Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 07 svi 2021 13:12.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2009 11:50 
-Admin-

Prof. dr. sc. Silvija Petrić

8 ECTS (Predavanja + vježbe)

Preporučena literatura :

1. Vilim Gorenc - Vjekoslav Šmid, Poslovno pravo u turizmu i ugostiteljstvu, Zagreb, ŠK, 1999.

2. Posebne uzance u ugostiteljstvu s komentarom, Redakcija: Vilim Gorenc, Zagreb, RRIF, 1996.

3. Zakon o turističkoj djelatnosti, NN 8/96 i 76/98

4. Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti, NN 46/97, 68/98, 45/99, 92/01, 117/01, 4/02

5. Stefan Sušić, Turističko pravo, Štampa, 1985.

6. Vilim Gorenc, Zakon o obveznim odnosima s komentarom, Zagreb, 1998.

7. Vilim Gorenc, Trgovačko pravo - ugovori, Zagreb, 1997.

8. Boris Vizner, Komentar Zakona o obvenim odnosima, knjiga I i II, Zagreb, 1978.

Dopunska literatura:

V. Gorenc: Zakon o obveznim odnosima s komentarom, RriF, Zagreb, 1998.

N. Gavella, Europsko privatno pravo, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb, 2002.

Posebne uznace u ugostiteljstvu s komentarom, Redakcija: V. Gorenc, Zagreb, RRIF, 1996.

V. Šmid, Ugovor o hotelskim uslugama, Ugostiteljstvo i turizam, Zagreb, 1984., br. 5.. str. 37. – 38. i br. 6., str. 33. – 38.

V. Šmid, Odgovornost ugostitelja za stvari gosta i Zakon o obveznim odnosima - de lege ferenda, Zbornik radova Pravnog fakulteta u Splitu, god 33/43 - 44, 1996., str. 337. – 349.

V. Šmid, Ugovor o alotmanu, Zbornik radova XI, Pravni fakultet u Mostaru, 1998., str. 79.– 95.

V. Šmid, Ugovor o organiziranju putovanja i Zakon o obveznim odnosima de lege ferenda, Zbornik radova Pravnog fakulteta u Splitu, br. 1 – 2 (49 – 50), 1998., str. 41. – 68.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 15:36 
-Admin-

Inso je napisao/la:
theman je napisao/la:
Ja također kao i kolega idem na turističko pravo pa bi molio ako je neko bio da se javi s nekim inforacijma. Da li postoji skripta,pitanja ili bilo kakve informacije.

Na četvrtom katu gdje je ured od profesorice,postoji popis literature za taj ispit. Ja bih rado pomogao,ali niti ja,niti itko od ljudi koje znam nije polagao taj ispit

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 16:08 
-Admin-

oxygen je napisao/la:
Evo nekoliko informacija za turističko pravo: profesorica ne traži puno, samo osnovno, tj ako pita neki ugovor, treba o njemu reći definiciju i par osnovnih karakteristika, sve u svemu par rečenica.
Dosta je tolerantna, jer onako kako sam ja odgovorio na pitanja, sam sebi ne bi dao prolaznu ocjenu. (ona je dala)
Pitanja su bila: izvori TP (zakon o tur.djelatnosti, zakon o ugostiteljskoj djelatnosti...) i ugovor o alotmanu.
Knjiga je spomenuta negdje na početku ovog topica, gorenc - šmidt (ili nešto slično) oko 300 str, ali kad se potcrta ili skriptira bitno, bude nekih 50 str.
nadam se da sam pomogao bar malo..

(pozivam svih da stave komentasr nakon izlaska na ispit :mig: ) :please:

mjesec je napisao/la:
Evo nekih pitanja iz turističkog prava...... Ugovor o organiziranju putovanja ( pojam, ugovorne strane i odgovornost organizatora putovanja iz zoo), ugovor o alotmanu i posebna klauzula o jamstvu, vrste kreditnih kartica...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2009 17:48 
-Admin-

mjesec je napisao/la:
Za turističko su ti na 6. str. napisana pitanja koja je mene pitala... Pita najčešće ugovore i ne davi puno, ako znaš prekine te. Ne moraš skroz u detalje, meni je bila super, ali moraš znati osnovno o ugovorima, ne moraš u detalje ona prava i obveze stranaka.....

kosmos je napisao/la:
zagreb4 je napisao/la:
Da li mi netko može pomoći i odgovoriti iz čega se ući Turističko pravo, gdje se može nabaviti skripta-ako postoji? I da li je to jedan od težih ili lakših izbornih?

nije, kolegica mi je rekla da ju je čak i bacila iz toga... :thumbsdown
traži previše :wh

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 pro 2009 13:40 
Početnik

jel ovo izborni s treće godine?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2010 16:27 
-Admin-

Odgoda ispita - Katedra za građansko pravo

ISPIT IZ GRAĐANSKOG PRAVA II ZAKAZAN ZA 1. 2. 2010. ODGAĐA SE NA 3. 2. 2010 U 8, 30.

ISPIT IZ TURISTIČKOG PRAVA ZAKAZAN ZA 2. 2. 2010. ODGAĐA SE NA 3. 2. 2010 U 8,30.

Prof. dr. sc. Silvija Petrić
http://www.pravst.hr/novosti.php?p=14&s=328

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 lip 2011 15:18 
Početnik

jel ko izlazija ovu godinu turističko,šta pita?? Pomagajte.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2011 11:46 
Aktivan

jel ko upisa ovaj izborni,nema nikakve obavijesti ,nista :( ?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2011 23:28 
Početnik

Ja sam upisala, nema još nikakve obavijesti :tired

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2013 12:27 
Početnik

danas odgovarala, pitanja su bila ugovor o organiziranju putovanja (sve o njemu) i što je ugostiteljska ostava...uglavnom bila je ok, nisam baš sve znala i položila sam...nije strašno

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2013 09:45 
Početnik

lalalaaa je napisao/la:
danas odgovarala, pitanja su bila ugovor o organiziranju putovanja (sve o njemu) i što je ugostiteljska ostava...uglavnom bila je ok, nisam baš sve znala i položila sam...nije strašno

ako nije problem , mozes li napisati postoji li nekakva skripta iz ovog predmeta i treba li puno vremena za pripremiti ga? tnx :mig:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: