Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 18 pro 2018 18:24.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 393 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Razna pitanja
PostPostano: 08 lis 2008 00:39 
E SAD MALO O FAKSU... Nakon ova dva dana sam napravila listu pitanja... Pa kad netko uhvati vremena neka odgovori...
1) Kako izađeš kad moraš u wc, jel se samo digneš i odeš ili pitaš ili trpiš?
2) Kako uć kad kasniš? Kucat i ispričat se, samo uletit ili ne ulazit do pauze?
3) Rimsko pravo jel treba učit samo iz one njene knjige, šta su napisali ona i onaj lučić ili nam treba i ona druga neka kao dopunska, rekla je da hoće da tu drugu svi pročitamo...?
4) Kakva je ova iz rimskog prava, jel opsna na ispitima i jel je se može razumi na predavanjima jer sam danas imala problema s razumjevanjem njenog govora?
5) Kako ide ovo s latinskim za nas koji ga nismo učili dosad? Kad ćemo mi znat di je to, kad i to? Jel se uči sve - gramatika i to ili samo izreke i nazivi? Jel to teško za nas koji nemamo pojma o latinskom?
6) Jel smim prominit sliku na indexu ili skiniut je ili tako?
7) Jel se profesore smi šta pitat - mislim u vezi gradiva ako zapne ili tako nešto ili je se bolje snać na bilo koji drugi način?
8) Jel profesori puštaju da polažemo po kolokvijima i ako položiš kolokvije jel moraš pismeni pisat? I šta je bolje po kolokvijima ili odjednom?
9) Seminarske radove biramo mi - odnosno profesora ili ono biraju nas?
10) Kakav je tjelesni, šta se radi sve?
ZAHVALJUJM :grin: :cheers

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: PITANJA
PostPostano: 08 lis 2008 12:33 
No life

Gost je napisao/la:
E SAD MALO O FAKSU... Nakon ova dva dana sam napravila listu pitanja... Pa kad netko uhvati vremena neka odgovori...
3) Rimsko pravo jel treba učit samo iz one njene knjige, šta su napisali ona i onaj lučić ili nam treba i ona druga neka kao dopunska, rekla je da hoće da tu drugu svi pročitamo...?
4) Kakva je ova iz rimskog prava, jel opsna na ispitima i jel je se može razumi na predavanjima jer sam danas imala problema s razumjevanjem njenog govora?
5) Kako ide ovo s latinskim za nas koji ga nismo učili dosad? Kad ćemo mi znat di je to, kad i to? Jel se uči sve - gramatika i to ili samo izreke i nazivi? Jel to teško za nas koji nemamo pojma o latinskom?
7) Jel se profesore smi šta pitat - mislim u vezi gradiva ako zapne ili tako nešto ili je se bolje snać na bilo koji drugi način?
8) Jel profesori puštaju da polažemo po kolokvijima i ako položiš kolokvije jel moraš pismeni pisat? I šta je bolje po kolokvijima ili odjednom?
ZAHVALJUJM :grin: :cheers

ajde, na par cu ti ja odgovorit,pa ti krizaj pitanja koja su odgovorena:
tjelesni ti je jako dosadan, obvezan si doc, ali mozes ga se izvuc na 2 nacina:
1. odes kod profesorice sa potvrdom da igras u nekome klubu pa moras doc samo 8 puta godisnje na tjelesni
2. odes kod profesorice sa potvrdom od doktora pa ne moras uopce doc ali moras predat neke seminarske radove.
sta se kasnjenja tice, ima profesora kojima ne smeta ako zakasnis 10ak minuta a ima onih koji ce se naljutit, svakako bez kucanja uc i to sta brze i tise pa te mozda ne vide.
Na wc mozes kad hoces,nece ti niko nista rec,ali nepristojno je kad stalno neko ulazi/izlazi, pa nemoj
Sta se knjige tice, ovisi kod koje profesorice ces odgovarat, ako izađes kod te profesorice koju si vec upoznala ucis iz njezine knjige a ona njezina druga knjiga ti je kao 100 kn takse da ti upise ocjenu u indeks ako si polozio. Dakle trebas je kupit da profesorica zaradi na njoj ali ne trebas ucit nista iz nje.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 17:17 
HVALA PUNO!!!
Aj sad još netko malo? plizzzzzzzzzzz

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 19:04 
김정일

5.
http://www.nasciturus.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=10
Topic posvecen latinskom jeziku (moras se registrirati da bi imao pristup svim dijelovima foruma)

6.Ni pod razno to raditi.
Ukoliko malo bolje pogledas,vidjet ces da tvoja slika u indeksu je pečetirana. Tako se onemoguceva da netko drugi stavi svoju sliku i polaze umjesto tebe.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 20:43 
Forumaš

evo ja ću ti odgovorit po svom iskustvu.
nikoga ne moraš ništa pitat, slobodno se možeš dignit i otić, nitko ti ništa ne zapisuje brzo ćeš shvatit kako sve to ide. ljudi najčešće odlaze kad se profesor okrene nešto pisat i sl. ali čisto jer se tako valjda bolje osjećaju. pogotovo ako sidneš na kraj dvorane. jedino su seminari malo drugačija situacija. ali to sve ovisi o okolnostima.
kako oćeš, slobodno možeš uć kad želiš. inače i za 1. i 2. pitanje, na prvoj godini ti se sva predavanja drže u poznatoj trici, najvećoj sali na fakultetu koliko je meni poznato, tako da možeš radit šta oćeš. a profesori inače imaju minimalni interes za studente. relativno su osjetljivi jedino malenica (sociologija) i crnković(pol.ekonomija) na stvari poput šetanja, žvaka, pričanja isl. ali opet kažem ovisi o okolnostima, poput trenutne situacije u državi, met. prognoze, kostobolje i sl. nebuloza. i na to ćeš se naviknit.
iz rimskog prava imaš dvije profesorice, šarac i staničić, obje su podjednako opasne ali svaka na svoj način. predavanja iz rima je nama držala cilu godinu šarac, i ona su u potpunosti beskorisna, ja nisam propustila ni jedno i sad se kajem, bolje tih par sati sidi doma i sama čitaj. nema veze šta je ne razumiš kad ona samo čita svoju knjigu i ništa drugo. prvo odluči kod koje ćeš profe izać. ako ćeš izać na ispit kod šarac naštrebaj njenu knjigu, a ovu drugu prolistaj, nju moraš imat čisto da je ona vidi, neka vrsta korupcije. ako ćeš izać kod staničićke, ona ti strašno traži da razumiješ šta govoriš i da logički povezuješ pojmove. onda za literaturu uzmi romca i horvata i nauči njih.
ja to nisam polagala jer sam završila klasičnu gimnaziju-4 godine latinskog i grčkog, ali po prijateljici znam. termin ćete saznat ubrzo, imat ćete predavanja nekih mjesec dana. to vam drži profesor radić koji drži i povjesti. jako je ugodan i smiren profesor, super poznaje latinski. to vam nije problem, dobit ćete skripticu od 30-ak str., to je čista smijada, ja se i sad smijem kad je se sjetim jer to nije ni l od latinskog. najnajnajosnovnije stvari iz gramatike i dvjestotinjak izrekica koje ćete morat naučit, ovisno o tome koliku ocjenu želite, dakle za 2 ili više. nije vam teško, latinski je sam po sebi interesantan, abecedu i pismo već znate a sigurno ste se susretali s njim. homo homini lupus hehe
odgovorio inso, dakle NE
sve profesore smiš pitat šta želiš, bit će izvješeni termini i sobe konzultacija s profesorima na oglasnoj ploči, str. fakulteta, a i ovdje, dakle dođeš u njihov kabinet i pitaš šta te zanima. često možeš i poslije predavanja pitat, ali to je malo nezgodno jer moraš na brzinu, njima se žuri na pauzu, drugo predavanje i sl.
a uvijek možeš postavit i pitanje na forumu.
ovisi o profesoru, o tome više pročitaj u temama o predmetima. čisto ukratko rim imaš jedan kolokvij kroz treći mjesec i predrok u peti, strašno mala prolaznost, teorija pretkolokvij, pa kolokvij, pa kolokvij nikakva prolaznost, sociologija dva kolokvija, ok prolaznost-preporučujem, povjesti su jednosemestralne, tj. opću imaš pravo polagat na redovnom roku u drugi mjesec, a hrvatsku svima profesori omoguće i kolokvij i predrok bez obzira jesu li seminaristi. pol.ekonomiju nema klasičnog kolokvija, nego seminaristi dobiju ocjenu iz seminara-preporučujem.
pismeni i usmeni ovise o profesorima, neko radi sve usmeno, neko kombinirano tj.pismena eliminacija pa usmeni, kod nikoga nema samo pismeno.
seminare birate sami, jedan dan će vas u trici skupit, prozivat po rang listi i zapisivat šta ste izabrali, dva seminara-ja sam već preporučila pol. ek. i soc., šta se tiče seminarskih radova, to je u dogovoru sa profom, uglavnom je tema u veti s gradivom. sve ćeš vidit naknadno, a imaš to već obrađeno po forumu.
ponudit će vam par dvorana po splitu, odabereš šta ti je najbliže, teško ćeš ga se oslobodit, a stvarno nije problematičan. ako imaš iti malo forme i voliš rekreaciju bit će ti zabavno, nekad ćete samo radit vježbice po podu, melo nekakvog fitnesa, nekad malo teretane, nekad će vam donit balune za odbojku... to je šta smo mi radili u dvorani veslačkog kluba mornar (kod picerije stari mornar). stvarno dobro dođe uru vrimena razgibavanja, a i to ti je dobra prilika da malo upoznaš cure s faksa.
oprosti zbog pravopisa, točaka, zareza- nije mi se dalo još i na to pazit. logiraj se-nije ti komplicirano i ne traži puno informacija, pa prošvrljaj malo po forumu, naćeš puno korisnih informacija. evo i sva ov pitanja su ti puno opširnije odgovorena na drugim temema. vjeruj mi ovaj je portal dar s neba za studente pf split.
sretno! ;-)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 21:14 
김정일

Gost je napisao/la:
svaka čast na odgovorima :bow

i ja kažem :s :thumbsup

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 21:38 
Forumaš

svaka časta, a šta je sa izvannastavnim aktivnostima?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 lis 2008 21:52 
Aktivan

Inso je napisao/la:
Gost je napisao/la:
svaka čast na odgovorima :bow

i ja kažem :s :thumbsup

Hvala , pa ko tako dobro može odgovoriti osim klasičarke :mig:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 lis 2008 10:28 
Forumaš

Yo je napisao/la:
svaka časta, a šta je sa izvannastavnim aktivnostima?

doznat ćete uskoro, ponudit će vam dvi grupe, odma izaberi neku jer su na početku najblaže, kasnije su živčane-nama su to držale staničićka i knjižničarka po uru ipo vrimena. jedna se sastoji od par sati predavanja i rada koji moraš napisat, ja sam malo preuredila svoj maturalni- tu tema nije toliko važna, više struktura da vidite kako kasnije morate pisat seminarske i diplomski rad, druga nema pisanja, nego samo duplo sati govornih vještina. to ćete sve rješit u jedan, dva dana i važno vam je zbog ta 2 ects boda. e da i odnit ćete na kraju godine indekse da vam šegvić potpiše. nema straha od toga i najbolje ti je rješit šta prije.

ovo je sve kako je bilo prošle godine, ne garantiram da vama neće nešto promijenit, evo sad su nakon godina i godina prvi put proveli, tj. provode dekanski rok, tako da se nikad ne zna šta će im past na pamet.
p.s. satnica predmeta koja piše u indeksima nema veze sa stvarnosti.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2008 21:32 
SUNCE HVALA, BAŠ SI SUNCE!! :) SVAKA ČAST!!!

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 15 lis 2008 22:08 
Forumaš

nema na čemu, i drugi put. pa tu smo da pomognemo jedni drugima koliko možemo. :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2008 16:37 
Forumaš

kako ide to tocno sa seminarima i kolokvijima :wtf

moramo uzet 2 seminara i iz ta dva predmeta imamo kolokvije (sta ti dode ne cila kniga, nego pol knjige u 2 puta odgovarat..ili je vise puta?)

u vodicu za brucose jos pise da se uz dva predmeta moze uzet i jos jedan ili dva za seminare... uz onu stvar da obe povijesti ionako svi imaju kolokvije ...zakljucak je da imamo iz svih predmeta kol.??? :scared

e i na kraju... kako izgleda taj seminar.... mi pisemo nesto??, izlazemo,?? koliko ljudi je u grupi?? i najvaznije koliko satova ide na jedan seminar??? ...sta su vjezbe?? i koje su izvannastavne aktivnosti?

eto, puno pitanja ... :sok:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2008 17:47 
No life

player_777 je napisao/la:
kako ide to tocno sa seminarima i kolokvijima :wtf

moramo uzet 2 seminara i iz ta dva predmeta imamo kolokvije (sta ti dode ne cila kniga, nego pol knjige u 2 puta odgovarat..ili je vise puta?)

u vodicu za brucose jos pise da se uz dva predmeta moze uzet i jos jedan ili dva za seminare... uz onu stvar da obe povijesti ionako svi imaju kolokvije ...zakljucak je da imamo iz svih predmeta kol.??? :scared

e i na kraju... kako izgleda taj seminar.... mi pisemo nesto??, izlazemo,?? koliko ljudi je u grupi?? i najvaznije koliko satova ide na jedan seminar??? ...sta su vjezbe?? i koje su izvannastavne aktivnosti?

eto, puno pitanja ... :sok:

uz dva predmeta mozda mozes (niti moras niti sa sigurnoscu mozes) uzet jos 1 ili 2 predmeta. A iz povjesti mozes izac samo na kolokvije dakle nemas nikakve dodatne obveze a i ne moras izac ni na kolokvije. Sve ti pise u vodicu...
Kolokviji nisu nikakav uvjet, ako ih ne polozis, mozes normalno izac ispit u 6. mjesec. Ali sta vise toga rjesis preko kolokvija manje ti ostaje za ljeto.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 28 lis 2008 20:26 
Forumaš

nekistudent je napisao/la:
uz dva predmeta mozda mozes (niti moras niti sa sigurnoscu mozes) uzet jos 1 ili 2 predmeta. A iz povjesti mozes izac samo na kolokvije dakle nemas nikakve dodatne obveze a i ne moras izac ni na kolokvije. Sve ti pise u vodicu...
Kolokviji nisu nikakav uvjet, ako ih ne polozis, mozes normalno izac ispit u 6. mjesec. Ali sta vise toga rjesis preko kolokvija manje ti ostaje za ljeto.

ajde ok... a ovaj drugi dio pitanja... seminari? sta je to tocno? :popcorn:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 lis 2008 21:11 
Forumaš

Citat:

ovisi o predmetu, za pol. ekon. to ti je 1 sat tjedno na kojem po nekoliko studenata obradi ispitno pitanje koje je profesor održao, za rim i soc se pišu seminari (kao referati o nekim zadanim temama) i drže, tako nešto i za tpd, sve u svemu ništa strašno; grupe su po 30-ak ljudi;1 do 2 sata tjedno; vježbe na 1. godini ne postoje, to bi ustvari trebali bit ti seminari ali...; o izvannast. ti već piše, za to ćete se zapisivat kroz 11 mjesec mislim, imat ćete grupu od par sati predavanja i pisanja kratkog rada, ili duplo sati predavanja. prolistaj malo forum...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 stu 2008 13:33 
meni nije jasno ova predavanja u vezi rimskog prava.....meni izgleda kao da ne učimo po knjizi i preskačemo pola lekcija. jel neko od vas zna šta uopće trebamo naučit,jel baš svaku lekciju iz knjige ili?

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 stu 2008 17:59 
No life

preskacete?
jesi siguran?
Profesorica je prosle godine sve uredno odradila...
Procitaj svih deset stranica pa ce ti bit jasno sta treba naucit a sta ne:

viewtopic.php?f=19&t=961&start=180

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 stu 2008 20:23 
Forumaš

dobro govori ovaj gost... skace ona ki klokan sa stranice na stranicu... uzme lekciju na 52..pa skoci na 56...onda se vrati.. pa objasni definiciju sa kraja knjige (285 str.)..i tako koji put... jbg.. najsigurnije ti je naucit lipo cilu knjigu :ajme

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 stu 2008 07:29 
Veteran

to je točno :mrgreen: al ja se ne sićan da je ikad preskakala lekcije,nama je skoro pa čitala knjigu..jedino bi pojasnila one pojmove koje ne znamo a da su malo kasnije..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 stu 2008 21:31 
iz čega nam je najpametnije i da se prođe,učit opću pravnu povijest,neki govore da ne možemo proć sa skriptom a drugi da možemo...

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 04 stu 2008 22:20 
Forumaš

ma moze skripta, ja sam dobila tri..a nisam se nesto pretrgla od ucenja..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2008 10:19 
Početnik

sunce je napisao/la:
ovisi o profesoru, o tome više pročitaj u temama o predmetima. čisto ukratko rim imaš jedan kolokvij kroz treći mjesec i predrok u peti, strašno mala prolaznost, teorija pretkolokvij, pa kolokvij, pa kolokvij nikakva prolaznost, sociologija dva kolokvija, ok prolaznost-preporučujem, povjesti su jednosemestralne, tj. opću imaš pravo polagat na redovnom roku u drugi mjesec, a hrvatsku svima profesori omoguće i kolokvij i predrok bez obzira jesu li seminaristi. pol.ekonomiju nema klasičnog kolokvija, nego seminaristi dobiju ocjenu iz seminara-preporučujem.
pismeni i usmeni ovise o profesorima, neko radi sve usmeno, neko kombinirano tj.pismena eliminacija pa usmeni, kod nikoga nema samo pismeno.
seminare birate sami, jedan dan će vas u trici skupit, prozivat po rang listi i zapisivat šta ste izabrali, dva seminara-ja sam već preporučila pol. ek. i soc., šta se tiče seminarskih radova, to je u dogovoru sa profom, uglavnom je tema u veti s gradivom. sve ćeš vidit naknadno, a imaš to već obrađeno po forumu.

Bravo Sunce :) Sad kad bi bila (ili bio :p) tako ljubazna da objasniš još koju stwar..
Zašto uzeti seminar iz Političke ako je sam Crnković reka da mu seminari baš i ne znače pretjerano? I zar nije bolje izabrati seminar iz Rimskog s obzirom da je Šarac rekla da uzimanjem seminara kod nje imamo prawo na polaganje kolokwija na kraju oba semestra i u tom slijedu ne moramo izać na ispit?
Btw, Opća Prawna bi bila u 2. mjesec po redownom roku, a Radić nam spominje rok u 12.?

Pa eto ako ti, ili netko drugi kojim slučajem zna o owome, bila bih zahwalna da natipka :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2008 13:06 
Forumaš

ladyvix je napisao/la:
ma moze skripta, ja sam dobila tri..a nisam se nesto pretrgla od ucenja..

ma dobivali su ljudi i pet učeći po skripti, ne triba ti ni za opp ni za hpp ništa osim skripte, malo govornih sposobnosti i povezivanja.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2008 13:14 
Veteran

ma za povijest ti je dovoljna skripta..jedna kolegica je išla učiti i po skriptama i po svim knjigama(dvi ili tri su bile ne sićan se),samo da bi bila sigurna da će proć pa je na kraju skužila da nije trebala učiti sve to.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 stu 2008 13:18 
Forumaš

Lâri je napisao/la:
Zašto uzeti seminar iz Političke ako je sam Crnković reka da mu seminari baš i ne znače pretjerano? I zar nije bolje izabrati seminar iz Rimskog s obzirom da je Šarac rekla da uzimanjem seminara kod nje imamo prawo na polaganje kolokwija na kraju oba semestra i u tom slijedu ne moramo izać na ispit?
Btw, Opća Prawna bi bila u 2. mjesec po redownom roku, a Radić nam spominje rok u 12.?

:)

Prošle godine su svi seminaristi bez problema riješili političku na seminaru, ispričali bi jedno ispitno pitanje koje je profesor održa na predavanju, dobili odlične ocjene za malo truda, na ispitnom roku došli upisat ocjenu i to je to.
Ostali su za dva morali naučit definiciju, a ko je tija više dobija bi još 4 pitanja, svako pitanje jedna ocjena, kolko si osvojija ne možeš izgubit, znači ako si tri odgovorija, 4. neznaš ne možeš past nego imaš 3. Ne znam jel šta minja, nešto sam čula ustvari da je ove godine odlučija držat samo jedan sat tjedno i da seminare ni neće držat. valjda mu je dosadilo više šta mu neće da daju asistenta pa sve mora sam.

Za rim smo imali prošle godine samo 1 kolokvij krajem trećeg i predrok. prolaznost negdi 10 ak posto.
Pa sama vidi.
Šta se tiče hpp i opp možeš se s radićem kad naučiš skriptu dogovorit i na konzultacijama odgovarat, on je stvarno legenda šta se tiče rokova i mogućnosti, preporučujem konzultacije njegove, tema uopće nije važna jer će se on razvezat o svemu i svačemu o da ste na kavici ;-)

Inače koliko sam čula po faksu i referadi usput, dosta su toga profesori prominili od prošle godine, tako sve naše savjete uvik uzimajte sa malom rezervom. mi svi imamo dobre namjere, ali promjene se događaju.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2008 14:55 
Forumaš

jel ovo vridi i za vanredne?..ako odu na predavanja, upisu se..mislim, pise-SVI studenti koji su u šk.godini...itd :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2008 16:50 
Početnik

Primijetih to, ali eto, swaka namjera se cijeni. Hwala ti ;)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 08 stu 2008 23:16 
ej ljudi znam da malo odskačem sa ove tu teme al stvarno ste sve objasnili pa nemam šta pitat u vezi toga i svaka vam čast nego me zanima... Stavili su nam raspored za tjelesni, u ponedjeljak počinje, ja sam žensko, 3. grupa i imamo tjelesni u veslačkom klubu na poljudu - jel tako? e pa zanima me jel išta treba ponit? šta da obučem? kako to izgleda? šta ćemo radit tamo? ili će bit samo upoznavanje s obzirom da je prvi put? ili da uopće neidem dok mi netko tko je bio ne objasni o čemu se radi? :) molim vas odgovorite, hitno mi je...

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 13:04 
Početnik

Gost je napisao/la:
ej ljudi znam da malo odskačem sa ove tu teme al stvarno ste sve objasnili pa nemam šta pitat u vezi toga i svaka vam čast nego me zanima... Stavili su nam raspored za tjelesni, u ponedjeljak počinje, ja sam žensko, 3. grupa i imamo tjelesni u veslačkom klubu na poljudu - jel tako? e pa zanima me jel išta treba ponit? šta da obučem? kako to izgleda? šta ćemo radit tamo? ili će bit samo upoznavanje s obzirom da je prvi put? ili da uopće neidem dok mi netko tko je bio ne objasni o čemu se radi? :) molim vas odgovorite, hitno mi je...

E, ovo i mene zanima.
A kad su stavili raspored? Jel ima na netu? Ja nisan našla..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 16:51 
Aktivan

kad se vech pita za tjelesni.. jel zna tko kakva mi potvrda treba za oslobađanje od tjelesnog? (školska medicina,sportska,osobni liječnik..??) :cheers :grin: tenk ju

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 18:10 
LJUDIIIIIIII PA ODGOVORITE NAAAAAAAM PA TO JE UJUTROOOOOOO

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 18:32 
Forumaš

evo sta kaze vodic :popcorn: :

Moram li zaista dolaziti na tjelesni?

Da, osim ako ste pribavili potvrdu liječnika o tome da ste nesposobni za izvođenje tjelesnog ili ste član nekog kluba (i imate potvrdu ).
Ako ste nesposobni za tjelesni morat ćete na kraju godinu napisati referat i na temelju toga ćete dobiti potpis.
Zapravo, na kraju svakog semestra (u kojem niste odradili nastavu). pišete seminarski rad (više je to referat) o sportu koji Vam zada profesorica.
Oslobođenje od nastave u pravilu ne oslobađa od penjanja na Mosor.
Morate se posebno dogovoriti s profesoricom, i naravno u obzir će se uzeti «povrede i nesposobnosti»… pa ne ćete ići na Mosor, ako imate ozljedu koljena i sl. …

Dobra strana tjelesnog je ta što traje «samo» dvije godine, pa ćete uspjeti izdržati to (ukoliko se toliko dugo zadržite na PFST). Naravno, nije tjelesni problem u smislu rada, već čisto u smislu trošenja dragocjenog vremena i dolaska!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 19:56 
a ovo drugo pitanje??? ovo šta ponit sutra i to?

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 20:30 
Forumaš

Samo nemojte doć u rabatinkama, znači trenerka i neka majca+patike. nije vam to strašno, nećete morat radit nikakve gluposti niti će vas ocjenivat, samo se morate pojavit, radit 45 min. vježbe za kako kaže profa 50+ i to je to. istina da bi bilo sigurno ugodnije uru vrimena potrošit negdi na kavici, ali ni malo razgibavanja nije na odmet :ROFL

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 20:45 
jel neko zna kad nam je otprilike ispiti iz opće pravne povijesti,i jel pita puno profesor na ispitu,meni se čini previše za učit i jednostavno ne virujem da ću stić do 12 mj. :s :s

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 20:54 
김정일

Gost je napisao/la:
jel neko zna kad nam je otprilike ispiti iz opće pravne povijesti,i jel pita puno profesor na ispitu,meni se čini previše za učit i jednostavno ne virujem da ću stić do 12 mj. :s :s

Za takva pitanja postoji onaj drugi dio foruma, za koji je potrebna registracija.
Pa samo produzite do ucp.php?mode=register
Registracija je na hrvatskom, ukoliko nesto ne znate, pitajte i objasnit cemo vam.
I tada dobivate pristup svim dijelovima foruma, pravo na privatne poruke, i jos puno toga :mig:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 stu 2008 21:03 
Forumaš

ako ne pucaš na 4 ili 5 iz hpp-a i opp-a, dovoljno ti je sedam dana za naučit svaki, s tim da znam ljude koji su sa toliko učenja dobili 4 i 5 uz malo povezivanja, snalažljivosti, pričanja. po meni su to 2 najlakša predmeta na prvoj godini, šta zbog gradiva, ne trebaš učit knjige, možeš dobit 5 samo sa skriptama, profesori su ok, prolaznost je odlična.
mada dobro, nekome treba možda i 10 dana, ne leži svima povijest.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 stu 2008 07:55 
Veteran

evo,ja ti pouzdano znan jos bar 5-6..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
 Naslov: Re: Pitanja
PostPostano: 08 pro 2008 12:16 
김정일

Slučajno smo ovo spojili sa topicom iz Teorije države i prava, sorry ljudi :mrgreen:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 ožu 2009 15:35 
Ja nisam iz splita i ove godine planiram upisati izvanredno faks pa imam nekoliko pitanja za vas studente,kad vam se bude dalo bit ću jako sretna ako mi odgovorite :cerek: A sada počnimo:1.IZ ČEGA JE NAJBOLJE DA UČIM ZA PRIJEMNI?I KADA JE NAJBOLJE POČETI?2.KAKO ĆU ZNATI KADA ZA NAS IZVANREDNE POČINJU PREDAVANJA I DA LI SU OBAVEZNA?3.NA KOJI NAČIN SE MI UPOZNAJEMO S PROFESORIMA I KADA POČINJEMO POLAGATI ISPITE?4.JA NEĆU ŽIVJETI U SPLITU,KOLIKO ČESTO ĆU MORATI DOLAZITI NA FAKS?5.HOĆE LI NAM ITKO REĆI IZ KOJE LITERATURE DA UČIMO?I ŠTO JE NAJBOLJE ODMAH POLAGATI AKO SAM IZVANREDNI?6.MORAM LI POLAGATI PO NEKOM REDU ILI SAMA BIRAM?I KOLIKO IMAM ROKOVA KAO IZVANREDNI?7.KAKO ĆU ZNATI KADA SU ISPITI,DA LI PIŠE NA STRANICI FAKULTETA ILI NA OGLASNOJ PLOČI?8.MOGU LI DOMA UČITI I SAMO IZLAZITI NA ISPITE BEZ DOLAZAKA NA FAKS? I GDJE MOGU SAZNATI SVE NAJPOTREBNIJE INFORMACIJE ZA FAKS NAKON ŠTO GA UPIEM,SMIJEM LI ZVATI REFERADU ILI MI JE OVAJ FORUM JEDINI SPAS?Znam da ima puno pitanjaca ali eto ako mo tko želi pomoći,častit ću ga pićem :celebrate hvala :heart

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 393 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: