Nasciturus Forum

Forum studenata Pravnog fakulteta u Splitu
Sada je: 13 pro 2019 13:29.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 ožu 2009 00:03 
Nitko ne spominje izvaredne studente ili rijetko,nisam vidjela da postoji i ova tema pa sam mislila da je pametno da je otvorim.Evo ovdje neka se postavljaju pitanja o izvanrednim studentima,koristit će nam.Iako nažalost ovaj forum je uvijek skoro pustoš... :cry: :roll:

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2009 00:09 
-Admin-

A da se registriras?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2009 01:49 
Aktivan

Josephine je napisao/la:
A da se registriras?

:damnfunny :damnfunny

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 09 ožu 2009 08:15 
김정일

Gost je napisao/la:
Nitko ne spominje izvaredne studente ili rijetko,nisam vidjela da postoji i ova tema pa sam mislila da je pametno da je otvorim.Evo ovdje neka se postavljaju pitanja o izvanrednim studentima,koristit će nam.Iako nažalost ovaj forum je uvijek skoro pustoš... :cry: :roll:

Ovaj dio foruma je konkretno namjenjen samo za brucoše.
Buduci da je prijemni tek za par mjeseci, eto zašto je pustoš

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2009 19:19 
evo kako stvari stoje , nitko mi ne zna kazati da li je moguće izvanredno studirati u smislu da nisi iz Splita i da možeš povremeno doći na predavanjas obzirom na ovu bolognu, koliko i u kojem omjeru su izostanci mogući, htjela bi izvanredno upisati pravo ali nitko nema one prave informacije , ljudi kažite svoje želje,sumnje i sl. na ovu temu

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2009 19:35 
No life

Gost je napisao/la:
evo kako stvari stoje , nitko mi ne zna kazati da li je moguće izvanredno studirati u smislu da nisi iz Splita i da možeš povremeno doći na predavanjas obzirom na ovu bolognu, koliko i u kojem omjeru su izostanci mogući, htjela bi izvanredno upisati pravo ali nitko nema one prave informacije , ljudi kažite svoje želje,sumnje i sl. na ovu temu

? :ajme

Naravno da mozes upisat vanredno, ne moras dolazit na nikakva predavanja i izlazis samo na ispite.
E sad, koliko je to preporucljivo, to je vec druga prica.
I ako je pravni fakultet jedan od onih rjetkih fakulteta na gdje mozes bez dolazenja na predavanja shvatit gradivo , ipak je, bar po mome misljenju, puno teze zavrsiti fakultet kao vanredni koji nije redovito na fakultetu nego kao redovni.
Naravno da sve ovisi o tvojoj osobnoj situaciji, ipak je studiranje skupo, daleko si od kuce itd. ali ako mozes bolje ti je studirat redovno. Znam osobno dosta kolega kojima je sada zao sto su upisali vanredno.

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 16 ožu 2009 22:48 
Forumaš

aj dragi Goste lipo se ti nama registriraj, jednostavno je i besplatno, pa uživaj u moru informacija koje Nasciturusov forum pruža, da ne pišemo sve ponovo jer je ova tema kao i sve drugo jako opširno obrađena. Aj please :cheers I dobrodošao ako se odluččiš na bitku s pravom :cerek: :mig:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2009 15:58 
Početnik

ajmo ispočetka, kao prvo nemam više godine za studirati pravo redovno, jer sam majka,žena i to zaposlena na dva posla, međutim kako radim sve duže i duže dođe vam u glavu da bez fakulteta ne možeš ništa, nisam se mogla upisati kad sam završila srednju jer ne mogu svi starci financirati studente, s obzirom da sad imam svoju plaću odlučila sam to pitanje studija pokrenuti, mislim da 30 godina nije ništa strašno jer kako su mi prošle ovih 12 od završetka gimnazije tako će i vrijeme studija. Zato me izričito zanima izvanredno studiranje te koliko ima istine da se po novom sistemu mora dolaziti na predavanja iako si izvanredni student, molit ću one koji su se konkretno susreli s tim pitanjem da mi upute neke savjete, hvala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2009 16:06 
Veteran

viewtopic.php?f=22&t=752

evo možda ova tema pomogne,tiče se izvanrednog studiranja.. i 30 godina uopće nije previše,nekidan sam ugodno razgovarala sa kolegicom od 34! i malo sam je naljutnula kad sam je nazvala "starijom gospođom",kad mi još nije ni rekla koliko ima godina :mrgreen:

btw. di je nestala tema izvanredni brucoši?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 ožu 2009 18:22 
Početnik

ma tako sam i ja razmišljala kad sam imala 19, 25, 27 sve ono iznad 29 mi je stravično bilo a sada i ne baš, tražim neka mišljenja ljudi koji su kasnije počeli sa studiranjem iz kojekakvih razloga ,a to starija gospođa, meni se još uvijek na poslu obraćaju sa šinjorina, stoga nikad nije kasno, da se uhvatiš knjige, moj brat je riješio pomorsku srednju sa 32, skoro smo ga posipali brašnom i napravili n...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 19 ožu 2009 19:12 
Veteran

čuj,ja sam sam gledala ljude koji su dobrano poodmakli u godinama kako dolaze polagati opću pravnu povijest,znači da definitivno nikad nije kasno..neki ljudi moraju npr završiti faks radi posla..

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2009 14:24 
Forumaš

ctct je napisao/la:
ajmo ispočetka, kao prvo nemam više godine za studirati pravo redovno, jer sam majka,žena i to zaposlena na dva posla, međutim kako radim sve duže i duže dođe vam u glavu da bez fakulteta ne možeš ništa, nisam se mogla upisati kad sam završila srednju jer ne mogu svi starci financirati studente, s obzirom da sad imam svoju plaću odlučila sam to pitanje studija pokrenuti, mislim da 30 godina nije ništa strašno jer kako su mi prošle ovih 12 od završetka gimnazije tako će i vrijeme studija. Zato me izričito zanima izvanredno studiranje te koliko ima istine da se po novom sistemu mora dolaziti na predavanja iako si izvanredni student, molit ću one koji su se konkretno susreli s tim pitanjem da mi upute neke savjete, hvala

evo ovako...ja san redovni student al frend mi je na izvanrednom...koliko znam on nikako ne dolazi na predavanja, a prošao je čak i više predmeta nego ja koja dolazim na predavanja i slično...predavanja NISU obavezna,na faks ne moras dolazit često,više-manje sve informacije ode mozes naći čak i bolje nego na faksu jer tamo nas stalno vozaju :) šta se literature za učenje tiče,ona uopće nije problem,samo treba imat volju i doma učit. eto,to bi nekako bilo moje mišljenje,ispravite me ak sam u krivu. i puno sriće svima :happpppppy

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2009 21:25 
Forumaš

izgubljenaST je napisao/la:
evo ovako...ja san redovni student al frend mi je na izvanrednom...koliko znam on nikako ne dolazi na predavanja, a prošao je čak i više predmeta nego ja koja dolazim na predavanja i slično...predavanja NISU obavezna,na faks ne moras dolazit često,više-manje sve informacije ode mozes naći čak i bolje nego na faksu jer tamo nas stalno vozaju :) šta se literature za učenje tiče,ona uopće nije problem,samo treba imat volju i doma učit. eto,to bi nekako bilo moje mišljenje,ispravite me ak sam u krivu. i puno sriće svima :happpppppy

ako se iz nekoga razloga ne moze ucit doma onda pravac u citaonicu na faxu (ili neku drugu) - kad vidis da ljudi oko tebe uce moras onda i ti :3

-najbolja stvar kod izvanrednih kako se meni cini su rokovi koji su dosta cesto i moze se lagano ispit po ispit rjesavat (a neke predmete i preko kolokvija -evo npr. opp i hpp, neznan kako je na visim godinama)

-losa stvar....hmm...nemas iksicu :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 10 tra 2009 21:46 
No life

ako imas prosjek iznad 4.0 imas pravo na sve: izvanredni rokovi, kolokviji, iksica ,oslobođenje od placanja...
tako da svakome tko je uporan mogu samo savjetovat da prvu godinu upise redovno, pa ako je prosjek dobar, dobijes bolje uvjete i od vanrednih i od redovnih

pravednik, imaš nik ka netko ko ostavlja oglase po javnin zahodima da će tog i tog dana u tu i tu uru silovat onoga ko se bude tu i tu naša...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 12:01 
Forumaš

nekistudent je napisao/la:
ako imas prosjek iznad 4.0 imas pravo na sve: izvanredni rokovi, kolokviji, iksica ,oslobođenje od placanja...
tako da svakome tko je uporan mogu samo savjetovat da prvu godinu upise redovno, pa ako je prosjek dobar, dobijes bolje uvjete i od vanrednih i od redovnih

ovo mi je promaklo... znaci prosjek iznad 4.0 npr. ostvaren na prvoj godini daje mogucnost izlaska na one sve redovne i izvanredne rokove na drugoj??? :ajme

mozda ovo pitanje bas ne spada u ovaj topic... ali kako funkcionira stvar s placanjem.... ako si prvu godinu redovni bez placanja, moras li dati sve do 9. da bi se to nastavilo? ili je moguce jos vise rastegnut godinu,a i dalje ne placat?? :popcorn:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 12:06 
-Admin-

player_777 je napisao/la:

mozda ovo pitanje bas ne spada u ovaj topic... ali kako funkcionira stvar s placanjem.... ako si prvu godinu redovni bez placanja, moras li dati sve do 9. da bi se to nastavilo? ili je moguce jos vise rastegnut godinu,a i dalje ne placat?? :popcorn:

Koliko ja znam mozes past dva puta godinu i moras dat predmete koje si lani odslusa ako si ih prebacio. Znaci ako npr. sociologiju prebacis na drugu godinu moras ju dat do kraja druge godine, tj. imas dvi akademske godine za dat ju.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 13:19 
No life

ovo mi je promaklo... znaci prosjek iznad 4.0 npr. ostvaren na prvoj godini daje mogucnost izlaska na one sve redovne i izvanredne rokove na drugoj??? :ajme

da, pises neki zahtjev i oni ti to odobre, naravno moras imat sve polozeno sa godine uz taj prosjek

ako si redovan bez placanja imas 2 godine za rjesit jednu , ako si redovan uz placanje moras dat cjelu prvu godinu u roku pa pises zahtjev da te se oslobodi od placanja za drugu

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 17:45 
Početnik

Kolika je cijena školarine za izvanredne studente?
Da li izvanredni studenti po bolonji imaju kakve obveze osim ispita (predavanja, seminari, vježbe).

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 18:26 
Forumaš

pravo-split je napisao/la:
Kolika je cijena školarine za izvanredne studente?
Da li izvanredni studenti po bolonji imaju kakve obveze osim ispita (predavanja, seminari, vježbe).

1.mozda oko 6.000-7.000 kn (neznan tocno)

2. mislin da nemas takve obveze, ali neka ti to kazu oni koji su bolje upuceni..cak mi se cini da se Bolonja slabo ili nikako provodi na nasemu faxu :wh ... ja ti mogu rec, bar je ove godine takav slucaj...izvanredni bez problema mogu pisat kolokvije iz opp.-a i hpp.-a, neki su izabrali seminar iz soc. (to ti je vec jedna stvorena obveza, mozes 4 puta izostat,moras odrzat jednu lekciju, procitat i sastavit neku knjigu), ali veliki plus je da se rjesis ogromnog gradiva kroz 2 kolokvija ...

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 11 tra 2009 18:51 
Forumaš

e... i imate na forumu jos jednu temu vezanu za ovo...

evo nek se nađe

http://www.nasciturus.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=752&start=0

:popcorn:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 27 kol 2009 12:56 
Početnik

zanima me koliko ects bodova moraju imati izvanredni studenti da upišu drugu godinu? hvala

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2009 13:55 
Početnik

heloouuu.. :)
ja sam upisala vanredno...a predavanja za redovne počinju sad 12. da li ja mogu ic sa njima na predavanja normalno ili???
i koliko posto predavanja ja mogu izozstat?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 29 ruj 2009 16:40 
Sega mega kul forumaš bez života

MIIIKIII je napisao/la:
heloouuu.. :)
ja sam upisala vanredno...a predavanja za redovne počinju sad 12. da li ja mogu ic sa njima na predavanja normalno ili???
i koliko posto predavanja ja mogu izozstat?

Možeš ić na predavanja sa vanrednima, al vama ce predavanja bit negdi u 12. mj i ona
nisu obavezna. A pogotovo onda da ti predavanja za redovne nisu obavezna.
Znači ne vodi ti se nikakva evidencija i možeš izostat koliko hoćeš

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 10:53 
Početnik

a jel se moze ici na predavanja sa redovnima ako sam vanredno upisala?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 11:06 
-Admin-

brucosica je napisao/la:
a jel se moze ici na predavanja sa redovnima ako sam vanredno upisala?

može, niko to ne kontrolira i ne gleda pristutnost tako da ako želiš možeš ići.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 30 ruj 2009 23:30 
Početnik

ajme ja san totalno izgubljena ;( da ja počnem sad ic sa redovnima na predavanja 12 ako želim ili??? i di kad cu saznat kad trebam doć po index ? :( je li moze neko nesto konkretno rec po pitanju vanrednog studiranja,skupljanja literature itd...jer meni je nasta kupus u glavi :cry: :?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 02 lis 2009 08:58 
-Admin-

MIIIKIII je napisao/la:
ajme ja san totalno izgubljena ;( da ja počnem sad ic sa redovnima na predavanja 12 ako želim ili??? i di kad cu saznat kad trebam doć po index ? :( je li moze neko nesto konkretno rec po pitanju vanrednog studiranja,skupljanja literature itd...jer meni je nasta kupus u glavi :cry: :?

gle, imaš ovdje temu pod nazivom "izvanredno studiranje, pitanja i odgovori" namjenjenu za izvanredne studente i virujen da ćeš tu naći dosta odgovora na tvoja pitanja ili ako nešto ne nađeš, najbolje da pitaš tamo.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2009 14:28 
Početnik

purple_rain je napisao/la:
MIIIKIII je napisao/la:

gle, imaš ovdje temu pod nazivom "izvanredno studiranje, pitanja i odgovori" namjenjenu za izvanredne studente i virujen da ćeš tu naći dosta odgovora na tvoja pitanja ili ako nešto ne nađeš, najbolje da pitaš tamo.

Pošto i mene zanimaju informacije u toj temi pitanje je kako doći do mogućnosti da se sadržaj pregleda ?

Ovu poruku odbijem kada otvorim viewtopic.php?f=48&t=1406

Citat:
Za pregledavanje ovog foruma, moraš biti ovlašten/a.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2009 15:05 
김정일

Mst je napisao/la:
purple_rain je napisao/la:
MIIIKIII je napisao/la:

Pošto i mene zanimaju informacije u toj temi pitanje je kako doći do mogućnosti da se sadržaj pregleda ?

Ovu poruku odbijem kada otvorim http://www.nasciturus.com/forum/viewtop ... =48&t=1406

Citat:

Pojedini dijelovi foruma su otvoreni bez registracije (npr kutak za brucoše), dok se u neke moze uci samo nakon registracije.
Budući ste registrirani, smao trebate uci na taj podforum
:welcome

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2009 20:44 
Početnik

Citat:
[/quote]

Pojedini dijelovi foruma su otvoreni bez registracije (npr kutak za brucoše), dok se u neke moze uci samo nakon registracije.
:welcome[/quote]

Znam to,ali meni umjesto teme prikaže poruku koju sam naveo u predhodnom postu

Evo slika : http://i34.tinypic.com/2dawpoh.png

Račun na forumu je aktiviran nakon registracije.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 06 lis 2009 21:07 
김정일

Citat:
[/quote]

:welcome[/quote]

Citat:
Znam to,ali meni umjesto teme prikaže poruku koju sam naveo u predhodnom postu

Evo slika : http://i34.tinypic.com/2dawpoh.png

Račun na forumu je aktiviran nakon registracije.

viewtopic.php?f=22&t=752

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 14 lis 2009 12:10 
hello.mene sve ovo pomalo zbunjuje također. ja bi htjela znat za vanredne studente... mi imamo 6 ispita na god jel?? i dal se i za nas kolokviji računaju???

Prijavi post
Vrh

Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 03 pro 2009 15:08 
Početnik

meggs je napisao/la:
hello.mene sve ovo pomalo zbunjuje također. ja bi htjela znat za vanredne studente... mi imamo 6 ispita na god jel?? i dal se i za nas kolokviji računaju???

Ah, znači nisam jedina.. Da imamo 6 ispita i prvi možeš dat već za 2 tjedna.. Ja sam prijavila OPP... Kolokvije mi nemamo, al kolko sam čula možeš se s profesorom dogovorit... Jesi ti šta prijavila za 12.mjesec ?
BTW Na stranicu PFS-a je stavljen raspored za izvanredne studente !!

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 17 lip 2010 16:41 
Početnik

Je li se moguće prebaciti s upravnog studija na pravni? (oba vanredno) hvala na odg! :please:

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:09 
No life

Enigma9 je napisao/la:
Je li se moguće prebaciti s upravnog studija na pravni? (oba vanredno) hvala na odg! :please:

ne

mozes polagat drzavnu maturu pa se upisat na pravo kao svaki drugi student. onda ti se priznaje pola ustava,pola statistike i upravno pravo ako si ga polozila

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:21 
Početnik

seminari: di, sta kako, kod koga, do kad?? toga prosle godine nije bilo, molim par rijeci :)

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:25 
No life

hani je napisao/la:
seminari: di, sta kako, kod koga, do kad?? toga prosle godine nije bilo, molim par rijeci :)

di,sta,kad,kako, koja si godina? :mrgreen:
ovoj generaciji koji su sada brucosi vaze nova pravila. oni svake godine upisuju 2 seminara iz odredenih predmeta i za to dobijaju ects bodove.
ako nisi ta generacija nego ponavljas, onda ti to nemas

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:30 
Početnik

hani je napisao/la:

ovoj generaciji koji su sada brucosi vaze nova pravila. oni svake godine upisuju 2 seminara iz odredenih predmeta i za to dobijaju ects bodove.

ponavljam ponavljam. :mrgreen: nemam? zasto mi onda to bode oci na studomatu? :?

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:43 
No life

hani je napisao/la:
hani je napisao/la:

ponavljam ponavljam. :mrgreen: nemam? zasto mi onda to bode oci na studomatu? :?

a da te onda nisu mozda prebacili na ovaj novi sistem.
ne bi me cudilo, sve oni naprave da sebi olaksaju zivot.

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
PostPostano: 18 lip 2010 19:47 
Početnik

hani je napisao/la:
hani je napisao/la:

a da te onda nisu mozda prebacili na ovaj novi sistem.
ne bi me cudilo, sve oni naprave da sebi olaksaju zivot.

prvo me usrecis, pa me sad bacis u ocaj, ccc... :cry: evo obecajem da necu vise daviti ako mi nabrojis par tocaka koje bi trebala znati iz novog sistema :heart

Prijavi post
Vrh
Citiraj (i odgovori)  
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: