011 19:55 
Forumaš

Maximus[1950] je napisao/la:
Ja ne znam cemu tolika pompa oko tog ovjeravanja indexa i koji je smisao toga uopce, jer koliko znam mi smo jedini fax koji to jos ima? Ja sam ove godine potpuno zaboravio ovjerit index, i pitam ljude savjet sta sad? Dobio sam sam savjet (kao sto i ovdje pisete) salji zamolbu dekanu bla bla bla sta naravno nisam napravio nego odem pitat nase krasne tete u referadi <3 i one mi kazu da to ovjeravanje u biti i ne znaci puno, jedino me profesori mogu odbit ispitat, sta se naravno nije desilo. Moje iskustvo pa sad...

nisam ni ja ovjerila niti znala za to :oops:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 stu 2011 02:06 
Aktivan

Kad ce izac termini ispitnih rokova za ak godinu 2011/2012??

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 23 stu 2011 17:37 
Početnik

sunceee je napisao/la:
Kad ce izac termini ispitnih rokova za ak godinu 2011/2012??

to i mene zanima, da li netko ima IKAKVE informacije o bilo cemu vezanom za ispitne rokove ove godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2012 22:31 
Aktivan

studiram vanrendno pa me zanima da li ja mogu kolokvirati ispite? i ako mogu di mogu vidit datume tih kolokivija i iz kojih predmeta se nude?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 ožu 2012 11:28 
Početnik

Jeli itko zna dali je postojalo pametno prebacivanje na neki drugi pravni fakultet u hrvatskoj zbog ove naše famozne druge godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 13 ožu 2012 22:05 
Forumaš

AH ta druga godina..
Po meni je jedini problem na njoj famozni Kacer, sve ostalo ako se nauci prolazi se bez problema, a naucit nije toliko veliki problem, samo triba sist i zagrijat stolicu i izac na ispit kad NAUCIS a ne 101X pa mozda bude pitanje koje si naucija...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 14:11 
Aktivan

Molim vas savjet....vanredni sam student i trebam seminar pa se mislim?? Dali financije ili obiteljski? Ako netko ima iskustva puno bi mi značilo!Puno hvala!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 15:36 
김정일

bik20 je napisao/la:
Molim vas savjet....vanredni sam student i trebam seminar pa se mislim?? Dali financije ili obiteljski? Ako netko ima iskustva puno bi mi značilo!Puno hvala!

Ni jedno ni drugo ako mozes ikako birati :mrgreen:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 15:40 

Inso je napisao/la:
bik20 je napisao/la:

financije radije, obiteljsko nemoj ni u ludilu

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 19:44 
Aktivan

plavojka je napisao/la:
Inso je napisao/la:
bik20 je napisao/la:

financije radije, obiteljsko nemoj ni u ludilu

Hvala vam! Nemam izbora osim ta dva ali većina kaže financije!!! Mislim da ću ipak financije?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ožu 2012 20:32 

iz obiteljskog dobiješ presudu sa suda za ljudska prava od jedno 15ak stranica koju moraš prevest s engleskog na hrvatski i napisat osvrt na presudu i dat svoj dojam o njoj. viruj mi, nemoj uzimat obiteljsko! stvarno su ga zakomplicirali ajme

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 397 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: