Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 19 lis 2018 17:07.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Pravila foruma

Dragi svi, molimo vas da se držite sljedećih smjernica u korištenju ovog podforuma, kako bi smo svi živjeli dugo i berićetno;

1) počnite od prvog i drugog posta, ne posljednjeg. Tamo su sabrana ispitna pitanja,ispitna literatura,skripte, kao i osnovne informacije o ispitu, i sl.
2) koristite google pretraživač u desnom kutu.Ako ga ne znate koristiti, upute za korištenje su OVDJE
3) ne pitajte glupa pitanja, pogotovo ne više puta. Jednom je i više nego dovoljno.
4) Sve skripte i ispitna pitanja se nalaze u SKRIPTARNICI
5) budite kolegijalni i podijelite vaše znanje, ispitna pitanja, iskustva i sl. s kolegama. UPUTE ZA SLANJE SKRIPTI I OSTALIH MATERIJALA NA NASCITURUS

Započni novu temu Odgovori  [ 826 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 pro 2005 00:30 
김정일

Doc. dr. sc. Željko Radić
Dr. sc. Vilma Bulat Pezelj
Marija Štambuk Šunjić

S K R I P T A R N I C A

Službene stranice katedre:
http://www.pravst.hr/kolegiji.php?p=101

Preporučena literatura : L. Margetić, Opća historija prava i države, Rijeka 1997;
Š, Kurtović, Opća historija prava i države, I. i II., Zagreb, 1994.

Dopunska literatura: L. Margetić, Antika i srednji vijek, Zagreb-Rijeka, 1995;

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2005 20:51 
김정일

PRvi ispit kojeg cete polagati.Neka vas ne prestravi hrpa gradiva koju ce profesori navesti,u stvarnosti,naucit cete mozda jednu desetinu toga.Studenti preferiraju koliko sam ja cuo profesora Radića,iako je i Vilma ok.Za opću pravnu vam ne preporučujem korištenje skripti,jer koliko vidim kod brucoša na faksu,u opticaju je ona loša skripta pisana rukom,u kojoj je 90 % stvari krivo i netočno napisano.Koliko sam čuo,Radić je sad uveo i pismeni ispit.
Iako je ovo mozda malo psihicki šok ,jer je ovo prvi ispit kojeg polažete ,velika većina vas ne bi smijela imati problema sa ovim ispitom.
Ukoliko imate problema sa Opcom ili nacionalnom,ozbiljno vam savjetujem da malo porazmislite
o vasem izboru fakulteta.Neki od Vas ce reći da je ovo povijest,i da je mrzite i zbog toga imate problema,ali ako vam problem stvara kolicina gradiva iz nacionalne i opce,bojim se pomisliti sto ce se desiti kad pocnete uciti kapitalne ispite sa druge i treće godine....

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2006 17:00 
김정일

želja je napisao/la:
E je napisao/la:
evo pocinjen popodne.
nego ja san cuja od neke ekipe da netriba sve ucit iz one skripte..
ali eto pocinjen ozbiljno popodne

DOBRO SI ČUO--- 8) :D to je bar nesto pozitivno.
ne triba učit: periodizaciju, hetite, perziju, i one izvore pri početku(neda mi se uzimat knjiga, al mislin da se tako zove)----
vidis :idea:

Ali zato morate nauciti franacko pravo,i pravo germana,francusko pravo i austrijske zakonike

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2006 13:00 
E je napisao/la:
oke ove u veneciji znan. solomonove reforme nemam pojma. neki ustav u francuskoj bi bija koji od njih?
deklaracija prava?
ustav suverenosti?
ima ih 17 u skripti ovoj
ustavna monarhija - ustav 1791
jakobinska diktatura i ustav 1793

solonove reforme?? - ja znan da to pitanje(kad bi nekome doslo) bi ga zaobišli, jer možda si čuo na predavanju, u onoj našoj skripti fali 36, i 37. str.. tj. Atena- tj. SOloNOVE reforme!! neki je imaju neki nemaju.
tako da većinu to i nje pitalo :/ :roll: lol... a sta se tiče ustava! i mene je pita .. al sigurno ti je reka nešto konkretno uz to - npr. meni je reka I.franc. ustav. 8) ma sad ga... ** drugi put ces. :)

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2006 22:41 
김정일

E je napisao/la:
pita me konfederacijske spise, postglosature, i direkturu (?) u francuskoj.
reka mi je da utvrdin svoje znanje bolje, i da dodjen onda. reka mi je takodjer da me latinski moze pitat i izvan roka

Valjda postglosatore i direktorij???
Radic je super,da su svi kao on ne bi poludili do 4te godine.Radic ionako prestaje sa predavanjima u trecem mjesecu pa onda mozete odmah nacionalnu odgovarat.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2006 20:20 
želja je napisao/la:
i'm gonna kiss my self :? :oops:

ovaj ja se ispričavan...al doslo je do pogreske koju san TEK sad primjetila, jer umisto ovoga: kiss - ide KILL. jer san pala i 2. put i to u radica..
prije nego iko kaze da san mentalno nestabilna onda - prvo da iznesen svoje činjenice a to su da mislin da me nekako uzeo na zub(bez nekog posebnog razloga) i da me nije pita ko obično 3 pitanja, nego 10 manjih... od toga me pita drzavno ustrojstvo babilona - sta san tooootalno znala, onda Sachenspiegel i izvore u Njemačkoj itd, itd.. svejedno je reka da cu iduci put bit sigurno uvjerljivija.. babu mu... a to sta san ja u komi, to nema veze!!
jbg- to se samo meni desava. a (na)učila san SVE. ima bit da nece stat dok ne naučin sve dooo jedne rečenice. salut.

Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2006 20:57 
Forumaš

Budi bez brige Želje (iako zvuči otrcano), ali ništa ti to ne znači, dapače, možda je bolje da si pala, jer se zna dogodit da brucoši koji su položili Opću u 2. mj. zaspu (i spavaju) do 9.
Samo naprid, riješi to preko konzultacija za 20-ak dana i neka ti upiše u u četvrtom mjesecu.

Ništa ti ne znači to što si pala opću, a kamoli da si mentalno nestabila!! :shock:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2006 10:04 
김정일

E je napisao/la:
neman pojma za te bodove ali znan da san u istin pizdarijama ka zelja. samo sta san ja pa u vilme.
pazi ovo, ja i ova cura smo usli i curu je pitalo 15 pitanja a mene 3 koja ona nije znala (a cura je znala hebeno sve) i njoj dala 2 mene bacila...
eto.. 15:3

Zna se desiti da ponekad padnes iako mislis da si sve znao sto te pitalo.Nista strasno,ako imas namjeru zavrsiti ovaj fakultet trebat ce ti dobri zivci :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 21:46 
Početnik

Ljudi nema nikakve velike razlike između Vilme i Radića, ona je samo malo škrtija na ocjeni. Ja sam kod njega polagala opću (4), a kod nje nacionalnu (3) i oba ispita prošla iz prve. :D
Nacionalnu nisam dobro naučila, ali Vilma mi je pomogla tako što me podsjetila. Radić me na općoj pilo detaljem koji nisam imala pojma i on je to skužio ali je inzistirao i na kraju sam držao monolog o tome po ure. Inače to je bio samo nazivom spomenuti izvor prava u Bizantu :evil: (možda zbog veće ocjene), ali sve u svemu nema razlike.
Učila sam po skripti i naučila bez problema.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2007 12:05 
Forumaš

evo copy paste s jednog starijeg topica, trebao bi ti pomoc

gogolak je napisao/la:
imaš na linku o općoj dosta o načinu ispitivanja,ja sad više nemam ništa iz opće, tako da ti ne mogu reć što pita, ali koliko se sićam ima par stvari bez kojih ne izlazi uopće npr; atena-reforme,glosatori i postglosatori,izvore sve obavezno,langobardi, franačka pazi na IZVORE ne preskači ih,venecija,gewere, zemljoradnički zakon,svi ustavi,on jako voli pitat francusku, turke i arape možeš preskočit i hetite, ne sićam se više svega sigurno sam dosta toga izostavila, ne drži se baš onih pitanja više se drži konkretne države njezinog ustrojstva izvora i prava koja su tad bila npr;lex salica,gewere isl,ne pričaš kod njega lekciju cilu, tako više vilma ispituje, ako hoćeš napiš lekcije pa ću ti reć što je bitno, što je jako bitno a što ne triba. e i ubuduće OVAKVA PITANJA POSTAVLJAJ NA OTVORENI TOPIC O KONKRETNOM PREDMETU!vjerovatno nisi znala jer vidim da ti je i sociologija tu, samo radi lakše preglednosti!thanks

Dabog je napisao/la:
za slucaj da upadneš kod Vilme sistem pitanja ti ide franačka, langobardi, mleci, njemačka, engleska ( meni su bili sudovi), SAD, Francuska, meni se zalomilo da me pitalo i osmansku tursku pa preleti i to

inace možeš za to naucit u tjedan dana, znam ljude koji su i u manje al' ako ti je ovo prvi ispit na koji izlaziš uzmi više vremena

:wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 09:53 
No life

jel mi moze neko rec hoce li se pitat srednjovjekovna rusija i osmanska turska.
E i kad u radica odgovaran, sta on od prava najvise pita?primjetio sam da se u onim ispitnim pitanjima cesto spominje kazneno kod vilme a za njega tu nema nista navedeno pa me zanima.
e i jel ikoga kad pitalo u engleskoj stogo osim izvora i onih politickih stvari i u francuskoj stogo osim pustih ustava i povjesne podloge.
Cisto pitam zato sta mi je i ovako dosta pustih obiteljskih ,stvarnih i obveznih prava pa svako sta ga ne moram naucit mi dobro dode.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov:
PostPostano: 28 pro 2007 09:11 
Veteran

srednjovjekovna rusija i turska se pitaju. ostalo pogledaj par postova prije..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 sij 2008 14:48 
Aktivan

e ekipa ako se ovako svi lome za opću onda je točna izjava kolege sa početka...ako se za ovo itko muči onda mu je bolje da se ispiše sa faksa.jer izgleda da je ovo tek malecki prospekt prema onome šta nam slijedi za godinu dana i manje..i još su prof.Radić i Vilma jedni od najtolerantnijih na neznanje studenata na ovom je.. fakultetu.
ŽIVILI

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 sij 2008 13:04 
No life

ako upadnes kod njega uđi prva. Uvjek odgovara dvoje ljudi. Imas 3 stolice nasuprot radnoga stola, sidi na onu bližu izlazu onda ćeš najvjerojatnije dobit pitanje posli kolege koji sidi do tebe.Tako da imaš više vremena razmislit o pitanju.Ako do sad nisi još učila uvati se babilona,atene,SAD,engleske i francuske ,i nadaj se da češ upast kod njega.Kod njega su uglavnom 2 od 3 pitanja iz toga a 3. pitanje su ti često izvori kod srednjovjekovnih država.
Pogledaj i državna ustrojstva u franačkoj,langobarda i mletačkoj i nemoj preskakat izvore u bizantu i zlatnu bulu.Šta se tiče prava, moraš obvezno znat sva prava u babilonu, kod engleske šta je common law i equility law. On voli pitat prodaju nekretnina i 3 trgovačka posla u veneciji. To se sve da naučit. Voli i pitat pravo u njemačkoj ali to bi ti preporučio ostavit zadnje za učit jer je jako komplicirano i potrošiš puno vremena na to. Koliko ja znam nikada nikome nije upalo obiteljsko pravo ni kod njega ni kod nje tako da to samo pročitaš. Opčenito ti se pravo lako izmješa ako ga ideš učit u 2,3 dana. Koliko sam ja skužio ako 2 pitanja nešto znaš i 1 ništa ne znaš prolaziš, ako 3 pitanja odgovoriš kako tako imaš 3, za 4 i 5 već trebaš dobro znat. I šta je najvažnije NE DAJ MU DA GOVORI. Šta on više priča to je tebi manja ocjena. Ja sam ga nakon svake njegove rečenice prekida,nešto se nadoveza ili nastavio govorit. Sve šta on kaže to smatra da ti ne znaš tako da pripaziš na to.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 sij 2008 08:41 
Veteran

da većinu tih savjeta sam već ranije čula..dosta sam učila ovaj vikend ostala mi je francuska i sad..da skužila sam da je pravo u njemaca dosta komplicirana..nastojim izbjeći učit povjesni razvitak države i društvo jer samo zamara i oduzima vrijeme a učim više manje sva prava u svim državama..samo mi je bed što je pitao te škole mislila sam da to rijetko koga pita :) i da,i ja sam slušala na ispitima u 12.misecu.. :) i tenks opet na informacijama.ipak,neću sad trčat u rudo i odgovarat ako nisam totalno dobro naučila imam još idući tjedan za odgovarati ako ne spremim. ugl tenks :D

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 sij 2008 23:48 
No life

pa dobro,bolje ti je ne izlazit 22, bit ce ti velika guzva, pa ti je mozda i pametnije izac 29og ili 1.,2.
najgore ti je kad ima previse ljudi. Cili dan cekas a i povecava ti se rizik da te uvate neka liva pitanja
sta se tice pravnih skola,to i ne pita tako cesto, jedino ovu historijsku i naravno glosatore i postglosatore

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 sij 2008 11:30 
Veteran

bilo je onako okej troje njih pitalo dobiti 2,3,4..nije bilo preteško.tek sam sad skužila da trebam malo više pažnje obratiti na pravne škole..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 sij 2008 12:24 
Aktivan

hej, ljudi!
Danas sam odgovarala opp kod Radića.Pa i nije baš da je baš tako lagano kod njega.Doduše pitao me tri pitanja,ali lagano te provuče kroz dosta gradiva.
Pitao je:
škola prirodnog prava
izvori prava u mlecima
treće pitanje nisam niti razumila što me pita koliko mi je materija bila nepoznata(p.s.vjerovatno sam taj dio najnormalnije preskočila)
vrhovni sud SAD

Ma govorite jezgrovito i pametno, mislim da ga živcira kad se govori samo da se govoi
Ja uistinu nisam puno teksta govorila,ali mislim da sam pogodila bit.
Do mene je odgovarala kolegica koja je puno govorila ,ulijetala je relativno u moje odgovore , valjda je imala potrebu ostaviti na njega dojam da zna, mislim da je znala puno više od mene ali ne bitnih podataka.

Samo bit!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 sij 2008 14:53 
Početnik

Ma gledajte ljudi, sve vam se to svodi na isto! Tko nauci, proc ce! Nema tu neke filozofije! Ja sam odgovarala kod vilme, usla sam prva i dobila pet :cheers Doslovno me pitala svaku pojedinost! Cak i obiteljska i bracna i nasljedna prava u franaka i mlecana, tipa koliko gdje udovica naslijeduje! znaci, sve ovisi o tome koliko zelite i cemu tezite. Ja sam ucila intezivno 20 dana po tri ure dnevno i eto isplatilo se. Al ne treba likovat nad tim, treba radit na svim predmetima. Samo hrabro ekipa :P
p.s. idete li vi na predavanja? Propustam li sto vazno?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 sij 2008 16:32 
No life

pa propustas po nesto,mislim ako nisi bila na predavanjima onda si imala srece kod vilme jer ti ona voli pitat ono sta predaje na predavanjima a ne pise u skripti ono u smislu iznimke kod primjene common law i takve sitnice

e i kad se odgovara hrvatska pravna povjest?
ja bi osa slusat koji put pa bi i napisa ovde stogo ali ne znam jel ih ima uopce prijavljenih za to odgovarat

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2008 13:04 
Početnik

Koji su izvori prava u franačkoj jel mi moze ko ukratko obajnit??TO NERAZUMIN SAMO KARTKO

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 01 vel 2008 14:35 
Veteran

izvori su ti lex salica i lex riboaria,a postoje i razna prava drugih naroda koji su ti bili u toj državi za to vrijeme... ne znan što se tu ima razumit samo pročitaj i zapamti.. znači to troje su glavni izvori,narodne kodifikacije.

Osim njih postoje kapitulari,kojima kralj mijenja ili nadopunjuje zakone.
Dalje,tu su isprave i formule,kao dokazi o pravnim poslovima i uputama..

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 vel 2008 22:49 
Forumaš

mene ljudi zanima koliko kod vilme ili radica triba znat povijest, ne onu pravnu nego uzroke i posljedice, npr. drzavnih uredjenja i tako to... mislim, jel se oni baziraju na to ili moran znat, npr. da u babilonu sva dica dobivaju dil imovine ...

I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air. They fly so high. They reach the sky. And like my dreams. They fade and die. Fortunes allways hiding. Oh, I've looked everywhere. I'm forever blowing bubbles. Pretty bubbles in the air.
UNITED!!!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2008 14:04 
No life

Pa znas, ko znat bi triba bar nesto.Jer moze ti lako uvalit koje pitanje o sudstvu ili izvorima pa ti je to dosta povezano sa upravom i povjesnim okvirom. Posebno u ateni,franackoj i bizantu ti je vazno znat povjesne okvire jer ih radic dosta pita.Npr. u bizantu ti je jako cesto pitanje izvora pa ti pricaj ko je sta izdao i zasto...ili u grckoj ti vecinom pita povjest, dakle one puste reformatore i to ti konstantno bude jedno od prvih pitanja.Vilma ti je jos zejbanija sta se povjesti tice, ona najcesce pita novi vijek pa ti uvjek upadne po koje pitanje povjesnog razvoja u engleskoj, rata za nezavisnost u SAD i francuskih drzavnih uredjenja i onih 5 ustava.Ako ne ucis za visoku ocjenu i zelis nesto preskocit,onda radije preskoci obiteljska i nasljedna prava, njih ti se vako rjetko do nikako pita a uglavnom su sva slicna tako da mozes stogo smuljat ako ti bas upadne.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 vel 2008 14:34 
Forumaš

waikiki_honolulu je napisao/la:
marie je napisao/la:
cini mi se da je bolja vilma jer je radic dosta isa u detalje i pita konkretna pitanja, a kod vilme vise pricas..npr kaze mleci pa ti pricas sta znas..i radic je vise baca nego vilma..koliko sam cula od ljudi sta je pitalo prije mene vecinom su pitanja bila iz novog vijeka..znaci engl,sad,franc (pogotovo svi ustavi)...ostalo-atena reforme..od skola pravna i historijska..mleci izvori..

hahahah...ajde molin te vilma je mene npr pitala izvore kod franaka i ništa drugo nisan smia pričat osim toga.onda je pitala da pričan o francuskoj u doba kad je bila republika i opet napomenila da joj ne pričan ništa drugo osim toga..a izgleda da joj škole uopće nisu bitne jer to ne pita.

skole joj nisu bitne, a mene i zensku sta je odgovarala sa mnom je pitala skole?? heh ne znam sta da ti kazem..ocito sam ja onda imala srice kad mi nije napominjala da joj ne prican nista drugo. :lol: :lol: :lol:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 vel 2008 13:51 
No life

njegovi su ti datumi i za jedno i za drugo
mislim naravno odvojeno pita lat. opp i hpp ali sve ti je to isti dan samo sta se prvo pita jedno pa drugo pa trece ovisno o tome kojih je najmanje

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 vel 2008 20:29 
-Admin-

marie je napisao/la:
jurko je napisao/la:
21. ???? :? ol taj datum nije za nacionalnu?? može se tad izletit i opća?????

nekistudent je napisao/la:
njegovi su ti datumi i za jedno i za drugo
mislim naravno odvojeno pita lat. opp i hpp ali sve ti je to isti dan samo sta se prvo pita jedno pa drugo pa trece ovisno o tome kojih je najmanje

e ovo sam bas i ja tila pitat..nije mi bilo jasno koji je sistem kad je sve ista ura, isti dan...

nema to veze što je sve isti dan i ista ura, a sistem je kako se profesor i profesorica dogovore...npr može jedno od njih uzeti nacionalnu a drugo opću, ili da prvo odgovaraju studenti kojih ima manje npr za nacionalnu a zatim oni koji odgovaraju opću i sl...nema smisla nagađati, jer sve ovisi o tome kako se profesori dogovore!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 17:46 
Forumaš

ja san za 21., za opcu pravnu povijest.jel se moze ucit iz skripte za kurtovica,skripta ima zelene korice.jel tesko za naucit?netko ko ima iskustva,please :(

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 vel 2008 20:28 
No life

zelene korice?koja je to sad?
imas onu skriptu koju koriste svi studenti,ja mislim da je to i jedina.Ako imas ti neku drugu nabavi ovu, dode ti 30 kn ako je uzmes preko puta faksa.Ima svega nekih 120,130 str. ja mislim.
Pa slusaj za 3 dana nema sanse da naucis ako jos nisi pocela a to ti je jos i prvi ispit...
Jedina ti je srica da kod radica ko god stogo zna ne padne tako da ce te prije spasit sta je on dobar covik nego sta ces ti puno toga naucit u 3 dana
opcenito koristi ove moje savjete koje sam da ostalim studentima i uci. kad procitas koji put usredotoci se na to i pitanja koja su napisali ostali studenti pa mozda i prodjes

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 17:10 
김정일

kundak1 je napisao/la:
koliko se puta može izać na ovaj ispit?

http://www.nasciturus.com/najnovije/vod ... plitu.html

Koliko puta imam pravo izaći na određeni ispit?

U toku jedne akademske godine imate pravo izaći 3 puta na jedan ispit. Nakon 3 pada sljedeći polaganje se vrsi pred komisijom.
Ukoliko padnete i na komisijskom ispitu nužno morate čekati 6 mj. prije sljedećeg ponovnog izlaska na ispit – u tom slučaju u pravilu ponavljate godinu!

Što je to komisija?

Nakon 3 pada vi odgovarate pred povjerenstvom koje se sastoji od 3 profesora, od kojih je jedan predmetni profesor, a ostala dva su promatrači. Ako uspijete položiti ispit na komisiji super, ako nažalost ne uspijete morat ćete upisati opet taj predmet u idućoj akademskoj godini.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 18:19 
Sega mega kul forumaš bez života

kundak1 je napisao/la:
postoje li kakvi izvanredni rokovi (nešto san čua da ima u 4. misecu i da radić zna pitat i na konzultacijama, zanima me jeli to istina)?

možeš izaći u 4.mj na taj izvanredni rok, a hoće li te on pitati na konzultacijama, mislim da to moraš pitati njega... hmm, mislim da sam i ja čula tu priču... :?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 20 vel 2008 19:22 
No life

prica sam ja nesto s njime za ispitivanje na konzultacijama,ali nije ti on bas nesto lud za tim,mislim pokusaj ali koliko sam ja primjetio iz razgovora s njim nije mu ni malo drago to (i ako je valjda pitao par ljudi tako). Bolje ti je to rjesit u 4 misec

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 12 ruj 2008 12:18 
Sega mega kul forumaš bez života

angie je napisao/la:
Da li se ispit iz OPPmože prijaviti za drugi rok ako nisi izaša na prvi dio roka?

Može ako si ga pa / odjavija.
U slučaju da se ne pojaviš na ispit gubiš pravo izlaska istoga
u tom roku .

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2008 12:51 
Forumaš

slucajna_pravnica_:D je napisao/la:
ispričavam se ako nisam dobro pogledala :oops: , nemogu nać skriptu za opp među ostalim skriptama... pa ako neko zna link za kvalitetnu i provjerenu dotičnu skriptu, bila bi jaaako zahvalna... i molim odma odg jeli dovoljno učit iz te skripte... (plaši me ova početnička ambicioznost :mrgreen: )... tnx

Naravno da je dovoljno, otiđi do skriptarnice i daj 30ak kn za skriptu.
Inače, skriptarnica je priko puta faksa.
Šta se ambicioznosti tiče, samo je se drži jer neki su je puno isticali pa evo sda nemaju ni uvjeta. Ironija....A ja mislila da su svi pametniji od mene, bwahahaha, tako ti se to čini kada dođeš prvih nekoliko puta na faks. :wink:

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2008 19:53 
Forumaš

slucajna_pravnica_:D je napisao/la:
tnx.. iden sutra kupit to pa kad se psihički spremin krećen... :-o smješno s obziron na fax koji san upisala.. ali ja MRZIN povijest... :ajme

z

Pomalo, pomalo, to je samo kao pravo u povijesti, a ne ono zričito povjest, šta ćeš više primjetit u nacionalnoj.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 stu 2008 20:24 
No life

sunce je napisao/la:
po mom mišljenju taj kolokvij vam je nepotreban, tj. lipo naučite odma cilu skriptu i recite mu da vas sve pita. Inače pita kako mu pukne, nekad će pitat naslov pa ćete mu pričat, a nekad pojedinačnu stvar. Kod njega vam je najvažnije da puno pričate, ne mislite previše, i ne zastajete, iako je u biti vrlo tolerantan, a i on će se razvezat. Kolegica Vilma je drugačija, kod nje nema puno filozofije, pita konkretno pitanje, nema šetanja po temama, nema previše razmišljanja. Ja sam odgovarala igrom slučaja opp kod Radića, hpp kod Vilme, i bili su mi oboje skroz ok, iako su potpuno različiti šta se tiče sistema, ali kad naučiš svejedno ti je. Nemojte slušat priče, oni su oboje među najtolerantnijim i najblažim profesorima na faksu. Ali koliko ste zaslužili toliko ćete dobit. Dobro nekad se nekome posrići pa dobije malo više, nekome se dogodi malo manja ocjena, al budimo realni i oni su samo ljudi, ispitaju stotinu studenata dnevno nekad i ne mogu uvik bit ajobjektivniji, ali nikad neće nekoga bezveze bacit, niti totalnu neznalicu pustit. I kod jednog i kod drugog se odgovara u prosjeku oko 45 min, ovisno o tome koliko znate, znači naoružajte se strpljenjem, i probajte uć šta prije, ne slušajte priče da su blaži kasnije i sl. NISU. Samo i sami budu umorni i živčani baš kao i studenti, a to nikad nikome nije dobro.

U 45 min oni uspiju ispitat 5,6 studenata bez problema. Racunajte da vas pitaju 15-20 min ako odgovarate kojim slucajem sami a ako vas je troje oko 25-35 min. Naravno sve ovisi o tome kakav im je dan, koliko ih ljudi zovne na telefon u meduvremenu itd.
Sta se tice vilme, kod nje sam odgovara hpp, pitala me raspad austrougraske i ja sam jedno 20 minuta pricao bez stajanja sve zivo od monarhije pa do 2. juge i nije me prekinila.
Stvar je u tome da ona osjeti ako neko ne zna pa pokusa promjenit temu i zaustavi ga onda, ali ako nastupate samuvjereno i povezujete malo,onda mozete pricati i o kozama na mosoru i necete imat problema

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 stu 2008 21:18 
Forumaš

nemojte me krivo shvatit, nisam mislila da vi govorite 45 min. nego ako vas je recimo dvoje kako je meni bilo, desetak minuta pričaju na telefon, ako ne znate malo izvlače iz vas, pojašnjavaju pitanje, razvežu se o desetoj temi,pišu nešto, vi stvarno odgovarate 10-15 min... i rekla sam u prosjeku, neko će izać za petnaest min, neko za po ure, peko za uru, kako vam naleti.
ovaj ispit vam stvarno nije strašan.

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2008 10:36 
Početnik

Di cu nabavit tu skriptu od BARTULOVIĆA 07/08?

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 stu 2008 12:39 
Forumaš

probaj u kopirnici gdje drugo :)

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 24 stu 2008 12:21 
-Admin-

player_777 je napisao/la:
alen je napisao/la:
da li je kolokvij iz opce pismeni ili usmeni. i jel itko zna kad ga imamo! nigdi ne piše!

koliko je meni poznato usmeno je... a bit ce pocetkom 12.-og (u ispitnim rokovima pise za opp da ima nesto 15.12 i 16.12 u 10h - bice to to :? )

ti datumi koje si naveo da pišu u ispitnim rokovima za opp, to su upravo datumi za ispite iz opp - dakle za studente koji su odslušali opp i nisu je još položili mogu polagati u 12 mj ili pak za izvanredne studente prve godine koji mogu polagati ispite s prve godine već u 12 mj!

Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 826 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: