Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 12 lip 2021 20:52.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2009 11:39 
-Admin-

Prof. dr. sc. Slavko Šimundić
Mr. sc. Marija Boban

8 ECTS (Predavanja + vježbe)

O b v e zn a l i t e r a t u r a :

1. Prof. dr. sc. Slavko Šimundić, Podaci i baze podataka, Sveučilište u Splitu, Pravni fakultet Split 2005.

2. Prof. dr. sc. Slavko Šimundić, Funkcijska informatika u društvenim sustavima, Sveučilište u Splitu, Pravni fakultet, Split, 2000.

3. Prof. dr. sc. Mladen Varga, Baze podataka, Društvo za razvoj informacijske pismenosti (DRIP), Zagreb, 1994.

4. Prof. dr. sc. Mladen Varga, Upravljanje podacima, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Poslijediplomski studij "Informatički management", Zagreb, 2001.

Dopunska literatura:

Prof.dr.sc. Mladen Varga: "Baze podataka", Društvo za razvoj informacijske pismenosti (DRIP), Zagreb, 1994.; Prof.dr.sc. Mladen Varga: "Upravljanje podacima", Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Poslijediplomski studij "Informatički management", Zagreb, 2001.
Način praćenja kvalitete i uspješnosti izvdbe svakog predmeta i /ili modula: 1. Mišljenje studenata o kvaliteti nastave putem anketa

2. Nastavnici koji podučavaju srodne predmete surađuju i zajednički vode brigu o kvaliteti nastave. Evaluacija nastave se provodi od strane pročelnika Katedre.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:24 
-Admin-

Inso je napisao/la:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:28 
-Admin-

leganini je napisao/la:
sanja je napisao/la:
Cijenjeni kolege, molim pomoć. Može li mi netko reći gdje mogu naći odgovore na posljednja četiri pitanja iz Baza podataka ( fizičko, logičko i konceptualno modeliranje podataka)? Daj molim Vas pomagajte, ispit se bliži, a mene hvata panika jer ne znam ništa o njemu. Jesu odgovori na tih 20-ak pitanja dovoljni za prolaz? Molim da se netko javi, sigurno ima ljudi koji imaju iskustva s ovim ispitom ili su bar nešto čuli iz prve ruke?! Hvala unaprijed! :please:

pošalji mail asistentici s pitanjem i dobit češ odgovore :grin:

Inso je napisao/la:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:30 
-Admin-

sanja je napisao/la:
Ukoliko ima kolega koji se pitaju kakve su BP, reći ću samo da bi svima preporučila da si to uzmu za izborni, prof. je stvarno ok, pita po onim pitanjima koja su objavljena na forumu (bar je mene pitao)! :grin:

nexetravel je napisao/la:

Mislim ako se dogovoriš s profesorom sve može, pošto ispit nemožemo ni prijaviti,npr. baze podataka dok nedaš informatiku, ali možeš na ispit baze podataka, ako te pusti profesor.

Komplicirano

libertas je napisao/la:
Sto se tiče Baza podataka profesor pita iskljucivo po pitanjima,tako de je skripta i vise nego dovoljna. Nego, dal itko zna nešto o Upravnim i pravnim sustavima eu? Thanx

GORAN je napisao/la:
Evo malo pitanja iz Baza podataka u pravu.Što je baza podataka,razlika relacijske i nerelacijske baze podataka,model podataka,tipovi podataka-polja,veze (relacije) između datoteka.Profesor je bio odličan.Bilo nas je pet i svi smo prošli.Pozdrav kolegama

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:37 
-Admin-

Unika je napisao/la:
kumpirić je napisao/la:
...iz baza podataka u pravu. tek sad izlazim, pa bi molila, ako neko zna kako izgleda ispit, svaka informacija bi bila korisna.

Ispitne literature imaš cca 20-tak stranica i skripta po pitanjima ti se nalazi na forumu. Nas je pitao na usmenom i neke stvari iz knjige (koje nema u skripti), al pitanja se ne sjećam jer ih nisam ja dobila nego kolega tihomir (možeš mu poslati pp ako ih se sjeća). U skripti jedino što nema su oni dijelovi koji se nalaze u informatici, dakle jezici baza podataka i tome slično. Prof. postavlja uglavnom po 3 pitanja, a ako ga netko prekine (primjerice uđe u učionicu dok odgovarate) često zaboravi da niste odgovorili pa prijeđe na drugo pitanje ili jednostavno već izrečeno ponoviš opet, a imaš vremena poslužiti se i bilješkama. Sve u svemu, super je ispit, samo što je malo banana za učiti, al srećom nema puno. :grin:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2009 13:23 
Početnik

može li mi netko reći je li ovaj ispit izborni s treće ili četvrte godine???

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2010 16:22 
Početnik

koja su pitanja iz pismenog dal se neko sjeća,hvala

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2010 21:06 
Početnik

jel mi može netko reć jel skripta od 20ak str vrijedi i za 5.god Bolonje??čula sam da na pismenom budu pitanja kojih u toj skripti nema...i dajte stavite pitanja iz pismenog,pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 stu 2010 19:47 
Početnik

Počela su predavanja iz ovog predmeta... utorkom od 8-10i30
Uglavnom profesor zapisuje ko je prisutan na predavanjima i drži perdavanja cilo vrime, tako da se mora dolazit!
Predavanja su pomalo smišna, ona samo čita slajdove i naravno zahtjeva da kupimo knjigu!!!
a sriće :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 10:12 
Forumaš

jeli zna netko dali se ovaj ispit može odgovarat prije drugog miseca, nego se odlušaju predavanja?i ima li netko da je nedavno polaga i iskustva kakva su

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 15:24 
Početnik

tea0501 je napisao/la:
jeli zna netko dali se ovaj ispit može odgovarat prije drugog miseca, nego se odlušaju predavanja?i ima li netko da je nedavno polaga i iskustva kakva su

Ne, ne može se odgovarat prije nego se odsluša, na tom se predmetu potpuno drže pravila (katastrofa :), zato sam ja da mogu diplomirat u 7 misec, otišla u referadu i zamolila da mi zamjene taj predmet za neki drugi, to su mi napravili i sve rješeno :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 15:49 
Forumaš

A koji si uzela umisto toga?i jel znas koji se mogu uopce na crno izac?i sta dosla si samo u referadu i tako rekla il si uzimala nove papire

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 ruj 2011 16:05 
Početnik

A ima jedan stvar kod mene, pošto sam ja prijavljivala ispite priko prijavnice a ne priko studomata, ja sam otišla do žene i rekla joj da sam čula da se mogu zaminit predmeti i da je molim da mi to učini jer mi je bitno da šta prije riješim predmete sa pete a da bazu ne mogu nikako jer on neda prije sedmog miseca polagat i tako ti je meni žena rekla da ja samo prekrižim bazu u indeksu i dopišem predmet koji izaberem to je bilo Burzovno pravo (savršen predmet, on ti da na pišeš neki rad, sve copy paste sa zagrebačke burze, desetak str i pita te 2 najobičnija pitanja)! Za one koji prijavljuju priko studomata, moraš otić u referadu lipo pitat da ti zamjene predmet i onda ti ona, koliko sam vidila, u kompiću izbriše ime sa liste predmeta kojeg minjaš i upiše u listu predmeta koji želiš!!
Ja sam ti uz Burzovno izabrala Kriminologiju s viktimologijom, športsko, autorsko i novu javnu upravu! Burzovno i Kriminologija su ti samo seminari, nova javna uprava kod mirka isto super, moraš naučit prvu i zadnju lekciju u knjizi imožeš izać kad god ženiš, jasam izašla prije nove godine, tako ti je za sve izborne predmete kod njega, da sam ja to bila znala ja bi uzela još koji predmet kod njega. Sad autorsko i športsko, kaćer ko kaćer, malo nas je zeze, vraća al ništa strašno, tu su na kraju sve četvorke i petice, al da se ne zezaš preporučam ti da ga ne uzmeš! Nikako nemoj uzimat ništa vezano za obiteljko i kazneno pravo i ako je jako puno nauči na Kazneno-pravnoj praksi jer ideš na sudove i državno odvjetništvo al to ti MASU MASU posla, svako drugi tjedan moraš pisat radove i na karaju imaš neki završni tese! Dobro ti je upisat osim burzovnog i kriminologije, pravo mora, sindikalno... uglavnom sve kod sesara, čizmića, rudolfa, punde... tako sam bar čula! Nadam se da sam pomogla!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ruj 2011 12:10 
Forumaš

josipa hvala, pomogla si :thumbsup

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 lis 2011 11:37 
-Admin-

Predavanja iz izbornih kolegija Baze podataka u pravu i Baze podataka u upravi održavati će se srijedom od 8:00h do 10:25h u dvorani broj 4. Predavanja iz ostalih izbornih kolegija započinju u 12:00h.

http://www.pravst.hr/novosti.php?p=11&s=224

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 21 pro 2011 12:57 
Forumaš

Jeli ima ko da je upisa ovaj predmet

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 07 sij 2012 15:38 
Forumaš

Ovaj je predmet užasan za učit, pa ako ga je ko upisa i položia neka mi da savjet kako ga svladati, jer kako mi je krenilo dovest će me do živčanog sloma, plizzz ljudi pomagajte!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 ožu 2014 14:40 
-Admin-

Ljudi kako izgleda ovaj ispit i koja je literatura?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2014 14:02 
-Admin-

Evo da si odgovorin :mrgreen:
Uči se iz knjige Podaci i baze podataka u pravu. 100 kn u skriptarnici i pitanja na listu papira a4 (koja btw koštaju 5 kn :grin: ). Par dana učenja dok van sjednu podaci, jer nisu ništa slično onome šta smo do sad učili. Na ispitu vam profesor postavi par pitanja s te liste i to je to.
Ako kome treba knjiga, rado ću mu je proslijedit. Javite na pp ili tu na topicu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: